A.Kubilius ir jo konservatoriai, atrodo, pasiklydo…Gariūnuose

Šiandien į paštą įkrito Tėvynės Sąjungos- Lietuvos krikščionių demokratų informacinis pranešimas

Laiško tema skambėjo taip: A.Kubilius Gariūnuose pirko marškinius ir batus.

…gaila A.Kubiliaus ir visos Konservatorių partijos… (Beje, kartu su A.Kubiliumi, Gariūnuose lankėsi ir M.Adomėnas. Bandžiau įsivaizduoti – nepavyko:)

Kokia gi čia partija, jei jos lyderis priverstas pirkti batus, marškinius (o, pasak pranešimo, dar ir porą kaklaraiščių bei maišą saldainių) ne parduotuvėje, o turguje.

Gal tai tiesiog bandymas papirkti rinkėjus? Nes sunku patikėti, kad tradicinės ir tirkriausiai vienintelės tikrai konservatyviai dešiniosios partijos vadovas su tais Gariūnuose pirktais batais, marškiniais ir kaklaraiščiais vaikščios į Seimo posėdžius ar vyks į priėmimus pas ambasadorius…

Iš konservatorių pranešimo:

„Jūs perkate mūsų prekes, o mes iš tikros širdies atiduodame savo balsus už Tėvynės sąjungą“, – sakė linksmai nusiteikę Gariūnų verslininkai.

Tačiau papirkinėti rinkėjus juk draudžia įstatymas… Gal A.Kubilius nepasitikrino puslapyje „Švari sąžinė“?

Kalbant rimčiau, šis konservatorių pranešimas tikrai labai nuliūdino. 

Pirmiausia todėl, kad sakiau ir sakysiu, jog konservatorių programa šiems rinkimams tikrai yra pati solidžiausia ir labiausiai argumentuota (tiesa, tai nereiškia, kad sutinku su visomis joje esančiomis nuostatomis).

Antra, iš viso keista matyti konservatorių partijos lyderį Gariūnuose, kurie – kalbėkim atvirai – iki šiol yra vienas didžiausių atvirų šešėlinės ekonomikos centrų visoje Lietuvoje.

Keista ten matyti vadovą partijos, kuri pasisako prieš mokesčių lengvatas, prieš vienodas sąlygas visiems verslo subjektams. Ar Gariūnai, kur nemokamas nei pridėtinės vertės mokestis, kur pardavėjai nedrausti socialiniu draudimu, nemoka pajamų mokesčių, o dirba pagal verslo liudijimus ir yra konservatorių įsivaizduojamas vienodų verslo sąlygų visiems etalonas?

Konservatorių informaciniame pranešime teigiama:

Kreipdamasis į Gariūnų prekybininkus per vietinį turgavietės radiją, pirmininkas A. Kubilius pažymėjo, kad penkiolika metų sėkmingai funkcionuojantys Gariūnai sukūrę per 10 tūkst. darbo vietų smulkiems ir vidutiniams verslininkams, sugebėjo ne tik išgyventi pačiomis sudėtingiausiomis sąlygomis, bet dar ir sėkmingai vystyti bei plėsti savo veiklą. „Nuoširdžiai linkiu tos energijos ir tvirtybės, kurią jūs turite ir parodėte išgyvendami pačiomis sudėtingiausiomis sąlygomis. Pažadu, kad asmeniškai aš ir mūsų atstovai tiek Seime, tiek Vilniaus miesto taryboje prisidės prie to, kad smulkus ir vidutinis verslas užimtų tokias pat svarbias pozicijas Lietuvoje, kokias turi civilizuotos Vakarų Europos valstybės“, – sakė A. Kubilius.

Skaičiau ir galvojau: sapnuoju ar ne? Ar tikrai Gariūnai yra civilizuotas smulkus ir vidutinis verslas? Ar tikrai jie sukūrė 10 tūkst. darbo vietų?

O gal atėmė tas vietas iš parduotuvių, kurios galėjo sėkmingai dirbti ir iš įmonių, kurios galėjo sėkmingai siūti ir gaminti. Tačiau nebegali, nes neatlaikė konkurencijos su maišais įvežama produkcija iš Kinijos…

Suprantu, kad konservatoriams jau atsibodo būti opozicijoje ir labai baisu, kad ir dar ketveriems metams gali ten pasilikti.

Bet tikrai nesuprantu, kodėl per rinkimus daug kam staiga pasimaišo protas ir taip susipainioja vertybės…

Juk rinkimai praeina…

O taip žaidžiant visai konservatorių partijai po kurio laiko gali tikrai tekti apsipirkinėti Gariūnuose.

Arba … patiems prisidėti prie „sėkmingai realizuojamo svarbaus socialinio-ekonominio projekto „Paslaugų smulkiam ir vidutiniam verslui parkas „Gariūnai“ įgyvendinimo…

Nuoširdžiai sakau – būtų labai gaila.

(4 balsų, vidurkis: 4,00 iš 5)
Loading...
 • Manau,kad konservatoriams ir vieta gariūnuose, o ne seime.

 • Anonimas

  Po ilgų svarstymų ir dvejonių jau buvau beapsiprendžiąs balsuoti už konservatorius.
  Bet po tokių Kubiliaus kalbų apie Lietuvos didžiąją gėdą ir ekonomikos piktžaizdę, vėl esu priverstas viską persvarstyti.

  Arba aš kvailas arba Lietuvoj tikrai nebeverta gyventi ir reikia kuo greičiau išvažiuoti. Galvojau čia buvo tik komunistų bajeris paskelbti Gariūnus valstybinės reikšmės objektu (tiksliau Lietuvos pajuokos objektu), bet va ir konservai ketina mus visus suvaryti į turgų. Kol LT valdžioj bus skystakiaušiai, nesugebantys susitvarkyti net su gariūnų vadybininkais, tol nieko gero tikėtis neverta.

  Gėda, oi gėda Kubiliui.

 • Anonimas

  Gariūnai išlindo kaip yla iš maišo. Omeny turiu – ne mąstymą, bet tiesioginę prasmę (žr. kairėj, viršuje rėmelius:)))

 • Anonimas

  Neskubėkime tiesmukiškai vertinti nepamatę konkrečių veiksmų ir ketinimų (dėl smulkiojo verslo ateities ir sąlygų), juk programa _iš_esmės_ *kitokia*. Tai galima būtų vertinti kaip „žemišką“ duoklę skaitlingam elektoratui; pusiau pramoginiu turiniu (neimituojant mesijų ar susirūpinusių gelbėtojų) nėra taip/tiek žema, palyginus su kitų partijų populizmu ir retorika, nors — ką čia bevyniosi — tikrai nesolidu…
  TS, A. Kubiliaus asmenyje, buvo ir kur kas „žemiškesni“ vaišindami alumi kažkokioje gūdžioje diskotekoje (lyg ir buvusiame Pergalės kino teatre), gūdžiais 1996’aisiais…

 • Anonimas

  Konservatoriai ir taip žmonėms atrodo per daug pasikėlę, ypač Kubilius. Kad laimėtum rinkimus, kartais reikia nusileisti ant žemės. Lietuva katalikiškas kraštas. Čia renkamos ne programos, o įvaizdžiai. Kiti nesigėdi ir pašokti ir padainuoti per svogūnus, o Prunskienė nesiliauja talpinti savo nuotraukas laikraščiuose už ŽŪM pinigus. Šitas konservatorių poelgis neatrodo nuoširdus, bet nėra mirtina nuodėmė. Įsitikinęs, kad tokia akcija – įvaizdžio specų sprendimas.Jei nuo to Jums Artūrai konservatorių programa sugedo, gal Jūs ir nebuvote tos programos gerbėjas.

 • Anonimas

  Tai gi, tai gi, kaip gis… Iš tiesų, konservatoriams „už zamuž nevterpiož“…
  Priešrinkiminės partijų mimikrijos jau nebestebina, bet šokiruoja.

 • Anonimas

  sutinku su romu.Nemanau,kad Kubilius superlengvai pritarė pasiūlymui vykti į turgavietę,bet ką darysi – reikia paprasčiausiai medžioti galimo elektorato balsus,giedoti apie tai,kas jam(elektoratui)patinka girdėti.Tokios žaidimo taisyklės:svarbiausia juk pasiekti tikslą,o kad kažkiek pakritikuos,nebaisu.Dabar belieka laukt Kubiliaus batų taisyklose,buitinės technikos remonto dirbtuvėse,kirpyklose,šunų prieglaudose,nakvynės namuose etc.

 • Anonimas

  Artūras rašo:
  Antra, iš viso keista matyti konservatorių partijos lyderį Gariūnuose, kurie – kalbėkim atvirai – iki šiol yra vienas didžiausių atvirų šešėlinės ekonomikos centrų visoje Lietuvoje.
  Keista ten matyti vadovą partijos, kuri pasisako prieš mokesčių lengvatas, prieš vienodas sąlygas visiems verslo subjektams. Ar Gariūnai, kur nemokamas nei pridėtinės vertės mokestis, kur pardavėjai nedrausti socialiniu draudimu, nemoka pajamų mokesčių, o dirba pagal verslo liudijimus ir yra konservatorių įsivaizduojamas vienodų verslo sąlygų visiems etalonas?
  Ar tikrai Gariūnai yra civilizuotas smulkus ir vidutinis verslas? Ar tikrai jie sukūrė 10 tūkst. darbo vietų?

  O gal atėmė tas vietas iš parduotuvių, kurios galėjo sėkmingai dirbti ir iš įmonių, kurios galėjo sėkmingai siūti ir gaminti. Tačiau nebegali, nes neatlaikė konkurencijos su maišais įvežama produkcija iš Kinijos…
  ———— ——–

  Visgi gal Gariūnai yra pačių politikų darbo vaisius…
  Senokai nestebina ką išdirbinėja, kur lankosi politikai… bet kiek yra akibrokštas kai apžvalgininkas įžvelgia? ir vargo bitelių/eilinių prekiautojų kaltę Gariūnų fenomene… galima pagalvoti kad tai jų, o ne viršūnėlių išmislas…

  …o ir tie: siūti, maišais, draudimai… nu, gal irgi yra kiek kitaip, nei aš suprantu kaip čia yra pateikiama..

 • Anonimas

  Kaip matau visi pašnekovai labai kritikuoja Gariūnus. Suprantu, turgus skatina pigų materializmą, be to „yra vienas didžiausių atvirų šešėlinės ekonomikos centrų visoje Lietuvoje“. Tačiau abejonių kelia teiginys, kad „atėmė tas (darbo) vietas iš parduotuvių, kurios galėjo sėkmingai dirbti ir iš įmonių, kurios galėjo sėkmingai siūti ir gaminti“.

  Taip Griūnuose parduodama pigesnė ir ne tokia kokybiška produkcija kaip parduotuvėse, bet pagal laisvos rinkos dėsnius (pats jų nelabai mėgstu), jeigu Gariūnai laimėjo konkurencinę kovą prieš parduotuves – gal jie rinkai naudingesni?

  Žinoma, kaip minėta, Gariūnuose „nemokamas nei pridėtinės vertės mokestis, pardavėjai nedrausti socialiniu draudimu, nemoka pajamų mokesčių, o dirba pagal verslo liudijimus“, bet juk gerai, kad žmonės gali pigiau įsigyti daiktų, kurie parduotuvėse kainuoja brangiai.

  Tad ar tikrai tie Gariūnai yra jau tokie blogi?

  Gal galite paaiškinti man – ne vilniečiui.

 • Anonimas

  Ar matai, Dainiau, kaip premjeras stena ieškodamas pažadėtų (ir kaip tik nepasimokama iš tų pačių klaidų ir laipiojimo ant to pačio grėblio) milijonų aukštosioms mokykloms?
  O jie (ir _kur_kas_daugiau_; šešėlinės ekonomikos mastas, jei neklįstu, keliolika milijardų) tiesiog galėjo būti biudžete, jei mokesčiai būtų (su)mokami…
  Ir būtų valstybėje šviesiau, oriau, palankiau gyventi…

 • Anonimas

  Nebūtų tie asmenys su verslo liudijimais Gariūnuose, būtų arba Airijoje, arba darbo biržoje. Smulki prekyba yra verslo mokykla. Niekas iš karto parduotuvės neatidaro.Iš pradžių reikia išmokti derėtis, surasti tiekėjus, sukaupti kapitalą.Kita teigiama pusė -konkurencija prekybos tinklams. Nebūtų Gariūnų, ten viskas būtų brangiau. Kadangi nereikia mokėti pašalpų, biudžetas gali sutaupyti mokytojų algoms. Be to smulkus verslas leidžia klestėti kitiems verslams. Pvz. transporto. Gariūnuose matau daugiau teigiamų pusių, nei neigiamų. Nereikia jo vaizduoti purvinu. Jis yra legalus, o kontrabandininkus reikia gaudyti.

 • Anonimas

  Kokių derybų įgūdžių išmokstama dirbant samdiniais?!
  Lygiai tokių pačių, kaip ir kitose darbovietėse…
  Ir kokių tiekėjų tenka ieškoti? Nebent karštų čeburekų ir kavos…
  Ir kodėl tas kapitalas kaupiasi kitų sąskaita?
  O *mokytojus* sulygegretinti su pašalpininkais gavosi, turbūt, kone pasąmoningai, Gariūniškai…

 • Neištvėriau, palosiu truputį, nes jau labai vienpusiška nuomonė čia išdėstyta :)

  Ar tamstos besibjaurintys Gariūnais žino, kad didelė dalis smulkių VISOS Lietuvos prekybininkų savo parduotuvėlėms dalį prekių perka būtent šioje „ekonominėje ir estetinėje piktžaizdėje“? Tarp jų ir mano dėdė turintis dvi parduotuves visai kitame Lietuvos gale.

  Ar tamstos intelektualieji klaviatūrų maigytojai žino, kad didelė dalis smulkių Lietuvos gamintojų darbo įrankius, detales, elektrotechniką ir visokius kitokius reikalingus šūdniekius irgi perka toje pačioje „gėdos dėmėje ant skaistaus Tėvynės veido“, nes ten pigiau nei „rimtų firmų“ parduotuvėse? Tarp tokių Gariūnų klientų yra ir mano tėvas.

  Ką didieji estetai man patartumėt renkantis vaikišką vežimėlį mano pirmagimiui: apturėti gėdą, skausmą bei kančią mokant pinigus žmogui prekiaujančiam su verslo liudijimu ir savo mikroautobusu vežančiam tuos vežimėlius iš Lenkijos; o gal pasimėgauti Akropolyje esančio „Vaikų miesto“ šiluma bei aptarnavimu už tą patį vežimuką sumokant 400 litų brangiau? Žinoma, aš pasielgiau kaip paskutinis debilas ir daviau užsidirbti ne prekybcentriui, išnaudojančiam savo pardavėjas, o žmogui, gyvenančiam iš savo rankų darbo (būtent tokie „pats nupirkau, pats atvežiau, pats parduodu“ ir yra dauguma Gariūnų targašų).

  Toks įspūdis, kad gerb., komentatoriai, o turbūt ir autorius, su didžiausiu Pabaltijo (įskaitant ir Baltarusiją) turgumi esate susidūrę tik skaitydami spaudą ir žiūrėdami nuostabiąją lietuvišką televiziją :)

  O kad ten šiukšlina, purvina, nudrengta, apšnerkšta ir kad Gariūnų valdytojai aferas suka… nėra ko stebėtis – kokia Lietuva, toks joje ir turgus.

  Nebent jūs į Lietuvą žiūrite pro kurkulinės statistikos bei demagogijos akinius ir mūsų Lietuvėlė jums švyti kaip skaisčiausia EU žvaigždutė…

  Galų gale, nepamirškite, kad tokias riebias algas, tokias nuo intelekto išpampusias smegenis ir tokį opų estetinį jausmą, kaip kad tamstos, turi labai nedidelė Lietuvoje vis dar gyvenančių piliečių dalis. Būtent tie, nepriklausantys „Tautos Žiedui“ ir renkasi Gariūnus, o ne jūsų mylymus briandinius šopinghauzus.

  Tiesa, apie Kubiliaus vojažą – pigus, ubagiškas, tipiškas made in litjueinia piaras. Nors ką padarysi, kokia Lietuva, tokie ir jos konservatoriai…

 • Anonimas

  Tai pagal savo dėdę ir nusipirktą vežimėlį nustatei DALIES didumą…
  Taip, dalis didelė, 17% BVP, tam suvokti nereikia dėdės.
  Tačiau yra kiti, kur kas *svarbesni* dalykai; kol toks vėžys gyvuoja (jis gali ir plėstis) mūSYSE ir mes su tuo su(si)gyvename, tol net neturime teisės svajoti apie šviesesnę, doresnę valstybę…
  Tūlam (ir pačiam gi, neįsižeisk) iš Gariūniško (ar tokio šešėliško, neatsakingo, vertelkiško, gudraus, landūniško) mentaliteto jau seniai viskas aišku: nuėjai/atėjai gydytis – mokėk, pagavo (pagavai) – mokėk, nori – patepk, nemato – paimk, riesta – sukis, gali pasinaudoti – šaunu ir t.t.
  Galbūt tai ir yra tas savaime supvokiamas „tiekėjų ir naudos teikėjų“ ieškojimas?
  Nedaug šviesos ir skaidros, laisvės belieka tokioje turgiškoje, šešėlinėje sanklodoje…

  (tai čia apie aukštesniuosius dalykus; apie vežimėlius (ir vėžio dydį) kalba 17% šešėlinio BVP)

 • Anonimas

  Jei AdReview.lt pateikia gan praktinį savo matymą (sutinku su jo matomais „pliusais“ ir ne vien..)
  …turbūt kiekvienas procesas turi teigiamų ir neigiamų aspektų…

  Tai lv bando pateikti teoriškai gristą poziciją…

  …šiaip vėžys yra savarankiškai mutuojančių ląstelių darinys…
  O verslo liudijimai (Gariūnai čia ko gero užima maža procentinę dalį) yra valdžios/organizmo nustatytos veiklos sąlygos…:)

  pagal pačio logiką individualiai dirbantis turi turėti dar direktorių, penkis pavaduotojus, kadrų skyrių.. teisininkų…etc. kaip vidutinė įmonė…

  šiaip net elementarioj logikoj individualus žaidėjas „maxima“ yra radikaliai kitoks, nei individualaus žaidėjas turguje, automobiliu priežiūroje ir t.t. (jau vien įvairių masiškumų kontekste..:) )

  ..visgi manau, kad ši teorinė konstrukcija nyki…

 • Anonimas

  Ne tokią Lietuvą įsivaizdavome prieš 20 metų su Sąjudžiu ėję Nepriklausomybėn…
  Subyrėjo iliuzijos…
  Galima samprotauti, kad Gariūnai,matyt, vienintelė atsvara maximkoms, senukams, aprangoms ir kitiems prekybos banginiams. Tačiau šitokia poliarizacija, kilusi iš smulkiųjų prekybininkų instinktyvių pastangų išlikti ir išsilaikti gigantų pašonėje, iš tiesų tėra tik vartojimo galimybių alternatyva.
  Kuo prekiaujama Gariūnuose ir kituose turguose? Ar vietinių gamintojų produktais? Iš tiesų, vienas kitas teprekiauja ūkiuose išaugintomis daržovėmis ar kitais kulinarijai skirtais produktais. O visa kita – atvežtinės prekės. Iš esmės Gariūnai – Akropolis po atviru dangumi, tik be ledo arenos ir be Delano malūno…
  Rinkiminei agitacijai Gariūnai – patraukli vieta vien dėl auditorijos skaitlingumo. Tačiau partijai, turinčiai aiškiai apibrėžtus valstybės ūkio vystymo planus, ditirambai „gariūniečiams“ iš A. Kubiliaus lūpų , švelniai tariant, yra nenuoširdūs.

 • Anonimas

  Daugelis vadybininkų, sėkmingai dirbančių privačiam versle, susiklosčius tokiom sąlygom, kad reiktų eiti dirbti į Gariūnus, būtų nekonkurencingi, ne nežinotų prekių gavimo šaltinių, pigiausių atvežimo būdų, nežinotų teisingų pradinių kainų ir nemokėtų derėtis.Nežinau verslo grietinėlės gyvenimo istorijų, bet tarp jų tikrai yra tokių, kurie pradėjo nuo panašių verslų.

 • Anonimas

  Pagal mano logiką taip nesigauna: „individualiai dirbantis turi turėti dar direktorių, penkis pavaduotojus, kadrų skyrių.. teisininkų…“, o pagal pačio kreivoką indukciją – TAIP. Sąlygos ir veikimo būdai turėtų būti skaidrūs, įstatymiški, vienodai sąžiningi (įvertinant ir suprantant ir smulkiojo verslo rėmimą, lengvatas jam). Tačiau, kai taip „savarankiškai“ (čia norėta pabrėžti, kad tai unikalus ir nevaldomas reiškinys, be galimybės jį (iš)gydyti?) išmutuojama iki 17% BVP (žinoma, ne viskas Gariūnuose), tai galima puse lūpų kalbėti apie turgų, bet ne apie valstybinę ekonomiką ir valstybę. Kad ir kaip tai būtų teoriška iš vienos pusės, o praktiškai tai visas spektras blogybių valstybėje: dvigubi ar net trigubi standartai bene visose srityse, apagavystės, vagystės, vertybių nykimas ir suniveliavimas, asocialumas, abejingumas, atsainumas, …