A.Kubilius ir jo konservatoriai, atrodo, pasiklydo…Gariūnuose

Šiandien į paštą įkrito Tėvynės Sąjungos- Lietuvos krikščionių demokratų informacinis pranešimas

Laiško tema skambėjo taip: A.Kubilius Gariūnuose pirko marškinius ir batus.

…gaila A.Kubiliaus ir visos Konservatorių partijos… (Beje, kartu su A.Kubiliumi, Gariūnuose lankėsi ir M.Adomėnas. Bandžiau įsivaizduoti – nepavyko:)

Kokia gi čia partija, jei jos lyderis priverstas pirkti batus, marškinius (o, pasak pranešimo, dar ir porą kaklaraiščių bei maišą saldainių) ne parduotuvėje, o turguje.

Gal tai tiesiog bandymas papirkti rinkėjus? Nes sunku patikėti, kad tradicinės ir tirkriausiai vienintelės tikrai konservatyviai dešiniosios partijos vadovas su tais Gariūnuose pirktais batais, marškiniais ir kaklaraiščiais vaikščios į Seimo posėdžius ar vyks į priėmimus pas ambasadorius…

Iš konservatorių pranešimo:

„Jūs perkate mūsų prekes, o mes iš tikros širdies atiduodame savo balsus už Tėvynės sąjungą“, – sakė linksmai nusiteikę Gariūnų verslininkai.

Tačiau papirkinėti rinkėjus juk draudžia įstatymas… Gal A.Kubilius nepasitikrino puslapyje „Švari sąžinė“?

Kalbant rimčiau, šis konservatorių pranešimas tikrai labai nuliūdino. 

Pirmiausia todėl, kad sakiau ir sakysiu, jog konservatorių programa šiems rinkimams tikrai yra pati solidžiausia ir labiausiai argumentuota (tiesa, tai nereiškia, kad sutinku su visomis joje esančiomis nuostatomis).

Antra, iš viso keista matyti konservatorių partijos lyderį Gariūnuose, kurie – kalbėkim atvirai – iki šiol yra vienas didžiausių atvirų šešėlinės ekonomikos centrų visoje Lietuvoje.

Keista ten matyti vadovą partijos, kuri pasisako prieš mokesčių lengvatas, prieš vienodas sąlygas visiems verslo subjektams. Ar Gariūnai, kur nemokamas nei pridėtinės vertės mokestis, kur pardavėjai nedrausti socialiniu draudimu, nemoka pajamų mokesčių, o dirba pagal verslo liudijimus ir yra konservatorių įsivaizduojamas vienodų verslo sąlygų visiems etalonas?

Konservatorių informaciniame pranešime teigiama:

Kreipdamasis į Gariūnų prekybininkus per vietinį turgavietės radiją, pirmininkas A. Kubilius pažymėjo, kad penkiolika metų sėkmingai funkcionuojantys Gariūnai sukūrę per 10 tūkst. darbo vietų smulkiems ir vidutiniams verslininkams, sugebėjo ne tik išgyventi pačiomis sudėtingiausiomis sąlygomis, bet dar ir sėkmingai vystyti bei plėsti savo veiklą. „Nuoširdžiai linkiu tos energijos ir tvirtybės, kurią jūs turite ir parodėte išgyvendami pačiomis sudėtingiausiomis sąlygomis. Pažadu, kad asmeniškai aš ir mūsų atstovai tiek Seime, tiek Vilniaus miesto taryboje prisidės prie to, kad smulkus ir vidutinis verslas užimtų tokias pat svarbias pozicijas Lietuvoje, kokias turi civilizuotos Vakarų Europos valstybės“, – sakė A. Kubilius.

Skaičiau ir galvojau: sapnuoju ar ne? Ar tikrai Gariūnai yra civilizuotas smulkus ir vidutinis verslas? Ar tikrai jie sukūrė 10 tūkst. darbo vietų?

O gal atėmė tas vietas iš parduotuvių, kurios galėjo sėkmingai dirbti ir iš įmonių, kurios galėjo sėkmingai siūti ir gaminti. Tačiau nebegali, nes neatlaikė konkurencijos su maišais įvežama produkcija iš Kinijos…

Suprantu, kad konservatoriams jau atsibodo būti opozicijoje ir labai baisu, kad ir dar ketveriems metams gali ten pasilikti.

Bet tikrai nesuprantu, kodėl per rinkimus daug kam staiga pasimaišo protas ir taip susipainioja vertybės…

Juk rinkimai praeina…

O taip žaidžiant visai konservatorių partijai po kurio laiko gali tikrai tekti apsipirkinėti Gariūnuose.

Arba … patiems prisidėti prie „sėkmingai realizuojamo svarbaus socialinio-ekonominio projekto „Paslaugų smulkiam ir vidutiniam verslui parkas „Gariūnai“ įgyvendinimo…

Nuoširdžiai sakau – būtų labai gaila.

(4 balsų, vidurkis: 4,00 iš 5)
Loading...