A.Kubilius, Le Bronius ir A.Pekeliūnas – už ką balsuosite?

Šiaip tai laidų tipo „Srovės“, „Abipus (ar anapus?) sienos“, „Kakadu“ ar pan. nežiūriu. Tačiau žinau, kad jos žiūrimos – bent jau TV Antenoje skelbami reitingai tai liudija.

Bet šiandien guliu lovoje apsikabinęs kompą (spėju latviai atvažiavę į BNS „Summer days“ per „Skamp“ koncertą gripo virusą užnešė) ir pertraukose tarp miego terapijos turiu daugiau nei įprastai laisvo laiko.

Naršydamas ir skaitinėdamas, kaip partijos rengiasi rinkimams ir vilioja rinkėjus, netyčia pamačiau labai gražią nuotrauką, kurioje partijos, parengusios tikrai geriausią programą rinkimams (sakau tai nuoširdžiai, bet turėdamas galvoje struktūrą ir logiką, o ne joje esančias vertybes) pirmininkas sėdi šalia šiek tiek mažesnio kalibro tos pačios partijos politiko laisvalaikiu dirbančiu pele.

Jei dar nesupratote, tai kalbu apie A.Kubilių ir jo kolegą partijoje A.Ramanauską-Greitai ir apie pastarojo vedamą laidą „Le Broniaus šou“.

Nieko neturiu  prieš šią laidą, kaip ir niekada nebuvau prieš „Auksinius svogūnus“. Žmonės įvairūs, jo skoniai ir poreikiai taip pat skiriasi.

Tačiau niekada negalėjau ir iki šiol negaliu suprasti, kodėl Lietuvos politikai (kalbu apie tikruosius politikus) artėjant rinkimams pamiršta bet kokią savigarbą ir vardan populiarumo pasirengę padaryti bet ką.

A.Kubilių visada laikiau rimtu politiku. Tiesą pasakius, tikriausiai visada buvo vienas iš jo trūkumų, nes Letuvos rinkėjams, atrodo, labiau patinka demgogai ir pajacai.

Todėl pamatęs jį sėdintį šalia Le Broniaus nustebau ir nusivyliau. Nieko ten blogo neįvyko, pasirodo, A.Kubilius, pasirodo, net visai gerą humoro jausmą turi. Tačiau žiūrint jo pokalbį su Le Broniumi, vis tiek neapleido mintis, kad tai ne tas žanras. Ne solidžiam politikui ir tikrai ne konservatorių partijos pirmininkui.

Kartu galvojau, kodėl partija dedanti tiek jėgų (ir gana sėkmingai) kurdama solidžios ir aiškias nuostatas turinčios politinės jėgos įvaizdį, parengusi tikrai įspūdingą programą, ima ir neatsilaiko pagundai nusileisti iki žemiausio – klounų ir pajacų – lygio.

O juk patys kritikuoja ir peikia visus, siekiančius pigaus populiarumo, patys labiausiai siekė uždrausti reklamą per televiziją.

Galbūt Lietuvos politika tiesiog be to negali? Gal čia toks ypatingas mūsų politinės sistemos bruožas?

Bet tada iš tiesų nebelieka skirtumo tarp A.Kubiliaus, A.Valinsko, V.Uspaskicho ir V.Mainelytės. Visi jie aktoriai tik vieni vaidina geriau, kiti prasčiau.

Geriausias to įrodymas – žmogus, atėjęs pas Le Bronių iš karto po A.Kubiliaus: Alfredas Pekeliūnas.

Ar tai tikrai ta kompanija, kurios eidamas pas savo partietį norėjo A.Kubilius?

Ir dar vienas dalykas. Le Bronius laidos pradžioje mestelėjo maždug tokią frazę: G.Kirkilo šioje laidoje nebus, nebent jis susimokėtų…

O manęs kažkodėl tai neapleidžia nuojauta, kad būtent G.Kirkilas iki šiol Le Broniui ir nesusimokėjo…

(6 balsų, vidurkis: 4,17 iš 5)
Loading...
 • Anonimas

  Labai taikliai pastebėta, aš irgi taip pagalvojau.

 • Ir Le Broniaus laida, ir rinkimai turi vieną bendrą bruožą: visa tai yra šou. Tik man smagiau žiūrėti A. Ramanausko laidas, nei politikų išsidirbinėjimus.

 • Anonimas

  Gal tai ir buvo bandymas pademonstruoti „kitą“ – humoro jausmą turinčią – Kubiliaus pusę? Dažnam juk jis atrodo liūdno veido riteris.

 • Anonimas

  >kad būtent G.Kirkilas iki šiol Le Broniui ir nesusimokėjo…<
  Bet kažkuris parteigenose sumokėjo laisviesiems nepriklausomiesiems dviratininkams už Vytenio Povilo visišką sudirbimą.

 • Anonimas

  O kas daryti Kubiliui? Kokia visuomene – tokie ir politikai. Jei visuomenei reikia sou elementu, tai politikai ir soka pagal rinkeju dudele. Kad ir koks jis bebutu, manau, supranta, kad be sou elementu daugiau balsu tikrai negaus

 • Anonimas

  O aš kai žiūriu Simpsonus ir matau Mr. Degėlą, tai vis prisimenu mūsų Kubilių. Kažin kodėl ? :)

 • Anonimas

  Laidos su Le Bronium nežiūriu, tačiau suprantu politikų (net A.K.) norą pasirodyti visų „skonių“ rinkėjų grupėms. Manau, kad jų išskaičiavimas aiškus: davatkos Le Broniaus nežiūri, tai ir nesupeiks politiko. Sublizgėti humoro jausmu, kurį retai kada pasitaiko pademonstruoti šio žanro mėgėjams-rinkėjams, galima bendraujant su TV pajacais.
  Ar tai duos pageidaujamą rezultatą, sužinosime netrukus…

 • Anonimas

  Straipsnis pilnas isankstiniu klisiu.Jei esi konservatorius tai negali but nerimtas nes nedera.Tas pats kaip jei tavo ugis 2 metrai tai Lietuvoje futbolininku netapsi, nes tu privalai zaisti krepsini.Intelektualiems zmonems, isskyrus davatkas ir snobus, tokio lygio humoras kuri propoguoja Algis Greitai turetu patikti,todel kabinti Kubiliui nesolidima mano manymu labai jau snobiska ir konservatoriska.Arturai gal nereiketu buti didesniu konservatorium uz pati Kubiliu.

 • Mielas Titka, jokiu būdu nepretenduoju į konservatorius ir juo labiau – būti stipresnis už A.Kubilių. Ir jei neįsikirtote, tai šis komentaras buvo apie tai, kad šitoje laidoje (ir kitose į ją panašiose) neturėtų būti nė vieno politiko, o tokiu visada laikiau A.Kubilių. Nerimtas būti gali, bet viskam yra savas laikas ir vieta.