Vaizdelis nekoks… bet gal dar nėra taip blogai. Jei patys savęs negąsdinsim

Šiandien buvo paskelbta daug statistikos ir, deja, bet ne visa ji labai džiuginanti.

Turbūt labiausiai nerimauti verčiančią žinią paskelbė Lietuvos bankas. Per spalio mėnesį Lietuvos bankuose gyventojų, įmonių ir valstybės institucijų laikoma indėlių suma sumažėjo 2,63 mlrd. litų. Gyventojų indėlių sumažėjo beveik 900 mln. litų, įmonių – beveik 1 milijardu.

Vaizdelis nekoks, tiesa būtina pažymėti, kad prie tokio vaizdelio matyt labiausiai prisidėjo Švedijos „Swedbank“ problemos – Lietuvoje gyventojai iš šio banko atsiėmė beveik 500 mln. litų, tuo tarpu SEB gyventojų indėlių sumažėjo 200 mln. litų.

Swedbanke, tiesa bendra indėlių suma buvo didesnė, tačiau ir skaičiuojant procentais, šis bankas nukentėjo labiau.

Kita vertus, atsiimti indėliai ten sudaro vos 5,8 proc., tad jei tendencija pasikeis, kokių nors problemų neturėtų būti.

Bėda ta, kad tendencijos gali ir nesikeisti, nes ekonominių vertinimų rodiklis lapkritį buvo minus 23 procentai – žemiausias nuo 2002.

Tai rodo, kad visi arba jau patys pajuto pirmuosius krizės požymius arba intensyviai tai krizei rengiasi.

Labiausiai, žinoma, tai pasakytina apie statybos sektorių: 62 proc. statybos įmonių vadovai artimiausiais planuoja darbų apimčių sumažėjimą, o net 64 proc. – darbuotojų atleidimą.

Blogas tendencijas žada ir vartotojų pasitikėjimo rodiklis – jis lapkritį buvo minus 41(palyginimui – sausį jis buvo minus 4). Tai reiškia, kad vartotojai taip pat nusiteikę taupyti ir net jei turi laisvų lėšų, neskubės jų leisti.

Bloga žinia paslaugų sferai, kurioje vienintelėje pasitikėjimo rodiklis išliko teigiamas – 4. Su tokiu vartotojų požiūris jis taip pat gali greitai nusiristi į minusą…

Trečias šiandien paskelbtas rodiklis yra mažmeninės prekybos apyvarta. Jis nėra labai džiuginantis, bet vis dar teikia vilčių. 2008 spalį, palyginti su 2007 spaliu apimtys sumažėjo 5,2 proc., o spalį, palyginti su rugsėju ūgtelėjo 0,3 proc.

Bet iš tikrųjų viskas nėra taip baisu, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

Taip, naujų automobilių lietuviai nebeperka (spalį, palyginti su 2007 spaliu, automobilių ir jų dalių pardavimas sumažėjo 16,7 proc.) ir šiam verslui gali tekti kiek palūkėti geresnių laikų. Tačiau  prisiminkime, koks buvo augimas vasarą (siekė net 30 proc.), tad galima tikėtis, kad gal šiek tiek sukaupė atsargai.

Tačiau neskaičiuojant automobilių, mažmeninė prekyba spalį (kai jau vis labiau buvo girdimos kalbos apie krizę) palyginti su rugsėju, dar augo – 2,2 procento. Mažiaus skaitėme, mažiau valgėme restoranuose, bet savo kasdienių įpročių atrodo neatsisakėme – maisto, gėrimų ir tabako prekyba augo.

Augo ir farmacijos ir kosmetikos prėekybos apimtys (įdomu, ar todėl, kad mažiau šildėmės ir daugiau sirgome?)

Taigi, gal ne viskas dar taip blogai. Gal tiesiog lietuviškas charakteris veikia: skundžiamės daugiau nei iš tiesų turėtumėme.

Šia prasme  labai svarbus bus lapkričio mėnuo. Todėl, kad būtent lapkritį iš visų kampų visi gąsdino, kad tuoj tuoj bankrutuosime. Ir apie mokesčių suvienodinimą kalbėjo.

Todėl lapkričio statistika gali būti liūdnoka.

Kita vertus, po to bus gruodis ir beveik galima neabejoti, kad bent jau vartotojai, galbūt kiek pristabdę lapkritį, vis tiek rengsis Kalėdoms ir vis tiek pirks dovanas. O tai reiškia, kad gruodį išgyvensime.

Svarbiausia, kad naujoji valdžia bent jau iki gruodžio pabaigos duotų aiškų signalą, kad permainų viltis neliks tik viltimi ir kad kalbos apie solidarumą ir taupymą visiems kartu neliks tik kalbomis.

Kainų komisijos sprendimas neskubėti tenkinti LEO LT norų yra geras ženklas ta prasme. Gal reikėtų sakyti – pirmoji kregždė:)

Belieka sulaukti jų daugiau.

Ir svarbiausia – negąsdinti patiems savęs.

(9 balsų, vidurkis: 4,11 iš 5)
Loading...
 • Anonimas

  Krizė statybose jau įgauna didelį pagreitį, rangovai skolingi tiekėjams, užsakovai rangovams uždara grandinė.
  Mums kaip statybininkams (nedirbusiems visiškai su gyvenamąja statyba) jau tenka iš užsakovų imti prekėmis :), nes pinigų neturi. Žmonėms norisi algas mokėti tai stumdom tas prekes kur galime atrodo, kad grįžom 10 metų į praeitį ir taip atsitiko per pusantro mėnesio.

 • Anonimas

  Kolkas iš šitos antikrizinės programos liejasi vien negatyvas – o tai jau elementari beskonybė. Nėra pusiausvyros – atrodo, kad pasaulio pabaiga artėja. Padoriose valstybėse vyriausybės skatina verslą rekomenduodamos bankams nestabdyti kreditavimo, palaikydamos privačias iniciatyvas – o pas mus tik gąsdina nesustodami. Norėčiau pamatyti, kaip premjeras dabartinėmis sąlygomis darbuotųsi kokioje vidutinėje privačioje įmonėje – turbūt suvarytų per kokį pusmetį: iš tų pačių pinigų reikia ir investuoti, ir išgyventi, ir konkuruoti su monopolijomis ir dar padoriu žmogumi išlikti:-(

 • Anonimas

  Šiaip tai mano aplinkos (priskirčiau save lengviems vidutiniokams) žmonės dar nei vienas nesiskundė krize. Anksčiau skundėsi brangstančiais degalais, bet krize – dar neteko girdėti. O va žiniaskalidoje sniaukrojimas liejasi laisvai… Jau net nuobodu darosi.

 • Anonimas

  @jurkis jei tu bent kiek ekonomiškai aktyvus, tai kaip gali nepajusti krizės? Jei investuoji, kaupi pensija fonduose, turi NT tai turėdamas bent vieną iš išvardintų turto pozicijų – jau pusės vertės nebeturi arba greit nebeturėsi :) Net banke indėlį laikydamas ne visada ramiai miegot gali.

  Pažiūrėk kiek verslai vertinami dabar ir prieš keletą mėnesių (biržos indeksai kritę 60-70 proc.). Netiki birža? Pažiūrėk kiek VMI ir Sora nesurenka mokesčių dėl verslo sunkumų – milijardinės skylės biudžete.

  Aišku jei gyveni nuo algos iki algos ir nesi iš darbo atleistas statybininkas, tada tikrai – krizės nėra, tik spaudos kliedesiai :)

 • Anonimas

  Kaskada jau rasiau viena komentara apie krize ir tai, kaip masine psichoze gali sukelti papildomas problemas (alkoholizmas, narkomanija, nusikaltamumas, psichines ligos, savizudybes ir t.t.) Nesiplesiu. Ir juo labiau nesiplesiu apie tai, kad Lietuva, skirtingai nuo didziuju valstybiu, neturi finansiniu rezervu, todel musu situacija zymiai prastesne. Geriau dar karta parasysiu apie viesuosius rysius. Valdzia keiciasi ne tik Lietuvoje. Menesio pradzioj pasikeite JAV prezidentas. Kokios buvo jo pirmosios tezes? Neieskosiu citatu, bet kas skaite ar girdejo neleis sumeluoti. Pirmoji mintis is kart po rinkimu skambejo mazdaug taip: „Bus sunku, gali nepakakti vienos kadencijos, bet niekda taip tvirtai kaip siandien netikejau, kad teigiamos permainos pasieks Amerika“. Antras zingsnis buvo visuomenei pristatytantas konkretus planas, pagal kuri bus sukurta jei neklystu 2,5 mln. nauju darbo vietu ir aptarti kiti dalykai. „Tiesim kelius, statysim mokyklas ir t.t.“ Taip pristatyta kaip keisis JAV poziuris i energetika, masinu pramone ir kitas sritis. Nebuvo jokiu skambiu pareiskimu apie tai, kokia betvarke ir krize paliko Buso administracija ar pan. Ka rinkimus Lietuvoje laimejusios partijos lyderis A.Kubilius sake zurnalistams, kai tapo aisku, jog jam svieciasi stoti prie valstybes vairos. Pirma mintis: „zinojom, kad situacija bloga, bet nesitikejom, kad ji tokia tragiska“. Kontraversisko krizinio plano pristatymas, kuriame jokiu pragiedruliu ir ji lydintis komentaras: „jauciuosi kaip gerame trileryje, kur laukia uzminuota bomba ir vyriausybei reikia pasirinkti nukirpti tinkama laideli“. Taigi, kokia zinia tautai siuncia Obama – mano manymu „zinau, kad bus sunku, bet jus galit pasitiketi valstybe, kuri jumis pasirupins. Be darbo neliksite, badaut nereikes, socialinio aprupinimo sistema veiks. Krize laikina, po jos musu lauks naujai atgimusi ir pasikeitusi Amerika su naujais keliais, naujomis mokyklomis, ekonomiskesnemis ir kokybiskesnemis masinomis, efektyvesne energetika, konkurenceingesne ekonomika ir t.t.“. Kokia zinia siuncia Kubilius? Mano manymu „valstybe prie sprogimo ribos (po sprogimo dazniausiai nelieka nieko isskyrus sipulius), o vyriausybe net nera tikra, kad ta sprogima pavyks neutralizuoti. Kasdien aiskeja, kad situacija vis prastesne ir prastesne. Gelbekites kas kaip galit, o mes tuo tarpu is is jusu kiseniu pasiimsim kiek galim krizei iveikti, bet jei laideli ne ta nukirpsim, tai jau nepykit – ne visi trileriai baigiasi laimingai“. Nors palaikau desiniuju formuojama vyriausybe, bet ar tik man vienam atrodo, kad kaskas negerai su Kubiliaus viesais pareiskimais. Ar tikrai net ir krizes akivaizdoje zmonems turi buti siunciama tokia zinia? Ar cia tas noras viska sudramtizuoti ant tiek, kad krizei esant butu galima sakyti, nu va, mes juk ir perspejom. O jei pavyktu ja iveikti greiciau nei tiketasi uzsideti didvyrio mantija?

 • Anonimas

  Pritariu Skirmantui, kad Kubilius gerokai perlenkia lazdą kalbėdamas apie tragišką Lietuvos ekonomikos padėtį. Tiesiog premjeras bijo prisiimti atsakomybę ir vis kartoja, kad tik stebuklas mus išgelbės.
  O stebuklo tikrai prireiks, nes Kubilius paruošė ne Lietuvos ekonomikos, o Lietuvos valdžios aparto gelbėjimo planą. Pinigų tam aparatui išlaikyti nėra, bet negirdėjau, kad bus panaikinta nors viena nereikalinga institucija ar valdininkas.

 • Anonimas

  Manau, kad is tiesu pasigendam pozityvo siandieniniuose situacijos vertinimuose. Ivardinciau gal net kiek kitaip: pasigendam sveiko, racionalaus, lietuvisko (amziu uzgrudinto) mastymo. Juk jei tarkim man blogai ir as tik dejuosiu, verksiu ir sakysiu: vai blogai, visiskai blogai – kiek sansu as turiu pakeisti situacija, susirasti naujas galimybes, pataupyti ir pasistengti, galu gale isgyventi … Jokiu. Turiu galimybe tik prasigerti… O jeigu mastysiu kiek kitaip : dabar blogai, truputi daugiau pasistengsiu, ko nors naujo ismoksiu, atsiras nauju galimybiu, tai laikina, ziurek ir sviesa tunelio gale :)
  Nenoriu pasirodyti sentimentalus, bet kai musu senelius treme nebuvo jie kokie skystablauzdziai ar dejoniu apimti. Buvo ziauru, bet viltis buvo net tada … uztenka pasiklausineti islikusiu… Tai gal siandien is pagarbos jiems nepulkim dar i depresija…

  ‘Ar šviesa Lietuvos sąlygomis įmanoma tik tunelio gale? Ir kas butu jei tunelio nebutu?’ J. Erlickas

 • Būtų gerai, jei šią tezę – negąsdinti patiems savęs – išgirstų Kubilius, nes būtent iš jo pastaruoju metu eina didžiausias spalvas tirštinantis negatyvas. O kur dar Grybauskaitės politiniai išskaičiavimai bei niekuom nepagrįsti šūkaliojimai apie bankrotus.

  Net neskanu darosi dėl tokio savanaudiškų paskatų statymo aukščiau valstybės interesų.

 • Anonimas

  tiek to, neisiu į darbą – vistiek krizė, o gal dar bankrutuos įmonė, tada dirbęs be reikalo būsiu….

 • Anonimas

  Skirmantai, trūksta tiek nedaug…
  Taisyklingos, dėmesingos, *lietuviškos* rašybos. Švepluojantis tekstas (forma) turi aliuzijų ir į turinio vertę…

 • Anonimas

  Aš kaip visada galvoju, kad daugelis čia prakaituoja per anksti. Kubilius dar nepristatė programos, o per LTV sakė, kad krizės įveikimo dalis plane užima tik keturis puslapius iš aštuoniasdešimt. Labiausiai mes, tautiečiai, padedami žurnalistų tą negatyvą ir pučiame. Kiek pamenu, kai panašiai kaip Kubilius kalbėjo Almunja, o Kirkilas sakė, kad Almunja perdeda, Kirkilas irgi buvo spaudoje kritikuojamas.Pakelti mokesčius nieko nepaaiškinus manau irgi būtų blogai. Motyvus, kodėl reikia mokesčius kelti, Kubilius paaiškino. Tikrai galvoju, kad norėdami atrodyti gerai prieš galimus investuotojus, skolintis iš TVF negalime. Turime verstis savo jėgomis. Numatoma mokesčių politika nėra nukreipta prieš gamybą reikalingą Lietuvai. Labiausiai nukentės verslas perparduodantis importuotą produkciją. Net padidėjęs PVM darys spaudimą vežti parduoti į kitas šalis, o tai ir bus gerai. Manau, kad niekas nenori kad būtų blogai, todėl turime labiau pasitikėti, bent jau tol kol niekas nepridarė rimtų klaidų. Tikrai Kubilius nėra maniakas, kuris vienas pats pasislėpęs parašė programą. Konsultantai tikrai buvo ir jų kvalifikacija nebuvo žemesnė nei mūsų visų čia rašančių, įskaitant ir blogo šeimininką.

 • Anonimas

  Beje, dar pasakysiu. Apie Kubilių visi susidarė įspūdį iš televizijos. Bet reikėtų žinoti, kad žmogus per TV paprastai pasako tai, ko jo paklausia. Apie vyriausybės programą (ne krizės įveikimo), matyt niekas neklausia, todėl ir susidaro įspūdis, kad šis mokesčių pakėlimas ir yra vyriausybės programa. Deja tai tik planas subalansuoti biudžetą 2009m. atsižvelgiant į einamąjį biudžeto surinkimą ir finansų ministerijos (dar Šadžiaus) surinkimo prognozes.

 • Anonimas

  Hm… dėl lietuviškos rašysenos gal ir tiesa, jei truksta „tiek nedaug“, reikia taisytis :) O dėl A.Kubiliaus, tikrai palaikau jį ir manau, jog tai vienas profesionaliausių Lietuvos politikų. Komentaras skirtas ne jo plano, o jo retorikos kritikai.

 • Anonimas

  Dėl Kubiliaus ir jo planų: pagyvensim ir pamatysim.
  Mane užkabino „Itališki makaronai“(4).
  Jei tamstelė toks ekonomiškai aktyvus, tai reikėjo geresniais laikais kaupti (skirti tam tikrą dalį) lėšas krizei. (elementarioji ekonomika).
  Tada ir nereikės verkšlenti, kaip buvo su „Sekunde“ ir panašiai.
  Atsiprašau, kad ne pagal taisykles, bet „užkniso“ tokie visažiniai. :)

 • Anonimas

  kaip isvengti krizes(krizenti)
  jei ir toliau mazes darbo ir pinigu ratas stos,tai krizes neisvengsim.kol kas jos nera.tik perdetai rekiama.
  negalima dirbtinai stabdyti pinigu „rato“ tai dar labiau gilins problema.
  tarkim: uzsakomas koncertas miesto rotuseje, samdomi dainininkai, mokami jiems honorarai.statomos scenos-mokami pinigai uz satyma.darbuotojams uz pastatyma mokamos algos.darbuotojai perka makaronus,desras ir pan…ratas sukasi.ekonomika neleteja ir nera jokios krizes.
  blogiausia tai,kad degalu kainoms mazejant maisto produktu kainos nemazeja…va kur tikrosios krizes priezastis.zmones nebegali pirkti kedziu,stalu ir pan. del to,kad maistas brangus ir jie orientuojasi tik i jo pirkima.

  jei apie vaizdelis nekoks autoriu V.Uspaskich
  jau pavasari zinojau(ir ne is ziniasklaidos),kad jo nenuteis…ir tai pasiteisino.

 • Anonimas

  Turiu garsiai ispeikti straipsni ir kai kuriuos komentatorius. Gerbiamieji, amerikonisko pasitikejimo savimi mums gal ir noretusi, bet, deje, esame rupintojeliu zemes vaikai. Visu pirma, skaitant straipsneli, pasigedau socialines atsakomybes. Toks ispudis, kad straipsni raso zmogus, kuris grizta namo i keliu simtu kvadratu nama, turi solidu investicini portfeli, kuri puikiai valdo profesionalus patarejai (kurie zinojo kada reikia pasitraukti i saugius vandenis ir pan.) Grynais banke yra bent keli simtai. Siaip, juodiems keliems metams :) O dabar nusileiskite ant zemes ir pasiziurekite kas darosi aplinkui. Kuri sektoriu bepaimsi. Stai labai artimai bendrauju su draugu, jis statybiniame sektoriuje dirbo, savas versliukas. Verslo dydis nesvarbu, o informacijos, kuria valdo kiekis. Statybos – ekonomikos veidrodis. Tai situacija tokia, kad paskutini menesi jo pagrindinis darbas buvo pinigu ismusinejimas, konsultacijos su teisininkais ir panasiai. Nauju projektu nesitikejo aplamai. Kaip vakar pajuokavo „dabar 1000 lt. pavedimas jau nesiskaito mazas“ :(( Stai jums pavyzdelis is vienos didziausiu statybu bendroviu (pirmame trejetuke). Zmogus dirba tos bendroves NT projektu vystyme. Atlyginimo buvo negaves 3 menesius. Uz viena menesi gavo visai neseniai. O kad bendrove bent kiek sujudintu darba, reikia bent 15 mln. litu. Tai cia buvo viena dalis. Ar jus skaitote, kas darosi darbo birzoje? I diena 1000 nauju bedarbiu jums mazai??? Ka sake Grybauskaite, manes visiskai nenustebino, kad Lietuva yra vienoj blogiausiu padeciu Europoje. To ir tikejausi jau seniai. Tik stai apmaudas, kad viso vyriausybes, t.y. zmoniu, kurie atsakingi uz salies valdyma, nera zmoniu, kurie butu bent is tolo gvildene problema, sakykim, metai iki tikrosios krizes ar panasiai. O tiems, kurie dar nemato krizes, atsakymas paprastas – dziaukites kol turite darba. Ne didziausia problema yra ta, kad dabar jau nesvarbu sritis, kurioje dirbate. Stai kas yra blogiausia. NT, finansai, maisto pramone, administravimas. Stai ka vadinu krize. Kai visi sektoriai dusta. Tas is ties gasdina. Dabar netekes darbo vidutinis specialistas (ne statybininkas) darba gali susirasti su kokiu 10 proc. tikimybe. Ir tai yra realybe. Stai atleido dabar aukstos kvalifikacijos specialistus is Finastos. Stebsiu, kaip seksis ieskotis darbo, nes pazistu asmeniskai. O del mazmenines prekybos, kaip rase autorius, irgi visiskas neismanymas. Prekybininkai jau fiksuoja virs 5 proc. kritusius pardavimus. Bet atsakykite, kas bus, jei i diena ir toliau plus po 1000 zmoniu i darbo birza. Juk tai dar vakar buve pirkejai, o siandien jau ismaldos prasytojai. Paskaitykite siek tiek daugiau informacijos. Perpildyti psichikos sutrikimu centrai. Scenarijus visu kaip vienas „bankrutavusiu imoniu ar siaip vilti praradusiu“. Kaip sake vienas garsus zmogus „nesekme yra daug idomesne nei sekme“. Suprantu sia fraze kaip situacija, kuri daug daugiau vercia mastyti. Kai laimi, toliau jau nera kur… Ir Kubliaus nekaltinkite cia. Tam zmogui reikia ranka paspausti, kad eilini karta prisieme atsakomybe del salies. Nors puikiai zinojo, kad leks jo galva. O dabar puiki dirva visokiems populistams pilti purvus ir vel ruostis sekanciai kadencijai. Stai ir Prunskiene, eksperte sush…a, kuri taske milijonus reklamai (ukio ministerija antra reklamdave buvo pagal reklamos kieki). Ar jus isivaizduojate, kad dabar tas zmogus gali kazka mokinti. Jau ji saukia visa gerkle apie ukininku padeti. Problema matau viena, trumpa zmoniu atmintis. Visa buvusi informacija issitrina kaip is kietojo disko nes jie vis tikisi ir nori. Kuris geriau meluoja, ta ir renka. O Kubiliu vertinu kaip isties rimta politika. Tai zmogus, kuris supranta atsakomybe uz sali. Dabar tikrai reikejo drasos prisiimti uz tai atsakomybe. As asmeniskai nelaukiu ateinanciu metu, o dar labiau 2010 pradzios. Tai bus pats juodziausias periodas saliai per maziausiai keliolika metu. Neseniai kaip iseiti maciau aktyviai kovojancias su krize JAV ir Didziaja britanija, kur yra beviziai rezimai. Maniau, daug zmoniu gales ten pradeti dirbti dar krizei besitesiant Lietuvoje, tik kuo toliau, tuo labiau pradedu keisti nuomone. Kai suzinojau, kad Britanijoje zada labai didele bedarbyste dar 2010 metais. Kaip bus pas mus – tik galima isivaizduoti. Nesu vargas ar koks prasalaitis. Uzsidirbu ir pakankamai solidziai, bet kritiskas mastymas dar niekada nebuvo maziau vertingas uz nuolanku. Sekmes visiems ir palaikykite visus sunkesniu periodu. Ateina metas, kuomet bus labai svarbu islaikyti zmogiskuma. To ir linkiu visiems.

 • Anonimas

  Nepykit, bet toks jausmas, kad visi skaite ruosiama Vyriausybes programa ir jau teikia galutines isvadas (o ne vien vadovaujasi nuogirdomis is antikrizinio plano). Suprask padides PVM, nuskurs pensininkai – taip butu, bet nieks negirdi kad planuojamos tikslines dotacijos tiems, kam ju reikia. Ypac graudziai juokinga del vaistu – aciu dievui, jei ju paklausa kristu, nes kolkas lietuviai nesuprantamais kiekiais ryja vaistus; del maisto papildu (del kuriu verkiama) efektyvumo, labai abejoja dauguma mediku. Del mesos, nors ir tai skamba groteskiskai, taciau tokia realybe – kas jos dabar neiperka, tai ir pasikeitus PVM’ui neipirks. Spauda – tai nezinau ar verta remti geltonaja spauda, nes normaliu dienrasciu Lietuvoje sunkiai rastum (lrytas, kuris garsiausiai del to trimituoja, turbut, is skurdumo dar TV nusipirko), regionine spauda – visa laika gyveno is Kazimiros uzsakomuju straipsniu, tai siuo atveju net ir islaikytos lengvatos jau ju neisgelbes. O laikyti juos tam, kad imituoti regionine ziniasklaida – jau tegul perkelia redakcijas i mokyklas, gales kooperuotai leist sienlaikrascius. Knygos – seniai tapusios prabangos preke. Apie patentus zinau, kad tai puiki priemone pinigams plauti (labai apsimoku samdyti patentininkus ES projektu vykdymui). Vartojimo skatinimas krizes metu – tikrai svarbu, taciau nepamirskim, jog turim dvizenkle infliacija. O jos skatinimas, zinia kuo baigtusi. Del vieno dalyko sutinku, kad per smarkiai akcentuojamas krizes klausimas, bet juokingiausia, kai ta itin pabrezia (Kubiliaus lupomis) ziniasklaida, o po to ji kala prie sienos Kubiliu uz ju paciu straipsnius ir reportazus – ponai patys rasot, tai patys ir galvokit ka rasot. Pakutiniu metu pilna informacijos „is gyvenimo“ apie grazinamus automobilius, perpildytas ju pardavimo aiksteles, nesugebamas grazinti paskolas, parduodamus butus, atleidziamus darbuotojus – nemanau, kad tai skatina Kubiliaus kalbos. Paskolos nesugebama grazint del to, kad nebera saskaitoj pinigu, o juos is ten tikrai ne Kubiliaus kalbos iskrapste.

 • Anonimas

  labas visiems
  baigiau tik 12 klasiu, neskaitant studentavimo 6metu-kitaip tariant nelaikau saves isprususiu ir nekomentuoju kaskieno sugebejimu teisingai lietuviskai rasyti ir t,t, bet iziuriu cia seimo tendencijas X nariu 2xX nuomoniu ir visi apie ta pati-nieka nes jusu nuomones nieko nekeicia-a musu politikai to ir siekia(nes ju planas yra jiems gelbeti) -neidomu!!
  parasykit kas nors ka turetume daryti, gal gi kuris is vadu uzeis ir paskaitys lt gelbejimo plana :)
  as irgi verkiu kad krize, jau sumasciau nuo ko pradesiu atleisdinet darbuotojus(atvirkstine tvarka -kaip priemes)pagal savo humaniskumo supratima neziurint i ekonomine savo gerbuvio busena, ar imones islikimui palankesniu ir lojalesniu darbuotoju atranka(crazy bet busiu pries save doresnis, nors kam ta dora jei valgio stigtu!).
  o kad krize daugely galvu sumaise proteli tai tiesa! man irgi stogas ciuozia, nes skolos ui brolyti kaip greitai auga(skolingi man)
  visi sneka apie globalizacija-kas cia PER ZODIS TOKS? ka juo norima pasakyt mums?
  as suprantu taip: kai ateina sunkus laikas kad butu lengviau sprest problemas tevas sukviecia seimyna ir sako: tu broniau padek onutei, o tu vytai padek vladui-tokiu budu jie issrebia kose, bet lietuvoi perdaug tevu,tai kada ateis tas vienas tevas i europa ar pasauli, ar lt ir toliau globalines ekonomikos pradmenis gerins x gatves x valdininku & x turciu gyventoju kisenese, nors musu istatimine baze ir nukreipta pries valdininku bezpredela, bet jie gudresni, kai reikia net patys uz save?!
  utopiska nuomone!? ar ne?!
  krize uspuola visa pasauli, puse jo issipjauna ir,,,
  nauja tvarka nauji pinigai-duok dieve kad jie butu geresni nei turim dabar tiems kurie liktu!!!!
  rizika didele bet galimybes rieda i ta taska(nuomone mano.
  -svarstyti nereikia, neverta jusu svarstymo-gal ir cenzuros tinkle ustrigs -tebunie) einu skaiciuot kiek kojinej turiu:)suskaiciuosiu kiek iseina kepalu duonos ir kol elektra pigesne padziovinsiu :)

 • Anonimas

  Sveiki visi,
  nepriestarausiu nei tiem kurie sakosi jog jau viskas, nei tiem kurie dar tiki jog yra vilties.
  tik noriu uzduoti klausima: kokie kareiviai karo netu zusta pirmi? tikrai ne tie kurie yra silpni, o tie kurie supanikuoja … sutinkat su manimi?
  reziume: nereikia tautos gazdinti ir kasdiena jai sakyti, kaip yra blogai… nuo to tik visuotine panika PLINTA. jei ir toliau taip tai visas likes upas dirbti ir ieskoti iseities blaiviu protu daugumai isbles ir rankas nuleide pasiduos.
  skleiskit optimistiska propoganda (kitaip dabartines baimes varimo manijos nepavadinsiu) zmones tures vilties ir stengsis isgyventi, nenuleis ranku ieskos nauju galimybiu iseiciu is situacijos. o tai paskatins gal ir nauju darbo vietu kurima,bet nors esamu issaugojima – o tai, kaip visi sakot issaugos vartojima, pakels ir ekomnomika…
  nuvaryti zmogu i nevilti lengva, o istraukti ji is duobes reikia daug laiko ir pastangu, sutinkat su manim?
  Jau minetas komentaruose Obama – suteikia vilti zmonems, suteikia tikejima rytoju, o tai privercia zmones dirbti, stengtis isgyventi… tuo paciu sukurdamas sau irankius kuriu pagalba bus lengviau susidoroti su esama situacija…