Citata #131 Krizė? Kaip pažiūrėsi…

Iš Lietuvos banko pranešimo apie kredito įstaigų Lietuvoje veiklą 2008 metais:

Bankų pateiktų neaudituotų metinių finansinių ataskaitų duomenimis, 2008 metais 7 šalies bankai ir 2 užsienio bankų skyriai dirbo pelningai, o 2 bankai ir 5 užsienio bankų skyriai patyrė nuostolių. Bendras šalies bankų uždirbtas pelnas 2008 metais siekė 902,6 mln. Lt – tai 21,9 proc. mažiau nei buvo 2007 metais, kai bankai uždirbo 1 156,1 mln. Lt. Praėjusiais metais bankų sistemos uždirbtas pelnas sumažėjo pirmą kartą po šešerių metų, per kuriuos bankų sistemos uždirbamas pelnas nuolat augo.

2008 metais bankų gautos grynosios palūkanų pajamos buvo 316,0 mln. Lt didesnės (19,4 proc. daugiau) palyginti su 2007 metais, o 2007 metais grynosios palūkanų pajamos augo net 577,1 mln. Lt (54,8 proc. daugiau) palyginti su 2006 metais.

Praėjusiais metais sulėtėjo ir bankų gaunamų grynųjų paslaugų ir komisinių pajamų augimo tempai. 2008 metais tokios pajamos buvo 44,2 mln. Lt didesnės (6,8 proc. daugiau) palyginti su 2007 metais, o 2007 metais tokių pajamų augimas palyginti su 2006 metais buvo 148,4 mln. Lt (beveik 30 proc. daugiau).

Bankų sistemos nuosavybės grąžos rodiklis palyginti su 2008 metų sausio 1 dienos duomenimis sumažėjo net 11,8 proc. punktų nuo 25,9 proc. iki 14,1 proc., turto grąžos rodiklis mažėjo 0,66 proc. punkto nuo 1,71 proc. iki 1,05 proc.

…900 mln., žinoma, yra mažiau nei 1,156 mlrd…

Tačiau šiaip jau viską lemia atsparos taškas…

(3 balsų, vidurkis: 3,33 iš 5)
Loading...
 • kažkada Račui jau rašiau, kad versle negalima uždirbti „truputį“, „kad užtektų“, beje du bankai (ar skyriai) dirbo nuostolingai. Reguliuoti laisvą rinką gali tik valstybė, ES, kai rinkoje yra monopolininkas.
  Gal jau ruoštis į Paleckio frontininkų mitingą vasario 3-ią? Visai šalia SEB, DnB Nord, Swedbank gražiai išblizginti langai, o prie Mažvydo bibliotekos yra akmenų krūvelė.

  • Mielas Fredi, pamenu, ką rašėte. Tačiau ar tai reiškia, kad visi privalo galvoti taip pat, kaip tamsta?

   Beje, jei teisingai suprantu, tai pats asmeniškai su verslu nelabai esate susijęs.

  • Anonimas

   „Reguliuoti laisvą rinką gali tik valstybė, ES, kai rinkoje yra monopolininkas.“

   o kaip su karteliais? ar ju naikinimas nera „laisvos rinkos“ reguliavimas? o kaip su konkurencijos prieziura? kapitalizacijos limitais? man atrodo tu visiskai nesusigaudai apie ka kalbi.

 • Anonimas

  Liudniausia tai, kad dauguma banku atleisti nuo pelno mokescio!. Vadinasi, kapitalas isplauks i skandinavija !.
  Kubiliau, kur tu ?

  • Anonimas

   Čia rimtai?!

   • Ne visai tiesa. Bankai nemoka mokesčių nuo dividendų, kuriuos išmoka motininiams bankams. O 15%(nuo 2009 – 20%) pelno mokestį moka.

 • Anonimas

  Šiaip jau bankiniame sektoriuje 1% turto grąžos rodiklis neypatingas… Ir ROE 14% labai vidutiniškas… Turint omenyje, kad toliau bus blogiau.. Laukia sunkūs laikai skolininkų, neišvengimai…

 • Anonimas

  sakiau ir sakysiu kad krizės kaltininkų sąraše Nr.1 yra bankininkų godumas. Visame pasaulyje.

  O kad savo darbo nepadarė tie, kuriems duoti įgaliojimai tai kontroliuoti – Nr. 2.

  Įtariu, kad tarp šių faktorių yra tiesioginis grįžtamasis ryšys…

 • Anonimas

  beje, bankų nuostoliai yra anekdotas:)
  pasiskiria sau algą 1,5 mln. per mėnesį ir rodo, kad bankas vos suduria galą su galu.

  P.S. einu į banką, kuris nesugebėjo pagaminti naujos kortelės, likus 2 dienoms iki senosios galojimo. Įtariu, kad turėsiu progą pasityčioti iš jų reklaminių šūkių – daugiau dėmesio tau.

  • Anonimas

   Labai noriu tokios darbovietės, kur ateini į darbą, pasiskiri sau algą, geriausiai apie milijoną į mėnesį, ir dirbi, dirbi… Čia bankuose taip? Reikės ir man nueit.. Labai įdomu, kaip ten sau algą pasiskiria..

 • Čia Audriaus komentaro komentaras. Galbūt ir neteisingai tave supratau. Pelnas, kurį bankai gavo 2008 metais bus paskistytas taip, kaip nuspręs patys bankai. Ir jei laukia bankų sunkesni laikai dėl skolininkų, abejoju, kad šis pelnas prisidėtų prie busimų problemų sprendimo. Nes kaip ir komentuoja RM, bankai per daug godūs.

  • Anonimas

   Skolininkų sunkūs laikai laukia dėl to, kad bankai griežtins paskolų sąlygas – pradelsimų terminai ir t.t.

 • Anonimas

  Parašysiu nepopuliariai, bet…
  Milijardai atrodo ispūdingai, bet negi dauguma manot, kad bankuose lengva gyvuoti? Taigi visa didžiųjų Lietuvoje veikiančių bankų vadovybė yra tiesiog samdoma ir vertinama švedų, danų, suomių, italų ir kt. vadovų, o ši krizė tiesiogiai įtakoja ir jų materialinę gerovę. Aišku, NT kainų burbulas pūtėsi ne be finansuotojų pagalbos. Bet juk bankai niekada neinicijavo NT sandorių. Pagrindiniai šios rinkos kūrėjai ir griovėjai įvairaus plauko NT tarpininkai. Kai ponas Zabilius puola bankus – nu jau visai nerimta. Aišku, kai negauni lėšų ne oberhaus klientų, o istrigusiems asmeniniams projektams – pikta. Bet nors krislelis objektyvumo galėtų būti.
  Bankai visada reikalaudavo nuosavų lėšų. Tai jei esmė tik finansavime – gerbiami NT rinkos žinovai – dalyvaukite mažesniuose sandoriuose, ir pirkite bei parduokite.

  p.s.
  Objektyvumo dėlei pasakysiu, kad Lietyvos Bankas tikrai turėjo būti reiklesnis atskirų bankų kreditavimo politikai. Bet juk jie už nieką neatsako…:)

  • Anonimas

   pasidomek kaip krize itakojo vaodvu materialine gerove pries rasydamas.

 • Anonimas

  Kad laisva rinka, kapitalizmas sužlugdė viltis – man tai buvo aišku jau po enromų griūties prieš keletą metų.
  Diskusijų lyderiai, gaila apie tai net nenutuokė. Turiu omenyje Lietuvos (galiu iš jų tik pasijuokti – nerado nuorodų, kaur taip sakytų, kaip aš).
  Klusimas kitas – ar laisvosios rinkos, kapitalizmo propaguotojams bus surengtas niurnberagas… juk jų nusikaltimas nėra menkesnis nei hitlerininkų, manau… norėčiau, kaip tas sako, klysti.

 • Anonimas

  Atsiprašau, pataisiau gramatiką – dirstelėjau paleidęs… žiūriu kaip visada. Bet šiaip nu ir primelavau:
  Kad laisva rinka, kapitalizmas sužlugdė viltis – man tai buvo aišku jau po enronų griūties, prieš keletą metų.
  Diskusijų lyderiai, gaila apie tai net nenutuokė. Turiu omenyje Lietuvos (galiu iš jų tik pasijuokti – nerado nuorodų, kur taip sakytų, kaip aš).
  Klausimas kitas – ar laisvosios rinkos, kapitalizmo propaguotojams bus surengtas niurnbergas… juk jų nusikaltimas nėra menkesnis nei hitlerininkų, manau… norėčiau, kaip tas sako, klysti.

  • Anonimas

   Gerbiamas A.G.
   Jūs kaip ūkininkų turgelių propaguotojas esate laisvosios rinkos pačia gryniausia forma apaštalas. Norite niurnbergo sau?

 • Anonimas

  Taigi, bankininkai per savo godumą pastatė pasaulį ant prarajos krašto.
  Neveltui Henris Fordas I – žmogus pakeitęs Ameriką ir ne tik ją – taip jų nemėgo.
  1938 m. HFI priėmė (sic!) Didžiojo Vokietijos Erelio Kryžiaus ordiną . Vėliau dėl karo apkaltino bankininkus, tiksliau -„žydų bankininkus“

  • Anonimas

   Taip taip, zydus jis del visko kaltino kartu su kitu didziuoju XX amziaus mastytoju, neatpazistamai 1940 geguzes 14 diena pakeitusiu Antverpena, 1943 metais Stalingrada, 1939-1945 keitusiu Varsuva ir ikurusi tinkla pramogu parku, i kuriuos tik tiems prakeiktiems zydams pakliuti galima buvo, o jo tautieciai ten aptarnavimo personalas tik buvo.

   • Anonimas

    Kaltinti visada lengviau, o žydai – išrinktoji tauta, gal todėl dėl visko jie amžinai kalti.
    Tais laikais, kai bankininkais būdavo tik žydai, berods, piramidžių ir panašių aferų lyg ir nebuvo.
    Sako, tai tikra istorija iš prieškario Smalininkų:
    Kooperatyvo parduotuvėje du bendradarbiai „susikombinavo“ po silkių bačkutę. Žydelis kasdien, po keletą, tas savąsias silkutes sėkmingai parsinešė namo.
    Lietuvaitis vis drąsinosi, drąsinosi, kol įsidrąsinęs ir čiupęs nešti tą bačkutę naktį papuolė tiesiai NKVDistui glėbyn.

    • Anonimas

     :)

     tas žydelis dalinosi…

     ir įskundė…
     Tam NKVD’istui jau kelios bačkutės buvo nuriedentos :)

 • Anonimas

  nu nežinau… Radžis, karvės, „fake’inis“ laiškas apie „tipo“ reikia pagalbos… ir plius pasidiskutavimai su internetiniais kriugeriais apie psichiatriją… hmmmm… žiūrim kas vyksta Lietuvoj, atvykus Grybauskaitė, vienas po kito perliukai – apie tai, kad nekilnojamojo turto mokestis mums nereikalingas, apie tai, kad mes jau ant bankroto ribos, apie tai, kad aš nesakysiu ar kandidatuosiu, o šalia esantis premjeras visa savo povyza sako, kad jau žino kas bus prezidentas… Kas dar, Seimas nusiperka Mercedes’us (čia matyt reikėtų Kirkilo klaust kodėl), ir kas be ko beprecidentis „Dialogas su Lietuva“ plius dar keletas smulkesnių įvykių manau vertų akylaus Artūro dėmesio. Aišku, Radžis mums tikrai svarbu ir tos nelaimingos karvės ir dar nelaimingesnis anstolis, ir kažkoks eilinis laiškas kurių jau buvo ne vienas dešimtis ir skirtas surinkt realius elektroninius adresus, kad vėliau į juos būtų galima siust reklaminį „spamą“.. Nesiginčysim.

  p.s. komentaras ne į temą :) bent jau ne į „Krizė? Kaip pažiūrėsi..“

  • Mielas Regis, jau sakiau Fredžiui: norit pageidavimo koncerto, skambinkite į Lietuvos radiją…

   Nepykit, bet aš jums nedainuosiu:)

   Bet gal norite pasisakyti dėl Grybauskaitės, Dialogo, Mers’ų, Kirkilo ir NT mokesčio.

   Parašykit – įdėsiu atskiru įrašu.

   • Anonimas

    Dainuot nieks ir nepraso… Siaip tiesiog idomu koks pacio poziuris i siuos ivykius.. Bet…, visai pamirsau cia ne Lietuvos radijas, uzsakymai nepriiminejami. Susimaisem mazumele..

 • Anonimas

  Napagalvokite, kad kabinėjuosi, tiesiog jau kokias 15 min. žiūriu į žodžius „atsparos taškas“ ir galvoju kodėl jie atrodo tokie nesuvirškinami, svetimi. Juolab, kažkur šiomis dienomis jie jau panašiai naudoti, su panašiu poveikiu. Aišku, tai asmeninis pojūtis, tačiau pabandysiu išdėstyti, kad taip yra pagrįstai!

  Atsparumas, atspara mūsų kalboje siejamas su atsilaikymu, atrama. Atitinkamai matysite ir žodžio naudojimo pavyzdžiuose lietuvių kalbos žodyne (www. lkz. lt). Atsparos taškas galimas naudoti, tačiau jo prasmė bus ta pati, kaip atramos taško. Duotame tekste, greičiausiai norėta pasakyti, kad kažkas yra santykina, todėl turbūt priklauso nuo imto atskaitos taško. Dar panašios prasmės galėtų būti atspirties taškas, bet tai būtų gretima savo prasme išeities taškui, taigi labiau susiję su kažkuo, kas turi pradžią ir raidą, vyksmą. Irgi ne taip tinka prasme šioje vietoje. Sakyčiau, atsparos taškas lieka be atsparos ;-)

  • Mielas Auksini karde, na, k1 galiu pasakyti… Gražiai parašėte:)

   Ir tikriausiai esate teisus – gal teisingiau būtų sakyti atskaitos ar atspirties taškas.

   Nors… gal ir atsiremti galima į ką nors, kad geriau suprastum. Tsakant, stabilumas padeda…:)

   • Anonimas

    Nepamirštame, kad bankai ne tik išviliojo pinigus, bet ir teikė paslaugas? Jos nepigios, bet dar prieš metus mažai buvę norėjusių ginčyti jų naudingumą. Dabartinė padėtis, be abejo, keičia panoramą.

    Skolintis yra tekę, tačiau instinktas visuomet versdavo įmanomai greičiau tos naštos atsikratyti, tad tokia būsena ir netrukdavo. Deja, tokia pasaulėžiūra nėra labai populiari. O gal čia tik sėkmės dalykas, nors kiek ir abejoju.

 • Anonimas

  Va jums atspara: http://www.bernardinai.lt/index.php?url=articles%2F90716 Nemanau, kad moteriškė gąsdina, bet situaciją labai realistiškai nupaišė…

 • Anonimas

  Palaukim kitu metu. Jie bus visai kokie.. Jei isgalesim susimoket uz interneta 2010 metais, aptarsim info :)

  O kol kas belieka megaustis ekonomikos ledynmeciu..

 • Anonimas

  Jei priimti, kad atsparos taškas tai bankas, lyg ir sustoja viskas vieton:
  – Duokite man atramos tašką, aš pajudinsiu Žemę” – taip sakė Archimedas.

 • Anonimas

  Vakar budamas RIMI uztikau knyga „KIetas Nusileidimas“. Viena jau pavadinimas sudomino ;) Su klausimu kas laukia Lietuvos.
  Turi ir sioki toki tinklapi http://www.kietasnusileidimas.lt/

  Nepagalvokit kad reklaminu, tiesiog dalinuosi patirtimi :)
  Perskaiciau per kelias valandas. Aprasytas paprastas, kazkiek humoristinis, norvegu kilmes svedo poziuris i tai kas vyko Estijoje. Gaila, kad tokios knygos buna jau tik post factum, arba tiesiog per stulbinanti augima niekaip tai buvo neidomu :)

  • Anonimas

   Aušra Maldeikienė čia neseniai taip pat minėjo šią knygą. Dar nemačiau, reikės prie progos pavartyti.

   • Anonimas

    Tokios knygos atveria akis, ir vercia dar giliau pagalvot apie tai kas musu laukia. Net savotiskai baugina..

 • Anonimas

  Bankai kaip ir visi siekia pelno. Kai pinigus dalino, bankai buvo geri.. o kai reikia dabar skolas grazint – bankams langus dauzyt ?

  Daug pamenu zmoniu „piko metu“ skanacio „deb***as bankas, neduoda paskolos, tai susiradau kita“. o dabar ?

 • Anonimas

  O ka daryt uz tokius bajerius ?

  Vilniaus tarpbankinės rinkos palūkanos (VILIBOR) sumažėjo, kai iš Lietuvos bankų, pagal kurių duomenis yra sudaromas VILIBOR, sąrašo buvo pašalintas vienas bankas, Lietuvos banko vadovą Reinoldijų Šarkiną cituoja Alfa.lt.
  Anot portalo, bankas, kuris nurodė „gana aukštas savo tarpbankinių paskolų palūkanas, tačiau pats tokių paskolų niekam neteikė“, yra „Nordea“.
  Šių metų sausio 8 dieną 6 mėn. VILIBOR (populiariausias rodiklis, su kuriuo siejamos paskolų litais palūkanos) buvo 10,03%. Kitą dieną, pakoregavus bankų sąrašą, jis jau nukrito 1,30 procentinio punkto, iki 8,7%.

  Paskolos gavejai permokejo didziules sumas…

  • Anonimas

   Travikai, taip nordea vertina savo skolinimo rizika. litus skolini, litus grazina. tik va bedele, kai grazina gal jau litai ne be tokie litai, kokie buvo vakar… arba kitaip nordea „stato“ ant lito devalvavimo.

   • Anonimas

    Travikas dar tiek supranta, taciau normaliam pasaulyje jie patys butu informave LB ir pasitrauke is VILIBOR’a nustatnaciu banku saraso. O dabar vien del tokios „rizikos vertinimo“ gyventojai sumokejo daugiau palukanu.

  • Anonimas

   VILIBOR skaiciavime maziausia ir didziausia palukanu norma atmetamos

   taigi ne tik NORDEA nagus prikisusi..

 • Anonimas

  http://www.delfi.lt/news/economy/business/article.php?id=20344895

  Švedijos bankai galės pasinaudoti vyriausybės garantija, jeigu jiems prireiktų padengti Baltijos šalyse patirtus nuostolius. Europos Sąjunga ketvirtadienį pritarė atitinkamiems paramos Švedijos bankams programos pakeitimams.

  Geras metas priimti fiziniu asmenu bankroto istatyma, nesugriaunant banku finansinio stabilumo..

 • Grybauskaitė leido truputį spustelėti bankus išleidžiant valstybės vertybinius popierius „lakštus“.
  Pakeičiau nuomonę – bankai suįžūlėję, uždirbo per daug, nors ir mažiau nei 2007-aisiais, bet vis tiek įžūliai apiplėšė vargšus gyventojus ir bendroves.

  • Anonimas

   Vyriausybės vertybiniai popieriai. Apie juos čia:
   http://www.finmin.lt/c/portal/layout?p_l_id=PUB.1.68

   Taupymo lakštai kiek skiriasi, platinami be aukcionų:
   http://www.vtl.lt/

   Dabar esamos tvarkos, kiek suprantu, bus tikslinamos ruošiamai didesnei emisijai.

  • Anonimas

   Po to, kai esant palankiai situacijai – tokius ir jų užtarikus sukabina žemyn galva, po 50 metų visi pradeda žliumbti, kad praradome Tautos elitą.

 • Anonimas

  Mano nuomone, bereikalingos sanaudos tie taupymo lakstai. Yra daugmaz veikianti VVP rinka, tai jei zmonems TL platins mazesnemis nei ten palukanomis, jie bus „apgauti“, jei didesnemis – LR mokes daugiau nei reikia.

  Manau geriausia pasinaudoti situo taupymo lakstu/banku „i vieta pastatymo“ vajumi ir pareklamuoti senus gerus VVP.

 • Ar cia as tik vienas toks nesusipratelis, kazin? Ar Jums, kitiems komentatoriams tikrai aisku ka reiskia tokie „diplomatiski“ Lietuvos banko pranesimai – „2008 metais 7 šalies bankai ir 2 užsienio bankų skyriai dirbo pelningai, o 2 bankai ir 5 užsienio bankų skyriai patyrė nuostolių.“

  Skaitykime idemiai… Rasoma ne, kad 2 bankai ir 5 užsienio bankų skyriai dirbo nuostolingai, o tik patyre nuostoliu. Taigi galima suprasti kaip nori. Gal net tarp tu, kurie isvardinti kaip pelningi yra bent keli tie patys, kurie kazkokiame fronte patyre ir nuostoliu?
  … Ne, Arturai. Bent man tokia info yra nieko nesakanti.

  • Anonimas

   „Rasoma ne, kad 2 bankai ir 5 užsienio bankų skyriai dirbo nuostolingai, o tik patyre nuostoliu. Taigi galima suprasti kaip nori.“

   :))))))))))))))))))))))))))))))))))))

   Siurrealizmas :))))))))))))))

  • Anonimas

   Realizmas: yra pelnas ir yra nuostolis. Arba – arba. Šiuos gali patirti, sumedžioti, išgyventi, išstenėti. Kaip bevadinsi, nesikeis tik tai, kas nutiko. Pigus nesąmonių pliurpimas irgi nepasikeičia nuo pavadinimo.

 • Anonimas

  Na kaip :) 2008 daug kas dar dirbo pelningai, ne vien bankai. Pelno mazejimas gali reiksti arba tai, kad padidejo staigiai islaidos arba tai, kad sumazejo pajamu. Nesakau, kad cia jau viskas blogai jiems ir nebuvo investiciju.
  Galu gale tai rimtas zenklas kad kazka reikia daryti. Taip pat reikia prisiminti, kad Lietuvoje pernai buvo gana didele infiliacija, ko pasekoje reali nauda bankams dar sumazeja.
  Del tu, kurie skundziasi kad banko virshininkai per daug uzdirba: Jie ir sumoka mokescius nuo tu pinigu. O visa kita turetu jums nerupet, nes tai ne valstybine institucija, bei nera monopolis.
  Kad palukanos nekrenta irgi normalu. Bankai vertina rizika devalvacijos. Kaip ir bet kuri bendrove, jie turi bandyt gauti pelna. Cia tas pats kas bandyt isaiskinti savo katinui kad jis turi buti vegetaras. Tiesiog taip nebus (greiciausiai). O kaip atgaivinti paskolu rinka (t.y. padaryti kad pigesnes paskolos butu bankams naudingos) yra pirmoje eileje valstybes uzduotis.
  Ir siaip as pats turiu paskola. Tiesiog esu realistas ir visiskai nenoriu linkseti i takta pasakotojams kokie cia bankai godus ir blogi.

 • Anonimas

  Yra statistika akcininkams, ir yra statistika vyriausybei, iš kurios bus prašoma pinigų gelbstint nuo bankroto. Ir abi jos teisingos, bet tik iš dalies. Paaiškinsiu, ką tai reiškia.

  Pagrindinė bankų nuostolių priežastis- neatgautos skolos. O čia ir prasideda visas įdomumas. Jei kažkas nusipirko skolon butą ar mašiną, o paskui negražino pinigų, kaip skaičiuosim? Jei skaičiuosim, kad negrąžins- bankas patiria nuostolį, jei skaičiuosim, kad grąžins su delspinigiais- tada galima sakyti, kad bankas padidino savo paskolų portfelį ir perspektyva yra tiesiog nuostabi.

  Taip kad krizės matas- ne bankų nuostoliai ir pelnai, o procentas skolas atiduoti nepajėgančių.

  • Anonimas

   Na taip, paimkime viso sektoriaus pelną ir pradėkime skųstis, kad jis labai didelis ir visi yra vagys. Smalsumo dėlei siūlau pažiūrėti kitų sektorių metinius pelnus, keletą nuorodų galite rasti kad ir čia: http://www.google.lt/search?q=statybos+sektoriaus+pelnas Nekantriesiems pasakysiu, kad pvz. vien tik statybos sektorius 2007 uždirbo virš 1,5 mlrd. litų. Taigi apvaginėja žmones! Ar namus stato?