Kas vyksta Ukrainoje? Atsakymas paprastas: Rusija laimi

UkrainaPastaruoju metu tiek čia, tiek mano FB sienoje atsirado labai daug susidomėjusių mano pozicija dėl Ukrainos. Suprantu, kodėl taip yra. Juk Lietuvoje iš esmės nebeliko nė vieno normalaus ir mąstančio apžvalgininko, sugebančio matyti toliau savo didelio pilvo ir apipešiotos barzdos ir suvokti, kas vyksta Ukrainoje, kodėl tai vyksta ir kaip viskas baigsis. Todėl dažniausiai įvykių Ukrainoje analizė susiveda į tai, kas yra pusiau žydas, o kas pusiau amerikietis, kvailus apokaliptinius perspėjimus, kad susitvarkiusi su Ukraina Rusija ateis okupuoti Lietuvos arba dažyto vandens pilstymą sau ant galvos. Tai nenusotabu, turint galvoje pastaruoju metu sukeltą isteriją ir prezidentės D.Grybauskaitės skatinamą tautos dalinimą į „savus“ ir „svetimus“. Tai nestebina, nes Lietuvoje neturime normalios politinės analizės tradicijos, neturime išsilaviniusių žmonių, kurie šiek tiek žinotų naujausių laikų istoriją, suprastų geopolitinį kontekstą ir geopolitinę realybę. Dėl to tikriausiai reikėtų pasakyti ačiū tiek mūsų universitetams, kurie skatina šunuodegiavimą ir nepripažįsta laisvos minties raiškos, tiek partijoms, kurios, priešingai nei kitose normaliose Europos valstybėse, niekada nedėjo pastangų ugdyti politinę mintį. Nes lengviau yra „įsisavinti“ kokio Adenauerio fondo ar JAV ambasados skiriamas lėšas ir už jas pagirdyti ar kitaip pamaloninti savo siaurapročius bendraminčius. Todėl ir gyvename šiandien informaciniame vakuume, kuriame orą įleidžia tokie naujienų šaltiniai kaip delfiai, kur notarų atstovas spaudai A.Matonis ir marksistinės-lenininės filosofijos specialsitas A.Bačiulis yra žinomi kaip „karo ekspertai“, o koks D.Pancerovas – kaip „Ukrainos ir Rusijos santykių specialistas“.

*****

Taigi, kas vyksta Ukrainoje, ką aš apie tai manau ir kaip viskas baigsis?

Atsakyti būtų galima labai trumpai: Ukrainoje vyksta oficialiai nepaskelbtas karas tarp Ukrainos ir Rusijos, kurį Rusija jau laimėjo ir tos pergalės rezultatas yra tas, kad Ukraina artimiausiame šimtmetyje nebus nei NATO, nei ES narė ir visada liks Rusijos įtakos zonoje. O tai yra būtent toks rezultatas, kurio nuo pat karo pradžios siekė Rusija.

Protingiems žmonėms tokio paaiškinimo užtektų, tačiau, kaip minėjau, tų protingų žmonių Lietuvoje nėra labai daug. Todėl paaiškinsiu plačiau.

Pirmiausia, apie karo pradžią. Šiandien visi neišmanėliai rėkia, kad karą pradėjo Rusija. Todėl jie ir neišmanėliai. Nes jie mato tik fizinę karo pradžią – nuo to momento, kai Rusijos „žalieji žmogeliukai“ atvažiavo ilgalaikių atostogų į Krymą.

Tačiau iš tiesų karas prasidėjo gerokai anksčiau ir jo kulminacija tikriausiai buvo ES Vilniaus „summit’as“, kuriame D.Grybauskaitei nepavyko užsikabinti Ukrainos medalio ir tapti signatare, taip nusiplaunant gėdą dėl nepavykusio Baltarusijos „demokratizavimo“ proceso, sugadintų santykių su Lenkija ir strutiškos pozicijos dėl CŽV kalėjimo Lietuvoje (beje, tikėtina, kad ši istorija dar nesibaigė). Nepavyko ne tik D.Grybauskaitei. Nepavyko ir visai ES bei JAV, kurios labai stengėsi „ištraukti“ Ukrainą iš Rusijos įtakos.

Tik – jei kam įdomi mano asmeninė nuomonė – stengėsi nepakankamai. Ta prasme, kad norėjo Ukrainos, bet nieko nesiūlė jai mainais. Tuo tarpu Rusija mainais siūlė gana daug – viešai ekonominį kolapsą, jei Ukraina pasirašys ES asociacijos sutartį ir ne viešai (neabejoju) – politinę katastrofą, jei Ukraina pasiduos vilionėms.

Tada Vilniuje Ukraina nepasidavė ir Rusija šventė mažą pergalę.

Po to Ukrainoje buvo Maidanas. Kuris laimėjo. Pergalės rezultatas buvo Krymas. Po to buvo prezidento rinkimai, kurie taip pat laimėjo.  Pergalės rezultatas yra Donbasas.

Taip, Rusija agresorė, Rusija nesilaiko tarptautinių įsipareigojimų ir savo geopolitinius interesus gina pažeisdama tarptautinę teisę. Galime dėl to klykti, verkti, aimanuoti, pilstytis kibirais ar net bačkomis, bet ar tai kokia nors naujiena? Tarptautinė teisė pasaulyje neveikia jau seniai – gal nuo 1989 metų Panamos, gal nuo 1982 Folklendų, gal nuo tada, kai NATO be JTO Saugumo Tarybos pritarimo 1999 subombardavo Serbiją. O gal nuo 2008 metų, kai Kosovas paskelbė nepriklausomybę, o Rusija įsiveržė į Gruziją? Galite pasirinkti, kas labiau patinka.

O jei sugebėsite pasirinkti pabandykite iš naujo pažvegti į Ukrainos situaciją ir atsakyti sau  į klausimą, kas ten vyksta.

Mano atsakymas paprastas: galios žaidimai. Ir laimės tuose galios žaidimuose ne tas, kuris stipriausias (pavyzdžiui, JAV), o tas, kuriam šis žaidimas yra gyvybės ar mirties klausimas. Ne tiesiogine, o geopolitine prasme.

Todėl laimės (o kaip sakiau, jau laimėjo) Rusija. Nes jai Ukraina, geopolitine prasme, yra gyvybės ar mirties klausimas. Priešingai nei ES, kuriai Ukraina tėra tik potenciali rinka ar JAV, kuriai Ukraina įdomi tik tiek, kiek gali susilpninti Rusiją ir atitraukti jos dėmesį nuo kitų JAV gyvybiškai svarbių pasaulio regionų, pavyzdžiui, Artimųjų Rytų, Kinijos ar net Pietų Amerikos.

Mums, kurie gyvena šalia Rusijos, tai gali nepatikti. Ir turi nepatikti, nes tai liudija, kad teisybės pasaulyje nėra. Ot tai naujiena. Kita vertus, mes esame to neteisingo pasaulio dalis ir todėl visi a la M.Laurinavičiaus kliedesiai apie Rusiją mūsų kieme protingiems žmonėms turėtų kelti juoką. Esmė ta, kad tame neteisingame pasaulyje mes esame galios žaidimų dalis. Būtent dalis. Ne dalyviai. Rusijos agresija prieš mus neįmanoma ne todėl, kad mes įsigysime naujas priešlėktuvinės gynybos sistemas ar naujus optinius prietaisus. Rusijos agresija prieš Lietuvą neįmanoma ne todėl, kad matoniai, šimašiai ir kiti „sveiko proto“ dešinieji nusprendė pažaisti kareivėliais ir įsirašyti į šaulius (nors galiu kirsti lažybų, jog apsitriestų iš baimės, jei reikėtų iššautį į žmogų). Rusijos agresija prieš Lietuvą neįmanoma paprasčiausiai todėl, kad tai reikštų, jog galios žaidimuose NATO, kaip organizacija, neveikia ir kad Rusija yra galingesnė už JAV. Realybėje taip nėra ir Rusija tą puikiai žino. Tačiau dauguma Lietuvos gyventojų to nesupranta ir todėl mūsų populistai, ir pirmiausia D.Grybauskaitė, tuo naudojasi.

Bet grįžkime prie Ukrainos. ir paklauskime dar kartą, kodėl Rusijos agresija prieš ją buvo įmanoma ir kodėl niekas Ukrainos negina. Ta prasme, tiesiogiai. Kodėl NATO ir ES lyderiai, nepaisant kai kurių Lietuvos nevispročių radikalių politikų raginimo padėti Ukrainai ginklais, sako, kad „there is no military solution to the conflict“?

Kodėl NATO, skelbdama palydovines nuotraukas apie Rusijos pajėgas, kertančias Ukrainos sieną, nesiunčia savo karinių pajėgų joms stabdyti? Kodėl Nyderlandai, netekę daugiau nei 200 savo piliečių, kurie, labai tikėtina buvo nužudyti naudojant Rusijos ginkluotę, neprašo NATO pritaikyti 5 straipsnio ir „atkeršyti“ Rusijai? Kodėl ES skelbia naujas sankcijas, bet jų netaiko? Kodėl dujų tiekimas iš Rusijos ES sumažėja, bet naujoms sankcijoms neįsigaliojus, vėl atsistato?

Pagaliau, kodėl ES ir JAV pritaria „paskutinio Europos diktatoriaus“ valdomoje šalye (simboliška, ar ne?) pasirašytiems susitarimams, kurie ne tik iš esmės pripažįstą Ukrainos susiskaldymą, bet ir suteikia teisinį statusą tiems, kuriuos dar neseniai visi vadino „teroristais“. Taip, kalbu apie A.Zacharčenko ir I.Plotinckį, Donecko ir Lugansko „premjerus“, kurie pasirašė Minsko susitarimus. Čia panašiai kaip A.Zuokas pasirašytų Užupio respublikos susitarimą su Vyriausybe, dėl teisės nemokėti mokesčių ir savo kiemą amžinai grįsti trinkelėmis, pirktomis už Vilniaus savivaldybės lėšas. daug kas sakytų neteisėta, ar ne? O jei delfių Monika paskelbtų, kad Zuokas yra mums svarbiausias, kaip tada? Viskas būtų OK, nes delfiai praneša pirmi?

Pamenate, pradžioje sakiau, kad Rusija laimėjo karą prieš Ukrainą? Tai va, tas Minsko susitarimas, kurį, beje pasirašė ir ESBO, ir naujasis Ukrainos prezidento P.Porošenkos pateiktas siūlymas dėl „ypatingos savivaldos“ Donecko ir Lugansko sritims bei amnestijos, visiems kariavusiems prieš Ukrainos teisėtą valdžią ir yra tos Rusijos pergalės liudijimas. Kaip ir ES sprendimas atidėti ES ir Ukrainos laisvosios prekybos sutarties įsigaliojimą iki 2015 metų pabaigos.

Tiems, kas nesupranta, paaiškinsiu. Tai, kad Ukrainos rytose bus Kijevui nepavaldžios ir nuo Rusijos įtakos priklausančios „respublikos“, iš esmės reiškia, kad Ukrainai narystė NATO ir ES yra taip pat arti, kaip ir Gruzijai, kurios sudėtyje yra „nepriklausomos“ Pietų Osetijos ir Abchazijos „respublikos“. Aš asmeniškai drįsčiau spėti, kad lygiai taip arti Ukrainai bus ir laisvos prekybos sutartis su ES po 2015 metų gruodžio 31 dienos. Ir dėl labai paprastos priežasties: Rusija galios žaidimus Ukrainoje laimėjo ir reikia tik laiko, kad oponentai tai pripažintų. Priežasčių tam per ateinančius pusantrų metų, neabejoju, atsiras, nes Ukraina, su visa pagarba ukrainiečių tautai, nėra ta valstybė, kuri šiandien priklauso europietiškai civilizacijai. Geriausiai tai liudija faktas, ką Ukraina išsirinko naujuoju prezidentu.

Todėl Ukraina, kaip buvo, taip ir liks Rusijos įtakos zonoje. Nes nei JAV, nei ES neturi intereso dėl jos kovoti iki paskutinio kraujo lašo. Nebent tai būtų paskutinis ukrainiečių karujo lašas, bet kadangi JAV ir ES yra labiau humaniškos už Rusiją, jos to nedarys. Karas baigtas, įtakos sferos patvirtintos, dujos teka laisvai ir „Mistraliai“ plauks kaip gulbės, nors R.Juknevičienė iš apmaudo ir nusinuodytų savo sodintais salierais, o A.Ažubalis nuspręstų dar kartą ignoruoti ambasados kvietimą (nors tikriausiai neignoruos, nes pastaruoju metu nedažnai jį kas nors kviečia).

Pasaulio laukia nauji iššūkiai ir naujos kovos dėl interesų bei įtakos zonų. Mes tose kovose, deja, nedalyvausime, nors tie Vytauto juodi žirgai prieš kelis šimtmečius ir buvo į Juodąją jūrą Ukrainoje įbridę. Kuo greičiau tą suprasime, tuo mums visiems bus geriau. Tada neatrodysime tokie kvaili, kaip mūsų prezidentė, kuri vienintelė stoja į Kisos poziciją, kai ES vadovai balsuoja dėl naujo užsienio politikos šefo, nes negali paslėpti apmaudo, kad D.Tuskas gavo tai, apie ką ji kasnakt sapnavo.

Tai kaip ir viskas, ką norėjau jums pasakyti dėl Ukrainos ir jos ateities.

P.S. Beje, kalbant apie ES ir Lietuvą, protą, bei jo ribotumą, rūpestį apie savo valstybę ir populizmą, norėčiau atkreipti dėmesį į dviejų moterųš elgesį: A.Merkel ir D.Grybauskaitės. Tiek Lietuvos, tiek Vokietijos ekonomikos gana glaudžiai susijusios su Rusija ir nuo jos iš dalies priklausomos. Statistiškai – Lietuva priklausoma labiau. Nepaisant to, bent jau man susidaro įspūdis, kad A.Merkel, kaip tikrai valstybės vadovei, pirmiausia rūpi Vokietijos interesai, o D.Grybauskaitei – Ukrainos. Nežinau, ar čia kaltas išsilavinimas, ar šeimos išugdytos savybės, bet man asmeniškai labiau patiktų, jei mano valstybės vadovė pirmiausia rūpintųsi manimi, o tik po to – svetimos valstybės šokolado karaliumi. Bet aš ją suprantu – ji juk turės rezidenciją ir apsaugą iki gyvos galvos, už kurią mokėsiu aš. OK, ir jūs visi. Tad kodėl nepsirūpinti tais, kam labiau to reikia?

(43 balsų, vidurkis: 4,19 iš 5)
Loading...
 • LevasC

  Labai patiko,
  Tik kad „JAV ir ES yra labiau humaniškos už Rusiją“ nesutikau. Nes jie visiškai nieko nedarė, kai Ukrainos valdžia paleido tankus prieš beginklius žmones, kurie bandė tą kariuomenę tuomet stabdyti keliuose, kalbinti… ir dabar nemato pabėgelių, ir paliko kitaip mąstančius rytų Ukrainos gyventojus likimo valiai.
  Taip pat neaišku dėl snaiperių.. Man atrodo kad JAV ir ES yra tiesiog labai gudrūs, o žmonės labai naivūs. Mes gal kaip Nacistinės Vokietijos gyventojai tiesiog matome tą gražų savo pasaulį, bet nieko nežinome kas vyksta už jo..

  • Vasius

   Format A3 renginyje Duginas lygiai taip pat sakė.

   • ArturasR

    Vasius, lankotės FormatA3? Tai esate Kremliaus įtakos agentas. Man su tokiais nėra apie ką kalbėti.

 • Augis

  Puiki analitika. Nors protaujanciam ir taip viskas tas kaip ant delno. Aciu Racui uz puiku straipsni.

 • p. Račai, labai klysti. Žaidimas vyksta ne tik dėl Ukrainos, bet ir dėl ES energetinės nepriklausomybės. Rusija čia laimi.
  Po Ukrainos ateis Izraelio eilė. Ten bus ir Rusijos, ir ES pralaimėjimas. Laimės JAV, Izraelis ir iš dalies islamistai.

 • ArturasR

  Mielas Dovydai, žinoma, galiu klysti. Tačiau, mano subjektyviai nuomone, Luganske ir Donecke irgi gyvena ukrainiečiai plačiaja prasme. Kaip ir Šalčininkuose lietuviai.

  Ir nenusišnekėkite apie tai, kas paranku ir kas neparanku Rusijai. Tamstos minčių raiška aiškiai rodo, kad nelabai esate pajėgus tai suprasti.

 • ArturasR

  Pasakysius labai trumpai. Tai tokie dvasios ubagai ko nors laukia ir minta iš svetimų rankų. Bijodami kalbėti savo vardu. Tai tokie parsiduoda ir gula po bet kuo, svarbu, kad sumokėtų. Todėl gulėk ir nespirgėk, anonimis padugne.

 • Tomas_Bikelis

  Viskas labai teisingai sudėliota. Gal tik trūksta poROSHENko kovos prieš Rusiją žūtbūtinumą iliustruojančio fakto paminėjimo: šiuo metu Rusijoje prekiaujama poROSHENko priklausančio koncerno ROSHEN saldainiais. Tuo tarpu pietryčių Ukrainoje prieš Rusijos reguliariąją kariuomenę kaunasi ir žūva Maidano pergalę išplėšę Dešiniojo Sektoriaus aktyvistai – poROSHENo juk nenori Maidano pasikartojimo :)

 • Puodukas

  Man nepatinka tokia pozicija, pasirūpinkim savim, o kitais bus matyt.. vėliau arba niekada.
  Artūrai, kada mūsų nepriklausomybe pripažino ,pvz JAV, Vokietija . Priminsiu – po 2 metų. Todėl, kad visi buvo pragmatiški… o tas vos vos neprivedė prie pakartotinos Lietuvos okupacijos. Skant, draugą pažinsi bėdoje.. Arba kitas pavyzdys, eini tamsų vakarą namo, ir matai mušą moteri ar vyrą. Ką daryti ? Saugiausiai pačiam- apsimest, kad nematai ir negirdi.. Man tokia pozicija vieša- neskani.

  • Bobute

   Mielas Puoduk,
   matau, kad Tamstelei p. A. Račo tekstai yra per sudėtingi. Pabandysiu paaiškinti paprasčiau…
   Įsivaizduok, kad eini namo iš mokyklėlės pavargęs (kuprinė sunkoka) bei susinervinęs (klasiokai, kaip visada, visą dieną tyčiojosi, o ir mokytoja…) ir staiga pamatai du tvirtokus diedus (tarkim Artūrą ir Algį), kurie kumščiais aiškinasi, kuris jų įtakingesnis, protingesnis ir visoks kitoks -esnis…
   Ir ką gi tu, mielas berniuk, darytum?
   Net labai norėdamas, negalėtum įsikišti į jų kovą, nes esi per silpnas net su klasiokais santykius sureguliuoti, kur jau ten su tvirtais suaugusiais diedais…:)
   Taigi, beliktų stebėti jų kovą arba bėgti Mamytei ar dėdei policininkui juos apskųsti…:)
   Ar pasidarė kiek aiškiau, mielas Puoduk?

   • Puodukas

    Miela bobutė, mano valstybė ir jos vadovė nėra silpna frigitiska pensininkė, kuri moka prašyti tik išmaldos… Kai girtas kaimynas kabinėsis prie žmonos, bobutė, lysk po lova ir nekvepuok

    • Bobute

     Puoduk,
     taip ir neatsakei, ką darytum su tais diedais…
     Ačiū, mielas berniuk, kad paaiškinai kuo nėra tavo valstybė ir jos vadovė. Bet gal galėtum paaiškinti kuo ji yra?
     Ir gal dar galėtum paaiškinti, kodėl ji nenutraukia karo? Kodėl nepastato p. V. Putino į kampą kaip kokio mokinuko? Kodėl abu lindite po lovą ir amsite? Kąskit, jei galite, o jei ne – tai užsičiaupk ir neamsėk…
     P.S. Aplamai, tai marš nuo kompiuterio ir užsiimk kalbos pamokėlėmis.
     P.P.S. nevartok žodžių, kurių nei parašyti moki, nei reikšmės nesupranti (frigitiska- vienas juokas iš nemokšiuko:))…

     • Puodukas

      Neuuzkisinek bobutė manęs. ką galima padaryt slepiantis po lova.? Nieko bobutė, dar ir dujos pabrangs. Silpnas ir impotentas yra skirtumas. Pasaulis Europa JAV elgiasi bobutiskai. Pabare pamokė ir pasislėpe po lova.. Fain kaip gera gyvent… Cicenija, Gruzija, Krymas, donbasas… Next? Bobul, taip ir iki tavo lovos ateis!

     • Bobute

      Taip, taip, taip… Visi kalti, kad nieko nedaro… Na, o tu, Puoduk, su savo Prezidente kodėl nieko, apart paamsėjimo nedarai? Kodėl tik kitus mokot ką jie turi daryti?

      Va čia ir yra bėda, apie kurią kalba p. A. Račas. Nulis nesupranta, kad yra nulis. Kai supras – galimai taps vienetu… Bet šitai tau jau per sudėtinga… Bėk į lovyte, nes rytoj snausi per pamokas ir vėl nieko neišmoksi.:)

     • Puodukas

      Bobut, butent, tu esi nulis , nes isivaizduoju save nuliu ir dideliu mokytoju is po lovos… sena baronka besijaucianti labai protinga, o cia ir tos baronkos problema- baime, nepilnavertiskumas, savimeile,bejegiskumas, silpnumo kompleksas, jokios pagalbos kaimynui, draugui. Linkejimai- pavalgyk gerai, maza kas , tu net nepastebesi kai rusu tankai stoves prie tavo lovos… o siaip mazu valstybiu amsejimas, neleidziai didziosioms valstybems nuleist akiu ir apsimest kad nieko nevyksta.. Gero amsejimo, bobutė.

     • Bobute

      Nesinervink ir nestresuok taip labai, mielas Puoduk.
      Tai labai kenkia bręstančiam organizmui ir atima galimybę naudotis net tais keliais turimais (?) protelio trupinėliais…
      Perskaityk savo komentaro pirmą sakinį. Tu teigi jog Bobutė yra nulis, nes Puodukas įsivaizduoja save esant nuliu ir dideliu mokytoju… Ar bent pats supranti kokią nesąmonę parašei? Beje, kaip ir spėjau, mintis apie nulius ir jų tapimą vienetais tau yra per sudėtinga. Na, gal vyresnėse klasėse suprasi.
      P.S. Aš mačiau tankus. Skirtingai nuo kai kurių, mačiau juos ne per partškolos langus… Nepabėgau, o kartu su kitais iškovojau puodukams galimybę vaikščioti į mokyklą be pionieriškų kaklaraiščių ir laisvai kalbėti… Bet tai buvo lengva. Daug sunkiau yra tuščius puodukus padaryti raštingais, mąstančiais, laisvais Žmonėmis.

     • Puodukas

      Bobutė, iškovoti laisvę dar ne viskas, ją reikia išsaugoti.seno sukirpimo moteriškė sunku išmokyti padėt draugui, kaimynui, valstybei. Net be tiesioginės naudos sau. Galima užmerkti akis, ar bus atmerktu akiu kai bus blogai tau? Ar buvo draugų, kai bobutė žiūrėjo į tankus? Kažkodėl jie. tylėjo…

     • Bobute

      Smagu, kad pagaliau suradom sąlyčio tašką.
      Laisvę išsaugoti galim tik – pasikartosiu- tuščius puodukus padarę raštingais, mąstančiais, laisvais Žmonėmis. Tai, iš tiesų, yra sunkus uždavinys…

      P.S. Šaunuolis, Puoduk. Paskutiniame komentare jau mažiau klaidų padarei…
      P.P.S. Būk geras, netauzyk niekų apie tai ko, matomai, visiškai neišmanai. Turiu omenyje tankus, kovas, politiką ir etc.

     • Puodukas

      bobut, kad ir tu ne velnio nerisi apie politika, versla, tuo labiau tankus ir patrankas… amzius jau netas, tarybinis auklejimas pramusa, atmintis paveda…

     • Bobute

      Mielas Puoduk,
      žinai koks pagrindinis mūsų skirtumas?
      Ne amžius, ne žinios, ne išsilavinimas, o auklėjimas…
      Tegu mano ir tarybinis, bet vis tik yra, o Tamstelė, panašu,- neturit jokio…:)

     • Borisovas Borisovas

      P.S. Aš mačiau tankus. Skirtingai nuo kai kurių, mačiau juos ne per partškolos langus… Nepabėgau, o kartu su kitais iškovojau puodukams galimybę vaikščioti į mokyklą be pionieriškų kaklaraiščių ir laisvai kalbėti… Bet tai buvo lengva. Daug sunkiau yra tuščius puodukus padaryti raštingais, mąstančiais, laisvais Žmonėmis.

     • Hmm

      Hmm-Puodukui. Nereikia taip susireikšminti, kad mes ką nors reiškiame geopolitinėje kovoje. Kaip prancūzas pasakė – praleidot progą patylėti. O mūsų pabėgimą iš Rusijos glėbio lėmė palankios aplinkybės. Dabar Rusija žymiai stipresnė ir nepaleis ,,norinčių laisvės“.

     • Puodukas

      Hmm , mes reiskiame tiek , kiek norime but reiksmingi !. Pameni, kas pirmas pripazino Lietuvos nepriklausomybe ? Islandija. Maza salis su “ dideliais kiausiais“. Kodel ne JAV, Vokietija, Prancuzija? Siaip nustok lankstytis „raudonajam marui“ . Komunizmo smekla sliauzes po Europa, tiek kiek mes jei leisim…

     • Bobute

      Puoduk, reiškiesi daug, nori būti reikšmingu, o tiesa paprasta – esi visiškas puodukas… Tuščias ir nereikšmingas…:)

  • ArturasR

   Puoduk, siūlote pripažinti Donecko ir Lugansko respublikas? Ar siųsti Lietuiuvos šaulius į pagalbą Ukrainai?

   • Puodukas

    Pripažint nesiūlau, bet bjauriuosi pasaulių, kuris bijo šizofreniko ruso, oi kas bus užsuks dujas. Kodėl mus pripažino po 2 metų? Blokada, bokštas, muitininkai… Mažai? Kodėl nenumusama naftos kaina,iki 50$? Mistralai. Kodėl kegebesnikas važinėja po pasaulį. O kodėl reiktų siųsti Nato karius? O ką veikia jungtinės tautos? O kodėl negrąžint Klaipėdos? Vilnių lenkams. O ką tai jaudintu? Beje, čia kaip tik prezidentės sfera, o vidus Butkevičiaus…

    • Edvardas Račkauskas

     Taigi visi žinom, kad prezidentas KGBesininkas Putinas ir mūsų prezidentė pagal buvusį ir esamą darbą yra kolegos. Dabar abu prezidentai, anksčiau abu …

    • Edvardas Račkauskas

     Visiems žinoma, kad ir prezidentas Putinas ir mūsų prezidentė praėjusiais darbais (KGB) ir dabar yra kolegos. O kas nori kariauti Ukrainoje, turėtų pirmiausia važiuoti pats ir kviesti kitus paskui save, o ne „siųsti karius“. Tokie karių siuntėjai tikrai nematę karo, kad taip putojasi :)

     • Puodukas

      o musu prezidente Menulyje nebuvo ? Kartu su kegebisniku ?

     • Edvardas Račkauskas

      Komentuok rimtai, argumentuotai paneik ar patvirtink o nesižemink su tokiais komentarais

     • Puodukas

      „Visiems žinoma“- argumentas topinis. Pridesiu. Visiems zinoma,profesionaliems kariams pasirodo mokama uz tai, kad jie ilsetusi Druskininkuose, o i pirmas pozicijas turi varyti slaveja, kirpeja ir inzinierius..

     • Edvardas Račkauskas

      Specialiai tau pakeičiau savo komentarą :). Gal galėtum paaiškinti savo „visiems žinoma“, nes apie karius Druskininkuose ir šlavėjas neįsikirtau (man nežinoma)

     • Puodukas

      Citata: “ O kas nori kariauti Ukrainoje, turėtų pirmiausia važiuoti pats ir kviesti kitus paskui save, o ne „siųsti karius“- kirpeja – kirpti, pardaveja- parduoti, vadovas – vadovauti, karys – kariauti.. Tai kas pirmasis turi vaziuot? Karys ar šlaveja? oi, pamirsau, mano nuomone visiems žinoma. :)

     • Bobute

      Puoduk,
      dar pridurčiau, kad mokinys – mokytis, o ne kitus mokyti…:)

     • Puodukas

      Pensininkai auklėti kitus… Kaipjusuzkns

     • Bobute

      Ir aš Tamstelei atvirai pasakysiu… Ir jusmusuzkns… Dažnai… Savo narcizišku bukumu… Bet nieko nepdrs – yra toks žodis – reikia.:)

     • Edvardas Račkauskas

      Tą ir norėjau pasakyti – ne tau, man ar šlavėjai juos siųsti į karą

     • Puodukas

      Butent, tai vienas is prezidentes darbu… uzsienio politika. jei neturi ypatingai rupet bobutes pensijos dydis, vaistu kaina….

     • Edvardas Račkauskas

      Todėl dar kartą pasikartosiu – ir tau ir man ir kitiems klaviatūros ar feisbuko drąsuoliams apie karių siuntimą reikėtų patylėt arba pačiam nuvažiuot bent žvalgybai :), o karių siuntimas tai JOS darbas. Nors geresnis sprendimas būtų pensininkus (tuos aršiuosius siuntėjus) ten išsiųsti

     • Puodukas

      Pas tave perkreipta vaizduote- jei isrinkom prezidenre, tai ji ka nori ta daro ? Kas sauna jei ant seiles? tai ryt skrisim i Marsa. Manyciau prezidente privalo jausti „pulsa“.

     • Edvardas Račkauskas

      Ginčas dviejų protingų žmonių duoda rezultatą, ginčas protingo ir ne duoda ginčą, ginčas tarp dviejų bukų duoda muštynes. Šį kartą antras variantas, pats pasirink protingas ar ne. Daugiau tęsti nėra prasmės

 • ArturasR

  Mielas Alimantai Vaineiki, mane sutikti labai lengva, adresa yra paskelbtas viešai ne kartą. Labai lauksiu atvažiuohant, suski. Daugiau čia neberašyk dvasios ubage,

 • ArturasR

  Mielas m, ačiū už įvertinimą, bet gal susikiškite jį į vieną vietą. Iš anksto labai dėkoju.

  • ArturasR

   Deja, mielas dunduk, tamstos laikas čia baigėsi. Viso gero, ačiū už click’us ir uždirbtus pinigus.

 • Puodukas

  Kariauja su rusais amerikiečiai ukrainiečių rankomis Ukrainoje.???? Seniai nesproginejo metro..

 • praeivis

  straipsniukas, aišku, geriau nei 15min šizofrenija, bet… Jei dar būtų atsakyta, už kieno babkes keliolika tūkstančių „taikių“ demonstrantų pora mėnesių valgė ir pirkosi benziną kokteiliams; kodėl vasario 21 dalyvaujant kaimyninių valstybių URM ministrams pasirašyta sutartis pagal opozicijos reikalavimus jau po kelių val. buvo sulaužyta; kodėl „demokratiška“ ES taip karštai ragino Janukovičių „neskriausti“ „taikių“ demonstrantų, tuo pačiu labai pro pirštus žiūrėjo į gyvenamų namų bombardavimus ir apšaudymus Gradais; galiausiai, kodėl Janukovičiui atidėjus sutarties pasirašymą gavosi visi žinom kas, o lygiai tą patį padarius dabartinei „valdžiai“ – kol kas išvis nieko nesigavo… po to, kai šalis sužlugdyta ir tūkstančiai žuvusių… yra dar kur gerb. autoriui pasistengti…

 • LevasC

  O vakarai prarado virš 100 milijono rusų, kurie įsitikino, kad jie, jų kultūra, vakarams yra kaip šuniui penkta koja, kad jie tiesiog nereikalingi, kad girtuokliai su ušankomis ir balalaikomis.. kad tikslas sugriauti tą 180 tautų santaiką pasėjant neapykantą… po ko eitų trokštamas Rusijos subyrėjimas. Bijau, kad dabar tai taps nepajudinama granitinė siena dar ilgai po to, kai Putinas išeis užtarnauto poilsio … O vakarų laimėjimai Ukrainoje labai abejotini…
  Tik labai gaila, kad dabar ten žmonės vieni kitų bijo ir nekenčia..

  • Edvardas Račkauskas

   Matyt, kad apie Rusiją žinai tik iš delfio, o pats ten niekada nebuvai :)

 • Mindaugas

  vaizdas toks, kad beveik visi komentuotojai kasdien pietauja su Putinu,
  Obama ir kitų šalių lyderiais bei jų pilkaisiais kardinolais, tie patys
  komentuotojai jiems asmeniškai teikia tarptautinės svarbos geopolitinius
  patarimus svarbiausiuose pasaulio susitikimuose…. ir …. iš tiesų
  vargu ar sugeba suvadovauti bent prasikuopimui savo kiemuose.

 • NiekurNeiva

  Tokios pat kaip AR išvados. Priežastys detalizuotos labiau:
  Андрей Илларионов, 2014-09-16
  Война и Мир. Cегодня Путин и Россия победили.
  http://echo.msk.ru/programs/sorokina/1400490-echo/
  Galima prisiminti ir ankstesnes A.Ilarionovo prognozes:
  2014-08-24, Андрей Илларионов. Пакт Путина-Меркель
  http://aillarionov.livejournal.com/725287.html
  http://echo.msk.ru/blog/aillar/1386424-echo/

 • a

  Analizė gal ir gera ir faktai paremta, bei geopolitiniu požiūriu. Tačiau vyksta kova ne tik geopolitiniame fronte. Jūs pats irgi kovojate teisingumo ir neteisingumo fronte. Žmonių pasaulis gyvuoja tiek, kiek jame yra teisingumo. Kai neteisingumas paima viršų, tokia visuomenė žlunga. Ir šis frontas neturi nei geografinių nei valstybinių sienų. ši kova vyksta visur. tai kaip organizmo kova su vėžio ląstelėmis, kurios dirba ne viso organizmo, o tik savo naudai (pažeidžiamas teisingumas) ir organizmas žūva. Teiginys , kad pasaulis neteisingas nepakankamai tikslus. Pasaulis ya visoks ir neteisingas ir teisingas. Žmonija išgyvena tiek kiek teisingai sugeba elgtis. geriau daugiau, negu mažiau. Todėl šiek tiek stebiuosi, kad Jūs irgi naudojate kartais epitetus vietoje argumentų, kaip šiuo atveju mėgsta visuomenės dalies Parodijuotojas A.Ramanauskas. Man labiau patinka faktai.

 • Gintaras

  Ačiū Jums, Artūrai, už profesionalų ir įžvalgų straipsnį. Visiškai Jums pritariu.

 • Borys

  Iš kart matosi iš rašymo stiliaus, kad žmogus save
  laiko hihimonu, o visi kiti kvailiai ir neišmanėliai.
  Tiesiog parašė kaž kieno užsakymų, žodžius moka parinkti, kaip ir Kisėliov, bet kur tikra esme mastantis žmonės puikiai žino.

  • ArturasR

   Borys, čia tamsta tikriausiai būsite tas „tikra esme mastantis žmogus“. Keista, kad iki šiol neišmokote rašyti.