Šviesulys sunkmečio akivaizdoje: dvigubi rinkimai

Šiandien visiems sunku: statybų bendrovėms, nekilnojamojo turto pardavėjams, prekiautojams automobiliams ir, atrodo, net prekybos tinklams.

Kai kam šviečiasi šviesesnis rytojus: 3 milijardai litų, kuriuos planuojama skirti renovacijai, be abejonės, turėtų išgelbėti nuo mirties ne vieną didelę (bent jau Vilniaus) statybos bendrovę…

Kiti,deja, bet tikriausiai neišgyvens.

Tarp pastarųjų bus ir dalis žiniasklaidos. Bent jau ta dalis, kuris iškels baltą vėliavą dar iki balandžio mėnesio vidurio.

Kodėl iki balandžio? Ogi todėl, kad balandžio viduryje prasidės oficiali dvejų rinkimų kampanija ir pinigai, kurių šiandien, atrodo, beveik nėra, pradės lietis jei ne kriokliais, tai bent jau plačiomis upėmis.

Štai visai neseniai pasirodė žinia, kad vien Vyriausioji rinkimų komisija rinkimų agitacijai ketina skirti 4 mln. litų. Ne kažin kokie pinigai, bet vis tiek šiokia tokia paguoda. Ypač televizijoms, kurioms, uždraudus politinę reklamą per televizijas, rinkimai tampa galvos skausmu.

Tačiau spaudai, radijui ir internetui ši žinia visai nebloga.

Tačiau tai, žinoma, tik šaknelės. Prisiminus Seimo rinkimus, galima spėti, kad bendros reklamos išlaidos per dvejus rinkimus (Europos Parlamento ir Prezidento) sieks kelias dešimtis milijonų litų.

Sutikite, badmečio laikotarpiu, kai reklamos apimtys sumažėjo tiesiog katastrofiškai, tai nuostabi žinia žiniasklaidai.

Kita vertus, tai bus ir didžiulis išbandymas: jau per Seimo rinkimus stebėjome, kaip kai kurios žiniasklaidos priemonės, pamiršusios savo tikrąją paskirtį, medžiojo pinigus visais įmanomais būdais.

Paskatų tai daryti per ateinančius rinkimus bus gerokai daugiau, nes kai kam tai bus tiesiog gyvybės ar mirties klausimas.

Šis procesas, beje, jau prasidėjo ir, deja, bet tenka konstatuoti, kad, nepaisant skambių deklaracijų ir mušimosi į krūtinę prieš rinkimus, naujojoje vyriausybėje, atrodo, yra stropių K.Prunskienės ir V.Blinkevičiūtės mokinių ir pasekėjų.

Ir visame šiame chaose išliks nebūtinai stipriausieji… Tai gali būti ir blogiausieji – vertinant tikrosios žiniasklaidos požiūriu. Beje, kas išliks, nemaža dalimi priklausys ir nuo politikų ir jų tikrojo, o ne tik deklaruojamo požiūrio į žiniasklaidą ir jos pirkimą.

Bet kuriuo atveju rinkimai leis didžiajai daliai žiniasklaidos įkvėpti ir pora mėnesių lengviau kvėpuoti.

Klausimas paprastas: kokia bus žiniasklaida ir kam ji tarnaus kai rinkimai pasibaigs?

(4 balsų, vidurkis: 3,75 iš 5)
Loading...
 • mdxacuk

  Kas čia rašė? Pagal stilių labai primena „Laiko ženklus“ iš lryto.

  • mdxacuk, nieko nuostabaus – savo laiku esu parašęs labai daug „Laiko ženklų“ – kažkuriais metais maniškiai sudarė beveik trečdalį iš visų per metus parašytų.

   Bet jei labai labai nepatinka, kaip jau kažkada ir siūliau – parašykite, įdėsiu, o tada visi kartu aptarsime.

 • dimes

  Vis tiek pernelyg aptaku. Tik konstatuojami faktai.

  • dimes, skaitykite atsakymą mdxacuk’ui… galioja ir tamstai. Galite net kartu susimesti ir bendrai ką nors išstumti – tokio ne aptakaus, aštraus, giliai diskusinio ir analitinio.

   Labai laukčiau.

 • Vasia

  Gal galetu seimas tiesiog tu rinkimu pinigus ir isdalinti laikrasciams. Geriau vaiku namams. Nezinau, bet as tu reklamu neziuriu, perjungiu kanala i MTV ar Discovery… Spaudos neprenumeruoju, skaitau viska internete bei Raco bloga. Internete stengiuosi neziureti i ta vieta kur iskabintos reklamos. Bijau taip elgiasi 90% zmoniu. Gal rinkimu kastus butu galima nurezti per puse?

 • Musė

  Įdomu, ką turite galvoje, rašydamas „naujojoje vyriausybėje, atrodo, yra stropių K.Prunskienės ir V.Blinkevičiūtės mokinių ir pasekėjų“. Jei čia vėl akmuo į Dagio daržą, galiu pasiūlyti jums pasinaudoti savo paties patarimu – arba įrodyti, kad Dagys mokėjo už straipsnį, arba atsiprašyti.

  P.S. Fredi*, mielas kietakakti balvone, negi taip sunku išspausti iš savęs žodelį „atsiprašau“? Gavai savo 5 minutes šlovės, pasimėgavai visuotiniu dėmesiu, gal jau užteks?

  • Miela Muse, pirmiausia, atkreipkite dėmesį, jog sakau, „atrodo“, o tai reiškia, kad kol kas tai tik įspūdis. O šiaip tai jūs teisi – turiu galvoje R.Dagį ir K.Starkevičių.

   Ir, beje, jei įdomu, nėra viskas taip paprasta: mokėjo už straipsnį ar nemokėjo. Juk ir K.Prunskienė ir V.Blinkevičiūtė nemokėdavo už kiekvieną straipsnį ar kiekvieną išspausdintą nuotrauką…

   Gali būti, kad ir R.Dagys, tiksliau – Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, konkrečiai už tą straipsnį nemokėjo, tačiau yra visokių kitų būdų paskirstyti viešiesiems ryšiams skirtas lėšas.

   Gal dar kiek palaukime ir pažiūrėkime.

   Aš tik atvirai išsakiau savo spėliones, kurios, beje, remiasi tam tikrais ministerijos sprendimais. Ir kaip jau sakiau ėmiausi formalių veiksmų situacijai pasiaiškinti: kai tik kas nors paaiškės, pranešiu

 • kolega

  taip ir neaisku liko. tai ar blogai, kad ziniasklaidoje vel matysis kandidatu pingai ar gerai, kad ju nesimatys ar blogai, kad isliks blogiausi, bet gerai, kad neislix geriausieji…ar gerai,kad atsikveps, ar blogai, kad neatsikveps. gaila, nieko nesupratau. skaitysiu dar karta. :)

  • Mielas kolega, ir man gaila, kad jūs nesupratote. Skaitykite dar kartą. Ir jei ką, tai juk ir pats galite spręsti, kas yra gerai, ar blogai… Ar jums kas nors turi būtinai pasakyti, kas yra gerai, o kas blogai?

 • xerksas

  Pacituosiu A.Račo autobiografiją: „Po “Lietuvos ryto” buvo visko Sodros žurnalas “Esu” (reikia ir duonai užsidirbti)“

  Tad nėra ko purkštauti, kad kiti irgi duonai užsidirbti nori (ir norės).

 • A.G.

  Tai dar kartą patvirtina, kad nėra nieko baisiau už taip vadinamą demokratiją – vaidybos daug, o išrenka tas, kas turi pinigėlio (išperka bilietėlį į olimpą).
  Gal sąžiningiau tuomet, kai poltbiuras. Nors taip pat nėra nieko baisiu už tą suskių politbiurą.
  Šiaip viskas būtų gerai – užtektų šiandien vieną kitą šimtelį tūkstančių vailiukų, žmogžudėlių utilizuoti… (kad kažkas po 50 m. galėtų paklykauti – va mūsų elitas… jei ne elito išskerdimas…).
  Šiaip sakyčiau viskas gerai.
  Na o kad iš reklamos, kas susiprato laiku su kai kuriomis partijomis susidėti tapo turtingesnis už čigonų baroną – juk faktas… bet vaikiai reiškia to siekė… na ir nepavydžiu, jog siekis neper daug sudėtingas, jei jau tai rūpi vienam kitam žmogeliukui.

 • Linas Vicius

  Manau, kad reklamos sumazejimas paveiks teigiamai daugelio runkeliu pazeistas smegenis.

 • Slyvanosis

  Ar jums, Artūrai, ne nepikta ir graudu, kad ir prezidento rinkimai Lietuvoje tapo pinigingų politinių klounų paradu. Panašiai, kaip atranka į Euroviziją pastaruosius keletą metų (išskyrus 2009), kai vos ne bet kuris smuklės balaikininkas veržėsi atstovauti Lietuvą.
  Gal būt žiniasklaidai „šviečiasi“ neblogas derlius, tačiau toks didelis „nevilties“ prezidentų skaičius verčia manyti, kad pretendentams privaloma pasitikrinti psichinę sveikatą pieš ateinant pas Vaigauską.
  Žinant, kad patys populiariausi spausdinti leidiniai Lietuvoje yra nacizų geltonumo, nesibodintys kišti snapą į savo herojų apatinį trikotažą, kokybinio žiniasklaidos pagerėjimo po rinkimų sunku tikėtis.
  Badas – ne brolis…

 • Valentinas

  Anksčiau esu girdėjęs tokį pletką, kad Tomkus su Vainausku prieš rinkimus susėda prie alaus bokalo ir nusprendžia kaip pasidalinti rinkiminius pinigus.

 • Quantum

  O kur dar valstybės dotacijos partijoms? Net neabejoju, kad nemaža dalis „nubyra“ *niasklaidai.

 • dimes

  SIŪLAU ATKREIPTI DĖMESĮ Į IŠTRAUKĄ IŠ NSGK:

  ATS. Netgi neturėdami bylos, aš suorganizavau susitikimą su keliais žmonėmis, kad tas tyrimas tęstųsi. Mano pavaldiniai susitiko su vienu iš buvusių vadovų vienos įmonės geležinkelio. Kitas dalykas, taip pat ta pažyma, apie spaudą, kuri dabar vyksta, kaip daroma įtaka spaudai, kas formuoja nuomonę. Ji buvo parengta ir pateikta. Trečias dalykas, mes užklausimą parengėm ir nusiuntėme, dar kol nebuvom nušalinti. Aš nežinau, aš negaliu daryti išvados, bet aš, žinodamas apie tai, kad aš nesu jokio nusižengimo padaręs, aš matau tik vieną faktą, dėl ko nuimti, dėl to, kad mes toliau netęstume tyrimų. Čia mano nuomonė, bet aš ( … )

  KL. Pabaigsiu tą klausimą dėl Januškos. Ar jūs gavote žinių, dėl ko, iš savo informacijos šaltinių, dar kaip pareigūnai, nenušalinti nuo pareigų, dėl ko Januška atsistatydino ir netgi pasitraukė iš diplomatinės tarnybos, kas ypač keista mums, politikams pasirodė, nes čia didelė ( … ) čia jau didesnis žingsnis, negu pasitarnauti iš ( … )

  ATS. Būtent, čia didelis rodiklis yra, bet kam reikėjo trauktis nuo diplomatinės tarnybos. Žinių apie tai, kad dėl ko ir kokios priežastys yra, mes nesame užfiksavę, todėl, kad tuo metu ( … ) šiuo metu yra sudėtinga fiksuoti, kadangi tai visiškai praktiškai ( … ) Bet kada prasidėjo jūsų tyrimas, kada prasidėjo straipsniai „Ekstroj“, jie būdavo įvardinti, šitie vaikinai labai labai bijosi. Aš susitikau su šitais vaikinais, šitie vaikinai tai yra Januška ir Jurgelevičius. Šitą mes žinome. Nerašykite apie mane, apie tave viską sutvarkysim, mes nieko nerašysim, ir apie tuos vaikinus nerašykite nieko. „Lietuvos rytą“ galiu sukontroliuoti pilnai, „Ekstros“ nelabai galiu. Organizuojam susitikimą ( … )

  KL. Tarp ko tas pokalbis vyko?

  ATS. Tarp ko pokalbis? Stonys čia kalbasi su savo, pavyzdžiui, Jarmalavičius, viešųjų ryšių atstovas yra. Kalbasi su savo darbuotoju, kuriuo pasitiki, pagrindiniu akcininku, tarp savęs. Jie derina situaciją, ir su redaktoriais kalbasi, su „Lietuvos ryto“ ir „Respublikos“, taip pat ir paskui susitikimai su „Ekstra“. Vyksta susitikimai, mes negalime, galiu pasakyti mes prieš A.Janušką nenaudojame jokių operatyvinių veiksmų, mums užteko to, ką mes matėte nuošaly, mums niekas būtų ir neleidęs, mes ir neprašėme žinodami. O tie pokalbiai, kuriuos aš kontroliuoju pilnai, „Lietuvos rytą“, bet „Ekstros“ ne, tai čia yra su vyriausiuoju redaktoriumi.