„Sunshine“… (A.Kubiliaus meilė Tėvynei: žodžiais, o ne žygiais…)

2011 metų vasario 21 dieną premjeras A.Kubilius teigia:

Lietuvoje nėra tokio reglamentavimo, taisyklių ir tradicijų, kokios yra sukurtos kitose Vakarų valstybėse, kur žmonės, atėję iš verslo tuo laikotarpiu, kol būna politikoje, patiki savo verslą specialiems nepriklausomiems fondams, kurie tuo laiku valdo jo turtą. Lietuvoje tokių taisyklių dar nėra, bet dėl to negalime kaltinti ministro, kuris nuo savo turėto verslo valdymo atsiribojo taip, kaip Lietuvoje tai galima padaryti.

Todėl šią spragą, į kurią dėmesį atkreipė Prezidentė, mes nedelsiant ištaisysime.

[…]

Todėl sutinku su Prezidentės išsakyta kritika ir imuosi tokių žingsnių.

 1. Per artimiausias dienas išsiaiškinsime visas juridines aplinkybes ir sudarysime galimybes tokiam „aklam“ fondui veikti Lietuvoje.
 2. Paprašiau Dainiaus Kreivio nedelsiant ankščiau valdytas akcijas patikėti valdyti „aklajam fondui“, šį veiksmą derinant su VTEK.
 3. Pasiūlysiu visiems politikams visų lygmenų, visų pirma Tėvynės Sąjungos Krikščionių Demokratų partijos nariams, kuriems patikėtas renkamas postas, su savo akcijomis pasielgti tokiu pat būdu. 
 4. Esu tikras, kad šie žingsniai sulauks didelio pasipriešinimo, todėl aktyviai bendradarbiausime su Prezidente ir prašysime jos aktyvaus palaikymo.

Šiandien yra 2011 metų kovo 16 diena.

Gal kas nors ką nors girdėjote apie „akluosius fondus“?  

2011 metų kovo 9 dieną premjeras A.Kubilius interviu „Verslo žinioms“ teigia:

Tam, kad nekiltų pagundos įvairių interesų grupėms vaikščioti ir siūlyti namus ar automobilius, yra nebloga JAV patirtis, tai yra „saulės šviesos“ (angl. „sunshine law“) įstatymų sistema. Visi pareigūnai turėtų registruoti bet kokį susitikimą su interesų grupių atstovais.

2011 metų kovo 15 dieną 18 val. A.Kubilius Vilniaus advokatų kontoroje „Lawin Lideika, Petrauskas, Valiūnas“, konsultuojančioje Energetikos minsteriją, dalyvauja uždaroje diskusijoje apie energetiką su neįvardijamais verslininkais.

Tai, žinoma, joks nusikaltimas ir joks nusižengimas. Bet kaip ten dėl tos registracijos?… Ar A.Kubilius kalbėjo apie kokius nors kitus „pareigūnus“?

Nes 2011 metų kovo 15 dienos premjero A.Kubiliaus oficiali darbotvarkė baigėsi 14 valandą.

O jei premjeras vakar po susitikimo  „Lawin Lideika, Petrauskas, Valiūnas“ dar nuvyko į uždarą susitikimą su A.Avuliu, R.Dargiu ir G.Žiemeliu padiskutuoti apie nekilnojamojo turto sektorių, o po jo dar užsuko į privačią diskusiją apie alkoholio akcizų politiką, kurioje dalyvavo „MG Baltic“, „Vilniaus degtinės“, „Anykščių vyno“ ir „Švyturio“ vadovai?

Tai, žinoma, tik jo asmeninis reikalas.  

„Sunshine“…

(7 balsų, vidurkis: 4,43 iš 5)
Loading...
 • Trakimas

  Ką Kubilius gali komentuoti „šunaujai,runkeliams ir silpnapročiams“?:)

 • romas

  Nebėra ministro, nebėra ir skubios problemos. Nereikėjo, aišku, Kubiliui taip staigiai pirmas pasitaikiusias mintis reikšti. Jo idėja dėl aklųjų fondų buvo jau ir sukritikuota, todėl dabar, kai jokios skubos nebėra, galima ramiai pagalvoti ir priimti labiausiai Lietuvai tinkantį sprendimą.

 • Šarūnas Skyrius

  Aklųjų fondų įgyvendinimas Lietuvoje įmanomas ir dabar – niekas iš esmės netrukdo Lietuvos piliečiui sudaryti bet kokius „trust deeds“ ar dar kokius nors JAV ar Anglijos teisės susitarimus su ten veikiančiais turto valdymo paslaugų teikėjais. Klausimas tik, ar priemonė atitinka tikslą. Absoliučios daugumos verslininkų, ateinančių į valdžią ir turinčių interesų konfliktus galinčių sukelti akcijų paketų (o ne 0,002% TEO LT, AB ar 0,5% kokios Krekenavos Agrofirmos, kurie tiek pat konfliktų sukelia kaip koks nors indėlis) tuos paketus turi biržoje nekotiruojamose įmonėse, kurias ir parduoti sunkiau, ir palikus (planuotai ar neplanuotai) valstybės tarnybą sukeltų „užimtumo problemą“, t.y., tam žmogui vėl reikėtų galvoti, kokiu verslu užsiimti, jei senasis jau būtų parduotas, o pinigai sudėti į diversifikuotą „akląjį fondą“.

  • Šiaip Čiūvas

   Šarūnai,

   kažkoką per daug rimto norėjote pasakyt. Štai Kubilius per 3 savaites nesugeba aklųjų fondų įkurti, o jūs kažkokius diversifikuotus reikalus aptarinėjate. Šiame bloge reikia kreipti dėmesį į esmę! :D

  • Šarūnai, jūs teisus. Tačiau šio įrašo mintis buvo kiek kita.

 • dzyvai

  Nesuprantu, kaip aklasis fondas apsaugos nuo korupcijos. Ar, kai politikas baigs kadenciją, akcijos negrįš jam? O jeigu grįš, tai kodėl politikas nebus suinteresuotas proteguoti konkrečios bendrovės? Kuo čia padės aklieji fondai? Manau, kad tik aiškus interesų deklaravimas, bei opozicija, realiai atliekanti savo darbą visą kadenciją, o ne prieš rinkimus, gali spręsti šią problemą.

  • bach

   Esmė tame kad tapus politiku nereiktų „perašinėti“ ar „parduoti“ akcijų mamai, žmonai ar dar kam nors už simbolinę kainą ir tiek…

  • Šarūnas Skyrius

   Dzyvai:

   Politikui baigus kadenciją, jam grįš tos akcijos, kurios tuo metu bus aklajame fonde. Kadangi idėja yra tokia kad aklasis fondas tik gavęs į tarnybą ateinančio asmens akcijas jas kaip įmanoma greičiau parduoda ir priperka kitokių akcijų ar kitų VP, nuo interesų konflikto (ne nuo korupcijos – kyšius galima imti tiek turint, tiek neturint jokių akcijų) apsisaugoma.

   • dzyvai

    Ar čia su konstitucine nuosavybės neliečiamybe nesikerta?
    Dėl interesų konflikto – jeigu iš fondo gaus kitas akcijas – viskas ok. Bet per radiją triūbija: „laikinai patikėtų savo akcijas akląjam fondui“. Taigi, esminė „smulkmena“.

    • dzyvai

     Beje, ir kaip įsivaizduojate, bus įvertintos priimto UAB-o akcijos bei grąžinto kito UAB-o akcijos? Juk biržoje nekotiruojamos? Čia panašiai kaip atiduoti į fondą vieną katę maiše, o iš jo gauti kitą? Nesueina man čia galai…

     • Auksinis kardas

      Nesueina. „Blind pool“ darinio prasmė, kiek dabar greitomis pažiūrėjau, yra nematomis fondo investuotojui vykdomo investavimo veikla. Investuotojas sumokėjo už aklojo fondo dalį (matyt, akcijas), o šis gautus pinigus išleidžia investicinei veiklai visiška savo nuožiūra. Galima improvizacija – vietoje dalies fonde išsipirkimo pinigais, sutartos vertės sąlygomis priimamas įnašas akcijomis. Pasibaigus terminui vargu ar perduotos akcijos bus grąžintos (juo labiau kažkokios kitos), nes jos naudojamos vykdant fondo veiklą, o ne guli lentynoje. Bent jau šitaip supratau. Aišku, nesmagu kad kažkas gali būti suprasta ir ne taip – turint čia MA, josios paaiškinimai turbūt galėtų būti labiau teisingi. „Šampanas“ ir troškiniai – puiku, bet šiek tiek trūksta prioritetų vertingesnei informacijai.

 • Eilinis dvigubos moralės/nuostatų pavizdįs įprastas Lietuvos (ir kitų post. sovietinių šalių) politikoje. Smagu kad kažkas tokius pastebėjimus kelia į viršų, tik bijau, kad tuoj paaiškės, kad viskas, ką daro valdantis „elitas“ yra valstybinė paslaptis.

  Panašiai kaip buvo/yra su atomine. Panašiai yra su LNG terminalu. Panašiai yra su…

  • Prieš „Akluosius fondus“ buvo „Visuomis“, ką, užmiršote? Kas tikrai gerai veikia, tai „Saulėtekio“ ir „Saulėlydžio“ komisijos.
   Ką veikia nepatenkintos savo padėtimi masės kai paima iš „elito“ valdžią? Nuverčia nuo bažnyčių ir cerkvių varpus ir sulydo į patrankas ir gamybos įrenginius. „Aklųjų fondų“ jie tikrai nekuria.

   • Šiaip Čiūvas

    o tai kas blogai buvo su Visuomiu? Politūkininkai ramiai jį pasmaugė dar negimusį.

 • stellar penny bun

  Virkavimai, burbėjimas, niurzgėjimas, saviplaka – tai tikrasis Lietuvos veidas… Deleguokite Čekutį & Co į seimą ir visos problemos išnyks kaip neblaškomo vėjo dūmas.

  • Dar nepraėjo ir viena para, o jau gyva klasika tapęs komentaras (ištrauka):

   „Kas yra …. (įrašykite kokią tik norite pavardę -*), Ir kas esi Tu? Nesu balsas iš Dievo krūmo, bet turiu akis. Ir jos mato. Patikėk. Dar kada linksmai pažiūrėsime, kaip šitos pataikūnų armados nueis. O kokie anie anais laikais buvo svarbūs. Kokie gražūs. Visos tos brazauskų, ferencų, songailų ir griškevičių moterys. Ir jų vyrai. Beveik tokie pat, kaip dabar landsbergiai ir rastauskienės, tapusios juknevičienėmis, etc.
   Na sėkmės. Einu virti valgyti. Juk tam Dievas ir pasiuntė moteris į šį pasaulį. Jei būtum arčiau, duočiau išgerti. Turiu nerealaus armėniško konjako… “

   Mokytoja Aušra

   • Valentinas

    Tai greitai Mokytoja Aušra LR vietoje Erlicko bus spausdinama kaip gyva klasikė?

    • stellar penny bun

     @Fredi

     Dabar belieka pasidaryti tatuiruotę: ‘Esu balsas iš DIEVO krūmo’ , ‘DIEVAS pasiuntė MOTERĮ į šį pasaulį taisyti viralo’

     • aušra maldeikienė

      Dėkui. Pradžiuginote. Esu pamaloninta.

   • aušra maldeikienė

    O kas jums nepatiko? Gal galvojate aš nemoku gaminti valgyti? Moku, net labai neblogai, — dabar ruošiu troškintą jautieną su daržovėmis. Ir dar mėgstu išgerti. Geriu kokius 2-3 kart per metus su malonumu konjaką (ARMĖNIŠKĄ) ir šiek tiek dažniau pigų šampaną. Kai noriu būti tokia nuobodu, kaip čia rašantys, — geriau gerą vyną.
    Vyrukai, jūs čia visi labai rimti. Kartais taip nyku (nuobodu) skaityti. Džiaugiuosi, kad atsirado princas su pyragėliais.
    O vis dėlto… Tai negi Pitėniene su Raču palyginsi. Nors ir labai aš už lygybę žmonių, bet yra ir ribos.

    • Roco

     Gal išmintingoji ir visažinė ponia galėtų nurodyti apytikslią kainą to šampano, kurį ji vadina pigiu? Man kažkaip pigaus šampanao matyti neteko. Arba mūsų supratimas apie pigumą labai skiriasi.

     • aušra maldeikienė

      žinoma galiu pasakyti tą kainą. Tai vienintelis alkoholis kurį perku, nes kitiems šeimos nariams, manau, gėda tai daryti. Aš mėgstu nuo paauglystės laikų Rygos šampaną (taip vadinu nežiūrint jo modernaus vardo — putojantis vynas) kaip esu įpratusi pastaruosius kokius 37-39 metus. Vakar pirkau už 11,99Lt, bet per akcijas būna ir perpus pigiau. Ar tai brangu? Jei taip, atsiprašau. :)

     • Šiaip Čiūvas

      champagne, cognac… kakoj skirtum, svarbu putoja ar į galvą kala!

  • suomis

   Kaip tik apie tą patį pagalvojau. :DDD

   • gre

    O gal tiesiog išgerkime Kalvadoso iš Žemaitijos ar Armanjako iš Labanoro girios ir suprasime, kad geriau pasijuokt, kai kas nors juokauja? ;)

    • aušra maldeikienė

     Dieve, dėkui gre, jau galvojau čia visi visai suseno per savo solidų rimtumą.:)

    • Asturijos princas geriantis kavą su pyragaičiais

     Beje, labai gaila, kad Lietuva, turinti senas sodininkystės tradicijas ir puikias obelų rūšis, iki šiol neišvystė gero kalvadoso arba tikro, tikro, kvepiančiu rudeniu, o ne vidurinės mokyklos chemijos kabinetu sidro gamybos. Apie tą, gamintą sovietmečiu, neverta net kalbėti.

     • gre

      Na čia jau visai offtopic’as, bet.. yra Vilniuje ant Verkių ir Lakūnų gatvių kampo tokia pilstomo alaus parduotuvėlė, kurioje taip pat galima nusipirkt ir Vilniaus sidro. Tiesa, nepamenu ar obuolių ar kriaušių ir tuo labiau nežinau ar vaisiai lietuviški, bet skonis neprastas, panašus į prancūziškąjį, tik kiek saldesnis.

   • Roco

    Ponia, už 11,99 šampano nebūna, o Jūs pati pripažinote kad tik taip jį vadinate ir turbūt suprantate, kad tai nėra joks šampanas, ir etiketėje nerasite to žodžio. Tikras šampanas berods apie 150 – 200 litų kaštuoja, už tai ir pamaniau, kad jums tai yra pigu.
    Labai įdomu būtų sužinoti kodėl ponios šeimos nariams yra gėda pirkti alkoholį?
    O jeigu diskutuojate apie sidrą, tai RIMI būna 0,7 buteliuose už maždaug 11 litų tikro normandiško sidro (apie 4 laipsnių). Beje labai rekomenduotina ir minėtai poniai – už tą pačią kainą gausite tikrą natūralų sidriuką ir nereikės kankintis su tuo putojančiu gazuotu fermentuotu gėrimu šampanu vadinamu uz 12 litų.

    • suomis

     Jūs iš tikro toks snobas, ar tik apsimetate?

     • Muzikas

      O jūs, gerb. suomi, iš tikro galvojate, kad žmogus, nemanatis, kad „šipučkė“ už 11,99 yra šampanas, Araratas yra konjakas, o bifšteksas yra kotletas iš maltų jautienos atliekų ir mirkyto pasenusio „batono“, yra snobas, ar tik apsimetate? :)

     • suomis

      Kadangi mano darbas yra gražiai įpakuoti, nesvarbu ką, nors ir Eifelio bokštą o po to, tą kažką parduoti ir nesvarbu kaip parduoti, svarbiausia, kad nupirktų. Tai pas mane išsivystė profesinė liga, – nebekreipiu dėmesio į įvairius blizgučius, nesvarbu kaip jie įpakuoti.
      O patį skaniausią vyną, teko ragauti Moldavijoj, pas vietinį kaimo žmogų ir tas vynas neturėjo jokio pavadinimo, tiesiog – naminukas. : )

     • Muzikas

      Dėl įpakavimo ir blizgučių tai net nedrįstu ginčytis :)

      http://racas.lt/oneginas-garsas-vaizdas-ir-valstybes-parama/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+racas+%28Arturas+Racas%29#comment-78300

      Taip pat nesiginčysiu ir dėl asmeninių skonio preferencijų.
      Aš turėjau omenyje ką kitą – tam tikrą produkto standartų apibrėžimą ir jų būtiną išlaikymą (t.y. šampanas, konjakas ir pan. yra gaminami tam tikru būdu iš tam tikrų žaliavų ir t.t.). Nors gal nemažai daliai žmonių to ir nereikia – nenustebčiau, jei čia kas nors imtų ginčytis, kad krabų lazdelės yra daromos iš krabų mėsos, o jeigu ir nedaromos, tai vis tiek už tikrų krabų mėsą yra kur kas skanesnės :)

    • Auksinis kardas

     Wiki: „Sidras – fermentuotas alkoholinis gėrimas, gaminamas iš neatskiestų obuolių sulčių, prisotintas anglies dvideginio.“
     „Kai kurie aukštos kokybės sidrai gaminami šampanizacijos būdu, tačiau tai yra brangu, reikalauja įgūdžių ir daug laiko.“
     „Putojantis vynas – vynas, turintis daug anglies dioksido (angliarūgštės).
     Angliarūgštė vyne yra natūralios fermentacijos rezultatas“.

     Va. Toks įspūdis, kad abu gamybos procesai nelabai toli vienas kito, o šampanizavimas prasčiau nevertintinas.

     • Muzikas

      Reikalas tame, kad nelabai sąžiningų gamintojų dėka tam tikri bendriniai pavadinimai yra „devalvuojami“. Juk mes lyg ir suprantame, kad „tepusis mišinys“ nėra sviestas, „riebalų mišinys“ (ar kaip ten) nėra grietinė, o „sūrio gaminys“ nėra sūris, (nors kaip jūs sakote „abu gamybos procesai nelabai toli vienas kito“ :), bet kažkodėl atkakliai vadiname putojantį vyną šampanu, o Araratą – konjaku…

    • suomis

     Tada aš noriu paklausti: – Ar daug žmonių nešioja batus už 6000 LT ? Štai Anglijos princas – nešioja. O kas dėl aukščiausių standartų, tai čia yra graži siekiamybė, nes deviniems milijardams snobų batų už 6000LT neprigaminsi.

     • Muzikas

      Atsakau: batų analogija visai nebloga, tik nereikia taip drastiškai :) Iš tiesų gerus batus galima įsigyti ir už 300-500 LT, bet aš ne apie tai – aš kalbu apie „dermantininių“ batų už 99 LT vadinimą odiniais ir šventą įsitikinimą, kad ta dirbtinė oda neprastesnė už natūralią, o gal ir dar geresnė.
      Araratas – ne konjakas ir taškas :)

     • suomis

      Šiaip aš su jumis sutinku, tik paklauskit savo senelių(aišku jeigu jie gyvi). Ar labai jiems rupėjo po karo, kai nieko nebuvo, ar valgys sviestą, ar tepų mišinį – jie džiaugėsi, kad bent toks yra. Ir gal būt jis buvo skanesnis, nei tikras sviestas dabar.

     • Muzikas

      Senelių deja jau nebėra, bet kiek pamenu iš jų pasakojimų, tai apie jokius „tepius mišinius“ jie nė girdėt nebuvo girdėję, o sviesto turėjo ir po karo, mat kaime gyveno ir išlaikė naminio sviesto gamybos standartus :).
      Jei mano senelei tada kas būtų pasakęs „ko tu čia mūčijiesi, tą sviestą muši, pasigamink kokio tepaus mišinio verčiau, tas gal dar skanesnis yr“, tai įtariu, kad ji daug nekalbėdama (mat žemaitė buvo), kad vožtu kočėlu tokiam patarėjui… :)

    • aušra maldeikienė

     Gerb. Roco, mes suprantame, kad mums runkeliams reikia patylėti, kai rimti elito žmonės kalba. Arba geria kokį ypatingų metų Perrier-Jouet gaminuką, aprobuotą paties Comité Interprofessionnel du Vin de Champagne. Ir žinia, kai kai jau jie klausosi kokios Asmik Gregorian — tai mes suprantame, kad tai didi operos primadona, nes ja rengia pats Juozukas (Juozas negalima — dingsta intymus širdžių artumas, taip būdingas tikram elitui…), bet mūsų runkelių ausys girdi — nepataiko „primadona“ į natas.
     Dėkui už gerą pamoką, kas būna, kai sena runkelė drįsta rimtą intelektualą įskaudinti, pakirsdama pamatines rinkodaros gelmes.
     Nuoširdžiai gailiuosi. Mea culpa.

     • Valentinas

      Komentaras pašalintas – A.R.

     • lakunas

      Ar tik man atrodo, kad „senos runkelės“ atsiprašymas yra nenuoširdus?

     • Valentinas

      Kaip matau dėmesio atkreipimas į neigiamas Maldeikienės asmenines savybes, kurias ji demonstruoja šiuose įrašuose susilaukė niekuo nepagrįsto Račo išcenzūrinimo. Gaila, nes taip iš Maldeikienės atimama teisė pažvelgti į save ir pasitaisyti.

    • Tomas

     Mielas Roco, shampanas Prancuzijoje brangiai nekainuoja. Perku ji uz visokiausias kainas, nuo 8 eur uz buteli iki 40 eur. Labiausiai sitame gerime vertinu didelemis raidemis uzrasyta Champagne ant etiketes. Daugiau nieko isskirtinio jame nejauciu. Skonis kaip ir visu kitu putojanciu ir neputojanciu vynu labiau priklauso ne nuo kainos, o nuo subjektyviu ir atsitiktiniu dalyku.

 • Dėl darbotvarkės. Bandžiau kažkada suvesti tuos galus. Gavosi taip, kad, pasirodė, kad Kubilius tuo metu (po darbo Vyriausybėje) dirba Seime kaip Seimo narys ir aktyviai balsuoja. Ypač trumpa premjero darbotvarkė yra tuomet, kai Seime svarstomi klausimai, kai reikia tvirtos daugumos… Neužmirškite, pas mus, Lietuvoje, daug žmonių sugebančių dirbti ne vieną darbą vienu metu. Per TV rodė, kaip kažkoks teisininkas dirba per penkias darbovietes…

  Bet, matyt, ir dėl tokio nekokybiško darbo pasidalinimo ir kenčia darbų kokybė. Taip ir prasilenkia žodžiai su darbais… O Kubilius, kiek suprantu, yra tikras krikščionis – užtenka, priklaupus, kelis kartus pasakyti mea culpa, mea maxima culpa ir galima toliau (ne)daryti tai ką (ne)darei ankščiau…

  Vienu žodžiu, Lietuvoje nieko gero, viskas po senovei. Tik kad nebeturime atominės elektrinės ir, panašu, jos išvis neturėsime ir būsime energetiškai „nepriklausomi“ nuo Rusijos. Uraaa!!!

  • Neįvertina tamsta lietuvaičių. Minimas teisininkas dirbo 9 darbovietėse vienu metu.

   • Anoks ten darbas, kai turi krūvą padėjėjų… Juk ir Ministras pirmininkas turi savo tarnybą su beveik šimtu darbuotojų…
    O lietuvius įvertinu paprastai – ne kartą susidūriau, kad jei žmogus sėdi ant kelių kėdžių, tai nė vienas darbas nebūna atliktas gerai. Vienetai sugeba, tautiškai šnekant, suktis… Nemanau, kad A. Kubilius yra iš tų vienetų…

 • nerijus

  Atsiprašau, kad ne į temą, bet…

  http://ekspertai.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=1160%3Amislingi-visuotinio-gyventoju-surasymo-finansai&catid=35%3Ak-xxx&Itemid=71

  Kai užduodi, atrodo, labai paprastą klausimą, negi sunku rasti į juos atsakymą?..

  „Pabrėžiame – mes neprašome ataskaitos, mums ji šiuo momentu nereikalinga. Mes prašome pateikti detalią sąmatą, be kurio joks projektas, net ir komercinis nepajuda ir nevyksta. Visuomenė nori žinoti, kaip optimaliai jūs naudojate ir panaudosite 30 milijonų mokesčių mokėtojų litų.“

  Negi, ir Statistikos departamente dirba visiški bukiai?..Žinoma, jei prisiminus E. Masiulio žodžius, išeitų- taip, nes ne visų atlyginimai viršiją 5 tūkst. Lt. lygį?..

 • Čia truputį į šoną, dėl Mokytojos…
  Lietuvoje, apstaruosius 20 metų pastebiu, kad jei žmogus doras, nenukrypsta nuo socialinio teisigumo doktrinų… tai su juo kita Lietuvos dalis (nebūtinai vagių, plėšikų garbintojai), mano, kad tas žmogus yra pažeidžiamas ir net kiekvienas, niekam nežinomas Lietuvoje žmogiukas gali tokį „peidžiamuką“ vadinti Mokytoja, nors gal ta Mokytoja Lietuvai yra gerai žinoma, gerbiama… ar pamokinti Mokytoją, kas tai yra konjakas ir ne konjakas, kas yra šampanas ir ne šampanas…
  Ir kaip dažnai nurtinka Lietuvoje, socialinį teisngumą paprastai atstovauja gana turtingas žmogus, o stambųjį kapitalą, – dažniausiai ubagėlis (ypač jei reikia galvą už reikalą padėti).
  Čia šiaip, – nieko bendro su blogo komentatoriais (ten žodis Mokytoja šiaip man buvo gražus, tai panaudojau).
  Joke.

  • aušra maldeikienė

   kas yra peidžiamiukas?

   • nesvarbu

    įdėmiai skaičiau visus pastaruosius Aušros komentarus.Ir dar kartą (dabar jau galutinai:) įsitikinau, kaip toli toli (intelekto, teksto tobulumo, minties rišlumo ir etc. prasme) šiai žinomai, energingai ir emocingai moteriškai, kad ir iki kokio niekam niekam nežinomo anonimo Valentino, net keista.

    • nerijus

     nesvarbu

     Gal prisistatykite (vardą ir pavardę) ir tada vertinkite Aušrą, ir jos rašliavas?..
     Ji juk nesislepia nuo Jūsų?..
     Nes kitaip- atrodote, kaip amsius- narcizas, Pataikūnas…Labiausiai pataikaujate „Valentinui“ (Julijai?)…

     • nesvarbu

      dėjau ant tavęs ir tokių kaip tu, kaip ir ant kiaurų tavo komentarų, nuoširdžiai.

     • nerijus

      Komentaras pašalintas – A.R.

     • nesvarbu

      Komentaras pašalintas – A.R.

     • nerijus

      nesvarbu

      dėjau ant tavęs ir tokių kaip tu, kaip ir ant kiaurų tavo komentarų, nuoširdžiai.

   • Šiuo atveju, t.y. šiame sakinyje, „pažeidžiamukas“, manau, – išsilavinęs, kultūringas žmogus. Kurį, manoma (išskirtinai pabrėžiu žodį „manoma“) galima drąsiai, nesulaukiant adekvataus atkirčio, pažeminti, kuo matomai ir stengiasi naudojasi stipriai besijaučiantis asaba (manantys amžiais galintys, dažniausiai net niekieno neprašyti, įtikti šios dienos viešpačiui, nebūtinai vagiui ar plėšikui, – tiksliau savo taip suformuotai pasąmonei… kuri tokiu būdu formuoja, atseit, visaverę asabą, asabą – nugalėtoją…).
    Kažkas panašaus, palyginus su didesnių miestų mokyklų gyvenimu… tik tenai gal visiškai dėl kitų priežasčių tai vyksta.
    Trumpai tariant, tame sakinyje „pažeidžiamukas“, -„diedovščinos“ menama auka… kaip „senis“ ir „salaga“, atsiprašau…
    Bet būna, kad tas „senis“, gauna ir į dantis…
    Joke kaip visada.

 • Cia yra

  Paranoja.

 • aušra maldeikienė

  Ir jau lyg ir porimčiai pabaigai. Tie lietuviški aklieji fondai tai tarsi putojantis vynas, virtęs trokštančių taip manyti galvose šampanu. Per maža šalis, atitinkamos vertybės, per maža rinka, etc. Na patikės jis tas akcijas valdyti kam nors. Tai čia bus kaip saugykloje? Saugos, kol baigs kadenciją? Ar vis dėlto turės teisę jomis adekvačiai disponuoti, jas parduoti-pirkti, ir jau nesakyti niekam, kas vyksta ir tik bac — baigiasi kadencija ir sužinai, nebeturi jau to, bet dabar turi aną, ir t.t. O jei jos bus patikėtos kam nors, kas jas saugos, tai ar patikėjimo momentu iš galvos pabėgs, ką ten turi… ir jau tada net jei skirsi paramą, tai išties, net busi neįtaręs, kad tai tavo įmonė, kuri dabar aklame fonde. Na nepažinsi savo mamytės.
  Manyčiau dar vienas imituojamos demokratijos momentas būtų. Geriau jau prižiūrėtume privačių interesų deklaracijas. Ką geria daro GA.

  • Šiaip Čiūvas

   aš tai norėčiau kad tuos fondus iki pat seimo pristumtu, kad pamatyti kai kurių seimo politverslinininkų veidus prieš ir po balsavimo (kad ir kaip jis pasibaigtų). Ypač „socialistų-demokratų“ ir „darbininkų“ partijose :)

 • A.G.

  Kas domisi saugomomis nuorodomis plačiau, prašome čia (jei leis blogo šeimininkas): http://www.zum.lt/lt/specialieji-kokybes-zenklai/

  Nuspaudus pelytę ties kiekvienu ženklu galima paskaityti plačiau.

  Du apatiniai ženklai yra sukurti, patentuoti Tatulos programos (vėliau jie neatlygintinai perduoti ŽŪM ir yra jau privalomi…).

 • gre

  Pasidalinsiu Ministro Pirmininko patarėjo atsakymu dėl gerb. Andriaus Kubiliaus susitikimų ir „Sunshine law“.
  „P. Artūras Račas jūsų minimame blogo įraše, klaidingai interpretuodamas Ministro Pirmininko Andriaus Kubiliaus žodžius, kad pareigūnai turėtų deklaruoti visus susitikimus su interesų grupėmis, pasamprotavo apie tai, „kas būtų jeigu būtų“ – jeigu A. Kubilius susitiktų su Jūsų išvardytais asmenimis ar įmonių atstovais. Taigi šiame blogo įraše jūsų įžvelgti teiginiai esą „Kovo 15-ąją dieną gerb. Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius po oficialios savo darbotvarkės pabaigos ėjo į susitikimus su A. Avuliu, R.Dargiu ir G.Žiemeliu ir “MG Baltic”, “Vilniaus degtinės”, “Anykščių vyno” ir “Švyturio” vadovais“ – yra netiesa.

  Be šitų pasamprotavimų „kas būtų jeigu būtų“ A. Račas tame pačiame blogo įraše pakartojo tai, ką anksčiau pranešė jo vadovaujama naujienų agentūra BNS: kad Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius ketina dalyvauti jo oficialioje darbotvarkėje neskelbtoje diskusijoje“. BNS pranešime, išleistame kovo 15 d. 17:57, rašoma, kad „Premjeras Andrius Kubilius, viešai pažadėjęs skelbti apie visus savo susitikimus, antradienį vakare ketina dalyvauti energetikos klausimams skirtoje diskusijoje, kuri vyks privačioje Vilniaus advokatų kontoroje „Lawin, Lideika, Petrauskas, Valiūnas“.

  Pranešime klaidingai informuojama, esą diskusija bus apie energetiką – tikrovėje diskusija buvo skirta „Lietuvos vizijai 2030“, pagrindinis pranešėjas „Omnitel“ vadovas Antanas Zabulis. Diskusiją organizavo klubas „Jogailos cechas“, vienijantis įmonių, įsikūrusių Jogailos g. verslo centre, vadovus ir darbuotojus, minėta advokatų kontora tik suteikė diskusijai patalpą.

  Agentūrinis pranešimas taip pat remiasi klaidinga prielaida, esą A. Kubilius viešai žadėjo skelbti apie visus savo susitikimus – girdi tai seka iš Premjero žodžių, jog „pareigūnai turėtų deklaruoti visus susitikimus su interesų grupėmis“. Pirma, galima pastebėti, kad iš „Verslo žinių“ interviu ir iš konteksto išimti žodžiai – tariamąja nuosaka. Antra, Premjeras savo viešuose pasisakymuose žadėjo įvesti naują tvarką, kai pareigūnai privalės deklaruoti visus susitikimus, kuriuose aptariami viešieji pirkimai ir europinių pinigų skirstymas, tačiau niekur niekas nepasakė, kad ši tvarka jau sukurta ir jau galioja.

  Tokią prielaidą, kad nauja tvarka jau galioja ir, kad Premjeras esą jau pasižadėjo jos laikytis, išsakė tik A. Račas savo bloge. Savaime suprantama, kad A. Račas savo bloge turi absoliučią teisę interpretuoti Ministro Pirmininko žodžius kaip tinkamas, įskaitant klaidingai, taip pat karikatūrinti jo pasisakymus ar iš jų šaipytis.

  Tačiau nuostabą kelia tai, kad klaidingomis prielaidomis paremtas vertinamojo pobūdžio teiginys esą Premjeras viešai pažadėjęs skelbti apie visus savo susitikimus, dalyvavo neskelbtame susitikime atsidūrė jo vadovaujamos naujienų agentūros pranešimo pirmoje pastraipoje – kurioje naujienų agentūros paprastai koncentruota forma dedama visa svarbiausia pranešimo informacija, o ne vertinimai ir prielaidos.

  Pagarbiai,

  Virgis Valentinavičius

  Premjero patarėjas „

  • Žigis

   spengianti tyla

  • Remigijus

   wow … bandau atsigauti po „kompetentingo“ komentaro …

  • Trakimas

   Cha cha cha cha:)))))Valentinavičius tikriausiai norėjo pasakyti,kad tai ką kalba premjeras visada gali būti tik kažkokios „prielaidos“ ir šių prielaidų premjeras neketina laikytis jokiu pagrindu iki to,kol šios prielaidos nevirs įstatymine baze:)?Visiems „silpnapročiams ir dundukams“ premjero kalbų rimtai nereiktų suprasti ,nes visos jos yra tik nepagrįstos „prielaidos“.:)

   • Trakimas

    Premjerui toli iki britų kultūros,kur žodis yra aukščiau už oficialų įstatymą-norėjau pasakyti.

  • Komersantas

   Labai normalus atsakymas iš kurio aišku, kad:

   1) Artūro paskelbta informacija, jog Kubilius susitikimo metu kalbėjosi apie energetikos sektorių yra klaidinga. Mano supratimu šis BNS puslapyje esantis įrašas tai patvirtina (http://www.bns.lt/topic/912/news/36249386/)

   2) Premjero supratimu teiginys, jog „visi pareigūnai turėtų registruoti bet kokį susitikimą su interesų grupių atstovais“ neįpareigoja jo to daryti, kol nėra sukurta tvarka, pagal kurią tai reikia daryti.

   • mielas Komersante, tamsta teisus. Tai, kad premjeras sako, jog visi pareigūnai turėtų skelbti apie savo susitikimus, neįpareigoja jo rodyti pavyzdį kitiems, tol, kol jo siūlymai taps įstatymu. Kaip ir kalbos apie tai, jog vogti negražu, visiškai neįpareigoja nevogti, o kalbos apie tai, kad šiukšlinti negražu, visiškai neįpareigoja nešiukšlinti. Tiesiog pats pasirenki: vogti ir šiukšlinti, ar to nedaryti.

    • gre

     Artūrai, skaitydamas šio įrašo paskutinę pastraipą ir V. Valentinavičiaus komentarą taip ir nerandu teisybės, ar vis gi premjeras po susitikimo Lawin kontoroje dar keliavo privačiai susitikinėt su jūsų išvardytais asmenimis ar juos sutiko toje kontoroje?

 • leokadija

  gal GA po šio paaiškinimo kiek apsiramins… tikiuosi. Nes naujo ūkio ministro ir premjero tepliojimas savo sumanytais purvais tikrai panėšėja į, nevardinsiu kokių, rūtų darbelius.

  • Trakimas

   Po kokio „paaiškinimo“:)?Man po Valentinavičiaus blevyzgų tapo aišku,kad premjeras net nesiruošia laikytis žodžio?

 • leokadija

  Kokio „žodžio“? Išsimiegokite, Trakimai.

  • aušra maldeikienė

   Na tas premjero žodis — tas pats putojantis vynas, kuris sulig noru gali virsti šampanu, o gali ir nevirsti.Tiesiog reikia tikėti, kad tas žodis — šampanas. Ir tada ramiau.

 • Trakimas

  Ponia „leokadija“,Valentinavičius savo blevyzgose bando užtušuoti esmę.Premjeras kalbėjo apie „SUSITIKIMUS“,kuriuos jis pasirengęs VIEŠINTI.Gi ponas Virgis numuilina šį premjero teiginį ir ima teigti,kad premjeras DISKUTAVO apie kažką ,apie ką jis nesirengė viešinti:)Sutikite,kad susitikime diskutuoti galima apie beleką,tačiau ,jei įsipareigojai VIEŠINTI KIEKVIENĄ SUSITIKIMĄ-tai ir viešink.O jau ten -sapaliok kiek širdis geidžia.:)Manau,kad Valentinavičius negerbia Lietuvos žmonių ir skaitančios auditorijos ir partijos vado paliepimu ,juos laiko „šunauja bei runkeliais“:)?

  • aušra maldeikienė

   Labai teisingai Trakimai. Man perskaičius kažkaip nešvaru pasirodė ir su logika ryšio nėra. Sunki gi ta duona melą tiesa versti.

   • Trakimas

    Manau,kad ne tik Jums,ponia Aušra,bet ir daugeliui tokie atsirašinėjimai labai „neskanūs“.

    • aušra maldeikienė

     Bet man visada labai keista, kodėl tokiam p. Virgiui (žmogus gi protingas, skirtingai nuo tikrai riboto Kubiliaus, kuris nelabai suvokia intelektualinio ir moralinio konteksto, ką esu mačiusi asmeniškai)negėda tai rašinėti. Negi mano, kad nematome…

     • Trakimas

      Manau,kad jis „žaidžia“.:)Jis juk „filosofas“ ir tiesiog zonduoja auditoriją-kiek kvailių užkibs ant kabliuko.“Filosofų “ paruošimas yra ydingas,nes juose ugdo didybės maniją…..:)

     • leokadija

      nesitikėjau iš jūsų, p. Aušra, tokių atsiliepimų. Maniau, kažkaip išlaviruojate be įžeidinėjimų. Iš kokių aukštybių reikia žiūrėti, kad kito ribotumą taip deklaruoti?

      Patarėjas, mano manymu, aiškiai pakomentavo, kad žodžiai tariamąja nuosaka – kaip galėtų būti – paimti iš interviu konteksto ir šiame bloge painterpretuoti neteisingai. O to vieno susitikimo paaiškinimas tik smalsumui patenkinti. Mano pvz.

      Rekomenduoju visiems tą interviu paskaityti ir susidaryti savo nuomonę, kokį „žodį“ davė premjeras…

     • Trakimas

      Nėra jokių abejonių,kad premjeras pažadėjo VIEŠINTI VISUS SUSITIKIMUS.Ne pokalbius tuose susitikimuose,o pačius „įvykius“.Tačiau-nepaviešino.Mes,ponia leokadija,esame labai dėl to nusivylę.Ir džiaugiamės ,kad bent gerb. Artūras tai paviešino:)

   • Valentinas

    Ypač žavu stebėti moralinį ir intelektualinį kontekstą, kai Maldeikienė suokia į vieną dūdelę su tokiu Trakimu. Tokiame kontekste, jos žodžiai apie Kubiliaus ribotumą turėtų būti suvokiami kaip komplimentas.

    • Fredis*

     O man patinka, kad elitinė Mokytoja daro intelektualinį spaudimą ministrui pirmininkui, įžvelgia ministrų kabineto vadovo ribotumą, kurį net yra mačiusi, dėl ko Jai nėra gėda tai konstatuoti ir užrašyti.

     • aušra maldeikienė

      eilinę mokytoją patys konservatoriai buvo pasikvietę į susitikimą (ne mokytoja siūlėsi, jie pasikvietė). Kadangi neturiu mados pataikauti (ypač galingiesiems) tai sakau, ką matau. O kalbėjusi esu ne kartą ir tikrai turiu galvoje labai juokingų replikų, kurios rodo, kad tas žmogus nenori mąstyti.
      Ir jau visai juokingos kalbos apie su kuo bebūtų į vieną dūdelę suokiančią maldeikienę. Man visiškai nesvarbu, kas sako. Aš arba sutinku arba nesutinku pasitarusi tik su maldeikiene (kai kurias gyvenimo atvejais ir maldeikiu bei maldeikiukais). Viskas. Sčrašas išsemtas. Tiesa dėl kalbos ir stiliaus tariuosi su broliu:)

    • aušra maldeikienė

     Miela Leokadija, aš turiu madą žiūrėti iš aukštybių, nes tą privilegiją užsitarnauji viską laiką būdamas apačioje. Jei suprantate, ką tai reiškia. Dvaro juokdarys gali pasakyti, kad karalius nuogas. Aš turiu privilegiją (ir ji kainuoja:)sakyti ką matau. O kalbantį ir rašantį absoliučias kvailystes Kubilių girdėjau ir skaičiau ne kartą. Yra problemų ir su mąstymu (mokytojo privilegija vertinti…) ir su išsilavinimu (ypač labai: ko verti vien ekonomikos vadovėliais… ir ekonominė politika, paremta žmonių išvarymu). Ir dar « kai iš ko išgirstu, kad iš manęs ko nors nesitiki, visada pagalvoju, o kas suteikia tam žmogui privilegiją nustatyti, ko iš manęs tikėtis, o ko ne. Ne tikrai ne jūs. Tad džiaugiuosi, kad sugrioviau iliuzijas. Nesu valdoma onutė…

     • gre

      Ponia Aušra, nors ir gerbiu jūsų nuomonę, bet nereikia jos šitaip suabsoliutinti. Mano nuomone yra labiau ribotų žmonių, esančių Seimo salėje, manau, kad ir Jūs su tuo sutinkate. Jei jūs garsiai kalbate apie esamo premjero ribotumą, tai kitą kadenciją galim sulaukt dar labiau ribotų žmonių valdžioje (nes dalis tautos jumis tiki ir gi nebeis balsuot už viešai apskelbtą ribotą žmogų).
      Aš tik norėčiau, kad tokie autoritetai kaip Jūs, šalia privilegijų jaustų ir atsakomybę.

     • suomis

      Mielas gre
      Ar nejaučiate savo tekste loginės klaidos?

     • gre

      suomi, perskaičiau dar kartą na ir nematau. Jei nepatingėsite, pakomentuokite, prašau, plačiau.

     • leokadija

      na, tikėtis yra viena iš žmogiškųjų savybių ar teisių. Ir aš sutinku nusivilti. Tik vistiek, man rodos, nevaldomumas gali būti atskirtas nuo nepagarbos ir įžeidinėjimų. Ir jis mano akyse vertingas tiek, kiek neprasilenkia su pagarba ir korektiškumu kito žmogaus atžvilgiu. Bet kurio kito žmogaus, nebūtinai premjero.

 • Trakimas

  Ir kuom gi Tamstai nepatinka „trakimas“?Įžvelgiate pavojų savo patarlių,priežodžių ir sapnų “ ideologijai:)?

  • romas

   Trakimai, nereikėtų naudoti VBS (viena boba sakė) metodų ir gerai būtų įsiskaityti į interpretuojamą tekstą prieš komentuojant.
   Akivaizdu, kad Kubilius neįsipareigojo REGISTRUOTI savo susitikimų su suinteresuotų grupių atstovais. Lietuvoje kol kas nėra priimti įstatymai, panašūs į JAV įstatymų sistemą “sunshine law”, todėl nėra ir registravimo tvarkos.

   • suomis

    Tai tada Kubilius ketina ar neketina? Jei neketina. Tai kam purkštauti? Na man senai susidarė įspudis, kad Kubilius yra eilinis burbulų putėjas. O jei pasigilinus į Kubiliaus, paskutinių dešimties metų, kalbas. Tai ten apart burbulų, nieko nėra.

    • suomis

     Kubilius mėgsta, kur ką, kitus apkaltinti populizmu, bet didesnio populisto už jį neįsivaizduoju.

     • Valentinas

      Skurdi fantazija yra trūkumas, tačiau linkiu, kad nepatirtum diskriminacijos šiuo pagrindu. Aš už tai, kad Lietuvoje būtų gyventi gera visiems, net ir suomiams ;)

   • mielas Romai, aš tamsta stebiuosi. Kalbėti apie tai, ką reikėtų daryti ir elgtis priešingai, nes nėra įstatymo, tamstos nuomone, yra normalu? Tada aš tikrai psichas…

    Ir dar pagalvojau: jei esate susituokęs, tikriausiai pažadėjote būti ištikimas. Bet juk tokio įstatymo nėra?…

    • romas

     Gerb. Artūrai, manau, kad Kubilius yra toks pats žmogus, kaip bet kuris kitas, todėl jo pasisakymų nereiktų traktuoti kaip norminių aktų. Pasamprotavo, nes galimai pasidomėjo, kaip yra kitose šalyse. Tema tapo aktuali Kreivio pažymos kontekste. Kreivys sakė, kad pažyma turės labiau ne teisines pasekmes, bet pasekmes būsimam teisiniam reguliavimui – kaip valstybės tarnautojus apsaugoti nuo įvairių įtakų. Nežinau, ar kokie nors žingsniai jau padaryti. Ne tiek daug juk laiko praėjo.

     • mielas Romai, apgailestaudamas turiu pasakyti, kad, mano subjektyvia nuomone, esate veidmainis ir demagogas be jokių vertybių. Man labai gaila.

     • romas

      Turiu pastebėti, kad mėgstate pereiti į komentatoriaus vertinimus vietoje to, kad pateiktumėte argumentus. Mano apibūdinimas neturi jokio svorio Jūsų samprotavimo teisingumui pagrįsti.

    • WU

     Gerbiamieji, gal truputi daugiau pagarbos? :(

    • nesvarbu

     Artūrai, „…ir dar pagalvojau: jei esate susituokęs, tikriausiai pažadėjote būti ištikimas. Bet juk tokio įstatymo nėra…?

     Toks įstatymas yra!
     LR CK trečios knygos normos, kurios reglamentuoja sąlygas, kuomet vienas sutuoktinis gali reikalauti nutraukti santuoką dėl kito sutuoktinio kaltės, imperatyviai nurodo, jog sutuoktinis pripažįstamas kaltu dėl santuokos iširimo, jeigu jis iš esmės pažeidė savo kaip sutuoktinio pareigas ir dėl to bendras sutuoktinių gyvenimas tapo negalimas.

     Preziumuojama, kad santuoka iširo dėl kito sutuoktinio kaltės, jeigu yra NEIŠTIKIMAS!! (CK 3.60 str. 3 d.)

     • nesvarbu, pagavote mane… Mea culpa. Blogą pavyzdį pasirinkau:)

   • Trakimas

    Gali būti,kad Kubilius neįsipareigojo „registruoti“.Jis įsipareigojo VIEŠINTI.Romai,turite teksto suvokimo problemų:)?

    • nesvarbu

     Trakimai, romas teksto suvokimo problemų neturi (tai visuotinai pripažintas faktas, kurio šiame bloge net nereikia įrodinėti), todėl tokie pačio „užmetinėjimai“ romui skamba nerimtai, gal todėl ir šypsenėlė pabaigoje?

     • Trakimas

      Pastebėjau,kad „šiame bloge“dažnai vieni rašytojai mėgsta kalbėti už kitus.Tačiau būtų natūralu ,jei kiekvienas atsakytų už save.Romas-už romą,nesvarbu-už nesvarbuką,nes tai,ką nori pasakyti ,žino tik pats autorius asmeniškai.Yra ir kita galimybė.“romas“ gali pasirodyti labai svarbus asmuo realybėje,kuris turi spaudos atstovą(nesvarbuką),kaip ir Kubilius Valentinavičių:)

     • Valentinas

      Aš tai pastebėjau, kad kartais šiame bloge išdygsta ypatingo kvailumo komentatoriai. Tai ką dabar daryti?

     • stellar penny bun

      Į Rygą, į Rygą, į kaliošų fabriką…

    • romas

     Trakimai, pateiktoje ištraukoje iš interviu neįžiūriu jokių Kubiliaus įsipareigojimų. Gerb. Račas įžvelgia įsipareigojimą registruoti („Bet kaip ten dėl tos registracijos?…“).

     • mielas Romai, aš dar kartą nuoširdžiai tamsta stebiuosi. Na, būkite geras, paklausykite įrašo, nejau man reikės stenogramą specialiai tamstai surašyti? O jei vis dėlto paklausysite, parašykite, ką įžvelgiate? Man labai smalsu.

     • leokadija

      galite per galvą verstis, bet aš irgi įraše negirdžiu tokių pažadų, kokius girdi įrašo kūrėjas. Turbūt visi esame įtakojami savo pažiūrų ir girdime skirtingai. Nereikia dėtis visažiniu ir teisingai suprantančiu… O geriausia būtų palaukti rezultatų (gal kiek ilgiau nei savaitę, nemanote?).

     • romas

      Jūs davėte ištrauką iš interviu „Verslo žinioms“ – ja ir vadovavausi iki šiol. Kadangi patarėte paskaityti (paklausyti?)interviu, taip ir padariau. Štai ką ten radau:
      V.Ž. Ar yra numatyti konkretūs terminai, kada bus atsakymai iš teisėsaugos institucijų apie p. Kreivio pažymoje
      minimus epizodus?
      A.K. Aš tikrai negaliu atsakyti, nes man rūpėjo, kad su problemomis, su kuriomis susiduria ministras, įvertinus
      visą kontekstą, pamatytumėme visas sistemines problemas ir jas imtumėmės spręsti. Partija sudarė darbo grupę.

      Nerandu, kodėl man reiktų keisti savo nuomonę.

     • mielas Romai, ačiū. Viską supratau. Jūs puikiai sutartumėte su V.Valentinavičiumi. Galiu duoti jo telefoną – gal kartais premjerui reikia dar patarėjų, kurie mato tik tai, ką nori matyti ir girdi tik tai, ką nori girdėti. Tikiuosi, neužpyksite, jei daugiau į tamstos komentarus nereipsiu dėmesio ir su tamsta šiame tinklaraštyje nediskutuosiu. Nors… jei labai netingėsiu, dar specialiai tamstai pacituosiu, ką dar premjeras kalbėjo toje laidoje.

     • romas

      Gerb. Artūrai, niekur nepasakiau, kad Kubilius nėra įsipareigojęs kažkaip skaidrinti valstybės tarnautojų kontaktus, bet negaliu sutikti, kad Kubilius tame interviu davė pasižadėjimą registruoti savo susitikimus nuo rytojaus. Reiktų išsiaiškinti, ką iš viso reiškia registruoti. Kiek aš suprantu, turės atsirasti kažkoks viešai prieinamas registras, kur piliečiai galės matyti visų valstybės tarnautojų susitikimus su interesų turinčiais asmenimis. Dabar premjero darbotvarkė yra viešinama, bet jis neturi pareigos pasakoti, kai susitinka su kokiais nors suinteresuotais verslininkais laisvalaikiu. Kaip Jūs įsivaizduojate, kaip ta registracija turi atrodyti, jei toks noras valstybės tarnautojui kiltų grynai asmeniškai?

     • nesvarbu

      romai, JAV jau senokai yra tokia tvarka, kad teisėjai privalomai registruoja visus, kurie kreipėsi dėl konkrečios bylos.

      Yra registras (t.y. paprasčiausia knyga), kur privalu padaryti įrašą. Jei kas nors kreipėsi dėl konkrečios bylos, o tu neįrašei, tai gali tikėtis tyrimo. Kas čia neaišku?

 • aušra maldeikienė

  Valentinai,galite atsiųsti man paaiškinimą apie mano asmenines savybes į facebooką arba asmeniškai e mailu.

 • Valentinas

  O kodėl jūs nesiunčiate savo paaiškinimų apie Kubiliaus ribotumą jam asmeniškai į e-mailą?

  • aušra maldeikienė

   Gerb Valnetinai, Aš juos turiu galimybę išdėstyti viešai ir atvirai. Ir tai darau ne vien tik čia. Ir jau labai seniai , pradžia — Atgimimas 2000-ųjų pradžia. O va jūs bijote pasakyti į akis ir drąsus tik per svetimą tinklaraštį ir prisidengęs tik vardu (jei jis jūsų…:). Po šio atsakymo padedu tamstą į lentynėlę — šiaudadūšis drąsuolis.

   • Fredis*

    LR Konstitucijoje nieko nepasakyta apie ribotų žmonių negalėjimą užimti ministro pirmininko pareigybę, tačiau tikrai žinau, kad ribotai Mokytojai su pretenzija į reikšmingą ekonomistę tikrai nedera Valentino vadinti „šiaudadūšiu drąsuoliu“. Valentinas yra kilnus, nuoseklus ir sąžiningas žmogus.

    • austras

     Jokių ribų nepripažįstanti („neribota“) Fredžio meilė konservatoriams tiesiog nuolat prašosi viešų išraiškos formų. Tiesa, meilė galėtų būti ir tyli, bet čia ne tas atvejis. Būdamas konservatorių partijos iždininku aš tokiems kaip Fredis mokėčiau pastovią algą. Nenustebčiau jeigu tai jau daroma. Iš tiesų jis tikrai sąžiningai užsidirba. Atkakliai, diena iš dienos, dirbdamas savo darbą. Jeigu tik Račas parašo kažką, kas nepatiktų Valentinavičiui ar Kubiliui, Fredis iš karto pagauna svarbiausią mintį – kokio lojimo šiuo atveju pageidautų šeimininkas. Fredi, juk prisipažinkit, metų gale Jūsų laukia Kalėdinės dovanos – kaulas su kaspinėliu tiesiai iš vyriausio Kubiliaus piarščiko Valentinavičiaus rankų.

     • Fredis*

      austrai, aš Tave puikiai suprantu, nes Tu nesi dešinės politinės minties gerbėjas, tačiau jeigu taip nutiktų, kad visa šalis kartu su austru pakiltų iš recesijos ir suklestėtų, Tu vis tiek būtum liūdnas ir piktas? Laukti liko jau nedaug!

     • Valentinas

      Vėl visiškai nepriimtinas, ad hominem persunktas Austro komentaras apie Fredį. Liūdnai pagarsėjęs Austras perša mintį, kad karštas konservatorių palaikymas būtinai suponuoja piniginį atlygį. Tokia prielaida yra įžeidžianti Fredžio atžvilgiu, tačiau, kaip ir daugumoje įžeidimų Austras pažemino patį save. Taip pat nerimą kelią faktas, kad Austras yra visiškai netolerantiškas kitokių pažiūrų žmonėms, t.y. kitokios politinės pažiūros padaro žmogų blogu pačiu savaime. Ši tolerancijos kitaip mąstantiems stoka yra keista žinant, kad pats Austras atstovauja ir prijaučia pažiūroms, kurios propaguoja toleranciją. Tačiau, prisiminus, kad Austro pažiūrų stuburas yra labiausiai totalitarinė ideologinė sistema per žmonijos istoriją, ant kurios sąžinės yra šimtai milijonų nužudytų žmonių, t.y. marksizmas, tuomet nebestebina toks Austro karingas ir bekompromisinis nusiteikimas. Stebina kitkas:
      blogo šeimininkas stropiai trina komentarus, kuriuose išryškinomos jo favoritų (Maldeikienės) neigiamos savybės, tačiau nekreipia dėmesio į atvirus šmeižtus ir įžeidinėjimus komentatorių, kurie blogo šeimininkui nepatinka.

     • mileas Valentinai, šito tamstos komentaro neištrinu tik todėl (atsiprašau dėl to Austro), kad galėčiau į jį atsakyti ir paaiškinti. Austrui ir visiems kitiems nedraudžiu reikšti savo nuomonę cenzūriniais terminais apie tamstos minimą komentattorių, todėl, kad jis yra labai liūdnai pasižymėjęs šiame tinklaraštyje. Kaip žinome, tai yra asmuo, kuris viešai šmeižia kitus, nesuegba pripažinti padarytų klaidų ir neatsako už savo žodžius. Tokiam asmeniui apibūdinti, mano subjektyvia nuomone, tinka visi Lietuvių kalbos žodyno žodžiai, apibūdinantys menkystas. Tikiuosi paaiškinau ir daugiau klausimų nekils. Šia tema toliau nediskutuosiu.

     • austras

      Taip, Valentinai, aš irgi galvoju, kad Račas yra slaptas tokio Valentino fantazijose užgimusio marksizmo gerbėjas… :) Problema tik ta, kad Valentinas interpretuoja marksizmą pagal save, t.y. priima tokią marksizmo interpretaciją, kokią ją skleidė Leninas, Mao arba Stalinas. Kaip neprisiminti Sergejaus Nečiajevo „Revoliucionieriaus katekizmo“. O štai „renegato“ Karlo Kautskio ar Eduardo Bernšteino knygutės, jeigu ir skaitytos, Valentino galvoje neužsibuvo.

     • nesvarbu

      Teigtina, jog šiuo atveju neteisūs yra visi. Net ir Valentinas, kurio teiginys esą austras yra liūdnai pagarsėjęs yra netiesa.
      Niekada nepastebėjau, kad Fredis įžeidinėtų kitus (kad vis bando įgelti Artūrui, tai sutinku, tačiau ir tai jis daro korektiškai, intelektualiai).

     • Valentinas

      Austrai, pagieža ir ironija nepaneigsi fakto, kad smerki ir įžeidinėji žmogų vien tik todėl, kad jo kitokios pažiūros. Būtent šis faktas ir leidžia man teigti, kad esi blogiausios marksizmo versijos gerbėjas nes elgiesi pagal ją :)

     • austras

      Valentinai, jei nepastebėjote, tai komentaras apie neribotai plačią Fredžio meilę lietuviškiems konservatoriams atsirado po komentaru apie „ribotą Mokytoją su pretenzija į reikšmingą ekonomistę“. Skaitydamas dialogą pagalvojau, jog Fredis įsižeidė kuomet Valentiną pavadino „šiaudadūšiu drąsuoliu“. Ir kodėl gi taip, pagalvojau.. :)

     • Valentinas

      Austrai, niekaip nesuprantu kaip tavo teiginys, kad Fredis turi „šeimininkus“, kurie jam moka yra susijęs su Fredžio nuomone apie Maldeikienės ribotumą. Tu tiesiogiai apkaltinai Fredį, kad jis yra samdomas patriotas. Sutik, kad tai yra skirtingas dalykas, nei teigti, kad kažkas yra ribotas. Pavyzdžiui aš visai neužpykau ant Maldeikienės, kuri pavadino mane šiaudaūšiu drąsuoliu, nes tai yra jos nuomonė ir aš gerbiu jos teisę turėti nuomonę. Bet jei ji būtų pasakius, kad aš esu specialiai pasamdytas ją kompromituoti, įsižeisčiau ir reikalaučiau paneigimo. Suprask, nemarksistiniame pasaulyje yra daug niuansų ir pustonių. Čia egzistuoja gyvi žmonės, turintys jausmus, nuomones, sąžines ir t.t.

     • austras

      Valentinai, mano komentaras apie Fredžio paistalus turi loginį pagrindą. Jeigu Fredis tiesiog reikštų savo nuomonę, kokia ji bebūtų, viskas būtų pakenčiama. Tačiau laikas nuo laiko jis tiesiog apsimeta nepakaltinamu durneliu. Apsimeta, nes jam taip patogu. Naujausias pavyzdys – Fredžio komentaras po Valentinavičiaus komentaru: „Iš ministro pirmininko patarėjo pareiškimo susidariau vaizdą, kad ministras pirmininkas kartu su visu kabinetu daug ir intensyviai dirba, o žurnalistai net nesugeba aprašyti atliekamų darbų ir nespėja paskui įvykius. Dėl to man labai liūdna, kad mūsų žurnalistai nesugeba tinkamai atlikti savo darbo.“ Labai atsiprašau, tačiau šie keli Fredžio sakiniai kvepia akivaidžiu tikrovės ignoravimu, pagal geriausias smirdančio piaro tradicijas. Pavyzdžiui, nepakaltinami lyderiai, tokie kaip Libijos vadovas ir sedėdami bunkeryje kartoja, kad liaudis juos vis dar karštai myli. Todėl turiu pagrindo įtarti, kad Fredžiui už tokius paistalus turėtų mokėti. Gal ne tiek, kiek savo šuniukams moka Gaddafi. Pagal nuopelnus.

     • Valentinas

      Austrai,
      Iš šio tavo komentaro akivaizdu, kad gyveni niūriame neomarksistiniame pasaulyje. Kokie faktai tau leidžia galvoti, kad Vyriausybė dirba nedaug ir neintensyviai? Kokie faktai tau leidžia galvoti, kad žurnalistai nesugeba nušviesti visų darbų? Man atrodo, kad pats akivaizdžiai ignoruoji istoriją. Tu tikrai suvoki, kad gyveni ne Smetonos laikais ir kad dabar 21 amžius?

     • austras

      Atsiprašau, o kokie faktai man leidžia galvoti priešingai? Tai, kad apie „intensyvų“ vyriausybės darbą prakalbo už mokesčių mokėtojų pinigus Kubiliui pasamdytas jo veiklos piarščikas? Ar tai, kad šitaip piarščiko pranešimą „suprato“ Fredis?
      Valentinai, klausi „kokie faktai tau leidžia galvoti, kad žurnalistai nesugeba nušviesti visų darbų“? Čia ne mano mintys. Čia Fredžio „interpretacinis“ perlas. Tiesioginė jo citata be jokių iškraipymų. Viskas taip, kaip parašiau kabutėse: „Dėl to man labai liūdna, kad mūsų žurnalistai nesugeba tinkamai atlikti savo darbo“. Akivaizdus bandymas apsimesti paskutiniu glušium. O tu tą bandymą kažkodėl priskiri man. Aš istoriją žinau. O tu demagogija užsiėmi. Eilinį kartą.

     • austras
     • romas

      austrai, negirdėjai? Zeppelinus superka kairiųjų aktyvistų pilietybes po 100 litų už vienetą. :)

     • nerijus
     • Valentinas

      Austrai,
      Liūdna, bet tavo nuolatiniai įžeidinėjimai oponentams rodo tavo desperaciją ir pasimetimą. Nulis argumentų ir milijonas įžeidinėjimų tave verčia paprasčiausiu Buduliu.

     • nesvarbu

      Valentinai, austras nėra budulis.

     • austras

      Valentinai, užsiėmi demagogija, aiškiai kabutėmis išskirtas Fredžio mintis kažkodėl priskirdamas man. Paskui tas pačias Fredžio mintis suformuluoji kaip mano klausimą ir bandai tuo klausimu stebėtis. O ką rodo mano „įžeidinėjimai“ yra visiškai ne tavo reikalas. Tiesiog aš netikiu tokiais piarščikais kaip Valentinavičius. Nei kuomet jis save vadino žurnalistu, nei dabar, kuomet dirba pagal pašaukimą.

      Romai, aš suprantu, kad tau anarchistai yra tie patys „kairieji aktyvistai“, tačiau turiu tave nuliūdinti, jog pagal savo pažiūras esu ne anarchistas, o socialdemokratas.

     • romas

      austrai, aš tave tik supažindinau su interneto naujienomis, nes, kiek pastebėjau, tau panašios naujienos yra įdomios.

   • Valentinas

    Įdomiai gaunausi: pletkina ir žemina Maldeikienė, o blogas pasirodo Valentinas. Liūdniausia, kad Valentinas yra Maldeikienės gerbėjas ir jį labai nuliūdino nepalanki Maldeikienės nuomonė.

    • Fredis*

     Mokytoja stengiasi pranešti Tautai Žinią, tačiau jai pavyksta tik jausmingi rašinėliai apie „brazauskus, songailas, ferencienes ir rastauskienes tapusiomis juknevičienėmis“. Nors nesimokiau universitete ekonomikos mokslų, tačiau beveik tikiu, kad ekonomika yra tai, apie ką rašo Valentinas.

    • nesvarbu

     Valentinai, nepalanki maldeikienių nuomonė yra tik niekingas uodo įgėlimas į tavo charizmos dramblio užpakalinę koją.

     • aušra maldeikienė

      Įdomiausia, kad jokios nuomonės apie valentiną, austrą ar fredį maldeikienė iš viso neturi. Neįmanoma turėti nuomonę apie boružėles, Princus su kavute ir pyragėliais (nors šiuo atveju gražu), ateivius iš 15 galaktikos, etc. Nors turėti nuomonę apie kubilių, rastauskienes, kurios virto juknevičienėmis, o dabar moko tikro šeimos vertybių ar kokį R.Songailą galima. Mano nuomonė apie Juknevičienę labai prasta jau vien todėl, kad jos šeima iš Williams gavo pinigų, kurių viešai nedeklaravo, ir tai išaiškėjo. Jei jums tai patinka, jūsų reikalas. Turėti nuomonę apie maldeikiene irgi galima.Ir ji gali būti tobulai prasta. Kaip kam norisi. Tai ne mano problema kažkieno nuomonė apie mane.
      Šiame bloke esu tikrai ne dėl slapyvardžių žmonių, bet dėl GA.

     • nesvarbu

      aušra, jei šiuo komentaru norėjote pasirodyti iš pačios blogiausios savo pusė, tai jums pasisekė:)

     • aušra maldeikienė

      aš tokio amžiaus, kad bloga nuomonė apie mane, man yra komplimentas.

     • nesvarbu

      aušra, esate dar jauna, sveika ir simpatiška moteris,todėl nereikia, ką kalbėsite po kokių 20 metų?

 • vaterlo

  romai, pateisinimų galima rasti BET KAM ir BET KADA (tokioje „teisinėje valstybėje“, kaip Lietuva, tam užtenka minimum pakankamai nachališkumo ir maksimum gero advokato). Klausimas, tikkiek tai ką nors byloja apie patį tokiais būdais išteisintą objektą, ar jis įgyja savybę „teisingas“ ar „teisėtas“. Gilintis ir ginčytis dėl detalių ir jų interpretacijos tokiais atvejais galima iki pažaliavimo, bet tai irgi nieko nekeičia. Kuo dažniau realiai su tuo gyvenime susiduri, tuo labiau nebematai tame prasmės, dažniausiai viskas aišku jei ne iš pirmo, tai iš antro žvilgnio, ir klaidų tikimybė maža, o ir šias nesunku ištaisyti.

  Jei faktai, pateikti įraše, tikri, šiuo atveju pritariu blogo autoriui.

  • romas

   vaterlo, kai nuo įvairių pasisakymų nepraėjo ir mėnuo, kiek per anksti daryti išvadas. Kubilius nėra monarchas arba diktatorius, todėl daugeliu atvejų gali kalbėti tik už save.
   Aklųjų fondų idėją jau daug kas sukritikavo, todėl galimai ji neturi perspektyvos. Gerb. Maldeikienė irgi kažkuriame komentare sakė, kad užtenka ir interesų deklaravimo. Manau, kad kartais yra geriau nedaryti ką žadėjai, nei bukai laikytis savo žodžio ir mėginti prastumti neracionalų sprendimą.
   “Sunshine law” pavyzdžio įstatymo projektui atsirasti išvis laiko buvo mažai. Jau nekalbu apie įgyvendinimą. Priekaištauti, kad premjeras neregistruoja savo susitikimų su interesų grupėmis, neturėtume, nes nežinia, kokiais atvejais ir kam jis turėtų atsiskaityti – registravimo tvarka ir institucija (gal pareigybė) juk nesukurta. Nesu tikras, kad Kubiliui per tą, ne itin p.Račui viešą, susitikimą galėjo būti pasiūlytas kyšis arba tas susitikimas galėtų būti traktuojamas kaip interesų grupių mėginimas daryti įtaką. Nelabai pagaunu, kur šitos audros stiklinėje šaknys,nes premjero dienotvarkė, kiek supratau, nėra paslaptis žiniasklaidai.
   Jei iki kadencijos galo nebus mėginama sukurti sistema, daranti valstybės tarnautojų kontaktus skaidresniais, tada irgi galvosiu, kad pritrūko tam politinės valios. Politinės valios, beje, trūksta nevienam reikalingam Lietuvai sprendimų priimti. Vis tiek šios vyriausybės veiklą vertinsiu ne pagal paskirus mėginimus rasti trūkumų, bet pagal bendrus jos veiklos rezultatus.

   • vaterlo

    romai, kiekvieno doro Lietuvos gyventojo labui tikiuosi, kad galiausiai teisus pasirodysite jūs, o ne aš. Tiesiog, paprastai kalbant, aš Kubiliumi netikiu kaip žmogumi. Tikrai neseku kiekvieno jo žodžio per žiniasklaidos priemones, bet yra buvę ir dalykų, man aktualių, kai rūpėjo ir vyriausybės pozicija. Kartą jis vienu klausimu pasakė: „Mes darysime tai ir tai, bet TO tai tikrai nedarysime.“ Tam kartui rinkėjai (nes žmonių juk nėra, tik rinkėjai) nuraminti, o vėliau, visiškai netrukus po to, buvo padaryta ir tai, ir tai, ir, patyliukais, TAI. Aš tokį elgesį traktuoju kaip apsimelavimą, nors Kubilius išsiteisintų, neabejoju.
    Jei įdomu, tada Kubilius kalbėjo apie išmokas vaikams – tema, žinoma, neverta rimto valstybininko dėmesio, kaip neverta ir to, kad būtų laikomasi žodžio. Tiesa, Kubilius tada nesakė „iškilmingai pasižadu“ ir nedėjo rankos ant Biblijos, Konstitucijos ar dar ko nors, todėl vargu ar teisingai elgiuosi, kai vadinu tai „žodžio davimu“. Blogiausia, kad bijau, jog ir visa šita ceremonija su priesaika niekuo nebūtų pakeitusi išmokų likimo. Bandant į viską pažiūrėti iš gerosios pusės, turbūt derėtų tik pasidžiaugti dėl to, kad išmokos yra dar palyginti nedidelė kaina už atsiskleidusį Kubiliaus „veidą“. Menkas pasidžiaugimas, bet vis:).
    Dėl „aklojo fondo“ tada perfrazuoju taip. Sakot, kad ne nuo vieno Kubiliaus priklauso, tas teisybė. Tuomet tik manau, kad tiek, kiek šis klausimas priklausys būtent nuo Kubiliaus, jis netaps geriau, teisingiau, protingiau, skaidriau išspręstas. Netikiu ir tiek. Na bet, laikas teisėjas.

 • Justas

  Ak ,
  ponia Aušra …
  O gal galima taip : Jūsų subektyvią nuomonę ir komentarą apie pono A.Kubiliaus asmenines savybes „nurašome“(jei Jūsų tai neįžeidžia , žinoma) Jūsų moteriškam emocianalumui …?
  Ir pabandytume pažvelgt į situaciją iš kito taško ?
  Manęs įtarti simpatijomis Kubiliui tikrai nederėtų .
  Bet aš niekaip nesugebėjau išanalizuot A.K ištransliuoto teksto kitaip , negu : “ Premjeras pasisako už tai , kad visi aukščiausio lygio valdininkų susitikimai su interesų grupių atstovais būtų deklaruoti…“ .
  Nejaugi aš išties toks „tūpas“ ir galima viską suprasti kitaip ?
  Ir štai , bet kurį Premjero nuomonės , net , sakyčiau , savijautos niuansą iš pusės žodžio suprantantis(ar turintis suprasti) buvęs žurnalistas Valentinavičius šitą tekstą bando supainioti
  Vietoje to , kad būdamas ryšininku tarp tautos ir A.K , gavęs absoliučiai skaidrų savo tiesioginio šefo A.K … net ne užuominą – nurodymą informuoti tautą ir deklaruoti vykusius/vykstančius/vykusius susitikimus su interesų grupėmis … jis imasi moralizuoti šio blogo savininką ir jo svečius , bandydamas pridengti savo darbo katastrofiškas klaidas ir nerpofesionalumą ?

  • aušra maldeikienė

   Justai,
   mano neigiama nuomonė apie Kubilių (turiu galvoje jį kaip politiką) yra apmąstyta ir labai aiški. Visiškai racionali. Ir neverta painioti rašymo stiliaus su turiniu. Stilius gali būti emocionalus, bet turinys aiškus — politikas, kuriam neužtenka smegenų suvokti, kad išvarant jaunimą iš šalies neįmanoma turėti ekonominio augimo ilgu laikotarpiu yra ne politikas. Ką jausmingai mylėdami kai kuriuos politikus bekalbėtų jų apologetai.

   • Valentinas

    Kaip visada iš Maldeikienės populistinis tvaikas: „išvarant jaunimą iš šalies“. Gal galima receptėlį kaip tą jaunimą sulaikyti?

   • stellar penny bun

    Mes labai puikiai prisimename vieną ministrą, kuriam užteko smegenų suvokti kaip būtų galima užsipirkti pigių dujų iš Irano.

 • Šarūnas Skyrius

  Gal įdomu, man buvo 2009 metais įdomu:

  http://documents.nytimes.com/geithner-schedule-new-york-fed

  Man patiko 2007 m. Sausio 4 d, 17:30. Keista, kad tik 30 minučių.

 • Justas

  Gerbiama Aušra ,
  šiuo konkrečiu atveju nesiėmiau vertinti Kubiliaus politikos , veiksmų jaunimo emigracijos aspektu .
  Blogo šeimininko užduota diskusijos tema kita .
  Aš paprasčiausia išreiškiau savo abejonę pono Valentinavičiaus profesionalumu ir net… sąžiningumu .
  Premjeras (mano manymu) labai konkrečiai , nedviprasmiškai išreiškė savo tvirtą ketinimą įtvirtinti įstatymais būtinybę deklaruoti savo ir aukščiausių valstybės valdininkų kontaktus su interesų grupių atstovais .
  Ponas Valentinaviius bando įrodyti , kad Kubilius tokių intencijų neturi ir apie savo susitikimus informuos nebent tariamąja nuosaka ….
  Ar ne šitas būtent momentas ir užkliuvo blogo šeimininkui ?
  O gal aš kažką vėl praleidau ?
  O štai Valentavičių Virgis blogo šeimininką , Jus ir mane durniais laiko …nors būtent į jo tiesiogines pareigas ir įeina visuomenės informavimas apie vyriausybės vadovo dienotvarkę ir tai , ką vadiname ryšiais su visuomene …

 • Ar nereikės pradėti tikėti goroskopais.
  Kaip pirštu į akį, – šiandien, plieksis, pešis, mušis, bus daug kraujo (ne pažodžiui, žinoma… iš to, kas parašyta atsivertus kalendorių, skirtą dienos darbotvarkėms planuoti…).
  Kaip sakydavo, – jokio baliaus nebuvo, jei langų stiklai sveiki liko…
  Tad rytoj, galima nurašyti bus karo pasekmes, manau… jei goroskopo sudarytojas nepratęsė to košmaro… tarp kitko kovo mėn. jis taip jį surašo kasmet, kad rimtiems posėdžiams sunku ir gerą dieną surasti…
  Joke (primenu, kas pirmą kartą mano vadinamą komentavimą nepatingėjo akimis permesti…).

  • Auksinis kardas

   Tikėkit giroskopais.

   • vaterlo

    O aš pasirenku tikėti giriomis ir kopomis.

  • Kaip sakoma, kuo ilgiau gyvenu, tuo labiau myliu gyvūnus (tik ne dvikojus…).
   Na žmoną ir vaikus, savaime aišku, – tad yra gera ir dėl ko gyventi. Čia rimtai.