„Sunshine“… (A.Kubiliaus meilė Tėvynei: žodžiais, o ne žygiais…)

2011 metų vasario 21 dieną premjeras A.Kubilius teigia:

Lietuvoje nėra tokio reglamentavimo, taisyklių ir tradicijų, kokios yra sukurtos kitose Vakarų valstybėse, kur žmonės, atėję iš verslo tuo laikotarpiu, kol būna politikoje, patiki savo verslą specialiems nepriklausomiems fondams, kurie tuo laiku valdo jo turtą. Lietuvoje tokių taisyklių dar nėra, bet dėl to negalime kaltinti ministro, kuris nuo savo turėto verslo valdymo atsiribojo taip, kaip Lietuvoje tai galima padaryti.

Todėl šią spragą, į kurią dėmesį atkreipė Prezidentė, mes nedelsiant ištaisysime.

[…]

Todėl sutinku su Prezidentės išsakyta kritika ir imuosi tokių žingsnių.

  1. Per artimiausias dienas išsiaiškinsime visas juridines aplinkybes ir sudarysime galimybes tokiam „aklam“ fondui veikti Lietuvoje.
  2. Paprašiau Dainiaus Kreivio nedelsiant ankščiau valdytas akcijas patikėti valdyti „aklajam fondui“, šį veiksmą derinant su VTEK.
  3. Pasiūlysiu visiems politikams visų lygmenų, visų pirma Tėvynės Sąjungos Krikščionių Demokratų partijos nariams, kuriems patikėtas renkamas postas, su savo akcijomis pasielgti tokiu pat būdu. 
  4. Esu tikras, kad šie žingsniai sulauks didelio pasipriešinimo, todėl aktyviai bendradarbiausime su Prezidente ir prašysime jos aktyvaus palaikymo.

Šiandien yra 2011 metų kovo 16 diena.

Gal kas nors ką nors girdėjote apie „akluosius fondus“?  

2011 metų kovo 9 dieną premjeras A.Kubilius interviu „Verslo žinioms“ teigia:

Tam, kad nekiltų pagundos įvairių interesų grupėms vaikščioti ir siūlyti namus ar automobilius, yra nebloga JAV patirtis, tai yra „saulės šviesos“ (angl. „sunshine law“) įstatymų sistema. Visi pareigūnai turėtų registruoti bet kokį susitikimą su interesų grupių atstovais.

2011 metų kovo 15 dieną 18 val. A.Kubilius Vilniaus advokatų kontoroje „Lawin Lideika, Petrauskas, Valiūnas“, konsultuojančioje Energetikos minsteriją, dalyvauja uždaroje diskusijoje apie energetiką su neįvardijamais verslininkais.

Tai, žinoma, joks nusikaltimas ir joks nusižengimas. Bet kaip ten dėl tos registracijos?… Ar A.Kubilius kalbėjo apie kokius nors kitus „pareigūnus“?

Nes 2011 metų kovo 15 dienos premjero A.Kubiliaus oficiali darbotvarkė baigėsi 14 valandą.

O jei premjeras vakar po susitikimo  „Lawin Lideika, Petrauskas, Valiūnas“ dar nuvyko į uždarą susitikimą su A.Avuliu, R.Dargiu ir G.Žiemeliu padiskutuoti apie nekilnojamojo turto sektorių, o po jo dar užsuko į privačią diskusiją apie alkoholio akcizų politiką, kurioje dalyvavo „MG Baltic“, „Vilniaus degtinės“, „Anykščių vyno“ ir „Švyturio“ vadovai?

Tai, žinoma, tik jo asmeninis reikalas.  

„Sunshine“…

(7 balsų, vidurkis: 4,43 iš 5)
Loading...