Sunkus gyvenimas sostinėje

Ketvirtadienį žiūrėdamas Lietuvos televizijos žinias sužinojau, kad Preiloje vyksta tarptautinis ledo skulptūrų simpoziumas, kuriam pasibaigus miestelio gyventojai ir svečiai iki pavasario galės džiaugtis ant Kuršių marių kranto stovinčiomis ledo skulptūromis.

Penktadienį rytą važiuodamas į darbą sužinojau, kad Vilniuje šiandien ledo skulptūrų nebus. Pasirodo, tam nėra sąlygų: pinigų, menininkų ir apsaugos darbuotojų.

Sunkus gyvenimas sostinėje.

O dar pernai ledo skulptūras, berods, už 700 tūkstančių statė.

(Dar neįvertinta)
Loading...
 • Regis

  Tikrai taip. Pagirios kaip po gero šventimo. Nėra pinigėlių net gatvėms valyti. Kokios dar skulptūros.

  Ateinantį dešimtmetį kuopsim skolas skoleles – valstybės, savivaldybių, savas.. Ir dar klausimas ar tas grąžinimas neužsitęs.

 • kolega

  Netiesa. Ledo skulpturos statomos Uzupyje, netoli Vilneles ir Galeros. Visuomeniskais pagrindais.

 • Žvelgaitis

  Keistas miestas. Jei ką daro, tai už milijonus, o jei reikia už savikainą, geriau nedaro nieko. Ką tai galėtų reikšti?

 • kolega

  Uzupyje stato! Salia Vilneles!

 • Labai netikėtu kampu pažvelgė ponas Artūras į sostinės mero V.Navicko darbo broką. Tik pagalvokite – šiemet nebus ledo skulptūrų! Tiesą pasakius nesitikėjau tokios įvykių eigos ir minties posūkio, maniau, kad Vilius bus spardomas Tvarkos ir Teisingumo partijos pavyzdžiu už leidimą gėjams manifestuoti prie Sporto rūmų.

  Regi ir Žvelgaiti, o kur Jūsų pilietinė iniciatyva ir bendruomeniškumo jausmas? Organizuokite ledo skulptūrų parką kur nors aikštelėje prie Neries (ten rasite gerų ledo luitų) patys! Tereikia visai nedaug – savivaldybės pritarimo, kelių benzopjūklų ir jūsų energijos ir fantazijos.

  P.S. amžinai bumbančių ir visą laiką kažkuo nepatenkintų senukų burbėjimas jau darosi įkyrus.

  • o štai amžinai apie Pylimėlių gatvės remontą burbančių nelaimingų ir gyvenimo nuskriaustų pusamžių narcizų bumbėjimas yra tiesiog lakštingalos giesmė.

  • Žinau

   Žmogau, užkliūva burbėjimas ? Ištrauk interneto kabelį iš kompo ir viskas bus gerai. Dėl gėjų. Ponas Vilniaus Meras pasirūpino, kad kiekvienoje Vilniaus mokykloje būtų kryžius, nes Lietuva Krikščioniška šalis … Gėjai + Krikščionybė = ???

 • Rolandas

  Man sunku suvokti , kaip galima išleisti 700 tūkst. ledo skulptūroms. Ar ledą iš Kanados veža? Nes už skulptorių darbą užmokestis turėtų būti simbolinis. Paskelbus konkursą norinčių vistiek netrūks. Ir dar sunku suprasti , kodėl reikia viską nugriauti po savaitės (vilniečiai pernai skundėsi)?

  • mdxacuk

   Bandykit lavinti savo fantaziją. Pavyzdžiui, pabandykit mintyse įsivaizduot, kaip atrodo čiuožykla Rotušės aikštėj po kokius 100 000 Lt per dieną (rimtai), kuri irgi pernai buvo. Arba kaip atrodo kartoninis policininkas už 7000 Lt, kaip buvo prie Zuoko. Arba garso aparatūra troleibusui už 30 000. Arba nacionalinis stadionas už 700 milijonų. Arba 10 metrų surūdijusio kanalizacijos vamzdžio už 100 000. Arba mišką šviesoforų už 100 milijonų. Jei pavyks mintyse aprėpti šitas sumas, tai jums turėtų ateiti nušvitimas ir tada suprasit, kad duobutes Pylimėlių gatvėj tokiom aplinkybėm galima užpilti ir už dyką.

   • Arturas

    Ėėėė… taigi čia ne iš fatazijų, čia iš atkatologijos mokslų šitie pavyzdžiai.

   • Rolandas

    Skaicius įsivaizduoti galiu , bet neįsivaizduoju kaip jaučiasi pvz. meras , mirksintis žydrom akutėm ir džaugsmingai pranešantis vilniečiams: štai , surengėm jums ledo skulptūrų šventę. Kainavo nebrangiai – 700k. :)

  • dpd

   „Nes už skulptorių darbą užmokestis turėtų būti simbolinis.“ Kodėl? „Paskelbus konkursą norinčių vistiek netrūks.“ norinčių gal ir taip, bet mokančių tai daryt… didelis klausimas. nebent tenkina didžiausio besmegenio atvejis

 • Genijus

  Fantazijos lavinimui dar neblogai padėtų Operhauzo ir Kėvišo atvejis. Sunkus atvejis… Ir fejerverkai…
  Šiaip didelė pagarba A. Nakui ir ko., kurių dėka (manau, kad didžiąja dalim – būtent jų) visas tas mėšlinas padugnių versliukas yra klibinamas. Na, gal bent vieną šlykštynę nuklibins iki Lukiškių. Ir tai būtų gera pamoka kitiems.

 • Rytis I

  Vienas pavyzdėlis, gal ne į temą. Vokietijoje autobano 1 km nutiesimas su visa infrastruktūra kainuoja: rytuose 3-5 mln. eurų, vakaruose 8-10 mln. eurų. Be to, reguliariai kyla triukšmas, kad tai labai brangu. Pamaskvėj naujo žiedo 1 km kainuoja 100 mln. $ (~70 mln. eurų). Dar berods nebaigtas. Įdomu kaip pas mus – kokia tvarka mums arčiau? Tiesa, mes autobanų seniai jau nestatom, bet tarifai turėtų būti.

  • dzyvai

   Statom Vilniaus aplinkkelius :)

   Lietuviška statistika šiam fone tikrai būtų įdomi.
   Dar paieškoti įkainių koreliacijų kairiųjų ir dešiniųjų valdymo laikais.

  • Ogis@Co

   Tarifus galima pasiskaiciuot: jei sakot, kad policininkas kainavo 7000, o as tokius perku uz 200, na 300, kai su visais privalumais, tai iseina taip: 3% yra savikaina, 97% atkatas+kazkiek mokesciu.
   Visai nenuostabu, kad del tokio verslo ka nors ir i miskeli nuveza…

 • Na per žinias kiek girdėjau menininkų yra, tik pinigų nėra. Žiūrint iš vienos pusės gal ir teisingai, reikia tikėtis tie pinigai bus panaudoti svarbesnėse sferose.

 • Jei atmintis neapgauna, brangiausiai pernai kainavo čiuožyklos įrengimas. Tačiau šiemet, kad čiuožyklą įrengti padeda pati gamta- skelbiama jog nėra lėšų. Matyt, nėra „otkato“- nėra ir noro ką nors daryt.

 • R.

  tie vilniečiai iš vis išpindėję, be lito nė piršto nepajudins. Bet kad ir kas norėtų labdaringais tikslais ką nors padaryti, nuėjus pas valdininkus tie lauktų išsižioję kad tik ką į kišenę įdėti.

 • Slyvanosis

  Siūlau pažvelgti pozityviau į situaciją.
  Kiek nuostabiausių sniego skulptūrų Vilniaus gatvėse! Natūralios, žmogaus beveik nepaliestos.
  O kai susiformuos varveklių stalaktitai ant šlaitinių stogų, sostinę galėsim vaizduotis dideliu urvu. O vilniečiai vaizduosis urviniais…
  Pirmyn į akmens amžių!

 • dpd

  galima pasidžiaugti,kad bent tautiečiai ( tiesa ne vilniečiai:)) laurus svetimose šalyse skina: http://www.gobreck.com/events/townevents/budsnowsculpture/2010winners/

 • nerijus

  Pirmojoje „Pinigų kartoje“ laidoje, kurioje dalyvavo A. Račas ir R. Dargis ( įdomus tendemas? )kalbėjo apie tai, kiek Tauta pati atsakinga už savo dalią, o ne jų „išrinktieji“/ „pateptieji“?..
  Kiek Tautos dalią tuo met, kai kūrėsi atgimus Lietuva, galėjo spręsti pati, o ne jų „kūmai“- aiškinti nereikėtų?..
  Puikus šiandienos V. Laučiaus straipsnis:
  http://www.lzinios.lt/lt/2010-02-05/komentarai_ir_debatai/kieno_valdzia_kas_kaltas_ir_ka_darkyti.html

  Ir dar puikesnė pastraipa:
  „Pirmą nepriklausomybės dešimtmetį dar gyvavo šiokia tokia nuojauta, kad politinį gyvenimą lemia valstybės piliečiai ir jų palaikomos politinės partijos. Vėliau ši mintis išblėso ir nugarmėjo į visuomenės pasitikėjimo dugną kartu su Seimu bei partijomis.“

  Keista, kad Artūras nebecituoja Laučiaus?..Pakvipo konkurencija?..

 • Sostiniečiai, jei kada vis dėl to jas statysit, pasitelkit kauniečių pagalbą, jie vis gi, pasaulio čempionai šio reikalo:) http://www.facebook.com/photo.php?pid=3309771&id=162566167071&comments&ref=mf

 • Levas

  Bet stai skulpturas ant zaliojo tilto visdelto vistiek patys, pataisysime..

 • albinas

  „Sunkus gyvenimas sostinėje“ nėra ledo skulptūrų. Ech, kad tik tokios bėdos būtu. :)

 • Jonas tikriausias

  Nesijaudinkite broliai , Vilius Navickas greit savivaldybę parduos ir bus babkių skulptūroms ir už jo darbą viršvalandžiais apmokėti .