Sunkmetis…

…Sunku Lietuvai…

žirgų pagirdyti Juodoje jūroje valdovai nebegali..

cepelinus valgyti draudžia, nes jie ekspansiją stabdo…

monarchai čia nevažiuoja neturime jų kur apgyvendinti,…

vaikų darželiuose darosi pavojinga, nes baisia liga galima užsikrėsti …

audito bendrovės prie maisto banko (vyriausybės) į eilę stoja… 

ir dar lyg to būtų maža, kolega Valentinas sako, kad rusai internete puola…

ir saugumas jokių priemonių nesiima…

… O Briuselyje vyšnios žydi…

…laikraščiai apie G20, B.Obamos politiką ir naują ES telekomunikacijų reguliavimo instituciją rašo…

bet Lietuvoje juk tų laikraščių nieks neskaito…

juk sunkmetis…

Bet galvoji: juk blaivaus proto labiausiai reikia būtent per sunkmetį…

antraip jis niekada taip ir nesibaigs…

(6 balsų, vidurkis: 4,50 iš 5)
Loading...
 • simonas

  Ir iš tikrųjų. Taip norėtųsi, kad šita faktais nugulusi nūdiena būtų nevisai vykęs balandžio pokštas. Dabar – deja – vykęs ir ne pokštas.
  Bet jei jau balandis įpūstų į plaučius linksmesnio oro. Būtų galima perfrazuoti: Bet galvoji: juk būtent per sunkmetį labiausiai reikia blaivaus proto…antraip jis niekada taip vėl ir nebeapsiblaus.

 • WU

  Aš tai kaip tik siūlyčiau per daug nenusivilti – sunkmetis geriausia proga prasimušti talentingiausiems ir geriausiems.. Esant tokiai sudėtingai situacijai yra mažausiai atsitiktinimu, o kad kažką pasiekti daug talento ir sunkaus darbo.. Think outside the box..

 • Arūnas

  WU patarimą „Think outside the box..“ palaikau 100 procentų.
  P.S. Linkiu visiems šiandien stipriai neapsigauti.

 • durdo

  oba, mūsų Valentinas tai tas Valentinas is nurodyto straipsnio? :)

 • gintaras.m

  Jei ankčiau ardavau nuo 8 iki 20 ir namo grįždavau tik pernakvot, tai bent žinodavau, kad apie 15 d. kiekvieno mėbnesio gausiu atligį, kuris dideja priklausomai nuo mano pastangų. Dabar iškyla tokia dolema. Atlyginimas už darbą – nebėra nei motyvavimo, nei savimotyvacijos priemonė. Darbo tiek pat, o ar gausi 15 d. tai ką uždirbai – tai didelis klausimas. Taigi, ar verta, jei pinigų nėra, tiek dirbti ? Kam veltui energiją švaistyt ? Manau, kad už veltui kelti šalies vidaus produktą ar didinti savo firmos prodėtinę vertę, niekam neapsimoka.

  • Arūnas

   Gintarai, aš visai neseniai rašiau, kad stoviu pozicijoje ir mane „daro“. Taigi, perfrazuojant kitų mintis tau pasakysiu: jei abejoji, kad 15 d. gausi tai ką uždirbai – tai čia jau tavo problema. Nepyk, bet kai kas galvoja, KAD ČIA TU PATS KALTAS (o ne Premjeras, Seimas, kvaili (atsiprašau – protingi) įstatymai ir t.t…)
   P.S. Į viską žiūrėk su šypsena, tai padeda (aš suprantu, kad ne visada gaunasi, bet bandyti šypsotis juk niekas netrukdo, ar ne?)
   Jei šiandien darbdavys nepervedė litų, gal tai tik jo BALANDŽIO 1-OSIOS POKŠTAS? Gal jis ryt perves, pvz.?
   Galiu pasigirti: man pervedė – „skylę“ kreditinėje „užtaisiau“, bakas pilnas, „proletariato“ (čia aš kalbu tik už save) nuotaika puiki :)

  • Žmogus iš kairės

   Neturiu polinkio dirbti be atlygio. Geriau tuo metu skaitau ir rašau, bėgioju ar slidinėju. Nepakęsčiau, jei mane „darytų“ – jei tai reiškia, kad kabina gražiais pažadais, kurių, mano žiniomis, nevykdys.
   Gal tokią poziciją sąlygoja patirtis? Mane buvo dukart „išdūrę“ darbe – kartą nesumokėjo už pusmetį darbo, kitą kartą – žadėjo pakelti atlygį, bet išsisukinėjo. Radau kitą darbą.
   Stebiuosi jumis, jei dirbate be atlygio po 15 val.
   Kita vertus, atlygis gali būti ne piniginis.
   Pvz., p. Račui niekas už šį tinklaraštį nemoka, o jis mus maloniai ir nemaloniai stebina, išdėstydamas savo mintis…
   Tačiau išties šypsena padeda, ir kitiems malonu, jei šypsaisi…

   • Arūnas

    Prisiminiau vieną anekdotišką situaciją iš savo gyvenimo.
    Dalyvavau kartą pokalbyje dėl darbo su potencialiu darbdaviu. Kai aš po kurio laiko paklausiau; „kiek man bus mokama už darbą?“, išgirdau atsakymą kuris mane „išvertė iš kojų“. O atsakymas buvo toks: „NEPADORU KLAUSTI APIE ATLYGINIMĄ“. Į mano repliką, jog nemandagu būtų teirautis apie gerbiamos direktorės atlyginimą, o aš šiuo atveju teiraujuosi apie atlyginmą, kurį gausiu pats. Į šią mano repliką buvo atsakyta trumpai ir konkrečiai: „MANAU, KAD MES SU JUMIS NESUSIDIRBSIME“. Man beliko tik pritarti nuomonei, jog tikrai nesusidirbsime bei pasišalinti.

    • Valentinas

     Sveikinu Arūnai,nes darbas tikrai būtų buvęs sumautas.

 • tomas

  Beje, kai kas pranašavo pasaulio pabaigą šiandien. http://news.google.com/news?q=conficker+april+1st

 • Slyvanosis

  Sunkmetis yra sunkos spaudimo metas. Pats lengviausias būdas apsirūpinti sunka yra toksai: įgręžti beržan skylę ir laukti, kolei pritekės kibirėlin. Bet gi šio vitaminizuoto gėrimo mėgėjus noriu perspėti: pamatę uniformuotą gamtosaugininką, turite nepastebėtas pasišalinti iš įvykio vietos arba eksprontu organizuoti ekologiško kokteilio „Beržinė košė“ (sunka + 40% C2H5OH) degustaciją.
  Skanaus…

 • austras

  Papasakokit Artūrai, kaip ten tas Briuselis atrodo iš arčiau… Girdėjau, kad niekuo neypatingas tipiškas tvarkingas biurgeriškas miestas. Gal tik eurobiurokratų algos kosminės..
  Vis dar prisimenu, kai prieš kelis metus mirė popiežius, o aš tuo metu turėjau parą laiko Zalcburgą (Salzburg) apžiūrėti. Tai visą tą parą ir praleidau vaikščiodamas…Žiūriu, vakare prie katedros durų stovi grupelė žmonių su žvakelėmis.. Ir durys atsidarė, ir buvo galima užeiti… pas mus, kaip girdėjau keli užsieniečiai prie katedros durų taip pat buvo atėję, bet neįleido jų ten niekas… panašiai, kaip su Jūsų minėtais laikraščiais.

 • Slyvanosis

  Parvežkite kopūstų iš Bliuselio, Artūrai. Maximka nebeprekiauja briuseliniai :((

 • Šmočiukas

  Aš ne Artūras, bet iš patikimų šaltinių žinau, kad Briuselis pastaraisiais metais tapo labai „spalvotas“ ir atitinkamai nesaugus. Daug vagysčių, plėšimų, sužalojimų gatvėse. Mano pažįstami ten gyvenantys lietuviai nieko gera apie Briuselį pasakyti negalėjo, nes (atmetus nusikaltimus) ten yra žiauriai nuobodu – tipinis biurokratų miestas.

  • RM

   aš pernai turėjau progą pasibastyti vieną dieną/naktį ten, tai iš esmės pritariu… nelabai jaukiai jaučiausi naktį ir nedrįsau eiti į tą garsųjį sodą:) netoli centrinės stoties…
   bet pačiose centrinėse gatvėse ir prie berniuko pilna liaudies iki vėlumos net per lietų… o kičine produkcija prekiauja tikrai vien spalvotieji…

 • NiekurNeiva

  Balandžio 2 d. Londone įvyks G20 susitikimas

  Prognozė – kavos tirščių – 2009 metams: ekonomikos augimas Kinijoje – 6.5%, Indijoje ‒ 6-7.5%, tuo tarpu JAV ir Europa toliau grimz į recesiją. Ar yra kas bendro tarp Rytų ir Vakarų ? Vieni dirba ir gamina, kiti vartoja (disproporcija tiesiog įspūdinga ‒ vien Amerika suvartoja 40% pasaulio prekių, nors tepagamina 20%). Vieni taupo, elgiasi ūkiškai, kiti išlaidauja, gal net tenkina savo užgaidas. Vieni už “užstatus” skolina pinigus, kiti tų pinigų prašo ir nenori apie realius užstatus, realias garantijas girdėti… Ir kažkoks Džonas Smitas visiems papasakos, kad jeigu jo asmeniškai ir jo vyriausybės skolos didės, tai tai padės visiems išeiti iš krizės. Manau, kad kitiems beliks tik pasijuokti… Cirkas ir tiek.
  Arba balandžio 1-oji.

  P.S. Sako, kad Amerikos spauda apie G20 susitikimą beveik nerašo, o JAV televizija labiausiai domisi, ar pirmoji JAV dama Mišelė Obama (Michelle Obama) Europoje sukels tokį patį ažiotažą, kaip kažkada sukėlė Žaklina Kenedi (Jacqueline Kennedy)…

 • A.G.

  Toks epizodas…
  Tipelis apiplėšė bent 18 namelių… pagavo… sakė gaus 8-10 metų – bavo nepilnus du, o ir tų nesėdėjo… dabar jau du namelius sudarkė (kaip sako vidus namelių katastrogfa…).
  Manau čia tik pradžia…
  Anais laikais labai piktinausi, kad vagys nėra utilizuojami… bet man išaiškino, kad dabar darbininkų valdžia, o visi kiti jų tarnai (vadino tarnautojais, taip pat ir teisėjus…), tad buvo aišku…

 • lai lai lai

  Ei, ei, ei…visiiii. Kur Jus? Stojo nepadoriai ilga pauze…:)
  issisemet? leliukai sumaise diena su naktim?
  Ar cia mano kompas numiro?

 • A.G.

  Taigi.
  Pradedu prieiti išvados, kad laikinai gal reikia nuo žiniasklaidos atsiriboti.
  Seniai jau buvau užsukęs į delfi.
  Spėjau užmesti akį ir sunervino, nežinau ar sugebėsiu greitai atsinervinti.
  Ūkininkas pribaigė vagį, – tai vietoje ordino tą tie nelaimingieji jį pasodino. Šešiems metams – taigi vagims stiprus ženklas duotas.
  Pas mane tai absoliutiškai nėra ką vogti – bet, kad vagys gyvena ir jie nėra utilizuojami…

  • Marius

   a ko daugiau tikėtis, jei vagiai šalį valdo…
   tiesa, gal Jus gerb. A.G. sudomins, kaimynas puslapį sukūrė, mož žvilgtelkit http://www.manskanu.lt ir iškart persiprašau Artūro už nuodėme, kad nuoroda ne į temą

   • A.G.

    Dėkui. Užsukau. Šilta, gera ten, tad ir pabuvau…

  • Orka

   brangus A.G., mane irgi sudomino tas straipsnis apie ūkininką-žudiką. O pašiurpino ne teismo sprendimas, kuris iš esmės teisingas, bet tamstos ir tokių pat kaip tamsta komentatorių nesuvokimas elementarios teisės, bukumas, žiaurumas.
   Sakau teisingas, nes tą bylą gerai žinau.
   Beje įdomu būtų Artūro bloge pamatyt panašią diskusiją. Nejaugi ir čia tokių komentatorių dauguma būtų? Sėdžiu ir galvoju, lengvas dar sunkmetis pas mus, kai visuomenėj tokių pilna…

   • A.G.

    Žinoma, tokioje diskusijoje aš tikrai nedalyvaučiau.
    Lietuvoje vagis – dievas, juk…

    • Orka

     ne, A.G., deja Lietuvoje žudikas dievas…

     • Marius

      nežinau tos bylos detalių, bet sodinti dorai dirbantį žmogų į kalėjimą už tai, kad neišlaikius nervams per stipriai paauklėjo vagį? negaliu sutikti su tokiu sprendimu, gal galima skirti lygtinai, už nesusivaldymą… a tai dabar sutikus vagį pas save namuos, pagal jus, reikia atsiprašyti, kad nelaiku grįžai ir klauptis ant kelių, kad stipriai paties kupros neluptų… a jei jau banditas nusprendė dalyvauti loterijoje, tai už pasekmes jam, manau doras žmogus kaip neturėtų atsakyti. Jūs galite dievinti savo toleranciją, bet kai buduliai nužudys Jūsų tėvus ar senolius, prieš nieką neburnokit, juk buduliai nekalti, trūko jiems ant puslirio, tai ir užėjo į svečius…

     • Orka

      Nei dorai dirbančiam, nei bet kam kitam žudyti negalima. Už nužudymą numatytos bausmės BK. Teismas niekaip kitaip ir negalėjo pasielgti, kaip tik pritaikyti bausmės skyrimo taisykles. Mielas Mariau, surašėte kratinį. Jei viskas vyktų namuose, būtų kita situacija. Jei vagis turėtų peilį – vėl kita. O ten buvo mirtinas uždaužymas. Ar jūs daužytumėt, spardytumėt žmogų, aptikęs jį savo sandėliuke vagiant uogienę? Jei manote, kad man nėra taip nutikę, klystate. Pernai mano naujai statomą namą apvogė 2 kartus. Išnešė visko už 20k. Svarbiausia dar tiek reikėjo išleisti viską atstayt. Radiatorius kolektorius, siurblius, visą santechniką… Po to akmens vatą vežant pagavau du… iškviečiau policiją, rado. Kompensavo iki cento, atleidau. Pirmųjų, aišku, nepagavo. Ką aš būčiau pamokęs užmušdamas tuo du jaunus vyrus? Po to pasirodė, kad šeimas turi, vaikų…Visi verkė prašė atleist. Ir nenustebčiau, jei ne vienas delfyje po straipsniu besipiktinantis teisingumu irgi panašiai buvo nuklydęs.

     • Marius

      abejoju, ar tas ūkininkas norėjo nužudyti tą vagišių, greičiau persistengė, ne kiekvienas tokioj situacijoje elgiasi adekvačiai, o kad už persistengimą reikia bausti, aš sutinku, bet sodint į kalėjimą, nesutikčiau. tas ūkininkas ir toliau būtų sėkmingai auginęs morkas, bulves ar dar ką ten, ne jis juk tokią situaciją išprovokavo. Skiriasi ir žmonių išsilavinimas, charakteriai, stresinė situacija žmones veikia skirtingai ir atoveiksmis būna skirtingas, o dar jei koks nuovargis, problemos ar šiaip kokia įtampa tuo metu tvyrojo… tadu ir įvykta tokios štukos
      O Jus, už šaltą galvą, jūsų atveju, nuoširdžiai gerbiu.

  • zekas

   nu tamsta ir palyginai. užmušė žmogų gi. ne šonus atskaldė, o mirtinai užmušė. būtų gerai subinę kokiu lentgaliu iki pemėlynavimo atskaldęs – kita kalba. bet šiuo atveju žmogus mirė.

   ir jokis grūdų maišas, nei keli litai mokesčių už morkas ar bulves neprilygs žmogaus gyvybei.

   • Marius

    mielas zekai, kaip aš supratau iš straipsnio, tai ūkininkai kaip jūs sakote tą vagišių ir „atskaldė“ ir dar patys policiją iškvietė ir tas vagišius mirė po savaitės … ūkininkas jums ne koks gležnas miestietis, gali užtekti ir vieno vožtelėjimo, kad koks prasgėręs vagis ar narkomanas prie šv. Petro vartų į eilę stotų
    ir ūkininkų aš neginu, jeigu persistengė, sakau, turi būti bausmė, bet ne kalėjimas, na nebent būtų įrodyta, kad užmušti norėjo, tyčiojos ar kažkas jau tokio. o jei su tuo lentgaliu ne į siubinę, o tuščią makaulę pataikė ir prasgėręs vagis dar neaišku ar vien tik nuo to smūgio anapilin iškeliavo..
    ir prie ko čia mokesčiai, gyveno žmogus savo gyvenimą, atėjo neprašyti svečiai, dabar turi problemų, o dar nisiųskime 6 metamz į kalėjimą, tai į dar vieną vagį pasigaminsim, nebent sistema to ir siekia, gal jūs tikit, kad kalėjime dorai gyvent išmoko?

 • Benedikta Vaivadaitė

  Laukiu, kada tas sunkmetis bagsis… ir taip tikiuosi, kad tada tai tikrai suklestėsime. Gal netgi tapsime maža turtinga vakarietiška valstybe, kur kiekvienas dirbs tai, ką geriausiai gali ir nori, o ne tai, už ką daugiau moka, nes kiekvienas darbas bus pakankamai apmokamas. Tada gyventi puikiai galės ir aktoriai, ir puodų žiedėjai, ir žurnalistai, ir tapytojai…

 • Slyvanosis

  Benedikta, pusė Lietuvos gyventojų geriausiai moka reikalauti iš valdžios visokiausių išmokų ir lengvatų, o kita pusė įvaldžiusi išsisukinėjimo nuo mokesčių menus.
  Kaip sakydavo mūsų protėviai, lauk šuneli…
  Taip pat užtikrinu jus, kad kiekvienas darbas bus pakankamai apmokamas, kai sunaikinsit Kiniją, Indiją, Bangladešą, Pakistaną, Vietnamą, Kambodžią, Šri Lanką, Malaiziją, Filipinus, Indoneziją ir dar keletą pigias prekes bei paslaugas eksportuojančių šalių. Trumpiau tariant, reikia numarinti apie 3 milijardus vergų, gyvenančių Azijoje. Tada kiekvieno Lietuvos gyventojo darbas bus pakankamai apmokamas, nes jų prekės ir paslaugos bus konkurentabilios ir perkamos visame pasaulyje, o ne tik Lietuvos turgavietėse.
  Tuomet ir baigsis slėgmetis…

 • Slyvanosis

  Olekas ir Prunskienė užmušė po nekaltą žmogų, tai jiems nieko. O čia ūkininkas sutraiškė parazitą, tai jį – kalėjiman. Neteisybė.

  • Arūnas

   „Olekas ir Prunskienė užmušė po nekaltą žmogų, tai jiems nieko. O čia ūkininkas sutraiškė parazitą, tai jį – kalėjiman. Neteisybė.“
   Kodėl gerbiamas Slyvanosi sakai, kad neteisybė bei kiršini tautą. Viskas šitoje situacijoje su tuo „teisingumu“ tvarkoje. Pateiksiu iš LR civilinio kodekso keletą ištraukų, kurios gal „nušvies“ aptariamo klausimo esmę:
   Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas. Pirmoji knyga. Bendrosios nuostatos
   1.5 Teisingumo, protingumo ir sąžiningumo principų taikymas
   4. Teismas, aiškindamas įstatymus ir juos taikydamas, privalo vadovautis teisingumo, protingumo ir sąžiningumo principais.
   Kaip matome iš mano pateiktos oficialios informacijos (Copy-Paste), teismas ne PRIVALO VADOVAUTIS įstatymuose išdėstytomis nuostatomis, o kaip jau paminėta aukščiau IŠAIŠKINTI įstatymus bei kai jau bus pats sau ir visiems kitiems išaiškinęs savo nuomonę, TAIKYTI konkrečiu atveju.
   Grįžtant prie jūsų minėto atvejo galiu pasakyti, kad teismas, vadovaudamasis aukščiau paminėtais trimis principais, bei nemaža dalimi padedamas advokatų, padarė išvadą, jog jūsų paminėti du asmenys Lietuvai gali atnešti daug daugiau naudos, nei maišą morkų, ar keletą maišų bulvių. Maisto, kaip jau jūs teisingai nurodėte, Lietuva gali nusipirkti visoje eilėje jūsų paminėtų valstybių („savi“ ūkininkai gi būna kartais tikra rakštis S*****J), kai tuo tarpu gerbiamos Kazimiros intelekto, nuovokumo bei žinių (dabar „taip staigiai“ tai tikrai nepasakysiu kokioje srityje, bet manau, kad tų sričių begalė) mes tikrai negalime importuoti iš Kinijos, Bangladešo ar Vietnamo.
   Atsiprašau, kad vėl „netrumpas“ komentaras gavosi, bet labai norėjau ne tik „papilstyti“ savo samprotavimus, bet ir pateikti ištraukas iš LR c. kodekso.

   • Valentinas

    Sveikas Arūnai,
    Specialiai tau:
    Kalbama apie atsakomybę už finansinius nusikaltimus, tačiau remiamasi administracine teisena (Administracinių teisės pažeidimų kodekso [ATPK] 35 str. nuostatas).,

    Pažymėtina, kad už finasinius nusikaltimus (pvz., BK 225 straipsnis. Kyšininkavimas) būtų taikomos Baudžiamojo kodekso [BK] taisyklės ir baudžiamosios atsakomybės senatis., Baudžiamosios atsakomybės senatis apibrėžta BK 95 straipsnyje ir yra nuo 2 iki 20 metų, priklausomai nuo nusikalstamos veikos rūšies., Ar asmens padarytas pažeidimas bus pripažįstamas administraciniu teisės pažeidimu ar nusikalstama veika, priklausys nuo pažeistos įstatymo saugomos vertybės (visuomenės gėrio) ir pažeidimo (nusikaltimo) pavojingumo laipsnio.,
    Todėl ATPK 35 straipsnis būtų taikomas tik tada, kai kalbama apie administracinius teisės pažeidimus (kai jie nėra kvalifikuojami kaip nusikalstama veika) ir už juos kylančios administracinės atsakomybės taikymą.

    Geros dienos:)

 • Arūnas

  Gerbiamas Valentinai, jūs cituojate:
  „Ar asmens padarytas pažeidimas bus pripažįstamas administraciniu teisės pažeidimu ar nusikalstama veika, priklausys nuo pažeistos įstatymo saugomos vertybės (visuomenės gėrio) ir pažeidimo (nusikaltimo) pavojingumo laipsnio.“
  Arba kitais žodžiais tariant nuo teisėjų galvose tuo metu skrajojančių kažkokių mistinių dvasių (apie teisingumo, protingumo bei sąžiningumo kriterijus aš ką tik rašiau).
  Pilnai su jumis sutinku, kad kyšio davimo atvejį nagrinės teismas, vadovaudamasis BK.
  Aš įvardinu ekonominiu NUSIKALTIMU pvz. tokį reiškinį, kai valdininkas, pasinaudodamas tarnybine padėtimi, privatizuoja visą eilę nekilnojamo turto po 5 LT už kvadratinį metrą, o vėliau realizuoja jį jau už rinkos kainą (2000, 3000, ar 8000 LT už kvadratinį metrą – skaičius įsirašykite kokie tik jums patinka) bei iš to sandėrio uždirba „truputį“ daugiau, nei pareigūnas paėmęs pvz 500 LT kyšį.
  Jei jums nepatinka mano pasiūlyta formuluotė „nusikaltimas“, galite tai vadinti „Viešųjų ir privačiųjų interesų supainiojimu“, ar dar bala žino kaip. Tačiau nuo pavadinimo poelgio esmė nesikeičia. Bausmė už tą poelgį nuo pavadinimo labai keičiasi. Todėl kai kurių AMB bei į jį panašių valdininkų poelgių nevadinkime nusikaltimais ir jų už tuos veiksmus nebauskime. Gal net paskelbkime juos šventaisiais bei pastatykime jiems iškilius monumentus.
  Aš apie ATPK pasakiau viską, ką norėjau. Kas norėjo mane išgirsti, manau išgirdo. Kas nenorėjo – neišgirs, kad ir kiek aš berėkaučiau. Jei jūs žadate toliau šviesti liaudį apie BK, ATPK, Civilinį K, aš jus tik palaikau ir manau, kad tai labai dora ir teisinga veikla. Ačiū jums.

  • Valentinas

   Arūnai,
   Nori pasakyti, kad jei kažkas naudodamasis tarnybine padėtimi privatizuoja nekilnojamą turtą po 5 Lt tai nepapuola po BK?
   Tada aš nustebęs. Apskritai daug stebiuosi šiomis dienomis :)

   Naudojimasis tarnybine padėtimi praturtėjimo tikslams yra baudžiamasis nusikaltimas ar administracinis pažeidimas?

   • Arūnas

    Gerbiamas Valentinai, įdėmiai perskaitykite VTEK 2002 ir 2003 metų ataskaitas LR Seimui. 2002 metų ataskaitoje minimos pavardės G. Viskaičio, E. Vilkicko, N. Germano, A. Grakavino, R. Olšausko, J. Petrelio, K. Maksvyčio (gal ką ir praleidau, bet manau jie nesupyks). 2003 metų ataskaitoje LR Seimui nuodugniai išanalizuojama Neringos savivaldybės mero S. Mikelio „valstybės bei savo interesų daugkartiniai supainiojimai“. Ir ką vienoje bei kitoje ataskaitose VTEK konstatuoja (aš jau įdėjinėjau ir pačias citatas) – NIEKO NEGALIME PADARYTI, NES ATPK NELEIDŽIA.
    Vėliau, suprantama, ataskaitose Seimui VTEK tonas kiek pasikeitė. Kam malonu pastoviai kalbėti tai, ko niekas iš tavęs nenori girdėti. Geriau konstatuoti: „žiūrint per dabar galiojančių įstatymų prizmę – Lietuvoje korupcijos nėra.“ (tai mano laisvas minties perfrazavimas, taip kad prašau nepulti įrodinėti, kad 2008-ų metų ataskaitoje tokių žodžių nėra).
    Ačiū už dėmesį tiems, kas turėjo kantrybės ir perskaitė iki galo.

    • Valentinas

     Arūnai, kitą kartą jei rekomenduoji ką nors paskaityti įdėk nuorodėlę, kad kolegoms būtų lengviau. Aš irgi taip darysiu. OK?

     • Arūnas

      Nuorodas aš jau dėjau, kai bandžiau „spausti visų jūsų smegenis“ su citatomis iš VTEK ataskaitų. Tačiau aš neišdidus ir nuorodas pakartosiu.
      2002 m VTEK ataskaita:
      http://www.vtek.lt/sprendimai/wordfile.php?id=116
      2003 m VTEK ataskaita:
      http://www1.vtek.lt/lt/disp.php/lt_reports/lt_reports_1/lt_files_reports_1
      2008 m ataskaią galima rasti einant šiuo keliu: http://www.lrs.lt – Seimo darbas – Parlamentinė Seimo kontrolė – Institucijų ataskaitos Seimui – 2008 m ataskaitos – Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos 2008 metų veiklos ATASKAITA
      P.S. O štai ir mano mėgstamoji ištrauka iš 2008 m VTEK ataskaitos (24 psl.), kuria aš vis mėginu įrodyti, kad Lietuvoje korupcijos nėra:
      „Dažniausiai etikos komisijos svarstė savivaldybių tarybų narių elgesį (54 atvejai), taip pat savivaldybių merų (8 atvejai) ir jų pavaduotojų (8 atvejai) elgesį. Valstybės politikų elgesio kodekso nuostatų pažeidimų nenustatyta, apsiribota politikų veiksmų svarstymu komisijos posėdžiuose.“

     • Arūnas

      Mykoliuk, manau ir tai tavo protą kiek prablaivys (gal šaltinis ir nėra pats patikimiausias (VŽ), bet komentaras su valstybinės tarnybos vadovu yra komentaras. Nors ir senokas tas komentaras, bet, kaip žinia nuo to laiko niekas nepasikeitė.
      http://www.vakarozinios.lt/lt/naujienos/lietuva/ziniasklaida/didziausia_bausme__viesumas

      Didžiausia bausmė – viešumas

      Į „Vakaro žinių“ skaitytojų klausimus atsako Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) vadovė Jolanta Petkevičienė.

     • Arūnas

      Norėjau kreiptis „VALENTINAI“, o gavosi „MYKOLIUK“. Matyt jau visai smegenys „perkaito“.
      Visų labai atsiprašau.
      P.S. Tarp kitko turiu ir Seimo atsakymus į VTEK ataskaitas. Pasakysiu tiesiai-šviesiai: TAI MANDAGUMO, MINTIES GLAUSTUMO, NEKONKRETUMO, o tarp mūsų šnekant VISIŠKOS DEMAGOGIJOS IR FORMALAUS ATSIRAŠINĖJIMO VIRŠŪNĖ (0,5 A4 popieriaus formato teksto). Atvirai pasakysiu: būdamas VTEK vadovu, bei gavęs Seimo formalų atsakymą į mano nusiųstą išsamią, bei detalią ataskaitą, aš jau tikrai žinočiau kokias ataskaitas Seimui siųsti ateityje. Keliautų ataskaitėlės į Seimą pilnos spalvotų grafikėlių, liudijančiu kiek ir kokių valstybės tarnautojų KELIOM DIENOM PAVĖLAVO PATEIKTI „Viešųjų ir privačiųjų interesų derinimo valstybinėje tarnyboje ataskaitas“. Taip kad VTEK šiuo metu visai nereikalingas. Manau, kad dienas gali skaičiuoti ir kompiuteris.

 • Slyvanosis

  Nu, ašai tai CPK normas biški paskaitau, nors ne teisininkas esu. Visus įstatymus įpareigotas aiškinti LAT (nu kur Greičius pirmininkauja :()). Administracinės teisės aktus aiškina LAAT.
  Bet gi CPK ir BPK normos šiek tiek skiriasi, nors teisingumo, protingumo, proporcingumo ir sąžiningumo principai vykdant teisingumą yra pamatiniai.
  Ale va, kad tuos principus taiko homo sapiensai, apsivilkę juodomis mantijomis, pagal savo vidinį įsitikinimą. O kiekvienas turi savo vidinius įsitikinimus, kurie kaip pirštų antspaudai – unikalūs.
  Teisingumas visada laimi, net jei ir pralaimi…

 • Arūnas

  Gerbiamas Slyvanosi, norėjau pasakyti, jog jums pritariu 100 proc. Nerandu žodžių, tad gal geriau dar kartą pacituosiu jūsų žodžius:
  „Ale va, kad tuos principus taiko homo sapiensai, apsivilkę juodomis mantijomis, pagal savo vidinį įsitikinimą. O kiekvienas turi savo vidinius įsitikinimus, kurie kaip pirštų antspaudai – unikalūs.
  Teisingumas visada laimi, net jei ir pralaimi…“