Sužinojome… Bravo, dar kartą „Redakcija“

Jau G.Grikštaitės anonsas „Panoramoje“ pasakė, ko reikia laukti: „Bus diskutuojama apie tai, kas griauna valstybės pamatus“.

Privertė suklusti, nes oficialus laidos pavadinimas buvo kiek kitoks.

 

R.Bružo istorinė apybraiža apie „penktosios kolonos“ termino ištakas buvo įdomi ir iš esmės be priekaištų.

 

Tačiau po to atėjo A.Sakalas ir E.Kūris ir prasidėjo…

 

Taip iš karto iš peties: penktoji kolona Lietuvoje yra. Vieni – atsiųsti tiesiai iš Kremliaus, kiti – vykdo jų užsakymus, bet nesupranta, ką daro…

 

Reikia pavyzdžių? Prašom. A.Sakalas: „Buvo pasiūlymas atsieti litą nuo euro, pasiūlymas buvo Seime…. 

 

Cituojant patį A.Sakalą, intelektas neatsiranda staiga, arba jį turi, arba ne.

 

Gerai dar, kad E.Kūris pataisė gerbiamą europarlamentarą ir priminė, kad Seime niekas nesiūlė atrišti lito nuo euro. Kad buvo tik priimta rezoliucija, tai yra deklaratyvus ir nieko neįpareigojantis dokumentas.

 

Bet keista, kad „penktosios kolonos“ žinovai nepaminėjo, kas gi pradėjo diskusiją apie valiutų valdybos modelio atsisakymą ir kas dar prieš pagarsėjusią Seimo rezoliuciją užsiminė apie būtinybę stiprinti Lietuvos banko galias.

 

Esu apie tai rašęs ir netikiu, kad E.Kūris viso to nežinojo… Dėl A.Sakalo nesu toks tikras, nes žmogus vis dėlto Lietuvoje tikriausiai ne dažnai būna…

 

Bet E.Kūris juk laidos šeimininkas, jis tiesiog privalėjo žinoti. Galėjo bent jau R.Miliūtės pasiklausti – ji tai tikrai viską žinojo.

 

O gal nežinoti lengviau? Juk taip didinga ir drąsu penktaja kolona išvadinti tuos bloguosius seimūnus, bet gal kinkos drebėtų pasakyti tą patį apie „Lietuvos rytą“ ir G.Kirkilą.

 

Aš bent jau neišdrįsčiau, nes, mano požiūriu, kvaila penktaja kolona vadinti tuos, kurie siūlo diskutuoti

kad ir dėl pačių beprotiškiausių idėjų, įskaitant valiutų valdybos atsisakymą.

 

Nes lygiai taip pat penktaja kolona aš galėčiau vadinti siūlančius atsisakyti nacionalinės valiutos ir vietoj jos įsivesti eurą. Nes man patinka litas ir aš esu pasirengęs už jį primokėti.

 

Bet grįžkime prie „Redakcijos“…

 

Bankų griūtis 2003 metais… Jau atrodo visi viską apie ją parašė, visi viską išsiaiškino, bet ir vėl. Diversija, sąmokslas, penktoji kolona….  

 

Įsivaizduoju, kaip turėtų pykti kolega R.Barysas ir visas „Verslo žinių“ kolektyvas… Nes jei atmintis manęs neapleidžia, vadinamąją „bankų  griūtį“ 2003-aisiais sukėlė būtent jie.  Vėl minusas E.Kūriui: galėjo pasidomėti ar R.Miliūtės pasiklausti…

 

Pagaliau – kulminacija: du studijoje sėdintys teisininkai pradeda komentuoti teismo sprendimą ir net siūlyti sankcijas to teismo teisėjui.

 

Suprantu, kad A.Sakalas per tuos ketverius metus Briuselyje ir Paryžiuje jau galėjo pamiršti, kaip veikia Lietuvos teismai, bet E.Kūris juk dar visai neseniai pats buvo teisėju. Ir dar Konstitucijos dvasią aiškindavo. O pastarojoje, berods, yra parašyta, kad teismai yra nepriklausomi…

 

O gal nepriklausomi tik tie teismai ir tie teisėjai, kurie priima sprendimus, patinkančius E.Kūriui ir A.Sakalui?

 

Kliuvo ir man. Ne asmeniškai, bet kaip žurnalistui, kurie, pasak A.Sakalo „prisideda griaudami valstybės autoritetą, nes kalba ir rašo, ką nori“.

 

O norėtumėte, kad kalbėtų ir rašytų taip, kaip nori A.Sakalas ir E.Kūris?

 

…E.Rašimaitę anąkart pagyriau… Ir šį kartą jos reportažas buvo arčiausiai tikros žurnalistikos – daug nuomonių, daug temų, daug pašnekovų. 

 

Bet tiek pati paskelbta tema (ar palanki dirva penktajai kolonai atsirasti), tiek savęs niekinimo gija, einanti per visą reportažą…

 

…Apie D.Pūro teoriją jau esu rašęs, gal nebesikartosiu…

 

G.Nausėdos komentaras labai tikslus ir gana gasdinantis, tačiau labai smalsu buvo, o koks gi jam buvo pateiktas klausimas.

 

Na, o reportažo pabaigoje sulaukėmė to, ko ir reikėjo tikėtis – penktosios kolonos atstovų įvardijimo: tai 31 Seimo narys iš Darbo, Tvarkos ir Teisingumo ir Valstiečių liaudininkų partijų.

 

Ir kam reikėjo taip ilgai vargti. Tą patį galėjo dar G.Grikštaitė po sporto žinių „Panoramoje“ pasakyti…  

 

…labai gerai pasakė L.Donskis: mes patys tampame savo pačių penktąją kolona. 

 

Tik įdomu kodėl. Ar todėl, kad kai kas tiesiog negali gyventi be priešų, ar dėl nenumaldomo noro išsiskalbti…

(6 balsų, vidurkis: 4,33 iš 5)
Loading...
 • Anonimas

  >Ar todėl, kad kai kas tiesiog negali gyventi be priešų

  Ar man tik taip atrodo, ar iš tikrųjų 5-osios kolonos paieškos piką pasiekė dabar, t.y. prieš pat rinkimus?

  Jeigu apie laidą, tai jau visiškai akivaizdu, kad Kūrio pasirodymas laidos vedėjo rolėje yra totalus fiasko. Charizma net minusinė, sakyčiau. Dialogai su pašnekovu surežisuoti iki paskutinio žodžio, net nesistengiama vaidinti laisvo pokalbio.

 • Anonimas

  „Tautos priešų“, „penktųjų kolonų“ pajieškos rinkimų kampanijos debiute nedviprasmiškai nuteikia paralelėms su Vovos ir Dimos propogandos „BTR’u“: kas nesutinka su mūsų nuomone, tie yra priešai, griovėjai, sąmoningai ar dėl žioplumo darantys niekšybes nuostabiausiai valdžiai.
  Belieka įkurti „Mūsiškių“ organizaciją (arba transformuoti „murziukus“) ir užmėtyti kepurėmis visus kitaminčius.
  Pirmaisiais taikiniais turėtų būti paleckiai, genzeliai ir kiti „raudonuojantys“ rinkimų sąrašuose.
  Po to imtis eretikų račų, donskių, etc.
  Atleiskit už fantasmagoriją ir sutirštintas spalvas, bet „Penktosios kolonos“ pajieškos per nacionalinį transliuotoją mane baimina.
  Baimina pats reiškinys, pretenzija į „nuspręsta vienbalsiai“, „nutarimas galutinis ir neskundžiamas“…

 • Anonimas

  Na kol gerb. Kūris buvo teisėjas, kažkaip dar „pagal nutylėjimą“ švytėjo autoriteto aura, o ir laisvesnio jo nuomonės reiškimosi viešojoje erdvėje būdavo ne tiek ir daug: dauguma viešųjų komentarų vykdavo „verdikto“ forma. Bet laikas bėga ir, kai nebesi teisėjas, bandymas diskutuoti su laisvais pašnekovais ta pačia „verdikto forma“, kai į užduodamą klausimą turi būti aiškus atsakymas, švelniai tariant tikrai nežavi. O ir argumentacija, noras susoreikšmonti per daug aiškiai matomas. Bet gal tai profesinis įprotis, tiek jau to.
  Vienas kolega juokavo, kad kone visas LRT yra mūsiškio VSD agentų tinklas, atseit tai ir paaiškina jų dideles draugystes su politikais, skraidymus prezidentų lėktuvais ir pan. Tada ir visos poleminės laidos turi iš anksto suformuluotą tikslą:) Kažkaip netikiu, nors kas ten gali žmogus žinot…

 • Artūrai, apleidžia tave atmintis, oi apleidžia… Kadangi VZ ne visuomet reiškia „Verslo žinias. Kartais tai reiškia „Vakaro žinias“. Būtent ten ir pasirodė antis apie SEBą.
  Kaip, beje, ir A.Sakalas – ne teisininkas jis, o fizikas.
  Ir nereikia Birutės Visokavičienės vapėjimo Lietryty lyginti su Seimo rezoliucija. Ana apie nepriklausomą Centrinį banką ir valiutų valdybos atsisakymą gieda nuo tada, kai jos vyrą išmėžė iš Lietuvos banko. Niekam neįdomios naftalininės finansininkės šnekos yra viena, o Seimo rezoliucija, tegul ir neįpareigojanti, tegul ir netampanti vykdytinu teisės aktu – yra kita. Dėti lygybės ženklą tarp jų gali tik analfabetas. Atleisk, bet kitaip čia išsireikšti negaliu.

 • Anonimas

  uhuhuh hhuhuhuhh, prisiminiau, kad pagal sena LRS.lt el.pasto adresu sintakse B.Visokavicienes adresas buvo bivis@lrs.lt. huh huhuh huhuhuh huhuhuhuh :)

 • Ačiū, Aidai, už komplimentą. Aš Tavęs taip nevadinsiu, nors ir Tu ne visiškai teisus. Kai sakiau „Vreslo žinios“, turėjau galvoje „Verslo žinias“ ir jei pasidomėtum dar kartą, suprastum, kad klydai. „Vakaro žinios“ įsijungė vėliau…

  Kai dėl lito, tai reikia žiūrėti į kontekstą, o ne kalbėti vien apie B.Visokavičienę: pirmiausia įvertinti tai, kad jos mintys buvo išspausdintos antrame įtakingiausio Lietuvos dienraščio puslapyje, be to, prisiminti (ką Tu kažkodėl ignoruoji) tame pačiame „Lietuvos ryte“ buvusį interviu su G.Kirkilu, kuris iš esmės pats pirmas užsiminė apie stipresnį centrinį banką.

  Todėl atleisk, Aidai, bet kartais vadinti kitus analfabetais pačiam visko neišsiaiškinus yra primityvoka…

 • Anonimas

  Tokia penkta kolona Lietuvoje, tokia va ir Ukrainoje, – o tikrieji priesai trina rankomis kad naikinasi is vidaus. Racionaliau pyktis gal reikia? O tie kurie tokios kulturos neturi, neturetu buti gerbiami.

 • Sutinku su kai nekuriais aukščiau pasisakiusiais, kad tokio atvirai propagandinio ir juodaipijarinio pobūdžio priešrinkiminė laida nedaro garbės visuomeniniam TV kanalui.

  O jei jau atvirai, tai daro gėdą..;(

  Ypač keista buvo stebėti postringaujančius apie kitų valstybių interesus atstovaujančią 5 koloną veikėjus, kurie patys, khhm, dažniausiai kalba ir atstovauja ne Lietuvos ir lietuvių interesus….

  P.S.Kas gali pasakyti, kokius ten totalinius blėnius apie matriarchatą porino A.Čekuolis ir kaip tie blėniai išvis susiję su šia laida..? Ar tai buvo, tipo, „humoro skrynelė“? :)

 • Anonimas

  >Kas gali pasakyti, kokius ten totalinius blėnius apie matriarchatą

  Kadangi esu sąmokslo teorijų šalininkas, todėl manau, kad tai toli gražu ne atsitiktinė tema. Valstybininkai stums kokią moterį į aukštą postą. :)

 • Anonimas

  Gerbiamas Arturai, istikruju, butu idomu suzinoti jusu konkrecia nuomone apie minetus seimo narius taip „uoliai saugancius konstitucija“ nuo „baisiuju nato pajegu“. Manau visi rinkejai turetu gerai isidemeti ju pavardes. Bent jau as tikrai jas isidemejau. Sitie vadinamieji konstitucijos gynejai tiesiog atvirai atskleide kas jie tokie yra, ir kieno interesus atstovauja. Nors paziurejus i pavardes manes tokie ju veiksmai visiskai nenustebino. Na gerai, gal juos vadinti penktaja kolona ir per grieztai pasakyta, bet negi mes tokie naivus, ir patikesime kad cia jie geros valios vedini ir noro kad butu laikomasi konstitucijos normu. Ir dar, jei peckeliunas ir co reikalauja kad cia nekeltu kojos joks NATO kariskis, tai tikriausiai tas pats peckeliunas ir co ruosiasi patys ginti musu sali. Aciu nereikia.

 • Anonimas

  Su visa pagarba, abejoju, ar Sakalas turejo galvoje Verslo zinias.

  Jis kalbejo apie juodas technologijas.

  Bankas susiubavo tada, kai buvo isspausdintas vakaro ziniu spec. tirazas su straipsniu apie VB artejanti bankrota ant virselio, ir sugrustas visiems nemokamai i pasto dezutes.

  Tada reikalai ir igavo ta pagreiti, kuri igavo.

  VersloZ aprasinejo rinkoje sklindancias kalbas apie tai, kad vb padetis prasta. Didesnio atgarsio masiu tarpe straipsniai tikrai nesulauke. Koks ju tirazas? Kas jas skaito? Kiek neutralus buvo straipsniai? „Juodosiomis technologijomis“, apie ka kalbejo sakalas, pavadinti galima tik VakaroZ isterija.

  :)

 • Anonimas

  Vis tik palaikyčiau gerb.A.Puklevičių,nors „Verslo žinios“ kažkiek,be abejo,prisidėjo.A.Sakalas,aišku,pagal išsilavinimą -fizikas,tik tiek teisinių klausimų sprendęs,kad oj oj oj.

 • Anonimas

  labai taiklūs pamąstymai, visada žaviuosi tikrai profesionalia gerb. Artūro žurnalistika, tai žurnalistas iš didžoisios raidės.