Purvini VSD žaidimai

Savaitraštis 15min 2012 06 08

***********************

Esu truputį pasimetęs, šiek tiek sunerimęs ir nežinau, kaip man toliau elgtis, kad nepakenkčiau Lietuvos valstybės interesams ir nesukelčiau grėsmės nacionaliniam saugumui.

Problema labia paprasta – pastaruoju metu gana dažnai tenka susitikinėti su įvairių užsienio valstybių diplomatinių atstovybių ir tarptautinių organizacijų atstovais. Šiaip jau tai nėra visiškai neįprasta, nes tokių susitikimų visada padaugėja artėjant Seimo ar prezidento rinkimams.

Iki šiol būdavo įprasta ir tai, kad tokie susitikimai dažniausiai vyksta prie pietų stalo ir kad už tuos pietus mokėti nereikia.

Taip pat įprasta ir tai, kad diplomatus šiuose pokalbiuose domina, ne tik galimi rinkimų rezultatų scenarijai bei galimos koalicijos, bet ir galimi politikos pokyčiai po rinkimų. Kiek neįprasta, lyginant su ankstesniais rinkimais, galbūt yra tai, kad nė vienas toks pokalbis neapsieina bei energetikos temos.

Iki šiol maniau, kad elgiuosi tinkamai atsiliepdamas į tokius kvietimus susitikti, nes profesine prasme tokie susitikimai yra abipusiai naudingi – gali ne tik išdėstyti savo nuomonę, bet ir išgirsti požiūrį iš šalies.

Tačiau taip galvojau tik iki šios savaitės, kol Valstybės saugumo departamentas pirmą kartą paskelbė savo veiklos ataskaitą. Tos ataskaitos pabaigoje yra kreipimasis, kuris ir sukėlė man daugiausiai nerimo, nes jame sakoma štai kas: jei dirbate žiniasklaidos priemonėse, “galite sulaukti užsienio valstybių žvalgybos tarnybų, kurių veikla prieštarauja Lietuvos nacionaliniams interesams, dėmesio” ir kad “žvalgybos tarnybas domina Lietuvos užsienio ir vidaus politikos aspektai, valstybės pozicija aktualiais tarptautiniais klausimais, informacija apie įgyvendinamus energetikos projektus, šalies karinius pajėgumus ir kita informacija, kurios atskleidimas būtų žalingas Lietuvos Respublikos nacionaliniam saugumui ir interesams”.

Be to, kreipimesi teigiama, kad “užsienio valstybių diplomatinių atstovybių darbuotojai, domisi informacija, kuri nesudaro valstybės ar tarnybos paslapties, tačiau yra aktuali politiniu, ekonominiu ar kariniu požiūriu, siūlo finansinį ar kitokį atlygį už informacijos teikimą.”

Iš esmės – kaip pirštu į akį, nes tie “diplomatinių atstovybių darbuotojai” būtent tuo ir domisi ir mainais dažniausiai siūlo nemokamus pietus.

VSD siūlo kreiptis į juos patarimo ir pagalbos, tačiau – atvirai prisipažinsiu –  prisimindamas R.Pakso apkaltos, Gatajevų ir E.Kusaitės istorijas, nesiryžtu.

Apkalta pagal pareigas man negresia, našlaičių negloboju, Maskvoje draugų neturiu, bet prieš keliolika metų esu buvęs Čečėnjoje ir telefonu kalbėdamas kartais nusikeikiu. Tad ką gali žinoti – gal, pats to nežinodamas, keliu grėsmę nacionaliam saugumui?

Netikrumo jausmą dar labiau padidina ir pati VSD ataskaita, kurioje kalbama apie “užsienio šalims lojalius žiniasklaidos kanalus” bei nurodoma, kad Lietuvai kenksmingas “informacines kampanijas už atlygį vykdo kai kurios Lietuvoje veikiančios žiniasklaidos priemonės, nevyriausybinės organizacijos ir judėjimai. Šių vykdytojų veikla koordinuojama per Lietuvoje veikiančias užsienio valstybių ambasadas”.

Konkrečių pavadinimų VSD ataskaitoje nėra, o tai iš esmės reiškia, kad apdergti yra visi ir kiekvienas.

Šiaip jau nieko naujo, bet vis tiek šiek tiek neramu. Ir kartu apmaudu, kad VSD ir toliau žaidžia purvinus politinius žaidimus.

(3 balsų, vidurkis: 3,67 iš 5)
Loading...
 • Apžvalgininko nuomonė

  Aš tai manau, kad tiesos VSD pareiškime yra (tik man juokas ima, kad jie šitai skelbia tik po to, kada mes, komentatoriai, apie tai tūkstančius kartų parašom).
  Pvz., DELFI nuolat savo straipsniais pučia kosmopolitinius burbulus, liaudis intuityviai reaguoja prieš ir net nukenčia.
  Kam nauda?
  Ne Lietuvai tai tikrai.

  • suomis

   Visi, kurie prieš „atominę“, yra valstybės priešai. :DDDDD
   Liga progresuoja. Cirkai be kapeikų. Kreidelėms įsigyti reiks policijos leidimo. :DDDDDD
   Kiek toli, absurdo kryptimi, ši šalis gali eiti?

   • Apžvalgininko nuomonė

    O kam naudinga, kad mes neturėtume atominės?
    Rasiejiniams imperialistams.

 • Fredis*

  Gavus pakvietimą iš tarptautinės organizacijos ar diplomatinių atstovybių, kas yra tolygu būti informaciniu šaltiniu, pernelyg išsigąsti nederėtų. Rekomendacija kaip tokiais atvejais elgtis yra tokia: būti santūriu, ne pernelyg familiariu ir neužmiršti, kad esi savo šalies ambasadorius. Nebūtina viską kloti ką žinai, numanai ar jauti. Reikėtų pasistengti pačiam daugiau klausinėti ir tyrinėti pašnekovą, nes priešais sėdi žmogus, kuris renka informaciją „ką žino, kaip samprotauja, kiek yra nuoširdūs, o gal priešingai – meluoja, kokie yra analitiniai sugebėjimai vietinės žiniasklaidos atstovų ir analitikų, kurie formuoja visuomeninę nuomonę“. Pokalbio rezultatai sulyginami su jų turima informacija iš jų disponuojamų analitinių centrų.
  Šią savaitę geriausiai Lietuvos ir viso Baltijos regiono interesus atstovavo Estijos prezidentas T.H.Ilvesas, kurio neakivaizdinė diskusija su P.Krugmanu tapo didžiuliu susidomėjimo objektu. Tarp kitko būsimos koalicijos vienas iš scenarijų galės būti kurios partijos turės daugumą – ar proestiškos, ar P.Krugmano ekonominės teorijos šalininkės.

  • Apžvalgininko nuomonė

   Jo – gerai estas užvažiavo neprieteliui (panašiai kaip mūsų Prezidentė lenkams):

   Tuo tarpu prezidentas T.H.Ilvesas naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį anglų kalba išliejo savo „Twitter“ paskyroje pasipiktinimą dėl P.Krugmano straipsnio, nevengdamas aštrių išsireiškimų.
   Be kita ko, jis rašė: „Matomai Nobelis prekybos srityje suteikia teisę pamokslauti apie biudžeto reikalus ir vadinti mano šalį „dykviete“. Tikriausiai tai susiję su Prinstono ir Kolumbijos priešprieša.“
   Pastaroji T.H.Ilveso užuomina akivaizdžiai susijusi su faktu, kad jis pats yra baigęs Kolumbijos universitetą, o P.Krugmanas yra Prinstono universiteto ekonomikos profesorius.
   „Tačiau taip – ką mes išmanom? Esam tiesiog buki ir kvaili rytų europiečiai. Neapsišvietę. Kada nors mes irgi suprasime. Nostra culpa (Mūsų kaltė – lot.), – tęsė Estijos prezidentas. – „Š…kime ant rytų europiečių: anglų kalbos jie nemoka; jie nereaguos ir toliau darys, ką yra nusprendę bei perrinks vyriausybes, kurios yra atsakingos (už dabartinę padėtį).“
   http://www.delfi.lt/news/daily/world/pkrugmanas-teisinasi-del-straipsnio-apie-estija.d?id=58886037

 • Rytis I

  Ne: nepatiko antraštė, ypač 15min. Artūras vs. VSD? Turbūt ne.

 • Siaip as cia nieko blogo nematai – VSD perspeja kad ne visada susitikimai su uzsienio diplomatais yra vien tik del malonaus laiko praleidimo – ir pataria ka itartinais atvejais daryti. Kiekvienas zmogus gali susitikti su kuo nori – ir jei kazkas sumoka uz pietus tai vargu bau ar tas gali buti laikoma papirkinejimu. Jei zmogus disponuoja slapta informacija tai ko gero yra problema jie jis ja isduoda, bet siaip sakyciau cia gali buti tai ka is to padarai. Tarkim estai ko gero girtu savo sali, lietuvia daznai ko gero menkintu. Bet yra taip kai yra.

  Kur kas rimciau atrode kai ponas Paksas (beje prsiekes Lietuvai ir disponuojantis slapta informacija) susitikinejo su Rusijos pilieciu ponu Borisovu kuris reme jo rinkimine kompanija. Arba kai ponas Uspaskich bega i Maskva sleptis kai iskyla problemos, o po to taiko i svarbiausias vykdomosios valdzios pareigas. Gal cia rimtesni reikalai nei kazkieno beveik atviras pokalbis su kitos salies diplomatu?

 • briedis

  pone Račai, jei kada sutiksite tokią padugnę kaip Siaurusevičius prašvinkėlių direktorius, tai perduokit tai mažai naudotai mazgotei, kad transliacijos daromos rimčiau- neigi uefa 2112 internetu. LTV dar nėra manęs taip įsiutinusi…

 • briedis

  O į temą- viskas čiki piki, tik dar vis pasitaiko trūkumai ir vis iš užsienio jėgų (ir kur aš tai girdėjau), – čia yra įdomus momenčiukas- užsienį kompasas rodo į visas puses, o bretšneideriai kalba apie kažikokį mįslingą, niekaip neįvardijamą grėsmės šaltinį, tačiau pinigų pageidauja konkrečiomis kupiūromis, litais. Šiaip girdėjau, kad masiškai pasiklauso- tai ir reikėtų jiems ausų krapštukams skirti papildomų lėšų.

 • Sapnas

  Artūrai, kalbėdamas telefonu visgi nesikeik :))

  O ši problema visgi yra: yra tokios žiniasklaidos priemonės. Ir jų vis daugėja. Ypač besiplečiantis bal… Lietuvos žiniasklaidą perima rusai. Jų mastais tai menki pinigai, juokas, nes mūsų menka rinka. Ir yra daug norinčių parsiduoti.

  Už kiek MG nupirko LNK? Už 60 mln. Juokinga suma. Tokios Lietuvoje kainos.

  Pinigai nekvepia. Taip mano kai kurie. Žurnalistų pasiūla didelė. Profesorius Ž.Pečiulis gausiai gamina.

  Bet jei tu lietuvis – išduoti savo valstybę? Neturėti jokio garbės kodekso? Būti vien pinigų šiukšle?

  Šie rinkimai bus lemtingi. Dvi rusiškos partijos ateis į valdžią, turbūt suformuos daugumą. (Galima padaryti ir kitaip, galima tam atsispirti, nes jie pažeidžiami – vienas galėčiau tai padaryt, ir gal padarysiu, jei kokia partija duos bent kiek pinigų.). Aš nesuprantu: negi niekas to nemato, nemato invazijos?.. Po 22 metų tai bus Lietuvos Nepriklausomybės laidotuvės.

  Jei įsigalės dvi rusiškos partijos – tai apie ką jūs kalbate?

 • Sapnas

  Kas dabar yra partijų populiarumo viršūnėje? Svarščiko partija. Viena žurnalistė buvo parašiusi – tai pasityčiojimas iš valstybės. Ne, ne iš valstybės. Iš kitų partijų funkcionierių, nesugebančių mąstyti, kūrybiškai žvelgti. Partiniai nemoka mąstyti.

  Dabar, kai vyksta 24 mln. byla, begalė parodymų – sudaužyti svarščiko partija – juokų darbas. Tiesiog informacijos valdymas – ją reikia pakreipti kitaip. Ir tegul nesvaigsta jis dėl premjero posto.

  Bet tai, kas yra – tai kitų partijų impotencija. Į partijas daugiausiai suėjo impotentai. Jei niekas nepasikeis – šių metų rinkiminė kompanija bus nykiausia. Negabių žmonių deklaracijos.

  • Apžvalgininko nuomonė

   Nepataikėte: tos išvados reiškia tik viena – kad visos partijos yra viena už kitą nei kiek negeresnės.
   Ką ir rodo jų „darbo“ per „nepriklausomybės“ laiką rezultatai: minus 1 000 000 lietuvių.

 • Sapnas

  Paprastas patarimas tiems, kurie dar myli Lietuvą, jos Nepriklausomybę… Kaip numesti partiją iš 16 proc. reitingo žymiai žemiau. Paskaičiavau: tereikėtų 90 tūkst. Tik tiek. Juokas. Ir atsikratom rusų partijos.

  Paaukokite kas nors. Ir mes tai padarysime. Garantuoju.

  Ar jūs, lietuviai, turite bent kiek savigarbos? Vėl būsite rusų globoje?

  Bet nepaisant nieko – aš tai padarysiu. 24 mln. Susimąstykite. Visas svarčiko turtas – 60 mln. Kaip jis gali iš savęs finansuoti partiją 24 mln? Ir vėl ir vėl.

  O kas yra tie, kurie ėmė? Vienas sako: pasirašiau ant 200 000 orderio, bet pinigų neėmiau. Hm… Logiška?

  • Apžvalgininko nuomonė

   Tas „svarščikas“, kada kalba ekonomikos klausimais, yra žymiai gudresnis už tuos kitus (pvz., apie atominę elektrinę, kurios būtinumą statyti jis apibrėžia labai paprastai: jei šalia Lietuvos yra statomos jau dvi, tai nieko nebelieka – reikia statyti savą), todėl įdomu būtų pamatyti ką jis nuveiktų derybose su Rusija, pvz.
   O tai iki šiol neatsirado nei vieno, kuris ką nors sugebėtų su anais susitarti.
   Kiti sako, kad tai daugumoje atvejų dėl mūsų skirtingų požiūrių su jais dėl tarybinių metų.
   Lenkai, pvz., tų laikų nagrinėjimą pavedė istorikams, kurie su rusais parašė (buvo skelbta) tokią tų laikų istoriją vienoje knygoje: rusai – savo požiūriu, lenkai – savo.
   Kodėl ir mums to nepadarius?
   Juk per prievartą savo tikrai neįkišime, o riejimasis dėl buvusių laikų kenkia tik mums: reikia visada galvoti apie gyvuosius (kuriems gyventi reikia), o ne apie mirusiuosius – ką mes dažnai pastebime paveldo saugotojų (ir tuo besiremiančių įvairiausių sukčių) veikloje.
   Pavyzdys: jei provincijos mieste šalia daugiabučio namo, aiškiai nepakankant vietos automobiliams statyti (laikai pasikeitė ir automobilių skaičius auga labai greitai), laisva erdvė yra tik kitoje pusėje gatvės, nugriovus jau sudūlėjusius „žydnamius“, kur atsirastų apie 10 a plotas ir galėtų būti aikštelė ar pastatytas daugiaukštis garažas ir pan., bet ne – savivaldybė pasiremia paveldosaugininkais, kad, būk, griauti negalima, pirkėjui leidžia dviejų aukštų pastatą, kurio apačia mūrinė, o viršus – iš medinių lentų, paversti trim vieno aukšto garažais (ką veiks su antru aukštu – tik remontuos pagal paveldosaugininkų norus ar visokį šlamštą kaups?; plius be duobių, kurios leistų automobilį pasiremontuoti), kurių vieno vertė pagal provincijos kainas netoli jau 1 kamb. buto kainos – apie 20 000, dėl ko vien pardavimo dabartiniams savininkui iš savivaldybės kaina pastato – apie 30 000 rodo, kad nebuvo, galimai, apsieita be kyšiukų.
   Kodėl tuo VSD nepasidomėjus, nes policija dabar valdžiažmogių prispausti tikrai negali?

 • Nu va, Paaiškėjo kad Tėvynę už lėkštę sriubos parduodi…

  • Apžvalgininko nuomonė

   Jei man sakai, tai klysti: tiesiog, mano manymu, kiekvieną darbą turi dirbti ne žulikas ir kartu tas, kuris tą darbą geriausiai išmano.
   Kol kas panašu, kad nei kas dirbti nori, nei moka.
   Užtat ir įklimpom į pelkę.

 • Fredis*

  Seimo narys Naglis Puteikis biržrelio 08 d. alfa.lt išplatino tokio turinio informaciją:
  „Kokius vaikus suimti, ar nesuimti už žodžio TIE-SOS piešimą, kokius signatarus už pilietines akcijas teisti sprendžia, spėju, ne Kauno pilicininkų žiaurusis vadas Kaminskas ir net ne buvęs keliukas dabartinis visos pilicijos vadas Skvernelis, o du štabai. Vienas – opertyvinio planavimo štabas beveik kasdien renkasi Seimo restorane per pietų pertrauką:
  Seimo pirm. pav. Čaplikas, jo vyr. patarėjas Dabašinskas, VRM viceministras Ladyga (jis, atrodo, Seime nakvoja, nes kai ateinu, jį randu, kai išeinu – palieku) ir dar vienas , panašus lyg ir į Šriubėną asmuo (aš jo nepažįstu).
  Ir kitas – taktinio planavimo štabas, kuris vakarais renkasi Stiklių restorane Vilniuje: SAM ministras Šukys, Seimo narys Bogušis, VRM ministras Melianas ir , nepatikėsite, LRT vadas Siaurusevičius, kuris, kaip matau, yra atsakingas, kad nei visuomeninėje TV, nei radijuje, nei dalyje komercinės žiniasklaidos jokiu būdu nepasirodytų žodžiai KREIDA, PIEŠTI, TIE-SOS, POLICIJA SUĖMĖ VAIKUS ir pan..“

  Paanalizuokite įvairiais pjūviais šį tekstą, turėtų būti visai įdomu.

  • Apžvalgininko nuomonė

   Atsakymas vienas – maniau, kad N.Puteikis yra protingesnis.
   Bet, atsižvelgus į tai, kad jis Afganistano kare nukentėjo ir yra, matyt (kaip jis pats aiškino dėl konflikto su karministre), nuolatinėje apdujimo būsenoje, tada atleistina.
   Nes kaip suprasti tokius paistalus, kada bandoma visuomenei įpiršti, jog tvarkos nereikia?

   • Fredis*

    Remiantis šia informacija vienas faktas tikrai pasitvirtina – LRT pateikiamoje informacijoje apie kreidą, paišymus ant šaligatvio bei vaikų suėmimus – tikrai nieko, tačiau antibranduolinės energetinės propagandos ir supriešinimo su kitomis energijos gavybos rūšimis – per akis, ypač nederamai aktyvus yra Savukynas, kurio pastangos išeina už priimtinos diskusijos moderavimo ribų. Siaurusevičiaus darbo brokas ar tik nelemtas neapsižiūrėjimas, nepaklusniųjų nesuvaldymas?

    • Fredi, susipriešinimas tarp branduolinės ir alternatyviosios energetikų yra todėl, kad valstybė nei nebando koordinuoti. Viskas vyksta chaotiškai ir labiau primena priešrinikimines batalijas, nei nuoširdų norą išsakyti ką nors tikro. Panašiu arkliuku į seimą ruošiasi joti ir tūli Veryga su Guoga. Argi neaišku, kad jie kovoja su niekuo [su alkoholio reklama, o ne pačia realizacija ar kažkuo realiu]? Tas pats ir energetikoje. Save laikydamas pakankamai išprususiu, turiu pripažinti, kad iš tikrųjų neturiu supratimo ar esu už branduolinę, ar prieš. Nes masė informacijos, kurią randu ant kiekvieno kampo, paremta tik skambiomis frazėmis, tačiau nėra jokios pagrįstos analizės.

 • Audrius

  „Nes kaip suprasti tokius paistalus, kada bandoma visuomenei įpiršti, jog tvarkos nereikia?“ Kokios tvarkos,m?

 • Ką galiu pasakyti apie paskutinį Artūro sakinį [Ir kartu apmaudu, kad VSD ir toliau žaidžia purvinus politinius žaidimus]? Ogi tik tiek, kad tai tik viena mūsų didžiųjų problemų ląstelė. Be abejo, VSD itin svarbi struktūra, tačiau tai nieko išskirtinio. Lietuvai seniai primesta demokratinė „vertybė“ nesikišti „kur nereikia“. O iš tikrųjų ten, kur būtina. VMI be atskiros komandos nelenda ten, kur akivaizdžiai grobstoma ar slepiamos pajamos, Maisto ir veterinarijos tarnybos netikrina savarankiškai maisto kokybės. Ką jau kalbėti apie jėgos struktūras? Visos jos iš veiklos organizacijų, tapo kolekcionierėmis. Renka duomenis, bet nieko nedaro. Atseit kol nėra niekieno oficialaus skundo, jos negali nieko daryti. Tad VSD jokia išimtis.

  • Rytis I

   Galima būt ir sutikti, jei ne inovatyvas – „Lietuvai seniai primesta demokratinė “vertybė” nesikišti “kur nereikia”. Sakyčiau, demokratija su vertybėmis ar negatyvais čia gal ne prie ko, greičiau tai tik stagnaciniai rūškani simptomai struktūrose, „organuose“. Deklaravę demokratijos vieton kurią kitą valdymo formą, kaži kad atsikratytume negerovių – nepagysime, nebent mažiau matysime, girdėsime, o liga tuo labiau progresuos. Ir kontroliuojančių „organų“ demokratinė ale tolerancija čia irgi ne prie ko.

 • Na Ryti, gal nesutiksiu su tuo. Vis tik užaugau sovietinėje aplinkoje ir visa tai žinau puikiai. Todėl galiu drąsiai pasakyti, kad prie tarybų valdžios nebuvo tokių absurdų, kad nusikaltėliai būtų po 5 ar daugiau metų sekami, kas reiškia, kad jiems visą tą laiką buvo leidžiama daryti nusikaltimus [skriausti žmones arba pačią valstybę]. Ne iš kur kitur, o iš vakarietiškos demokratijos gavome prievolę laukti kol nusikaltėlis pats ims ir pradės atgailauti. tad šią vietą pavadinčiau demokratijos juodąja skyle. Ir tuo labiau, kad kitose srityse ji veikia priešingai. Na imkime verslą. Aš, daleiskime, – šoferis, turiu mikriuką. Ir norėčiau pradėti vežioti keleivius savo susigalvotu maršrutu. Bet čia jokia demokratija jau nebekvepia. Ir rinkos ekonomikos nėra. negalima. Įkurk bendrovę, dalyvauk konkurse ir… aišku pralaimėjęs eik namo.

  • Rytis I

   Nusikaltėlių visais laikais buvo ir bus – sovietai ne išimtis – atitinkami organai galėjo žinoti, bet nesekti, nesikišti, ir net nieko nedaryti. Vieną sušaudydavo, o daugiau tai nežinojome. Taip – vakarėlyje sudalyvavę skirtingai kitą dieną prisimena – o ką jau čia apie jaunystę… Nenorėčiau tikėti, kad tamstai irgi Stalino tvarka sapnuojasi, bet klausimas liktų tik toks: „ligos“ atėjo su demokratijos formomis ar visgi tai saugomas pasąmonėj paveldas, postsovietinis t.s. marazmas.

   • Nelabai supratau kas tas saugomas pasąmonėje paveldas. Ir tikrai nesisapnuoja man Stalino tvarka, nes aš jos nesu nei matęs, bet iš visos aplinkos žinau, kad tai buvo košmaras. Bet aš niekada ir nelinkęs kalbėti apie tuos laikus, kurių nesu matęs. Visada kalbu, jei jau apie sovietus, tai apie Brežnevo laikus. Bet ir tų tikrai nešlovinu. Reikalas tame, kad blogybėmis mes jei dar ir neprisivijome Brežnevo, tai esame jau labai arti. pažiūrėkite… Kai reikia suimti įtakingus veikėjus, tai tai padaroma tik su tais, kurie labiau per „netyčia“ ten patekę, o kitiems negalioja įstatymai. Kuo ne sovietai? O tuos, kuriuos jau supakuoja, panašu, jiems ir kaulus aplamdo. Nes jie jau parinkti už aukas. O kiti toliau vaikšto ir „dirba“. Kuom ne sovietai? Tada irgi fabrikų kratėjos [dabartinių apsauginių atitikmuo] kartą per mėnesį prisigerdavo, nes jiems būdavo liepta nurodyti auką ir ji bus pasodinta. O gaila būdavo, duokles gi vienodai sąžiningai mokėdavo…

    • Rytis I

     Ką ir reikėjo įrodyti :) Ne Danijos Karalystė.

 • pasakėlės dideliems ir mažiems

  Artūrai, paskaitykit, pravers: _http://photozone-t.livejournal.com/20497.html
  Klasika
  Bijote? Ką ir reikėjo įrodyti :)

  • Čia iš serijos kaip gerai aš moku programuoti? :DD
   Bet ta proga sveikinu su neseniai buvusiu gimtadieniu. „Друзья, большое спасибо за поздравления, если честно не ожидал так много поздравлений, к сожалению не смогу всех лично поблагодарить. „

  • pasakėlės dideliems ir mažiems

   Nuimkite prieš http brūkšnelį

  • pasakėlės dideliems ir mažiems

   Romualdai, specialiai Jums ir kitiems, kurie tanke: http://photozone-t.livejournal.com/20497.html

   • Daug skaityti, pasakėle. Galėtum savais konspektuotais sakiniais atpasakoti. Tik KGB šiame forume visai ne prie ko, mano manymu. Pirmą psl. permečiau akimis, viskas ten gi teisinga, jei žiūrėti jų akimis. Negi galėtum paneigti? Žinoma, viskas labai moksleiviškam lygmenyje.
    Beje, skaitydamas trečią punktą, prisiminiau savo jaunystės epizodą. Tada buvome dvidešimtmečiai. Palangoje susipažinome du kadriukus [kitos kartos atstovams paaiškinu – taip vadindavome merginas], kurios sakėsi atvažiavusios iš Minsko. Bet aš draugeliui labai greitai ėmiau signalizuoti, kad jos, mano manymu, Lietuvos rusikės. Labai jau jautėsi, kad jos įtempia ausis kai mes tarpusavyje lietuviškai šnekamės, supranta kažkiek. Na, vėliau viena iš jų, ėmė ir pasigyrė, kad prieš metus laiko jau poilsiavusi Palangoje. Klausiu kur gyvenai? Sako poilsio дом отдыха Пушинас. Ir tada jau visai atvirai jai pasakiau: „Prisipažink, kad esi iš Lietuvos, rusai [su jais man tekdavo dirbti kaip eksursijų vadovui] niekaip neištardavo žodžio Pušynas. Jie visada vietoje Y sakydavo rusišką Ы. Pabаnadžius parašyti gautus maždaug taip: Puš-ы-nas. Nebeturėjo kur dėtis panelikė, prisipažino, kad ji iš Vilniaus krašto, o tik draugė iš Minsko.

 • Kažkas gal ir žino, gal tie pietūs sutrukdė ilgiau pabūti LRT taryboje, o A.Siaurusevičiui pietūs su kitokiais žmonėms padeda užtikrinčiau jaustis. Vat ir suprask eilini pilieti, ką mūsų VSD veikia ir su kuo ir prieš ką kovoja. O dar kai prisimeni, kad visa tai apmokama iš bendrų mokesčių mokėtojų pinigų, kurių tikrai trūksta..

  Šiaip tas purvinumo jausmas yra gerokai platesnis. Važiuoji nauju-senu Gedimino prospektu pro Seimą, Vyriausybę, demokratijos garanto redakciją ir gali tik įsivaizduoti kiek čia purvo sukaupta ir kaupiama. Toks savotiškas pasišlykštėjimo savo tėvynes valdžia (valdžia plačiąja prasme) jausmas.

 • Taškas

  Pasirodo, Dapkus iš įvardytos keturių gaujos dar kruta:

  Slaptosios tarnybos seniai paralyžiavo teisminę valdžią, kuri nebesugeba vykdyti konstitucinės pareigos kontroliuoti jų operatyvinę veiklą.

  Skaitykite daugiau: http://www.alfa.lt/straipsnis/14765191/Ar.arklys.gali.vadovauti.teisesaugai.=2012-06-11_11-48/#ixzz1xTWg0ETs

 • Sapnas

  Supraskite: niekas Lietuvoje nemąsto apie globalnius projektus AE ir SDT…

 • Ir kas liūdniausia, niekas nepateikia tyrimais [paskaičiavimais] argumentuotų kriterijų. Viskas emocijų lygmenyje. Tarsi akmens amžiuje. Man visa atominės energetikos istorija primena subliuškusį oro balioną. OK, šiandiena uranas, lyginant su kitomis kuro rūšimis ir su pačia elektros kaina, matyt pigus. Ir atidirbto kuro sunaikinimas gal nebrangus. Bet kas gali duoti garantijas, kad po metų urano kainos neišaugs pavyzdžiui 1000%? Kas gali užtikrinti, kad atominių atliekų laidojimas nekainuos keliasdešimt kartų brangiau ir rezultate atominė elektra pasidarys brangesnė už hidro ir panašias? Niekas.
  Reiškia turėsime ir mirtiną pavojų, nuolatinį sveikatos kenkimą ir brangiai mokėsime. Pagaliau gi mūsų tautiečių apetitai nepažaboti. Vandenį geriame tai neimportuotą. O ar jis pigus?

  • Rytis I

   Sekmoko „paskaičiavimai“ įtariu verti nebent tiek, kiek verta sudėtinga 14-os ėjimų šachmatų kombinacija pamirštant, kad priešininko figūros šiaip tuo metu net negali stovėti vietoje.

 • Atvirai sakant, nesu matęs Sekmoko logikos, bet jei tokie ir yra, tai panašu, ji tikrai neįtikinama, už tai niekur jos nesimato. faktas yra tik vienas: šiandiena turime gražų pavyzdį su benzinu [arba dyzelinu]: naftos irštva Lietuvoje, o kuras be protiškai išbrangęs.
  Mane dar vaikystėje mama mokino: „Ne tas yra kvailys, kuris padaro klaidų, o tas, kuris jas pastoviai kartoja“. Panašu, kad Lietuva linkusi jas kartoti.

 • Marius

  Man tokia idée fixe vis sukasi: spėju, kad VSD rašydama ataskaitą modeliavo pagal Artūro Račo veiklą. Juk kad žurnalistai Lietuvoje yra sekami – nekartą rašyta. VSD imituoja darbą, kovoja su vaiduokliais ir insinuacijomis. Kartą kažkas yra parašęs tokią mintį: jei netyčia iš kosmoso atlėktų meteoritas ir pataikytų į Seimą – tai nebūtų didelis nuostolis Lietuvai. Galima būtų perfrazuoti: jei tas meteoritas pataikytų į VSD – taip pat nebūtų nuostolis. Nes tai absoliučiai konjuktūrinė organizacija: pučia į dūdą priklausomai nuo to kas yra valdžioje. Mąstantiems akivaizdžiai aišku. Prisiminkime kai valdžioje iki 2008 buvo socdemai + darbiečiai + libcentristai, prieš ką tada VSD įtarinėjo? Ogi žurnalistus kurie bendrauja su vadinamosios dešinės politikais, ar atsimenate tą „vanagų“ istoriją? Dabar valdžioje kita koalicija (pažiūros, manau, žinomos), tad VSD kovoja su tais kurie bendrauja su „diplomatinių atstovybių darbuotojais“, suprask: „Kremliumi“.

  • Fredis*

   Visos diplomatinės tarnybos renka informaciją ir surinkta medžiaga ataskaitos pavidalu gula ant stalų ir į kompiuterius tų šalių saugumo ir žvalgybos departamentus.
   Kai tik socialdemokratas išsižioja – pradeda gąsdinti ir profanuoti problemą mesdamas žodį „Kremlius“.

   • Marius

    Cha-cha taip ir tikėjaus, kad pons Fredis* apsirekš. Nes vos tik menkiausi neigiama užuomina apie tėvynsąjungiečius, kad ir netiesiogine – tuoj pat išnyra Fredis*… Šūvis pro šalį – aš ne socdemas. Juos beje paminėjau taip pat neigiamam kontekste. Nesuvokiate teksto, na tai ne naujiena. Neatsimenu, kad būtumėte kada nors šiame bloge rašęs į esmę.

  • Mariau, žaviuosi Jūsų patiklumu, kad VSD yra tokia savarankiška ir neturinti patronų nurodymų. Vis tik aš labiau linkęs tikėti, kad jiems dažnu atveju nurodoma kaip elgtis. Ir tie šeimininkai vargu ar keičiasi priklausomai nuo valdžios seime.

   • Marius

    Ne itin tiksliai išsireiškiau, aš ir manau, kad VSD nėra savarankiška organizacija, pons Romualdai.

    • Fredis*

     VSD yra organizacija atsakinga Seimui (nacionaliniam saugumo ir gynybos komitetui, kurio pirmininkas yra A.Anušauskas), taip pat atskaitinga Prezidentui. Bendrąja prasme VS departamentui uždavinius formuluoja ir jį kontroliuoja lietuvių Tauta.

     • Fredi, įdomu būtų sužinoti kokiu būdu tauta kontroliuoja tą VSD. Aš, kaip tautos ląstelė irgi norėčiau juos pakontroliuoti. :DD Bet net A.Matulevičiui, būnant kur kas didesne ląstele dabartinėje Anušausko kėdėje, tai nepavyko. Greičiau gavosi priešingai.

     • Fredis*

      Valstybė yra sudėtingas organizmas. Kuo daugiau joje gyvena sąmoningų piliečių, tuo ji lengviau kontroliuojama. Tiesiog čia turi gyventi kritinė masė protingų žmonių. Kitur (vakarų demokratijoje) taip yra, kitose valstybėse NSG komitetai yra gerbiami, jų žodis yra įsakymas, įstatymas.

  • Sapnas

   Mariau, tu teisus… Žurnalistai sekami be jokios teisėjo sankcijos.Kaip?

   • Mat kaip, Fredi. Reiškia lietuvių tauta paprasčiausiai per buka masė, ji netinkama demokratijai lipdyti…

    • Fredis*

     Romualdai, turi praeiti tam tikras laiko tarpas, per kurį įvyktų virsmas iš etnografinės į politinę tautą. Kantrybės, viskas bus gerai.

 • Fredis*

  LrytasTV įsidėjo kvailą pavadinimą, tačiau kalbina teisingą ir protingą žmogų, tik įdėmiai klausykite ir nepanikuokite: http://tv.lrytas.lt/?id=13391711781338706741

 • Audrius

  „Pirmadienį turėjusiai įvykti apklausai kelią užkirto vieno iš teisėjo – Audriaus Cinino – liga. Prieš pat posėdį paaiškėjo, kad jis atsidūrė ligoninėje“ Įdomu,o tai kieno žaidimai?Nors gal iš tiesų susirgo, nors taip sunku tuo tikėt.Ech…

  • Rytis I

   mtaip.. Prieš kelias dienas nelabai patikimas (o kuris patikimas?) šaltinis rašė: „Akivaizdu, jog pats pagrindinis „pavojus“ – teisėjas Audrius Cininas ir bylą gerai išsistudijavusi Vaiko teisių apsaugos tarnybos atstovė.“. Lietuviška „liepiovra“ tęsiasi?

  • Audrius

   Kai reikėjo susirgo,kai panorėjo pasveiko mielas teisėjas.http://www.balsas.lt/naujiena/603204/r-cininas-atmeskime-samokslo-teorijas

 • Ryti, ar verta skaityti KK [Kristinos kliedesius]?

  • Rytis I

   Galbūt. Gal galėtumėte net patarti, kur be keikiamo KK galima būtų pamatyti kad ir Ūsui nuomoto buto savininko kryžminę apklausą? Nemačiau. Dėl teorijos beprotiškumo (kliedesio) – čia filosofinis klausimas, viską susidėlioja tik pats ponas Gyvenimas, o mums svarbiau – ne ką skaitome, o ką tuo metu galvojame.

   • Man tiktų bet kokio protingo žmogaus mintys, bet jei jos be manipuliacinių siekių. Manau labai skirtingi dalykai yra žiūrėti kryžmines apklausas ir skaityti manipuliacinius kliedesius. Aš jokiu būdu nesakau, kad KK nevertas dėmesio leidinukas. Vertas, aš irgi ten užsuku per savaitę kartą ar du, bet būtina atsirinkti, kuriame kampe ten sudėti faktai, o kur kliedesiai.

    • Skaityti verta viską. Tik kaip gerai pastebėta reikia bandyti suprasti ką skaitai, o ne būt pasiruošusiam įtikėti. Autorius ar šaltinis aišku svarbu, bet kai fasadinėje žiniasklaidoje trūksta akivaizdžių elementarių abejonių, tenka vartoti ir tokius šaltinius. Dėkui l.ryto (delfio, 15min.) žurnalistams ir jų kūrybai, už tai, kad buvau priverstas ieškoti ir atrasti krūvą įdomių svetainių (portalų). Pvz. alkas.lt ir kt.

   • Sapnas

    Ūsas nukrito į balą ir mirė… Būna tokių mirčių. :)

 • Artūrai, pavėluoti sveikinimai su tinklaraščio gimtadieniu! Prisiminiau, kad jis birželį, bet dieną tik dabar atsekiau. Linkiu neprarasti ūpo čia rašyti. Ir kaip sykį minėjot mazgelius, kuriuos mezgat už gerus darbus, tai tegul jų būna kuo daugiau.

 • Ignas

  p. Artūrai, nerimauti tikrai yra dėl ko, nes net ir gerai jausdamasis galite sukniubti prie pietų stalo ir atsidurti reanimacijoje: http://www.delfi.lt/news/daily/kedys/pries-pat-lstankunaites-apklausa-teisejas-isveztas-i-ligonine.d?id=58897323

  Beje, VSD ataskaitoje neužkliuvo draudimas „per visuomenines ir politines organizacijas kritikuoti Lietuvos Respublikos konstitucinę santvarką“? Draudimas naujas ir, kaip pasakytų vienas Seimo narys, pakankamai skandalingas.

  • dzyvai

   Ar VSD rekomendacijos jau didesnės teisinės galios ir už Konstituciją?

   • praeinant

    O prie ko čia teisinės galios, kai vsd vartoja tik nesmegenuotą fizinę galią…:)

  • Sapnas

   Čia tai geras :) Ignas: „net ir gerai jausdamasis galite sukniubti prie pietų stalo“. Nu, jo…

 • Tomas

  Truputi pasikapstęs svetainės archyve esu apimtas keisto jausmo – dvi vieno ir to pačio žmogaus temos ir mintys, kaip man atrodo, absoliučiai prieštaraujančios vieną kitai:

  http://racas.lt/fair-game-privaloma-sveiko-proto-zmonems-ir-tiems-kurie-mano-esa-zurnalistai/

  „Abejoti ir klausti, kur įrodymai, tada buvo blogo tono ženklas…

  Ir niekam nebuvo gėda, kai vėliau paaiškėjo, kad abejoti reikėjo. O žurnalistams – ypač, nes būtent abejonė skiria tikrą žurnalistą nuo propagandisto.“

  http://racas.lt/sudetingai-paprasta-pasitiketi-valstybe/

  „Nes net ir turėdamas pakankamai daug informacijos, vis dar abejoju.

  Ir tada iškyla paprasta ir kartu labai sudėtinga dilema: ką daryti toliau?

  Atsakymas į šį klausimą taip pat labai sudėtingai paprastas: pasitikėti.“

  O gal čia tik man vienam taip pasirodė ir aš kažkaip netaip tas mintis supratau ?

  • Rytis I

   Visdėlto teisėjo Kondratjevo sprendimą sunku pavadinti vien propagandiniu šurmuliu.

   • Ryti, V.Kondratjevo sprendimas tik vienas, nors ir ne mažas, epizodas visoje šioje istorijoje. Tikiu, kad po kažkiek metų bus sukurtas panašus kūrinys kaip „Fair game“ tik šios istorijos pagrindu. Ir tada tikėkimės visu savo grožiu pasimatys labai negražūs dalykai. Žiniasklaidos propaganda tik vienas iš jų.

    • suomis

     O Matelis sugebėtų. Kai menininkai imasi reikalo procesas gali tapti nebevaldomas. Menininkai dažnai būna visuomenės avangarde, nes jie turi gerą nuojautą.

  • mielas Tomai, pirmiausia, visiškai skirtingas kontekstas, antra visiškai skirtingi ir objektai, o trečia – nematau jokio prieštaravimo, nes, kaip ir sakiau, vien abejonių nepasitikėjimui nepakanka. Reikia dar ir argumentų toms abejonėms pagrįsti. Ta ptrasme, tikrų, o ne „kaldryčių“ ar „įsakymų iš prezidentūros“.

   • Artūrai, jeigu galima paoponuosiu. Tik vienas iš daugelio šios istorijos epizodų – pomirtinės D.Kedžio nuotraukos iš morgo. Akivaizdūs sužalojimai ar tai ne argumentai suabejoti oficialiomis išvadomis? Visoje šioje istorijoje pilna „pritempimų“, o tam tikrų žiniasklaidos priemonių demonstruojamas išankstinės teisybės žinojimas ir jos „stumimas visomis keturiomis“ iš principo primena tokį pat aklą ar suinteresuotą atstovavimą „teisybei“, kad S.Huseinas kūrė (turėjo) atominį ginklą. Taip kontekstas ir objektai skirtingi. Bet požiūris panašus. Yra oficiali „teisybė“, ir ne mums ja abejoti, dar daugiau – mes turime atstovauti tą „teisybę“.

    • Vingių Jonas

     Aš Tamstai taip pat paoponuosiu, jei tai galima oponavimu pavadinti:)). Pabandykite per pusmetį natūraliai užsiauginti ilgus plaukus ant beveik plikos galvos, kaip toje pomirtinėje „Laisvame laikraštyje“ patalpintoje nuotraukoje. Jei pavyks, manau, galite drąsiai į Lietuvos Gineso rekordų knygą bandyti registruotis:))

     • Rytis I

      O dar pabandyti išeiti pasivaikščioti paežerin sulaužyta koja. Ir beje, sugalvoti prie Naruševičienės lavono palikti ginklą, bet ne tą iš kurio šaudė, o kitą, nes tas iš kurio šaudė tai buvo prie Kedžio lavono. O šiaip turbūt teisingai čia Regis pasvajojo kad reiktų palaukti, kol bus meninė istorijos ekranizacija. Tada visus tokius netikslumus kaip kokiam „Titanike“ bus galima nurašyti režisūros netikslumams.

    • Apžvalgininko nuomonė

     Nebuvo ten jokių sužalojimų (lavondėmių neskiri), vienintelis – fanaras po dešine akim, o ir tas galimas įsigyti kur nors atsitrenkus.
     Pvz., dėdės naamelyje, kada dėdei „buvo problemų“.
     Nereikia čia spausti vaško iš š – nebuvo tas Kedys joks didvyris.
     Ir dukros jis nemylėjo, o tik save, nes, jei tikrai nelaimė atsitiko, tai, likęs vienas iš tėvų, turėjo žūt būt gyventi dėl dukros ir ją užauginti.
     Galą gauti nėra taip jau ir sudėtinga, bet tu pabandyk išgyventi: ir viską iškęsti reikia, ir vaikui normalų gyvenimą reikia suteikti, ir išvesti į gyvenimą – tikrai sudėtinga misija.

     • Romualdas

      Va koks proto bokštas Apžvalgininkas, net suglumsti skaitydamas tokias nuomones: ar žmogus tikrai nesugeba mąstyti ar dar vis atlyginimą gauna už flūdinimą… Nemylėjo mat Kedys dukros nes galą gavo. Jei mylėjo, turėjo į Mc.Laudą pavirsti ir net galimai surištas ir daužomas pagaliais, išgyventi. Vaikų pasakose ir tai, ko gero, niekas neįsidrąsintų tokio absurdo rašyti.

     • Rytis I

      Čia ne apie tai. Taip, skaityti žudiką didvyriu bei geru tėvu – dalykas problematiškas. „Savojo teisingumo“ samprata atsirado ne dabar, nieko čia ypatingo, o sakykim grožinėje literatūroje ar kine net labai retas atvejis būtų toks advokatas teigiamas herojus. Galima sutikti ir dėl lavondėmių, ir dėl užsikirtusio ginklo (vistiek sunku suprasti, kam reikėjo mesti, nebent elgėsi pagal kino scenarijų) – bet koją susilaužyti tai buvo galima tik fotošopo pagalba. Ir neteko girdėti, kad prokuratūros atstovai bent pabandytų puse žodžio pakomentuoti tas nuotraukas.

     • suomis

      O aš manau, kad infantilus protas nepriima realybės. Yra lengviau apsimesti, kad nieko nėra. Man įdomesnis, pats realybės neigimo faktas. Aplink bujojanti saviapgaulė. Aš suprantu, kad taip patogiau gyventi, bet vieną dieną subyrės šis kortų namelis. Juk pamenam, kaip per Paksogeitą, visi džiūgavo: – „va dabar tai apsivalėm“. Jau tada žvengiau iš tų valytojų. Daugelis jų nebenori prisiminti, savo vaidmens toje psichozėje. Bus linksma, kai rudenyje po rinkimų Paksas su Darbiečiais (A. Paulausku), komunistais (Sabatausku, Sakalu) ir Zuoku sudarys koaliciją. Norėčiau pamatyti tokią koaliciją. :DDD Cirkas garantuotas.

     • Fredis*

      Tiems, kas žaidžia purvinus žaidimus, cirkas Seime yra būtinas. Šis Seimas po Atkuriamojo Seimo tikriausiai yra/buvo antras, o gal net geriausias ir dabar jame yra pilna cirko elementų. Jeigu seimo nariai prieš nuteisiant Venckienę net nenori pasižiūrėti video medžiagos kaip buvo tempiami už kojų/rankų iš savo namų žmonės – man nusvyra rankos ką nors veikti šioje valstybėje (pilnai pateisinu Tinklaraštininko įrašo pavadinimą), tačiau net ir blogiausiam priešui nelinkėčiau Uspaskicho ir TiT valdančioje daugumoje kartu su socialistais, lenkų/rusų aljansu ir „Taip“.

     • Znakoriau, tu esi senas mjielagis :) tavęs į šią diskusiją (dėl D.Kedžio mirties aplinkybių) niekas nekvietė, plius su tavimi sunku diskutuoti, sunku nes sąmoningai nematai ir negirdi tai kas tau nepatogu, o tai mano akimis yra nediskutavimas o tiesiog turgaus lygio perrėkimas kas garsiau. Kalbi teiginių forma, darai tai vėlgi sąmoningai nes už tai nieko nebūna. Prie visko retkarčiais sugebi ką nors pagąsdini ar įžeisti. Elgiesi taip, nes pamatei, kad jeigu tave ir užblokuos grįši su kitu nauju tinklavardžiu ir toliau „diskutuosi“.

      Man tokie žaidimai neįdomūs. Nors tikrai būtų įdomu išgirsti tikrą tavo nuomonę ir normaliai padiskutuoti. Ką tu šiame tinklaraštyje su tūkstančiu unikalių IP adresų lankomumu bandai formuoti nelabai suprantu.

     • Na va kaip faina mažame miestelyje, visi vienas kitą ir per tamsius akinius pažįsta… O kaip pašalaičiui žinoti kuris čia znakorius… :))

     • Taškas

      Mūsų laukia labai sunki, dramatiška ir nelygi kova“,

      Skaitykite daugiau: http://www.alfa.lt/straipsnis/14790199/Venckiene..kvazibylos.reikia..kad.nesugalvociau.dalyvauti.Seimo.rinkimuose=2012-06-13_19-15/#ixzz1xkzbBOqo

     • Rytis I

      N. Puteikis pasakoja: „Pasiūliau filmuoti N.Venckienės komisijos posėdžius… Pastaroji (Kuodytė) motyvavo savo pasirinkimą vengti vaizdo transliacijos taip : ”aš ne beždžionė”

      Įdomu būtų sužinoti, kuom ji save laiko sėdėdama Seimo salėje…

     • Romualdai, čia yra toks veikėjas kuris pakeitė n tinklavardžių („nick’ų“). Priežastis tame (greičiausiai), kad jį užblokuoja ir jis nebegali daugiau komentuoti. Tai grįžta per langą, kaminą ir t.t. su kitu vardu. Ir iš esmės toliau daro tą patį ir pakankamai sėkmingai. Man jis Znakorius, (ankščiau taip vadinosi), dabar kažkiek laiko matyt pabus Apžvalgininko nuomonė. Kodėl vadinu būtent Znakoriumi? Todėl, kad aš tiesiog pripratau prie tokio jo tinklavardžio. Šiaip pati situacija keista, komentatorius kaip ir užblokuotas, kaip ir ne. Iš kitos pusės tinklaraščio autoriui skirti daugiau laisvo laiko tokiems „detektyvams“ tikrai manau neverta.

   • Tomas

    Artūrai, na, argumentu abejonėms pagrįsti, manyčiau, daugiau negu reikia – bylos dalyvių abejotina reputacija ir eilė keistų mirčių, Teismo sprendimo dėl įtarimų pareiškimo nevykdymas, perdėta skuba perimant mergaitę (nė neįpusėjus pedofilijos bylai), akivaizdi prievarta perimant ją, viešumo vengimas ir t.t. – aišku tai tikrai dar neįrodo konkrečių bylos dalyvių kaltės, bet abejones, manyčiau, tikrai pagrindžia. Juk ne veltuj pagrindą abejonėms mato ir viešai tai išreiškė net pats Teisingumo ministas R. Šimašius ? Peržvelgus visus paviešintus keistus faktus ir aplinkybes susijusius su byla, manyčiau tikrai galima būtų susukti dar ne tokį „Fair game“. Tuo tarpu prieš puolant Iraką, abejonių dėl veiksmų teisingumo buvo žymiai mažiau-visiem buvo žinoma kad Huseinas buvo diktatorium nesiskaičiusiu su kovos priemonėm – praeityje buvo naudojęs ir cheminį ginklą, ir vykdęs genocidą prieš savo piliečius, ir rėmęs teroristų grupuotes. Tarp kita ko, tuo metu jei ir buvo JAV abejojančių, jei tuoj pat buvo apšaukiami išduodant demokratines vertybes ir nuolaidžiaujant pasauliniam terorizmo tinklui- kitaip tariant, JAV patvoriniais. Taip kad pagrindo abejonėms mūsų atveju tikrai yra daugiau. Negi jums nekelia abejonių net policijos veiksmai sulaikant vaikus piešiančius kreidelėm ? juk visi suprantam, kad sulaikymo priežąstis buvo ne viešosios tvarkos pažeidimas teršiant grindinį kreidelėm, o tai kas tom kreidelėm buvo užrašoma. Juk kiekvienais metais centrinėse aikštėse vaikai kreidelėm piešia ir iki šiol niekam tai nekliuvo. O vat žodis Tie-SOS, pasirodo, demokratinėje Lietuvoje jau tapo nepageidaujamas. Ir jums tai nėra pagrindas abejonėms ?

   • Bobutė

    Žmonių požiūriai bei jų elgsenos logika būna labai skirtinga.

    Vieniems, pvz. p. A. Račui, kad pradėtų nepasitikėti reikia argumentų abejonėms pagrįsti.

    Kitiems, pvz, man, reikia argumentų abejonėms išsklaidyti ir tada jau pasitikėsiu…

    Iš kitos pusės, tai jei jau abejoji, tai jau nepasitiki.

    • Bobute, o ką reiškia pasitikėti? Yra tokia labai sena gera rusų patarlė доверяй да проверяй. Ir nors ji rusų, vienodai tinkama ir protingiems lietuviams. Sakote Jums reikia argumentų abejonėms išsklaidyti… Ar dažnai jos po to išsisklaido? Man atrodo, kad, jei remiatės tikrais argumentais, tai būna labai išimtinais atvejais. Nes dažniausiai jei kažkas ėmė kelti abejones, tai taip ir būna. Arba abejones sukelia abejotino stabilumo asmenys, kas nei kiek nepaguodžia.

  • Jeigu apie jausmus.. Aš pasikapsčiau visuomeninio transliuotojo naujienų archyve ir pabandžiau rasti nors kokį užsiminimą apie menininkų akciją „TIE-SOS“.. Pabandžiau rasti nors kokią informaciją apie visuomeninę komisiją, tiriančią gegužės 17-osios smurtą.. Dar pabandžiau paieškoti G.Aleknonio laidų..

   Ir pagalvojau čia kokios visuomenės transliuotojas yra LRT? Kad ne visos Lietuvos visuomenės tai faktas. Gal tada užtenka jau maivytis su tuo visuomeninio statusu, taip tiesiai šviesiai ir vadintis valstybinis (valdžios) transliuotojas?

 • Vaclovas

  Viena iš dabar Lietuvoje veikiančių partijų buvo pavadinta ,,teroristine“,kaip elgtis susitikus su jos atstovais.

  • Reikėtų gal nušauti tą teroristą…

   • Vaclovas

    Siūlot tapti teroristu

    • Ne, siūlau kovoti su teroristais. :)

 • Galius

  Arturai, nu neviduriuok – ivesk savo veiksmams bendro protingumo ir sveikos mastysenos kriteriju ir pietauk nors ir su rusu FSB rezidentu Vilniuje – tikrai zinosi kaip elgtis

  • Galiau, gal vis tik vertėjo į Artūro rašinį žiūrėti ne kaip į jo asmeninius išgyvenimus, o kaip į ironiją VSD ataskaitos požiūriu? Ar jūs tikrai nuoširdžiai pamanėte, kad Račas nebegali naktimis užmigti?

  • mielas Gailiau, sprendžiant iš tamstos raiškos stiliaus tai būtent tų kriterijų tamstai labai ir trūksta. Tikriausiai taip ilgai viduriavote, kad ir smegenys pasišalino.

   • Artūrai, ar verta priimti primetamas oponento taisykles ir stoti į kovą su anonimu? Aš tokiu atveju jiems patapšnoju per petį, pagiriu kokie jie puikūs oratoriai, kokie išmintingi. Taip gi save labiau apsaugai nuo purvo, kuriuo labai tave nori kažkas apdrėbti.

    • Jeigu sąžiningai mažai ką supratau… Kokios primetamos taisyklės, kokia kova, anonimai čia beveik visi, ar tylėjimas šiuo atveju) būtų apsisaugojimas nuo purvo ir t.t.

     • Vargu, ar čia sąžinigai, Regi. Bet jei jau nesupratai, tai bandau dar kartą. Atsakinėti į tokius pareiškimus kaip „neviduriuok“, neverta. Tokie autoriai tik ir laukia, kad jiems oponentas atsakytų dar skambesniu žodžiu. Taip jie pajunta pasitenkinimą. Ignoruoti juos – vienintelis teisingas kelias. Na ko jie eina pas nemėgstamą [gal net nekenčiamą autorių]? Jei nėra noro diskutuoti, ko ateidinėti?

     • Romualdai, tai mažą kas ko laukia ir nuo ko pajaučia (jaučia) pasitenkinimą. Tai turėtų būti tiesiog neįdomu ir nesvarbu.

      Aš apie tai, kad sureaguodamas anaiptol nebūtinai priimi kažkokias padiktuotas ir pasiūlytas žaidimo taisykles, apskritai neaišku kur čia žaidimas ir kur jo taisyklės. Kovos irgi nematau, anonimai, pasikartosiu, mes čia beveik visi.

      Ignoruoti vienintelis teisingas kelias? Na kodėl? Yra ir kitų „kelių“. Trumpai adekvačiai sureaguoti, kodėl gi ne. Arba iš viso tokio komentaro ne(pra)leisti. Kodėl būtent ignoravimas yra apsisaugojimas nuo purvo? Gal kaip tik nesulaukus reakcijos bus tik dar daugiau pastangų atkreipti dėmesį („purvo“).

      Jeigu trumpiau nemanau, kad teisinga taip tirštinti – stojimas į kovą, primetamos taisyklės, purvas, drėbimas (apdrėbimas) ir t.t. Tą ir norėjau pasakyti..

     • Aišku, Regi, kiekvienas savaip supranta virtualaus pasaulio orgazmą. Tačiau geriau jau purvinus komentatorius užbaninti, negu priimti pasiūlymą žaisti purvasvydį. Sakai, kiekvienas mes čia beveik anonimas. Na, taip, tą seniai matau. O kodėl taip? Reiškia aš noriu be atsakomybės švaistytis terminais, reiškia jei tu man pasakysi frazę, kuriai atremti aš neturiu argumentų, nes jų paprasčiausiai nėra, tada aš sau pasilieku malonumą tau „atkeršyti“ sakydamas, kad tu daunas, debilas, idiotas arba išgama. Mažiems vaikams ar sulėtinto brendimo piliečiams tai priimtina forma, suprantu tai, nes kai buvau kokių 10 metų pats tą dariau. O kaip turėtų būti net ne solidžiame, o paprasčiausiai siekiančiame išlaikyti padorų klimatą saite? Tinklapyje, kurio paskirtis atrasti mini tiesas vienu ar kitu aktualiu klausimu? Čia neturėtų būti vietos flūderiams ar smirdžiaburniams. Nes jie savaime išvaiko padoresnius pašnekovus ir po mėnesio ar kelių lieką tik pamazgų duobė. Kita vertus aš suprantu anoninimiškumo siekį. Priežasčių gali būti daug ir ne visos jos bjaurios. Pradedant nuo to, kad aš gal koks paulauskininkas, bet matau pas save partijoje daug purvo ir noriu apie tai išsakyti, kad niekas nesužinotų. Nenoriu nukentėti. Tų priežasčių gali būti ir daugiau, nepolitinių. Bet virtualiai išsikergti yra liguistų asmenybių požymis, todėl aš prieš tokių personų dalyvavimą. Aišku, čia Račo reikalas, mano nuomonė tik šiaip čia.

     • Jeigu apie anonimiškumą, galiu aišku kalbėti tik už save, mano vardas pavardė absoliučiai nieko nepasakys, nes nesu viešas žmogus, nesu nei mažiausia dalelyte žinomas (atpažįstamas) žmogus. Tiesiog eilinis žmogus iš minios šimtų tūkstančių tokių pačių. Nepriklausau jokiai partijai, judėjimui ir niekaip su tuo nesu susijęs. Ką duos mano ne anonimiškumas? Manau lygiai nieko. Tik tokiu būdu leisiu išsidirbinėti iš savo vardo ir pavardės. Buvo čia tokių (kurie kažkur dingo) kuriems prigimtinė teisė į žmogaus vardo, pavardės pagarbą tiesiog neegzistuoja. Man egzistuoja. Kad ir koks būtų žmogus jis pirmiausiai žmogus, antra yra pagarba gyvybei bet kokia forma, taip pat prigimtinėms to žmogaus teisėms. Ar tai būtų pavardė Račas, Stankūnaitė, Venckienė, Grybauskaitė ar dar kokia nors išsidirbinėjimas iš pavardžių (vardų) man asmeniškai nepriimtinas. Kitas dalykas kai žmonės atkapsto kokią nors asmeninę informaciją ir ją naudoja kaip argumentus arba tiesiog argumentacijai. Pvz. dizaineris pagal profesiją turi būti kvailas politiniais klausimais ar kažkas panašaus. Yra žmonių kurie kapstosi asmeniniuose dalykuose ir traukia sau priimtina forma atskiras detales ir tai panaudoja visiškai ne į temą. Jeigu trumpinant anonimiškumas plati tema. Mano supratimu prieš reikalaujant iš žmogaus nebūti anonimu reikia gerai pagalvoti ką tai duos. Man asmeniškai visiškai neįdomu ir nėra svarbu, komentatorių tapatybės. Diskutuoju konkrečia tema ir tiek.

      Dėl purvasvydžio, manau vėlgi ne viskas taip paprasta „tiesiog užblokuoti“. Sprendimų yra visokių. Ne visi panaudoję žodį „neviduriuok“ yra verti blokavimo. „Dėkui“ Delfi, kurie prisidėjo prie susiformavimo tam tikros komentavimo kultūros, stiliaus ir netgi savotiško „teisingo“ komentavimo etalono, „dėkui“ už tai, kad normalūs, pakankamai kultūringi išsilavinę žmonės tiesiog įprato būtent taip o ne kitaip reikšti savo mintis internete. Ir dabar daug kam tenka su tuo kovoti pačiomis įvairiausiomis priemonėmis. Kovoti, perauklėti, aiškinti ir t.t. Blokavimas tik kraštutinė priemonė. Beje nemanau, kad reikėtų kapstytis tokiuose žmonėse, kelti jiems diagnozes, siūlyti visokius vaistus ir/ar specialistų pagalbą. Tarp kitko skirtingose vietose internete yra ir skirtingi diskusijų „formatai“. Kas priimtina vienur, kitur gali būti visiškai nepriimtina. Manau visgi esmė labai paprasta. Jeigu konkrečiai apie šią vietą tai yra vieno žmogaus asmeninis tinklaraštis, kuris atviras diskusijoms. Tam tikro lygio ir formato. Diskusijos įdomios žmonėms kurie nori diskutuoti, suprasti, sužinoti kažką naujo ar į(si)tikinti savo ar kito požiūrio (nuomonės) teisingumu. Diskusijose priartėjama (kiek tai diskutuojančių galimybėse ir nore) prie tam tikrų bendrų sutarimų, išsiaiškinimų (tiesų). Tačiau nereikia užsimiršti, kad žmogus kuris palaiko šį resursą turi teisę spręsti kaip jis nori konkrečius klausimus. Tai ne bendras resursas, tuo labiau neišlaikomas bendrai. Tiesiog atviras, ir atviras lygiai tiek kiek tinklaraščio autorius nori jį tokį matyti arba pakenčia tokį atvirumą. Padoresni pašnekovai išsilaksto? Ką padarysi yra kaip yra. Aišku gaila, nes būtų įdomu bent jau išgirsti nuomonę vienokiu ar kitokiu klausimu. Jeigu grįžti prie pradžios nemanau, kad verta tirštinti ir matyti čia kažkokias kovas, taisykles. Taip manau.

     • Rytis I

      Aj, kažkaip čia taip sudėtingai viskas :) Visiems „suviduriavusiems“ yra vaistai, o vaistų įsigyti galima vaistinėje, o vaistinė yra už kampo. Nejau kažkas privalo bei įpareigotas su kiekvienu atslinkusiu čia aiškintis – ką, kaip ir kodėl ten jis suvartojo. Iš visiško nebent nieko neveikimo – o taip gi nėra, greičiau atvirkščiai.

     • Regi, iš Tamstos įrašo galima pradėti galvoti, tarsi aš čia bandau kažkokias taisykles įvedinėti. Nieko panašaus. Aš tiesiog išsakiau mintį Artūrui, o tavo paklusimas leido man plačiau padėstyti savo požiūrį į anonimus ir bendrai bendravimo kultūrą, kas sąlygoja ir tolimesnius dalyvių tarpusavio santykius. O šiaip pretenzijų aš čia nekeliu, nes esu buvęs daugelyje forumų, kur vaizdas kur kas prastesnis. Čia dar visai nieko.
      Anonimų pateisinimų esu girdėjęs begales. Pačių įvairiausių. Tikrai nereikia to teisinimosi, nes jie visi netikri, dirbtini, su tam tikra melo kosmetikos doze. Pažįsty ne vieną žmogų, kurie žavisi anoniminiu komentavimu ir tikrai žinau, kad tai ne patys pagirtiniausi visuomenės atstovai. Bet gal baigiam šią temą?

     • Baigiam. Tiesiog neturiu ką naujo pasakyti. Viskas aukščiau išdėstyta.

      Dėl anonimiškumo nesutinku todėl vis dar turiu kitą nuomonę. Bet nematau prasmės diskutuoti, nes iš esmės bent jau aš tik kartosiuos.

    • Romualdai, aš su jais nekovoju. Tiesiog paaiškinu, kur jų vieta ir kad kitose vietose galioja kiek kitokios taisyklės. Esu optimistas ir tikiu, kad bent vieno iš šimto smegenys dar ne visiškai išsilyginusios.

    • Auksinis kardas

     Komentavimas, kaip nacionalinis užsiėmimas :-DDD

     • Nacionalinis užsiėmimas šiek kitoks – kas taikliau ir įdomiau ką nors išteplios. Pvz. N.Venckienę, arba prezidentę. Arba jų bendrą tandemą na ir t.t..

     • Fredis*

      Lryto žurnalistė Asta „Kalvis“ nuolat budi aljanse
      http://www.facebook.com/pages/Antivioletinis-Aljansas/248662925203911 ir karts nuo karto parašo apybraižą į Lrytas, žinias persispausdina delfis. Bjaurioji demokratijos pusė. Šiandien valdžia ir žmonės paminėjo gedulo ir vilties dieną, viena mintis buvo pasakyta beveik gerai: „Sovietmetis sunaikino intelektualiąją tautos dalį, pasekmes jaučiame iki šiol“.

     • Auksinis kardas

      oj, oj, sutepliojo prostitučių-kalių-pedofilų motinėlę, pasaulio teisėjėlę :-DDDDDDD

      eitumėt pinigo užkalt, bernužėliai, nusipirktumėt mopedą, ir apiperstumėt visas pasaulio ne-teis-ybes takučiais link Žaliųjų ežerų

     • Auksini, o galima dar paprašyti? Tamsta rodotės toks užtikrintai ir įtikinamai gražus, mielas, teisingas ir kūrybiškas kai tik paliečiat savo kūryboje tos „motinėlės“ arba N.Venckienės temą.

      Ir jeigu ne paslaptis, iš kur toks įsitikinimas dėl bernužėlių, kurie neina pinigo kalti, ne pirmą kart girdima?

     • suomis

      Regi. Žmogui skauda, reikia jį suprasti. Gal moteriškė jį nubaudė, na ir žmogeliui nervai nelaiko. Kaip tik proga išsilieti.

     • Kažkas man kažkada buvo sakęs, kad auksas – taurusis metalas, nes nerūdija. Bet, matyt, melavo. Žiūriu, kad auksinis kardas jau visai surūdijęs. Ne tik fizine savo prigimtimi, bet ir moraliai.
      Regi, tave, ko gero, ir toliau žavi anonimų stenėjimai ar ne? :)) Tik tas auksinis, neabejoju, realiame pasaulyje tikrai elgiasi kaip auksinis, už tai čia išsikergia iš dūšios.

     • Rytis I

      Anonimas gerai. Kai kas įspiria, tai ne taip skauda. O mitinge irgi niekas nieko nepažįsta. Nebent tą, kuris ant bačkos. Bet nesispardo, reiškias tai gal ne nuo to priklauso, galimai blogosferoje susirenka stipriai skirtingi žmonės…

     • Ryti, gal paskubėjai pavyzdį pateikti. Mitinge, paprastai daug kas daug ką pažįsta. O jei nepažįsta, tai nesunkiai susižino. Man, pvz., tekę vieno mitingo metu labai aktyviai vieno vyro fotografuojamam. na argi gali būti ne smalsu? Tad tuoj pasiklausinėjau ir netrukus tada, sužinojau, kad tai Gorienės vyras. Dabar jį jau žinau. :)

     • Bobutė

      Šaunuolis anonimas Romualdas. Kaip šauniai sutvarkė visus kitus anonimus, pasislėpusius po „melo kosmetikos doze“. O pasislėpę,matomai, nes surudėję morališkai?
      Vienžo, aštriai, taikliai, protingai ir etc.
      Ir, kas svarbiausia, argumentai neatremiami.

      Žinoma, tai, kad visokie užkalniai, įvairūs snukiaknygės (ar kitų virtualių vietų)gyventojai, neanonimiškai prirašo/prikalba tokių bjaurybių, kad pralenkia, ar bent nenusileidžia, daugumai anonimų nėra joks argumentas…

      Jei tik p. Romualdas panorėtų tapti ne anonimu, tai, manau, galėtų kandidatuoti į Seimą ar bent į Savivaldybės Tarybą…

     • Bobutė

      P.S. Skubu prisistatyti, o tai ir mane prie surudyjusių melagių priskirs. Esu Agota Meilutienė iš Balbieriškio…

     • Auksinis kardas

      Tokiems patiems romualdams, kai kitoje vietoje virtualioje erdvėje mato tą patį asmenį su vardu ir pavardę, būna nepakankamai gera nuotrauka – nieko naujo priekabiautojų pasaulyje.
      Apie Valcerį straipsnį už satisfakciją užskaitau, Romualdai, tą šiknių pažinojau iš darbų laaaaabai panašių į aprašomą epizodą. Būdamas Juodkrantėje bandysiu kaip nors padėti ponui Dievui.

     • Malonu, tada būsime kaimynai, aš ten šalia gyvenu. Prie Cinkiškių majako.

     • Auksinis kardas

      Kaimynais vargu ar būsime, nes nakvoti ten prasmės didesnės man nėra, bet reikės pažiūrėti koks ten švyturys, ir kokio gerumo servitutinės tvoros.

     • Aš su bobute kaimynas. :DDD

     • Auksinis kardas

      Gražus tas Balbieriškis. Tik kažin ar iš ano būtent grožio Bobutė plaukusi.

     • Pabandžiau pasitikslinti, ale nieko konkretaus apie jos gyvenamąją vietą. Kiek suprantu, šiuo klausimu tyrimai iš žalydovų dar nebaigti. http://www.pipedija.com/index.php/Bobut%C4%97

     • Bobutė

      Šaunuolis anonimas „Romualdas“…:) Va kiek apie mane atkapstė…:)

      Beje, gal net pats nepastebėdamas, tapote gera iliustracija p.Regio teiginiams – puolėte ieškoti asmeninės informacijos apie Bobutę… Dabar turėsit „argumentų“…:)))

      Sveikinu. Suradote patį patikimiausią šaltinį – pipediją.:)

     • Niekada neneigiau žinojimo su kuo bendrauji, ar kieno teiginius skaitai svarbos, tai visada palieku tiems, kuriems lygiaverčiai tiek L.Tolstojaus raštai, tiek įrašas ant parko WC sienos, pavyzdžiui здесь был Коля. Daugiau turintys laiko gal ir bobučių raštelius mėgsta, kiekvienam gi savo. Dėl tos pačios priežasties niekada neskaičiau ir Bobutės komentarų „Kristinos kliedesių“ laikraštyje. Na, o ta aplinkybė, kad garsioji Bobutė įsikūrusi šalia mano kaimo, netoli Cinkiškių majako, mane tikrai labai sudomino. Apgailestauju, kad Wikipedija dar nieko apie tamstą neparašė. Teko tenkintis Pipedija. Bet nepulkime į neviltį, ten vis dar nustatinėjama ar Bobutė turi vardą, o jei turi, tai koks jis [manoma, kad Valentinas]. Ir kai darbas bus baigtas, Wikipedijoje vietelė tikrai jums bus surasta.

     • Bobutė

      p. Romualdai,

      sprendžiant iš Tamstos komentarų bei to, kad nesusigaudote virtualioje erdvėje, esate gana pagyvenęs žmogus. Mums – senukams- dažnai būna sunku spėti su laiku, tad ir tampame kaip koks A. Čechovo žmogus futliare… O tas futliaras, tai sovietinio (ir ne tik sovietinio) mąstymo stereotipai…

      Ką gi, pabandysiu padėti. Pasidalinsiu savo patirtimi.
      Pabandykite suprasti, kad ne viskas ką perskaitote internete, laikraštyje, pipedijoje ar wikipedijoje ir etc., net nežiūrint kas parašė, yra tiesa. Be to reikėtų niekada nepamiršti, kad tuo pačiu slapyvardžiu naudojasi skirtingi žmonės. Beje, būna, kad žmonių vardai bei pavardės sutampa, nors Tamstai gal ir sunku tuo patikėti. Taigi Bobutė ar Romualdas viename tinklapyje gali neturėti nieko bendro su kito tinklapio Bobute ar Romualdu… Jau nekalbant apie tai, kad Bobutė galimai yra diedukas, o Romualdas galimai – Petras.

      Kai šitai suprasite, tada gal būt suprasite koks juokingas ir net dundukiškas yra Tamstos komentaras…:)

      Atkreipiu Tamstos dėmesį, kad sakydama – juokingas ir dundukiškas- kalbu ne apie Jus, o apie Jūsų komentarą(us).

      Beje, kodėl taip niekinamai atsiliepiate apie Kristinos kliedesių laikraštį ir ten komentuojančią Bobutę jei, pasak Jūsų, niekada nieko ten neskaitėte?

      Ir dar viena mintis, kuri, ko gero, Jums pasirodys labai šventvagiška ir/ar net kvaila.
      Reikia vertinti pačią mintį, faktus, argumentus ir etc., o ne tai kas juos pasakė… Nežinojimas kas pasakė leidžia susikoncentruoti ir vertinti pačią pasakymo esmę, o ne sakantįjį…
      Pavyzdžiui, jei pasirodytų, kad čia komentuojantis Valentinas yra Valentinas Mazuronis, tai bent aš net nesivarginčiau jo auklėti, o tik pasakyčiau, kad bendrauti su demagogais ir ultrapopulistais man neįdomu…:))))

      P.S. Kodėl pats komentuojate anonimiškai, jei manote, kad tai negerai? Kur pavardė, asmens kodas (nes tokiu pat vardu ir pavarde gali būti ne vienas) bei įrodymai, kad čia būtent Jūs, o ne kokia nors bobutė Jūsų vardu naudojasi?

     • Rytis I

      Bobute, galimai pačiu pačiu blogiausiu atveju Romualdas gali būti nebent apsimetėlis (visi vyrai apsimetėliai), bet visdėlto ne anonimas, o ne pačiu blogiausiu – tiesiog Romualdas, žr. nuorodą. :/

     • Ryti, man atrodo, kad Bobutė jau seniai išžiūrėjo viską, kas tik įmanoma. :) Čia buvo tik bandymas paprovokuoti, o gal gi aš tikrai imsiu ir parašysiu savo a/k. :))) Gi linksma būtų. O antra vertus, čia bandyta įrodyti, kad net jei bobutė parašytų savo tikrus duomenis, vis tiek jie būtų nieko neverti, nes gal būt ja apsimetęs kažkas kitas. Išvedžiojimų erdvė pas šią personą pakankamai plati, respect jai už tai.
      O pačiai bobutei noriu padėkoti už ilgą ir pakankamai suprantamą teoriją apie tai kokie mes bejėgiai internete ką nors žinoti ar suprasti. Ir jos toje analitikoje tiesios grūdas šioks toks yra. maždaug tokio dydžio, koks buvo, jei neklystu, pas Marių Kurevičių, kai jis gynėsi nuo Žiobienės, neva ne jis rašė, gal gi pas jį į namus atėjo kažkokia persona, parašė ir tvarkingai išjungusi PC, išėjo savais keliais. Kas gali paneigti, kad ir taip teoriškai galėjo būti? Vis tik ši teorija man patiko, pasiliksiu ją kaip mokomąją medžiagą kai turėsiu naujų mokinių, norinčių pramokti dirbti kompiuteriu. :)
      Tiesa, visa medžiaga mokymui netiks, nes paskutinė pastraipa (kur net pačiam autoriui kyla įtarimas, kad ji gal šventvagiška ir/ar net kvaila) su loginėmis klaidomis. Pastebėjote, ten teigiama, kad Reikia vertinti pačią mintį, … o ne tai kas ją pasakė… Ir čia pat susimauta, nes jei Valentinas yra Valentinas Mazuronis, tai ji net nesivargintų jo auklėti, o tik pasakytų, kad bendrauti su demagogais ir ultrapopulistais neįdomu…:)))) Tskant Mazūronis taptų išimtimi ir jau tada būtų svarbu kas ką pasakė

     • Bobutė

      Ojojoi, kaip viskas užleista. Pasirodo, p. Romualdai, kad, be viso kito, turit didžiulių teksto suvokimo bei logikos problemų. O ir per didelis susireikšminimas atrodo nesvetimas.:)

      Dėl teksto nesuvokimo.

      Aš nesakiau, kad mes esame bejėgiai internete, tai p. Romualdo interpretacija. Aš teigiu, kad jei neteisingai supranti/vertini aplinką (šiuo atveju virtualią erdvę) tai tada darai neteisingas išvadas ar, kitais žodžiais tariant, tampi bejėgiu… O kai kurie net pradeda visiškai pasikliauti pipedija…:)

      Dėl logikos šlubavimo.

      Tai, kad aš pasiųsčiau p.V. Mazūronį, grubiai tariant, velniop, niekaip neįtakoją pačio principo, kad reikia vertinti mintį, o ne tą kas ją pasakė. Tai tik parodo, kad mažaraštė kaimo moteriškėlė Bobutė nesugeba laikytis teisingo principo…:)

      Beje, tai tik papildomas argumentas anoniminiam komentavimui. Nežinau kas yra Valentinas ir todėl kalbu, diskutuoju su juo, o kartais net paauklėju, o jei žinočiau, tai galimai tik pasiųsčiau…:)))

      P.S. Patikėkit, p. Romualdai, man visiškai nesvarbus nei Jūsų tikras vardas, nei pavardė, nei asmens kodas, nei, tiesą pasakius, Jūs pats… Nes visa tai sužinojus, galimai reikėtų pasiųsti Jus pas … Galimai pas p. Mazūronį…:)

      P.P.S. Tikiuosi, kad apie mokinius pajuokavot. Jei ne, tai nuoširdi užuojauta tiems mokiniams…

     • Auksinis kardas

      Na, kodėl gi? Kai pensininkas užsuka pas pensininką sužinoti kas yra kompiuteris ir Internetas, maži stebuklai gali įvykti. Leiskime tuo saikingai didžiuotis.

      Aišku, apmaudu, kai kokio žmogaus logika klupinėja savo pačios painiavoje, sugalvoja demaskavimus ir įrodymus, kad būtų būtinai demaskuota ir įrodyta – betgi tokiu būdu supranta savo pareigą tiesos pergalėms. Kad ir kokios jos savotiškos, žiūrint iš šalies.

      Sakykime tiesiai kas tegali gelbėti tokiais atvejais: atsarga prieš įteisinant visokeropas versijas, ir savikritika.

     • Gero savaitgalio Bobutei ir AK. Pailsėkite, juk vasara. :)

     • Valentinas

      bobutė: „Pavyzdžiui, jei pasirodytų, kad čia komentuojantis Valentinas yra Valentinas Mazuronis, tai bent aš net nesivarginčiau jo auklėti, o tik pasakyčiau, kad bendrauti su demagogais ir ultrapopulistais man neįdomu…:))))“
      Panašiai skambėtų, jei Balbieriškio kultūros namų muzikos mokytojas kalbėtų apie Rinkevičių,kad pastarasis yra ultrapopsistas.
      Apskritai, bobutės nesugebėjimas reflektuoti savo demagogiškumo yra stebėtinas ir šaukiasi atskiro dėmesio. Tačiau tuo neužsiimsiu, nes man bobutė yra visiškai neįdomi kas ji bebūtų.

     • Bobutė

      Sveikas senai neregėtas, Valentinai.

      Neburbėk ant savo auklėtojos. Negražu.
      Ir, juolab, melaginga.
      Juk būtent neįdomios Bobutės išlindai pakomentuoti…:)

      O šiaip esi šaunuolis. Žinai maestro Rinkevičių, keletą mandrų žodžių, kuriuos kaišioji kur nereikia, bet vis dėlto Tu juos žinai…:) Šaunuolis.:)

      O kodėl Tave taip užkabino p. V. Mazūronio apibudininmas? Negi…? :))))

     • Va tau ir bobutė, nei sekmadieniais nenori pailsėti. :)) O šiaip jau Mazuronis visai normaliai mąstantis politikas. Tik ne kiekvienam gal norisi girdėti protingų minčių? Kitiems gal dogmos kur kas svarbiau už protą…

   • Galius

    Artūrai, neįsižeidinėk tuščioje vietoje. Stilius kaip stilius, viskas lietuvškai, būna ir blogiau. Nereikia taip jau tiesiogiai užsigauti, o juo lab taip grubiai atsakyti. Šiaip kaip ir rašo Lietuvių kalbos žodyne „Viduriuoti“ perkeltine prasme reiškia „be reikalo jaudintis, nerimti, karščiuotis“ – būtent tai ir norėjau pasakyti – VSD akivaizdžiai galvoje turėjo kažką konkretaus (nesunku gi suprasti ką, nepaisant išplaukusio teksto), o pats pamatei juodus katinus ten kur jų nėra – šiaip ar taip skanaus pietaujant su diplomatais, gal ką įdomaus po to mums parašysi.

    • Marius

     Tai bent argumentas: toks žodis yra žodyne!.. Tarsi nuo to fakto, kad žodis yra žodyne įžeidimas tampa mažesnis?

 • Fredis*

  Su nuostaba per LR kartais tenka išgirsti išmintingą balsą: http://www.lrt.lt/naujienos/proskyna/10/922/kreivas_zaliosios_energijos_veidrodis

  • Rytis I

   Kokias išvadas būtų galima padaryti, paklausius išmintingo balso? Lietuviai vienaip kalba, kitaip daro, yra veidmainiai, be to, nenori mokėti brangiau. Reiškias, „žalieji“ yra apsimetėliai skregos ir, beje, parsidavę rusams.
   p.s. Tiesa, tokiais ar panašiais balsais alternatyviosios technologijos buvo puolamos dar tada, kai apie naująją AE niekas net nesvajojo… Ir galimai tai buvo daroma taip pat ne be tų pačių rusų pagalbos. T.y. tas pats, bet atvirkščiai?

   • suomis

    Ką čia slėpti? Visa Lietuva yra parsidavusi rusams. :)

 • Fredi*, jei šia tema vietoje Staselio būčiau kalbėjęs aš, net nepradėčiau eiti tokia linkme. Nes absoliučiai aišku, kad tautai niekas neaišku šiuose vandenyse. Drįstu abejoti ar net pats man galėtum paaiškinti, ką aš turėčiau daryti, kad pas mane į namus pradėtų tekėti būtent Kauno hidroelektrinės jėgos. Tai ko galima tikėtis pravedinėjant tokias apkalusas, ar, tuo labiau, atlikinėjant tokių apklausų analizes?

  [Citata: „Per keletą mėnesių hidroelektrinėje pagamintos energijos paketus nusipirko vos kelios verslo kompanijos. „Lietuvos energijos“ vadovas Dalius Misiūnas teigia tikįs, kad netrukus tokią paslaugą galbūt įsigis… pirmasis fizinis asmuo“].
  Man pakankamai liūdna skaityti žmones, kurie analizuoja pravedamas apklausas. Ir visai liūdna sutikti žmogų – jomis tikintį. Nes dar iš dalies suprantu „analitikus“ – Kažką protingo norisi parašyti, o nėr ką. Na tai ima apklausas analizuoti. Nors, tikriausiai, puikiai supranta, kad tai rašymas šakėmis ant vandens paviršiaus.

  • Sapnas

   Romualdai, iš kur toks protingas atsiradai? Čia rimtai.

 • Fredis*

  Jeigu nepatinka išmintingas balsas, galima pasiskaityti mažiau išmintingą ir „ant dūšios“ pasidarys ramiau, „Staselis atstovauja lobistus, papirktas“, tikrasis tiesos žodis yra toks: http://www.15min.lt/naujiena/pinigai/lietuvos-naujienos/zurnalistas-pavelas-antonovas-i-energetine-nepriklausomybe-reikia-investuoti-taciau-branduoline-energetika-nera-iseitis-194-212686

  • Rytis I

   Bulgarai daugiau kalba apie saugumą. Mes gi ant svarstyklių metame ekonominę naudą prieš ekologinę žalą. Arba nepriklausomybę nuo nekenčiamo ruso prieš lobistinį atomą. O juk geografine prasme su VAE saugumu – tik pora km nuo EU sienos – daug prasčiau. Kažkas panašaus jei susisodinti valdžios viršūnėlę bei generolus į TU-154 ir bandyti leistis rūkuose Smolensko kariniame aerouoste – paskiau joks tyrimas nieko neišaiškins, o ir tirti nebebus kada… reiks nešt kudašių.

   • suomis

    Būtų neprošal, visą valdžią susodinti į lėktuvą ir nusiųsti – на деревню к дедушке.

    • Rytis I

     Na, priešingai nei mes, lenkai berods ypatingo džiaugsmo neparodė :/

     • suomis

      Na pas juos irgi ne viskas taip paprasta.

 • Štai kur abejojanti žiniasklaida (:D):

  http://www.delfi.lt/news/daily/kedys/po-garliavos-dramos-nvenckiene-interviu-dalijo-turedama-nedarbingumo-pazymejima.d?id=58903577

  žurnalistui nežinoma nedarbingumo priežastis, bet už tat žinoma (matyt), kad „sergantis“ žmogus negali „realiai dalyvauti įvairiuose renginiuose“..

  Nes matyt turi su termometru burnoje (ar kitur) gulėti lovoje, gerti čiobrelių (aviečių) arbatas su medumi ir tik retkarčiais, labai saikingai, pasiskaitinėti tą pati delfi.

  • suomis

   Delfio žurnalyyystai irgi sugeba nustatyti diagnozes per atstumą. :DDD

   • Čia yra dar viena standartinė lietuviškos žiniasklaidos problemytė – o kur gerbiami delfi žurnalistai bent standartinis saugiklis prieš galimus etikos pažeidimus – redakcijai nepavyko susisiekti ir išklausyti aptariamojo ar jo atstovų nuomonės (pozicijos, paaiškinimų)?

    Ar bent bandyta gauti „šios teisėjos“ komentarą? Nes man kaip skaitytojui šio žurnalistinio kūrinio tikrai neaišku ar kas bent bandė paklausti pačios N.Venckienės kokia jos nedarbingumo priežastis ir ar toks nedarbingumas netrukdo „realiai dalyvauti įvairiuose renginiuose“.

 • Audrius

  Naglis Šulija prognozuoja,bet šį syk ne orų prognozę. http://www.komentaras.lt/?p=19763

  • suomis

   Geriau Šulija prognozuotų orus. Turiu pasakyti, kad jo orų prognozės yra pakankamai objektyvios. Sekmadieniais žiūriu būtent jo orų prognozes.

 • Ats ne į temą.

  Du skirtingi kreipimaisi?

  kauno.diena.lt:

  „Mes, grupė Lietuvos rašytojų sąjungos narių, sunerimę dėl žmogiškumą ir demokratiją paminančių veiksmų Lietuvoje, kreipiamės į Lietuvos žurnalistus, nepriklausomus, nepraradusius tautinės savimonės, prašydami informuoti plačiąją visuomenę apie prievartą ir nusikalstamus persekiojimus tų, kurie pilietinę atsakomybę ginančiais veiksmais priešinasi nužmogėjančiai policijos, prokuratūros, teismų, specialiųjų tarnybų agresyviai savivalei“

  alfa.lt:

  „Mes, grupė Lietuvos rašytojų sąjungos narių, sunerimę dėl žmogiškumą ir demokratiją paminančių veiksmų Lietuvoje, kreipiamės į Lietuvos žurnalistus, nepriklausomus, nepraradusius tautinės savimonės vis dar tarnaujančius spaudos magnatams, prašydami informuoti plačiąją visuomenę apie prievartą ir nusikalstamus persekiojimus tų, kurie pilietinę atsakomybę ginančiais veiksmais priešinasi nužmogėjančiai policijos, prokuratūros, teismų, specialiųjų tarnybų agresyviai savivalei“

  Vienas variantas pateiktas Kauno dienai, kitas pateiktas Alfai? :)

  1 šaltinis: http://kauno.diena.lt/naujienos/nuomones/siuo-metu-svarbiausias-ginklas-viesumas-431806

 • O ko pyksti

  VSD tai gerai žino,kad BNS yra informacinis filtras.Tiek,kad jau nebereikalinga BNS Saugumui pasidarė,todėl ir nuleidžia į unitazą. :D

  • panašu, kad tamsta ką tik iš ten išlipote… Gal geriau grįžkite.

 • Jonas iš kaimo

  Suomis – idiotas, Apžvalgininkas išdavikas. Yra ir keletas protingų vyrų.. Niekada neskaitau delfi, 15 min., komsomolkos. Labai normali politika buvo prie Antano Smetonos. Geras LT politikas (apžvalgininkas) sugeba įžvelgt to meto POLITIKOS VYRUOSE esminius moralės pamatus ir subalansuot juos nūdienos šlykščiam euro-kosmo-politizmui. Jie didvyriai. Bet jų labai mažai. Deja.
  Rašykit vyrai trumpai ir aiškiai – o ne šakėm ant vandens.

  • Apžvalgininko nuomonė

   Oho – jei apie mane, tai kada, kur, kokiomis aplinkybėmis ir ką? :)
   Neatsakysi, nes nebuvo tokių dalykų.

 • petras

  Račai ir toliau garbink chuntą ir nieko tau, prisitaikėli, nenutiks. Kai labai bijosi pastovėk „po medžiu“ ir praeis.

 • Bent jau šis Račo straipsnis niekaip nepaglosto VSD. Todėl įdomu ar Petras mano, kad VSD yra chuntos griovėja? Jei taip, tai kas ką už chuntą laiko?

 • LeoLT

  Ar slibinas.lt jau nebeveikia?

  • Deja, nebe. Tai juk buvo specialus projektas, be to, jo tikslas vėliau buvo pasiektas.

  • Rytis I

   Domenas laukia sekančio „Slibino“. Tiesa, berods dabar jį tektų išpirkinėti iš kokio tai Aleksandro S.

 • P.E.

  Kaip sakoma ,nemokamų pietų nebūna….

 • Taškas

  Keistai pasibaigė Jakilaičio ir Venckienės pokalbis…

 • briedis

  tinklaraščio šeimininkui patarimas, kurio jis neprašė- kita sykį, kai eisit pietauti, atsineškit dėžutę žmonos sumuštų sumuštinių, o diplomatams paaiškinkit, kad jautiena ten ne iš Brazilijos, taigi- jokios grėsmės mūsiškiam žemės ūkiui…

  • Jei jau neštis sumuštinį į restoraną, tai bent jau briedienos reikėtų.

   • briedis

    pone romualdai,- kai aš buvau jaunas, tokiais atvejais būdavo atsakoma: „kam man šaldytuvas, jeigu aš nerūkau“. O štai dabartinis jaunimėlis gavo saugumo departamento ataskaitą nr.1…

    • Bijau, kad jaunimėliui tos ataskaitos mažiau svarbios negu pica.

     • briedis

      Ir gerai- jaunimas dabar praktiškas ir racionalus. Moka teisingai pasirinkti.))

 • LeoLT

  Ar būtų galima gauti rekomendacijas (tokios, pamenu, buvo „slibine“) kaip rinkti parašus, įvertinus Jūsų patirtį?

  • Pagrindinė mano rekomendacija būtų tokia: parašus reikia rinkti, o ne kviesti ateiti pasirašyti. Antra rekomendacija – sekti renginių tvarkaraštį ir prilausomai, kas yra potencialūs pasirašytojai, taikytis prie jo. Bet vis tiek svarbiausia yra būti aktyviu parašų rinkėjų, o ne pasyviu laukėju:).

   Beje, o slibinas.lt rekomendacijų tokių lyg ir nebuvo…

 • Taškas

  Pedofilijos byla, tiksliau, bylų paketas- kaip koks slogus, nepasibaigiantis sapnas.
  Pilnas falšo. Ir kas blogiausia- falšas iš abiejų pusių. Buvo gi ir sudėtingesnių bylų, jas išnarpliodavo, įvyko teismai, nusikaltę – sėdi.
  O čia- kaskart vis nauji niuansai, deja tik dar labiau painiojantys ir keliantys klausimų. O jų – neatsakytų – apstu iki koktumo.

  Yra argumento jėga ir jėgos argumentas. Pastaruoju dabar labai naudojasi viena pusė. Deja, ta, kuri turi atstovauti Valstybę- na, neduosiu įrašų, na, pateiksim sąskaitą`už 240 pareigūnų atliktą darbą etc.

  Kitos – patvorinių jėgos argumentas – ne tik balsai rinkimuose, bet perlenkus lazdą – ir šakės, tikrąja prasme.

  Gal tikrai to ir siekiama? Juk Kremliui tai tiktų itin.

  • Taškas

   P.S. Va, pasirodo, Edmundas Jakilaitis žada sekmadieniui dar vieną sąmokslo teoriją.
   http://www.lrytas.lt/-13397636691338582808-po-violetine-v%C4%97liava-buriasi-pakaun%C4%97s-terorist%C5%B3-liku%C4%8Diai.htm

   • romas

    Man buvo nuostabu, kad šita sąmokslo teorija nepradeda gyvenimo http://racas.lt/kokio-tyrimo-nori-d-grybauskaite/#comment-102003. Šiemet bus grįžtančių į didžiąją politiką. Tos chebros scenarijai lengvai nuspėjami.

    • Taškas

     Romai, pagarba :) Aplenkei ( o gal nukreipei?) Edmundą su visa jo komanda net dviem savaitėm… Tik kažkaip nebtelpa į jokius loginius rėmus…

     Man patiko, kaip nuoširdžiai Jakilaitis nustebo išgirdęs iš Venckienės, kad lavonų – apie dešimt. O gal suvaidino?

  • Rytis I

   Kuomet valdžia, apsikausčiusi jėgos struktūromis bei „giesmininkų“ palyda, uzurpuoja teisybę ar tesingumo pamatus, silpnesniajai pusei lieka laukti rinkimų. Na, jei ta pusė pakankamai adekvati ir jei rinkimais pasitikima. Štai p. Vaigauskas, permetęs demokratinių rinkimų vadeles iš vienos rankos kiton, Seime susilaukė ir šiltų pasveikinimo žodžių: „Senas arklys vagos negadina ir linkime, kad ji būtų dar gilesnė!“ Taip. Geri žodžiai, beje, galiojantys turbūt daugeliui valstybininkų :)
   Na, o ką daro neadekvačioji pusė, katrai uzurpacijos sąlygomis rinkimų apygardos kelia pasitikėjimo nedaugiau, nei kitos struktūros (išskyrus gaisrininkus), kadangi tai, akivaizdu, tik to pačio mechanizmo dalis? Atsakymas berods paprastas – imasi neadekvačių priemonių. Nepulsiu vardinti, iš paminėtinųjų tai ir eilinė emigracija. Iš istorijos žinome be to, kad tai gali būti ir pamojavimas vėlevėlėmis pasitinkant svetimus tankus, mėtomos puokštės, perduodami „svečių“ dispozicijon geriausi miestelio pastatai, pavyzdžiui, teismo rūmai. Paskiau, sakykim, 40-ųjų liepą, girtas žemesnio rango veterinarinės dalies karininkas (niekas neskyrė rusiškų laipsnių, kažkokios dvi juostelės – galvojo kad pulkininkas, bet kad ne) reikalauja lietuvių kareivinėse prieš miegą giedoti „Internacionalą“, vietoj Tautiškos giesmės. Lietuviai nemoka, bet kadangi yra jų pačių vado įsakymas paklusti „svečių“ įsakymams – burnodami, bet mokosi. Tada mokėjo šventai paklusti įsakymams. O gal yra tokie nusikalstami įsakymai, kuriems galima nepaklusti?. Paklusti negalima?Tiek to, čia truputis į šalį…

 • Nida

  Paskaičiau p. Račo atsakymus į jam nepritariančius rašinius ir pasibaisėjau. Šitokia nepagarba rašantems, tiesiog pravardžiavimas, paniekinimai. Juk žmogus ne koks suvirintojas O BNS vadas. Vistik ir žavisi Uspaskiu tokie pat kaip jis. Diplomas nepadeda.

  • miela Nida, ačiū tamstai už nuomonę. Ir gal geriau nebeskaitykite tų baisybių, nes dar naktimis nemiegosite, o paskui aš būsiu kaltas. Skaitykite Užkalnį, Čyvą ir Laučių.