Kodėl Lietuva renkasi V.Uspaskich?

Savaitraštis 15min 2012 06 15

******************************

Šią savaitę per susitikimą su užsienio valstybių diplomatais (apie kurį tikriausiai reikės pranešti Valstybės saugumo departamentui, nes ne tik pietumis pavaišino, bet dar ir suvenyrų davė) išgirdau klausimą, kuo paiškinti pastarųjų apklausų rezultatus, kurios rodo, kad daugiausiai Lietuvos gyventojų rengiasi balsuoti už Darbo partiją. Kaip čia yra, klausė vienos ambasados darbuotojas: mes nuolat girdime, kad Rusija yra didžiausia išorės grėsmė Lietuvai, kad rusai čia nemėgstami, o jūsų rinkėjai rengiasi patikėti valstybės valdymą rusui V.Uspaskichui, kuris nuo teisingumo slapstėsi Maskvoje?

Iš kart net nesugalvojau, ką atsakyti. Bandžiau paaiškinti, kad tų rusų Lietuvoje liko ne tiek jau ir daug, kad dauguma jų puikiai integravosi į visuomenę ir kad normaliems šalies gyventojams iš esmės visiškai nerūpi, kokios tautybės jų kaimynai ar bendradarbiai. Čia tiesa, gal truputėlį viską pagražinau, nes iš tiesų tai apklausos rodo, kad beveik pusei Lietuvos gyventojų ne tik kad nenorėtų, kad jų kaimynai būtų kitos tautybės ar religijos, bet net ir būsto jiems išnuomoti nesutiktų.

Bet, nepaisant to, pagrindinė mano atsakymo mintis buvo ta, kad Rusija, Lietuvos politikoje yra tas pats, kaip ta gana intymi kūno dalis, kuri kai kuriems šokėjams tampa didžiausiu kliuviniu suktis ant parketo.

Nežinau, ar mano paaiškinimas nuskambėjo įtikinamai, tačiau bent jau man pačiam nekyla jokių abejonių dėl to, kad Rusija dabartinei valdžiai yra puikiausias dalykas, kurio net nereikia išgalvoti. Subalansuota užsienio politikai, bet tinka ir kitoms gyvenimo sritims.

Štai, pavyzdžiui, neseniai Lietuvos ambasadorius Jungtinėse Tautose D.Čekuolis pralaimėjo rinkimus į Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos pirmininko postą. Ir pralaimėjo ne bet kaip, bet per balsavimą, kuris buvo surengtas pirmą kartą nuo 1991 metų, nes pastaruosius 20 metų dėl kandidatūros į šį postą būdavo sutariama be balsavimo.

Kas dėl to kaltas? Žinoma, Rusija. Lietuvos diplomatai čia niekuo dėti, nes jie iki pat paskutinės minutės tikėjosi, kad Serbija atšauks savo kandidatūrą ir siekdami šio tikslo vienu metu net grąsino blokuoti ES ir Serbijos derybas.

Rusija gi dirbo visais frontais ir, jei tikėtume užsienio reikalų ministru A.Ažubaliu, prieš pat balsavimą Niujorke net suorganizavo straipsnį Lietuvos žiniasklaidoje apie neaiškius įrašus KGB bylose, kuriose galbūt minimas D.Čekuolis.

Rusija juk viską gali – ji neabejotinai kalčiausia ir dėl to, kad Lietuvoje iki šiol nesibaigė taip realiai ir neįvykęs liustracijos procesas. Lietuvos politikai, ir ypač priklausantys dabartinei valdančiajai koalicijai čia niekuo dėti.

Tiesą pasakius, ir pati koalicija galbūt dirba ne Lietuvai, o Rusijai. Na, bent jau liberalioji jos dalis.

Čia ne aš sugalvojau – taip šią savaitę sakė pats premjeras A.Kubilius, kuriam kilo abejonių, dėl liberalų Seime pateiktų pataisų įstatymui dėl suskystintų dujų terminalo statybos. Tos abejonės buvo labai pagrįstos: pataisos buvo identiškos toms, kurias pateikė ir socialdemokratai ir prieštaravo tam, ką buvo sugalvoję konservatoriai. Tai reiškia – parašytos Rusijoje.

Šiaip tai viskas aišku, bet kaip paaiškinti tai žmonėms, kurie nepriklauso konservatorių partijai ir supranta, kad blogam šokėjui iš tiesų trukdo ne… .

(3 balsų, vidurkis: 3,67 iš 5)
Loading...