Pradedame nuotolines studijas

Neseniai čia buvau sutikęs vieną Vilniaus Universiteto Komunikacijos fakulteto student, kuris manęs klausė, ar aš kitais metais ten vėl dėstysiu. Sakė, dauguma mano buvusių studentų liko patenkinti, nors rugsėjį pamenu, džiaugsmu jie labai nespinduliavo.

Nežinojau, ką jam atsakyti, nes jokios žinios iš fakulteto po kurso pabaigos nesu gavęs, tačiau sakiau, jog nepaisant to, kad vis dar būčiau linkęs teikti labdarą (nes darbas už tokį atlyginimą yra labdara) spėju, kad tikriausiai nebe. Ir visai ne todė, kad Konservatorių propagandistas šokėjėlis A.Bačiulis savo sienlaikraštyje jau yra paskelbęs, kad aš pirmakursiams nebedėstysiu (nors iš tiesų tai dėsčiau antrakursiams, bet juk propagandistams faktai nesvarbūs). O taip spėju todėl, kad gana senokai pažįstu A.Vaišnį ir esu beveik 99 proc. tikras, kad jis nerizikuos sulaukti antro skambučio iš konservatorių šokėjėlio. Jis verčiau pakvies patį šokėjėlį dėstyti. Arba kokį kitą konservatorių propagandistą.

Tą mano spėjimą, beje, patvirtino ir vienas labai įdomus nutikimas, susijęs su greit įvyksiančia žurnalistų švente LeŽūdi, apie kurį čia nesiplėsiu, nes kam reikia, tas žino, o žinodami gali suprasti, kokia atmosfera vyrauja Komunikacijos fakultete. Čia kalbu, žinoma, ne apie visus, nes bent jau tarp mano buvusių studentų tos atmosferos nepastebėjau. Tiesa, jie dar turi laiko pasikeisti teisinga linkme.

Bet aš čia ne apie studentus.

Aš čia apie dėstymą. Ir štai ką aš sugalvojau: nelauksiu aš rudens ir nelauksiu, kol gerbiamas dekanas A.Vaišnys nuspręs, ar mane kviesti, ar ne.

Pradėsiu dabar. Užsiimsiu nuotolinėmis studijomis.

Procesas bus labai paprastas: imsime „tradicinėje“ žiniasklaidoje skelbiamą tekstą ir jį nagrinėsime. Parodysime, kas jame gerai, kas – blogai, ko trūksta ar ko neturėtų būti. Pasiaiškinsime, kuo delfiai skiriasi nuo žiniasklaidos, o propagandistai – nuo žurnalistų. Pakalbėsime apie teksto struktūrą, apie faktą ir nuomonę, apie vertimus ir trumpinimus, apie etiką ir jos nebuvimą, taip pat apie žurnalistų savireguliacijos institucijų sprendimus.

Mokesčio kol kas neimsiu, namų darbų neužduosiu, nebent bus savanorių.

Pradžiai pasižadu mažiausiai po vieną pamoką per savaitę. Bet šiandien njau turiu suplanavęs dvi.

Beje, pradėti galite nuo jau paskelbtų pamokų apie chliupiko Š.Černiausko iš delfių propagandinį tekstą apie tautininkus ir meluojančią konservatorę R.Juknevičienę bei to paties autoriaus rašliavos, kuria jis bandė man atsikeršyti už pirmąjį. (Beje, abu šiuos tekstus esu apskundęs L.Slušnio vadovaujamai trenktų kvankų komisijai)

Taigi, pradedam.

(19 balsų, vidurkis: 4,79 iš 5)
Loading...