politologas.lt, J.Šireika ir „parengta pagal“

Na , niekaip negaliu suprasti tos „lietuviškos“ požiūrio į autorių teises kultūros…

Na, nors užmušk.

Štai tikriausiai rimtu save laikantis tinklaraštis politologas.lt.

Skelbia tekstą „Gazprom“ prieš Europos Komisiją“.

Autorius – rimtai atrodantis Justas Šireika. VDU PMDF politikos mokslų bakalauras,  VU TSPMI tarptautinių santykių ir diplomatijos magistras.

Solidu.

Bet tik iš pirmo žvilgsnio. Nes iš tiesų tai visiškas „užkalnizmas“, tai yra, svetimų tekstų vertimas ir pasirašymas savo pavarde.

Na, yra šioks toks skirtumas – J.Šireika „savo“ straipsnio pabaigoje nurodo, kad „Tekstas parengtas pagal London City University teisės profesoriaus Alan Riley straipsnį dienraštyje The Wall Street Journal“

Bet to skirtumo nepakanka, kad suprastum kaip tas Justas sugebėjo tapti VDU politikos mokslų bakalauru ir kaip jis pateko į VU TSPMI magistratūrą. Du variantai: arba Justas yra Kašpirovskio mokinys, arba šių aukštųjų mokyklų duris ir langis reikia kuo skubiau užkalti lentomis.

Nes tik Kašpirovskis iš TV ekrano sugebėdavo užburti vandenį esantį stiklinėje ant stalo. Ir tik užburta aukštoji mokykla gali suteikti bakalauro laipsnį ar priimti į magistratūrą asmenį, kuris neskiria terminų „parengti pagal“ ir „išversti iš anglų kalbos“.

Tiems, kas burtais netiki, akivaizdu, kad tai, ką VU TSPMI magistrantas J.Šireika „postina“ rimtame politologas.lt puslapyje su savo pavarde yra pažodinis vertimas iš WSJ.

Suprantu, kad norisi atrodyti protingam, bet nieko nėra blogiau kai tai daroma kvailai.

Visada sakydavau, kad bus geriau, kai užaugs najoji karta. Pastaruoju metu tuo vis labiau abejoju.

 

 

(18 balsų, vidurkis: 2,00 iš 5)
Loading...
 • Paprastas copy-paste liapsusas, o ne kriminalas. Norėjau parengti trumpą teksto santrauką tą pačią dieną, kai tik pasirodė straipsnis, tačiau pradėjau ir nepabaigiau. Po kelių dienų prisėdęs neilgą tekstą tiesiog išverčiau iki galo ir nukopijavau į WP. Pastaba teisinga, bet visgi įžeidimais nepažįstamiems žmonėms svaidotės kiek per lengvai.

  • Justai, laikausi nuomonės, kad blogį reikia stabdyti pačioje pradžioje. Ir tai nebuvo įžeidimas nepažįstamam žmogui, tai buvo atsakas į Lietuvoje plintančią neatsakingumo kultūrą, kurios dalimi, deja, esate ir jūs.

  • Šiaip smalsu. O (c) tekstui perpublikuoti nereikia leidimu ? Ar vertimams jau copyright nebegalioja ?

   • bang

    Galioja.

 • hm

  o kartais Sireika nera ir Kubiliaus patarejas?

 • Jolanta Mis

  Pvz. AŠ, pagal Račo komentarus Mėnulio kalendorių nusistatinėju. Nes taip žmogus nepajunti kaip bėga laikas, gi žiūrėk vėl pilnatis artėja.

  • Jolanta Mis, o dundukai naudoja kalendorių. Nustebinote. Aš tai galvojau, kad jie dienas skaičiuoja pagal medžių kiekį miške.

   • aušra maldeikiene

    :)). Man patiko tie medžiai.Reikės pamąstyti, kaip tai padaryti konkrečiai.

  • Jonas

   Jolanta, sodru, man patinka:]

  • romas

   Kai kurie dundukai seka mėnulio kalendorių ir komentuoja tik per jauną ir delčią. Taip jie apsiramina, kad nėra veikiami mėnulio fazių :)

 • cimas

  „blogį reikia stabdyti pačioje pradžioje.“

  Tai čia už kelių dienų gi aktyviai rengiatės geram vakarėliui su bendraminčiais iš
  http://www.format-a3.ru/
  tik vis kuklinatės ir prisistatote tik vedėju, o juk tiek vargstat.
  Laikas toks pasirinktas kai pristatomas labai vykęs dokumentinis apie Barselonoje 1992 iškovotą krepšininkų bronzą tai kaip tik atvyksta Gomelskis ir Starikovas kartu su Jumis priminti, kad Seulas 88 mums (ne krepšininkams kiekvienai atskiram) brangiau.
  Gomelskis kiekviena proga (per Rusijos tv) primena mums ir saviškiems kuo mes обезаны, o Starikovas išvis gi laiko, kad jokios Baltijos kraštų sovietinės okupacijos nebuvo, kad Stalino tremtys buvo privalomas ar būtinos nekalbant, kad pilnai pateisinamos (tiesa čia jis kalbėjo išskirtinai apie 41 metus).
  Žodžiu sėkmės atidirbant su Starikovu formatA3 stategiją mūsų kraštui. Nes kaip matau ji gali pasikeisti priartėjus vizitui į Lietuvą http://www.format-a3.ru/ ką ant viršaus laikė kelionės metu į Latviją dabar kiek toliau nugrūdo.
  Tik būtų klausimas ar nepavėlavote Lietuvoje kovu su blogiu? Juk jau dėl stojimo į NATO nepaisant Jūsų perspėjimų įstojom, o tai jau buvo kada kada, ar tiesiog po paksiaus naujas įkvėpimas?

  • cimai, o kai zoologijos sode pamaotote mešką kartais nepradedate šaukti, kad rusai puola?

   • Drius

    Kuklus, labai, atsakymas.

 • cimas

  linkiu pasveikti

 • Darius

  Šito posto pavadinimas turėtų būti „prisėdau, nesugalvojau ką parašyti, iš š išspaudžiau vaško“.

 • Lornetka

  p. Račai, prisipažinsiu, kad anksčiau buvo Jūsų didelė gerbėja:) Dabar nebesu. Kodėl? Nes Jūs pastaruoju metu daugiau nieko nedarote, tik puolate paskirus žmones. Gerai, Justas apsižioplino, bet kam reikėjo visų tų postringavimų „užkalkime lentomis TSPMI“? Gal pats užsikalkite lentomis, nes tiek neapykantos, telpančios viename žmoguje, jau seniai bemačiau..

  Geros visiems dienos!

  • Lornetka, su visa pagarba tamstai ir atsiprašydamas, kad nuvyliau, leisiu sau pastebėti, kad žodį „neapykanta“ vartojate ne pagal paskirtį.

 • Jaunius

  Daug žadanti karta nieko gera nežada?
  Ponas Justas, pone Artūrai, dar ir Vyriausybėje pas Kubilių dirba. Čia tokia absoliučiai nereikšminga detalė, žinoma.

  • Andrius

   … dirba vyriausybej ir plagijuoja (o paprasciau – vagia) svetimus straipsnius – ir tai smulkmena ?… kitavertus lyginant su tuo kad partijai, kurios narys vadovauja vyriausybei plagijavimas yra iprastas dalykas, gal ir smulkmena…

   • cimas

    Šio blogo savininkui į Lietuvos Respublikos realų valstybingumą ir istorija nusispjauti…

    • Sejanus

     Plagijavimas tampa Valstybingumo dalimi? ;) Man ši valstybė vis labiau patinka.

  • aušra maldeikiene

   Šiaip jau neseniai Vokietijos ministras atsistatydino už plagiatą. Gal reikėtų jo magistrą peržiūrėti. :)

 • andrius

  Ponas Justas, jei jau ir pas Ministrą Pirmininką dirba, tuo labiau turėtų susimąstyti apie tai, kad vogt yra negražu.

  Manau, būtent žodžiu „vagystė“ jo pastangas išversti ir publikuoti tekstą įvertintų to teksto autoriai.

  A.Račas šioje vietoje teisus. O pvz opozicija, jei tik turi smegenų, dabar apkaltins A.Kubiliaus patarėją intelektinio turinio vagyste. Tai, žinoma, labai padės tiek patarėjo karjerai, tiek partijai per rinkimus.

 • Henkas Moodis

  Na jei straipsnis išverstas ir po juo sudėtos visos nuorodos į originalų tekstą, smerktino tikrai nieko nėra. Bet jei jos nesudėtos, o straipsnis akivaizdžiai pasisavinamas sau tai jau kriminalas. Keista tai, kad, TSPMI nuo bakalauro pirmo kurso šalina savo studentus iš instituto už išnašų nenaudojimą ir plagijavimą, ką šis magistrantas turėjo jau žinoti kaip du kart du. Bet daryti išvadas apie mokslo įstaigas pagal vieną žmogų nėra objektyvu, nes žurnalistų VU turėtu nerengti jau senai vien tik pagal Račo dažnokai minimų atskirų subjektų pavardes kaip nevykusio žurnalisto pavyzdį šiame bloge.

  • Lukas

   Smerktina, nes išversti lygu pavogti. 99 proc. Lietuvos žiniasklaidos užsienio tekstus tiesiog vagia.

 • suomis

  Agresyvi minia. :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
  http://www.didzgalvis.lt/kedofilai

 • Henkas Moodis

  Beje autorius mikliai greitai sureagavo į kritiką ir pakeitė: vietoj straipsnis parengtas tapo straipsnis išverstas. Vis dėl to kritika šiuo atveju suveikė.

  • reiškia, buvo verta…:) ir dar kartą įrodo, kad ne viskas dar prarasta.

 • Daugaila

  Vyriausybė išplatino šį tekstą – tie, kas prenumeruoja, gavo.

 • Daugaila

  Ir beje, Vyriausybė vertėjo nenurodė.

 • Vincas

  Nemanau, kad Justas sąmoningai taip pasielgė, tiesiog tai buvo neapsižiūrėjimo klaida, nors bet kokiu atveju tokių klaidų daryti negalima.

  • Sejanus

   Vincai, galbūt Justui taip netyčia gavosi, visko gali būti, tikrai nemanau kad visi iki vieno lietuviai yra plagiatoriai kiaulės akimis. Tačiau tokia priešiška reakcija man atrodo normali Lietuvos kontekste. Jei nesidomite, nepatikėsite, kiek čia įsigalėjęs vertimų spausdinimas kaip savo teksto. Dažniausiai net nepasivarginama rašyti „paruošta pagal“, vietoje to prie versto straipsnio užrašoma, pavyzdžiui, © Balsas.lt :)

   Aš, beje, gana dažnai pasivarginu pranešti apie tai originalaus straipsnio savininkams. Tik nesu tikras, ar jiems rūpi kažkur Europos užkampy pažeidinėjamos jų teisės, galbūt susitaiko kaip su neišvengiamu ir ne per daug nuostolių nešančiu dalyku.

 • Adas

  Andrius Užkalnis · 6.087 subscribers
  Prieš 13 min. šalia Vilnius, Vilniaus Apskritis ·
  Meluojantis šūdžius Artūras Račas savo bloge mano pavardei priskiria „svetimų tekstų vertimas ir pasirašymas savo pavarde“.

  Kadangi niekada gyvenime svetimų tekstų už savus autorinius neiškišinėjau, tai tegaliu palinkėti jam užsi**sti grabais ir skiriu atmarozkui nepereinamąjį Metų Šiknaskylės apdovanojimą.

  Linkėjimai visiems jo blog’o laikoms, belkoms, strelkoms ir bobutėms: lauksiu nekantriai, kas pirmasis iš jų papostins jam šį mano šiltą rudeninį palinkėjimą.

  Iš anksto atsiprašau tų, kam ši tema neįdomi.

  http://racas.lt/politologas-lt-j-sireika-ir-parengta-pagal/

  FIGHT !

  • Gintautas

   Adai, kad tas pilietis čia daugumai buvęs nebuvęs. Ko Jūs čia jį taip populiarinat?

 • Makmerfis

  na, į atseit jaunąją kartą nereikėtų dėti per daug vilčių. Dabar galvoju, kad iš tikro vakarietišką intelektualinę ir kitokią kultūrą galima išsiugdyti tik Vakaruose (studijuojant, gyvenant).
  Šiaip gal kiek ne į temą: Kubilius mėgsta puikuotis ekonominėmis žiniomis, išskaitytomis iš „The Wall Street Journal“, „The Financial Times“ ir pan. (regis, jau ir žinom, kas jam „monitoringus“ daro :). Man kažkodėl tai atrodo nerimta. Spauda lieka spauda, o mokslinės ekonominės studijos – visai kas kita.

 • Izbliondimas

  Lietuvoje susiduriu su tokiu reiškiniu, taip sakant: pirmoje stadijoje esi vienas su iniciatyva; dažniau, po to seka tyluma (kalbu, kai eina kalba apie rimtus darbus, kurie nėra skirti delfių komentatoriams ir pan. … – tuomet gi nebūtų tyluma, bet neigimas, kai ten viskas ir visi juk neigiami, apspjaudomi… bet čia kalbu ne apie padug…☺); kai reikalas pradeda „dėti kiaušinius“, – tų, kurie kartu nešė rąstą… nors vežimu vešk, netinka (nors traukiniu, gal…).
  Lietuva, šiandien, taigi, plagiato ir apsišaukėlių šalele patapusi, bene yr.

  Bet kaip suprantu tas pats ir išsivysčiusiuose kraštuose. Patentai jau nebegelbsti ir tampa seniena.
  JAV, kaip suprantu, turi vieną gerą vaistą, – sako, bėk vaikine, bėk, kad niekas niekada tavęs nepavytų… kai plagiatoriai, apsišaukėliai bus vis uodegoje ir uodegoje…

  Kaip manau Europoje, tai tieiog būtų ir neįmanoma (kaip JAV), – nes čia iniciatoriai ne dirbti skatinami, bet biurokratija užsiimti (kai paramą, du kart pranoksta darbas, tvarkant jos popieriukus, t.y. prieš, per ir po…).

  Išvada: tautieti būk atidus, – šiandien Lietuvoje ne plagiato, ne apsišaukėlio ir neieškok, tokių jau keli metai nerasta…☺

 • Kęstutis

  Brrrrr… Jau beveik iš eilės čia liejasi „storas avigalvis“, „bybeli“, “užkalnizmas”, etc. Baugu jau čia darosi… Negi bet tų „storas avigalvis“, „bybeli“, “užkalnizmas” jau niekaip? Kažkodėl čia apsilankydamas tikiesi apie tokius net girdėti, bet kažkodėl šio blogo autoriaus valia tie tikėjimai nelabai jau pildosi…

  • Rytis I

   Nuostabiausia, kad kiekveiną sykį atsiranda „darbštuolis“, kuris ten viską surenka ir atitempia čia. Atseit – va ką padarė. Tikras vaikų darželis…
   O beje, šiandien lygiai 30 metų, kaip komentaruose vartojamas simbolis :-)
   Šypsokimės.

 • viską žinau

  Man iš esmės įdomi paskutiniu metu plintanti bendravimo forma tarp opozicininkų – jei tavo nuomonė kitokia, aš tave išvadinsiu šūdu, durnium, avigalviu, stora kiaule, ir kaip ir viskas gerai, čia toks normalus bendravimas.
  Kur dingo ramus klausimo svarstymas? Aš suprantu, kad sunku sulaikyti emocijas, ypač ji turi asmeninių nuoskaudų, bet vistiek… Man labai patinka Algis Ramanauskas, bet jo komentarai Facebook’e po A.Račo straipsniu apie sodybą ir gėlytes tiesiog pribloškė. Tokie žmonės, kaip Ramanauskas, Mikutavičius, Mamontovas, kurie turi armiją gerbėjų ir pasekėjų, turi galvoti kaip ir ką jie kalba. Ramanauskas visada buvo pankas, bet žmogaus viešas išvadinimas „bybiagalviu“ ar kažkaip panašiai, yra tiesiog nepriimtinas.

  • Sejanus

   Neabejoju, kad jie galvoja, ką kalba. Ir kalba tai, kas patiktų jų gerbėjams bei pritrauktų naujų gerbėjų iš tikslinės žmonių grupės.

   Beje, kodėl Mamontovas šiame sąraše?

   • viską žinau

    Mamontovas nusifilmavo Nord banko reklamoje, surengė keletą renginių ir viešų akcijų, kur aiškiai išdėstė savo poziciją dėl šiandieninės Lietuvos. Neturiu jokių jam priekaištų, net nežinau ar turiu tokią teisę.
    Bet kai jį pamačiau Nord banko reklamoje, buvo dviprasmiškos mintys: tas bankas tikrai patikimas, nes Mamontovas šūdo nemala; jam turėtų būti labai finansiškai sunku, jei jau ir Mamontovas parsidavė tokiai reklamai.
    Turint omenyje, kad dauguma jaunų žmonių yra apolitiški, bet „klauso“ savo „dievų“, korifėjų, idėjinių lyderių – net nerandu tinkamo apibūdinimo – bankas žengė labai teisingą žingsnį pasikviesdamas Andrių nusifilmuoti jų reklamoje. Garantuoju, kad daug jaunų banko klientų patikėjo šiuo banku vien tik dėl Andriaus „laidavimo“.

    • Sejanus

     Tai kad reklamose besifilmuojančios žvaigždės nėra kažkas naujo ar tuo labiau gėdingo. Labiau gėda turėtų būti tiems, kurie sekioja visur paskui savo žvaigždutes… Sakyčiau nedera dėl to statyti jo į vieną gretą su Algiu.

   • Rytis I

    Žinomo Mamontovo nelabai žinomas brolis irgi „litofcas“.
    O šiaip jau nieko naujo, originalaus ir „nenusibostančio“ nėra tame viešajame blevyzgojimęsi. Čia vienas apsiputojęs tuzikas iš kur tai pribėgęs bei aršiai gindamas „dorą“ bet besikeikiančią pelę, kažkaip minėjo inteligentiško bendravimo dirbtinumą ir kaip jis parėjęs, atseit, nuo rusiškos blogosferos. Tai sakyčiau gal yra visiškai priešingai.
    Rusiškoje virtualybėje daug metų siautė (ir dabar nemirusi) tokia Hell hakerių grupuotė (vadas dešifruotas kaip berods toks Maksimovas, Vokietijos pilietis, adresas žinomas). Pora šimtų jos narių žinomi (beje, pora jų reziduoja ir Lietuvoje). Jų veikla – LJ, snukiadėžių, gmail’ų ir kitokių vietų laužymas juos nusisavinant bei viešinant asmeninį turinį, dažniausiai jų taikiniais tampa visuomeniniai veikėjai ir t.v. „antivalstybinių“ judėjimų atstovai. Teisiškai pats Hell’as nepasiekiamas, mat vokiečiai nesupranta rusiškai bei tų hakerių veikla liečia tik užsienietiškus serverius. Nežinia, kiek jie tai daro savo meistriškumo dėka, o bet užtenka ir įrodymų, jog grupė sietina su Putino čekistais. Be šios veiklos, o gal net kaip pagrindinė ir dažniausiai pastebima yra užsakytų blogosferų teršimas, kova su kitomis grupuotėm. Tai va: palyginus bujojantį ten folklorą su mūsų duotaisiais pavyzdėliais – mūsų pelės tik laboratoriniai balti ir pūkuoti gyvūnėliai. Mūsų pelėms gal net uodegos nukristų, paskaičius tokią kaimynų „kūrybą“. O bet protokoluojantis trolis štai eina seniai nutapšnotu keleliu ir tik galimai nekurios durnos pelės nelabai net suvokia, kokiame čia ratelyje sukiojasi. Suprantama, tai tik durnų pelių reikalas, bet bent man (prisipažįstu) šiek tiek kartais gaila, jog neliko kai kurių to specifinio humoro personažų (irgi turbūt postsovietis mentalitetas) kaip sakykim „litofcai“, „kalbainiai“, dar kažkas. Na, čia irgi panašiai kaip su Baukute…

  • Andrius

   … Ramanauskas joks pankas, tiesiog degradas ir tiek… neturedamas jokiu talentu bando sokiruoti publika savo nesvankybemis, mazdaug – „esu kietas bicelis ir galiu bet kam izrezti ka galvoju zodziu i vata nevyniodamas“, bet kai per partieciu sueiga su savo keliais durneliais (kazkodel ivardijamais „roko grupe“) bliaudami nuo scenos „Lansbergis vagis“ (suprask – sarkazmas) pamate ju bliovimo pasiziureti pati Landsbergi – spruko Ramansuskas nuo scenos pabrukes uodega pateisindamas pacio susigalvota pravarde „greitai“… ir slepesi kaip mazvaikis uz savo nepilnameciu „bendragrupiu“… erelis blyn… apsiš..kes :)…
   … Ir ramanaucki ? – tu nedainuok geriau… nes pacio muzikavimo lygis tai net zemesnis uz zvonkes – ta nors ziopcioti i fonograma pataiko… Talentais „algunia“ Dievas tave apdalino (kaip beje ir protu) bet su porolonu tarpkojy atrodei gan juokingai :)… ir Smoryginui patiko – galetum geju klubuose pelnyti populiaruma…

 • 3AKOH

  Baveik is eiles :)))))))))))) Paskutiniu metu akivaizdu, kad tinklarastinykas i daugiadienes isejo ir baltu mesku neatsigina :DDDDDD

 • Kęstutis

  Pasitaisymas: čia apsilankydamas tikiesi apie tokius net NEgirdėti, bet kažkodėl šio blogo autoriaus valia tie tikėjimai nelabai jau pildosi…

 • Vingių Jonas

  Yra ir geresnių jaunosios kartos atstovų, nei straipsnyje minimas:))
  „Ūkio viceministrui Adomui Audickui pradėjus aiškinti, kad skolintas kapitalas yra pigesnis už nuosavą, J. Veselka nesusitvardė…“ (iš lrytas):))

 • Arturas

  O šitą, šiaip įdomu, kaip manote, ar „Prožektor Paris Hilton“ TV3 nusipirko, ar Algis čia na šaro Urgantą vaidina?

  http://www.tv3play.lt/play/281295/?autostart=true

 • Drius

  Kitus žeminant, pačiam geriau gaunasi protingai atrodyti?

  • romas

   Viskas teisingai. Protingu gali atrodyti tik durnių fone.

 • Kažkaip bevartant spaudą eilinį sykį įsitikinau, kad žurnalistai labai jau pamėgo versti rimtesnius straipsnius ne tik nenurodydami autorystės, bet ir „nuversdami“ tendencingai arba nemokšiškai.
  Pavyzdį rasite čia:
  http://www.bbc.co.uk/news/science-environment-19654825
  http://www.15min.lt/mokslasit/straipsnis/laboratorija/slaptas-tyrimas-genetiskai-modifikuoti-kukuruzai-ziurkes-paverte-zombiais-650-252630?pst=1#comm