politologas.lt, J.Šireika ir „parengta pagal“

Na , niekaip negaliu suprasti tos „lietuviškos“ požiūrio į autorių teises kultūros…

Na, nors užmušk.

Štai tikriausiai rimtu save laikantis tinklaraštis politologas.lt.

Skelbia tekstą „Gazprom“ prieš Europos Komisiją“.

Autorius – rimtai atrodantis Justas Šireika. VDU PMDF politikos mokslų bakalauras,  VU TSPMI tarptautinių santykių ir diplomatijos magistras.

Solidu.

Bet tik iš pirmo žvilgsnio. Nes iš tiesų tai visiškas „užkalnizmas“, tai yra, svetimų tekstų vertimas ir pasirašymas savo pavarde.

Na, yra šioks toks skirtumas – J.Šireika „savo“ straipsnio pabaigoje nurodo, kad „Tekstas parengtas pagal London City University teisės profesoriaus Alan Riley straipsnį dienraštyje The Wall Street Journal“

Bet to skirtumo nepakanka, kad suprastum kaip tas Justas sugebėjo tapti VDU politikos mokslų bakalauru ir kaip jis pateko į VU TSPMI magistratūrą. Du variantai: arba Justas yra Kašpirovskio mokinys, arba šių aukštųjų mokyklų duris ir langis reikia kuo skubiau užkalti lentomis.

Nes tik Kašpirovskis iš TV ekrano sugebėdavo užburti vandenį esantį stiklinėje ant stalo. Ir tik užburta aukštoji mokykla gali suteikti bakalauro laipsnį ar priimti į magistratūrą asmenį, kuris neskiria terminų „parengti pagal“ ir „išversti iš anglų kalbos“.

Tiems, kas burtais netiki, akivaizdu, kad tai, ką VU TSPMI magistrantas J.Šireika „postina“ rimtame politologas.lt puslapyje su savo pavarde yra pažodinis vertimas iš WSJ.

Suprantu, kad norisi atrodyti protingam, bet nieko nėra blogiau kai tai daroma kvailai.

Visada sakydavau, kad bus geriau, kai užaugs najoji karta. Pastaruoju metu tuo vis labiau abejoju.

 

 

(18 balsų, vidurkis: 2,00 iš 5)
Loading...