TSPMI siūlo studijuoti kalakutų auginimo subtilybes

… Apie Vilniaus Universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutą (TSPMI) iki šiol buvau geros nuomonės.

Nepaisant to, kad ten dėsto L.Bielinis, TSPMI studentai, kuriuos mačiau per praktiką, dažniausiai buvo plataus akiračio, iniciatyvūs ir nuolat besimokantys žmonės. Keli  TSPMI absolventai po praktikos pasiliko ir nė dėl vieno iš jų nesigailėjau.

Bet štai neseniai atsiverčiau TSPMI puslapį ir nustebau: studentams, kuriems TSPMI žada suteikti „bendrąsias universitetines ir politikos mokslų žinias“, siūlo atlikti privalomąją profesinę praktiką Baltijos agroverslo institute.

Pats kvietimas skamba labai gražiai, jame naudojami tokie terminai kaip ES bendroji žemės ūkio politika, energetikos ir aplinkos apsaugos politika, politkos procesų analizė, rinkos tyrimai ir t.t.

Tačiau paskaitinėjus BAVI pateikiamą informaciją apie save, susidaro įspūdis, kad tai kontora, kurios pagrindinė veikla – ES pinigų įsisavinimas, žemės ūkio projektų įgyvendinimas ir žemės ūkio technikos pardavimas. 

Na, ir dar politinių prcesų analizė ir rinkų tyrimai. 

Tokie kaip „Utilizavimo rinkos analizė Ukrainoje“ ar „Kalakutų auginimo, pašarų gamybos ir mėsos perdirbimo veiklų plėtros galimybių analizė“.

Rimta ir stipru.

Tik vargu, ar kaip nors susiję su ES bendrąja žemės ūkio politika ir energetikos bei aplinkosaugos problemomis.

Ir vargu, ar tinkama studentams, siekiantiems „bendrųjų universitetinių ir politikos mokslų žinių“.

Nes kalakutų auginimas, ES pinigų įsisavinimas, grūdų pompų ir džiovyklų pardavimas su tomis žiniomis nelabai siejasi.

Vienintelis dalykas, kuris sieja kalakutus ir politiką, yra buvęs TSPMI vadovas R.Lopata.

Todėl TSPMI savo puslapyje taip galėtų ir parašyti: norintys tapti tokiais politologais, kaip R.Lopata, gali pasirinkti profesinę praktiką BAVI.

Būtų aišku ir nekompromituotų Vilniaus Universiteto.

(9 balsų, vidurkis: 4,00 iš 5)
Loading...
 • sigitas

  TSPMI ryšys su žemės ūkiu per lopatą …

 • Išties geras pastebėjimas. Buvau apie tai pagalvojęs, kai prieš porą savaičių pamačiau skelbimą TSPMI Facebook puslapio sienoje.

 • Respondentas

  Bet juk ES institucijos visu rimtumu prieš kelis metus nustatinėjo kiaulių auginimo reikalavimus, kiek kiaulės turi būti vietos, kad jos būtų patogiai, o svarbiausia, kad nustatė, kad reikėtų duot ir kažkokį kamuolį ar ką, kad laisvalaikiu turėtų ką paveikti, su kuo užsiimti. Tokiose institucijose juk ir turėtų dirbti TSPMI absolventai. O kalakutų temos išmanymas padėtų sprendžiant panašius klausimus ateityje.

 • aušra maldeikienė

  tiesą sakant mano nuomonė apie Laurą Bielinį, kurį pažįstu labai seniai, yra kitokia, nei GA, tad manau nelabai korektiška taip apie žmogų atsiliepti., Gal jau tada jo darbus išanalizuoti. O jei pažiūros nepatinka, tai gi nebūtina visada sutarti — geriau faktus rašyti.

  • Miela Aušra, aš juk niekaip apie L.Bielinį neatsiliepiau.. O jo darbus skaitau labai įdėmiai. Ir manau, kad pastaruoju metu L.Bielinio darbai neatitinka moksliniams darbams taikomų kriterijų – jie tiesiog persunkti asmenine neapykanta vienam asmeniui.

   • ok

    Nepaisant to, kad ten dėsto L.Bielinis… Ne pirmą sykį suabejojate L.Bielinio kvalifikacija dėstyti. http://racas.lt/apie-diplomo-verte/. Beje,pasak jūsų ir Lucas’o straipsniai patenka į kategoriją ,,jie tiesiog persunkti asmenine neapykanta vienam asmeniui.“

   • aušra maldeikienė

    Gerbiamas, Artūrai, man išties sunku būtų ginčytis dėl Lauro rašinių, nes aš gal kokį Bielinio straipsnį ir praleidau. Juolab labai abejoju, kad komentarams taikomi akademiniai standartai, — neretai tai savaime emociniai dalykėliai. Šiuo atveju problema ne Lauro darbas, o straipsnio logika. Tekste, kuris iš esmės apie TSPMI (dėl to konkretaus projekto neturiu nuomonės) išskirti vieną instituto dėstytoją (ir labai labai abejoju, kad blogiausią) tiesiog nėra labai korektiška. Tai tarsi vienu metu ir per daug garbės Bieliniui, ir kažkaip per mažai. Čia kažkur perspektyva pažeista, bent jau mano galva.
    Kitas klausimas yra meilė/nemeilė. Tai savaime nėra problema, ir mes galime mėgti/nemėgti (jei turime laiko ir nesaugome savo ramybės net mylėti/nemylėti). Pavyzdžiui mane ne pirmą kartą kaltina šiame tinklapyje nemeile Kubiliui, bet kad aš tos nemeilės „neturiu“ (kažkaip apskritai jokių gilesnių jausmų jam nejaučiu— „ne mano skonio logikos vyras“), — jis man tiesiog neįdomus, ir aš jo visai neprisiminčiau, jei jis nebūtų premjeras ir vienos iš pagrindinių partijų strategas (manau, kad tragiškai silpnas strategas, ką su faktais ir pagrindimu, kodėl taip manau, esu daug kartų rašiusi)

 • nesvarbu

  Šį vėjuotą, šlapią ir tamsų žiemos vakarą siūlau pakeliauti po garsiausius Pasaulio muziejus:

  http://www.googleartproject.com/

 • GA atsiliepia apie L.Bielinį taip pat kaip M (Mokytoja) AM apie A.Kubilių, taip, kad lygiosios. Vyriausybės kritikos analizė nepateikta, tik įspūdžiai apie asmenį. Valentino pateikti Mokytojai AM klausimai vis dar neatsakyti, jie kybo ore, publika išsižiojusi laukia…

  • aušra maldeikienė

   Fredi, būtų malonu, kad nurodytumėte straipsnį kuriame nėra jokių faktų, tik nemeilė Kubiliui. Būčiau labai dėkinga. Mat kiek prisimenu (suprantu, kad amžius, bet gi ne toks…)nerašau nei autobiografijų, nei meilės/neapykantos laiškų, etc.

   • nesvarbu

    Tamsta Mokytoja, kiek tenka girdėti Jūsų pasisakymų ar skaityti komentarų (apie Kubilių taip pat), tai be akivaizdaus eklektiškumo pastebėtina ir tai, jog turite itin išvystytą estetinį jausmą. Todėl faktai, Jūsų požiūriu, gali ir privalo būti estetiški bei gražūs. Tokie pat gražūs, kaip ir vaza stovinti Jūsų bute. Kitaip sakant, faktai Jums yra moralinė vertybė, Grožis. Atsižvelgiant į tai, dažnai esate moraliai objektyvi, tačiau estetinės vertybės yra objektyvumo priešprieša. A.Kubiliaus galva nėra taisyklingo kvadrato formos, tik poetų vaizduotėje ji gali įgauti įvairias formas.Tačiau poetų vaizduotė yra fiktyvi, o Kubiliaus galva realiai nėra kvadrato formos. Taip ir Jūsų estetiniai faktai dažnai yra fikcija, fiktyvūs, Jūsų vaizduotės padarinys, kartais nieko bendro neturintys su realybe, tuo jie ir skiriasi nuo tikrų faktų.

 • Muzikas

  „…kontora, kurios pagrindinė veikla – ES pinigų įsisavinimas…“
  Kai tik užsimenama apie „ES pinigų įsisavinimą“, mane visuomet apima dvilypis jausmas: iš vienos pusės kužda mano vidinis „socialistinis“ nykštukas „savinkimės savinkimės tuos ES buržujų pinigus ir kuo daugiau, ir kuo daugiau :), o iš kitos pusės blaivus protas vis primena: ar tik tie ES pinigai nėra vienas pagrindinių (neskaitant kontrabandos) korupcijos variklių Lietuvos Respublikoje???

 • Smilga

  O ką, tegul keltas studentų pasidomi „ES bendrąją žemės ūkio politika, energetikos ir aplinkos apsaugos politika, politkos procesų analize, rinkos tyrimais ir t.t.“, – gal tai bus išsilavinusi būsimoji Starkevičiaus pamaina.

 • vazedo

  p. Račui suprasti ką parašė, padėtų analogija:

  „Nepaisant to, kad ten dėsto L.Bielinis, TSPMI studentai, kuriuos mačiau per praktiką, dažniausiai buvo plataus akiračio, iniciatyvūs ir nuolat besimokantys žmonės.“

  „Nepaisant to, kad ten dirba A.Račas, BNS žurnalistai, kuriuos mačiau dirbant, dažniausiai buvo plataus akiračio, iniciatyvūs ir nuolat besimokantys žmonės.“