Mano pasirinkimas: R.Šukys, A.Čaplikas ir A.Šedžius

Na, bent jau taip sako projekto „Mano Seimas“ testo rezultatai…

R.Šukys ir A.Čaplikas mano poziciją atitinka 91 procentu, A.Šedžius – 77 procentais.

Labiausiai man nepakeliui su socdemu A.Mitrulevičiumi, kurio pozicijos neatitinka manųjų 83 proc, po jo J.Veselka (63 proc.) ir M.Petrauskienė (48 proc.).

Iš frakcijų man, pasirodo, artimiausia yra Liberalų ir Centro sąjunga,kurios pozicijos atitinak manąsias 43 proc, po jos seka Liberalų Sąjūdis (41 proc.) ir konservatoriai (18 proc.)

Toliausiai nuo manęs „Tvarka ir teisingumas“ (net nežinau, kaip čia taip galėjo nutikti) kurios pozicijos su maosiomis sueina tik per 3 procentus, po to eina socdemai su 14 proc ir Krikščionių frakcija su 19 proc.

Žaidimas, žinoma, bet visai smagus. Tik štai kai kurie klausimai man šiek tiek kelia abejonių. Pavyzdžiui, kad ir PVM didinimas: ar jis atspindi kokias nors vertybes, ypač prisimenant tuometinę situaciją? Suabejočiau ir dėl trečiosios ES direktyvos.

Ir šiap man pasirodė, kad didžioji dalis klausimų leidžia atsiskleisti būtent liberalų partijoms.

Bet vis tiek smagu.

Siūlau visiems.

(Dar neįvertinta)
Loading...
 • Audra

  Va, pasirodo, kokie artimi jums, gerb. Račai, konservatoriai. O, dar nenorėjot su jais „bruderšaftą“ gert. Žiūrėjau aš tą žaidimą, bet nedrįsau žaist. Jeigu būtų mano nuomonės sutapę su Čapliko, būčiau sau gerklę persikandus

 • GIGA

  O mano interesus gina Darbo partija,už kurią net girtas nesugalvočiau prabalsuot:)

 • Kęstutis

  O man pasidarė biškis gėda, todėl patylėsiu. Kažkokia absurdacija tas žaidimėlis :DDD

 • Skeptikas

  Vajetau! Pažiūrėjau į personalijas ir supratau, kad iš tiesų balsuoju ne pagal protą, o pagal simpatijas – panašias į mano pažiūras turi daugybė politikų, už kuriuos net ir girtas nebalsuočiau. Kita vertus, partinė priklausomybė – labai įdomus fenomenas Lietuvoj, jei jau spręstume pagal šitą žaidimą.

 • Marius

  Išbandžiau. Idiotiškas žaidimas, nes paaiškėjo, kad man artimiausi LSDP su 42proc. O labiausiai nepriimtini libsajūdiečiai su 43 proc. Absurdas, niekad nesu balsavęs už LSDP, o ideologiškai man priimtiniausi liberalai (tai nereiškia, kad man patinka Masiulis). Apskritai, net neverta kreipti dėmesio į tokius ir panašius interneto projektus, nes tai žmonių protų balamutinimo įrankis. Pirma, kodėl pasirinkta tik 10 temų? Juk kuo didesnė imtis, tuo tikslesni rezultatai. Minimum turėtų būti bent 100 klausimų. Antra, kas nusprendė, kad šios 10 temų žmonėms yra aktualiausios? Pavyzdžiui, man rūpi, mane žeidžia Lietuvoje įtvirtintas absurdas: bausti dirbanti pensininką t.y. sumažinti jam pensiją už tai kad jis būdamas pensininku dar dirba. Ar ši tema įtrauktą į apklausą? Ne. O juk tai aktualu ne vienam tūkstančiui žmonių. Galima ir dar daugiau aktualių temų pateikti.
  Žiūrime, kas organizatoriai, kas prisidėjo prie šio pseudoprojekto ir matome, kad tai… delfi.lt! Interneto portalas pagarsėjęs savo mulkiais komentatoriais! Įtariu buvo taip: delfi.lt pateikė 10 temų kurios sulaukė daugiausiai komentarų, ir pagal tai projekto rengėjai sudarė apklausą. Tačiau juk tai absurdiška. Juk portale daugiausia sulaukusi diskusijų tema nereiškia kad išties visuomenei minima tema yra aktuali kasdienybei. Ne visi naudojasi kompiuteriu, ne visi lankosi delfi.lt

  • romas

   Pensiją galima traktuoti kaip draudimo išmoką. Išmokėti socialinio draudimo išmokas tik nesugebantiems uždirbti arba užsidirbti pakankamai pajamų turi logikos. Bet tai – susitarimo dalykas.

   • Marius

    Čia tipo norėjote labai mandrai atsakyti? Ar pasirodyti gudriam? Diskusija ne apie pensijas, o apie testą kuris sudarytas neaišku kokiu pagrindu, ir kurio rezultatai būna staigmena pačiam žmogui.

    P.S. Šio blogo bėda nuolat nuo pagrindinės autoriaus nubrėžtos temos į pūdymūs nuklystantys komentatoriai.

    P.P.S. Beje jūsų, Romai, samprotavimas yra klaidingas, jokio susitarimo nereikia. Dar 2002 metais konstitucinis teismas išaiškino ir tai pakartojo dar sykį šiais metais, kad negalima bausti, diskriminuoti dirbančio pensininko mažinant pensiją. Neturiu nieko prieš pensijų mažinimą, tegul rėžia kad ir perpus. Jei jau nėra valstybėje pinigų – ką padarysi, bet leiskite žmonėms dirbti jų už tai nebausdami.

    • romas

     Visų pirma, Jūs pavadinote pensijų nemokėjimą dirbantiems pensininkams absurdu. Tai nėra joks absurdas. Galima rasti logiką, kuri tokius veiksmus pateisina. Dėl socialinių išmokų visuomenė susitaria. Galima susitarti ir dėl to, ką tamsta vadinate absurdu.
     Antra, tauta gali susitarti dėl ko tik jai atrodys verta tartis. Ne KT galioje tai riboti.

     • GIGA

      Romai,absurdas dėl pensijų nemokėjimo dirbantiesiams buvo tik vienas teiginys.Akcentas buvo tame,bent taip aš jį supratau ir pilnai su Marium sutinku,kad teste,kur parinkta 10 klausimų įvertint savo „priskyrimą“ kokiai tai partijai nepaliesta daug esminių klausimų,tame tarpe ir šitas dėl pensijų dirbantiesiams,kuris tik dar labiau surištų Marių su LSDP:)

     • romas

      GIGA, aš supratau, kad Mariui pritrūko klausimų (dar 90), bet kažkodėl jis į vieną trūkstamą klausimą iš karto ir atsakė ;) Neturiu šiuo metu nuomonės, ar reiktų mokėti pensijas dirbantiems, bet manau, kad tiek mokėjimas, tiek nemokėjimas gali turėti savo logiką, todėl nevadintinas absurdu.
      Su jo teiginiu, kad daugiau klausimų duotų tikslesnius rezultatus, sutinku, todėl nepareiškiau jokio prieštaravimo jam komentaruose aukščiau.

    • lv

     Mariau, testas sudarytas labai netgi aišku kokiu pagrindu. Balsavimų pateiktų 10 klausimų pagrindu. Jei pykstate, kad balsuojate ne už tuos, kurie balsuoja ne taip, kaip jūs norėtumėte, tai kaip tik ir turėtumėte pasidaryti išvadas…
     Niekas netrukdo išvardinti dar bent 5 klausimus, kurie jums labai svarbūs (gal net visus 10, nors abejoju ar pavyktų nenusismulkinant) ir pabandyti išsiaiškinti, kaip balsavo jūsų renkamieji ir nemylimieji. Pagal pirmąją pretenziją (pensijas), galima įtarti, jūsų nerenkami socialdemokratai tik sustiprintų savo pozicijas, kurios sutaptų su jūsiškėmis… ;-)

  • Rytis I

   Gal daugiau TILS, nei mažiau Delfis.

  • Mariau, pateikiu atsakymus į klausimus (dauguma jų jau atsakyti svetainėje, ir paprastai žmonės jų net neklausia, bet…):

   „Pirma, kodėl pasirinkta tik 10 temų? Juk kuo didesnė imtis, tuo tikslesni rezultatai. Minimum turėtų būti bent 100 klausimų.“
   Atsiųskite mums likusius 90 klausimų su atitinkamos kokybės aprašymais ir priskirtais balsavimais, ir greičiausiai daugumą jų įdėsime. Arba paaukokite keliasdešimt tūkstančių litų per aukok.lt, kad galėtume apmokėti aprašinėtojų darbą. Ir dar suraskite Lietuvoje žmonių, kurie atsakinės į 100 klausimų ;)

   „Antra, kas nusprendė, kad šios 10 temų žmonėms yra aktualiausios?“
   Komisija, sudaryta iš politologų, visuomenininkų ir savo sričių ekspertų.

   „Įtariu buvo taip: delfi.lt pateikė 10 temų kurios sulaukė daugiausiai komentarų, ir pagal tai projekto rengėjai sudarė apklausą.“
   Žaviuosi jūsų originalumu, tačiau turiu nuliūdinti, kad šįkart suklydote :) Pas delfi.lt ėjome su jau paruoštomis ir aprašytomis temomis.

   „… apie testą kuris sudarytas neaišku kokiu pagrindu“
   Jei jums nebus per sudėtinga, galite pasiskaityti išsamią metodologiją čia: http://manoseimas.lt/kaip-tai-veikia/ , o patikrinti, ar ji tikrai įgyvendinta kaip sakoma (t.y. ar skaičiavimo mechanizmai nurodyti teisingai) galima patikrinus svetainės kodą, kuris yra atviras: https://bitbucket.org/manoseimas/manoseimas

   Jei jums rezultatai buvo staigmena, galbūt mėgstate save apgaudinėti?

   Gero vakaro, ir pralinksmėkite! :)

   • Marius

    Tai kam tada pristatyti tokią neišbaigtą sistemą? Ne man vienam testo rezultatai yra staigmena sau pačiam.
    Skaičiavimo principą buvau jau peržiūrėjęs. Pastaba pro šalį.

 • romas

  Mano pozicija 60 proc. sutampa su TS-LKD , 42proc. su Liberalų sąjūdžiu ir 2 proc. su Darbo partija, 52 proc. nesutampa su LSDP ir 6proc. su Tvarka ir teisingumas. Diagnozė gana tiksli :)

  • GIGA

   Tai Jūs,Romai,už „w“ pavardėse?:)

   • romas

    Pavardėmis labiausiai atsakymai į klausimus kažkodėl sutampa su Burba iš L ir CS, o labiausiai nesutampa su Vėsaite. Bet po Burbos – ilga eilė konservatorių :) Su Kubilium sutampa 68 proc., o su Degutiene – 50.

   • romas

    Oi, pamiršau dėl w atsakyti. Parašiau, kad neturiu nuomonės. Iš tiesų, man tas dalykas neatrodo svarbus. Matyt todėl mano nuomonė nesutapo labiausiai su kažkuriuo iš konservatorių.

 • Arman

  zinau sita puslapi, tikrai geras (nors ir zaidimas). Tik man kilo klausimas, galbut as klystu, kad tik Lietuvoje diskutuojama apie „vertybes“ kurios turi privalomai (!) atitikti idealogine srove – konservatorius, liberas ar socialistas-socialdemokratas. Ir kaip taisykle po kiekvienu rinkimu, politogologai ir kiti garbus zurnalistai, arba save taip vadinantys, pradeda aiskinti, kad visoms politinems jegoms nusispjaut ant savo deklaruojamu „idealogiju“. Taciau Vakaru Europoje jau senai isnyke sie neva skritumai, dabar daugiausia ka galime atskirti „desine“ nuo „kaires“ yra poziuris i emigracija ir mokescius, niekas nediskutuoja praeito amziaus lozungais, taciau tik ne Lietuvoje.
  Sis paradoksas atsispingi ir siame zaidime, kai realybe (argumentus) negalima sieti su politine idealogija.

 • Rytis I

  Vaje, atrodo, kad nei vienos partijos kryptis (nuomonė, nebūtinai) sutampa su mano:
  TiT +29, DP +28, LSDP +16, TS-LKD -21. Gal skaičiai išplaukę ir dėl to, jog žymėjau „man tai svarbu“?

 • Mauras

  Belieka rast burtų lazdelę, kuri politiko nuomonę ir pažadą paverstų realybe… Balsuodami ne mechaniškai sulygindami deklaracijas, o vertindami darbus, kaip tik ir fiksuojam atotrūkį. Prieš parodant rezultatus būtų sveika paklaust „už ką balsuosite“, tik tai greičiausiai paneigtų sistemos vertę.

 • Vytas

  Labai geras projektas, kam neužteko, gali pabandyti manobalsas.lt Tobulėti yra kur ir tikiuosi tas bus daroma. Pripažinkime, dauguma rinkėjų balsuoja pagal simpatijas partijų lyderiams ir idealogijoms, net nesigilindami kokį pvz. liberalizmą vykdo Lietuvos „liberalai“. Gaila jaunų žmonių, kurie pasirenka liberalus, klaidingai tikėdami, kad jiems bus tinkamai atstovaujama. Tokie projektai bent iš dalies parodo, už ką turėtume balsuoti, jei norime, kad politikai pateisintų mūsų lūkesčius.

 • albinas

  http://manobalsas.lt/index/index.php

  sitas testas naujesnis, ir siektiek rimtesnis.

  • Bobutė

   Pabandžiau…
   Rezultatas truputį stebinantis. Prie bet kurių dimensijų mano kvadratėlis atkakliai lipa ant TS-LKD, o su p. V. Bacevičiaus atsakymais manieji sutampa 81 %…

   Pasirodo, kad visai protingas vaikis tas Vaidotas…:)

 • jurgis

  bet manobalsas.lt atsakymai lyginami su pažadais (kalbomis), o ne darbais ;)

 • Šamanas

  Partijų balsavimai daugiau priklauso nuo buvimo (o)pozicijoje negu nuo kažkokių pažiūrų. Negi gali opozicija balsuoti kartu su pozicija? Nebent nulemtų finansiniai interesai. Todėl testų (tiek pagal buvusius balsavimus, tiek pagal deklaruojamas „vertybes“) rezultatai neatspindi nieko ir viskas pasikeistų sukeitus poziciją su opozicija.

  • Opozicija puikiai gali balsuoti su pozicija atskirais klausimais, kodėl gi ne? O jei politinės pažiūros ir balsavimai visiškai priklausytų nuo buvimo (o)pozicijoje, tai pasimatys prasidėjus naujai kadencijai, ir bus galima kelti tą klausimą jau remiantis faktiniais duomenimis – tame irgi nematau nieko blogo.

   O jei balsavimai neatspindi „nieko“, kas tada atspindi??? Tipinis „viskas blogai ir visi parsidavę dėl valdžios“? Bet tai nepasako visiškai nieko.

 • gato

  Mano sąlyginai atitinka, manau liberalus į pirmą vietą išstūmė pozicija dėl šeimos koncepcijos ir balsavimo internetu. Bet svarbiais klausimais 95% sutapimas su Tėvynės sąjunga.
  79% Liberalų sąjūdžio frakcija
  45% Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija
  Labiausiai nesutampa Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija ir Tvarka ir Teisingumas.

 • sasiska

  liberalu uzsakymu sukurtas reklaminis testas, pabandykit sita :D http://www.tavopaziuros.lt runkeline komunikacija, skant