Pirmoji pamoka A.Valinskui. O kas toliau?

Na, ką gi: A.Valinskas gavo pirmąją politikos pamoką. Gana skaudžią, bet kažin ar galima būtų sakyti, jog netikėtą. Jis pats jos visą laiką prašėsi.

Galiu, žinoma, klysti, bet ką tik įvykęs balsavimas Seime gali patvirtinti tai, apie ką kalbėjau iš karto po Seimo rinkimų: A.Valinsko judėjimas tėra Trojos arklys, kurio vienintelė užduotis anksčiau ar vėliau perduoti valdžią socialdemokratams.

Niekas niekada nesužinos, kas pirmadienio vakarą balsavo „už“ ir kas balsavo „prieš“ A.Valinską, tačiau bent jau aš visiškai neatmesčiau versijos, kad visa tai, kas vyko pastarąsias kelias dienas tebuvo farsas. Ir kad prieš A.Valinsko kandidatūrą balsavo patys A.Valinsko judėjimo nariai ir Liberalų ir centro partija, o už – konservatoriai, Liberalų sąjūdis ir Darbo partija. Taip, taip, būtent Darbo partija, nes ji vienintelė visada balsuoja taip, kaip jos lyderis.

Rezultatas – dešiniojo centro koalicijos laikinai nėra (tiesą sakant, jos nebuvo nuo pat pradžių apie ką nuo pat pradžių kartojau diena iš dienos).

Ar ji bus?

Drįsčiau ir toliau abejoti. Tuo pačiu pagrindu, kuriuo abejojau ir iki šiol: negalima suderinti nesuderinamų dalykų.

Kas bus toliau?

Galimi keli variantai: TPP ir LCS patrauks ten, kur jiems ir vieta – tai yra, pas socdemus. Dabar jie tam turi stiprų argumentą. Konservatoriai išdavė. (Nenustebčiau, jei taip atsitiktų, nors taip, žinoma, gali ir nebūti.)

Prsijungtų dar ir Darbo partija, keli „nepriklausomi“, tipo S.Giedraitis, V.Simulik ir t.t.

Ką gali daryti A.Kubilius?

Peržengti Rubikoną ir pasiūlyti į koaliciją ateiti Tvarkai ir teisingumui. Kartu bandant išsaugoti Liberalų sąjūdį. Pastariesiems, atrodo, turėtų pakakti sveiko proto ir suvokti, kad tokia koalicija gali dirbti ir būtų pajėgi įgyvendinti jau parengtą permainų planą.

Žinoma, darydamas tai, A.Kubilius rizikuotų maištu partijoje. Bet gal to maišto jau seniai reikia? Vardan partijos ateities?

Gali, žinoma, ir nieko neįvykti – A.Valinskas nuris pažeminimą, pasiūlys, pavyzdžiui, Seimo pirmininku G.Steponavičių ar A.Zuoką ir viskas išsispręs.

Tačiau tai bus laikina. Nes kaip parodė pirmadienio vakaro balsavimas, „dešiniojo centro“ koalicijos nėra. Bent jau su A.Valinsku.

Ir tai šiokia tokia paguoda.

(9 balsų, vidurkis: 2,78 iš 5)
Loading...