Pirmoji pamoka A.Valinskui. O kas toliau?

Na, ką gi: A.Valinskas gavo pirmąją politikos pamoką. Gana skaudžią, bet kažin ar galima būtų sakyti, jog netikėtą. Jis pats jos visą laiką prašėsi.

Galiu, žinoma, klysti, bet ką tik įvykęs balsavimas Seime gali patvirtinti tai, apie ką kalbėjau iš karto po Seimo rinkimų: A.Valinsko judėjimas tėra Trojos arklys, kurio vienintelė užduotis anksčiau ar vėliau perduoti valdžią socialdemokratams.

Niekas niekada nesužinos, kas pirmadienio vakarą balsavo „už“ ir kas balsavo „prieš“ A.Valinską, tačiau bent jau aš visiškai neatmesčiau versijos, kad visa tai, kas vyko pastarąsias kelias dienas tebuvo farsas. Ir kad prieš A.Valinsko kandidatūrą balsavo patys A.Valinsko judėjimo nariai ir Liberalų ir centro partija, o už – konservatoriai, Liberalų sąjūdis ir Darbo partija. Taip, taip, būtent Darbo partija, nes ji vienintelė visada balsuoja taip, kaip jos lyderis.

Rezultatas – dešiniojo centro koalicijos laikinai nėra (tiesą sakant, jos nebuvo nuo pat pradžių apie ką nuo pat pradžių kartojau diena iš dienos).

Ar ji bus?

Drįsčiau ir toliau abejoti. Tuo pačiu pagrindu, kuriuo abejojau ir iki šiol: negalima suderinti nesuderinamų dalykų.

Kas bus toliau?

Galimi keli variantai: TPP ir LCS patrauks ten, kur jiems ir vieta – tai yra, pas socdemus. Dabar jie tam turi stiprų argumentą. Konservatoriai išdavė. (Nenustebčiau, jei taip atsitiktų, nors taip, žinoma, gali ir nebūti.)

Prsijungtų dar ir Darbo partija, keli „nepriklausomi“, tipo S.Giedraitis, V.Simulik ir t.t.

Ką gali daryti A.Kubilius?

Peržengti Rubikoną ir pasiūlyti į koaliciją ateiti Tvarkai ir teisingumui. Kartu bandant išsaugoti Liberalų sąjūdį. Pastariesiems, atrodo, turėtų pakakti sveiko proto ir suvokti, kad tokia koalicija gali dirbti ir būtų pajėgi įgyvendinti jau parengtą permainų planą.

Žinoma, darydamas tai, A.Kubilius rizikuotų maištu partijoje. Bet gal to maišto jau seniai reikia? Vardan partijos ateities?

Gali, žinoma, ir nieko neįvykti – A.Valinskas nuris pažeminimą, pasiūlys, pavyzdžiui, Seimo pirmininku G.Steponavičių ar A.Zuoką ir viskas išsispręs.

Tačiau tai bus laikina. Nes kaip parodė pirmadienio vakaro balsavimas, „dešiniojo centro“ koalicijos nėra. Bent jau su A.Valinsku.

Ir tai šiokia tokia paguoda.

(9 balsų, vidurkis: 2,78 iš 5)
Loading...
 • Anonimas

  Reik laukt tęsinio 20:40.
  Šou tęsiasi. Smagumėlis.

 • Anonimas

  Jo pats geriausias šou, tik gaila, jis vyksta seime

 • Anonimas

  Na, o aš šiuo atveju esu idealistas, kol dar politikoj nieko neprisidirbo tol yra geras ir padorus.
  Tai greičiau manau, jei tokį įvaizdį išlaikys (gal net turi tai), gal tada taiko …į prezidentus..:) tereikia koki pusmetį pabūti savimi („teisingu“) ir psio..:)
  (Turbūt šiuo laiku nėra geresnės vietos tokiai reklamai nei seimo pirmininko kėdė…)

 • Anonimas

  pyyp. manau, kad kelias į žvaigždes prasidėjo. valinsko nepažįstu, bet manau, kad po viešo „padarymo“ jis imsis veiksmų. pirmiausiai, jei turi nors minimalų politikos suvokimą, jis čia gali gauti daug didesnių galimybių, nei skambinti varpeliu po to kai kubilius, zuokas ir masiulis pasakys,kad jau galima. antra jam tai atriša rankas krizės akivaizdoje tapti kandžia, ir aktyvia opozija, kas realiausiai ir turėtų būtijo veiklos sritis kokius 2-3 metelius,kol suvoks, kuo skiriasi pletkai apie tai kaip daroma politika, nuo tikrosios politikos. politikos menas tuo ir įdomus, kad ji kaip pokeris laimi tas kieno didžiausi pautai, o ne tas kuris gavo gerą kortą.

 • Anonimas

  valio, cirko gastroles prasidejo…

 • Račai, netirštinkit spalvų :)

  Pasaulio pabaigos tikrai nenutiko: arba išrinks Valinską antru balsavimu, arba kitą kandidatą iš koalicijos. Dėl tokios smulkmenos kaip Seimo pirmininko kėdė koalicija tikrai negrius. Čia kažkam wishful thinking :)

  O teiginys, kad Valinsko partija tėra socialdemokratų ėjimas žirgu – visai baltais siūlais daigstytas.

  Valinskui koją pakišo jo pernelyg išpūstas pasitikėjimas savimi, tad aplaužyti ragai tik į naudą. Koks bebūtum kietas, paruošti prisistatymo programą privalu – pagarbos kitiems Seimo nariams ženklas.

 • Anonimas

  Visiskai nesutinku su sia nuomone. Nejau autorius rimtai mano, kad Valinsko Tautos prisikelimo partija pakeitus Pakso libdemais susiformuotu stebilesne ir darbingesne dauguma??? Tam nera jokiu argumentu. Is objektyvios skaiciu puses didesni dariny pakeistu mazesnis ir kaip autorius siulo „nepriklausomais“ parlamentarais to nekomensuosi. Antra, susitarti del esminiu programiniu nuostatu Paksui ir Kubiliui sansu beveik nera. Net ir realizavus si fantastini projekta tarp dvieju antagonistiniu partiju visada butu nepasitikejimas. Elementariai prisiminkit kad ir paskutini konservatoriu inicijuota siulyma is Pakso atimti prezidento varda, arba ivykius Vilniaus savivaldybeje ir t.t. Jei jau su Paksu, tai formuosis Rolandas+Gediminas +Viktoras+Arturas(teistas uz blogus darbus)+Arturas (teistas uz gerus darbus). Bet tokiu atveju hm… galvociau apie emigravima.

 • Vis tik išrinko iš antro karto.

 • Anonimas

  Arturai, bene per anksti apsidziaugei neva sugriuvusia koalicija? Na nereikia to nuolatinio savo noro garsiai reiksti, kad valdzia griztu atgal socdemams ir darbieciams.

 • Anonimas

  Visai čia ne apie Valinską.
  Viskas kaip ir anksčiau – nepavyko 1-ą kartą, balsuokim dar ir dar ir dar.
  („Kėdė man nereikalinga“).
  Seime tiesiog švystelėjo praregėjimo žaibas. Deja stebuklai ilgai nesitęsia…

 • Anonimas

  Gaila, tikrai gaila… Visada gerbiau Račą už savo nuomonės turėjimą, bet dabar tamstos komentarai jau tampa savitiksliu dalyku… Kad tik kitaip, kad tik kokią intrigą sukelti. Ir visai nesvarbu, kad nėra nei faktų, nei argumentų, svarbu išsiskirti iš kitų. Jei jau ką nors tvirtinate, tai pasistenkite bent argumentuoti, o ne vien berti tokius „perliukus“: “dešiniojo centro koalicijos nėra“, „Nenustebčiau, jei taip atsitiktų, nors taip, žinoma, gali ir nebūti“, „Gali, žinoma, ir nieko neįvykti“… Įsigilinkite į tokias frazes, argi tai komentarai, argi tai rimta?

 • Anonimas

  Valinskas vyras protingas,atminkim su TPP ejo i valdzia nemazai profesionalu savo srity (nekalbu zinoma apie TVzvaigzdes).Gaila,gaila ,kad i Seima pateko tokios Valinskienes,kurios net priesaika puse valandos sake milziniskais tarpaispagrazindamos maivymuisi,aktores krutine zindancios vaika,bet top ivykis tai ANtano Nedzinsko isrinkimas vienmandatej,tai parodo kaip zmones nusivyle valdzia ,partijomis ir politikais,o tai blogai.Blogai nes dabar kiekviena naujove tures Seime po 20 mandatu. Valinskas pats protingas,bet deja to chebros Seime „frakcija“ pavadint negaliu,zmoniu grupe taip,bet frakcija-atsiprasau negaliu.Galiu-specialistai ir Dviracio sou reprezentatoriai,bet frakcija deja …..