Per dvejus metus pasiekta daug – TVF

Tarptautinis valiutos fondas sako, kad per pastaruosius metus pasiekta daug. 

Ir dar kartą primena, jog reikėtų rimtai kalbėti apie nekilnojamojo turto bei automobilių mokesčius ir palūkanų bei kapitalo prieaugio apmokestinimo lengvatų panaikinimą.

… Pagalvojau, gal kas nematė ir gal kam nors bus įdomu…

(2 balsų, vidurkis: 3,00 iš 5)
Loading...
 • Trakimas

  Valstybės kontrolė nustatė,kad PVM ir akcizo mokesčių pakėlimas rezultatų nedavė.Nesurinktas net ir beveik milijardu sumažintas surinkimo planas.Tai kaip yra iš tikrųjų?

  • kas butu jeigu butu?

  • Trakimas

   Atsiprašau-neįvykdytas surinkimo planas.

 • stogas

  NT mokestis man kelia siauba, turiu du butus po 2 kambarius. Visi kartu beveik 100 m2. Palikimas. Esu buoze. Pasak politikus mokesiu uz antra NT mokesti. Bet STOP. Uspaschiko namas 400 m2- nieko nemokes. Abonento namas -325m2- nieko nemokes. daktaro -650m2. Bet vistiek nesuprantu, Is algos mokejau mokescius pirkau buta. Nepavogiau, se tau dar papildomi mokesciai algai. O mano kaimynas uz alga – gere. Bet snapso antra karta neapmokesdina? Kodel ?

  • kirvis

   normalioj valstybej padarytu % nuo vertes ir mokesti moketu visi,pvz 0.5% taigi jei jus turit 2 butukus po 300k Lt per metus hipotetiskai moketumet 3000Lt uz abu arba po 125Lt/men uz kiekviena.manau tai nera didelis mokestis gyvenant didmiesciuose,o baznytkaimiuose verte zymiai mazesne,todel ir mokestis butu gerokai mazesnis-pensininkai ar zmones kurie neissimoketu galetu parduoti buta Vilniuje ir keltis i mazesni miesteli su mazesniais mokesciais.kolkas nera sugalvota geresnes turto paskirstymo sistemos,progresiniai mokesciai,turto mokestis yra pagrindiniai Vakaru visuomenes atributai taigi ir mes eidami ten turetume perimti ne tik blogiausius bet ir geruosius pvz.

   • stogas

    Bet kodel mano uzdirbti pinigai investuoti i NT nesa man kiekviena men nuostoli po 125 lt papildomai.? O jei as perku keliones i Havajus. Paryziu , tie pinigai kas menesi papildomai neapmokesdinami ? Cia valstybe skatina nomotis butus ir gerti, sito kas menesi neapmokesdinsi ? Kodel manai keltis i Uzmiesti pigiau? Juk prisides transporto islaidos i miesta , i darba.?

    • kirvis

     NT mokestis turetu buti priskirtas savivaldybems,kad kiekviena savivaldybe rinktu,administruotu si mokesti bet savaime suprantama uz ji teiktu tam tikras viesasias paslaugas.visiska nesamone butu jei jis nusestu i bendra valstybes biudzeta ir ten istirptu.taigi mokedamas 125 jus tiketumetes gyventi saugiame,gerai apsviestame rajone su gerai isvystyta infrastruktura bei kitais privalumais.tuo tarpu ten kur sis mokestis butu mazesnis,tiketina ir komforto bei prestizo butu ne tiek daug.

     • stogas

      Kirvi, tai gal paprasciau moket tiesiai uz apsvietima gatviu, o ne per NT mokesti ? O tai gaunas, mokesi NT mokesti, o statys uz juos Valadomu rumus Nr 2 (gugnojeima uz 1 mlrd lt)

  • Aras

   I. Šimonytė remia tą projektą, kur nekilnojamojo turto mokestis būtų nuo vertės, o ne nuo namų skaičiaus, taip pat paliekant neapmokestinamą minimumą. Jei tavo abu butai neviršija 200000 Lt. vertės, tai nieko nemokėsi, jei viršija, – sumokėsi mokestį už tą dalį, kuri virš dviejų šimtų tūkstančių.
   NTM už „už antrą butą“, matyt, stumia gudrūs turtuoliai, tikėdamiesi sumokėti už „antrąjį“ menkavertį turtą – sandėliuką, pvz.

   • stogas

    O kas nustatys tu butu verte ?

    • Aras

     Registrų centre ir šiuo metu yra nustatyta tavo nekilnojamojo turto vertė.

     • stogas

      Labas rytas, kas ten ja nustato? kas atliko vertinima, kada ? Ar bent is lovos registru centras islipo ?

     • Aras

      Atleisk, bet tikslios jų metodikos nežinau. Tiesa, tas vertinimas kartais stipriai atsilieka nuo realiai egzistuojančios rinkoje kainos arba gerokai aplenkia.

    • kirvis

     tokia funkcija turetu atlikti automatizuota IT sistema kuriai kriterijus nustatytu ekspertu grupe bei patvirtintu Vyriausybe,o dar geriau referendumas.

     • stogas

      Vadinasi, mokestis bus skirtingas butams pirktiems per „pika“ ir Tarybiniais laikais. Vel gausis mulkinimas.

     • Trakimas

      Kažkur buvo straipsnis apie ūkininką,gyvenantį žeminėje.Ar bet kokia duobė,pridengta eglių šakom jau bus laikoma „nekilnojamu turtu“.?O automobilis,kurio rinkos kaina yra 200 lt.,tačiau jis dar važiuoja ir juo žmogus naudojasi-yra turtas?Jį apmokestinus 100 lt.būtų tarsi turto konfiskacija,nes automobilis atlieka savo funkciją,tačiau piniginės vertės nebeturi.Reiškia mokestis uždedamas funkcijai-„gyvenimui,judėjimui,komunikacijai“:)?

     • lida

      Na automobilio rinkos kaina didesnė, nei nurodėt, netgi priduodant jį į autosavartyną, taigi per daug neužlenkit.
      Kas yra nekilnojamasis turtas, parašyta CK, todėl apie duobes nespėliokit.

     • lida

      Stogas, nepanikuok – http://www.registrucentras.lt/masvert/
      Jei manysi, kad tavo turtas dar mažesnės vertės, galėsi tai įrodyti pasitelkdamas nekilnojamojo turto vertintojus.

     • stogas

      Apziurejau Lida. Viskas suplakta. Ir nauji ir seni NT tame paciame rajone nudazyti ta pacia spalva. (ta pacia kaina)

     • lida

      „Jei manysi, kad tavo turtas dar mažesnės vertės, galėsi tai įrodyti pasitelkdamas nekilnojamojo turto vertintojus.“

 • kirvis

  kazin kaip butu jei ne naktine mokesciu reforma?

  • Aras

   Arba kas būtų šiandien, jei Kubilius iš vis nebūtų gimęs..? :)

 • Trakimas

  Kubiliaus vyriausybei,man regis ,svarbiau pasirodyti „nepopuliariais“ vis įvedant naujus mokesčius,nei iš tikro surinkti daugiau pinigų į biudžetą.Situacija yra tiesiog komiška:)

 • Linas

  siūlymas antrą kartą apmokestinti išgertą degtinę,manau,perspektyvus ir Lietuvoje svarstytinas.Kadangi pas mus greit bus visuotinis gyventojų surašymas,reikia anketose įtraukti grafą apie vidutiškai per metus suvartotus alkoholinius gėrimus,nustatyt įmokų tarifus už kiekvieną suvartoto alkoholio rūšį,priimti tam reikalingus įstatymus ir – pirmyn.Manau,toks mokestis galėtų būti priimtas greičiau,nei NT ar juolab automobilių.Visos tos kas pusmetinės TVF misijos su utopiškais patarinėjimais nieko,išskyrus šleikštulį,man nekelia.Ypač man patinka kadrai per TV žinias,kur abiejų pusių pareigūnai sutartinai šypsosi ar kvatoja nuo svarstymų apie tai,kur eiti vakarieniauti arba kada lietuviai pagaliau įlįs į TVF glėbį,prašydami paskolos.Jeigu kalbėt rimtai,tai mūsų nesugebėjimas apmokestinti NT,išrandant vis naujų pasiteisinimų,dar kartą liudija,kokioj gilioj duobėj esame visuomenės intereso gynimo požiūriu.

  • Trakimas

   Kodėl tik NT?Kuo jis toks ypatingas:)?Reiktų įvesti jachtų,lėktuvų,briliantų,paveikslų ir skulptūrų mokestį.Filatelistams užkrauti kolekcininko mokestį,jei tik jie turi kolekcija ,įvertinta bent 100lt. ir t.t.:)O kodėl nėra solidaus pelno mokesčio?

   • kirvis

    tai seniai aisku kad reikia progresinio turto mokescio-kuo daugiau turi,tuo daugiau moki,tas pats ir su visu rusiu pelnu,ne tik gautinom is darbo santykiu.idomu tik kada Lietuvoje atsiras partija kuri pries rinkimus viesai deklaruos kad apmokestins visus,o ypac milionierius?

  • stogas

   linai, kodel reik apmokesdinti NT? Juk pinigai, uz kuriuos nupirktas NT, jau buvo apmokesdinti viena karta. jei is algos perki sklypa, kodel jis turi dar ir NT mokescio nasta ? O jei perki zmonai briliantius, jokiu papildomu kastu nera ? O jei vaziuoji atostogu i Maljorka- jokiu papildomu kastu. Kodel litas NT turte nesa nuostolius, o i pramogas – ne ?

   • Linas

    stogui.Iš principo galima būtų apmokestinti ir briliantus ir keliones ir dar bala žino ką.Tiesiog tokių mokesčių administravimas būtų be galo išlaidingas ir Lietuvos sąlygomis beprasmis.Todėl neišradinėkim dviračio ir įveskim NT,kaip yra daugumoj pasaulio valstybių,mokestį.Tai,kad pinigai jau buvo sykį apmokestinti,įsigyjant NT,joks argumentas,nes visi pinigai,gaunami legaliai(ne vokeliuose)jau sykį apmokestinti,bet kažkodėl sutinkame mokėti PVM,įsigydami prekes ar paslaugas.

 • kirvis

  prie ko cia pirkimo momentas?jis visai nesvarbus kadangi mokestis turetu buti nuo realios sios dienos vertes tai paskaiciuoti nebutu baisiai sudetinga turint tvarkingus duomenis bei naudojant naujausius statistinius metodus.jei butas gautas kaip palikimas bet yra senamiestyje tai jo verte savaime suprantama yra nemaza,bet panasi i tame paciame name esanciu butu kaina.

 • Trakimas

  lida,gal dirbate autolaužyne?Esu atidavęs automobilį utilizacijai ir gavau tik 120 lt.Gal mane apgavo?

  • stogas

   Trakimas , apgavo, dabr metalo kainos sukilusios, uz auto duoda 300-500 lt

   • Trakimas

    Tai štai.Automobilis kaip metalo laužas ir automobilis ,kaip funkcija-susisiekimo priemonė, yra du skirtingi dalykai.Juk Rembranto paveikslas kainuoja ne dažų kainą,o juvelyrinis dirbinys nėra aukso laužo kaina.Todėl tenka sutikti,kad apmokestinti ketinama funkciją-gyvenimo,judėjimo,komunikacijos.Reiškia šis mokestis stabdys šias funkcijas,o tuo pačiu ir ekonomiką.Akcizų ir PVM padidinimas sužlugdė Lietuvos ekonomiką ir ketinama ją toliau žlugdyti?

    • kirvis

     ajajai kaip nusifantazavote..stabdys ne pacias funkcijas o perteklines ju dalis,jei zmogui is tasko A i taska B reikia nuvaziuoti,daugumai esminis faktorius yra kaina ir saugumas,o uz pribumbasus prasom susimokek daugiau,viskas logiska ir aisku.

 • Trakimas

  Neveltui esi „Kirvis“.:)Matai,jau minėjau,kad žmonės turi ir 100 lt. kainuojančiątransporto priemonę,ir 100 000lt kainuojančią.Jas apmokestinus 100lt.iš vieno bus tiesiog konfiskuota „judėjimo funkcija“,o kitas tų 100lt. net nepajus.Juk ir Kubiliaus „išminčiai“ nekalba apie automobilio kaip turto apmokestinimą,o kalba apie „automobilio mokestį“.Tai reiškia tik viena-funkcijos apmokestinimą.Iš kaimo į kitą kaimą teks vykti pėsčiomis,o bulves neštis ant pečių….

  • kirvis

   del geldu sutinku,jei ji praeina TA ir jos verte mazesne nei apmokestinamoji baze,jokio mokescio neturetu but.

 • LEE

  jei tikėti žiniasklaidos priemonėmis , viena tokia bufetininkė iš turniškių turi bene 7 vnt. nekilnojamojo turto,ir protingas perteklinio turto apmokestinimas prisidėtų prie jų išlaikymo naštos tautai….

 • viktoras

  taigi vistiek truks pinigų….mokėsite JŪs visi sąžiningai, pagal „įstatymą“ , bet pinigų vistiek truks… nes ten trūksta ne pinigų.

 • Regis

  Nu kaip tas TVF nesupranta, kad tokiam mokesčiui reikia pasiruošti. Perrašyti NT turtą tretiesiems asmenims, sutvarkyti kitus klausimus. Be to reikia gi ir turėti iš ko mokėti tą NT mokestį. Pvz. tokiai Kristinai eks Butrimienei ir į ją panašiems. Ne visi gi rentas gauna arba stabilias pakišines pajamas.

  .. visom keturiom už visuotinį automobilių (visų), NT (viso) ir gal net turto mokestį. Tačiau Lietuvai tai negresia. Nebent ES priims visuotinę (per visą ES) tokių mokesčių bazę.

 • Komersantas

  42% jaunimo nedabas kaimuose ir 34% jaunimo nedarbas miestuose patvirtina, kad pasiekta tikrai „daug“.

 • Nesvarbu

  Prancūzai jau buvo visai bebaigę išpindėti.Visus, kokius paskutinius 40 metų, darbo krūviai darbuotojams vis mažėjo. Darbo našumas krito. Bimbinėjimu darbo metu, kai kurie subjektai, jau beveik pradėjo prilygti TSRS geriausių laikų „darbuotojams“. Staiga kažkas jiems pasakė, jog reikės truputį padirbėti.Tik truputuką ilgiau- iki 62 m…

  • Šarūnas Skyrius

   Ne todėl, kad palaikyčiau protestuotojus, bet prancūzų darbo našumas (skaičiuojant vienai dirbtai valandai) didžiausias pasaulyje.

   • dzyvai

    Šarūnai, gal gali dar duomenų šaltinį pateikti?
    Logiška, kad kai darbuotojai neperspausti, tinkamai pasiilsi, jie dirba efektyviau.

   • mdxacuk

    Kad didžiausias pasaulyje, tai gal ir buvo kada koks vienas skaičiavimas. Daugumoj kitų Prancūzija būna kokia 5-6 Europoj. Šiaip ar taip tai neblogas rodiklis, nes skirtumai pirmam tuzine paprastai būna viso labo pora procentų, o Lietuva nuo jų atsilieka kokius 2,5 karto.

    Bet dar labai didelis klausimas, ar tas rodiklis ir reiškia būtent tai, apie ką žmogus iš karto pagalvoja. Nes niekas jo nematuoja stovėdamas darbuotojui už nugaros su chronometru. Vieni skaičiuoja BVP vienam žmogui pakoreguodami pagal nedarbo procentą, kiti kaip nors kitaip. Tikrojo nedarbo niekas nežino, nuo oficialaus jis gali skirtis kartais. BVP irgi nebūtinai tikslus, tuo labiau, kad taikomi dar ir perskaičiavimo koeficientai pagal perkamąją galią. Užtat kai lyginamos valstybės, tarpusavyje besiskiriančios pora procentų, niekas negali garantuoti, kuri nusipelno pirmos vietos, o kuri penkioliktos.

    Bet kai skirtumas 2,5 karto, tai va jums ir gatavas atsakymas, kodėl pas mus kainos europietiškos, o algos – lietuviškos.

    • dzyvai

     mdxacuk,

     Man tai su tuo 2,5 karto skirtumo nėra taip vienareikšmiškai aišku (kodėl kainos europietiškos, o algos lietuviškos). Ir kas gi tas mistinis statistinis našumas? Ar čia mokytojas 2,5 karto mažiau mokinių išmokina ar prekybcentrio kasininkė 2,5 karto mažiau klientų aptarnauja? O gal statybininkas 2,5 karto plytų mažiau pastato? O gal mokėtume jiems 2,5 karto didesnius atlyginimus, ir BVP tiek kartų išaugtų, ir našumas (apskaičiuojamas) prancūziškam prilygtų?

     Aš įžvelgiu tą skirtumą kitoj vietoj: ėgi prekės ir paslaugos juda laisvai ir drąsiai po visą EU, o štai darbuotojai – ne (juk jei vadovautis ekonominiais dėsniais, visi darbuotojai jau turėjo būti išvažiavę ten kur atlyginimas 2,5 karto, ką ten, 5 kartus didesnis, ir čia sugrįžę kai atlyginimai skirtųsi procentais, o ne kartais). Peršasi išvada, kad statistinis (popierinis) mūsų darbo našumas mažesnis dėl to, kad žmonės yra inertiški, konservatyvūs, gal kartais tingūs ar bailūs, bei pilni keistų jausmų (meilė tėviškei, artimiesiems, tėvynei) padarai :) Bet anaiptol ne todėl kad 2,5 karto prasčiau dirba…

     • Komersantas

      Šis mistinis statistinis našumas reiškia, kad lietuvis statistiškai sukuria 2.5 karo mažiau vertės.

     • mdxacuk

      Taigi, komersantas jau atsakė. Niekam čia sentimentai neįdomūs. Kaip neįdomu ir kiek kas sukuria konkrečioj darbo vietoj. Lemia statistinis vidurkis viso krašto mastu. O priežastis gali būti ne vien tik fizinis darbo našumas, nors ir tas tikriausiai daug kur skiriasi – gal prastesnė įranga, prastesnės technologijos, prastesnė kvalifikacija, mažesnis darbo intensyvumas, daugiau ilgųjų savaitgalių, ilgesnės atostogos, blogesnė darbo drausmė ir t.t. Bet svarbiausia turbūt tai, kad gaminama mažesnės pridedamosios vertės produkcija. Kas kad ilgai ir sunkiai dirbi – dirbti reikia lengvai ir našiai.

     • dzyvai

      Tokią statistinio našumo traktuotę suprantu. Mėginau paaiškinti, jog, pvz., jeigu už mokslą mokėtume 2,5 karto daugiau, ar kasininkei altyginimą pakeltume 5 kartus, ir taip visur kur, ar tai nepakeltų „statistinio vidurkio viso krašto mastu“, ir ar tada lietuvis statistiškai nesukurtų daugiau „vertės“? Ar prekybcentrio kasininkė aprūpinta „prastesnėm technologijom, mažesnės kvalifikacijos (pasak darbo skelbimų turėtų būti su aukštuoju ir mokėti X kalbų :), dirba mažiau intensyviai, trumpiau (nedirba viršvalandžių?)“, ar „darbo drausmės“ ten nėra?

      Aišku, pramonė, paremta žemais atlyginimais, turėtų persiorientuoti arba bankrutuoti, bet dirbtume „lengvai ir našiai“ :)

     • Trakimas

      Visiškai teisingai,dzyvai.:)Pramonė,paremta žemais atlyginimais visuomet žlunga-tokioje „pramonėje“ niekas nenori dirbti.Taip atsitiko „žemės ūkiopramonėje“.

     • Miracle

      Įdomu, neteko matyti analizės, kodėl Lietuvoje to pačio darbuotojo našumas taip ženkliai skiriasi nuo našumo, kurį pasiekia dirbdamas tą patį darbą už 3-5 kartus didesnį uždarbį užsienyje ir tai, kad tai ką jis pagamina užsienyje, kainuoja mažmeninėje rinkoje kažkur, neapubrėžiu kur, panašiai kaip Lietuvoje?

 • Šarūnas Skyrius

  negaliu, nes nusišnekėjau pasirodo. Seni duomenys strigę galvoje, gerai kad nedaug tenukrito prancūzai:

  http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_GDP_(PPP)_per_hour_worked