Panevėžį myliu, bet viešųjų ryšių skyrių vis tiek išvaikyčiau. Ir merą – irgi

Pnevėžio miesto savivaldybės Ryšių su visuomenė skyriuje dirba keturi darbuotojai. Aš manau, kad visus juos reikia atleisti, nes tai yra Panevėžio mokesčių mokėtojų pinigų švaistymas, kuris turi neigiamos įtakos ir mano bei jūsų visų kišenei.

Čia, nepaisant to, kad pats esu iš Panevėžio ir kad iki šiol esu kuo palankiausiai nusiteikės šio miesto atžvilgiu. Just business arba, kaip pasakytų L.Donskis, be pykčio.

Dabar argumentuosiu.

Jau esu minėjęs, kad praėjusią savaitę dalyvavau Europos Komisijos atstovybės organizuotuose Panevėžio kolegijoje vykusiuose debatuose „Panevėžys 2013 metais: užimtumo ir verslo galimybės“.

Visko ten buvo – ir apie tai, kad Via Baltica reikia praplatinti, ir kad oro uosto Panevėžiui reikia, ir kad merai dirba gerai, nes verslininkams netrukdo. (Aš klausiau, ar padeda, bet man pasirodė, kad nei Penevėžio miesto meras V.Satkevičius, nei Panevėžio rajono meras P.Žagunis mano klausimo nesuprato. Nepaisaint to, padariau išvadaą, kad vis tiek rinkčiausi P.Žagunį).

Bet grįškime prie Panevėžio miesto savivaldybės Viešųjų ryšių skyriaus.

Per debatus iškilo klausimas, kodėl gi prie Panevėžio miesto savivaldybės durų nesirikiuoja užsienio investuotojų eilė ir kodėl tie kvaili investuotojai mieliau renkasi Kiniją, Vietnamą ar net kokią Rumuniją su Bulgarija, o ne stato savo įmones, pavydžiui, Skaistakalnyje arba Ramygalos pramoniniame parke.

Kol buvo kuriami protingi ir argumentuoti atsakymai, aš šiek tiek panaršiau. Ir, gavęs teisę kalbėti, pirmiausia paklausiau Panevėžio mero V.Satkevičiaus, kiek darbuotojų dirba savivaldybės Viešųjų ryšių skyriuje. Jis žinojo (priešingai, nei kiek Panevėžio savivaldybė išmoka socialinėms pašalpoms, bet tai jau kita, nors ir labai įdomi tema), kad keturi.

Aš jam pasiūliau juos visus atleisti. Ir šiandien žinau, kad buvau 100 proc. teisus. Deja.

Nes tada, ketvirtadienį, mano pasiūlymas rėmėsi tik trumpa Panevėžio savivaldybės interneto puslapio apžvalga, kuri rodė, kad Panevėžyje investuoti verta todėl, kad pagal 2010 Heritage Foundation skelbiamą ekonominės laisvės indeksą Lietuva pasaulyje užima, berods, 24 vietą.

Labai svarbu, ypač turint galvoje, kad tas ketvirtadienis buvo 2013 metų vasario 4 diena.

Šiandien jau yra geriau – tas pats puslapis skelbia, kad pagal 2012 Heritage Foundation Ekonominės laisvės indeksą Lietuva pasaulyje jau yra 23-oje vietoje iš 179 valstybių.

Būtų galima sakyti – pažanga. Pastaba išgirsta ir išvados padarytos.

Taip būtų, jei ne viena aplinkybė: Panevėžio miesto Ryšių su visuomene skyriaus darbuotojus reikia atleisti, nes jie neatlieka savo darbo ir yra nekompetentingi jį atlikti.

Nes jie ne tik negali surasti Heritage Foundation puslapio, kuriame jau yra paskelbtas 2013 metų Ekonominės laisvės indeksas, bet net nesugeba naudotis google.lt. Jei sugebėtų, bent jau Delfio pranešimą apie tai, kad Lietuva jau yra 22-oje vietoje, būtų sugebėję surasti.

Tai už ką, po galais, jiems yra mokama alga iš mokesčių mokėtojų kišenės ir kokiais kriterijais vadovaujantis, jie iš viso buvo priimti į darbą?

Ir ką, po velniais, jie ten dirba, jei kitame užsienio investuotojams skirtame puslapyje yra skelbiama, kad Panevėžio savivaldybėje gyvena 98 612 gyventojų, nors iš tiesų jų jau yra likę tik 97 589.

Na, gerai, čia tik metų pokytis, tarkim darbo buvo daug ir nespėjo.

Bet juk galėjo suspėti užsienio investuotojams pranešti, kiek BVP buvo sukurta Panevėžio apskrityje 2011 metais, nes Statistikos departamentas tai pranešė dar 2012 metų lapkritį. Nepranešė, nes galvoja, kad užsienio investuotojams svarbiau, kiek BVP buvo sukurta 2009-aisiais? O gal tada reikėtų skelbti, kiek buvo sukurta 1990-aisiais? Dėl egzotikos, tskant, škia…

Prisipažinsiu, nenaršiau po visą Panevėžio miesto savvaldybės interneto puslapį. Dėl to, kad vis dar turiu sentimentų šiema miestui ir dėl to, kad nenorėjau, jog man būtų gėda…

Bet vieną dalyką dar paminėsiu: Ramygalos pramoninį parką, į kurį tie užsienio inevstuotojai nesiveržia (nes Via Baltica turėtų būti keturių (o kodėl ne šešių?) eismo juostų, o į Panevėžio oro uostą turėtų skraidyti Lufthansa ir Bahrain Air). Jei aš būčiau tas investuotojas, ieškantis, kur išleisti savo milijoną ar du, atsivertęs ramygalos industrinio parko puslapį, ir pamatęs, kad informacija ten paskutinį kartą atnaujinta 2009 metų spalio 19 dieną, geriau jau investuočiau pas Aliaksandrą iš Minsko. Rizikos gal ir daugiau, bet vis tiek beveik ketveri metai pažangos daugiau.

Išvada? Labai paprasta: koks meras (partijos neminėsim), tokia ir savivaldybė. Kokia savivaldybė, tokie ir darbuotojai. Kokie darbuotojai, tokios ir inevsticijos. Kokios investicijos, tokios ir gyvenimo sąlygos.

Neabejoju, kad Panevėžio miesto savivaldybės Ryšių su visuomene skyriaus darbuotojai ir toliau sėkmingai gaus savo atlyginimą, kurio jie aiškiai nenusipelnė.

Kodėl? Todėl, kad jiems dzin ir todėl, kad nėra žmogaus, galinčio pareikalauti atsakomybės. Nes meras yra V.Satkevičius.

P.S. Jei kas nors norėtų apžvelgti kitų savaivaldybių Ryšių su visuomene skyrių veiklą, pasižadu tas apžvalgas paskelbti, jei jos bus parengtos profesionaliai.

(10 balsų, vidurkis: 4,90 iš 5)
Loading...