Panevėžį myliu, bet viešųjų ryšių skyrių vis tiek išvaikyčiau. Ir merą – irgi

Pnevėžio miesto savivaldybės Ryšių su visuomenė skyriuje dirba keturi darbuotojai. Aš manau, kad visus juos reikia atleisti, nes tai yra Panevėžio mokesčių mokėtojų pinigų švaistymas, kuris turi neigiamos įtakos ir mano bei jūsų visų kišenei.

Čia, nepaisant to, kad pats esu iš Panevėžio ir kad iki šiol esu kuo palankiausiai nusiteikės šio miesto atžvilgiu. Just business arba, kaip pasakytų L.Donskis, be pykčio.

Dabar argumentuosiu.

Jau esu minėjęs, kad praėjusią savaitę dalyvavau Europos Komisijos atstovybės organizuotuose Panevėžio kolegijoje vykusiuose debatuose „Panevėžys 2013 metais: užimtumo ir verslo galimybės“.

Visko ten buvo – ir apie tai, kad Via Baltica reikia praplatinti, ir kad oro uosto Panevėžiui reikia, ir kad merai dirba gerai, nes verslininkams netrukdo. (Aš klausiau, ar padeda, bet man pasirodė, kad nei Penevėžio miesto meras V.Satkevičius, nei Panevėžio rajono meras P.Žagunis mano klausimo nesuprato. Nepaisaint to, padariau išvadaą, kad vis tiek rinkčiausi P.Žagunį).

Bet grįškime prie Panevėžio miesto savivaldybės Viešųjų ryšių skyriaus.

Per debatus iškilo klausimas, kodėl gi prie Panevėžio miesto savivaldybės durų nesirikiuoja užsienio investuotojų eilė ir kodėl tie kvaili investuotojai mieliau renkasi Kiniją, Vietnamą ar net kokią Rumuniją su Bulgarija, o ne stato savo įmones, pavydžiui, Skaistakalnyje arba Ramygalos pramoniniame parke.

Kol buvo kuriami protingi ir argumentuoti atsakymai, aš šiek tiek panaršiau. Ir, gavęs teisę kalbėti, pirmiausia paklausiau Panevėžio mero V.Satkevičiaus, kiek darbuotojų dirba savivaldybės Viešųjų ryšių skyriuje. Jis žinojo (priešingai, nei kiek Panevėžio savivaldybė išmoka socialinėms pašalpoms, bet tai jau kita, nors ir labai įdomi tema), kad keturi.

Aš jam pasiūliau juos visus atleisti. Ir šiandien žinau, kad buvau 100 proc. teisus. Deja.

Nes tada, ketvirtadienį, mano pasiūlymas rėmėsi tik trumpa Panevėžio savivaldybės interneto puslapio apžvalga, kuri rodė, kad Panevėžyje investuoti verta todėl, kad pagal 2010 Heritage Foundation skelbiamą ekonominės laisvės indeksą Lietuva pasaulyje užima, berods, 24 vietą.

Labai svarbu, ypač turint galvoje, kad tas ketvirtadienis buvo 2013 metų vasario 4 diena.

Šiandien jau yra geriau – tas pats puslapis skelbia, kad pagal 2012 Heritage Foundation Ekonominės laisvės indeksą Lietuva pasaulyje jau yra 23-oje vietoje iš 179 valstybių.

Būtų galima sakyti – pažanga. Pastaba išgirsta ir išvados padarytos.

Taip būtų, jei ne viena aplinkybė: Panevėžio miesto Ryšių su visuomene skyriaus darbuotojus reikia atleisti, nes jie neatlieka savo darbo ir yra nekompetentingi jį atlikti.

Nes jie ne tik negali surasti Heritage Foundation puslapio, kuriame jau yra paskelbtas 2013 metų Ekonominės laisvės indeksas, bet net nesugeba naudotis google.lt. Jei sugebėtų, bent jau Delfio pranešimą apie tai, kad Lietuva jau yra 22-oje vietoje, būtų sugebėję surasti.

Tai už ką, po galais, jiems yra mokama alga iš mokesčių mokėtojų kišenės ir kokiais kriterijais vadovaujantis, jie iš viso buvo priimti į darbą?

Ir ką, po velniais, jie ten dirba, jei kitame užsienio investuotojams skirtame puslapyje yra skelbiama, kad Panevėžio savivaldybėje gyvena 98 612 gyventojų, nors iš tiesų jų jau yra likę tik 97 589.

Na, gerai, čia tik metų pokytis, tarkim darbo buvo daug ir nespėjo.

Bet juk galėjo suspėti užsienio investuotojams pranešti, kiek BVP buvo sukurta Panevėžio apskrityje 2011 metais, nes Statistikos departamentas tai pranešė dar 2012 metų lapkritį. Nepranešė, nes galvoja, kad užsienio investuotojams svarbiau, kiek BVP buvo sukurta 2009-aisiais? O gal tada reikėtų skelbti, kiek buvo sukurta 1990-aisiais? Dėl egzotikos, tskant, škia…

Prisipažinsiu, nenaršiau po visą Panevėžio miesto savvaldybės interneto puslapį. Dėl to, kad vis dar turiu sentimentų šiema miestui ir dėl to, kad nenorėjau, jog man būtų gėda…

Bet vieną dalyką dar paminėsiu: Ramygalos pramoninį parką, į kurį tie užsienio inevstuotojai nesiveržia (nes Via Baltica turėtų būti keturių (o kodėl ne šešių?) eismo juostų, o į Panevėžio oro uostą turėtų skraidyti Lufthansa ir Bahrain Air). Jei aš būčiau tas investuotojas, ieškantis, kur išleisti savo milijoną ar du, atsivertęs ramygalos industrinio parko puslapį, ir pamatęs, kad informacija ten paskutinį kartą atnaujinta 2009 metų spalio 19 dieną, geriau jau investuočiau pas Aliaksandrą iš Minsko. Rizikos gal ir daugiau, bet vis tiek beveik ketveri metai pažangos daugiau.

Išvada? Labai paprasta: koks meras (partijos neminėsim), tokia ir savivaldybė. Kokia savivaldybė, tokie ir darbuotojai. Kokie darbuotojai, tokios ir inevsticijos. Kokios investicijos, tokios ir gyvenimo sąlygos.

Neabejoju, kad Panevėžio miesto savivaldybės Ryšių su visuomene skyriaus darbuotojai ir toliau sėkmingai gaus savo atlyginimą, kurio jie aiškiai nenusipelnė.

Kodėl? Todėl, kad jiems dzin ir todėl, kad nėra žmogaus, galinčio pareikalauti atsakomybės. Nes meras yra V.Satkevičius.

P.S. Jei kas nors norėtų apžvelgti kitų savaivaldybių Ryšių su visuomene skyrių veiklą, pasižadu tas apžvalgas paskelbti, jei jos bus parengtos profesionaliai.

(10 balsų, vidurkis: 4,90 iš 5)
Loading...
 • pow

  Mirtis apsimetėliams. :))
  Įdomu kokie pas juos metų tikslai ir vertinimo rodikliai nustatyti. Spėju nė vienas neturi, nes priimti be konkurso…

 • Keturfazis

  Šiaip, gerbiamas Račai, tokį rašinį galėtumei parašyt apie vos ne apie kiekvieną savivaldybę, tik noro reik turėt. Man čia panašu vėl, iš ,eilinį sykį, neturėjimo  ką rašyt, o ne iš didelės meilės jam, visą šitą parašei.

  O kas dėl Panevėžio, tai pats ir galėtumei tos atskaitomybės paprašyt iš savivaldybės. Čia rašau visiškai be ironijos ar sarkazmo, nes manau niekam, net tokia mintis nebuvo kilusi Panevėžy, išskyrus tau. Nu ko tu gali prašyt iš tos amžino įšalo savivaldybės, kai pamačius vien mero veidą, negali tvardyt juoko ir susimastai, iš kokio animacinio filmuko jis yra ir ką, jis, geraširdis žmogelis veikia, aplamai, politikoi? Na nebent tik socialinės pašalpos. Ir išvis, Panevėžys miršta, nėra čia ko drumst vandenį, nieko nepakeisi, leisk jam ramiai nusibaigt:D

  • ArturasR

   meilas Keturfazi, tamstos nuomonė nėra vertinga, o tamstos aiškinimai, kodėl rašau, yra dundukiški. Tik tiek.

 • Udriene72

  Niekaip nesuprantu gerb. Račo, ar tos gramatinės klaidos straipsnyje tyčia paliktos, dėl egzotikos?

  • ArturasR

   miela Udriene72, klaidos paliktos tam, kad tamsta galėtumėte parašyti komentarą. Nes apie nieką kitą parašyti tamstai neišeitų.

 • ArturasR

  mielas Ryšių su visuomene skyriau, pasipiktinti kartais sveika…

  Dabar apie reikalus – nežinau, kas ir už ką atsako jūsų kontoroje (nes man tai susidarė įspūdis, kad niekas už nieką neatsako, bet, žinoma, galiu klysti), tačiau man net nekyla abejonių, kad už interneto puslapį yra atsakingas Ryšių su visuomene skyrius. Nes, kaip bežiūrėsi, tai yra pirmas ir pagrindinis ryšių su visuomene instrumentas, kurio reikšmė ateityje vis didės.

  Taigi, šiandien šis instrumentas primena sulaužytą santechniko raktą ir bandymą atidaryti juo konservų dėžutę.

  Man net nereikia matyti šio proceso, kad galėčiau turėti apie jį savo nuomonę, todėl man visiškai nereikia pažinti jūsų – už jus kalba jūsų darbas.

  Beje, jei nesunku, gal galite nurodyti, už kuriuos Panevėžio miesto savivaldybės puslapius ar/ir ką nors kita yra atsakingas Ryšių su visuomene skyrius. Su malonumu apžvelgsiu, atsiradus laiko, ir parašysiu jums, ką apie tai galvoju.

  Su geriausiais linkėjimais.

  • Pone Račai, vieno susitikimo metu Jūs deklaravote, kad niekur nedeklaruojate asmeninio pobūdžio informacijos, todėl jaučiatės saugus ir nebijantis šantažo. Deja, pastarųjų dienų įvykiai puikiai iliustruoja, kad visai nebūtina pasakoti apie tai kokios spalvos ir formos apatines kelnaitės dėvi Jūsų žmona, kokie Jūsų vaikų mokymosi pasiekimų rezultatai, norint papiktinti aplinkinius. Kartais užtenka per daug atvirai deklaruoti savo pažiūras ir, žiūrėk, ima ir pasiveja kaip blogo sapno prisiminimas koks nors žurnalistų etikos inspektorės kirtis…
   Bet ne visi Jums tokie blogi, ponas Artūrai. Ir tai džiugina. Dar džiugiau, kad kartais Jūs ne toks kategoriškas ir mokat „laipsniuoti“. Gražus gražesnis, geras geresnis. (Aukščiausio laipsnio turbūt nusipelnote tik Jūs pats?). Ypač nudžiugau perskaičius, kad Panevėžio rajono meras Jums mielesnis už miesto merą. Ir visai ne todėl, kad jis gražesnis…Jis – apsukresnis. Kodėl apsukresnis? Ogi todėl, kad Europos Komisijos atstovybės organizuotuose ir Panevėžio kolegijoje vykuosiuose debatuose „Panevėžys 2013 metais: užimtumo ir verslo galimybės“ išlipo sausas iš balos, nežiūrint į tai, kad problemos rajone – analogiškos kaip mieste. Nors informacija skelbia, kad http://www.panrs.lt puslapis atnaujintas 2013-02-13, tačiau kas galėtų paneigti, kad ji nėra atnaujinta tik todėl, kad įkyri raguvietė nusiuntė informaciją apie Raguvoje vykusias Užgavėnes, todėl nori nenori teko šią informaciją paviešinti. Tačiau informacija investuotojams? Šviežia šviežutėlė, atnaujinta 02-13, 18:35. Jei Jums akių nebado akivaizdžios raštvedybos ir gramatikos klaidos – paprašykite, kad padėtų žmonės, kurie apie tai supranta. Jei nežinote ką reiškia Ramygalos plynas laukas, kuriuo taip didžiuojasi meras ir jo aplinkos žmonės – pasiteiraukite, kokius nuostolius šiandien turi rajono savivaldybė – paklauskite vietos žurnalistų. Nežinote, kurios iš čia reklamuojamų įmonių seniai bankrutavo – pasinaudokite nemokama ir oficialia VĮ Registrų centras informacija. O gal Jus domina informacija jaunimui? Ką gi – jaunimas rajone niekam neįdomus ir nieko neveikia (čia anot oficialios informacijos). Kultūra – prašom – jau greit metai kaip kainekurie kultūros darbuotojai nedirba, tačiau Jūs to šiukštu, nesužinosit, nes jų pavardės puikuojasi oficialiame savivaldybės puslapyje. Dar tęsti? Manau, nereikia. Bet tas žaismingas P.S. Jūsų bloge…“P.S. Jei kas nors norėtų apžvelgti kitų savivaldybių Ryšių su visuomene skyrių veiklą, pasižadu tas apžvalgas paskelbti, jei jos bus parengtos profesionaliai.“ Suprantu, kad profesionaliai tas apžvalgas turėtų parengti kažkas kitas? Jūs jas tik paskelbtumėt? Gaila, nes jei Jūs kaip profesionalus savo srities žinovas dalyvavote debatuose ir po viso to pasakėte, kad karalius nuogas ir dargi nelabai gražus, turėkite drąsos pasakyti ir tai, kad kaimyninės karalystės valdovas irgi turi silpnybę, nes niekaip negali suprasti, kad veidrodėlis meluoja…

   • ArturasR

    miela ponia Daiva, žinote, mane kartais stebina kai kurių žmonių nesugebėjimas suvokti realybės ir jos vertinimas tik per savo siaurus partinius interesus, kitiems asmenims priskiriant savo savybes.

    Būtent taip, panašu, elgiatės ir tamsta.

    Nelabai supratau, kuo čia dėtas „inspektorės kirtis“, bet jau esu įpratęs, nes dažnai, kai bandau skaityti A.Užkalnio kūrybą, taip pat ne viską suprantu. Turėtumėte didžiuotis, nes A.Užkalnis juk kaip ir žvaigždė.

    Sakote, deklaruoju savo pažiūras? Būtų įdomu iš tamstos išgirsti, kokios jos. Bet, jei ką, tai pasakysiu, kad nesu Liberalų Sąjūdžio gerbėjas.

    Bet tai visai nesvarbu. Daug svarbiau, kad užimdama pakankmai atsakingas pareigas mokesčių mokėojų lėšomis išlaikomoje įstaigoje, tamsta kad nesugebate suvokti teksto, analizuoti informacijos ir jos apibendrinti.Tai kelia abejonių ar tamsta esate tinkama užimti dabartines pareigas.

    Jei nesuvokiate, ką pasakiau, paaiškinu: mano pastaba debatuose, kuriuose tamsta tikriausiai nedalyvavote, o jei dalyvavote, tai neklausėte arb vėlgi nesugebėjote suprasti, ks yra sakoma, aš pasakiau (o vėliau ir parašiau), kad man labiau patinka merai, kurie ką nors daro. Ir ši pastaba buvo susijusi su Panevėžio rajono savivaldybės dalyvavimu pilotiniame projekte, kuriuo buvo siekiama sumažinti pašalpų gavėjų skaičių. Kai paklausiau Panevėžio miesto mero, kodėl tame projekte, kurio efektyvumas yra akivaizdus ir pamatuojamas, nenori dalyvauti Panevėžys, buvo girdėti tik neaiškus veblenimas.

    Tik tiek ir daugiau nieko ir man to visiškai pakanka pareikšti savo subjektyvią nuomonę. Tamstos teisė turėti kitokią, mano gi teisė pasakyti, ką aš apie ją galvoju.

    Labai džiaugiuosi, kad panaršėte Panevėžio rajono savivaldybės puslapyje ir suradote ten klaidų. Nusiųskite jiems laišką su savo pastabomis, tikiuosi bus atsižvelgta. Galite pasiūlyti ir savo paslaugas tvarkant tą puspalį, nes, panašu, darbe turite pakankmai laisvo laiko.

    Bet nelabai suprantu, kas tamstai sakė, kad to laiko pakankamai turiu aš, nors algą man, priešingai nei tamstai, moka ne mokesčių mokėtojai.

    Atsižvelgiant į tai, tamstos pastaba apie drąsą ir veidrodėlius yra visiškai kvaila ir dundukiška, nes tokie kaip tamsta niekaip iki šiol negalite suvokti, kad visa tai, ką aš darau čia yra mano laisvalaikis, hobis, už kurį man niekas nemoka ir nesiūlo kandidatu į Seimą.

    Taip, galėčiau parengti visų savivaldybių puslapių apžvalgas ir drįstu teigti, kad padaryčiau tai gerokai profesionaliau nei tamsta. Tačiau aš turiu kitą darbą, už kurį esu atsakingas ir už kurį man moka atlyginimą. Ir jį darau gerai. Nepaisant to, kad daug kam tai labai nepatinka.

    Po darbo darau tai, kas man patinka, kas man įdomu arba atrodo svarbu arba tiesiog šiaip sau. Ir ne partiniams dundukams aiškinti ir nurodinėti, kaip man savo laisvalaikį leisti.

    Ar sugebėjote suvokti?

    Be pykčio.

    • O apie pilotinį projektą aš Jums galiu papasakoti plačiau, kad suprastumėte, kad tai tik savivaldybės ir seniūnijos socialinių darbuotojų darbo ir atsakomybės permetimas ant seniūnaičių ir bendruomenės pirmininkų (deja, neišlaikomų iš mokesčių mokėtojų pinigų, o dirbančių visuomeniniais pagrindais ir negaunančių algos) pečių. Bet Jums nepakako laiko pasiilinti į tai plačiau, prieš kalbant apie tai kaip apie mistinį gėrį ir mero veiksnumą…dar pasakykit, kad pilotinis neformalaus ugdymo projektas irgi vyksta tik dėl rajono mero veiklumo…

 • Xxx

  Iš kur čia toks noras paskirti laiko tokiai ,,analizei“?

  • ArturasR

   ne dundukų reikalas

 • Pingback: Ko dar nepastebėjo Artūras Račas Panevėžyje | Viktoras TROFIMOVAS()