LRT taryba panaši į …Prezidento instituciją

… Perskaičiau R.Sakadolskio pamąstymus apie nacionalinį transliuotoją ir LRT tarybos vaidmenį…

Štai ką sako R.Sakadolskis:

Man atrodo, kad Taryba nesinaudoja galimybėmis valdyti, ji neskiria dėmesio strateginiams klausimams, atsiranda vakuumas, kurį užpildo kiti.

Kažkaip pagalvojau: viskas labai panašu į Prezidento instituciją…  

Ir taip norisi, kad naujoji prezidentė pasinaudotų galimybėmis.

(3 balsų, vidurkis: 3,00 iš 5)
Loading...
 • lida

  Nepasinaudojo galimybe paskanauti blynelių su raudonaisiais ikrais ir sviesto bei krapų padažu, nors taip pat buvo kviesta.

 • Matotaupa

  citata “ Taryba nesinaudoja galimybėmis valdyti“. Svarbus klausimas – nesinaudoja todėl, kad nesugeba, ar todėl kad nenori?
  Jei nesugeba, tai, nors Sakadolskis įvardino juos kaip “ įdomūs, kūrybingi žmonės“, tai velniam jie ten sėdi ir vaidina proto bokštus? Parazituoja ir tiek.
  Jei nenori – tai vadinasi jie yra piktybiniai kenkėjai, „grėsmė nacionaliniam saugumui“.

 • albinas

  Paskutiniu metu visai nebesuprantu, kas valdo LRT? Ar kairieji, ar desinieji, ar dar kokia nors „organizacija“

 • Jonas Žvelgaitis

  Matyt, Prezidentūroje komanda dar turi vakancijų, o gal nugirdo kad Prezidentė turės iniciatyvų dėl LRT pirmininko? Savų žmonių Sakadolskis prie Prezidentės turi, matyt jau ką bus nugirdęs, jooo, matyt bus nugirdęs… kitaip ką reikštų jo sakinukas: „LRT turėtų vadovauti kitas žmogus, kurio elgesys žodžio laisvės atžvilgiu būtų kur kas vakarietiškesnis“. Ką jis tuo apie save norėjo pasakyti?

  Na, kur benueitų, staltiese jam kelelis, kaip slavai sako, tik jei Sakadolskis ir toliau sakys „kakafonija“, kaip žinia, „fonija“ dažnai keičiasi arba visai dingsta, tai kas beliks Sakadolskiui?

 • justas

  Norisi tai norisi, bet ar nebus taip, kad per daug pradejusi naudotis savo galimybes ji pasirodys dirbanti kazkokiu blogieciu labui ir staiga pajaus didziuli spaudima sitam dideliu galimybiu postui..

 • xerksas

  Tamsta užsispyrusiai praleidžiate progą bent jau pamėginti išsivalyti po Uspaskicho gimtadienio nesustabdomai šlyjančią reputaciją.

  • Xerksai, tamsta užsispyrusiai nenorite girdėti, kas jums yra sakoma: rūpinkitės savo reputacijos valymu, o savaja aš jau kaip nors pats pasirūpinsiu.

 • Su R. sakadoslkiu galima būtų sutikti ir tuo pačiu prieštarauti. Man teko garbė ten pakliūti pernai gegužę, kaip tik po to, kai jau buvo išrinktas generaliniu direktoriumi Siaurusevičius, prasidėjo intrigos dėl dariaus Kuoliu ir visokių pasitikėjimų ir nepasitikėjimų vieni kitais. Tada pasitraukė Milaknis, kuris prikalbėjo daug netieisos ir apie pačią tarybą ir apie jos darbą. Todėl sutikdamas su Romo mintimis, kad taryba gali ir turi būti žymiai aktyvesnė (pvz., iki šių metų nebuvo net įkurta pagal įstatymą privaloma administracinė komisija, kuri žiūri administracijos naudojamų finansų efektyvumą), tuo pačiu vis užduodu sau klausimą – kodėl vos per metus tie keli LRt tarybos narių atsistatydimai tampa politiniais šou? Tiek Milaknio, tiek ir Sakadolskio? Kodėl taryboje vyksta intrigos? ir kito atsakymo neradau, išskyrus vieną. Visa bėda, kad 8 LRt tarybos nariai skiriami skirtingų politinių jėgų. 4 skiria Prezidentas, po du Seimo pozicija ir opozicija. Taik taip galima aiškinti nuolatines diskuijas apie tai, kad dirba LRt – kairiesiems ar dešiniesiems. Ir kvailiui aišku, kad dirba ir tiems, ir kitiems. Tik dalis intriguoaj su vienais, ktii su kitais. Gal tai ir būtų demokratia, bet dabar jau tai panašu į valdžios ir įtakos dalybas. O LRt taryba kol kas bando suderinti tuos interesus ir nor išlaikyti jėgų balansą. Bet tai iš principo ydinga, nes taip LRT tampa politikų intrigų įrankiu. Plius dar tie nelemti reklamos pinigai, dėl kurių įsijungia ir komercinių žiniasklaidos priemonių interesai.

  bet kuriuo atveju manau, kad reikia keisti situaciją. O būdai yra keli. Vieną iš jų pasirinko Romas.

  • Fredis*

   Teležiūrovai iš gerb. Dainiaus lūpų tikėjosi solidesnės analizės.
   Kaip paprastai – tik tuščias puodo skambėjimas. Suformuluokite mintį, ką norėjote pasakyti?

 • zivile

  sutinku su Fredziu – is tarybos nario noretusi solidesnio pasisakymo – bent jau kad pranestu koki pats renkasi buda, kovai su tarybos neveiksnumu.
  O Sakadolskis kalbedamas apie vakarietiskeni LRT vadova tiesiog manau norejo pasakyti, kad Siaurusevicius, kaip ir kiti prie tam tikro lovio pripuolantys veikejai tuoj skuba pasirupinti savais ir savimi: pazintys, otkatai ir pan.
  Prisipazistu, esu suinteresuota siek tiek tuo, kas vyksta LRT. Labiausiai neramina kulturiniu laidu buvimas/nebuvimas – ar dar blogiau – samoningas naikinimas bet kokiu intelektualesniu laidu ar ciklu. O daroma tai pagal principa: kurkim kulturos laidas kuo pigiau (vien tam, kad paukstelis butu uzdetas – jog yra tokia), o veliau kai kas paklausia, kodel tokie menki kulturiniu laidu reitingai – galima paskyti: juk cia kultura – jos niekas neziuri. Uzdaras ratas. Uz likusius nuo tokiu, pagal transliuotojo misija privalomu, laidu pinigus – daromi komerciniai projektai. Nieko nesakau, kartais buna neblogu, bet kaip tada su misija?? Ir kokie prioritetai? Parodykit man nors viena menininka, kuriam buvo miela ziureti kaimo jurgio vedama laida kultura? Abejoju ar kita sezona kas keisis, lieka sulaukti, o tarybos nariai galetu pasekti sakadolskio pavyzdziu ir atsistatydint – nepadoru siais laikais parazituot uz mokesciu moketoju pinigus.

  • Jonas Žvelgaitis

   Sutinku Živile, kad sutinku su Fredžiu, kad Dainius malė, malė ir tam tepė ir kitam tepė, o rezultate išsitepė.

   O jau toliau su Živile nebesutinku. Jaučiasi, kad ji ten kažkur sukiojasi ir lyg ir bijo kad jos kyšančių ausų kas nenuskriaustų. Labai įdomu, ką ji ten kaimo Jurgiu pakrikštijo? Manau, kad pati Živilė su menais nelabai ką bendro turi, labai jau tiesmuka ir netolerantiška. O gal Živilė nori pakomentuoti tą ketvirtadieniais milijoną (girdėjau iki 2?) kainavusį vamzdinės estetikos pratęsimą televizijoje, vedamą popsisto Bžesko?

   • zivile

    Atsiprašau, kad pasirodžiau netolerantiška – bet jei pavarde įvardysiu tą žmogų, kurį pavadinau kaimo jurgiu – tolerantiškesne netapsiu. Tikiuos, kas nors suprato, jei dar apskritai yra tokių, kurie apskritai nors vieną kultūrinę laidą yra matę. O kad esu suinteresuotas asmuo – net neslėpiau – pasisakiau iš karto. Tik dėl ausų nebijau, nes jų kapojimas LRT niekam nerūpi, nėr kada – visą energiją suryja savų globa.
    O dėl vamzdinės estetikos galėtume diskutuoti. Man, atvirai sakau, vamzdis krantinėje patinka labai. Jei pageidautumėt išsamios analizės ir nuomonės pagrindimo, brūkštelkit asmeninį meilą – vargu ar dar kam tai svarbu. Ir Bžeskas manau padarys neblogą produktą (jis ne tik popsistas) – tik čia jau ne LRT tarybos ar valdžios nuopelnas.

    • Auksinis kardas

     Stebinate, zivile – pavadinate kaimo jurgiu, kiek suprantu, labai dėmesingai vedantį kultūros laidą jauną žmogų ir žavitės pseudomeniškais Bžesko šou, kurių pirmiausias pasiekimas ir vėl bus – nuvertinti meną.

     Gal kam kartais ir įdomu kuo jums patiko vamzdis, bet ne mažiau jis įgalus nepatikti – ir tai bus visai ne vertintojo bėda. O jūs tokiu dalyku mosikuojate kaip kokiu kriterijumi… Mosikuojate neįtikinamai.

    • Jonas Žvelgaitis

     Na, gal ir nėra būtinybės veltis į žodžių kovą, nes matosi, kad Živilei viskas aišku, viskas sudėliota taip entuziastingai ir nenuginčijamai.

     Tik pasitikslinimui norisi paklausti. Vadinasi, Antinio kalniukas su skylėm patinka, o paminklas Mindaugui ar Gediminui suprantama, nepatinka.

     Ir dar truputį nesuprantu, „kaimo Jurgis“ gerai ar blogai. Lietuviškos kultūros šaknys kaime – tai gal gerai? Valinskas ir Co (pvz., Bžeskas) sukūrė miesto kultūrą, tai gal gerai? Įsivaizduoju, kad Valinskas, Bžeskas ir Co kultūros laidą vestų geriau. Ketvirtadieniais jau matome. Štai tokiai, tikrai tarptautinei daugiaprasmei daugiaplanei konceptualiai kultūrai ir milijonų negaila.

 • LOL

  Xerksai, o kas kada nors sakė, kad p.Račo reputacija be priekaištų? Paksas, Uspaskis ir Co- išties nuostabi kompanija. Viskas būtų puiku ir ne mūsų reikalas, jei Artūras nebūtų BNS vadas. O dabar, deja, kvapas nekoks. Bet taip jau yra senų seniausiai. Kiekvienam savo. Dabar lauksime BNS pranešimo apie betvarkę prokuratūroje, kuri skriaudžia Viktorėlį „nuo Urdomos iki Briuselio“.

  • LOL šis tamstos komentaras labai gerai atskleidžia jūsų paties ir kitų besipiktinančių supratimą apie žiniasklaidą ir apskritai tikriausiai visą gyvenimo filosofiją: viskas perkama ir viskas parduodama. Bet, mielas LOL, jei taip gyvenate jūs, nereiškia, kad taip gyvenu ir aš…

 • Majus

  Ponas Artūrai pradedate Viktoro užsakymus vykdyti :), dabar kiekviename įraše paminėsite Prezidente, su tam tikra abejone, lyg tarpkitko. Dar pasigailės Prezidentė nepagerbus Kedainių barono :)

 • Linas

  pamėginsiu ir aš įsiterpti į šią kultūrologų diskusiją,siekdamas nors kažkiek išgelbėti savo šlyjančią reputaciją.Kad mano kalbos nebūtų tik tuščio puodo skambėjimas,pasakysiu:man patinka vamzdis ant Neries kranto.Taip pat man patinka Bžeskas,Siaurusevičius ir Sakadolskis.Nelabai patinka Milaknis(dabartinėse pareigose,TV taryboje sekėsi geriau),Donskis ir Salamakinas.Visus kitus raginu:iš pradžių teisingai suformuluokite savo mintis,kad visiems būtų suprantama,ką,po velnių,norite pasakyti.

 • nerijus

  Nenustebčiau, jei R. Sakadolskis būtų pakvietas, prisijunkti prie D. Grybauskaitės komandos :)