“Ne prie ko” brangiau už reputaciją

Savaitraštis 15min 2012 11 07

**************************

Kai šių metų pavasarį prezidentė D.Grybauskaitė tautai aiškino, kad ministras R.Palaitis, atleidęs iš darbo FNTT vadovus V.Gailių ir V.Giržadą, yra “ne prie ko”, suprasti, apie ką kalba prezidentė buvo nelabai lengva.

Bet dabar jau viskas aišku: “ne prie ko” reiškia mažiausiai 130 tūkstančių litų iš mūsų kišenių. Jei padalintume visiems 3 milijonamas po lygiai, neišeitų nė po 5 centus. Niekis, ar ne?

O jei taip kasdien ir po kelis kartus? Taip pat būtų niekis? Ar jau būtų svarbu? O jei ne po penkis centus, o po penkis litus? Kasdien. Po kelis kartus? Vis dar būtų “ne prie ko”?

Jei nesuprantate, apie ką kalbu, paaiškinsiu. 130 000 litų yra ta suma, kurią Vilniaus apygardos administracinis teismas priteisė buvusiam FNTT vadovui V.Gailiui. Kiek daugiau nei 42 tūkstančius išeitinės kompensacijos, 67,3 tūkstančio už priverstinės pravaikštos laiką ir dar 25 tūkstančius už žalą reputacijai ir geram vardui.

Pastaroji suma verta atskiros diskusijos, ypač prisimenant, kuo V.Gailius buvo kaltinamas ir kas buvo pagrindiniai kaltintojai. Jei neprisimenate, V.Gailiui buvo inkriminuojamas slaptos informacijos apie “Snorą” nutekinimas, o pagrindiniai “kaltintojai” buvo ministras R.Palaitis ir prezidentė D.Grybauskaitė.

Daugiau nei pusmetį V.Gailius turėjo vaikščioti su nusikaltėlio dėme ant kaktos ir jam užkabinta išdaviko etikete. Ir visa tai įvertinta maždaug 3 tūkstančiais litų per mėnesį. “Ne prie ko” kainuoja brangiau.

Ką gi – dabar žinosime: reputacija ir geras vardas Lietuvoje verti maždaug tiek, už kiek valstybės tarnyboje sutinka dirbti kvailiai ir vagys. Nes protingi ir nevagiantys dirba už ne mažiau kaip 5 tūkstančius litų.

Bet grįžkime prie pradinės – 130 tūkstančių litų sumos (iš tiesų tikriausiai ji bus didesnė, nes čia neįskaičiuotos išlaidos advokatams, sugaištas laikas ir sueikvota energija. O jei teismo sprendimas bus skundžiamas, bendra suma gali išaugti iki kokių 200 000 litų).

Visus tuos pinigus gaus V.Gailius. Nepagalvokite, aš jam visiškai nepavydžiu. Priešingai, net sakyčiau, kad ta suma yra per maža.

Tačiau man kyla paprastas klausimas, kodėl už tai, kad V.Gailius buvo neteisingai apkaltintas, neteisėtai išmestas iš darbo turiu mokėti aš? Na, kartu su visais jumis.

Nežinau kaip jūs, bet aš tai čia tikrai “ne prie ko”. Aš V.Gailiaus net nepažįstu.

Tikriausiai jums kils klausimas, o kas tada “prie ko”? Atsakymo ir aš nežinau, tačiau prisimenu, kad įsakymą dėl V.Gailiaus atleidimo pasirašė R.Palaitis. Jis tada sakė, kad tai padarė, remdamasis kažkokia Valstybės saugumo departamento vadovo V.Grinos pasirašyta pažyma. O prezidentė D.Grybauskaitė sakė, kad R.Palaitis “ne prie ko”, nes jis, cituoju, “laikėsi visų įstatymų atleisdamas FNTT pareigūnus”.

Žinau, kad tai, ką dabar pasakysiu gali nuskambėti baisiai, tačiau, po teismo sprendimo galima būtų teigti, kad prezidentė, švelniai tariant, sakė netiesą.

Tačiau svarbiausia galbūt net ne tai ir net ne tie 130 ar 200 tūkstančių. Šiandien, kai jau žinome, kad V.Gailius informacijos apie “Snorą” nenutekino, daug svarbiau yra sužinoti, iš kur ji nutekėjo. Nes šiuo atveju jau kalbėtume ne apie šimtą kitą tūkstančių, o apie milijonus.

Tada gal iš tiesų paaiškėtų, kas buvo prie ko, o kas ne prie ko. Ir kas už viską turėtų sumokėti. Jei ne pinigais, tai bent metais, praleistais už grotų. Už tai, žinoma, vėl tektų mokėti mums. Nežinau kaip jūs, bet aš tai neprieštaraučiau.

(9 balsų, vidurkis: 4,56 iš 5)
Loading...
 • sataniuga

  „V.Gailiui buvo inkriminuojamas slaptos informacijos apie “Snorą” nutekinimas, o pagrindiniai “kaltintojai” buvo ministras R.Palaitis ir prezidentė D.Grybauskaitė.“

  Pagrindinis kaltintojas buvo melo detektorius.

  • stogas

   Zinai, melo detektorius, siais laikas tai tik priemone pagazdinti . Isigasi ir prisipazinsi rastu. Teisineje teismu praktikoje- tai tuscias laiko svaistymas. Tufta, kurio nelaiko uz irodymus… tokia suformuota praktika.

  • GIGA

   O ne maišai,kartais,Gailiaus su Giržadu?

 • s-j

  tai ka, arturai , daryt? kaip kaip gaut prezidentes ir palaicio atsakyma? klausiu ne retoriskai.

 • s-j

  gailius minejo, kad nuostoli atlyginti reikalaus palaicio.

  • stogas

   Pameni istorija, del Alytos privatizavimo ir Boskos pretenziju? Pradziai tipo nuostolius turejo padengti (Ismokas Boskai) privatizavimo komisija ir Jos pirmininkas.. bet galu gale sumokejo milijonus mokesciu moketojai.

  • suomis

   Kieno parašas ant atleidimo akto, tas ir privalo susimokėti.

   • tikras lietuvis

    Aš tai negaliu sakyti, kad V.Gailiaus nepažįstu, todėl jam nemokėsiu.
    Peradresuoju tą pareigą Degutienei? :)
    Kas paneigs, kad ji …, taip sakant?
    Antonovą su Baranausku pražioplino :) Grybauskaitė su Vasiliausku, kuriam anie pasakė, kad: „susitiksim pirmadienį“, o tada jau buvo pėdos buvo atšalusios.
    Gal dėl to taip karščiavosi – žaidė seklius ir tvarkdarius, jog negalėjo suprasti, kad tas „melo“ detektorius yra vaikų žaidimas (ką ir pasakė teismas!) ir nepaskambino Kryževičiui (ar pažįstamam pačiam mažiausiam pagal pareigas policininkėliui), kad paklausti jo nuomonės apie tai?

 • Tipas

  Paleido dūmų uždangą, kol visi klaidžiojo – galus į vandenį. Dabar jau vargu ar kas bandys šitą istoriją nauju kampu vertint. „Senas laikas“. Ir nepirmas kartas.

  • sataniuga

   Tai, kad šioje istorijoje daug nežinomųjų ir taip aišku, man pvz. naiškiausias klausimas yra: kas iš to laimėjo. Paimkime visus istorijos dalyvius:
   1. Grybauskaitė – elgėsi neaiškiai, gelbėjo ministrą Palaitį, kai Vyriausybės vadovas aiškiai išreiškė jam nepasitikėjimą ir pasiūlė, atsistatydinti, kas yra labai logiška šiuo atveju procedūra. Premjeras liepia – ministras daro: pralaimėjo
   2. Kubilius – įsikibęs laikėsi FNTT vadovų, ignoruodamas natūralias procedūras – jei pareigūnas nepraeina melo detektoriaus patikros, jis atleidžiamas : pralaimėjo
   3. Palaitis ir centro libcentristų partija – elgėsi tiesiog savižudiškai, rezultatas – jų neišrinko ir niekados neišrinks:palaimėjo

   Tai kas laimėjo?

   • Tomas

    Laimejo VSD ir raulusaitis

   • postringautojas

    Laimėjo žinoma Račas ir kiti rašinėtojai bei kalbėtojai su auditorija

    • tikras lietuvis

     Čia jau panašiau. :)

     • tikras lietuvis

      Jamam valdžią. :)

    • sataniuga

     beje, A. Račas, čia irgi pralaimėjo, nes buvo atšauktas iš LRT tarybos, galbūt tai ir galima pridėti prie prezidentūros pralaimėjimų, nežinau.

  • suomis

   Dar galėtų ir Kubilius primokėti, nes jis kaip vyriausybės vadovas atsako už savo pavaldinius.

   • GIGA

    Ir Dagys už ‘Sodros“ direktorių dar turėtų damesti:)

    • suomis

     Tai, pas mus atsako kas nors už ką nors? Įtariu, kad nelabai. :DDD

 • Fredis*

  Kai šalyje tiek daug pilkų žaidėjų, kurie kiekvienas žaidžia už save – sulošti didmeistrišką partiją – neįmanoma. Pavyzdžių – kiek nori, kad ir praėję Seimo rinkimai ir neapibrėžta situacija po jų.
  Ateičiai: kai drumstame vandenyje nežinai kurioje pusėje teisybė – elkis moraliai, dorai, sąžiningai, be jokių momentinių naudų sau, savo partijai, draugams. Moralumas ir sąžiningumas – geriausia investicija, nes ilguoju laikotarpiu užauga didžiausi dividendai. Mesk gerumo akmenį į priekį, vėliau atsiimsi.
  Šios dienos, savaitės, mėnesio, metų ketvirčio aktualija – Darbo partijos byla. Nereikia Seime daug gudrauti ir reikia naikinti V.U., V.V. ir V.G. neliečiamybę. Pasitikėkime prokurorais, juk V.Gailus išrteisintas, vadinasi sprendimą sugeba priimti. Pasitikėkime valstybe, talkinkime jai, būkime su ja, jos dalimi. Kurkime ateitį. Ir mažiau šnypškime.

  • suomis

   Aleliuja.

   • suomis

    Galėjo Kubilius sulošti gerą partiją atsistatydindamas, bet yra per daug godus ir glušas.

 • nerijus

  Skambinkite ir aukokite 8 706 64 154.
  Tėvynė jūsų nepamirš, bet ir neprisimins.

 • Sejanus

  „Tačiau man kyla paprastas klausimas, kodėl už tai, kad V.Gailius buvo neteisingai apkaltintas, neteisėtai išmestas iš darbo turiu mokėti aš? Na, kartu su visais jumis.“

  Todėl, kad Jūsų (kartu ir visų mūsų) atstovai – visų mūsų demokratiškai išrinkti ir įgalioti priiminėti sprendimus visų mūsų vardu – susimovė ir priėmė labai abejotinus sprendimus. Mums visiems nuostolingus sprendimus.

  • suomis

   Tai kaip čia yra? Dergia vieni o moka kiti? Įdomu. Kas čia per tvarka? Tai, jeigu tokia tvarka bus, jokio biudžeto Lietuvai neužteks.

   • Sejanus

    Kai sprendimus priima įgalioti atstovai, pasekmes patiria įgaliojusieji, kuri vieta čia per sudėtinga tamstai? Ir taip, jei ir toliau aukštus įgaliojimus lietuviai suteiks tokiems žmonėms, laukia nelinksma ateitis.

    • Sejanus

     Šunims tarp priežasties ir pasekmės turi praeiti ne daugiau kaip kelios sekundės, antraip pasekmės su priežastimi nesusies ir nieko neišmoks. Lietuviams ši trukmė ilgesnė, bet ko gero nelabai daug. Ir pati priežasties-pasekmės grandinė nuo rinkimų iki kompensacijų iš biudžeto turbūt per sudėtinga tipiško lietuvio attention span’ui, kad suvoktų savo vaidmenį ir savo atsakomybę. Ir aš net nesu tikras, ar visi supranta, kad kompensacijos iš biudžeto nelygu kompensacijoms iš pažeidėjų kišenių ir labiau lygu kompensacijoms iš mūsų visų kišenių.

     • briedis

      Šiaip dar yra viena, kaip čia pasakius,- „operatyvinė aplinkybė“ (nors gal aš ir neautoritetas šiuo atveju), bet Gailius sako tiesiai- “ atleido Palaitis, tegul ir susimoka“ (maždaug taip),,
      Ta aplinkybė paprasta- na nemanau, kad Palaitis nori tapti atpirkimo ožiu. Tai gal ir prakalbėtų apie tai kas čia „prie ko“

 • Mauras

  „Šiandien, kai jau žinome, kad V.Gailius informacijos apie “Snorą” nenutekino, daug svarbiau yra sužinoti, iš kur ji nutekėjo.“
  Klausimas tokios pat svarbos, kaip ir kitas šiuo metu daukšio kandidatavimo į kultūros ministrus (WTF?) metu praskaidrėjęs – iš kur agurkichas ir draugai gavo 23+ mln. Lt. į juodą kasą. Tą klausimą keliu nuo pat bylos pradžios. Ir niekaip nesuprantu, kodėl laikant rankose įrodymus, kad buvo renkami otkatai už ES paramą, byla tempiama tiek laiko, ir kaltinimai keliami dėl nesumokėtų mokesčių, o ne korupcijos. Ką, gal VSD nesurinko pakankamai įrodymų? Akmuo į saugumo, prokurorų ir tuo pačiu DG daržą nemenkas.

 • Regis

  Kažkaip prisiminiau galimos pedofilijos istoriją ir pabandžiau mintyse suskaičiuoti kiek visa tai tiesiogiai ir netiesiogiai kainavo… Tiesiog yra toks jausmas, kad su bendrais visų mokesčių mokėtojų pinigais tvarkomasi kaip su savo. Ką čia tie eiliniai keli šimtai tūkstančių. Eilinės valstybės valdymo išlaidos. Turit valdžią tai ir mokėkit už ją (jos sprendimus, klaidas / ne klaidas ir t.t.).

 • Marius

  Ši istorija manau ir lėmė, kad libcentristai pralaimėjo per rinkimus. Būsimasis vidaus reikalų ministras turi šansą libcentristus visiškai pribaigti: ne apskųsti teismo sprendimą, bet imti ir sumokėti tą teismo priteistą sumą. Ir paduoti į teismą Palaitį siekiant prisiteisti išleistą sumą. Viską išreklamuoti: girdi mes „už tvarką ir teisingumą!“ Jei libcentristai nepašalins Palaičio šiai partijai manau galas.

  O šiaip Grybauskaitė akivaizdžiai šauna pro šalį remdamasi vienais ministrais, išbrokuodama kitus. Pagalvokime: Kreivys netiko, nes nesugebėjo atsisieti nuo verslo, tačiau paskui Palaitį taip pat vilkosi įvairių istorijų šleifas, bet tiko. Kandidatė į ministrus Vėsaitė tinka, bet štai Graužinienė – ne, tačiau kas bent minimaliai domisi politika, kas yra bent klausėsi, kaip Vėsaitė ir Graužinienė dėsto mintis, kaip samprotauja, aiškiai supras kad Graužinienė kur kas labiau kompetetinga. Jos ekscelencija mane jau erzina.

  • Fredis*

   L.Graužinienė ir V.Baltraitinė formaliai netiko tapti ministrėmis tiek dėl kompetencijos, tiek dėl prastos reputacijos. „L.Graužinienę buvo galima išspirti iš kandidatų be jokių ten kalbos egzaminų. Tik dėl to, kad važiavo į Maskvą, rypavo šalia Kremliaus prieglobsčio besiprašančio V.Uspaskicho ir varė ten ant savo valstybės“. R.Valatka 15min.lt
   B.Vėsaitė – tik nekompetentinga bendrąją prasme, reputacija niekam neužkliuvo, paskirtoji ūkio ministrė labai kompetentinga socialdemokratų partijos rėmuose, socialistinei statybai tinka.
   ‘austras’ ir ‘Gylys’ laukia kada valdininkams bei valstybės tarnautojams didingiau bus pakelti atlyginimai, o daugiabučius kuriuose jie gyvena, paprasti darbininkai nemokamai apklijuos 15 cm polistirolio plokštėmis ir ištinkuos. Gyvenimas turėtų sparčiai gerėti milžiniškais tempais.

   • GIGA

    Pagal rypavimą prie Maskvos vartų,pirmiausiai reiktų „išspirti“ Prezidentę.Bet tiek Tautos patriarchas,tiek eiliniai konservatorių „frediniai“ pasimuilavo užpakalius ir viešai deklaruoja principą “ raz -ne pi…rast“,tuo pamindami visas savo iki tol deklaruotas vertybes ir principus…

    • Fredis*

     GIGA, tavo per trumpos kojos ką nors spardyti, nes esi tik žiūrovas. Geriau užjausk ‘austrą’ ir ‘Gylį’, nes jie šąla, o politirolio plokštės dar neatvežtos.

     • GIGA

      Aš manau,kad nemaloni tema,čia tai ne nesąmones pliurpt,kad gal būt Viktoras Lietuvą Maskvai parduos,ar Paksas su stomotologe.Turim šimtaprocentinį neginčijamą faktą – Prezidentę iš partškolos su KGB kvapeliu ir … „pagrindinių ir vienintelių“ Lietuvos patriotų palaikymu…

     • tikras lietuvis

      Giga,
      anais laikais visi kažkur dirbo, kažkokias pažintis turėjo – nebent pats tada dar po stalu stačias vaikščiojai? :)

     • GIGA

      Nikeo panašaus.Mano tėvas,net į teismą buvo padavęs žurnalistus,kurie nuotraukoje prie jo pavardės buvo prirašę „komunistas“.Taip,tikras lietuvį,prostitutų buvo ir tada,ir dabar užtenka

    • tikras lietuvis

     Graužinienė, panašu, kad tikrai neturi reikiamos kvalifikacijos, nes dirbo revizore, kur užsiėmė kitų klaidų paieška – kritikuoti esame visi gudrūs, o pabandyk ką nors sukurti ir tada bus aišku ar ką nors sugebi.

    • romas

     Beveik visi būdai Graužnienei netapti ministre yra geri. Tik visokie gigos nesupranta, kad konservatoriai būna kartais patenkinti ne Grybauskaitės praeitimi, o dabartimi.

     • GIGA

      Be abejo,tik kai reikia pažiūrėt į kitus jie prisimena praeitį,o jau konkrečiu atveju,tai po tokios praeities ir dabarties nereikia

     • romas

      Pastarosiomis dienomis reikėjo apsispręsti ne dėl Grybauskaitės, o dėl Graužinienės. Racionaliam žmogui tai suprasti neturėtų būti sunku. Iki gruodžio 21 reiks apsispręsti dėl DP, kad ir kaip kas norėtų ta proga kalbėti apie blogą TS-LKD.

     • GIGA

      Romai,racionaliam žmogui,tikriausiai neturėtų būt sunku sugrįšt į diskusijos pradžią – kai kuriems Graužinienė netinkama dėl „meilės Maskvai“,tai aš ir racionaliai klausiu,o kaip su Prezidentės meile Maskvai? Ar čia tas atvejis kai užsimerki,akys paplūsta krauju ir nieko negalvoji,tik ausyse klebono pamokslas?:)

     • dzyvai

      „ausyse klebono pamokslas“. Tiesiog „neužsimerkusių akių, kurios neužplūdusios krauju“ neatremiami argumentai :)

     • GIGA

      Tai va,dzyvai,džiaugiuosi,kad tau patiko:)Taip vaizdžiai nupiešiau kai kurių čia argumentus.Taip,jie dažnai tokiepatinka-nepatinka,sakė-pasakė,klebonas liepė ir t.t.

     • romas

      Prezidentės atitikimo pareigoms klausimo pastarosiomis dienomis niekas nesprendė, o sprendė, ar tinka Graužinienė būti ministre. Tai, kad ji buvo Maskvoje ir palaikė pasiprašiusį prieglobsčio Rusijoje Uspaskich, daugeliui nepatinka, todėl sprendimas neskirti Graužinienės ministre jiems atrodo geras. Galėtumėt, GIGA, mėginti Fredžiui įrodyti, kodėl Graužinienės gyvenimo faktai neturėtų kelti rūpesčio, bet vietoj to įrodinėjate, kokia bloga Grybauskaitė. Tokia diskusija bevaisė, nes neišsklaido Fredžio nepasitikėjimo Graužiniene.
      O per Prezidento rinkimus galima bus aptarti kandidatų praeitį, dabartį ir ateitį.

     • dzyvai

      GIGA, trumpai patikslinsiu, prasiplaukite tas „neužpiltas“ akis, romas šįkart teisus. Beje, jei dar ir klebono pamokslų reguliariai paklausytumėte, turėtumėte žymiai platesnį akiratį vertinti situaciją.

     • GIGA

      Romai,kokius Graužinienės pliusus nurodyt,jei taikomi dvigubi standartai???? Vienam tas pats pliusas,kas kitam minusas.Fredžiui,o beje ir kitam,gal net ir Jums,su tuo savotiškai gražiu galvos apdangalu,kažką įrodyt beviltiška – jūs gi dvigubo standarto ir patriarcho ar klebono nuomonės nešėjai.Su žmogum gali diskutuot kai jis turi savo nuomonę,o ne kažkieno suformuotą – įrodyk sektantui,kad sektos vadas neteisus.Pateik kokius nori argumentus,vargu ar pavyks,tiksliau garantuotai nepavyks

     • Gylys

      … mielas Romai, rasydamas, kad Grauzinienes vaziavimas i Maskva palaikant Uspaskicha, nepatiko „daugeliui“ – Jus, svelniai tariant, „mazumele perdedat“… o jei nebijotume daiktu vadinti savo vardais – tai ir akiplesiskai meluojate :)… Nes kaip parode praeje rinkimai toji Jusu apdainuojama „dauguma“ yra viso labo gal ir zenkli, bet – mazuma… O panele grybauskaite privaledama paisyti liaudies balso (rinkeju daugumos) – ji ignoruoja… O juk prisieke tarnyste liaudziai, o ne paskuriems koncerviniams klanams… Na bet juk koncervams ir ju marionetems iprasta taikyti dvigubus standartus ignoruojant Konstitucija, tad nieko nuostabaus…

     • romas

      „Jums,su tuo savotiškai gražiu galvos apdangalu,kažką įrodyt beviltiška – jūs gi dvigubo standarto ir patriarcho ar klebono nuomonės nešėjai.“
      Man patinka tokie idiotai, kurie įrodinėja, nors įrodinėti beviltiška :D

     • GIGA

      Gyly,tu žiūriu nepavargsti kalbėt sus siena.Prisimenu,kai tu čia dar nesilankei,su Romu turėjau diskusiją,kur jis garantavo žinąs,kas yra posakio „neprileiskim Ivano prie krano“ autorius. Ir kaip diskutuot su žmogum,jei jis ŽINO viską visada ir teisingai:) Vienintelis jo skirtumas nuo kitų ŽINOVŲ ir pagarba už tai,kad jei jo oponentas „NE ŽINO“,bet turi savo nuomonę,tai automatiškai nepapuola į parsidavėlių Maskvai sąrašą.O yra ir tokių skirstytojų:)Iš tikro gaila jų,pralaimėjo rinkimus,tai juos graužia,norisi nesutikt,kovot,o tam reikalingi priešai:)

     • Fredis*

      Gylio teiginių alogiškumas dėl V.U. slapstymosi užsienyje ir atlėkusios palaikymo komandos surengtos spaudos konferencijos http://www.alfa.lt/straipsnis/151225/Darbieciai.Maskvoje.pasigedo.Lietuvos.zurnalistu.demesio=2007-09-21_23-44/ yra tame, kad Prezidentei visai nesvarbi Gylio nuomonė. JE atsižvelgia į Tautos ir valstybės interesus, o ne į Gylio ir GIGOS. Kas naudinga Gyliui nėra naudinga tautai ir valstybei. Net A.Salamakinas susirūpino kur buvo nulėkusi Graužinienė su kompanija ir ką jie ten veikė. Sako, kad mažai buvo dėmesio? Net po penkerių metų kelionė neprarado aktualumo ir yra žurnalistų bei komentatorių dėmesio centre. Visą laiką galvok ką darai, nes praeityje atlikti veiksmai gali atsirūgti pačiu nepalankiausiu metu, kai atrodys, kad sėkmę jau pastvėrei už uodegos.

     • Gylys

      … dar nebuvau sutikes konservatoriu gerbejo, kuri galima butu itikinti argumentais :) – beda ta, kad konservatoriu lektorato paziuros grindziamos ne logika ir argumentais, o religiniu tikejimu i „vienintele patriotiskiausia ir teisiausia..“… O kaip paprotinti gyliai tikinti zmogu ?:) – jo tikejimas neuzmusamas…:)
      … O „diskutuoju“ su tokiais tik is sportinio intereso ir kad ju tikejimo propaganda savo komentaru gausa neuzgoztu sveiko proto mastantiems ar abejojantiems… :)

     • Populi

      Ir ką sako jūsų sveikas protas? :)

     • Gylys

      … mano sveikas protas, gerbiamasis, sako, kad jūs pernelyg „religingas“ mano bandymams argumentais įrodyti, kad klįstate…

     • tikras lietuvis

      Lietuviai tą žodį rašo taip: klysti. :)

     • Gylys

      … „tikrasis“ ? – ačiū… dar keletas pamokėlių ir, gal, pramoksiu…

   • Marius

    Niekai. Na, važiavo ir kas, dar nuvežė asmeninius V.U. daiktus kiek pamenu. Ne R.Valatkai valdyti valstybę. Ką dabar turime: jos ekscelencija išbraukė kandidatus į ministrus kurie pačiam A. Butkevičiui tiko – gi jam reikės dirbti kartu su ministrais. Po to jos ekscelencija rėžia: „Tikiuosi, kad atsakomybę už Vyriausybės sudėtį prisiėmęs Ministras Pirmininkas, kaip galima greičiau baigs formuoti Ministrų kabinetą“. Po velnių, kas čia per absurdas ir veidmainystė – pati išbraukė kandidatus kurie būsimajam premjerui tiko, o atsakomybę permeta premjerui?

    • Fredis*

     „Ne R.Valatkai valdyti valstybę“ žiniasklaida – ketvirtoji valdžia.
     Prezidentės visi pasiūlymai dėl kandidatūrų į ministrus buvo geri, Butkevičiui padėjo atsispirti Uspaskichui ir neprisirankioti keistų asmenybių ( pirmieji kandidatai į kultūros ministrus), V.Baltraitienė taip pat aboliučiai netinka būti švietimo ministre.
     JE D.Grybauskaitė, stiprindama Butkevičiaus vyriausybę, augina Butkevičiaus reitingus aukodama savuosius. Kilni Prezidentė, turi didžiulį reitingo rezervą, šalies labui gali ir pasiaukoti.

     • GIGA

      Fredi,o kaip tu nusprendi tinka ar ne? Kokie kriterijai? Mano supratimu Steponavičius irgi visai netiko būt švietimo ministru.Absoliučiai,bet buvo.Apie kokius Sekmoką,Palaitį ar Dagį iš vis nekalbėkim,bet Lietuva nesugriuvo

     • Fredis*

      GIGA, pasiskaityk Baltraitienės, Graužinienės, buvusių kandidatų į kultūros ministrus biografijas ir G.Steponavičiaus…. Jeigu nejauti skirtumo – daugiau su tavimi nediskutuosiu, gaila laiko.

     • Marius

      Cha-cha-cha. Pons Fredi, esate neišmanėlis. Tai tik metafora, vaizdingas posakis, kad „žiniasklaida – ketvirtoji valdžia“. Konstitucinėje Lietuvos sąrangoje, valdžių pasidalijime žiniasklaida nenumatyta. Ką toliau surašėte yra tik jūsų nuomonė, beje teiginys, kad „prezidentė padėjo atsispirti Butkevičiui“ griūva, nes kiti kur kas mažiau žinomi Darbo partijos atstovai ministrų kabinete jau patvirtinti prezidentės. Kas jau kas, o A.Butkevičius geriau žino, kas jam labiau tinka į ministrus, nei kad jūs, nei kad prezidentė. Taigi boba labai nenuosekli.

     • GIGA

      Nėra ką skaityt,skaitęs jau.Žmogus politikas,jau n metų,tai ar svarbu kur dirbo prieš politiku tampant?Tokiu atveju nei Olekas,nei Juknevičienė,nei Kirkilas su KAM visai nesiderina.O pvz dar n+1 galima surasti.Žmogus gali būt meru,o negali būt ministru???Juokini,Fredi.Sakysi,maštabai ne tie-Kėdainiai ne Lietuva.Valys,kažkaip ir po N.Akmenės sugeba orientuotis globaliai (nors ar sugeba čia klausimas,svarbu,kad tinkamas).“Frediniai“ gana,vieną kart,dvigubų standartų

     • tikras lietuvis

      Steponavičius, Fredi, labai rodė savo „kompetenciją“ libsąjūdžio forume, propaguodamas dvigubas pilietybes, bet kada buvo sumuštas, tai tą forumą iš viso uždarė – suprask, kad ateinantys turi jų „idėjas“ palaikyti, o ne kritikuoti. :).

     • Fredis*

      Gerai, kad Jūs tikite būsima vyriausybe, kurią padėjo sukomplektuoti ir Prezidentė. Pasitikėjimas yra būtinas. Žmogus yra gyvas viltimi ir tikėjimu, kad rytoj bus geriau. Aš net jaučiu pasididžiavimą Jumis, kad tokios sąrangos vyriausybė ir tokios daugumos Seimas Jums teikia vilties ir yra Jūsų gyvenimo įkvėpimas. Esate šviesūs, išsilavinę, pakantūs, tolerantiški, geranoriškai nusiteikę žmonės.

     • GIGA

      Aš netikiu daugeliu būsimu ministrų kompetenciją ir tikrai ne Graužinienę čia reiktų akcentuot,tarkim,koks Šadžius ar Vėsaitė pasirinkimas žymiai prastesnis,bet jis Prezidentės neakcentuojamas tik dėl priklausymo kitai partijai.Tai kam ta apgvaulė ir tautos mulkinimas?

     • Fredis*

      Aš irgi esu tauta ir manęs niekas nemulkina. Pretekstas ir moyvas labai aiškūs – darbo partija yra įtariama naudojusiu šešėlinius pinigus šešėliniu būdu labai stambiu ir cinišku būdu, Baltraitienės ir Graužinienės netinkamumas būsimos pareigoms jau aptartas („važiavo į Maskvą, rypavo šalia Kremliaus prieglobsčio besiprašančio V.Uspaskicho ir varė ten ant savo valstybės“).

     • GIGA

      Yra įtariama niekam neįdomu,galima sugalvot,kad tenai partijoje susirinkę zoofilai ir kleptomanai,svarbu koks bus teismo sprendimas,net ir tokio koks Lt – kišeninis ir korumpuotas.Gal galėtumėt prie progos keletą citatų iš to „varė“ ant valstybės ? Jei Paksas skundžia Lietuvą Strasbūrui tai irgi varymas „ant valstybės“ ??? O kas ta valstybė – Kūrys,Valantinas,Valys,paskutinėse vietose pagal pasitikėjimą esanti teisėsauga? O gal konferencijos vieta bloga? Vašingtonas,aišku,labiau priimtina vieta,su jais kartu ir ką nors „prichvatizuot“ Lietuvoje gali,kokia nors „nepriklausomybe“ prisidengęs

    • Griežtas

     Nepamirškim, kad Butkevičius nelabai ir gali pasakyti, jog partnerių kandidatai nepatinka, todėl tuo atveju jam gali padėti Prezidentė, pati nuspirdama, bet, gal būt, su Jono – Algio pritarimu?

   • Gylys

    ..Alfredijau, mielasis :), kiek patikslinsiu tamsta, jei nepriestarauji – asmeniskai „Gyliui“ vienodai sviecia valdininku atlyginimu didejimo perspektyvos, nes dirba jis privaciame sektoriuje… Ir „Gylys“ gal ir galejo laukti, kol „valdzios samdyti darbininkai nemokamai paklijuos polistirolo plyteles“ ant individualaus „Gylio“ namo, bet… – jis nelauke – pasiklijavo pats… Alfredijui pavydu ?:)…

    • GIGA

     Pats,tai konkrečiai,fiziškai atliko darbą? Šaunuolis,Gylys:) ir dar beklijuodamas komentarus telefonu į Račo blogą siuntė

     • Gylys

      … Taip GIGA… butent pats :) – juk ne „raketu mokslas“ skant – tepi klijais ir klijuoji :)… samdytis „klijuotojus“ siuo atveju buvo nerentabilu, kai paciam rankos ne is uspakalio auga ir laisvo laiko buvo…:)

 • suomis

  Paskutiniu metu gerbiamieji GIGA su Gyliu varo aiškiai į pūdymus. Graužinienė yra dūra ir jai vyriausybėje ne vieta. Visa Uspaskio palaikymo komanda, buvusi Maskvoje, yra glušių gauja. Niekada nereikia, ponai, šikti į savo lizdą o po to tikėtis, kad tai bus užmiršta. Taip nebūna. Skirtingai nuo Graužinienės, Grybauskaitė į savo lizdą nešiko. Toks ir skirtumas.

  • Gylys

   … Suomi, gerbiamasis… jei dalyvavimas (naryste) nusikalstamoje organizacijoje ivykdziusioje taikiu pilieciu zudynes sausio 13 ir atsidakiusioje pripazinti Lietuvos Respublika bei jos istatymus – nera „s…kimas i savo lizda“ (o priminsiu, kad grybauskaites „lizdas“ t.y. – vieta kur ji gime ir gyveno – Lietuvos Respublika“), tai tuomet malonekite paaoskinti detaliau ka laikutumete tuo veiksmu kuri ivardinote ?

   P.s. o del Grauzinienes, tai kazkaip negirdejau kad butu ka kalbejusi pries Lietuva ar butu atsidakiusi pripazinti Lietuvos valstybinguma… Kad buvo nuvykusi i Maskva ? – na tai ir as buvau… ir Kubilius… ir netgi Landsbergis su savo „recitaliais“… O Jums neteko ?… na, didelis miestas, bet siaip nieko idomaus…

   • tikras lietuvis

    Na, taip – kur gi tu girdėsi, kada sėdite viename vežime ir vieną giesmę giedate (ir tą pačią prieš Lietuvą).;)

   • suomis

    Gylį, kaip jūs manote, ką veikia agentai, veikiantys, svetimose struktūrose? ;) Galvokit, galvokit. Juk atsakymas pats prašosi atsakomas. Čia, juk labai gražiai koreliuojasi Prezidentės darbas Lituvos ambasdoje Vašingtone. Čia ir atsakymas, ką Landsbergis pamatė JE . Galiu tiesiai pasakyti – visi glušai varantys ant prezidentės nusilauš ragus.

    • Trakimas

     Startinės pozicijos parinktos padrikai,suomis.Truputį uždelsei-ir pralošei:)))Bandyk naują ėjimą:DDDD

    • Gylys

     …Suomi, gerbiamasis… turite galvoje, kad Grybauskaite, galimai, buvo „paprasyta“ is ambasados Vasingtone kaip sovietu spec. tarnybu agente ? – o ponas Landsbergis, galimai, dengia ir proteguoja bendradarbe ?…
     …Drasus spejimas… Kitavertus tai daug ka paaiskintu itartinoje pono V. Landsbergio biografijoje ir jo suburtos TS-LKD veikloje…
     …nedristu priestarauti…

     • suomis

      Atsakymas neteisingas. Galvokit. :)

     • Gylys

      ..Suomi, gerbiamasis… tai teisinga atsakyma – „..Suomis ir vel mala s..“ – as zinau, bet nesugalvoju, kaip ji korektiskiau jums pateikti… Gal galime pereiti prie kito jusu „viktorinos“ klausimo ?

     • suomis

      :DDDDDDDD

 • Rytis I

  Visdėlto lieka neatsakytas svarbesnis klausimas nei Gailiaus nekaltumas – veiksmai, atnešę valstybei didelę žalą (tame tarpe ir mokesčių mokėtojams) lieka neišaiškinti – koks gi vėjas nuo Vasiliausko lūpų nupūtė tą informaciją. Teismo nuomone geriau jokių įrodymų, nei melo detektorius. Kurio patikimumas šiaip jau kažkur virš 90 proc…

  • romas

   Bet Gailiaus lyg niekas ir neįtarinėjo nupūtus kokią tai informaciją. Kiek pamenu, jį atleido dėl to, kad neatleido Giržado.

   • Rytis I

    Taip. O Giržadas berods susimovė… Ir vadovo pareigose neturėtų būti kažkas panašaus į pavaldinio „dengimą“. Kiekviena tarnyba, juolab sietina su valstybės paslaptim, turi savo specifines taisykles ir gal net ne teismui spręsti tokius reikalus.

    • Griežtas

     O kokiais veiksmais pasireiškė tas susimovimas?
     Čia buvo tik spėjimas, kad jis, būk, kažką lrytui išdavė, o Palaičiui jo „kaltės įrodymas“ buvo melo detektoriaus išvada, kurią vėliau teismas atmetė – pripažino nesant įrodymu.

     • Bobutė

      „tikras“ lietuvis, sodininkas, griežtas

      Žmogėne, kas su jumis darosi? Pats su savimi diskutuojate.
      Negi manote, kad nepažinsim „tikro milicininko“ nesvarbu kokiu vardu prisidengtu? Pavadinčiau Tamstą visišku valentinu kvadratu, bet ir tai Jums būtų didžiulis komplimentas…

     • Rytis I

      Būtent – „buvo melo detektoriaus išvada, kurią vėliau teismas atmetė – pripažino nesant įrodymu“. Bet kokios nesertifikuotos techninės priemonės taip pat negali būti įrodymas. Net nuobodu, geriau žiūrėsiu antrą „Boss“ seriją :)

     • Gylys

      …miela Bobute, tsssss… tyliau..:) – milicininkas „tikrasis lietuvis“ vykdo „operatyvinę veiklą“… – bando pėdas sumėtyti, kad Račas, nusprendęs vėl blokuoti jo kliedesius, nesuprastu, kad blokuoti reikia visas milicininko čia naudojamas klonines paskyras…
      … todėl dabar jam netrukdykim pasikalbėti su savimi trijuose asmenyse ir neišduokim..:)
      …na galu gale, Bobute, mieloji ? – o su kuo gi jam, ir tam jo vienam vingiui, kalbėti ? :) – visi juk jį jau pažįsta :)… tad tik su savim… pats saves ir išklauso, ir sau pritaria, ir paguodžia… Sunki ta milicininko ir dar būvusio dalia… labai nesmerkim gal…:)..

     • Bobutė

      Įkalbėjot, Gyly.

      Neišduosiu, nesmerksiu…:) Tyliu. Na bet… Gerai, tyliu…:)

     • Griežtas

      Rytis I.
      Ir viskas dėl to, kad prezidentė su palaičiais pabandė rasti kraštinius, tik ne ant tų pataikė.

     • tikras lietuvis

      Vakar vienam vaidenos, o dabar jau dviem.
      Ar ne tą patį vartojast, kad viena liga užpuolė? :)

     • Bobutė

      Jooo… Dar reikėtu, kad ir znakorius savo žodį tartu.:DDDD

   • sodininkas

    Gailius nesutiko elgtis neteisingai – nepakluso Palaičio ir Prezidentės reikalavimams atleisti Giržadą.

 • briedis

  ponui Romui praskaidrinsiu nuotaiką.- Štai žiūrėkit- į jūsų komentarą „2,34 vakare“ jau nebesako, kad „beretė“… Jau sako apie „savotiškus galvos apdangalus“…
  Kaip šmaikštuolė bobutė pasakytų- instrukcijas naujas gavo, bet kepurės pasikeisti nespėjo..))

 • Makmerfis

  Viskas teisingai susumuota. Bet dar vienas niunsas: kokiais milijonais įvertinti V.Gailiaus pradėtus, bet karatistės ir triraidės organizacijos su Valytojais priešaky (pardon, užpakaly) baltakalnierių bandiūgų demaskavimo ir valymo darbus? Kiek finansinių nusikaltimų galų buvo užglaistyta ir galai sukišti į vandenį per šį daugiau nei pusmečio laikotarpį?

 • sataniuga

  Sutinku, bet tik kartais :)