“Ne prie ko” brangiau už reputaciją

Savaitraštis 15min 2012 11 07

**************************

Kai šių metų pavasarį prezidentė D.Grybauskaitė tautai aiškino, kad ministras R.Palaitis, atleidęs iš darbo FNTT vadovus V.Gailių ir V.Giržadą, yra “ne prie ko”, suprasti, apie ką kalba prezidentė buvo nelabai lengva.

Bet dabar jau viskas aišku: “ne prie ko” reiškia mažiausiai 130 tūkstančių litų iš mūsų kišenių. Jei padalintume visiems 3 milijonamas po lygiai, neišeitų nė po 5 centus. Niekis, ar ne?

O jei taip kasdien ir po kelis kartus? Taip pat būtų niekis? Ar jau būtų svarbu? O jei ne po penkis centus, o po penkis litus? Kasdien. Po kelis kartus? Vis dar būtų “ne prie ko”?

Jei nesuprantate, apie ką kalbu, paaiškinsiu. 130 000 litų yra ta suma, kurią Vilniaus apygardos administracinis teismas priteisė buvusiam FNTT vadovui V.Gailiui. Kiek daugiau nei 42 tūkstančius išeitinės kompensacijos, 67,3 tūkstančio už priverstinės pravaikštos laiką ir dar 25 tūkstančius už žalą reputacijai ir geram vardui.

Pastaroji suma verta atskiros diskusijos, ypač prisimenant, kuo V.Gailius buvo kaltinamas ir kas buvo pagrindiniai kaltintojai. Jei neprisimenate, V.Gailiui buvo inkriminuojamas slaptos informacijos apie “Snorą” nutekinimas, o pagrindiniai “kaltintojai” buvo ministras R.Palaitis ir prezidentė D.Grybauskaitė.

Daugiau nei pusmetį V.Gailius turėjo vaikščioti su nusikaltėlio dėme ant kaktos ir jam užkabinta išdaviko etikete. Ir visa tai įvertinta maždaug 3 tūkstančiais litų per mėnesį. “Ne prie ko” kainuoja brangiau.

Ką gi – dabar žinosime: reputacija ir geras vardas Lietuvoje verti maždaug tiek, už kiek valstybės tarnyboje sutinka dirbti kvailiai ir vagys. Nes protingi ir nevagiantys dirba už ne mažiau kaip 5 tūkstančius litų.

Bet grįžkime prie pradinės – 130 tūkstančių litų sumos (iš tiesų tikriausiai ji bus didesnė, nes čia neįskaičiuotos išlaidos advokatams, sugaištas laikas ir sueikvota energija. O jei teismo sprendimas bus skundžiamas, bendra suma gali išaugti iki kokių 200 000 litų).

Visus tuos pinigus gaus V.Gailius. Nepagalvokite, aš jam visiškai nepavydžiu. Priešingai, net sakyčiau, kad ta suma yra per maža.

Tačiau man kyla paprastas klausimas, kodėl už tai, kad V.Gailius buvo neteisingai apkaltintas, neteisėtai išmestas iš darbo turiu mokėti aš? Na, kartu su visais jumis.

Nežinau kaip jūs, bet aš tai čia tikrai “ne prie ko”. Aš V.Gailiaus net nepažįstu.

Tikriausiai jums kils klausimas, o kas tada “prie ko”? Atsakymo ir aš nežinau, tačiau prisimenu, kad įsakymą dėl V.Gailiaus atleidimo pasirašė R.Palaitis. Jis tada sakė, kad tai padarė, remdamasis kažkokia Valstybės saugumo departamento vadovo V.Grinos pasirašyta pažyma. O prezidentė D.Grybauskaitė sakė, kad R.Palaitis “ne prie ko”, nes jis, cituoju, “laikėsi visų įstatymų atleisdamas FNTT pareigūnus”.

Žinau, kad tai, ką dabar pasakysiu gali nuskambėti baisiai, tačiau, po teismo sprendimo galima būtų teigti, kad prezidentė, švelniai tariant, sakė netiesą.

Tačiau svarbiausia galbūt net ne tai ir net ne tie 130 ar 200 tūkstančių. Šiandien, kai jau žinome, kad V.Gailius informacijos apie “Snorą” nenutekino, daug svarbiau yra sužinoti, iš kur ji nutekėjo. Nes šiuo atveju jau kalbėtume ne apie šimtą kitą tūkstančių, o apie milijonus.

Tada gal iš tiesų paaiškėtų, kas buvo prie ko, o kas ne prie ko. Ir kas už viską turėtų sumokėti. Jei ne pinigais, tai bent metais, praleistais už grotų. Už tai, žinoma, vėl tektų mokėti mums. Nežinau kaip jūs, bet aš tai neprieštaraučiau.

(9 balsų, vidurkis: 4,56 iš 5)
Loading...