Citata #380 Kunigas R.Doveika atskleidžia homoseksualumo prigimtį

„Alytaus naujienos“ praneša apie alytiškių susitikimą su Lietuvos vyskupų konferencijos generalinio sekretoriaus padėjėju, kunigu, teologijos licenciatu Ričardu Doveika: 

Kunigas R.Doveika pasakojo apie šeimos vaidmenį vaiko lytinio tapatumo formavimuisi. Pasak jo, homoseksualumui įtakos turi šiuolaikinės mados – būti homoseksualiu madinga, tai – tam tikras išskirtinumas. Dažniausiai dėl tapimo homoseksualiu kaltinama aplinka.

 „Tačiau pabendravęs su homoseksualaus žmogaus šeima sužinai, kad jo motina yra pasidariusi kelis abortus. Genetikos mokslas įrodė, kad aborto metu, kai šalinamas besivystantis vaisius, jis įsčiose palieka tam tikrą gynimosi garsą, suformuoja motinos agresorės paveikslą. Pradėtas kitas vaisius formuojasi nepalankioje aplinkoje, kur buvo nužudytas jo brolis ar sesuo. Įsčiose besivystantis kūdikis jaučia ir tai, kad motinos yra nenorimas, nelaukiamas. Tad sūnaus prisipažinimas „Mama, aš esu gėjus“ iš tikrųjų reiškia – „Mama, tu esi agresorė, aš tavęs bijau“. Sūnus tampa gėjumi, nejausdamas mamos moteriškumo, jis bijo draugauti ir su mergaitėmis, kad jos jo nenuskriaustų“, – dėstė R.Doveika.

… net sunku būtų kaip nors pakomentuoti…

Gerai, kad būti žmogžudžiu ir prievartautoju vis dar nemadinga…

(3 balsų, vidurkis: 3,67 iš 5)
Loading...
 • mindaugas

  po R. Doveikos šiandien išplatinto pareiškimo: http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/rdoveika-atsiprase-geju-mamu-uz-teiginius-kad-homoseksualais-tampama-po-abortu.d?id=43978409

  ši “ nuoga“ citata nesižiūri objektyviai

  • mielas Mindaugai, pasakykite labai atvirai: ar paaiškinimas būtų išplatintas, jei žiniasklaida nebūtų sureagavusi į R.Doveikos atradimus genetikos srityje?

 • suomis

  Totalus kretinas.

 • O gal kaip tik katalikų bažnyčios atstovai yra labai kompetetingi pasisakyti šiuo klausimu?

  • Doveika – tai tikrai turi kompetencijos sitoje srityje.

 • Genijus

  Mhm… Tikrai sunku ką nors pakomentuoti… Čia jau reikia būti gerokai priartėjusiu prie dievo. Net gerb. besipinančiu liežuviu Liuciferis čia turbūt apsieitų be komentarų :)

 • Genijus

  Įdomu, tas genetikos mokslo foliantas, kuriame šitas klounas skaitė apie gynimosi garsą, nieko neminėjo apie žmonijos sveikatos ir išlikimo perspektyvas, jei visa ji tikrai būtų išsivysčiusi iš vieno tokio vyruko ir jo šonkaulio vaikų kraujomaišos? :)

 • Trakimas

  Šiaip mintis tai tikrai verta dėmesio.Tačiau Doveika prieštarauja pats sau.Vienoj vietoj jis kalba apie „homoseksualią“ madą ir čia pat -apie neišvengiamą „genetiką“. Pliusą dedu už „genetiką“,nes visai gali būti,kad po nužudyto vaisiaus vėl užsimezgus gyvybė jau yra visai kitoj aplinkoj-„paženklintoj“ tam tikrų pokyčių.

 • Kritikas
 • Pliusa dedi uz tai ko nezinai ?

  • Trakimas

   Na taip:)Būtų įdomu ,jei kas paskelbtų tyrimų duomenis,jei tokie yra.Šiaip pati minties eiga mane įtikino.O Tamsta jau viską žinote ir be tyrimo duomenų?Turite išankstines nuostatas,kurios „poliubomu“ yra teisingos?:)

 • austras

  Truputis apie skyrelį „man patiko“.

  Racas.lt tinklalapio dėka sužinojau, kad WU nuo šiol vadinsis Tomas Chochrin. WU (dabar jau Tomas Chochrin) mano, kad „gyvename teisinėje valstybėje, kurioje visiškai funkcionuoja žmogaus teisių paketas“. Kadangi aš manau „visiškai“ priešingai, galvoju, kad šis WU sprendimas yra nepamatuotas. Ir tuo Tomas Chochrin turėtų įsitikinti netolimoj ateity.

 • Rimantas

  Puikios, perspektyvios naujienos is Kanados tolerancijos myletojams !

  OTTAWA, Ontario, February 28, 2011 (LifeSiteNews.com) – In a recent parliamentary session on a bill relating to sexual offenses against children, psychology experts claimed that pedophilia is a “sexual orientation” comparable to homosexuality or heterosexuality, a definition that was questioned by one Member of Parliament who was present.

  PSO sio klausimo dar nesvarste, bet …

  • suomis

   Kai populiacija pradeda ryti savo vaikus – ji pasmerkta išnykimui.

  • Sejanus

   Nelabai supratau, ką visa tai turi bendro su tolerancija.

   • Rimantas

    Gal netinkamą žodį parinkau. Šitam kontekstui labiau tiktų „tolerastija“. Kur riba, ar pritarti ekspertų nuomonei spręsti pačiam.

    • Sejanus

     Manau, kad parinkote netinkamą žodį. Abu kartus. Žodis tolerastija lietuvių kalboje neegzistuoja.

   • Trakimas

    Su tolerancija-jei šis defektas yra genetinės prigimties-tai turi tiesioginį ryšį.Šiuo atveju visiems „netolerantams“ tektų diskutuoti su pačia gamta-kokia genų kombinacija „iškrito“,taip ir yra.Moralė tokiu būdu yra neprieko ir netoleruoti dramblio dėl to ,kad jis turi straublį,būtų komiška:)

    • Rimantas

     Butent, Trakimai, ekspertams nustačius, kad pedofilija yra genetinės prigimties, gaunasi : „Moralė tokiu būdu yra neprieko ir netoleruoti pedofilo dėl to ,kad jis ………,būtų komiška:)“

     • Trakimas

      Visiškai teisingai.“Genetika“ išmuša ideologinį pagrindą(moralę-tam tikrų šūkių rinkinį) iš po „netolerantų“ kojų.
      O jiems(netolerantams) juk norisi rėkti,trepsėti kojomis ir kitaip gąsdinti
      „amoralius“ „genetiškai modifikuotus organizmus“.:)Netolerantai nori mušti kitokius.O“kitokie“-nenori gydytis,nes jiems jų genų kombinacija-patinka:)Kas belieka?Tik -susitaikyti su šia beviltiška padėtim?:)

    • Sejanus

     Čia jau matomai perleidote per savo suvokimo prizmę. Nes tolerancija/netolerancija visai nesiremia tuo, kas „gamtos užkoduota“. Priešingai, čia visokie neonaciukai mėgsta remtis „gamtos tvarka“, kurios aišku nei kiek neišmano.

     Man asmeniškai jokio skirtumo, ar homoseksualumas įgimtas, ar įgytas, ar pasirenkamas. Bet kuriuo atveju tai yra nieko blogo. Lygiai taip pat vienodai šviečia, ar pedofilija yra įgimta/įgyta/pasirinkta – vis tiek vaikų tvirkinimas yra blogai.

     • Trakimas

      Neonaciams yra labai svarbu,ar orientaciją lemia genai ,ar ideologija.Nesikuklinkit.Neonaciai taip pat nepuls dramblio dėl to,kad jis yra dramblys-gamtos toks sukurtas gyvis.Neonacis ieško panašių į save-iškrypusių gamtos klaidų,kurios yra „iškrypusios“ savo,o ne gamtos „noru“:)

     • Trakimas

      Ne tik vaikų tvirkinimas ar prievartavimas yra blogai.Niekas neturi jokių teisių prievartauti kito jokiu pagrindu-gėjus-gėjaus,tradicinis-tradicinio ir t.t.Tai jau-kita tema.Tą patį galima pasakyti apie valdžią-jokia ideologija nepateisina Tautos prievartavimo,skurdinimo,patyčių ir genocido.Manau,kad konservatorių partijai teks už savo nusikaltimus atsakyti.:)

 • austras

  Gerbiamas Artūrai, gal ne kažkas naujo, bet štai siūlau pažiūrėti Gražinos Sviderskytės mintis… nuo 7:40..

  http://verslas.delfi.lt/Media/zpeciulis-mane-sokiravo-tv3-pareiskimas.d?id=44005191

 • dzyvai

  Kiekvienas esame gavę nusišnekėjimo dovaną…

  Džiugu, kad žiniasklaida tai pastebi ir kelia į viešumą, tuo būdu suteikia progą nusišnekėjusiam pasitaisyti. Taip pat džiugu, kad Bažnyčios nariai pamažu išnyra iš savo uždarumo kiauto ir kalba drąsiau ir atviriau, ir nebijo rizikos atviroje diskusijoje nusišnekėti ar būti „sudirbtais“ pašnekovų. Svarbu, to nusišnekėjimo nemaskuoti ir nedogmatizuoti, o jį pripažinti, juk ir Bažnyčios tarnai yra tokie pat žmonės su visais privalumais ir trūkumais.

  • Sejanus

   Bus labai džiugu, jei bažnyčios tarnai pripažins nusišnekėję. Tokio garbingo elgesio precedentų jau yra. Jonas Paulius II berods 1992 m. pripažino, kad bažnyčia klydo dėl Saulės sukimosi aplink Žemę, o ne atvirkščiai.

 • O man Ričardas Doveika yra autoritetas.

 • Petriukas

  Gerulis beprotis. O tas atsiprašymas tik dar šlykštesniu jį daro -veidmainiškas PRas. Ir apskritai, ko vertas „moralinis autoritetas“ kuris savo žodžius atsiima? :) Kada kitus atsiims? Tai kaip juo tikėti, jei jis nesilaiko savo nuostatų principingai, o yra lankstus kaip politikas?

  Bažnyčia atrodo labai komiškai kai pradeda veikti pagal reklamos ir PRo taisykles – visiškai praranda savo esmę – fundamentalų tikėjimą, kuris nukreiptas į save ir į Dievą, o ne į prisitaikymą prie rinkos.

  • Sejanus

   Jis neatsiėmė savo žodžių. Tik atsiprašė. Perskaityk įdėmiai atsiprašymą. Taip, tai yra toks PR kaip apibūdinai :)

 • Pastabos

  Kad Doveika nusikalbėjo apie genetikos mokslą, tai faktas, todėl vėlesnė korekcija/atsiprašymas buvo būtini. Bet nebūčiau toks ciniškas: „nebūtų žiniakslaida sureagavusi, nebūtų Doveika atsiprašęs“. Paprasčiausiai manau, kad po žiniasklaidos triukšmo jam kažkas paaiškino apie genetiką. O kol nebuvo paaiškinta, tol manėsi nenusikalbąs. Na, čia visiems taip. Kaip sakoma, problema nėra suklysti – niekas tobulo pažinimo neturi. Problema yra nepasitaisyti.

  Bet man įdomu kitas dalykas – iš kur jis ištraukė šitą teoriją? Atsiminiau vieną istoriją, jau beveik prieš dešimt metų vienas žmogus pasakojo lankęsis pas psichiatrą ar terapeutą Prancūzijoje – diplomuotą, pagyvenusį profesionalą. Žmogus jautė kažkokį liūdesį, kažko trūkumą, nostalgiją, sapnai kažko ir pan. Ir to psichiatro hipotezė buvo tokia: galbūt tai brolio/sesers, kuris negimė dėl persileidimo, ilgesys.

  Akivaizdu, kad čia teorinis pagrindas toks pat, kaip ir pas Doveiką: vaisius ar gimda „atsimena“ kitą vaisių ir jo likimą. Gal kažkokia nedidukė mokyklėlė yra, kuri plėtoja tokias idėjas, o Doveikai koks jos veikaliukas pakliuvo į rankas?

 • Ir reik turėt tiek kvailumo taip dėstyt tokius dalykus… Smalsu, kokia kunigo nuomonė apie genetiką, kiek tai susiję su vaikų tvirkinimu?..

 • lietuvis

  Kvailys! Gėda!