LRT taryboje: apie „Euroviziją“ ir ne tik

Vasario 7-osios LRT tarybos posėdis buvo neilgas ir didesnių diskusijų nebuvo.

Administracijos atstovai informavo apie prasidėjusią apklausą, kurios metu bandoma išsiaiškinti žiūrovų nuomonę apie Lietuvos radijo ir televizijos laidas.

Buvo praešta, kad per savaitę į anketos klausimus atsakė daugiau nei 1400 žmonių nuo 8 iki, berods, 86 metų amžiaus ir kad klausiami, ko labiausiai jie pasigenda radijo programoje, dauguma atsakė, jog muzikos ir laidų jaunimui. Tokie rezultatai mane šiek tiek nustebino, tačiau pabandžius išsiaiškinti, paaiškėjo, kad tai ne visai tiesa, nes šie du atsakymai vyravo tik kai kuriose amžiaus grupėse, tačiau LRT tarybai parodytoje diagramoje buvo išskirti tiek jie.

Tai, žinoma, smulkmena, be to, apklausa ką tik prasidėjo, tad rezultatus vertinti bus galima kiek vėliau. Tiesa, dabar, prieš pradėdamas šį įrašą, šiek tiek nustebau dar kartą, nes važiuodamas namo per radiją girdėjau kvietimą pareikšti savo nuomonę LRT interneto svetainėje, tačiau surasti vietą, kurioje galima tai padaryti, pasirodė ne visai paprasta… *

Bet tai tikriausiai taip pat tik pradinio etapo trukdžiai ir ateityje viskas bus paprasta ir aišku.

Su ateitimi susijusi ir kita naujiena, posėdyje pristatyta LRT tarybos nariams. Tai – per „Eurovizijos“ atranką naudota nemokama balsavimo programėlė „Balsuok“ išmaniesiems telefonams. Ja pasinaudojo 2000 žiūrovų, kurie balsavo 2 300 000 kartų. Ne, aš nesuklydau, nors, prisipažinsiu, man šie skaičiai taip pat pasirodė nerealūs. Esmė ta, kad balsavimą naudojant šią programėlę vadinti balsavimu yra šiek tiek neteisinga, nes „balsavimas“ reiškia daug daug prislietimų prie ekrano, ir tų prisilietimų skaičius neribojamas. Todėl ir sugebėjo žmonės skambant dainai „balsuoti“ po 1000 ir daugiau kartų.

Bet vis tiek kažkas naujo ir gal, kaip tikisi idėjos autoriai, padės pritraukti jaunimą. Jaunimas juk mėgsta išmaniuosius telefonus ir juose esančius įvairius žaidimus. Tiesa, kaip ir LRT apklausos atveju, būtų galima LRT puslapyje matomoje vietoje pateikti informaciją apie tą programėlę. Bet gal dar nesuspėjo.

O kalbant apie „Euroviziją“, tai man tarybos posėdyje kilo vienas klausimas: ar atrenkant dalyvius, yra nustatytas kažkoks minimalus standartas profesionalumui. Uždaviau šį klausimą dėl labai paprastos priežasties: žiūrėjau pirmąją „Eurovizijos“ atranką ir man pasirodė, kad mažiausiai pusė dalyvių daugiau ar mažiau natų dainavo visiškai pro šalį (mažiausiai du, mano nuomone, tokių natų sudainavo daugiau).

Atsakinėjo LRT generalinis direktorius, jo atsakymas buvo labai ilgas, bet, jei labai atvirai, tai supratau tik tiek, kad „Eurovizija“ yra šou (kuo niekada neabejojau) ir kad į Euroviziją siunčiamas dainininkas atstovauja ne Lietuvai, o LRT, kadangi „Eurovizija“ ir transliuotojų sąjungos konkursas. Taigi, klausimas apie minimalią profesionalumą ribą ir toliau mane kankina ir spėju, kankins ir bent minimalią klausos dovaną turinčius LRT žiūrovus artimiausius tris savaitgalius.

Po pokalbių apie išmaniuosius telefonus ir „Euroviziją“ LRT tarybos nariams buvo pristatytos dvi naujos radijo laidos, kurių viena pasakos apie istorinį kultūrinį paveldą, o kita – „apie jauno žmogaus pasaulį, jo kasdienybę, rūpesčius ir džiaugsmus, pasiekimus ir nusivylimus“. Taryba beveik vienbalsiai balsavo už, aš susilaikiau. Ne todėl, kad man būtų nepatikusi tų laidų idėja ar jų vedėjai. Man nepatinka būdas, kuriuo laidos tai atsiranda, tai išnyksta, ir niekada nežinai, ar buvo pasirinkimas, ar ne, ar galėjo būti, kas nors geresnio, ar ne.

Posėdžiui baigiantis, buvo sutarta dėl darbo grupės, kuri bandys įvertinti pastabas naujajai LRT strategijai, išsakytas per sausio mėnesį vykusią konferenciją ir bandyti patvirtinti pačią strategiją kovo mėnesio LRT tarybos posėdyje.

Tai tiek žinių.

* Jei kas nors norėtų sudalyvauti LRT apklausoje, tai ji yra čia.

 

(Dar neįvertinta)
Loading...
 • znakorius

  Apklausa, sakyčiau, primityvi: tik 4 punktai.

  Be to, kodėl klausime apie serialus nėra laisvo punkto?
  Aš, pvz., norėčiau įrašyti Namelį prerijose (kurį įrašyčiau mokymo programose ir mokiniai turėtų jį žiūrėti privaloma tvarka).
  Kodėl nėra punkto, kuriame galėtume paprašyti, kad kokie nors „Dingę“ dingtų iš ekrano? :)

  • Auksinis kardas

   Primityvi – pats tas žodis. Negerai.

 • Auksinis kardas

  „muzikos ir laidų jaunimui“ – atsargiai su tokiais atsakymais, visas komercinis eteris ne tik kimštas tokio gero, bet ir baigia išdusti nuo šitokio paprastumo. LR sėkmė slapstosi po unikaliu pozicionavimu – jei minėtos laidos gali būti padarytos profesionaliai, galva aukščiau už komercines stotis – puiku, tokios laidos laukiamos. Antraip tenka pozicionuoti ne tik rimčiausiame profesionalume, bet ir laidų tematikoje – gerai daryti tai, ko komercinėms stotims nesinori ar savaime nesigauna labai gerai, žinant jų prioritetų saikingumą. LR savo prigimtimi yra KITOKS ir GERESNIS radijas – telieka nemesti kelio dėl takelio, turėti atsirinktų strateginių nuostatų, bei siekti jų įgyvendinimo.
  Autoriaus išdėstyti padėties vertinimai atrodo teisingi.

 • Fredis*

  Įspūdis žiūrint N.Pumprickaitės vedamas laidas: vedėja net nusipurto iš šleikštulio tardama vienos iš valdančių partijų vardą, įspūdis toks, lyg tai būtų permanentinis blogis. Pernelyg išsišiepiama bendraujant su opozicija ir reiškiamas nebylus priekaištas liberalioms partijoms kodėl šios koalicijoje su TS-LDK.
  Profesionali žurnalistė daro nedovanotinas klaidas, profesionalumo kaip ir nebelieka, nes sėdi čirškėdama ant žarijų ir belaukdama kada į valdžią sugrįš socialdemokratai.
  Šiaip LRT yra gera, tik ką užpildžiau anketą, blogi yra televizijos finansiniai reikalai.
  Aptarinėdama eurovizinius klausimus LRTV taryba užsiima niekais. Sąžiningas ir garbingas tarybos narys protestuodamas prieš tokią dienotvarkę turėtų nusiimti batą ir pradėti kaukšėti juo į stalą.

  • znakorius

   Tai Nikita kaukšėdavo – dabar sviedžia į priešą. :)
   Klausimas: į ką reikėtų sviesti batą? :)

  • Nerimtai

   Na, nesakyk, visai netyčia mačiau p. Pumprickaitės laidą, kurioje ji labai jau „nešališkai“ kalbino p. Degutį. :) Ir pakankamai šypsojosi.

 • programele balsuok nieko gero

 • Sejanus

  “apie jauno žmogaus pasaulį, jo kasdienybę, rūpesčius ir džiaugsmus, pasiekimus ir nusivylimus”.

  Nežinau apie ką iš tiesų ši laida, bet citata primena vidurinės mokyklos dešimtą klasę, kai gan dažnai reikėdavo surengti visokių renginių kažkokia tema, vaizduotė ir idėjos seniai buvo visiems išsekusios, rūpėti realiai irgi niekam nerūpėjo (nei žiūrovams, nei organizatoriams, nei mokytojams), tai paskutinį vakarą ką nors tokio sukurdavom.

 • Rytis I

  Turbūt kuo daugiau proto išmaniuose, tuo mažiau jo lieka žmonių galvose – balsadėžė dar vienas akivaizdus tam įrodymas. Balsavimas pirštų miklumu? Kas tokiu atveju yra tas balsas? Jau geriau tada kojomis – fanai apdalijami dviračiais su dinamo mašina – būtų visuomenei naudingas balsavimas pagamintais kilovatvalandžiais.