Login 2010: trolių mumių kančios ir tikros problemos

Šį įrašą paskatino pasvarstymai apie Login 2010 viename labai intelektualiame, tačiau nesusipratusių plačiųjų masių iki šiol deramai neįvertintame tinklaraštyje.

Šiaip jau būtų galima nekreipti dėmesio į tokio pobūdžio trolių mumių pabumbėjimus, nes Lietuvoje niekada netrūko amžinai viskuo nepatenkintų ir neįvertintų poetų, mokslininkų ar menininkų, kuriems atrodo, kad visi turėtų pulti jiems po kojomis vien jau todėl, kad jie pajudina pirštą, liežuvį ar užpakalį.

Jie kenčia, tačiau kentėti nenori, jiems visada visur vaidenasi sąmokslo teorijos, viskas, išskyrus juos pačius, jiems atrodo nupirkta (jie mielai parsiduotų ir patys, tačiau neturi ko pasiūlyti), gėrio grožio ir vertės etalonas jiems – visada jie patys.

Vertinti ir grožėtis jie linkę tik pačiais savimi, įdomiausios jiems jų pačių pseudointelektualios diskusijos, o pats didžiausias šaunumo įrodymas – dergimas ant tų, kurie yra kitokie – suprask, ne tokie geri ir išskirtiniai kaip jie.   

Nepaisant to, Login 2010 problemos tikrai akivaizdžios. Minėtame įraše paminėtas faktas, kad „15min“ yra kartu ir Login 2010 rėmėjas ir pretenduoja į apdovanojimus dviejose nominacijose tikrai gali sukelti įvairiausių minčių. Lygiai taip pat kaip ir trijose kategorijose apdovanojimams nominuotas Tadas Vidmantas.

Žinoma, gali būti, kad jokių problemų šiose nominacijose nėra: kad „15min“ nominavimas niekaip nesusijęs su Login 2010 rėmimu ir kad nėra jokio užkulisinio ryšio tarp Tado Vidmanto ir  Login 2010 organizatorių.

Tikriausiai taip ir yra, tačiau Login 2010 organizatoriai turėjo stengtis  iš visų jėgų, kad žodžio „tikriausiai“ nereikėtų.

O jie, reikia pripažinti, to nedarė.

Nominavimo taisyklės buvo neaiškios: niekas nežino, kiek kartų turėjo būti nominuotas vienas ar kitas tinklaraštis ar projektas, kad už jį galėtų būti balsuojama. Nebuvo iš anksto paskelbta, kiek nominacijų bus kiekvienoje kategorijoje, o pasibaigus nominavimui niekas nepasistengė paaiškinti, kodėl nominantų skaičius yra skirtingas.

Login 2010 parašė apie D.Kedį ir D.Grybauskaitę, tačiau nepasivargino pranešti apie nominantus kitose kategorijose: kiek iš viso buvo pasiūlyta, kas tokie buvo pasiūlyti, kas buvo dažniausiai siūlomi.

Žinoma, tokiai statistikai pateikti būtų reikėję daugiau darbo ir laiko, tačiau viskas būtų buvę daug skaidriau ir visiems aiškiau.

Dabar gi to skaidrumo pritrūko. Ir ne tik kalbant apie galutinį nominantų sąrašą.

Gana keistai atrodo ir galutinis pačių nominacijų sąrašas. Keistai todėl, kad jis pastebimai skiriasi nuo sąrašo, pagal kurį reikėjo siūlyti nominantus.

Negano to, kad iš 12 pradinių nominacijų liko tik devynios, bet dar ir tarp tų devynių atsirado tokių, kurios nebuvo siūlomos. Pavyzdžiui, „Geriausias įmonės „Facebook“ puslapis“, kuriame kaip tik ir nominuotos „15min“.

Arba – „Geriausias nuotaikos projektas internete“, kuris tikriausiai pakeitė „Geriausią meno projektą internete“, nes pastarojo galutiniame sąraše nebeliko.

Login 2010 organizatoriai nepasivargino paaiškinti, kas lėmė tokias permainas: niekas nebuvo nominuotas, nominuota buvo per mažai (bet juk mes nežinome, kiek reikėjo), pritrūko prizų?

Natūralu, kad iš šono žiūrint, net tiems, kurie nėra neįvertinti talentai ir kurie nekaltina rusų, kai kovo pradžioje pradeda snigti, viskas gali atrodyti įtartinai ir neskaidriai.

Žinoma, į Login 2010 niekas nieko varu nevaro ir šio renginio organizatoriai niekam neprivalo atsiskaityti. Tai – komercinis renginys, o verslą Lietuvoje žmonės daro įvairiai.

Norėtųsi, kad Login tą verslą darytų skaidriai.

P.S. Beje, kad neliktų jokių neaiškumų, pasiūlysiu Login 2010 organizatoriams išbraukti mane iš nominuotųjų sąrašo.

(13 balsų, vidurkis: 4,08 iš 5)
Loading...