Login 2010: trolių mumių kančios ir tikros problemos

Šį įrašą paskatino pasvarstymai apie Login 2010 viename labai intelektualiame, tačiau nesusipratusių plačiųjų masių iki šiol deramai neįvertintame tinklaraštyje.

Šiaip jau būtų galima nekreipti dėmesio į tokio pobūdžio trolių mumių pabumbėjimus, nes Lietuvoje niekada netrūko amžinai viskuo nepatenkintų ir neįvertintų poetų, mokslininkų ar menininkų, kuriems atrodo, kad visi turėtų pulti jiems po kojomis vien jau todėl, kad jie pajudina pirštą, liežuvį ar užpakalį.

Jie kenčia, tačiau kentėti nenori, jiems visada visur vaidenasi sąmokslo teorijos, viskas, išskyrus juos pačius, jiems atrodo nupirkta (jie mielai parsiduotų ir patys, tačiau neturi ko pasiūlyti), gėrio grožio ir vertės etalonas jiems – visada jie patys.

Vertinti ir grožėtis jie linkę tik pačiais savimi, įdomiausios jiems jų pačių pseudointelektualios diskusijos, o pats didžiausias šaunumo įrodymas – dergimas ant tų, kurie yra kitokie – suprask, ne tokie geri ir išskirtiniai kaip jie.   

Nepaisant to, Login 2010 problemos tikrai akivaizdžios. Minėtame įraše paminėtas faktas, kad „15min“ yra kartu ir Login 2010 rėmėjas ir pretenduoja į apdovanojimus dviejose nominacijose tikrai gali sukelti įvairiausių minčių. Lygiai taip pat kaip ir trijose kategorijose apdovanojimams nominuotas Tadas Vidmantas.

Žinoma, gali būti, kad jokių problemų šiose nominacijose nėra: kad „15min“ nominavimas niekaip nesusijęs su Login 2010 rėmimu ir kad nėra jokio užkulisinio ryšio tarp Tado Vidmanto ir  Login 2010 organizatorių.

Tikriausiai taip ir yra, tačiau Login 2010 organizatoriai turėjo stengtis  iš visų jėgų, kad žodžio „tikriausiai“ nereikėtų.

O jie, reikia pripažinti, to nedarė.

Nominavimo taisyklės buvo neaiškios: niekas nežino, kiek kartų turėjo būti nominuotas vienas ar kitas tinklaraštis ar projektas, kad už jį galėtų būti balsuojama. Nebuvo iš anksto paskelbta, kiek nominacijų bus kiekvienoje kategorijoje, o pasibaigus nominavimui niekas nepasistengė paaiškinti, kodėl nominantų skaičius yra skirtingas.

Login 2010 parašė apie D.Kedį ir D.Grybauskaitę, tačiau nepasivargino pranešti apie nominantus kitose kategorijose: kiek iš viso buvo pasiūlyta, kas tokie buvo pasiūlyti, kas buvo dažniausiai siūlomi.

Žinoma, tokiai statistikai pateikti būtų reikėję daugiau darbo ir laiko, tačiau viskas būtų buvę daug skaidriau ir visiems aiškiau.

Dabar gi to skaidrumo pritrūko. Ir ne tik kalbant apie galutinį nominantų sąrašą.

Gana keistai atrodo ir galutinis pačių nominacijų sąrašas. Keistai todėl, kad jis pastebimai skiriasi nuo sąrašo, pagal kurį reikėjo siūlyti nominantus.

Negano to, kad iš 12 pradinių nominacijų liko tik devynios, bet dar ir tarp tų devynių atsirado tokių, kurios nebuvo siūlomos. Pavyzdžiui, „Geriausias įmonės „Facebook“ puslapis“, kuriame kaip tik ir nominuotos „15min“.

Arba – „Geriausias nuotaikos projektas internete“, kuris tikriausiai pakeitė „Geriausią meno projektą internete“, nes pastarojo galutiniame sąraše nebeliko.

Login 2010 organizatoriai nepasivargino paaiškinti, kas lėmė tokias permainas: niekas nebuvo nominuotas, nominuota buvo per mažai (bet juk mes nežinome, kiek reikėjo), pritrūko prizų?

Natūralu, kad iš šono žiūrint, net tiems, kurie nėra neįvertinti talentai ir kurie nekaltina rusų, kai kovo pradžioje pradeda snigti, viskas gali atrodyti įtartinai ir neskaidriai.

Žinoma, į Login 2010 niekas nieko varu nevaro ir šio renginio organizatoriai niekam neprivalo atsiskaityti. Tai – komercinis renginys, o verslą Lietuvoje žmonės daro įvairiai.

Norėtųsi, kad Login tą verslą darytų skaidriai.

P.S. Beje, kad neliktų jokių neaiškumų, pasiūlysiu Login 2010 organizatoriams išbraukti mane iš nominuotųjų sąrašo.

(13 balsų, vidurkis: 4,08 iš 5)
Loading...
 • R.Adomaičio sindromas? Teisingai, geriau palinguokime visi kartu Kovo 11-ąją ant Tauro kalno prie laužų !

 • Sveiki,

  Iš 12 kategorijų liko tik 9 dėl paprastos priežasties – į kai kurias kategorijas nebuvo nominuota praktiškai iš viso.

  Kiti projektai, kaip pvz. Facebook fanų puslapiai buvo nominuoti tiesiog į netinkamas kategorijas, tad negalėjom jų ignoruoti.

  Išskyrėme geriausios nuotaikos apdovanojimą, nes tie puslapiai buvo nominuoti į metų interneto projekto kategoriją, arba geriausio naujo blogo. Tad gautųsi taip, kad liktų tik 8 kategorijos, į kurias būtų labai daug pretendentų.

  15min buvo nominutas žiniasklaidos kategorijoje daugiausia kartų, lygiai tas pats su Tadu Vidmantu, kuris yra susijęs tiek, kad nesutiko skaityti pranešimo LOGIN 2010 dėl laiko trūkumo.

  Tarp pretendentų į apdovanojimus yra ir kitų LOGIN rėmėjų. Tad klausimas ar čia jie pateko dėl to, kad remia LOGIN, ar jie remia LOGIN, nes yra interneto lyderiai.

  • lida

   Naujos nominacjos atsiradimas rėmėjui. Toks tamstos naivus (švelniai) manymas, kad kvailiai yra kiti, daug ką pasako apie patį.

 • O aš prisijungiu prie šių apdovanojimų boikotavimo. http://www.nulis.lt

 • mdxacuk

  Aha, kaip tik vakar ten perskaičiau apie „stambios žiniasklaidos organizacijos“ vadovą ir iškart supratau, kad reikia tikėtis rešitelno otporo. Tuo labiau, kad tarp rėmėjų tos „organizacijos“ lyg ir nėra. Ir akurat – dar vieną galima užrašyti į dundukus. Viskas darosi taip lengvai prognozuojama ir nebeįdomu, jokios intrigos. Spėju, kad ir pačiam „metų žmogui“ gerokai atsibodo šitas užsiėmimas. Sunku nešt, bet gaila mest… Užtat ir stebim totalią nerijizaciją, o turinio kūrimas galutinai persistūmė didžiaja dalim ant dundukų kupros.

  • lida

   Su tuo žiniasklaidos organizacijos atstovu, tikriausiai, iš principo niekas negali atrodyti įtartinai ir neskaidriai. Kaži ar tas P.S. ir reiškia stengimąsi iš visų jėgų, kad žodžio “tikriausiai” nereikėtų ?

   • mdxacuk

    Nu PS kas nors galėtų įvertinti ir kaip bailumą. Geriau išlikti žmonijos atminty čempionu, negu nesėkmingu nominantu. Va ir pretekstas tinkamas.

    • mdxacuk, jūs, kaip visada teisus. Aš irgi tamstą myliu.

  • nerijus

   mdxacuk

   Suprask vieną, kad būna pakilimų ir būna nuosmūkių. Taip ir šiuo atveju. Autoriaus nuovargis aivaizdus. Kliedėti apie nerijizacijas, tai užsimdxacukinusių ir užsiciklinusių ties savo teisumu, prioregatyva ir tokių, kurie, kaip tegia A. R.: „…nekaltina rusų, kai kovo pradžioje pradeda snigti.“
   Esi neįvertintas talentas. Pripažįstu ( be tyčiojimosi ), bet girdėk ką sako ir kiti…Juk ne kiekvienas yra/ gali būti Valentinu ar romu?..

   p.s. o, kad autorius pasiprašė būti išbrauktas- jo reikalas. Taip jiems ir reikia…

   • nerijus

    p.s.

    Norėjau parašyti: KALTINA rusus, kai kovo pradžioje pradeda snigti.

   • GIGA

    gražu:)

  • mdxacuk, tamsto spėjimas neteisingas. Tiesa, man kartais atrodo, kad stebim totalią mdxacukizaciją.

   Beje, kartu norėčiau pastebėti, kad dėl turinio kūrimo tai jūs čia gal kiek per daug gerai apie save galvojate.

 • a

  papildysiu:

  * nominacijoje „Inovatyviausi žiniasklaidoje“ yra ir LRT uz archyva ir transliacijas, kurie tikrai ne pernai atsirado.

  * dar kaip „tradicines“ ziniasklaidos atstovas viename is pranesimu diskutuos su VZ Barysu pats 15min direktorius (turbut atstovaus dienrasti, ne portala).

  * truksta argumkentu, kodel pvz. VZ ir 15min mobili versija yra argumentas apdovanojimams, o pvz., Alfa.lt mobili versija – ne.

 • NiekurNeiva

  Situacija, kai vienas iš nominantų pasisako apie kitus nominantus, praktiškai juos vertina, kažką primena:

  1-a MIRTINA NUODĖMĖ: lot. superbia, rus. гордыня,
  ― puikybė, tuščiagarbiškumas, „per didelis pasirodymas“

  Enzo Bianchi. Puikybė – ir „aš“ tampa stabu
  „…: „Viskas, ką daro kiti, net jei daro gerai, puikuoliui nepatinka; jam patinka tik tai, ką padaro jis pats, net jei tai padaryta blogai. Jis visada niekina kitų veiksmus ir žavisi savaisiais, nes ką tik bedarytų, vis galvoja, kad daro kažką ypatingo. Puikuolis nuolat ieško savo garbės, tiki, kad visame kame pranoksta kitus, o perkratydamas savo mintis apie save, ima tyliai save šlovinti. Kartais jis taip susižavi savimi, kad ima pūstis, o kalbėdamas – įkyriai lįsti į akis. ….“

 • Blogos auros renginys. Vidurių užkietėjimą keičiąs į viduriavimą. Subtilus kikenimas virsta į nevaldomą kūkčiojimą. Prakeikti buržujų renginiai.

 • Oi imu smarkiai atsilikti nuo interneto naujienų. Nei nebuvau matęs Login 2010. O ir čia, matyt per retai lankausi, nes šiandiena atsitiktinai pakliuvęs į pipedijoje sukurtą ir Račui skirtą puslapį, tarpe plačiai aprašytų čia esančių komentatorių savęs neradau. :(((( Nu lyg manęs visai nebūtų… :(((

 • Aras

  Naudojant „trolių mumių“ palyginimą, pirmiausiai reiktų žinoti kas anie yra. Nes dabar tekstas biškį be ryšio.

 • Trka

  Bet koks konkursas- žaidimas. Šis komercinis renginukas,sutikite, svarbus siauram profesiniam rateliui, daugiausiai sostinės kuluaruose besisukinėjančiam… Tai – tiesiog žaidimas. Kaip labai jį sureikšminti – kiekvieno reikalas. „15 min“ – retokai lankausi, Tadą Vidmantą – žinau, pastebiu. Tačiau ar nuo šiol vertinsiu labiau? Taip pat ir A.Račą: ar jis būtų nominuotas, ar ne,- mano požiūrio iš esmės nepakeis… Pasitinkam pagal rūbą, o palydim pagal protą, o kartais tiesiog pagal tos dienos įrašą…:)

 • jonas

  Įdomiausia dėl 15min. Turint omeny, jog konferencijos organizatorius Arnoldas praktiškai iki pat šio momento dirbo kaip ’15min rinkodaros vadovas’, tai realiai tas inovatyvumas turbūt jo darbas. Kaip įdomu bus apdovanoti patį save :)))

 • Tokie apdovanojimai nekeltų „pasipiktinimo“, jei IŠ TIKRŲJŲ jaustum, jog įvairūs nominantai to verti. Ale kai pamatai visokius cinikus robertus, tai nu nafig – viską toliau stebi su šypsena :)

  Bet tai ir visokiausi oskarai bei įvairių metalų gervės/lokiai/gaubliai neretai šaizės primala, kai laimi titanikai, avatarai, slumdog melejonieriai ir panašus šlamštas.

  Nėra teisybės arba jos yra itin retai :)

 • A.G.

  Matyt reikia dar laiko arba apsipratimo (nereaguoti), kuomet ant Lietuvos atsirado tam tikri dariniai už privačius pinigus.
  Matyt reikės laiko arba apsipratimo (nereaguoti), kuomet tęsia tam tikrus darinius valstybės įmonės už biudžeto lėšas – juk kai jos santykiavo su valstybinėmis įmonėmis buvo viena, o kai dabar su privačiomis, iš esmės kita… o žinant kai jau dvidešimtmetis gyvename (tikėkimės laikinai) sistemų kontekste, kur akcentai dedami ant teisių, bet ne ant pareigų – totaliai, nuo darželių… iki kalėjimų…
  – laimingi išlieka manau tik tie, kurie apsimeta arba yra šlangos (paprastai daugiau nei pusė internetinių komentatorių, bet manau, kad neapsimeta – tiesiog jie buvo visuomet, ir 1940 ir vėlesniais metais, kai žinodami konjuktūrą, ja apiginklavę ir vykdo moralinį terorą, savo ne sąmonės, bet pasamonės dėka…), bet kitiems nuo to ne geriau, nebent, taip, kaip anuomet – yra atsiriboti, kaip patariama nuo kraujasiurbių…
  Bet iš karto tai manau ne kiekvienam pavyksta, nes kiekvienas manau yra didelis optimistas ir dar vis tiki, kad tarp žmonių gal visgi ir žmogus vienas kitas yra…

  • mdxacuk

   Už širdies griebiantis manifestas. Geriau esu girdėjęs tik čia:

   • A.G.

    Mielas mdxackuk (tolimesniuose – baci ačiuk),
    Jūsų meilės Tėvynė neužmirš.

 • Vita

  Iš tiesų nesuprantu, kodėl yra nominuotas ciniko blogas – jam dar augti ir augti. Jis turėtų būti nominuotas Login 2010 Paaugliams, nes visa informacija ir turiniu primena būtent tai amžiaus kategorijai skirtas rašliavas: banalu, neįdomu, ginčityna, daug kartų kalbėta ir apkalbėta, išgyvenama. Pradedu abejoti organizatorių kompetencija.

 • Pingback: Login 2010 apdovanojimai: WTF? | voras.org()

 • JFK

  O aš jau atidaviau savo balsą už gerb. A.Račo blogą..vienintelis rimtas buvo…

 • lukne

  Nemėgstu grafomanų, įtariu, kad troy’us (Gyvenimo stebėtojas)toks ir yra – profesionalas grafomanas, bet retkarčiais paskaitinėju jo blogą, labai smagiai pakikenu.. :))) Patinka jo humoras.

 • Karolis Jachimavičius

  Be abejo, tai privatus renginys, tačiau iniciatyva yra gera ir manau, kad jiems reikia padėti ir juos skatinti. Tačiau kaip skatinti, kai interneto tendencijų konferencijos tema yra filosofinė – ateitis. Ar jie diskutuos, kas yra ateitis, ar kaip ji suvokiama, ar kokį laiko koncepciją – linijį, o gal ciklišką laiką labiau mėgsta Lietuvos interneto vartotojai?

  Vietoj to, kad jie nominuotų geriausius interneto žurnalistus apskritai, įskaitant ir profesionalus, ir mėgėjus, jie nominuoja blogus – tuos puslapius, kurių dizainas yra šiek tiek kitoks (Arnoldas pernai po konferencijos sutiko, kad blogas yra tik kitoks puslapio maketas). Tačiau, kad įvertintum žurnalistą reikia suvokimo ir kvalifikacijos.

  Turbūt todėl jie atsisakė ir meno projekto – kad nereikėtų argumentuoti kam nors užklausus – ir pateikė jį taip, su kokia funkcija jiems menas asocijuojas – praskaidrina nuotaiką.

  Taip pat iš kai kurių pranešėjų temų galima susidaryti įspūdį, jog tame tinkle, kur galima rasti blynų receptų ir išmokti juos kepti, žmonės yra kitokie – nejaugi prekės populiarinimo metodai (kur dėti skelbimą, kam ją įsiūlyti, kad ji būtų matoma) kuo nors skiriasi išjungus kompą? Ir taip toliau. Tačiau jeigu tai būtų konferencija tik techniniams ar politiniams (kaip Mawouna Koutonin pranešimas) klausimams aptarti ir nebūtų tos visos krūvos pritemptų pranešimų su keliomis įdomybėmis, biografijos papasakojimais ir tarp jų pasitaikančių „protingų pakalbėjimų“, ji nebūtų tokia populiari, o aš neieškočiau progos atsilyginti už tai, kad man buvo užkirstas kelias pakalbėti miniai, kad reikia baigti su interneto atskyrimu nuo gyvenimo ir Lietuvą padaryti konkurencingesne įvedant visuotinį elektroninį parašą žmonėms ir intelektiniams daiktams, meno ir moksolo kūriniams, taip užtikrinant autorių teises. Ieškočiau progos bet kokia kaina užlipti ant tribūnos.

 • Nukrito mano akyse Račo vardas, tiesa sakant neskaičiau niekada šio blogo, gal ir geras jis, bet po šio įrašo man panašu į tikra tūla lietuvį, kuriam pastoviai kažkokie įtarimai ir korupcijos galvoje. Dar neturiu bilietu į Login, bet manau eisiu ten, turėtų būti įdomu, labai šauni iniciatyva, net į galva netoptelėjo mintis kad gali būti kažkas „sutarta“, o kam to reikia? iš to gali uždirbti? už tai kad vienas ar kitas blogas nominuotas, už tai kad Tado blogas pakliuvo o tavo ne? ir t.t. negi jūs rimtai galvojate jok yra kažkoks sąmokslas?? Kažkodėl įtariu pusė tų žmonių kurie komentaruose būkštauja, net nepildė formus apie nominantus, arba užpildė ne visas, nes pritrūko minčių kas galėtų jais tapti…

  • mielas Justai, labai blogai pasielgėte. Dabar visą savaitgalį verksiu dėl nukritusio vardo.

   Beje, būtų neblogai, jei išmoktumėte skaityti, tai, kas parašyta, nes korupcijos ir sąmokslai gimė tamstos galvoje – aš apie tai nieko nerašiau. Rašiau apie skaidrumo trūkumą ir šiek tiek neaiškias Login apdovanijimų procedūras.

 • austras

  Gerbiamas Artūrai, apie vieno „amžinai nepatenkinto trolio mumio ir tuo pačiu neįvertinto mokslininko paburbėjimus“ neseniai rašė, gerbiamo mdxacuk žodžiais tariant, „agitpropinio mėšlo vežėčios“:

  http://www.lrytas.lt/-12670056401264970335-istorikas-v-klumbys-tik-pri%C4%97m%C4%99-sovietmet%C4%AF-kaip-sav%C4%85-gal%C4%97sime-teisti.htm

  P.S. Sutikit, bent jau „liežuvį“ minėtas „trolis mumis“ šįkart „pajudino“.

  • austras

   Kadangi gerbiamas Artūras nereagavo į šią nuorodą bei „neįvertinto“ „trolio mumio“ teiginius, tai leisiu sau truputį pacituoti:

   Pasak Valdemaro Klumbio, sovietmečio demonizavimo ir nostalgijos tendencijos yra susijusios ir faktiškai išauga viena iš kitos. V.Klumbio nuomone, Lietuvoje vyrauja sovietmečio, kaip svetimo ir blogio, vaizdinys: „Tai okupacija, kuri atėjo ir sukėlė tautai atmetimo reakciją, pasipriešinimą, partizaninį karą. Tiesa, toks vaizdinys nepaaiškina, kas vyko po partizaninio karo, kur dingo tauta po jo, ką veikė grįžusi iš tremties. Buvo kažkokie disidentai, „Katalikų bažnyčios kronika“. Tai ir buvo tautos veikimas, o visa kita yra kažkas, apie ką neverta šnekėti. Tai oficialusis, vyraujantis vaizdinys“.

   Bet, anot V.Klumbio, toks vaizdinys sukelia atmetimo reakciją sovietmetį išgyvenusiesiems. „Kiek jis dera su jų sovietmečio patirtimi? – klausia istorikas. – Jeigu atmetame disidentus, iš dalies partizanus ir tremtinius, tai visiems kitiems tas oficiozinis sovietmečio vaizdinys nedera su jų pačių sovietmečio patirtimi. Visiškai nedera. Su kasdienybės patirtimi, su įsimylėjimu, su darbu, su linksmybėmis ar liūdesiais. Jis nieko nepasako apie jų gyvenimą, jis nesisieja“.

   Kai paprasto žmogaus patirtis nėra įprasminama oficialiai, jam belieka nostalgiškai žiūrėti į praeitį. „Jis mato visas dabarties blogybes. O žmogaus atmintis tokia jau yra, kad iš praeities prisimena geresnius dalykus. Be to, jis mato dabartinę nelygybę ir nemažą lygybę anuomet, palyginti, net nomenklatūra gyveno ne taip, kaip dabar gyvena Seimo nariai“, – mano V.Klumbys.

   • austras

    Valdemaro Klumbio įsitikinimu, sovietmetis dar ir nėra istorija, nes nesugebama jo suprasti ir laikome jį svetimu. „Ar ne paprasčiau būtų pasakyti, kad sovietmetis yra mūsų? Nesvarbu, kad mus okupavo, kad priešinimasis buvo, – dėsto V.Klumbys. – Kas kūrė sovietinį režimą Lietuvoje? Ne sovietinė kariuomenė, ne KGB ir net ne Centro komitetas, nors jų visų įtaka savo srityse buvo pakankamai didelė ir kartais lemianti. Tačiau įtakos turėjo visų žmonių elgesys, o ypač kažkokią galią turėjusių“.

    „Jeigu mes priimame, kad sovietmetis yra mūsų, mūsų tėvų, visų mūsų sukurtas, tuomet ir tik tuomet galėsime šnekėti apie sovietmečio žmonių kaltes ir nuteisti. Nes nuteisime ne kažkokius svetimus, ne okupantus, teisime save. Tikras teismas yra tik tada, kai teisi save“, – įsitikinęs mokslininkas.

    Jis sakė nesuprantąs, kaip režimas galėjo būti laikomas svetimu: „Jei tu gimei jau 1945 metais, negi tavo visa aplinka gali būti tau svetima? Negali taip būti. Jis vis tiek savas, tik gali netenkinti. Tas netenkinimas gali pasiekti tokį lygmenį, kai nebegali tapatintis su režimu. Tas nesusitapatinimo jausmas stiprėja nuo 1968 metų“.

    • Gal galėtų bajoriškos kilmės socialistas pasakyti keliais savais žodžiais, sakiniais kas Jį kankina, neramina, džiugina šia gražią Kovo 8-osios dieną, tokią smagią ir nuotaikingą Kovo 11-osios preliudiją?

     • austras

      Ką jau čia,gerbiamas Fredi, juk Jūs labiau mėgstate sąmonės srauto formą tad ir šį klausimą grąžinčiau asmeniškai autoriui… Gal galėtų nebajoriškos kilmės nesocialistas gerbiamas Fredis pasakyti keliais savais žodžiais, sakiniais kas Jį kankina, neramina, džiugina šią Jam gražią kovo 8-sios dieną, tokią Jam smagią ir nuotaikingą Kovo 11-sios preliudiją?

     • Gyvenimas yra puikus, gerb. austrai, ypač prielaidos gyvenimui puikėti, keistis ir gerėti atsirado prieš dvidešimt metų. Vakar žiūrėjau I.Makaraitytės vestą laidą, jos pašnekovu buvo MG Baltiic prezidentas D.Mockus, kuris apgailestavo, kad neturi galių, kad pinigais neįmanoma nusiprkti bilietą į jo nuomonės ir pageidavimų išklausymą – pilečių išrinkta vyriausybė verslininko pageidavimų neklauso, atsižvelgia tik iš dalies, nors verslininkas buvo aktyvus dabartinės valdžios rėmėjas.

     • austras

      Vat įdomu ar MG Baltic prezidentas D.Mockus tapo „aktyviu dabartinės valdžios rėmėju“ dar prieš garsųjį laišką „plačiajai visuomenei“, o tiksliau Maximos vaikinams, kuomet tiesiai iš „agitropinio mėšlo vežėčių“ puslapių prakalbo Horacijaus eilėmis? Smagu, kad gerbiamas Fredis džiaugiasi prielaidomis „gyvenimui puikėti, keistis ir gerėti“, nors likimas jam lėmė gyventi nuožmios oligarchinių klanų tarpusavio kovos epochoje. Senovės Romoje buvo ne vienas nostalgiškai prisimenantis Marijaus ir Sulos pjautynėse pagarsėjusių proskripcijų sąrašus.

     • gerb. austrai, kaip tu susieji 1940-1990 metų laikotarpį ir dabartinį gyvenimą „nuožmios oligarchų klanų tarpusavio kovos epochoje“? Kodėl mes turime prisijaukinti ir padaryti savu praėjusį laikotarpį? Pamilkime šį.

   • austras

    Gerbiamas Fredi, kodėl mes turime prisijaukinti ir padaryti savu praėjusį laikotarpį? Tam, kad suvoktume tą praėjusį laikotarpį kaip visumą, o ne bejėgiškai kapstytume iš jo tik tuos „didvyriškos kovos“ elementus, kurie atrodo naudingi dabarties arba jei kalbėtume politiniais terminais “nuožmios oligarchų klanų tarpusavio kovos epochos” pateisinimui. Kaip tiksliai pažymėjo kolega, sovietmečio demonizavimo ir nostalgijos tendencijos yra susijusios ir faktiškai išauga viena iš kitos.

 • „Aš Solženycinio neskaičiau, bet jį irgi labai smerkiu“
  Apie ką čia aš? Aaa, turbūt apie tai, kad autorius matyt nėra ničnieko skaitęs apie trolius Mumius (apart knygos viršelio knygyne), bet tai jam netrukdo juo naudoti kažkieno įvaizdžiui. Bet gal tai ir normalu?

 • mumiukas2

  as pakalbeciau dar del praneseju, kad ten visiska korupcija ir draugeliu pakvietimas pasireklamuoti save, pvz. Rymeikis, dievorezimas.lt (wtf), Olsauskas (c’mon, kiek galima, tarsi neuzteko Media house vadovo, tai dar ir viena darbuotoja ikiso) manau i galiorka galima irasyti ir indigo vaika, Bagdziunas jau turbut balsa prarado kalbedamas ta pati visur. Is lietuvisku kalbetoju jokio sviezumo, ir jokiu nauju veidu (gal apart Iljos), kiti tai cirkininkai, truksta tik Simonio

 • Pingback: Liutauro komentarai » Blog Archive » Kas vertas „Login 2010“ apdovanojimų?()

 • Pingback: Login 2010 - biznis lietuviškai()

 • www.b-a.lt

  Matyt turi del ko nerimauti:)