Lietuvos triumfas Eurovizijoje

Lietuva nesukūrė Šreko ir asilo, kuriuos žino visas pasaulis. Bet užtat mes turime Igną ir Viliją

Lietuva nesukūrė Šreko ir asilo, kuriuos žino visas pasaulis. Bet užtat mes turime Igną ir Viliją

Man visai patiko Vilijos pasirodymas Eurovizijoje. Ta prasme, nors daina ir ne mano skonio (ir aš manau, kad Mija būtų geriau reprezentavusi Lietuvą), viskas buvo padaryta gerai. Vilija sudainavo, kaip ji gali, rūbai buvo geri, šou irgi neblogas. Tie, kurie žiūrėjo su manimi pusfinalį, gali paliudyti, kad aš buvu vienas iš nedaugelio, kuris tikėjo, kad Vilija, atsižvelgiant į pirmo pusfinalio kontekstą, gali patekti į finalą.

Nepateko. Ir nebūtų nieko baisaus, nes ne pirmas kartas. A.Stepukoniui dar blogiau buvo.

Bet kas šiandien prisimena, kuriais metais A.Stepukonis Eurovizijoje dalyvavo ir kas pagaliau prisimena patį A.Stepukonį?

O štai šių metų Euroviziją, manau, dar visi ilgai prisimins. Ir Vilijos nepamirš. Ir iš kokios ji šalies tikriausiai nepmirš. Nes šių metų Eurovizija, nepaisant to, kad ją laimėjo Conchita (nors mano subjektyvia nuomone ir ne su pačia geriausia daina. Bet pasakykite man, keliose Eurovizijose laimėjo pati geriausia dana?!!), iš tiesų tai tapo Lietuvos triumfu.

Tas triumfas prasidėjo dar nesibaigus Eurovizijai, kai Europos ir Izraelio (o gal net Australijos) žiūrovų televizorių ar monitorių ekranuose pasirodė visuomeninės televizijos žvaigždė Ignas Krupavičius su skutimosi peiliuku rankoje.

Visi neabejotinai įsiminė iš kojų verčiantį LTV žvaigždės humorą ir tikriausiai net negirdėjo, kiek ta Lietuva Conchitai balsų davė. O davė tai 10 – daugiau nei per pusfinalį Baltarusijai.

Bet jei net balų negirdėjo, tai I.Krupavičių ir Lietuvą tikrai išgirdo. Ir juokėsi iki nukritimo.

Šiap tai dar labiau būtų juokęsi, jei I.Krupavičius būtų pasiūlęs visiems Europos gėjams, lesbietėms ir  transvestitams nešioti geltonas sukneles. Panašias į tą, kurią Conchita dėvėjo per Euroviziją. Kad lengviau atpažįstami būtų. Istorinė patirtis rodo, kad specialūs spalviniai ženklai tai labai gerai suveikia, kai reikia tuos, kurie kuo nors skiriasi nuo mūsų, kaip nors identifikuoti. Tada jie gali vaikščioti ir jų nereikia uždarinėti.

Arba galėjo pasiūlyti jiems visiems nusiskusti plikai ir ant galvos išsitatuiruoti senovės baltų saulės ženklą. Irgi būtų labai jukinga.

Bet nesugalvojo. Nieko, Ignas dar jaunas ir dar tik mokosi, jam viskas dar prieš akis.

Bet išgelbėjo Vilija. Su daina jai nelabai pasisekė, bet viską ištaisė duodama interviu lrytas.lt

Ramūnui Zilniui už tą interviu D.Grybauskaitė, jei vėl bus išrinkta turėtų pirmu numeriu kokį Vytauto ordiną duoti. Nes sugebėti taip leisti atsiskleisti žmogui ir taip pristatyti Lietuvą per 7 minutes beveik jo neklausinėjant – tikras profesionalo darbas. Užskaitau, tskant škia.

Tikiuosi, kad siekiant geresnių rezultatų ir totalaus Lietuvos triumfo šių metų Eurovizijoje, šis Vilijos interviu bus išverstas bent jau į anglų kalbą, kad visi galėtų sužinoti, kaip Lietuvoje vaikai, per televiziją pamatę transvestitą, slepiasi po stalu, nes jiems nuo vaivorykštės spalvos staiga pradeda raibuliuoti akyse ir drebėti visos galūnės. O po to jie visi, nepriklausomai nuo lyties, velkasi sukneles ir klijuojasi Kalėdų senio barzdas (nes juodų ne visur gali nusipirkti).

Pažiūrėję tą interviu visi sužinotų, kiek Lietuvoje yra neatrastų talentų, kurie galėtų parašyti šimtus dainų. Yra ir „GiDžan“ ,kurios vardo tariant per radiją Vilija negirdėjp, bet apie ją pačią tai girdėjo. Nekalbu jau apie Stano ir Rytį Ciciną, kurie Europą taip sukrėstų, kad ji po to kokius 20 metų neatsigautų.

O kol ji atsigavinėtų Vilija ir kiti tikri lietuviai galėtų važinėti į kitus, daug vertngesnius muzikos festivalius, tokius kaip „Novaja volna“, Slavanskij bazar“ ir San Remo.  Neabejoju, kad po Vilijos interviu, bent jau pirmuosiuose dviejuose lietuvių lauks išskėstmis rankomis, o pačiai Vilijai Gran Prix – garantuotas. Nes ji juk be barzdos ir Eurovizijoje tai su kelnėmis, o ne su suknele buvo.

Tad ačiū Tau, Vilija,

Už tas šlovės akimirkas ir tą Lietuvos triumfą, kurį jūs, kartu su Ignu, sukūrėte. Jūs tkrai pateksite į istorją. Kaip tikri lietuviai, tikri Lietuvos patriotai.

O „Slavianskij bazar“ metraštyje jūsų vardai bus įrašyti aukso raidėmis.

Ir dar kažkas čia sako, kad Lietuvai dalyvauti Eurovizijoje nereikia?!! Kur dar galėtume taip pagarsinti Lietuvos vardą? Olimpiadose kašio jau kiek laiko nelaimim, nors milijonus leidžiam ir vyrai kelis mėnesius aria.

O čia – viens ir į dešimtuką. Ir nesvarbu, kad vamzdis atsuktas į tave patį.

Svarbiausia – geras šūvis.

 

 

 

(21 balsų, vidurkis: 2,62 iš 5)
Loading...