„Lietuvį“ Airijoje leidžia… rusai

Šiandien Vilniuje vykusioje Pasaulinės rusų spaudos asociacijos konferencijoje sužinojau įdomų dalyką.

Pasirodo, Airijoje lietuvių kalba leidžiamo laikraščio „Lietuvis“ leidėjai yra … rusai.

Bendrovė, leidžianti „Lietuvį“ vadinasi „East European Publications in UK and Ireland“, o vadovauja jai Sergejus Tarutinas.

Ši bendrovė taip pat yra laikraščių „Naša gazeta“, „Komsomolskaja pravda“ ir latvių kalba leidžiamo laikraščio „Sveiks“ leidėja.

 „Lietuvio“ tiražas – 5000 egzempliorių, 24 puslapių laikraštyje 5 puslapiai skirti reklamai, dar penki – klasifikuotiems skelbimams. Įspūdis toks, kad produktas jei ne labai pelningas, tai bent jau tikrai ne nuostolingas.

Turinys – natūralu – orientuotas į vietines problemas: vaiko pašalpa, atlyginimo susigrąžinimas iš bankrutavusios bendrovės, studijos bedarbiams ir pan.

Lietuvos naujienoms rugsėjo 1 dienos numeryje skirtas vienas puslapis. Koks to puslapio turinys, galite spręsti iš straipsnių pavadinimų: „Dėl dujų nuotėkio evakuoti žmonės“, „2013-aisiais bus estakada“, Jaunas vyras grasino nušokti nuo kamino“, „Pasaulinė mafija Kupiškyje“, „Baigiamas įrengti fontanas“, „Pedagogai ieško darbo“, „Šarnelei – 510!“, „Dar vienas mokestis pensininkams“, „Universitetų auditorijos bus pustuštės?“, „Turistinis-ekologinis ralis“.

Nieko, žinoma, čia labai blogo – kiekvienas redaktorius, orientuodamasis į auditoriją,  pats nusprendžia, kokios naujienos vertos didžiausio dėmesio.

Kiekvienas redaktorius taip pat sprendžia apie kokius renginius informuoti savo skaitytojus: „Lietuvis“ skiltyje „Afiša“ praneša apie rusiškos muzikos koncertą, naują teatro (rusiško Dublino teatro) pastatymą, gyvos muzikos vakarą (kūrybinis gyvos rusiškos muzikos vakaras su grupe „Cool Beat“) ir Monaghane vyksiantį bliuzo stiliaus muzikos festivalį

Apie Alinos Orlovos ir grupės koncertus rugsėjo 24-26 dienomis skelbiama reklamoje paskutiniame puslapyje.

Varčiau tą laikraštį ir pats sau galvojau. O kodėl tą laikraštį leidžia Rusijos bendrovė, o ne, pavyzdžiui, „Lietuvos ryto“ ar „Respublikos grupė“?

Ar „Lietuvos žinių“…

Būtų gražu: ir patriotiška, ir dar užsidirbti galima būtų. Ir tai nieko blogo, nes žiniasklaida – patinka tai kam nors ar nepatinka – yra verslas. Kuo daugiau nuostolių, tuo mažiau žiniasklaidos. Tos tikrosios.

Be to, ir Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija galėtų šiek tiek prisidėti. 

Juk Lietuvos valstybė finansuoja kai kuriuos žiniasklaidos projektus rusakalbiams Lietuvoje.

Ir anglakalbiams.

Ar Lietuvos valstybei lietuviai Airijoje mažiau svarbūs?

Ypač – jei Lietuvos valstybė tikrai siekia, kad dalis jų kada nors grįžtų į Lietuvą?

(7 balsų, vidurkis: 4,29 iš 5)
Loading...