Lietuva-Rusija: Šaras nusipelnė

Rungtynės buvo geros…

Žvelgiant objektyviai, Lietuva su savo sudėtimi padarė galbūt net daugiau nei galėjo.

Ir M.Kalnietis pagaliau sužaidė ir „senukai“ D.Songaila ir R.Kaukėnas parodė, kad protas kartais svarbiau nei stiprios kojos.

O Šarui Rusija galėtų suteikti pilietybę – kaip dėkingumo ženklą. Jis to šiandien nusipelnė su kaupu.

 

(6 balsų, vidurkis: 1,67 iš 5)
Loading...
 • Tipas

  Buvo ir daugiau sužaidusių gerokai žemiau savo galimybių ir mūsų norų. Mačiulo forma, po kontrakto pasirašymo, kažkur dingo visiškai. Kleiza turėjo būt lyderiu… Bet tai jau istorija. Auga naujoji karta, kuri, tikiuosi, dar mus džiugins.

 • Rolandas

  Rusijos pilietybės nusipelnė treneris. Tai jis turėjo matyti, kad dėl vienų ar kitų priežasčių Š. žaidimas neina. Ir ką? Kalnietis įsibėgėjo žaisti – marš ant suolelio. Tai dar Javtoko nebuvo… Antro, kuris išsipirkęs rinktinėj vietą, turbūt, iki kokių 2018.

  • giedrius

   Olimpinės ir parodė, kaip svarbus rinkinei Javtokas – krepšinis tai ne tik pelnomi taškai, bet ir gera gynyba

 • Anarchisto byta

  Retas atvejis, kai Artūrui pritariu.

 • Fredis*
 • migla

  Nemanau, kad kuris nors rinktinės narys (tiek žaidėjai, tiek treneriai) „nusipelnė“ RU pilietybės.
  Labai jau „delfiško“ lygio pareiškimai…
  Taip galima ir Krupeckaitei, nepateisinusiai tautiečių vilčių, siūlyti į Rusiją ar dar kur nors važiuot…
  Čia gi sportas – visiems visko būna. Šiandien ir L. Kleiza eilinį kartą nesužaidė taip, kaip turėtų žaisti lyderis ir kapitonas, ir Pociaus agresyvių ir tikslių prasiveržimų trūko, Jasaičio tritaškių ir pan.
  Realiai gal tik Songaila viso turnyro metu stabiliai gerai žaidė, o kiti – labai jau banguotai. Ir kai taip žaidi, negali tikėtis stebuklo.

  • Sejanus

   Čia Lietuva, neverta tikėtis blaivaus vertinimo. Kai Lietuviai pralaimėjo prieš JAV penkiais taškais, pilni komentarai buvo apie tai, kokie jie nevykėliai ir koks Kalnietis, ir koks Jasikevičius, ir Kemzūra aišku.

 • zilvinas
 • gato

  Gaila, bet sutinku su tais, kurie palaiko ir trenerį, ir komandą. Smagu, kad turėjome galimybę stebėti jų žaidimą olimpinėse žaidynėse. Ir didelis ačiū jiems už tai. Negali visada laimėti, o vyrai tikrai atidavė daug jėgų.

 • Izbliondimas

  Per futbolo čempionatą vienam sirgaliui vos ne vos įrodžiau, kad sportininkai aplamai neturi sirgalių.
  Nes sirgalius reikalingas tik vienu momentu, kai jam nesiseka, kai jis vis pralošia.
  O ką daro sirgaliai tokiu atveju, – bando papjauti trenerį (čia apie italus ir kitus…), degina automobilius, vitrinas.
  O kai laimi sportininkas, – čia jau ne sirgalius, kad tuomet šampanas liejasi upėmis ir uostuose yra laukiamas su gėlėmis… (tas netaikytina artimiesiems ir draugams).

  • Viktorija

   Šventa teisybė. Duonos ir žaidimų!

   • briedis

    ne itin šventa teisybė- „batonų, šachmatų ir ikrų“.

  • Apžvalgininko nuomonė

   Izbliondinai,
   įtariu, kad jūs nesitapatinate su lietuviais?

 • Apžvalgininko nuomonė

  Jei Jaska jau pavargo, todėl nenuostabu, kad, nebeįstengia perduoti kamuolio kuo paprasčiau (ir garantuočiau) ir taip pragrojo ne vieną, tai Kalnietis, rungtynių pabaigoje, esant minus 5 taškams, turėtą kamuolį vietoj to, kad ieškoti kaip perduoti jį tam, kas galėtų pelnyti taškus iš dviejų, pystelėjo pats iš trijų, ir aišku nepataikė, po ko sekė Jankūno bauda ir dar daugiau minus. Tai ir buvo lemiamas momentas.
  Vienžo, mūsų bėda – neturim įžaidėjų: Jaska – į užtarnautą, o Kalnietis niekada nemokėjo kamuolio varyti žemai (pasižiūrėkite kaip žaidžia Prigioni). Gal reikia Delininkaitį ruošti pagrindiniu įžaidėju?
  O kitais metais perspektyvos, jei išspręsim įžaidėjų problemą, bus geros:
  1. du geri centrai – Jonas su jėginiu ir nepaprastai šokliu Javtoku, kurio olimpiadoje ypač pritrūko;
  2. du sunkieji kraštai – Motiejūnas ir Songaila (bent metus kitus).
  Ir vėl turėsim medalius, ir vėl džiaugsimės.

 • suomis

  Viskas paprasta, su šia rinktine reikia atsisveikinti. Vyrams padėkoti už darbą ir burti visiškai naują komandą. Tik klausimas, ar būtų iš ko. Reikia pasielgti, kaip olandai pasielgė, formuodami savo futbolo naują rinktinę. Iš šios rinktinės palikti tik Pocių ir Valančiūną, visus kitus į užtarnautą poilsį. Trenerius taip pat.

  • vap

   O tai kam Pocių palikti? Tai jei visus vyresnius negu 25 m. mesti, tai visus, nes Pociaus ir Seibučio praktiškai identiška statistika, jei žiūrėti pagal žaistas minutes.

  • Sejanus

   Kvailiams visada viskas paprasta.

   Nesunku lyginti esamą rinktinę su savo fantazijų rinktine ir pastebėt, kad reali gerokai prastesnė. Tačiau kai išmesi Kemzūrą, į jo vietą nepaimsi trenerio iš savo fantazijų rinktinės. Teks imti iš kažką iš realių, gyvų, netobulų, ne NBA lygio trenerių. Ir vėl bus tas pats. Joks realus treneris neįvykdys tokių užduočių, kokius lietuviai kelia savo fantazijose. Tuo labiau, kad naujas treneris bus dar mažiau patyręs už Kemzūrą. Ir tos patirties nespės įgyti, nes po pirmos – antros nesėkmės vėl bus nušvilptas ir išmestas.

   Kazlauskas šiuo metu plačiai laikomas geriausiu Lietuvos treneriu. Iš rinktinės dėl durnių minios baubimo buvo išspirtas, kai sykį nepasisekė ir rinktinę sutriuškino latviai. Turi ko nusipelnę lietuviai ir tiek.

   Visgi yra vilties kad kažkada lietuviai grįš į realybę iš savo fantazijų pasaulio. Tikiuosi, tai įvyks anksčiau nei didžioji dauguma kažko vertų žaidėjų atsisakys žaisti už rinktinę.

   • Apžvalgininko nuomonė

    Nesutikčiau, kad Kazlauskas – geriausias.
    Mano supratimu geresnis yra Kurtinaitis – jį ir derėtų išbandyti vyriausiojo poste. O Kemzūra labai tiktų į jo asistentus kaip analitikas (Kurtinaitis turi autoritą kaip sportininkas ir bet kuriam iš jų gali vožti – dirbk ir neapsimetinėk, neinkšk ir pan., jis gali būti tas, kuris kelia į ataką, kokio žmogaus, manau, pritrūko V.Aleknai, kada po pirmo metimo jo niekas nepaskatino, nesupurtė, kad jis, kaip koks estas ar tas vokietis, su žulikiškai apvyniotais pirštais, kas nėra leidžiama, būtų nors kartą mestelėjęs toliau už pirmą kartą – per penkis bandymus juk tai yra įmanoma?) , nes ten dabar surinkta chebra kelia abejones: du treneriai, neturintys, darbo (kurių tarpe vienas yra net ne krepšinio, o rankinio specialistas, ką tik treniravęs Viči – Aistes, o ką yra pasiekęs Kuncaitis?), Chomičius irgi niekada negarsėjo intelektualumu (nors kartą, berods 1985m., Europos kažkuriam turnyre, rungtynių gale Žalgiriui pralošinėjant apie 25 taškus, pradėjo iš tritaškių bombarduoti priešininkų krepšį taip, kad pasivijo ir pralenkė), nes jo komandos nieko nepasiekia.
    Sudarant rinktinę, matyt, nebuvo patikrinti visi galimi geriausių surinkimo variantai:
    1. jei pernai (ir seniau) Broliai vis sužlugdavo (dėl sveikatos) rinktinėje ir Sabonis sakė, kad „jei jie negali padėti“, tai net nebuvo patikrintos jų galimybės šiemet, o juk kaip tik centro (Darjušo) ir sunkaus krašto (Kšyštofo) pozicijos buvo silpniausios;
    2. labai lengvai mes paliekame šone kitus geriausius: jei Macas išėjo į poilsį jau, gal, metai (ar du?), tai Šiškauskas tik po šio sezono, dėl ko jis, garantuotai turintis piktumėlį ant rusų, būtų labai tinkamai galėjęs patalkinti – mūsų atakų ir gynybos pozicijos būtų ženkliai sustiprėjusios.
    Kartais pasakoma: va, atsisakė. Suprask – nusiplauname rankas kaip Pontijus Pilotas (=viską padarėme).
    Betgi ne viską – tame ir šaknis!
    Negaliu tvirtinti, kad tai tikrai padėtų, bet mums, neturintiems ypatingai didelio pasirinkimo (ne amerikonai, gi, esame), yra tiesiog būtina išbandyti visas galimybes, kad prisikviesti geriausius. Čia, manau, tiks S.Cveigo vieno apsakymo herojus, žydelis, kuris tol ėjo, tol prašė, nors n kartų jį nuridendavo per laiptus, kol gavo tai, ko siekė.
    Ar kas ėjo pas Šiškauską šiemet, ar kalbino, ar prašė, ar sakė – „Tėvynė pavojuje“ – privalai padėti ir Lietuva to tavęs prašo?
    Niekas, niekada, nes visi ponai ir nėra kam kepurės nusiimti.
    Kažkada Garastas niekus pavepezojo apie Ilgauską ir ką? Ir Lietuva prarado tokio lygio krepšininką, kurį NBA įvertino 100 000 000 dol.
    Gal nėra pas mus tikrų vadybininkų, t.y. tokių, kurie sugebėtų su žmonėmis kalbėtis, juos įkalbėti ir t.t., ir pan.
    Džiaugiasi valdžia, kada sportininkai, o ypač krepšininkai laimi, o paprašyti „negali“, nors dar R.Paksas, kadangi pats buvo garsus sportininkas, tai darė.
    Manau, kad tų, kurie nėra sportininkai ar nesugeba su jais, kurie vos ne vieninteliai garsina mūsų šalį, tartis ir susitarti, nedera iš viso rinkti – kuriam galui juos šerti?

    • vap

     Mano nuomone, viena silpnesnių grandžių ir buvo trenerių štabas. Ne vyriausiasis treneris, bet visas štabas bendrai.

     Dėl Šiškausko. Nerasiu greitai straipsnio, bet ir šįmet prašė jo ir pernai prašė. Ir abu kartus gavo pasiūlymą atsikabinti (tik gražia forma). Kas dar turėjo jo prašyti? Prezidentė?

     • Apžvalgininko nuomonė

      R.Paksas (nors, atakuojamas žulikų, jis ištežo, kas nėra leidžiama vadui ir jis dėl to nebetinka, o ne dėl išgalvotų kaltinimų, kurie visi buvo teismuose paneigti), kada buvo, prašė.
      Ir nemačiau niekur parašyta, kad būtų jį išsikvietę, gražiai pakalbėję, PRAŠĘ (ne reikalavę), NEPASIBODĖJĘ NUSIIMTI KEPURĖS, NEPABIJOJĘ NUSILEISTI IŠ SAVO „aukštybių“.
      Sabas yra geras kaip etiketė, bet, kad jis būtų geras diplomatas, tai tikrai abejoju – jis pats kažkada estui duotam interviu TSRS centrinei tv sakė: „man, kad tik viskas parasčiau (apie mokslus – mokėsi ŽUA, gal į agronomus? :) :) :))“.
      Ne kiekvienas sugeba su žmogum kalbėtis, jį įkalbėti ir nuteikti tam kam reikia.

     • Apžvalgininko nuomonė

      Netgi manau, kad Kurtinaičiui jis nebūtų atsakęs.

    • Henkas Moodiss

     Kurtinaitis geriausias jį reikėtų išbandyti….. Jis turi autoritetą ir gali vožti žaidėjui…
     Žinai tu tas iš reklamos kur diržu muša mašiną. Nes tiki kad tai geriausias būdas. Tai Čeušesku buvo pats geriausias Rumunijos visų sportų treneris. Autoritetą, kaip sūnus valstybės galvos turėjo, vožti galėjo net gi pirštus laužydavo netinkamiems sportininkams.
     Senas mentas visad mentas. Buvusių juk pas jus nebūna ar kaip ten Putinas sako?

     • Apžvalgininko nuomonė

      O kodėl rusiškai?
      Gal autorius sumaišė ir tas pasas tau priklauso? :)

    • nerijus

     Problema, matyt, buvo Kemzuros ir „milijonierių“ santykiuose?
     Įsivaizduoju, kaip tokiems reikia lysti…į kamuolį, kad tik jie nesusierzintų ir vykdytų trenerių štabo nurodymus?..Turėtų būti sunku.

     • Apžvalgininko nuomonė

      Kurtinaitis, pvz., yra didžiulis autoritetas kaip aukščiausių pasiekimų žaidėjas – ne tik puikus treneris.
      Šiuo atžvilgiu jam neprilygsta netgi Kazlauskas.

     • Stogas

      Ne duok dieve nesulos komnda, ir varysi ant jo kaip gaidys is sostines. Kaunas yra Kaunas sakysi, pedofilu sostine , ania?

    • aidas

     na, jo dar sumokekim tiem pasipūtėliams visą metų biudžetą ir laukim pergalių… išpuiko jie per daug ir tiek ..kontraktai, milijonai…geros mašinos ir blondinės..na aišku, gi negaila..bet žaidimas banguotas..o tai jau neprofesionalumo požymis…

  • suomis

   Aš tik noriu pasakyti, kad yra baltas popieriaus lapas… :)

   • Apžvalgininko nuomonė

    Tabula rasa?
    Čia tu, matyt, apie save, nes, kaip matau, nebuvai jokioje sporto šakoje net menkiausio atskyrio lygio pasiekęs? :)
    O Kemzūra yra puikus treneris. Kas kita, kaip sakė Jasikevičius, „jei žaidėjas neturi benzino bake“, tai nieko ypatingo nebeišgali.

 • Stogas

  5-8 pasaulyje yra blogai ir visus „blogiecius“ i pensija ar susaudyt? Toks jausmas, kad norima pasakyti kas Sarunas visa savaite gere, dura stumde. Pamirstat ponai, jie juk liko be jokiu atostogu. Is kur traumos (Javtoko stresinis luzis, pvz) – nera poilsio, traumu uzgydymui. Chomicius juk sake- puse lakste su traumomis. Aisku, sakysit, ir kitos komandos isdauzytos, bet mums tai atsiliepe skaudziausiai. Reikia brangint ta ka turime. Juk ,aisku, mes norim is 3 mln gyventoju suformuot 2 NBA super rinktines. Deja, tai neimanoma. Gerbkim trenerius, zaidejus. Nepasiseke, ok . Kaip ten dainuoja Mikutavicius- „jeigu nesiseka 3 kartus is eiles…“

  • nerijus

   Stogai

   Užtenka pažvelgti į futbolo rinktines ir nereikės stenėti apie traumas, poilsį ir pan.

   Dalyvavimas rinktinėje neturi būti prievarta, o noras- pasišventimas ir garbė.
   Mūsų Lietuvos užaugintiesiems, kaip bebūtų gaila,- rūpi IR pinigai.
   Gal tai išgydoma?

   • Stogas

    Pritariu ir garbe, vadinasi maximos kasininke per savo 28 dienu atostogas turetu „pakasinti“ uz lietuva dar kokias 23 dienas. Kasinnkiu olimpiada. Dar geriau seimo nariai vietoj 3 menesiu atostogu dar surinktu seimo posedzius uz Lietuva, o programuotojas dar per atostogas paprogramuotu uz Lietuva ir garbe ir sakytu man pinigai dzin.
    Esme – buvo nepalanki situacija , nera saveikatos.
    O siaip kvaila sporto visuomene ir funkcionieriai- pvz Kaukenas, tiesiai po Italijos finalu i rinktine , atranka veliau olompiada. O kur poilsis ? Garbe slove, o uz sito renginio organizacija bapkiai tai nuseda i kisenius …. ir pofik , kad po to stresiniai luziai, kirksnys.. tupa organizacija padejusi ant sportinnku.

 • Auksinis kardas

  Užtat su bentliais.

 • Tadas

  Vėl, Artūrai, nusipelnėte komentaro. Negarbinga ir nedėkinga taip vertinti žaidėją, kuris daug jėgų atidavė Lietuvai. Visi matė, kad Šaras nesužaidė ir visi liejo dėl to apmaudą, bet kam po rungtynių dar pilti druskos ant žaizdos. Žema… Nemanot, kad dažnose rungtynėse vienas ar kitas žaidėjas „nesužaidžia“? Tai gal apdalinkime ir kitus pilitybėmis: Songailai – Makedonijos, Saboniui – Jugoslavijos, Šarui dar ir Amerikos galima duoti už tą pramestą tritaškį…

  • Stogas

   Vienai lengvaatletei Rusija suteike pilietybe…. jai tik Saras jamtu ta pilietybe, ja rusai israytu per 2 savaites.
   Nesibarstykim savais.

   • Linas

    na,nereikia kalbėti nesąmonių.Niekada rusai,kokie jie bebūtų,neišrašys,kaip pats tvirtini,Jasikevičiui pilietybės per 2 savaites.Anksčiau,kažkur prieš 8- 10 metų,tai gal ir būtų buvę įmanoma,nors užsieniečio vakansiją tuo metu buvo užėmęs J.R.Holdenas,gynęs,kaip žinia,Maskvos CASK komandos garbę.Kažkodėl daliai lietuvių yra akivaizdu,kad rusai išpirks už pinigus visus perspektyvius mūsų sportininkus,pradedant Berankiu ir baigiant Jasikevičiumi.Absoliutus blefas ir nesąmonė.

    • Stogas

     Samone 99%. Vien del pykcio, kersto, bajerio… esme tik viename, ar pats herojus to nori. Geri treneriai, geri zaidejai, gera reklama nesimeto.

     Kodel neispirks ? Priminti fudbola, perkami 8-12 metu berniukai, vos geriau pataikantys i kamuoli… netiks ismes, tiks – perparduos.

 • Henkas Moodiss

  Briedas absoliutus. Tai juk sportas ir nieko daugiau. Na nėjo jam žaidimas, nėjo, bet juk nebūtina taip juodinti komandos ir atskirų žaidėjų. Pažvelkite objektyviai komanda nestabiliai žaidžia nuo Europos čempionato pasiruošimo laikotarpio. Ir per Europos čempionatą ji neblizgėjo, kaip Turkijoje. Gal komplektacija komandos, jauni žaidėjai plius diedai neveikia. Gal jau buvo laikas remtis tik į jaunus. Bet kuriuo atveju aš patenkintas jų užimta vieta, nes žaidimas tik tiek ir tebuvo vertas. Viskas dėsninga, visus ką aplošėm pasiliko už mūsų, visiems kam pralošėm aukščiau už mūsų. O Šaras čia nieko dėtas. Pats savavališkai nesiveržė į aikštę. Bet kuriuo atveju tinklaraščio šeimininkas vienoje vietoj atskleidė, kad čia jis nuo sofos ir alaus lygio sporte netoli ir pakilo. Nieko tokio nes nebūsi visur teisus ir viską išmanantis

 • Fredis*

  Būtų neblogai, jeigu žmonės tiek daug energijos ir sumanumo skirtų toms sritims, kuriose darbuojasi. Per 22 metus galėjom neblogai susitvarkyti energetinį ūkį ir apsišiltinti namus. Pinigų, kurie dabar plaukia kosminėms sąskaitoms už šilumą apmokėti, būtų užtekę mokslui, sportui (baseinams), sveikatos apsaugai. Dvidešimt metų nuolat žaisti olimiadose finaliniuose turnyre yra pats didžiausias sporto industrijoje lietuvių pasiekimas. Mėgėjiškai knibinėtis kodėl šiemet užėmėme tik 7-8 vietą nelabai yra prasmės, specialistai situaciją iš vidaus žino geriau. Kartų kaita, nepakankamai gerai pasirodė anksčiau buvę jauni ir perspektyvūs krepšininkai, pagaliau krepšinį išmoko žaisti ir kitos komandos.

  • romas

   Rusai per gerai žaidė, kad lietuviai laimėtų.

   • Fredis*

    Mokiniai pranoko mokytojus.
    Konkurencija visose srityse žiūrovams ir sportininkams tik į naudą.
    Būtume rusus užmėtę tritaškais metimais ir apžaidę „du prieš du“, nebūtų akstino tobulėti.

   • Apžvalgininko nuomonė

    Kažin kažin – minėtu momentu, kada buvo, jei neklystu, netoli 1 min. su viršum laiko, 5 taškai minus ir mūsų ataka, Kalniečiui derėjo įjungti razumą – susukti megztinį ar kitą derinį, kad prieiti arčiau kašės ir įgrūsti iš dviejų (o ne bandyti laimę iš trijų, kas nesisekė rinktinei ir jam pačiam visą rinktinės laiką ir nebuvo panašu, kad būtinai pasiseks).
    Va tada, tai kažin kaip būtų pasibaigę – tokios pabaigos, kaip taisyklė, nusiseka tiems, kurie turi iniciatyvą (pastovėti neužteks).

    • Apžvalgininko nuomonė

     Romui.

  • Izbliondimas

   Manau Fredi,
   kad dešinieji padarė esminė klaidą gavę visišką Tautos pasitikėjimą (apie kairiuosius nekalbėkime aplamai, – po 1990 m. tai buvo apskritas nulis, ką jiems dešiniejį pasakydavo, tą jie kulversčiais ir darė… tiesa, už paklusnumą galėjo vogti kiek sugeba, tuo prarasdami galutinai bet kokį balsą galimybėje valdyti šalį, net kai Tauta juos vis kaskart išrenka), po 1990 metų.
   Kokia tai klaida.
   Taigi, – suteikė teises, paskirai nuo pareigų.
   Antra. Visos strategijos lėmė palaipsnę bedarbystę Lietuvoje.
   Taigi.
   Tai panašūs griechai kaip 1917- 1938 m. Rusijoje, visgi.
   Būtų atleistina, jei nebūtų žmonių, kurie tas jų klaidas suprato pačioje pradžioje, nes dirbama buvo ir yra kartu.
   Tačiau kažkokios jėgos dešiniuosius vis spaudė ir spaudė, naikinti darbo vietas, atsisakyti ir visiškai atsakomybės (pareigų), jau pradedant nuo pirmoėlio…
   Jūs pakalbėkite su paprastu verslininku, kuris užsidirba 800 Lt, ardamas neskaičiuojant daro valandų, kai kiti, – palaiminus visokias ae, su chebryte peš milijonus, nepajudinę užpakalio (nes teisės duota, o pareigos ne… ir taip visus 22 metus…).
   Taigi☺
   Kažkam gera, kai Tauta verkia, ir iš tiesų verkia ne dėl Rusijos klastų, o dėl mūsų dešiniųjų klaidų.
   Išgirskite. Taisykitės pagaliau, – juk yra kas sugeba dibti, įrodę tai savo veikla, darbu.
   Atsiprašau, taip jau išėjo…☺

   • Apžvalgininko nuomonė

    Niekas tų dešiniųjų ne spaudė – pasižiūrėkit į jų rinkėjus (tai tie ir jų šušara, kurie savo „tiesas“ įrodinėjo „žydams“ karo laike ir pamiškių lietuviams pokariu) ir kuriems dabar visuomenės dauguma dešiniųjų valia moka visokias pensijas ir pan., ką, jei yra kieno kaltė, turi mokėti kaltieji, pvz., rasiejiniai.
    Jiems nagai pernelyg riesti į save.

   • romas

    Dėl visko kalti dešinieji. Kiti sėdėjo, siemkes gliaudė ir gerai matė, ką tie svoločiai ant Lietuvos darė, todėl dabar gali paliudyti.
    Man labiausiai patiko, kad kairieji klausė dešiniųjų, už paklusnumą galėjo vogti ir liko nekalti :)

    • Apžvalgininko nuomonė

     Nesakyk – kaip tik landsberginiai nustatė naują tvarką, o kiti tik veikė jau galiojančių taisyklių rėmuose.

     • romas

      Juk taip ir sakiau.

     • Apžvalgininko nuomonė

      Todėl ir teismai visada labiau baudžia tuos, kurie visą tą (nusikaltimų) košę pradeda virti.

     • romas

      Tai kaip čia taip? Juk teismai pagal tą košę ir veikia. Pats sakei – landsberginiai nustatė naują tvarką.

     • Apžvalgininko nuomonė

      O ką – ar tu abejoji mūsų teismais (bent jau absoliučia dauguma jų sprendimų?)?

     • romas

      Teismai nebūtų teismai, jei neįgyvendintų landsberginių įvestos naujos tvarkos.

     • Apžvalgininko nuomonė

      Klysti – teismai reguliuoja tik tą Lietuvos gyvenimo dalį, kuri patenka į juos bylų pavidalu, o tai, patikėk, yra labai maža dalis.
      Visos politikų „dielos“ yra daromos taip, kad sugebama nepatekti į teismus – kitaip nebūtų sugebėję tiek visko išgriauti, išvogti, suniokoti, tame tarpe ir sporto – jei neklystu, tai Seule lietuviai laimėjo 23 medalius, o dabar – jei vieną kitą, tai jau – visaliaudinė šventė.

     • romas

      Nu jau – klystu… Įdomu kaip kitaip galima įvesti savą tvarką, jei ne norminių teisės aktų pavidalu?

     • Apžvalgininko nuomonė

      Teismas ir įstatymas yra ne tas pats: įstatymai reguliuoja visą gyvenimą, o teismai tik tą mažą dalį, kuri patenka pas juos per teisėsaugos išaiškintų (100 vagia, o pagauna vieną :)) ir privačių ieškovų iškeltas bylas.
      Vienžo, teismai yra stulpai, kuriuos „tikri didvyriai visada apeina“ (настоящие герои всегда идут в обход – filmas „Aiskauda 1966″).
      Bet grįžkime prie temos: sportas, olimpiada, krepšinis.
      Kodėl nebeįmanoma Lietuvai vėl paimti olimpiadoje 23 medalių?
      Tai tiesiogiai priklauso nuo bendro Lietuvos nuvadovavimo lygio – visose sferose: kada nebelieka ekonomikos atitinkamo lygio, tada nebelieka ir moralės (štai kodėl nebėra pasišventėlių, t.y. tokių, kokiais buvo Marčiulionis, per tai anksčiau baigęs karjerą, Sabonio, laksčiusio tokiom traumuotom achilo sausgyslių kojom, kad nebegalėjo pašokti, Einikio …
      Beje, kodėl šiam sportininkui dabar LKF, pvz., nepadeda?
      Kadaise Sabas, kaip buvo rašyta, nepaleisdavo jo nuo stalo vos ne per naktį, rytą visi vos judėdavo – kaip utėlės per ledą, bet vis tiek, kaip sakydavo Sabas – “ įmesim jiems daugiau“ ir įmesdavo, tai dabar nors psichologą pasiūlytų.
      Matosi, kad žmogus nesugeba valdyti pykčio – reikia padėti.
      Ale ne – mes iš jų viską išspausim, o kada nebereikės – numesim?).
      Niekas nebesirūpina žmonėmis.
      Todėl, gal, dar ganėtinai jauni, pajėgūs šiškauskai su macijauskais išvengė rinktinės?

    • Izbliondimas

     Romai,
     juk esate iš čia rašančių geriausiai informuotas, tad nevaidinkite kokios tai ne ten gulinčias žarnos.
     Juk gerai žinote, su kuo, kada ir už kiek buvo atsisakyta senaties už ekonominius nusikaltimus (korupciją, mafijos ir t.t. ir pan.).
     Tad labai pavaidindamas nustebusį, atseit, apie kokius čia ne sodinimus kalbate, – vis dar ir blakstenomis gal pamirksite, ane…☺

   • Fredis*

    Dešinė nuo kairės dabar nelabai skiriasi. Vieni labiau akcentuoja privačią iniciatyvą, nuosavybę, o kiti labiau žiūri socialinių reikalų, siekia išdalinti kuo daugiau pašalpų, didinti pensijas ir t.t.. Tai tie patys žmonės, kodėl taip nemylite žmonių?
    P.S. Anksčiau dramatizmo, nepasitikėjimo vieni kitais buvo daugiau.
    Man nei Uspaskichas, nei Mazuronis, nei Butkevičius nebaisūs, tegul tik po rinkimų spalį darbuojasi žmonių labui.

    • romas

     Skiriasi. Dešinieji daro blogai, o kairieji daro gerai.

     • Fredis*

      Dabar reikia pailsėjusio Jasikevičiaus sumanumo ir tinkamų jam partnerių. Aplink vieni kalniečiai su jomantais.
      Tenka sutikti su austru, kad Šarūnas jau tapo gražia mūsų krepšinio istorija.

     • romas

      Ne taip smarkiai domiuosi krepšiniu. Nežinau, kas yra Jomantas.

     • Apžvalgininko nuomonė

      Nėra nei dešiniųjų, nei kairiųjų (nebent vienas traukia žmogui iš kišenės pinigus dešine, o kitas – kaire ranka? :)), ar centro (vagia abiem iš karto? :)) – arba tu dirbi Lietuvai (nesvarbu kokiam laike – „nepriklausomoj“ ar priklausomoj Lietuvoj), arba ne.
      Iš čia – anų laikų komunistai Lietuvai atnešė naudos šimtąkart daugiau, nei dabartiniai „nekomunistai“.
      Ir netgi AMB už tuos, „nepriklausomybininkus“, buvo kur kas naudingesnis – jei jis būtų turėjęs galimybę įgyvendinti 1990 02 07 Lietuvos AT nutarimą, kuriuo įstojimas į TSRS buvo atkeistas, tai, greičiausiai, dabar Lietuva nebūtų apturėjusi sodybų tuštėjimo meto, o būtų vietoj maždaug 4 mln., buvusių apie 1987m., turėjusi jau ne mažiau trijų, o gal jau kokius 5 mln. lietuvių ir vis kylantį žmonių gerbūvį, dėl ko nebūtų reikėję mūsiškiam jaunimui vergauti užsieniuose, kur lietuvių už žmones nelaiko ir išsidirbinėja kaip tik sugalvoję http://www.lrytas.lt/-13445148641342719947-nešvankūs-incidentai-olimpiadoje.htm

     • Fredis*

      A.Jomantas – buvęs kandidatas į rinktinę http://www.basketnews.lt/zaidejai/1747-arturas-jomantas.html

 • D

  Taip išeina, reikėjo jam pasirinkti būti ne krepšininku, o plaukiku. Būtų visa rotušės aikštė užnešiojus, o dabar kas?

 • Henkas Moodis

  Testas

  • Taškas

   +10

 • stellar penny bun

  Jos Ekselencija, Lietuvos respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė išsiuntė laišką Jungtinių Amerikos Valstijų Prezidentui Barackui Obamai su klausimu – ‘Ką vis dėlto dengia Chrisas Paulas?’ Nepatvirtintas šaltinis įvardija, kad Baltųjų rūmų vadovas atsisako komentuoti žvalgybos klausimais..

  • Apžvalgininko nuomonė

   Rašykime lietuviškai: Krisas Polas.
   O kam lietuviška tvarka nepatinka, tas gali ieškoti eldoradų kitose šalyse.

   • Oho, pagarba – šauni prakalba. Ne vieną faktą jau pats buvau pamiršęs. Ogi iš tiesų, sporto aistruolių atmintis per trumpa. Dėkui austrui už truputį istorijos.

 • austras

  Būdamas dunduku nesusilaikysiu nepakomentavęs.
  Matome tipišką asmenininį sirgaliaus vertinimą po vienų rungtynių: ponas Račas (čia galėtų būti tarkim ponas Petras ar ponas Juozas – neturi reiškšmės) pasirodo žino ko nusipelnė Šaras. O aš pasiūlyčiau patylėti. Kodėl? O todėl, kad tai, greičiausiai, paskutinės Šaro rungtynės Lietuvos rinktinėje. Šaras – tai žmogus, kuris, kaip žaidėjas toje rinktinėje užaugo, subrendo ir paseno. 1997 metų Europos čempionato rungtynėse su Rusija jis mėtė tritaškius vos ne iš aikštės vidurio, o Lietuva pralaimėjo trisdešimt taškų. Ko tose rungtynėse nusipelnė žaidėjas Šaras? Gal tos pačios Rusijos pilietybės? Tuomet ko jis nusipelnė 1999 Europos čempionato rungtynėse su Kroatija, kai vienas per nedidelę atkarpą pelnė 10 ar 12 taškų, o taip pat tų pačių metų ketvirtfinalio rungtynėse su Ispanija, kai vienintelis nebijo imtis iniciatyvos ir vos neištraukė Lietuvos, kai kiti to negalėjo ar neišdrįso (priminsiu: toje komandoje žaidė Sabonis, Karnišovas, Štombergas, Einikis). Ko Šaras nusipelnė 2000 metų ketvirtfinalio rungtynėse su Jugoslavija, ar pusfinalyje su JAV, kuomet jis buvo rinktinės lyderis? Ko Šaras nusipelnė 2001-siais kai Europos čempionate Ankaroje grybavo rinktinėje drauge su kitais? Ko Šaras nusipelnė 2003-siais, kai tapo geriausiu Europos čempionato žaidėju? Ko Šaras nusipelnė 2004-siais kai buvo geriausios visų laikų Lietuvos rinktinės smegenys, o prancūzų komentatoriai jį vadino „Pentium“? Ką reiškė Atėnų olimpiados rungtynės su Graikijos rinktine (po metų, beje, tapusia Europos čempione) kuomet vienu metu rezultatas buvo 42:84? Ko Šaras nusipelnė už rungtynes su JAV ir septynis iš dvylikos tritaškių, tarp jų – trys lemiamais momentais? Kodėl 2007 metais visi komentatoriai po pirmų rungtynių Europos čempionate sakė: „į Lietuvos rinktinę grįžo dirigentas Jasikevičius ir orkestras vėl užgrojo“? O dabar paklausiu: ar matėt kitą žaidėją, kuris būtų tiek pasiekęs nacionalinėje komandoje ir net praėjus 13 metų po pirmų reišmingų savo pasiekimų būtent jo metimas nulemtų komandos patekimą į olimpiadą? Kadangi 2012 metų olimpiados rungtynės su Rusija buvo paskutinės Šaro rungtynės rinktinėje tai ir vertinti jas galima tik visoje žaidėjo karjeros retrospektyvoje. Todėl dar kartą paklausiu: ar jis kažko nusipelnė po paskutinių savo rungtynių Lietuvos rinktinėje? Gal, pavyzdžiui, savo karjeros metu jis nusipelnė geresnių dublerių nei Giedrius Gustas, Vidas Ginevičius ar Mantas Kalnietis? Jo niekas to neklausė. Būdamas trisdešimt šešių jis buvo pagrindinis Lietuvos įžaidėjas, nes greta jo Lietuva turėjo tik kas šeštose rungtynėse dviems ketvirčiams iššaunantį Kalnietį. Pasakysiu kad būtų aiškiau: Šarūnas Jasikevičius – tai Lietuvos krepšinis, tai – Lietuvos pasididžiavimas. Deja, tai jau istorija. Tačiau pasididžiavimas nuo to nesumažėja.

  • Valentinas

   Manau, kad Artūras parašė tokį komentarą nepagalvojęs, pagautas emocijų ir per didelio kiekio Camel. Nesmerkime jo už tai, nes ne vienas esame dar blogiau apie Šarą pagalvoję kai jis prarado tuos kamuolius.

   • Apžvalgininko nuomonė

    O gal čia buvo žurnalistų mėgiamas fokusas – parašo kontraversišką nuomonę iš, pvz., interneto platybių, o liaudis tuoj … už tiesą už tiesą. :)

  • Oho, pagarba – šauni prakalba. Ne vieną faktą jau pats buvau pamiršęs. Ogi iš tiesų, sporto aistruolių atmintis per trumpa. Dėkui austrui už truputį istorijos.

 • gied

  Rungtynes pralaimi treneris. Laimi komanda. Jei nepatinka Jasikevičiaus žaidimas – treneris turėjo galimybę rinktis ką išleisti į aikštelę vietoje jo, bet, matyt, neturėjo jį tenkinančio pasirinkimo. Taigi….
  Manau, kad rinktinė padarė maždaug tai, ką galėjo. Stebūklų kiekvieną dieną nebūna.

 • nerijus

  Kemzūra turėjo būti pakeistas jau prieš olimpines žaidynes. Dabar jau šaukštai po pietų ir, po mūšio niekas ginklais nemojuoja.

  p.s. Jasikevičius žaidė kaip ir visada ir nieko naujo neparodė.

  Nauju Lietuvos rinktinės treneriu taps Kurtinaitis, tikiuosi.

  • Stogas

   Prie ko cia Kemzura? Lietuva 3 milijonai. Nebuk naivus, negalima is 3 mln tautos kas met aplost 100 mln tautas… nebuk naivus. Tam pasiekti turi viskas susigrot- sveikata, fortuna, fizines jegos, zaideju kombinacija.. duok dieve, kad bent kas 3-4 metus. Duok tau nors Phila Jaksona ar Obradoviciu. Viskas turi visumoj sugrot.. pvz Rusai, dar neturi olimpiniu medaliu… bet turi ateit tas momentas, kai viskas sugros kartu. O primink kur graikai dabar.. a? Pamink kiek uzpylta purvo ant Sireikos, bet auksas buvo! O po to purvas. Slykstu, kaip negerbiam savu… ir kaip po to lendam buciuotis.

   • Apžvalgininko nuomonė

    Kaunas išmintimi niekada nepasižymėjo, todėl ir puolė Sireiką, kurį, kiek buvo skelbta, į Žalgirio vyr.trenerius įgrūdo per šantažą (neisi, tai ir iš rinktinės būsi …).

    • Stogas

     na na , is rinktines ji ismete po masines isterijos spaudoje… ne vien is Zalgirio… beda, kad atnesus auksa ji nese ant ranku, veliau apspiaude (kas simuliuojasi ir Kemzurai)- kad berastis tupas treneris

     • Apžvalgininko nuomonė

      Ir kas tą isteriją sukėlė?
      Kauniečiai („Kaunas yra Kaunas“, t.y. proto ten nėra, niekada nebuvo ir nebus. Ir neieškok. Ko ten yra sočiai, tai pedofilų. :)).

     • Stogas

      Na apzvalgibninkas, kas del pedofilu priedangos tai varyk pas Komjaunimo tiesa… bet jau baisu, del diskusijos del sporto nuvarei i pedofilija. .. ka as zinau?

      Siaip Kaunas – Lietuvos sirdis, ne kaip Lenkijos priemestis.

     • Apžvalgininko nuomonė

      Ta „širdis“, tavo žiniai, pilna „pedofilų“ – jūs patys juos nuolat fiksuojate, todėl kitiems savų bėdų nekiškite.
      Be to, ten apie 19a. pradžią buvo lenkynė, o sulietuvėjo tik prie Smetonos.
      Vienžo Kaunas, kaip sakė toks leitenantas :) šauniąjam kareiviui Šveikui, pirštai žemyn :) ir nei mur mur.
      Vilnius yra ir gražesnis, ir pramonės daugiau.
      Tiesa, ten dabar kosmopolitų yra prisiveisę, betgi juos baigia išrūkyti ir atvesti į tikrą tikėjimą – į lietuvėjimą. :)

     • Stogas

      Lenku sostineje tikrai nera pedofilu, prostituciu ir abonentu… tiesiog rojus narkomanams :) ne , as nieko blogo apie Cigonus… kartais irgi pavartoju…. pieno.

      Vilniui pramones daugiau- tai tada daugiau ir prostituciu. O sito gerio tai turite :) Jos matyt kamscius keliuose sudaro… pirmyn atgal.. per Vilniu 2 valandas po darbo.

      O siap linkejimai Lenku frakcijai miesto savivaldybeje. Tikiuosi Musu bus daugiau. O kazin pas Jumis daugiau Lenku ar rusu ? Svarus miestas , pritariu, ypac palei abonento namus.

      Sory, su pedofilija cia tu pradejai, nei i krumus nei i meta.

     • suomis

      Pritariu stogui. Vilnius šlykštėja, kuo toliau – tuo labiau. Toks gaveliškas miestas.

     • Fredis*

      suomis – tipiškas Tvarkos ir Teisingumo rinkėjas. Viskas bjauru, šlykštu ir šlykštėja. Kai Paksas ar koks Uspaskich patenka į valdžią, kalta tampa aplinka.

     • Genijus

      Jeigu Kaunas būtų Lietuvos širdis, tai mūsų vargšė valstybė gulėtų reanimacijoje…
      Geriau į temą anekdotas:
      Kemzūra visas raudonas šaukia ant Jasikevičiaus ir Kalniečio:
      – Baikit jūs vieną kartą kamuolius Valančiūnui mėtyti!
      Šie teisinasi:
      – Tai kad jis geras „centras“, treneri …
      – Geras tai geras, bet kad jis ant suoliuko sėdi!…

     • suomis

      Fredi, o kodėl tipiškas? :)

     • Stogas

      Genijau,

      Jei sostine butu Lietuvos sirdis, tai ir toliau visoje lietuvoje gatviu pavadinimai butu rasomo Lenku kalba…

  • nerijus

   Kam mes daugiau nei 20 metų buriame krepšinio komandas?
   Mums trūksta žaidėjo? Problema yra ta, kad krepšinyje, kaip ir kitose sferose, dažniausiai laimi pinigai, pažintys ir pan. talentas, dažniausiai, lieka už aikštelės ribų ir tik retas į ją patenka (Valančiūnas).

 • Bobutė

  http://www.youtube.com/watch?v=cuQ03PSy7Fk&feature=fvwp&NR=1

  Po pertraukėlės: Šaras – dvi baudos, amerikonai – tritaškį, berods Šiškauskas – viena bauda.
  94:90

  Tokį aš atsiminsiu Šarą (o ir ne tik jį)… Ne laimintį, man tai nėra svarbiausia, o kovojantį… Sekasi ar ne, bet, kas svarbiausia, kovojantį iš visos širdies…

 • Andrius

  Stogai, gerbiamasis, tamsta veltui cia ta Vilniu koneveikiate – „apzvalgininko nuomone“ (jis gi – „tikrasis lietuvis“) yra isejes i pensija milicininkas is pakaunes sodu… Ar ne „tikrasis“ ?:)

  • Stogas

   Andriau, prie ko cia Kauno sodai? Vilniui sodu pakankamai, neskaiciuojant taboro sodu…

   P.S. as sostines nekoneveikiu, miestas kaip miestas, bet tegu pasilaiko tyliai savo sizofreniska nuomone apie Kauna …

  • Apžvalgininko nuomonė

   Ir vėl, Andriau, suklydai – esu iš žiemgalių, kurie turėjo anksčiau karalių negu Lietuva.
   Ir kada tas persivertėlis banditas Lukošius subombins Vilnių (tai, beje, tik laiko klausimas), sostinė automatiškai persikels pas mus. :)
   Mes jau dabar esam tam pasiruošę: jau yra krepšinio muziejus, greitai ir visi krepšininkai ten atlėks, o greta esančiame Šiaulių miestelyje gyvena Antanas Sireika, kurio medalis yra mūsų muziejuje, tai galės vėl naujus Europos čempionus ištreniruoti. :)
   Tu, aišku, už Lukošių?

   • Andrius

    ..“..turejo anksciau karaliu negu Lietuva..“. O tai saves prie lietuviu jau nepriskyri ? Tai ko tuomet vadiniesi „tikruoju lietuviu“ ?:)…ar cia gal ironizuojant ?

    P.s. Lukosiaus nepazistu bet tavo pasakos apie tai kaip sostine persikels i tavo „vasiuku sodus“ tikrai juokingos – saunuolis.

    • Apžvalgininko nuomonė

     Tau, kaip nelietuviui, paaiškinu: lietuvių tauta susidarė iš genčių (žiemgaliai prisijungė kiek vėliau nei kiti).
     Slavai, beje (su kuriais tu tapatiniesi, nors ir klaidingai), kilo iš baltų, t.y. lietuvių.
     Taip, kad jei nori būti jaunesniuoju broliu, tai būk, bet ir sprigtus atsiimk. :)

     • Stogas

      o gal is ateiviu kilo lietuviai ? Kazkaip nepamenu kas ten buvo pries XXX metu…

    • Apžvalgininko nuomonė

     Stogui iš istorijos tinklapio:
     „Ne visai taip – indoeuropiečiai, pvz., visi buvo vienodi ir kalbėjo viena kalba (kurią dabar vadinam baltų).
     Po kiek laiko iš indoeuropiečių išsivystė kitokie, pvz., pagal kalbą, taip nutoldami nuo protėvių kalbos.
     O tie, kurie liko prie protėvių kalbos, dabar yra vadinami baltais“.
     http://forum.istorija.net/forums/thread-view.asp?tid=5074&mid=90989#M90989

     • Stogas

      Zinai, istorija tai didele didele zmoniu pasaka. Pvz.. Napaleonas buvo blogas nukeliaves iki Maskvos, bet Vytautas didysis iki Juodosios juros – tai labai didelis geris. Bet viskas cia buvo tas pat- zemiu grobimas. ..
      Mes jau dabar kuriam skirtingas versijas apie sausio 11, apie Landzbergi, AMB, Prunskiene… o kas bus po 1000 metu…

      Koks skirtumas- baltas , slavas, indas ar kinas. Mes zemes zmones, vienos Zemes zmones… juodi, balti, gelsvi.. cia musu zeme, vanduo, toliau ir arciau tavo mano namu…

     • Apžvalgininko nuomonė

      Skirtumas yra: arba išliks lietuviai kaip tauta, arba ne.

      Ir istorijos mokslas – ne pasaka: kuo toliau, tuo daugiau mokslininkai surenka duomenų apie buvusį laiką.

     • Apžvalgininko nuomonė

      Papildau:
      1. tam, kad išlikti tautai labai padeda sportas, pvz.;
      2. manau, netgi, kad ne kokie nors „partizanai“, „disidentai“, tremtiniai ar pan. su ožio barzdelėm lėmė, kad lietuviai nusprendė išeiti iš TSRS, o kaip tik legendinio Žalgirio pergalės su Saboniu priešakyje, kada visi pamatėm – mes galim!
      Kada nors šitai bus iliustruojamna taip:
      sėdi lietuviai niūrūs, knebinėjasi po žemę, bet staiga atjoja Sabonis ant arklio, kur jam kojos beveik velkasi žeme (atsimeni tokius kadrus iš filmo?) ir žmonės atgyja: įgauna viltį, patiki ateitim – įvyksta revoliucija.
      Po to vėl – iš kažkur išdygo seniokas su ožio barzdele, kosėja – vėl lietuvių veidai paniuro, vėl nesiseka.
      Laikas revoliuciniam pasikeitimui?

     • Stogas

      Kodel zemeje lietuviu tauta sukasi apie 6 miestus ? Lenku apie 50 miestu? Ir taip toliau. Kodel musu tokia maza teritorija ir taip svarbu tokioje mazoje zemeje zmones suskirstyti pagal kazkoki tai pozymi? Mes juk visi vienos zemes vaikai …? Ne bet dar reikia skirstyti pagal rases, spalvas, upes ir kalnus.. ar mokamas kalbeti kalbas.

      Nu ir kaip tie mokslininkai surenkka duomenis ? Tai blogas Landzbergis buvo ar geras? Prunskienne gera/ bloga? Paxas geris ar blogis? Rusai mus po karo okupavo ar mes patys prisijungem ? Ziurint kokie dedes rasys tas pasakas…

     • Bobutė

      Taip, mes – Lietuviai – nusprendėm ir išėjom iš SSRS, o visokie tikri milicininkai ten taip ir pasiliko…

      Dabar per dienas internete trolina, Staliną garbina ir revoliucijon prieš laisvą Lietuvą kviečia…

      Amsėk neamsėjęs, tokių kaip tu laikai praėjo… Amžiams…
      Su kuo mus visus ir sveikinu.:)

     • Stogas

      Nesupratau…

     • Bobutė

      Ko nesupratot, p. Stoge?

      Jei apie mano komentarą, tai jis skirtas Tikram milicininkui, o ne Tamstai…

     • Apžvalgininko nuomonė

      „Bobute“,
      niekada nebuvau milicininku – buvau milicijos karininku.
      Dar daugiau dirbau policijoje, kur darbą, kas įdomiausia, pabaigiau tokiu pat laipsniu, kokiu baigiau milicijos darbą.
      Todėl nebemeluok.
      :)
      O ir iš Stalino yra ko pasimokyti – kaip ir iš tavo garbinamo Adolfo Hitlerio. :)
      Beje, grįžkime prie temos: tiek Stalinas, tiek Hitleris sportui skyrė didelį dėmesį.

     • Stogas

      Apzvalgininkas,

      Is Stalino pasimokyti?
      Isaudyti elita, isvezti i Sibira, parduot Europa… bek sleptis po lapais. Zmones ede bulviu skura, o jis skraide i menuli…

     • Apžvalgininko nuomonė

      Stoge,
      kiekvienas žmogus turi ne tik teigiamų savybių, bet ir trūkumų, ko pasekoje padaro blogus darbus.
      Kaip tik nesiūlau mokytis iš blogų darbų (pvz., iš Lietuvos okupacijos ar niekuo nekaltų žmonių žudynių) – siūlau mokytis iš gerų.
      Stalinas Lietuvai, pvz., padėjo atsiimti Vilnių, Klaipėdą ir net siūlė paimti Kaliningrado sritį, bet A.Sniečkus atsisakė (nes ta sritis buvo visiškai smukusia ekonomika ir su n atbėgėlių iš rasiejinių teritorijų, ko pasekoje būtume patekę į tokią pat situaciją kaip Estija ir Latvija, kur vadovavo iš Rasiejos atsiųsti estas ir latvis).
      Tad ar nėra iš jo pusės nors kiek teigiamo Lietuvai?
      Arba.
      Pokaryje miškiniai taikė lietuvių atžvilgiu terorą (pvz., gauna žmogelis darbą pašte arba mokytoju – miškiniai jam kulką į kaktą) – ką jie pripažino ir pripažįsta, dėl ko per 1944 – 1953m. miškinių buvo nukauta tik 20 000, o miškiniai nužudė lietuvių valstiečių – 30 000. Su priešo kariuomene praktiškai nekovojo (nebent gynybos tikslu). Tad Stalino valia buvo ištremti banditų rėmėjai ir tokiu būdu ta Baltramiejaus naktis, besitęsusi Lietuvoje tiek metų, pasibaigė.
      Po ko Lietuva gavo normalų gyvenimą ir pradėjo kilti.

     • Bobutė

      Tikras milicininkas man priminė seną anekdotą.

      Eina praporščikas „Tikras milicininkas“ ir susitinka kupranugarį.
      – Kas tu toks?- klausia „Tikrasis“.
      -Žirgas. O tu kas?
      – Karininkas,- atsako praporščikas „Tikras milicininkas“…

     • Apžvalgininko nuomonė

      „Bobutė“ nebeturi ką atsakyti – taip ir žinojau.
      Betgi grįžkime prie temos – kodėl amžinai stengiesi nuvedinėti pokalbius į šoną?
      Panašu, kad nesportavai niekada, nesportuoji dabar ir nieko apie tai nenusimanai.

     • Bobutė

      Taip, esate teisus. Nenusimanau apie sportą, mat neturėjau tam laiko… Rašiau kandidatinę, o po to daktarinę disertacijas.

      Temos:

      Kandidatinės -„Tikrų milicininkų smegenų sandaros ypatumai.“
      Nustačiau dabar plačiai žinomą sąsają tarp vienintelio smegenų vingio ir furažkės.

      Daktarinės – „Tikrų milicininkų mąstymo bei elgsenos stereotipai“.
      Šiame darbe nustačiau daug pritrenkiančių faktų. Pavyzdžiui, nustačiau kodėl Tikrieji išmeta į šiukšledėžes pilnas degtukų dėžutes, kodėl gali įsukti lemputę tik susirinkę devyniese, kodėl taip keistai užsirišinėja batų raištelius ir etc.

      P.S. Diskutuoti su tokiais kaip Tamsta, tai tas pats kas bandyti asilui išaiškinti reliatyvumo teoriją… Nors gal palyginimas ir nevykęs. Asilas minėtą teoriją, ko gero, suprastu greičiau…:

     • Fredis*

      Apžvalgininkas, dar žinomas kaip Tikras milicininkas, šiandien atrodo prisikalbėjo: http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/dzalimas-kodel-bus-baudziama-uz-naciu-ir-sovietu-nusikaltimu-slovinima.d?id=33678329

     • Bobutė

      Pagaliau…

     • Apžvalgininko nuomonė

      Fredi,
      visada tave laikiau rimtu komentatorium – ne kokiu nors nuopeza. :)
      Kur tu mano kalbose randi nusikaltimų šlovinimą? :)
      Reikėtų rimčiau į savo rašomus žodžius žiūrėti.

     • Apžvalgininko nuomonė

      Landsberginė „bobutė“ tai savo stiliuje – jei kosėjantis seniokas su ožio barzdele pasakė, kad yra juoda, tai ir ji kartos – juoda.
      Tik nepasidomi pačiu barzdočium: http://www.lsp.w3.lt/Biblioteka/V.Gulbinas%20-%20Dar_vienas_liudininkas.htm
      Kas leistų būti objektyvesniai, bet jai to nereikia – beretininkės tam nėra sutvertos, kad savo galva galvotų.

     • Apžvalgininko nuomonė

      Pvz., jiems visi, kas buvo miške, – herojai.
      Deja deja – retas toks buvo, nes partizanas yra tas, kuris gina šalį, todėl tie tikrieji turėjo ginti lietuvius, o ne puldinėti ar net žudyti, o kartais visas šeimas išžudydavo.
      Tikras partizanas, pvz., buvo Žemaitis, nes jis, kaip pasakojo viena kartu buvusi per LRT tv, paleido įtartiną asmenį, neturint jo kaltės įrodymų. Nepabijojo, kad bus pavojus patiems – norėjo išlikti teisingu. Buvo, matyt, ir daugiau tokių, bet, vis tik, tikrų partizanų buvo labai ir labai mažai, nes jokių Lietuvos vadavimo veiksmų nebuvo atlikta – neikiek teritorijos nebuvo išvaduota, nebuvo nuleista priešo traukinių ešelonų nuo bėgių ir t.t.
      Žymiausias mūšis buvo Kalniškės, kuris irgi buvo gynybinis.
      Taip, kad dauguma miške buvo tų, kurie slapstėsi nuo kažko – nuo kariuomenės, dėl padarytų nusikaltimų ir t.t, ir pan., dėl ko tokiems ne Lietuvos vadavimas, o savo skūros gelbėjimas rūpėjo. Tai – ne partizanai, tai – besislapstantys, kurie, kaip minėjau, kartais subandidėdavo – puldinėdavo pamiškiuose gyvenančius lietuvius. Iki 1949m. vasario 16d., kada atsirado bendras vadovavimas – bendra tvarka, buvo terorizuojami gyventojai. Bet po tos datos judėjimas jau baigė išsikvėpti ir tie tikrieji, kad ir ruošėsi kažkam rimtam, bet nieko taip nuveikti nesugebėjo.
      Nes, kaip rašė iškilus partizanas kunigas Juozas Lelešius – Grafas: “ mes pralaimėjome, nes visuomenės dauguma (varguomenė) prie tarybų gavo tai, ko neturėjo prie Smetonos – normalų gyvenimą“.
      Taigi ne kurie miškiniai, terorizuodami žmones, kad nedalyvautų tarybų organizuojamame Lietuvos gyvenime, patys nieko jiems pasiūlyti negalėjo, o žmonėms reikėjo išgyventi, todėl reikėjo dirbti, kad išmaitintų šeimas.

      Visa tai istorikai žino – jau yra netgi disertacijos (pvz., Pociaus) parašytos apie tai, kad miškinių tarpe retas buvo tikras partizanas, o fredžiai dar vis gyvena senais paistalais.
      Laikas ir patiems nors retkarčiais pagalvoti, o ne tik remtis tuo ką kas pasakė nepasakė.

   • Henkas Moodis

    Jums internetas leidžia būti tuo kuo norite būti ir tuo kuo nesate ir niekad nebuvote ir nebūsite tikrovėje. Jūs esate tiktai virtuali fikcija, nes tikrame gyvenime būtumete paprasčiausias „stalkeris“, arba diedas su medaliais atlape per gegužės 9 dienos paradą Maskvoje.

 • briedis

  Kadangi krepšiniui esu gan abejingas, tai ir pasisakysiu ne kaip sirgalius, o kaip šiaip atsitiktinis žiūrovas. Ir turiu pripažinti, kad Jasikevičius tokios mazgotės į veidą tikrai neužsitarnavo. Retas krepšininkas žaidžia su tokia aistra, jam šis žaidimas nėra laisvalaikio pramoga. Kartais atrodo, kad jis netgi gimęs ne kaip visi, o iš lanko iškrito..)) Ir manau, kad nedera karti nesėkmės atveju ant jo visus šunis. Be to, nežinau nei vieno apskritai sportininko, kurio CV vien tik iš pergalių surašytas.
  Vienžo- čia dar ne pasaulio pabaiga, nes rinktinė , kaip bežiūrėsi, žaidė geriausiųjų tarpe. Manau, kad bus dar tų pergalių.

  • Apžvalgininko nuomonė

   Puikus komentaras.
   Pagarba.

 • nerijus
  • Sejanus

   Tavo duotoje nuorodoje nieko panašaus nerašo.

   Smagu išsigalvoti?

  • nerijus

   Tai ir pabrėžiau, Sejanus.
   Jie tik postringauja, o priežasčių nemato.

   • Bobutė

    nerijau,

    gal galima konkrečiau?
    Kas tie užbortiniai talentai (pavardėmis prašau)?
    Kas tie žaidėjai (pavardėmis) patekę į rinktinę per pažintis?
    Kas, kam, kiek ir už ką sumokėjo?

    • Apžvalgininko nuomonė

     Pvz., Sabonio sūnus Tautvydas 20 – mečių rinktinėje aiškiai yra ne to lygio.

     • Stogas

      Apzvalgininke,

      Man patiko tavo istoriniai isvedziojimai apie Stalino geri Lietuvai. Marazmas pirmutinis, ypac apie Vilniaus grazinima- as palaikysiu tavo tase, o tu panesk mane… Briedas apie tremima. I Sibira budelis Nr 1 vare visa rusija, pabaltiji ir tt… toki dar negimusi reikejo numarinti.

      Dar geriau= po karo Lietuva pradejo kilti.. ha ha ha , ateme is privaciu ukiu gyvulius, sustume i kolukius, ateme zemes… marino badu, skraide i kosmosa, gamino bombas… saude nepritariancius.

      Tau tik istorija rasyt…. as jau susidariau nuomone, tikrai Tu toks seno kirpimo Tarybinis Lietuvis, sorry ponas.

     • Apžvalgininko nuomonė

      Stoge,
      o tu pasižiūrėk pagal Lietuvos ekonomikos rodiklius ir pamatysi – tik pasibaigus toms kovoms ekonomika pradėjo kilti Lietuvoje.
      Ir ne viską net Stalinas darė blogai.
      Arba jūsų mylimas Landsbergis – jei jis būtų atlaikęs sovietų puolimą, po 1990 03 11 akto paskelbimo, ir pasitraukęs, tai garbintume kaip Havelą.
      Bet, kad, atmušus sovietus 1991 -aisiais, liko ir pridirbo atsakančiai – vien žemių kilnojimas padirbo tokią kebeknę, kurios išspręsti nepajėgiama iki šiol.
      O kur dalinio išėjimas į mišką po rinkimų, bražuolės, garliavos ir kiti marazmai?
      Todėl AMB, manau, Lietuvos ir lietuvių išėjimui iš TSRS turėjo žymiai didesnių nuopelnų, o landsberginius visada prisimins kaip intrigantus, kurie nieko nesugeba ekonomikoje: kad ir paskutinis jų „darbo“ pavyzdys – naktimis pradėjo posėdžiauti kaip kokie vagys, naktimis priblūdijo tiek, kad vietoj 17 mlrd. skolos dabar jau esame skolingi 40, ir t.t., ir pan.
      Taip, kad toks „naujas kirpimas“ yra š, o ne darbas.

     • Apžvalgininko nuomonė

      P.S.
      Stoge,
      tai ar ne iš Stalino atgavom Vilnių? :)
      Kažkas naujo.
      Ar tai, kad atgauni lenkų pavogtą daiktą iš kieno kito, nėra gėris?
      Ar geriau būtų neatgauti istorinės sostinės, kurios patys atsikovoti nesugebėjome, iš viso?
      Užsidėk ledą ant galvos.

     • Apžvalgininko nuomonė

      Papildau.
      Manai, kad Smetoninė Lietuva buvo turtinga valstybė?
      Klysti – 95% to meto gyventojų buvo varguomenė, kurios dauguma neturėjo net jokio savo turto.
      Taigi po karo, po visų tų sumaiščių Lietuvos ekonomika buvo nuliniame, galima sakyti, lygyje.
      O štai 1990 -aisiais, jau išeinant iš TSRS, Lietuva buvo visiškai kitokia:
      1. nebebuvo nedarbo;
      2. visiems gydymas buvo nemokamas ir prieinamas;
      3. visiems mokslas buvo nemokamas ir prieinamas;
      4. visi turėjo gyvenamąjį būstą;
      5. Lietuva gamindavo grūdų tiek vienam gyventojui kiek labiausiai išvystytos pasaulio šalys (pvz.,JAV ir Kanada) – po toną.
      Ir t.t., ir pan.
      Ir visa tai buvo lengva ranka sugriauta – štai dėl ko „nepriklausomybės“ laike iš Lietuvos išnyko milijonas lietuvių (išvyko, mirė, negimė).
      Kas kaltas?
      Landsberginiai.

     • romas

      Atsakyk, nuomone, į tokį klausimą:
      Ar iš tikro esi neaprūpintas ir miršti iš bado, ar dėl godumo ir pavydo nori daugiau?

     • Apžvalgininko nuomonė

      Ne taip supranti – jei žmonės iš Lietuvos išvyksta ieškoti darbo, tai argi tai yra normalu?

     • romas

      Nors norėčiau, kad žmonės neišvyktų, bet tai, kad jie išvyksta, yra normalu. Laisvė pasirinkti, kaip ir kur kurti savo ateitį, yra pasiekimas.
      Suprantu, kodėl likusius Lietuvoj apėmė nerimas dėl emigravusių, bet primityvu norimą priimti už įmanomą. Galbūt Lietuva galėjo tvarkytis geriau – kaip Estija, sakykim, – bet tai negelbėtų nuo emigracijos.
      Man, tarp kitko, atrodo nepadoru visiškai neprisiimti atsakomybės dėl to, kas vyko Lietuvoje, o taip pat daliai bendrapiliečių perkelti visą atsakomybę. Tai tik nuramina sąžinę, bet neleidžia pamatyti savo klaidų ir iš jų pasimokyti.

     • Apžvalgininko nuomonė

      Dėl bendraatsakomybės.
      Būtų keista, jei mes, komentatoriai, kaip tik ir kritikuojantys savo komentaruose įvairų blogį, staiga pradėtume muštis į krūtinę už kieno tai savanaudišku tikslu padarytus veiksmus.

      Dėl ekonomikos būklės.
      Jei išvykėliai, kaip taisyklė, ten pašoktų į neregėtas aukštumas, ko negalėjo pasiekti čia, tada būtų taip.
      Bet, kad yra atvirkščiai – jie ten degraduoja tiek profesiniu, tiek visais kitais atžvilgiais.

      Normalu yra kada išvyksta nedidelis skaičius, o kada didelis, tai jau yra aišku, kad šioje šalyje kažkas nėra gerai. Tai įrodo ir toks faktas – netgi nusikaltėliai palieka šią šalį, kas rodo, kad čia jau nebėra ko vogti – antiek viskas išpustyta.

      Netgi manau, kad šios šalies blogdarių didžiausia bendrininkė yra žiniasklaida.
      Pvz.: pagal dabartinę rinkimų tvarką yra sureguliuota taip, kad populiarumą (žinomumą) piniguočių finansuojami kandidatai nusiperka, mokėdami žiniasklaidai. Jei žiniasklaidai nemokėsi, tai apie kandidatus,jų programas jokios žinios joks kritikas negalės per žiniasklaidą paskleisti. Iš čia – visuomenę žiniasklaida už pinigus dezinformuoja apie kandidatus, jų programas ir pan., t.y. neišveda jų į tyrą vandenį – į dienos šviesą, dėl ko tikėtis iš rinkimų ko nors yra utopija.
      Kas sumąstė šitą tvarką?
      Landsberginiai.

     • romas

      Kritikui būtų padoru kritikuoti konstruktyviai, o ne svaidytis propagandiniais lozungais, pasakoti savo ligotas fantazijas arba net atvirai meluoti.

     • Apžvalgininko nuomonė

      Aha – tik kur čia fantazijos, propaganda ar melas?
      Ir vėl klausiu: ar tu lietuviškas, ar iš Kirtimų, dėl ko tada tavo paskutinis opusas būtų kaip ir suprantamas?

     • romas

      Tu kaip papūga atkartoji prieš 2009 naujus metus neišsimiegojusio Mazūronio propagandinį „naktinės reformos“, nors matosi, kad nei velnio nesupranti, apie ką kalbi – kas papūgai būtų atleistina, o apžvalgininkui – ne :) Net ir nėra sveikatos visus tavo pažertus kliedesius paneiginėti ir bergždžias reikalas, matyt. Kažkada atkreipiau paties dėmesį, jog teigdamas, kad visi turėjo būstą, meluoji. Nepadėjo.

     • Apžvalgininko nuomonė

      Romai,
      nežinau ką sako kokie nors mazuroniai ir man tai nėra svarbu – aš turiu savo nuomonę ir ją tedėstau.
      Neturi argumentų, kad sukritikuoti mano nuomonę.

     • romas

      Man jokie argumentai nepadės, jei žmogui užkliūna ne įstatymų turinys, o kokiu paros metu dirba Seimas.

     • Apžvalgininko nuomonė

      Paros laikas, manau (o pats, gal, manai, kad jie neįgalūs nuo gimimo? :) ), įtakojo labai niekam tikusių įstatymų priėmimą.

 • briedis

  Apžvalgininko nuomonei. Tamsta, ar išdrįsit prisipažinti, kad esate bent kartą savo profesinėje karjeroje paėmęs kyšį? To klausiu, nes atsimenu kaip man aiškino jau policijos komisaras, kuris mokslus baigė Minsko aukštojoje milicijos mokykloje- sakė, kad ten toks profesorius auditorijoje aiškino studentams, kaip elgtis tokiais atvejais. Tiksliai neatkartosiu, bet maždaug-„jei siųlo dešrą ir lašinius, paimkit ir suvalgykit, bet pasidalinkit su kolegomis. Jei siųlo pinigus, jei jau paimsit, būtinai pasidalinkit su vyresnybe, o svarbiausioji taisyklė skelbė, kad priėmus pasiūlymą, kad ir menką, būtinai reikia jį įvykdyti“ Čia aišku labai supaprastintai, bet pasakojo nuoširdžiai..))

  • Apžvalgininko nuomonė

   Pradėkim nuo to kas yra kyšis: tai yra užmokestis už sprendimą (nusiperka norimą).
   Arba kitaip sakant: tu man, o aš – tau.
   Aš tuo neužsiėmiau.

   • briedis

    štai todel ir negavot zampolito vietos ir ant lyčkų didesnių žvaigždžių jums neprikabino.

   • briedis

    O dar, pone apžvalgininko nuomone, pridursiu, kad kyšis baudžiamajame kodekse iškalbingai apibūdintas nuotykis.Ministrui avantiūristui Butkevičiui jis kainavo ar ne du metus laisvės.?

    • Apžvalgininko nuomonė

     Jo atveju buvo ne kyšis, o reketas.
     Kyšis yra nuo žodžio kišti: yra kišėjas su savo interesu, bet reikia dar kyšio priėmėjo ir ratas užsidarys (vienas siūlo, kitas sutinka – priima = kyšis).
     Reketas yra, jei kažkas sumąsto kam tai uždėti savo sugalvotą ir tik sau naudingą (ne valstybės numatytą ir visuomenei naudingą) mokestį ir nereikia, kad tas kitas tą „mokestį“ sumokėtų – vis tiek nusikaltimas jau bus baigtas nuo mokesčio pareikalavimo momento.

 • Apžvalgininko nuomonė

  Bet grįžkime prie džiugių dalykų – prie sporto didvyrių pasiekimų: turime dar du medalius – bronza boksininko ir sidabras iš irkluotojo.
  Jei boksininkui pratęsti savo pasiekimus bus sunku – ir taip Petrauskas savaitę ar dar daugiau tiesiog kankinosi (jam reikėjo vis mesti svorį, kurio perviršis pradžioje buvo apie 10kg, mažai tegalėjo pavalgyti – vis reikėjo kūdintis pirtyje, o dar jis – mažesnio ūgio už priešininkus, kas betkokioje jėga paremtoje sporto šakoje turi ypatingą reikšmę), tai kanojininkas Šuklinas turėtų pasiekimų sąrašą (kuris ir dabar yra įspūdingas) praplėsti tikrai.

 • nerijus

  „„Lietuviai pasižymi ne tik kaip geri krepšininkai – jie atiduos visą širdį už savo klubą.“

  Būtų atidavę ir olimpinėse žaidynėse- už Lietuvą. Gaila, bet jie, kaip manau, tapo politikos įkaitais…

  Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/naujiena/sportas/krepsinis/ksystofas-lavrinovicius-dziaugiasi-lietuviska-zalgirio-sudetimi-lietuviai-atiduos-visa-sirdi-uz-savo-kluba-23-240819#ixzz23G0V4k00

  • Apžvalgininko nuomonė

   Ne visai taip, jei apie Brolius, – buvo apie tai šnekėta.

   • Stogas

    Apzvalgininke,

    As apsterau nuo TSRS gerio saraso Lietuvai- zinai, man baisu tavo geroves samprata. Jei lyginsi su ubagiska kokia nors Afrikos salim, taip TSRS atnese kamaza gerio, o jei lyginsiu su vakaru salim, mes likom gilioj siknoj, kur ir esam dabar ir del kuriu priezasciu zmones priversti vel begti i vakarus. (O tu pirmas smerkti). Priminsiu Stalinas ne grazino, nes tai nebuvo jo, Vilnius, Klaipedos krastas. Atleisk, kai duodi baronka o atimi pinigine, cia ne davimas… O dar priminsiu, mano seneliai turejo uki , 15 hektaru zemes , 5 hektarus misko. Tavo garbintasis Stalinas paleido ubagais senelius ir ikale kolukio laza. As prisimenu TSRS laikus – komjaunimo susirinkimai su sudo malimu, geguzes pirmos mitingus , eiles prie mesos, desros , bananu 1 KART SU APELSINAIS I METUS, tuscias parduotuves, ispampuses pardavejas vedejas, issiputurius partorgus, negalejoma isvaziuot i vakarus, partijos slovinima bei dzinsu , rubu pirkima is spekuliantu…. nafik nenoriu grizt, geriau nusauk!

    • Apžvalgininko nuomonė

     Šaunu – griūk.:)
     Tu surenki visus buvusius nebuvusius minusus ir sakai – blogai. Tų minusų dabar dar daugiau pririnktum. Žiūrėkim į aną laiką kaip į tam tikrą laiptelį, kada, kad ir per kančias, Lietuva paaugo visais požiūriais, lyginant su tarpukarine.
     Betgi ko čia sriūbauti: šiandien Laura atnešė Lietuvai laimę – auksą!
     Džiaukimės! :)

     • Stogas

      Zinai, kai vaikas paauga gerai , bet kai tarp vienmeciu atrodo neuzauga, nepasakyciau, ypac kai is jo atima saldainius… slava kpss

 • Fredis*

  Pasiskaitykite ką nors gražaus, ne vien Valatkos niurnėjimus apie mirtį: http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2012-08-11-kun-petras-tverijonas-britiski-netiketumai/86522