„Lietus“ kaip „sovietinio mentaliteto geno“ ir „Stokholmo sindromo“ paneigimas

…pamenate rašiau, kad nėra „sovietinio mentaliteto geno“, pamenate, sakiau, kad ne visam šiandienos jaunimėliui „Akropoliai“ yra kultūros Meka, o sidras „Kiss“ – didžiausia pramoga…

Daliai jų (ir tikiu, gana nemažai) nesinori žudytis, prisigerti, mušti savo bendraamžių ar prievartauti.

Jie tokie patys kaip ir jų bendraamžiai Olandijoje, Danijoje ar Šveicarijoje, kur sovietmečio iš viso nebuvo.

Todėl nereikia pasakoti pasakų apie „Stokholmo sindromus“ ir bandyti visus susargdinti tuo, kuo sergi pats.

Jei turite tris minutes laiko, paklausykite. Tai „Lietus“…

Aš asmeniškai labai didžiuojuosi, nes jis buvo sukurtas mūsų namuose. Namuose tų, kurie gimė ir gyveno sovietmečiu… Jį prisimena, bet su krauju neperduoda:)  

 „Lietus“ – gal ir ne tobula, tačiau tikra. Autorius – Povilas Račas.

(13 balsų, vidurkis: 4,38 iš 5)
Loading...
 • Anonimas

  Gražu. Šilta. Rudeniška. Šaunuolis :)

 • Anonimas

  Kūrinėlis labai simpatiškas, visgi sunku net ir po jo pripažinti, kad kai kurie bendrieji bruožai kažko prilygo ar pranoko kai kuriuos bendruosius bruožus kitko. Tiesa, kad stengiamės (bent jau kai kas) iš savo vaikų išugdyti kažką vertingo, problemos kelios: tas kažkas vertingo gali įvairuoti, beigi tos pastangos gali nepavykti, ar jų kartais ir išvis nebūti.

  Miške yra aukštesnių ir žemesnių medžių, kaip yra ir tam tikras vidutinis miško aukštis.

  Kartu – taip, žmonių gyvenimas kitose šalyse nepaprastai artimais esminiais principais gyvenimui čia. Kalba sukasi apie kitką: kodėl neprilygstam rodikliais ir potyriais?

 • Grožis. Priminė studijų laikus:) Ačiū, kad pasidalinai.

 • Anonimas

  „Todėl nereikia pasakoti pasakų apie “Stokholmo sindromus” ir bandyti visus susargdinti tuo, kuo sergi pats.“- pereitam rasinyje dar bandei diplomatiskai apie tai rasyti, o dabar lyg vienos valstybes uzsienio reikalu ministras (tarp kitko itariu, kad rasei neblaivus) drebi kaip yra :D Kaip visada tingiu rasyti apie tekste esamus priestaravimus (kaip jau kazkada rasiau, esi puikus rasytojas, moki sukti siulus), bet raudonos siules (zinau, kad reksi, kad nesi raudonas, tik zmogelis uz teisybe) bet kokiu atveju lenda, tebunie. o gitaros brazdinimas eilinis, pilnas internetas tokiu.

  sekmes.

 • Tam,kuris sako, och kaip nepataikei: kaip ten žemaičiai sako: kuo pats kvep, tuo i kitus tep…

 • Anonimas

  Gražus kūrinėlis. Man jis priminė dabar JAV gyvenančio gitaristo Andrej Krylov melodijas. Jis taip pat augo „Sovietinio mentaliteto“ terpėje.
  Jei žvelgtume į lietuvišką „Sovietmečio mentalitetą“ ir „Stogholmo sindromą“ rezistenciniu kampu, tai krepšinis Lietuvoje, kaip simbolinio pasipriešinimo supertotalitarinei sistemai (CASK), taip pat yra „Sovietinio mentaliteto“ apraiška.
  Taip galima visus reiškinius „pakišti“ po mentalitetais ir sindromais.
  Kai neieškoma išeičių iš sudėtingų situacijų, tuomet kaltas „dirvožemis“ (aplinka), kuriame išaugo vaisius.

 • Anonimas

  Man patiko.

 • Anonimas

  Pažiūrėkit, kokie yra „Sovietmečio mentaliteto“ „nesugadintos“ atžalos: http://video.yahoo.com/network/100063489?v=3465561

 • Nu bet tamstos tai apsigimę kritikai kažkokie :) Kad tik paprieštaraut, kad tik pakeikt kai kuriems. Nu bet gal čia jau tas lietuviškasis sindromas. „och kaip nepataikei“ – na, gal ir pilnas. Tik visada reiktų įžvelgti, kad viskas skiriasi, viskas unikalu ir reikia mokėti kartais įžvelgti tuos skirtumus ir viską priimti savaip.
  Bet šiaip padėkosiu, kam patiko ir šiaip kas įvertino. Žiūrim ateitim, gal dar kas „gims“
  Ir dar, Slyvanosi, :) ten žinok korean’ų pilna tokių. Pas juos tokia kultūra kažkaip, kad viską pakalt iki galo reikia ir spaudžia iš vargšų vaikų tokius va „shrederius“ į tokius nesusilygiuosi nieko, kai pagroji šiaip savo malonumui ir skiri tiek laiko, kiek nori ir išeina. O ne kaip kokią prievolę varai. :)

 • Anonimas

  As tai buciau visai nieko pries, jei mane butu kas vaikystej uzlauzes shrederiu patapt. Vietoj to kad kazkoki pusiau pankroka su (labai silpna) pretenzija i thrash metala paskutinese klasese/univeroj grociau, galejau tapti lietuvos Petrucci :)

 • Anonimas

  jega

 • Anonimas

  pries rasydamas apie Lietuvos jaunima, pasidomek savo sunumi, o iki tol buk mielas nerasyk. aciu. beje as taves negaliu toleruoti. tu esi blogas zmogus.

 • Miela Lora (nors anksčiau vadindavaisi Jaunuoliu), savo sūnumis aš domiuosi nuolat.

  Jei turi ką pasakyti, klok tiesiai, nemanau, kad pasakysi ką nors labai naujo.

  Ir nepyk, bet rašysiu. Kiek norėsiu ir kada norėsiu.
  Net jei Tu netoleruoji ir aš Tau nepatinku.

  Ir kitą kartą gerai pagalvok, ką kalbi.

  Beje, man kažkodėl tai atrodo, kad esi visiškas looseris ir baisiai pavydi kitiems, kurie tokie nėra.