Svečio įrašas: Kaimo liberalas Sadauskas apie neįgyvendintas vizijas

Kaimo liberalas Romas Sadauskas-Kvietkevičius, patyręs fiasko Seimo rinkimuose, tačiau suradęs savyje jėgų neieškoti kluone balkio, atgavęs psichinę pusiausvyrą, patyrė nušvitimą. Ir pasidalino savo vizija, ką jis ir jo partija būtų dariusi, jei būtų laimėjusi rinkimus. Yra ir apie jo asmeninę žiniasklaidos viziją. Labai rekomenduoju.

***

Kaimo liberalas R.Sadauskas po nesėkmingo bandymo tapti mokesčių mokėtojų išlaikytiniu ketina vėl tapti nepriklausomu žurnalistu.

Kaimo liberalas R.Sadauskas po nesėkmingo bandymo tapti mokesčių mokėtojų išlaikytiniu ketina vėl tapti nepriklausomu žurnalistu.

Indrė Makaraitytė šiandien parašė naujienų portale „Delfi“ vertą platesnio aptarimo straipsnį „Seimo rinkimai – asmeninė R. Karbauskio pergalė, bet ne visi tai supranta“, kuriame pabandė atsakyti į klausimą, kas yra Ramūnas Karbauskis?

Perskaičiau ir nušvito: dabar jau žinau, kas bus toliau. Ar bent nujaučiu. Nors būtent tokio scenarijaus Lietuvai man mažiausiai norėtųsi.

Po kelių tąsymosi tarp TS-LKD ir LSDP dienų R.Karbauskiui vis tiek pavyks sukurti Vyriausybę. Ne taip svarbu su kuo, bet tikriausiai su socialdemokratais, kurie jausis lyg loterijoje laimėję kelis ministrų portfelius, o gal ir Seimo pirmininko pareigas. Valdžios kąsnis padės jiems iškęsti per rinkimus patirtą pažeminimą, bet ir sustabdys beprasidedantį partijos atsinaujinimo procesą.

Socialdemokratai tikėsis, kad pavyks, kaip jau ne kartą buvo, pasinaudojant užkulisinių manipuliacijų patirtimi, įklampinti koalicijos partnerius, kokio dydžio jie bebūtų, priverčiant vykdyti savo valią tęsti A.Butkevičiaus politiką – nedaryti staigių judesių ir kliautis, kad dalį rinkiminių pažadų pavyks tesėti iš didėjančių dėl ekonomikos augimo valstybės pajamų.

Tačiau R.Karbauskio tai netenkins. Ne tam jis šitiek investavo eidamas į valdžią, kad leistųsi įklampinamas LSDP pelkėje. Seime vienas po kito bus patvirtinti LŽVS rinkimų programoje įrašyti mokestiniai pakeitimai, alkoholio prekybos suvaržymai, valstybė ims reguliuoti tai, kur anksčiau nesikišdavo arba kišdavosi tik minimaliai.

Kuo didesnis pasipiktinimas kils interneto socialiniuose tinkluose, užvaldytuose konservatorių ir liberalų, tuo labiau permainos patiks paprastiems žmonėms iš bažnytkaimių, rajonų centrų ir didmiesčių miegamųjų rajonų. Kitaip negu tuomet, kai vyko tai, ką vadiname 2009 m. naktine mokesčių reforma ir darbuotojus atleidinėjęs verslas visą kaltę sugebėjo užversti premjerui A.Kubiliui, dabar kiekvienas bankrutuojantis dėl abejotinų įstatymų pakeitimų darbdavys taps liaudies priešu, gaunančiu tai, ko nusipelnė dėl savo gobšumo.

Dalis žiniasklaidos greitai susivilios galimybe gauti visokių valdiškų viešinimo lėšų ir pradės liaupsinti R.Karbauskį, o jo oponentus vaizduoti kaip piktybiškus kenkėjus ir pavyduolius, kurie negali susitaikyti su valdžios praradimu. Kas nesileis nuperkami, bus įklampinti į daugybę teisminių ginčų ir begalinį teisinimąsi etikos inspektorei bei komisijai. Puikus pavyzdys – R.Karbauskio skundas Visuomenės informavimo etikos komisijai prieš R.Valatką tarp pirmojo ir antrojo rinkimų turų.

Metus ar pusantrų LŽVS valdymo sociologų tyrimai rodys nuosekliai augantį šios partijos populiarumą, kol pamatysime, kad jis jau gerokai viršija 50 procentų. Fragmentuota opozicija skaidysis toliau ir ieškos kaltų tarpusavyje, o pavieniai jos bandymai kritikuoti valdančiuosius tik erzins rinkėjus.

Savivaldybes valdantys nepartiniai judėjimai nuo „Vieningo Kauno“ iki „Už Druskininkus“ prisijungs prie LŽVS, o kituose miestuose ir rajonuose pas valstiečius pereis ištisi tvarkiečių ir darbiečių skyriai.
Prezidento rinkimuose R.Karbauskis daug kam netikėtai jau pirmajame ture įveiks nepartinį opozicijos kandidatą A.Tapiną, remiamą TS-LKD, Liberalų sąjūdžio ir D.Grybauskaitės. LSDP kandidatas J.Pankauskas surinks mažiau balsų už vėl grįžusį į politiką R.Paksą.

2020 m. Seimo rinkimuose LŽVS gaus per 65 procentus rinkėjų balsų, o opoziciją sudarys tik liberalai, konservatoriai ir Krikščioniškų slavų šeimų sąjunga, o nuo jų atskilę krikščionys demokratai ir LSDP į Seimą nepateks. S.Skvernelis taps pirmuoju premjeru, išsaugojusiu savo postą ilgiau negu vieną Seimo kadenciją.
Maždaug tuo pat metu Lietuva drauge su Lenkija ir Vengrija faktiškai suskaldys Europos Sąjungą, įvesdamos sienų kontrolę ir varžydamos laisvą prekių bei kapitalo judėjimą.

Lietuvoje bus kriminalizuotas Prezidento reputacijos menkinimas, filtruojamas interneto turinys, o įkalintą už patyčių propagavimą ir Valstybinės kalbos įstatymo pažeidimus A.Ramanauską užtars tik Rygoje apsigyvenęs A.Užkalnis.

2022 m., po 3 valandas trukusios tiesiogiai visų TV kanalų ir interneto portalų transliuotos R.Karbauskio konferencijos, kurioje jis atsakinėjo į iš anksto atrinktus gyventojų ir Lietuvos bei užsienio žurnalistų klausimus, 76 proc. rinkėjų referendume pritars Konstitucijos pataisoms, kuriomis panaikinamas Prezidento kadencijų skaičiaus ribojimas, suteikiama jam teisė be Seimo pritarimo skirti ir atleisti Generalinį prokurorą, Kariuomenės vadą, visų lygių teismų teisėjus ir nušalinti nuo pareigų savivaldybių merus. Maždaug tuo pačiu metu vidutinė alga Estijoje bus lygiai tris kartus didesnė negu Lietuvoje, bet kiekvienas tai perskaitęs tikras lietuvis žinos, kad gerovė matuojama ne eurais, o dvasingumu.

(3 balsų, vidurkis: 3,67 iš 5)
Loading...