Krymas X: nuo 5 iki 10 procentų…

…nusileidę nuo Karadago užėjome į kavinę. Žmonių daug, padavėja viena, nespėja suktis. Šiek tiek palaukėme, paskui nuėjau prie baro ir paėmiau, ko norėjome – alaus, kavos, sulčių, mineralinio.

Atsigaivinome, bebaigiant viską gerti ir padavėja priėjo, bet mes jau buvome nusprendę nebevalgyti ir eiti toliau. Atnešė sąskaitą – o ten, kaip ir visur Kryme, sąskaitos apčioje „už aptarnavimą 5 proc.“. Pabandžiau paklausti, ar už aptarnavimą reikia mokėti ir tada, kai apsitarnauji pats, atsakymas buvo taip pat kaip Kryme: „Reikėjo palaukti, kol pries padavėja. Mes nekaltos, kad tiek daug žmonių atėjo…“ Ir teko mokėti:)

O šiaip tai mokestis už aptarnavimą čia visur yra: nuo 5 iki 10 procentų. Ir kai kur jį labai įdomiai bando skaičiuoti, pavyzdžiui, ten kur buvo tas pilvo šokis, tai jį norėjo įtraukti į bendrą sąskaitą ir tik po to nuo jos skaičiuoti tuos 10 proc. Šiaip ne taip pavyko įtikinti, kad taip daryti nereikėtų, nes už šokį jau sumokėjome atskirai.

Tiesa, galima valgyti valgyklose – ten aptarnavimo mokesčio nėra, pats pasiimi padėklą ir apsitarnauji. Vadinasi „Stolovaja“. Koktebelyje valgykla buvo visai gera: ir sriubos skanios ir bandelės ką tik iškeptos, o štai Naujajame Pasaulyje – vaizdelis ne koks. Maistas prėskas, o sumokėjome beveik tiek pat, kiek restoranuose. Ir tokie jau nepatenkinti veidai, kad jei ne atostogos, tai tikriausiai visai dienai nuotaika sugestų.

Išvada: bent jau aptarnavimo srityje nuo Krymo esame gana toli pažengę. Tiesa, jei neklystu, tai Nidoje dar kažkur taip pat ima kažkiek tai procentų už aptarnavimą (ir dar po to būna nepatenkinti, jei arbatpinigių nepalieki… Tačiau bent jau žiūri kaip į klientą, kuris dar gali sugrįžti. Krymui tai beveik nebūdinga, na gal išskyrus „Holodoką“ Eupatorijoje.

Beje, negalvokit, kad dieną praleidome blogai – buvome Naujajame Pasaulyje, Caro pliaže – sako, ten Romanovų šeima atvykdavo jūra pasimėgauti. Labai gražu, vanduo labai švarus ir medūzų labai daug. Tiesa, vieoj smėlio, kuris minimas knygutėse, kažkokie cemento dulkes primenantys smulkūs juodi akmenukai…

Krymas…

O dar baigiant apie servisą: visuose tokiuose labiau „fancy“ restoranuose arba kavinėse nė su žiburiu nerasi vietinio alaus. Siūlo „Heineken“, Carslberg“, „Tuborg“ ir t.t. Atrodytų, nemyli savęs? Nė velnio. Užsienietiško alaus kaina dvigubai ar net daugiau didesnė.

Štai ir dabar – užėjome į Koktebelio kavinę kur yra „wi-fi“ (:) ir tik Calsberg ir Warsteiner (vienas 20, kitas 30 grivinų. Paprastai vietinis alus kainuoja iki 8..)

Keistas jų verslo supratimas… Bet gal veikia…

(5 balsų, vidurkis: 3,80 iš 5)
Loading...