Konservatoriai versus „Lietuvos rytas“: karas paskelbtas

Nenustebkite, kad prieš tai paskelbiau du ne savo įrašus – „Lietuvos ryto“ Laiko ženklus ir Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto A.Anušausko atsakymą į juos. Tiesiog norėjau, kad jie būtų vienoje vietoje, nes „Lietuvos ryto“ tekstai kitą dieną dingsta iš interneto.

O paskelbiau šiuos du įrašus todėl, kad jie iš esmės reiškia, kad prasidėjo atviras karas.

 Jis brendo jau gana seniai, nes „Lietuvos rytas“ meile konservatoriams niekada nepasižymėjo. Ir tai, žinoma, nieko baisaus – jau esu rašęs, kad kiekvienos žiniasklaidos priemonės valia pasirinkti, ką jie palaiko, o ko – nemyli (galima, žinoma, pasirinkti ir vidurį, bet tai – labai sunku).

Todėl „Lietuvos ryto“ nemeilė konservatoriams – nieko ypatingo. Nei geriau, nei blogiau nei „Respublikos“ grupės meilė A.Valinskui, ar „Lietuvos žinių“ – B.Lubiui.

Tokia šiandienos Lietuvos žiniasklaidos realybė. Ji gali nepatikti, tačiau tai anaiptol nėra kažkuo išskirtinis reiškinys – Prancūzijoje, Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje ir kitur taip pat yra žiniasklaidos, atvirai remiančios kurią nors politinę jėgą ar srovę ar nuolat ieškančių progos „įkąsti“ nemėgstamiems. Tiesa, motyvai kartais būna kitokie nei Lietuvoje, tačiau už visko dažniausiai vis tiek stovi interesai.

Bet grįžkime prie „Lietuvos ryto“ ir konservatorių: niekam ne paslaptis, kad nemeilė jau senokai buvo abipusė, o ypač ji išryškėjo po A.Kubiliaus vadovaujamos Vyriausybės pradėtų reformų.

Vėlgi – visiškai suprantama: nepaisant to, kad „naktinės reformos“ smogė visai žiniasklaidai, „Lietuvos ryto“ grupei tas smūgis buvo gerokai stipresnis nei kitiems: panaikintos visos PVM lengvatos (leidyba, popierius, spaustuvė), padidinti mokesčiai už autorines sutartis plius mokestis „Sodrai“ (dienraštis, interneto svetainė ir TV, papildoma mokesčių našta krepšinio klubui. Ir visa tai – žemyn važiuojančios ekonomikos akivaizdoje, kai reklamos apimtys sumažėjo iki 1999 metų lygio.

Sutikite – net tokiam galiūnui kaip „Lietuvos ryto“ grupė – per daug. Meilei vietos nebeliko.

Tačiau konservatoriai į tą nemeilę iš pradžių nereagavo. Tiesiog numodavo ranka, nes po sausio 16-osios reikėjo spręsti kitą – išlikimo klausimą.

Konservatoriams sutikus taisyti kai kuriuos įstatymus ir tikriausiai rengiantis daryti dar daugiau nuolaidų, galbūt viskas būtų išsisprendę savaime.

Tačiau bėda ta, kad kartu pamažu mezgėsi ir kitas konfliktas – tarp konservatorių ir VSD šefo P.Malakausko. Jis prasidėjo tą pačią sausio 16-ąją, kai visišką nekompetenciją pademonstravęs P.Malakauskas visą kaltę pabandė suversti naujajai valdžiai. Konkrečiai – R.Juknevičienei, kurią R.Palaitis paliko formaliai vadovauti pasirengimui sausio 16-ajai.

Įtampą dar labiau didino garsiosios VSD pažymos, kurių P.Malakauskas naujajai valdžiai nepanoro pristatyti, į paviršių lendantis VSD beviltiškas pasirodymas formuojant „Leo LT“ bei nežinia iš kur (?) atsirandanti „įdomi“ informaciją apie D.Grybauskaitę.

Ir tada – vasario 13 dieną „Lietuvos ryte“ pasirodo P.Malakausko paleista antis – jis neša atsistatydinimo pareiškimą V.Adamkui, nes konservatoriai jį vargšelį baigia užspausti. Jos tikslas buvo labai paprastas – išprovokuoti kuo didesnį P.Malakausko palaikymą, pirmiausia orientuojantis į V.Adamkų ir galbūt konservatorių koalicijos partnerius.

Deja, P.Malakauskas apsiskaičiavo – darbo liaudies ir partinio aktyvo demonstracijų palaikančių VSD šefą nebuvo… ir pasidarė aišku, kad konservatorių (tiksliau – A.Kubiliaus ir R.Juknevičienės) palaikomam kandidatui laimėjus prezidento rinkimus, jo dienos bus suskaičiuotos.

Būtent apie tai ir parašė „Lietuvos rytas“ vasario 19 „Laiko ženkluose“. Kaip visada – eilinį kartą, paskanindami tekstą savo aiškiai pademonstruotu požiūriu į konservatorius.

Ir štai čia jau konservatoriai nebeišlaikė. Sakau – konservatoriai, nes beveik neabejoju, kad A.Anušauskas, prieš skelbdamas savo tekstą, pasikonsultavo su partijos lyderiais. Koks buvo sprendimas – matome. Ir sprendžiant iš teksto, tas sprendimas buvo padarytas sąmoningai.

Karas prasidėjo. Karas, kuriame tikrai bus aukų ir kuriame dar neaišku kas laimės.

Ypač, turint galvoje dar ir tai, kad konservatoriai kariaus dviem frontais – ne tik su „Lietuvos rytu“, bet ir su Lietuvos nacionaline televizija. Pastarasis karas buvo paskelbtas R.Juknevičienės lūpomis vasario 17 dieną laidoje „Versijos“ (žiūrėti nuo 16’45-18  min ir nuo 20’10 iki 22 min). Beje, toje laidoje buvo nedviprasmiškai užsiminta ir apie VSD.

Nedrįstu net spėlioti, ar konservatorių pasirinkta taktika – pradėti ataką durtuvais prieš du tankus dvejų rinkimų išvakarėse yra pati teisingiausia. 

A.Valinsko pavyzdys lyg ir turėtų liudyti, kad tokia taktika nepasiteisina, tiesa, A.Valinskas, pabandęs kovoti ne su kokia konkrečia žiniasklaidos priemone ar grupe, o visa žiniasklaida iš karto, atrodė, kaip pamišėlis su kočėlu puolantis traukinį.

Viena yra visiška aišku: šis karas bus neeilinis ir tęsis iki pat Prezidento rinkimų antrojo turo pabaigos.

Ir dalyvaus jame bei – labai tikėtina – nukentės ne tik konservatoriai ir „Lietuvos rytas“.

Ir kraujo bus daug…

(15 balsų, vidurkis: 4,40 iš 5)
Loading...
 • austras

  Ir cia turetu buti pasklebta apklausa: 1. Jus palaikote konservatorius, 2. Jus palaikote Lietuvos ryta. Manau, kad apklausoje laimes numeris pirmas, o realiai numeris antras :)

  • austras

   Ir cia butu galima patikslinti – manau, kad laimes krize. Nes ekonomine situacija bedarbystes akivaizdoje tik kais ir Lietuvos ryto rasiniai ja tik kaitins. Esama situacija diktuoja Ryto persvara. Ir nematau konservatoriams realios galimybes atsigriebti. Kas beisprovokuotu, situacijos astrejimas palankus Rytui. Mazdaug metu – pusantru metu begyje vyriausybe turetu kristi. Ir i valdzia, jau kitos koalicijos pavidale sugris Bradauskas, Jagminas, Balcytis, Butkevicius, ir kiti. Kas galbut pasikeis – Kirkilas nebebus premjeru. Tokia mano nuomone.

   • austras

    Aisku, Jagminas su Bradausku, taip pat kaip ir konservai, nezinos kaip isvesti sali is krizes, bet tuo metu pasauline ekonomika jau turetu pradeti kapanotis ir tai, drauge su piarine Ryto parama, bei mumyse iprastu mokestiniu nuolaidziavimu oligarchams, taip vadinamiems socdemams turetu garantuoti tai, del ko si organizacija ir kvepuoja – valdzios islaikyma.

 • austras

  Beje, Arturai, ar atsimenat, kaip Darius Mockus skelbe kara Maximai? Issipirkes Lietuvos ryto puslapi, prakalbo Horacijaus zodziais: „viskam yra saikas“. Kazkur dar tebeturiu :) Poetai tie musu oligarchai. Nors, nemanau, kad primityvesnis Maximos desimtukas, butu atsakes, pavyzdziui, Vergilijaus eilemis. Nebent Darius Nedzinskas ka nors sugalvotu? Gal kazka pasitelkus is naciu propagandos repertuaro?

 • Valdančios koalicijos stiprumos prieš šią neaiškios kilmės pinigais maitintą grupę yra tame, kad DP ir TiT taip pat nėra LR sąjungininkai. Keistas tik Bogušio palankumas pociškąjam VSD, na bet libcentro narys, gerai pamalonintas postais ir pinigais, tarnaus bet kam, principų pas juos nedaug …

 • Valentinas

  Nebūčiau toks tikras, kad laimės LR. Jų finansiniai ištekliai senka. Reputacija sužlugusi. Gali būti, kad jie irgi sprendžia išlikimo klausimą. Būtų įdomu sužinoti iš kur Artūras turi duomenis, kad reklamos apimtys sumažėjo iki 1999 metų lygio. Dar svarbu kokią pozicija užims Mockus su savo televizija. TV3 su Makaraityte greičiausiai pabandys išlikti neutrali.LTV, kol ten sėdi Miliūtė, bus su Valatka. O ką darys ryžas? Jam tai gera proga atsikratyti pagrindiniu konkurentu arba jį esminiai susilpninti. Dar svarbus klausimas ar konservams užteks intelektualinio potencialo įveikti LR. Senoji gvardija (Juknevičienė, Razma, Kubilius) mano nuomone mąsto primityviai. Anušauskas ir Adomėnas gal ir patemtų. Žodžiu, bus įdomu. Pamirškime apie krizę.

  • Xerksas

   >>Būtų įdomu sužinoti iš kur Artūras turi duomenis, kad reklamos apimtys sumažėjo iki 1999 metų lygio

   Prisijungiu prie prašymo. Tai tik spėjimas, ar jau konkretūs skaičiai yra?

  • Regis

   Apimtys tai dar ne pajamos. Aš manau tiek apimčių, tiek pajamų bendrų rinkos skaičių niekas neturi.. Ir tai eilinis spėjimas, kaip minimum. Kas liečia Lietuvos Ryto grupę, tai tikrai nemanau, kad jų pajamos iš reklamos krito iki 99 metų lygio. Kitas dalykas bendros grupės išlaidos, turint omenyje TV ir krepšinio klubą etc.

   Valentinai, tikrai nemanau, kad Lietuvos Rytas sprendžia išlikimo klausimą, gal daugiau peržiūri planuotą plėtrą. Aš asmeniškai netikiu, kad stambesnės žiniasklaidos grupės apsiėjo ir apsieina be pagalbos iš užsienio. Tai, kad mes žinome konkretaus UAB savininkus labai gerai. Bet mes nežinom kas už tų savininkų stovi. Iš kur pas juos pinigai. Ir nesužinosim. Taigi niekas ir neleistų Lietuvos Rytui bankrutuoti, maksimum pereitų į kitas rankas. Lygiai kaip ir Respublikai, Mockaus žiniasklaidos grupei ir t.t. Ir nebus jokios pergalės nei konservatorių, nei LR.. Smulkmesni ar stambesni pasišaudymai ir viskas.

   • Valentinas

    Iš principo sutinku, tačiau yra keletas momentų. Sakoma, kad didžiųjų laikraščių pajamų didelę dalį sudarė „reketas“,kai didelės kompanijos (farmacininkai, bankai, energetikai ir t.t.) pirko didelius kiekius reklamos mainais už teigiamą sklaidą. Pameni, kaip prieš kelis metus vienas iš laikraščių vykdė šmeižto kampaniją prieš farmacinę kompaniją? Buvo kalbama taip darė todėl, kad ta kompanija yra kito didelio laikraščio remiamo sporto klubo rėmėja ir visiškai nenaudojo savo marketingo biudžeto reklamai pirmame laikraštyje. Šiais laikais, manau, kompanijos gali tiesiog nusispjauti ant abiejų didelių laikraščių, nes jais niekas nebetiki, nepasitiki ir nebebijo. Taigi didelis pinigų šaltinis dingsta. Internetinė žiniasklaida sparčiai populiarėja ir taip pat pasiima savo dalį iš mažėjančio reklaminių pinigų pyrago. Taip kad ne viskas čia yra vienareikšmiška.

 • donatas

  dar gali buti ir papildoma paskata l-rytui pulti konservatorius – tai leo-lt. jei leo (taip ir norisi parasyti ‘leonida’:) isformuos, nukentes [kazkaip] ir ‘nacionalinis’ :) laikrastis. o cia sudejus su visokiu mokesciu lengvatu praradimu – jau ir ‘trys duonos kriauksleles’ kvepia :) taip kad tikrai l-rytas jau pakilo mustis del isgyvenimo. taciau ar konservatoriai isdris isformuoti musu ‘nacionalini’ :) ‘leonida’, tai dar labai neaisku… nes kiek atsimenu, kubilius tada palaike kirkila sio ‘leonido’ klausimu…
  patiko kazkurio apzvalgininko pasiulytas trumpas pilietiskumo testas tiek paprastiems pilieciams, tiek pareigunams – tai poziuris i leo-lt ir i Pociuno zuti ir jo tyrima. l-ryto pozicija siais klausimais, manau, abejoniu nekelia :)

 • Xerksas

  Račas rašė:

  >>“Lietuvos ryto” nemeilė konservatoriams Nei geriau, nei blogiau nei “Respublikos” grupės meilė A.Valinskui, ar “Lietuvos žinių” – B.Lubiui.

  Nekorektiškas palyginimas – Lubys – „LŽ“ savininkas, tad šis dienraštis negali jo mylėti ar nemylėti. Beje, mano galva Lubys veik nepiktnaudžiauja savo, kaip savininko, teisėmis „LŽ“. Su Tomkumi ar Vainausku netgi lyginti neišeina.

  >>mezgėsi ir kitas konfliktas – tarp konservatorių ir VSD šefo P.Malakausko. Jis prasidėjo tą pačią sausio 16-ąją<>Įtampą dar labiau didino garsiosios VSD pažymos<>atsirandanti “įdomi” informaciją apie D.Grybauskaitę<>beveik neabejoju, kad A.Anušauskas, prieš skelbdamas savo tekstą, pasikonsultavo su partijos lyderiais<>konservatoriai kariaus dviem frontais – ne tik su “Lietuvos rytu”, bet ir su Lietuvos nacionaline televizija<<

  Nereikia prilyginti „LRytą“ LRTV, o Siaurusevičių – visai LRTV. Žinoma, gal Miliūtė su Matoniu bei Rachlevičiumi ir bandys kiek aršiau kalti konservagtorius, bet vargu ar elektros skydinės gyventojui pavyktų pakelti į tokią kovą visus LRTV žurnalistus.

 • austras

  Kiek teko skaityti naujuju konservatoriu tekstus – nemanau, kad jie intelektualiai patemptu :)

  • Aras

   Dalius Stancikas, Stancikienės vyras, kas savaitę patalpina po naują tekstą giriantį konservatorius. :)

 • romas

  Tai turėjo atsitikti. Konservatoriai buvo opozicijoje, bet buvo labiau kalami už poziciją. Labai gaila, kad tauta to seniau nesugebėjo įžvelgti.Susikūrė „valstybininkai“ sau ekonomiką su informaciniu palaikymu ir galvojo, kad iš tos ekonomikos dabar gyvens šimtą metų tautą puspročiais laikydami. Atėjo laikas Lietuvai pagyti. Nesusidoros su klanais dabar, būsim pasmerkti ilgam ekonominiam nuosmukiui. LR ir Siaurovizija tik lazda. Orus Lietuvoj užsako dujininkai ir energetikai. Turiu panašų jausmą širdyje kaip Sąjūdžio laikais, kai buvo tikėjimas jog pavyks.

 • Gintas

  Kas tie du tankai? Lrytas ir LTV? Na gal į „Belarus traktorių ir panašu, nedaugiau. Lrytas jau neturi tokios įtakos kokią turėjo prieš 10 m., o greitai gali prarasti ją visai. Be to kai pažymėjo vienas komentatorius, tai karas ne prieš LTV, o prieš Siauriavičių ir dar neaišku kokia pusę palaikys patys darbuotojai, kai jiems vėluoja atliginimai. Be to įdomu būtų sužinoti jūsų nuomonę į D. Stanciko straipsnį bernardinuose „Nesisteminė tikrovė – “ Rot front“ „.

 • dimes

  Na Juknevičienė gerai padarė, kad supeikė LRT. Juk tai nacionalinė televizija, išlaikoma už mokesčių mokėtojų pinigus. Bent jau ji turėtų laikytis neutralios nuomonės. Bet man jau aišku, kas norėjo išstumti Siaurusevičių ir LRT Generalinio direktoriaus posto. :) Ne Juknevičienė, nes Kubilius, Degutienė ar koks Dagys. Bet mano akys krypsta į dešiniuosius ir pseudodešiniuosius (pTiT). Neišstūmė jo, bet politiškai angažuotas nacionalinio transliuotojo direktorius puikiai ,,atidirba“. Jis ir keletas jo draugelių. Viskas prasidėjo nuo Kuolio, Laučiaus ir kitų atleistųjų, kurie akivaizdžiai buvo dešiniųjų pažiūrų.
  Na bet ką padarysi.

  O dėl ,,Lietuvos ryto“ ryšių su pinigų maišais (http://www.alfa.lt/straipsnis/130563):
  ,,„Jie (Rusijos valdomos bendrovės – Alfa.lt) formuoja, kada jiems iškyla būtinybė, taip pat yra užfiksuota, formuoja visuomenės nuomonę išnaudodami kaip įrankį mūsų žiniasklaidą. Tai yra daugiausia „Respublika“, „Lietuvos rytas“. Aš kalbu, atsiprašau, mes visi turime leidimus, todėl kalbu atvirai“, – NSGK tvirtino kontržvalgybininkas Kastytis Braziulis.“

  Aš tik pagalvoju kartais – kiek turi būti sugedusi žurnalisto moralė? Ypač Bruverio ir Vyšniauskaitės…

 • dimes

  Ir dar – įdomu, kas tas Algis Tilindis, nuolat skleidžiantis paskvilius ,,Lietuvos ryte“? Labai daug žino apie mūsų susicementavusį elitą-,,valstybininkus“. Kalbama, kad tai gali būti Violeta Gaižauskaitė (,,Lietuvos ryto“ žurnalistė, po to – Prezidento atstovė spaudai, o dabar dirba kažkur Užsienio reikalų ministerijoje) arba Raimondas Lopata (nereikia pristatinėti)

 • Regis

  Jeigu tai karas tai jis prasidėjo jau seniau. Sulyk pirmais duomenimis iš rinkiminių apygardų dar praėjusiais metais. Aš asmeniškai nemanau, kad tai karas. Gal greičiau didesnis ar mažesnis pasistumdimas. Kodėl taip manau? Todėl, kad manau tikrieji režisieriai tai ką daro, darys konservatoriai ar Lietuvos Rytas yra tie patys. Kur tie režisieriai? Pradėkit nuo Akmenų g. Vilniuje. Nors vėlgi tai tik mano asmeninė nuomonė.

  P.s. dėkui Artūrui už temą ir apibendrinimus. Beje jeigu jau vardinat kariaujančių pusių pajėgas tai kodėl pamiršti socialdemokratai ir leo?

 • „Juo blankesnė, skurdesnė politinės minties bei žodžio tikrovė, juo ryškesnės joje politinės išimtys. Viena tokių išimčių – du nepriklausomos Lietuvos politikos metrai: Algirdas Brazauskas ir Vytautas Landsbergis. Šių metų Vasario 16-osios proga jie grąžino politinės retorikos ir idėjų sankirtas į tame, kas liko iš politikos, besiplaikstančią kasdienos banalybę.

  „Kas atsitiko? Laikėmės dešimtmečius, o dabar ar neperėmėme stribokų ideologijos? Ar nesusvyravo mūsų pamatai jaunimą auklėjant: „Vaikeli, žiūrėk, šitaip daugiau pinigėlio pasidarysi, gal ne taip sąžiningai, gal ką nuskriausdamas, bet ne taip svarbu, nes pasaulis pastatytas ant rublio pamatų“ Nukrypęs galvojimas, kad visko pagrindas – pinigas. Mūsų pamatai yra kiti“, – iškilminguose minėjimuose kalbėjo V. Landsbergis.

  Televizijos laidoje jo požiūriui, kad pirmiau turi būti vertybiniai moraliniai akstinai, o ne medžiaginė gerovė ir saugumas, oponavo A. Brazauskas. Socdemų garbės pirmininko mintis buvo ta, kad žmogui pirma reikia užtikrinti socialinį-ekonominį išgyvenimo bei saugumo pagrindą ir tik tada reikalauti iš jo aukštesnių vertybių bei sąmoningesnio politinio elgesio. Tradicinis ideologinis kairės ir dešinės ginčas: kas pirmiau – moralė ar duona?“

  citata iš vasario 19 d. V.Laučiaus raštų delfyje

 • Kilgoras Trautas

  Pritariu Xerksui. Nacionalinis LRT tai ne LRytas. Apart odiozinės Miliutės, Matonio, to pačio Rachlevičiaus yra ir Tomas Dapkus, Aleknonis, pagaliau Savukynas su savo daugmaž neutralia pozicija. Vis tik pliuralizmas nacionaliniame transliuotajame yra. Skirtingai nei Lryte. Toks įspūdis, kad šio laikraščio savininkai savo žurnalistams it kokiems kumečiams duoda užduotį visiems iš eilės sukurpt kasdien po vieną antikonservatorišką pamfletą. Vat ir rašo po to visokie Jurkevičiai ne apie parmezanus ar rozmarinus, o apie tai kaip Kubilius ir jo kamarilja nustekeno Lietuvą.

  • Aras

   Savukyną, kaip ir Miliūtę su Matoniu aš priskirčiau „valstybininkų“ ruporui. Savukynas, kaip ir Valinskas, vedė LeoLt aukštinančią laidą.

 • J. naivus

  Kurią iš šių jėgų (žiniasklaidos, verslo, politikos) laikote įtakingiausia Lietuvoje?

  TS-LKD – 14,2
  “Lietuvos ryto” grupė -13,5
  “Vilniaus prekyba” – 10,0
  LEO LT -8,9
  LRT – 8,5
  LSDP -7,7
  TV3 ir TV6 3,9
  “Achemos grupė” -3,3
  MN – 3,0
  TPP – 2,5
  TirT -2,3
  DP -1,9
  delfi -1,8
  LNK, alfa,”MG Baltic” – 1,8
  “Respublika” – 1,5

  Šaltinis- Vilmorus apklausa,”Valstybė”, “Lietuvos rytas” 2009.02.14

 • J. naivus

  Kuri žiniasklaidos grupė yra įtakingiausia?

  „Lietuvos ryto“ grupė……41,5
  LRT……………………21,2
  TV3 ir TV6……………..10,0
  LNK, TV1, alfa.lt………..8,5
  „Respublikos“ grupė………6,8
  delfi.lt………………..6,4
  „Lietuvos žinios“, BTV,RC…4,1
  „Kauno diena“,“V.d“, „Kl“…0,9
  „Verslo žinios“………….0,6

  Šaltinis- Vilmorus apklausa,”Valstybė”, “Lietuvos rytas” 2009.02.14

  • Valentinas

   Suvokiama ir reali galia yra skirtingi dalykai

   • J. naivus

    Viskas reliatyvu.

    • Valentinas

     Kalbant apie galias. Ką gali Lietuvos rytas? Užpilti dezinformacijos srautu savo media priemones, taškytis pykčio purslais, skelbti vyriausybės pabaigą, kiršinti koalicijos narius tarpusavyje, įtakoti prezidento rinkimus. Lygtai viskas.
     Ką gali konservai?
     Pakelti mokesčius, užsiundyti mokesčių inspekciją, pakeisti atitinkamuose postuose sėdinčius dėdes ir dar daugybę realių dalykų. Ar neatrodo, kad kovos kaip tokios nėra ir nebus? LR los, o karavanas eis?
     Nebent už LR nugaros kovos ėmėsi Maxima (ir vėl ji išdygo :)Tada tai jau rimta.

     • J. naivus

      Taigi, kad lietryDis savo srutomis gali ne tiek jau mažai.
      Juolab, kad toje pačioje apklausoje- kitas pjūvis rodo:

      “Lietuvos ryto” grupė -13,5
      “Vilniaus prekyba” – 10,0
      LEO LT -8,9

     • Valentinas

      Bet jeigu mes visi sutinkame, kad LR prarado reputaciją ir niekas į jį nebekreipia dėmesio? Ar mes dėl to nesutariame?
      Iš kitos pusės, tai kaip LR sugebėjo greitai nusmukdyti Valinsko reitingą rodo, kad gal ir gali dar kažką.

 • gied

  Manau, kad LRyto pozicijos nera tokios geros kaip atrodo. Prie mazejanciu iplauku reikia prideti tai, kad tradicines ziniasklaidos paklausa ir itaka mazeja, prie ko sunku prisitaikyti. Nemanau, kad LRytas gales pragyventi krize nemazindamas apsuku ir neatsisakydamas kai kuriu veiklu. O tai galu gale mazins jo svori ir svarba.

 • JolaS

  Galvojant apie kariaujančias puses nesunku nuspėti, kad naudos išpešti iš konfliktiškos situacijos tikisi trečiame planelyje įsikūręs strategas… Belieka jį(juos) įvardinti.

 • J. naivus

  Dėl Lietrydžio – belieka prisiminti du Marko Tveno posakius:
  apie statistiką
  apie gandus dėl mirties

  Dar tinka Einšteino- apie dvi begalybes:)
  Deja.

 • Dėl tokių straipsnių man ir patinka, Artūrai, tavo blogas :)

 • Skirmantas

  Topine teksto pabaiga: „Ir kraujo bus daug…“ :)

 • Juozas

  „Jis brendo jau gana seniai, nes “Lietuvos rytas” meile konservatoriams niekada nepasižymėjo. Ir tai, žinoma, nieko baisaus – jau esu rašęs, kad kiekvienos žiniasklaidos priemonės valia pasirinkti, ką jie palaiko, o ko – nemyli (galima, žinoma, pasirinkti ir vidurį, bet tai – labai sunku).“

  Bet juk esate rašęs, kad žiniasklaida turėtų informuoti, ar čia jūsų nuomonė jau pasikeitė, ar čia priklauso nuo to kokiam laikraščiui taikote tą nuomonę ?

  • Mielas Juozai, kiekviename laikraštyje yra redakcijos skiltis, komentatorių įrašai, televizijose yra apžvalginės laidos ir pan. Nereikia visur ieškoti to, ką labai norisi rasti… Geriau savo kišenėse pasidairykite:)

   • Juozas

    Aš labai nenorėjau šito prieštaravimo surasti, bet jis išplaukia iš jūsų įrašu. Aš asmeniškai neneigiu, kad leidžiu sau būti šališkam ir netaikau sau tokių aukštų reikalavimų nesu žurnalistas, bet paskaitęs jūsų nuomonę informavimo suklydau manydamas, kad jūs esate kitoks negu aš :)

 • Musė

  Nesuprantu, man kažkas šiame straipsnyje ne taip. Visada A. Račas varė kiek galėdamas ant konservatorių – bet kokia proga, už bet kokį nusižengimą, tiesiog trykšte tryško kritika.

  Dabar gi – straipsnis, ganėtinai palankus TS-LKD, pirmą kartą Račas leido sau pasisakyti apie Lryto vykdomą šmeižto kampaniją TS-LKD atžvilgiu. Pamenate, jis visada susilaikydavo nuo tiesioginės kritikos Lryto atžvilgiu. Juk Lrytas turbūt vienas svarbesnių BNS užsakovų, ar ne?

  Kas gi nutiko?

  Dar daugiau – kas pirmasis pradėjo rašyti apie tariamus Malakausko ir Kubiliaus nesutarimus? Lrytas. Ir straipsnis apie tai buvo ryškiai pritemptas. Rėksminga antraštė „Valstybės saugumo departamento atkirtis A. Kubiliui – saugumas apie galimas riaušes žinojo ir informavo valdžią“.

  Tuo tarpu pačiame straipsnyje cituojamas Malakauskas tiesiog sako, kad „informaciją (apie galimas riaušes – BNS), be abejo, mes turėjome, ir bendradarbiavimas, mano ir policijos nuomone, buvo geras. Informacija mes keitėmės, ir, mano asmenine nuomone, informacija buvo pakankama, kad būtų priimti reikiami sprendimai“.

  Kur jūs čia matote kažkokį atkirtį Kubiliui? Kodėl Lrytas akivaizdžiai siekia įrodyti, kad tarp Kubiliaus ir Malakausko yra trintis? Vėlgi, būtent Lrytas rašo, kad tariamai Malakauskas neša atsistatydinimo pareiškimą Adamkui, nes jį spaudžia tie patys konservatoriai.

  Ir man kyla klausimas – kodėl A. Račas platina šią Lryto paskleistą legendą, o tuo pačiu metu pirmą kartą nebebijodamas leidžia sau pasisakyti kritiškai Lryto atžvilgiu?

  Man nesinorėtų tikėti, kad gerb. Artūras dalyvauja užkulisinėse intrigose. O gal jis tiesiog užmigdė mūsų budrumą ir tapo mūsų didvyriu, užsidėdamas daug pliusų kovoje prieš melamininius indus, valdininkų laisvadienius ir kitus neesminius dalykus?

  • Regis

   Viskas priklauso nuo situacijos. Šiandien prieš rytoj už. Interesai, va kas svarbiausia. Pamatysit pasibaigs prezidento rinkimai ir viskas baigsis. Tai kas dabar vyksta tai tiesiog raumenų rodymas ne daugiau. Anksčiau ar vėliau tiek L.R. supras, kad negali be valdžios palankumo normaliau gyvent, tiek permainų koalicija supras, kad geriau sutarti, o ne kariauti. Ir ne kiek neabejoju, kad visi mes ir net Musė lygiai taip pat elgtųsi.

   • Xerksas

    Švainauskas jau dabar žino, kad be valdžios palankumo, tiksliau, paramos pinigais, jo laikraštukas ir krepšiniukas negali išgyventi. Bet įsišaknijęs Napoleono kompleksas,padaugintas iš pastarojo meto visagalystės neleidžia pripažinti šio fakto.

 • Kad Lietuvos rytas yra tankas, tai pritariu, o kad LTV, abejoju.
  http://uagadugu.blogas.lt/476992/ar-ltv-tankas.html

 • Mindaugas

  Ne, karas paskelbtas ne šiandien. daug ryškesnis salvės skelbiančios karo tarp TS ir LR pradžią buvo paleistos beveik prieš metus – 2008 03 19 kai TS prezidiumas išplatino šį pareiškimą, raginantį atsisakyti savo narius prenumeratos ir iš vis neturėti jokių reikalų ir kontaktų su šiuo leidiniu.
  ___________________________________________________________
  TĖVYNĖS SĄJUNGOS
  PREZIDIUMO
  PAREIŠKIMAS

  Dėl išpuolio prieš demokratiją ir Tėvynės Sąjungą
  2008 m. kovo 19 d.

  “Lietuvos ryte” paskelbtą įžūlią klastotę, metančią dėmę Tėvynės sąjungos vicepirmininkei Rasa Juknevičienei, vertiname kaip šiurkštų išpuolį prieš demokratiją. Tai jau ne pirmas šio dienraščio bandymas susidoroti su asmenimis, kurie nuosekliai priešinasi valstybės griovimui ir užvaldymui.
  Peržengta riba, už kurios laikraštis tampa perkamu įrankiu įvykdyti politinius užsakymus ir visuomenės dezinformavimo priemone.

  Žuvus pulkininkui Vytautui Pociūnui ir Seime pradėjus tyrimą dėl VSD veiksmų, Tėvynės sąjungą ėmė pulti asmenys, išsigandę šio tyrimo ir jų įtakos valstybės valdyme galimo sumažėjimo. Tuo metu turėdami valdomą Valstybės saugumo departamento vadovybę ir juos aptarnaujančią žiniasklaidą, šie asmenys nuolat kurpė ir tebekurpia apgailėtinas šmeižto atakas. Toks buvo bandymas Tėvynės sąjungą sieti su kažkokia teroristine organizacija, vėliau –nenusisekęs bandymas keršyti dėl laikysenos kuriant LEO.LT, o pastarosiomis dienomis – precedento neturinti šmeižto ataka prieš Tėvynės sąjungos pirmininko pavaduotoją Rasą Juknevičienę.

  Prieš penkerius metus Lietuvą sudrebinęs Rolando Pakso skandalas, atvedęs į jo atstatydinimą iš Prezidento pareigų, deja, netapo precedentu politinės sistemos apsivalymui. Atvirkščiai, didžiulę valdžią savo rankose sukaupė šešėlinės grupės, kurios norėdamos išlaikyti ir sustiprinti savo įtaką valstybėje, naudoja itin brutalius ir apgailėtinus metodus – melą, šmeižtą ir kitus nedemokratinėse valstybėse vartojamus politinio veikimo būdus. Joms tarnaujantis dienraštis jau susilygino su tokia šmeižikiška bulvarine spauda kaip “Laisvas laikraštis” ir “Karštas komentaras”. Su šiais leidiniais mes nuosekliai laikomės nuostatos nebendradarbiauti.

  Esame įsitikinę, kad tyčia šmeižianti šešėlines grupuotes aptarnaujanti žiniasklaida yra žodžio ir spaudos laisvės kompromitacija, todėl kviečiame visus Tėvynės sąjungos narius ir rėmėjus nuo šiandien atsisakyti “Lietuvos ryto” prenumeratos ir bendradarbiavimo su juo bet kokiomis formomis.
  Sveikiname Specialiųjų tyrimų tarnybą, kuri rodo vis didesnę brandą kovoje su korupcija valstybės įstaigose, tačiau esame nemaloniai nustebinti dezinformacijos lavina, kuri lydi bene kiekvieną garsesnį specialiųjų tarnybų atliekamą tyrimą.

  Tėvynės Sąjungos
  Pirmininkas Andrius Kubilius

  __________________________________________________________

  Taigi čia tik vienas iš besitesiančių karo mūšių. kas idomiausia – tiek prieš metus skelbiant karą, tiek dabar – konfliktų objektas – visškai tas pats.

 • AudriusX

  Jaučiu nugaros plaukais, kad VSD apskritai turėtų mažiausiai makaluotis viešoje erdvėje su visokiais pasvarstymais, interviukais ar kokio akmens paleidimais į bet kurio politinio veikėjo daržą. Bet Makalauskas, atrodo, apsisprendęs tapti žurnalų Panelė ir Žmonės herojumi – vis pamekenimai, pasilaužymai, tai viena užuomina, tai kita. Nereikia nei gauruotų užsienio letenų…

 • Slyvanosis

  Žvelkit giliau, gerbiamieji. Atakos ir kontratakos prasidėjo dar Landsbergio – Vagnoriaus tandemui vadovaujant TS-LKP (AT – AS kadencijoje), kuomet užsimota rekvizuoti Kompartijos ir komjaunimo turtą, o tuo pačiu ir neaiškiomis aplinkybėmis „gimusią“ UAB „L.R.“. Ir tąkart tuometinis VSD šefas Z.V. dalyvavo santykių aiškinimęsi.
  Nemeilė tarp TS ir LR kaskart suliepsnoja, kai tik TS įkopia į mūsų krašto politikos Juozapinę. Iš Kompartijos „spermos banko“ apsėklintai LR „verslo grupei“ iškyla reali grėsmė gyventi „tik iš algos“. Dar blogiau: aktyvusis Liustracijos komisijos vadas reikalauja viešai paskelbti visų kompartijos aktyvistų vardus ir „obrazdėlius“, kad dori lietuviai nenorėtų su jais turėti reikalų.
  Kraujo nebus daug pralieta. Nulėks viena kita generoliška papacha nuo retėjinčiomis ševeliūromis pasipuošusių galvų, kaip priklauso pagal priešybių kovos ir vienybės dėsnį įtampų lauko centre atsidūrūsiems. O kiti orkestrėlio muzikantai susikeis taburetėmis ir lauks kregždučių migracijos į šiltuosius kraštus (t.y. – opoziciją)…

 • Dalius

  Linkiu, kad Ryto grupė bankrutuotų.

  That would make the World a better place to live.

 • Pingback: AR LTV TANKAS? | uagadugu()