A.Anušausko atsakymas į „Lietuvos ryto“ laiko ženklus

Kadangi nesu iš tų, kurie nutyli akivaizdų melą, norėčiau išsakyti savo nuomonę apie verslo grupės su abreviatūra „LR“ vasario 19 dieną dienraštyje „Lietuvos rytas“ paskelbtas „Laiko ženklų“ tezes: „VSD neįtinka konservatoriams“, „konservatorius P. Malakauskas neatlaiko konservatorių spaudimo ir prezidentui yra asmeniškai pranešęs, kad norėtų palikti savo postą“ bei „ši valstybės paslapties statusą turinti istorija pasiekė „Lietuvos ryto“ žurnalistų ausis“.

Manau, kad VSD yra svarbi institucija, kaip ir svarbūs joje dirbantys žmonės (ir jų vadovai), jų profesionalumas, darbo sąlygos. Čia negalioja „LR“ deklaruojamas principas „patinka-nepatinka“ – svarbu, kad institucija vykdytų jai iškeltus uždavinius ir efektyviai veiktų bet kokiomis sąlygomis. Aš visiškai sutinku su tuo, kad tokio rango pareigūnas kaip P. Malakauskas apie savo pasitraukimą ne tik gali, bet ir turi pranešti viešai.

Bet gal prieš išmetus dezinformacinę „antį” reikėjo surinkti ne tik gandus apie tariamą niekam nepraneštą atsistatydinimą, bet ir tikrą informaciją? Dabar ši „antis“ išskrido, aptaškė „LR“ mundurą, kurį pagal seną šios verslo grupės tradiciją mėginama valyti purvais aptaškant kitus. Todėl visiškai neapgailestaudamas galiu tik pasakyti, kad skelbimas apie „provokacinius Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko A. Anušausko aiškinimus, kad VSD prižiūrėti turi būti įkurtas kažkoks politinis Žvalgybos komitetas“ yra iš piršto laužta ir melaginga, bet, matyt, šiai verslo grupei naudinga provokacija.

Pirmiausia, aš kalbėjau apie ne „kažkokį politinį komitetą“, o apie galimybę galiojančio Vyriausybės įstatymo rėmuose suburti ministrus į laikiną komitetą formuluojantį ir koordinuojantį Valstybės saugumo departamentui skiriamas užduotis strateginiais klausimais. Bet tai būtų vienas iš galimų pačios vyriausybės apsisprendimų – gali būti išnaudotos ir kitos galimybės pasiekti tam pačiam tikslui. Galima apie tai diskutuoti. Mano supratimu, tai turi būti nuolatinis darbas (tegul ir Valstybės gynimo tarybos rėmuose). Juk VSD nėra pati sau užduotis formuluojanti institucija. Tik man, priešingai negu teigiama, niekada neteko kalbėti apie tai, kad tai būtų ne užduočių formulavimo mechanizmas, o „VSD priežiūros politinis komitetas“. „Lietuvos ryto“ apžvalgininkė apsimelavo.

O teiginį, kad „Tėvynės Sąjungoje ne bet kas gali reikšti tokias mintis“, aš galėčiau peradresuoti pačiam „Lietuvos rytui“ – jau kur kur, bet šiame dienraštyje kita nuomonė iš tiesų nepageidaujama. Tėvynės Sąjungoje jau vyksta diskusijos net dėl keturių kandidatų į prezidentus palaikymo, bet žinoma tai jau niekaip netelpa į „LR“ įsivaizdavimą apie Tėvynės sąjungą. Dabar pasirodo Tėvynės sąjunga maskuoja, „kad nori užvaldyti VSD“.

Bet galiu tik konstatuoti, kad „LR“ verslo grupė savo noro paveikti VSD net nemaskuoja. Savo laiku, gaudama informaciją tiesiai iš buvusio VSD vadovo, ši verslo grupė buvo labai patenkinta savo reikšmingumu. Dabar, situacijai pasikeitus, šie nevieši poveikio įrankiai iš šios verslo grupės beveik išslydo. Tad tokią desperaciją, išsiliejusią plačiu dezinformacijos srautu, aš visiškai suprantu. Bet kam tada reikėjo prieš devyniolika metų atsisakyti „Komjaunimo tiesos” pavadinimo?

(7 balsų, vidurkis: 4,14 iš 5)
Loading...
 • donatas

  na, užtektu zmonems nebepirkti leo-ryto, tai ka jis ten raso, butu niekam nebeidomu. uztektu nebepirkti maximose, dingu gal supratimas, kad viesieji pinigai yra ‘svetima kisene’ zmonems.
  taciau taip jau lietuviai iprato (ar buvo ipratinti) – jei laikrastis, tai leo-rytas, jei parduotuve, tai maxima, jei neturi ka veikti – tai akropolis. tuom ir naudojasi keleta grupuociu tai koki pareiguna kompromituoti, tai kokia stambia korupcija maskuoti, tai is riauses skatinti…
  mes patys turime parodyti savo pozicija tokiu ‘verslinyku’ atzvilgiu atsisakydami ju paslaugu ir produktu. tik su elektra kiek sunkoka tai padaryti, vienok :)

 • Dar atmenu laikus, kai LR buvo konservatorių „draugas“ numeris vienas :)

  • Xerksas

   Ne konservatorių apskritai, o Gedimino Vagnoriaus. Landsbergį „LRytas“ be paliovos kaldavo, o štai gerąjį premjerą Bronytė Jonaitytė šlovindavo netgi Šri Lankoje :o) Bet paskui Vagnoriaus premjero poste nebeliko ir visa „LRyto“ meilė konservatoriams išblėso.

 • inf

  Grupei lr siunčiami laiko ženklai. Ar sugebės juos suprasti lr ponai? O VSD pareigūnai?

  Seimo NSGK vadovas vadina juos dezinformatoriais ir komjaunuoliais. Gal jau laikas apsilankyti pas lr leidėjus VSD pareigūnams? Ar Girniaus įtaka didesnė ir jam parodyti dėmesį yra svarbiau?

 • nonsense

  Net pamirses buvau apie Sri Lankos ryta :) Kokia pasirodo trumpa atmintis :)
  Prisimenu kitus Sri Lankos – Kaumjaunimo – Maximos ryto bajerius, ypac viena, po kurio iki tol buves naivus skaitytojas supratau kad ten kazkas ne taip.
  Jei dar pamenat turejo sis laikrastukas krepsinio kluba, tiesa sakant ir dabar jis turi krepsinio kluba, bet cia jau antrasis. Kai buvo pirmasis krepsinio klubas, jo buhalterija isdryso ar tai mokesciu inspekcija ar tai kita valdiska tarnyba patikrinti. Ir rado, kad pasirasyti kontraktai su krepsininkais, tiksliau sumos juose ko tai nesutampa su buhalterija, kas paprasciausiai reiskia mokesciu slepima. Buvo iskelta byla ir ja tirti paskirtas prokuroras Betingis. Na ir prasidejo – puse ar tai net metus apie Betingi buvo galima pasiskaityti idomiausiu istoriju Sri Lankos – Komjaunimo Ryte. Manau kai kuriu jis net pats nezinojo iki tol. Ir ka gi, tai dave rezultatu – byla nutraukta – pirmasis krepsinio klubas likviduojamas – ikuriamas antrasis, o Betingis issiunciamas i Kauna. O per ta visa sio chameleonisko ryto isteriska kompanija buvo ispausdintas eilinis straipsnelis keikiantis ta valdiska institucija isdrysusia patikrinti pirmojo krepsinio klubo buhalterija. Deja interneto skaitytojai kazko nepatikejo sio …Ryto verkslenimais ir komentaruose juos pasmerke. Teisybes delei buvo keli, t.y. kokie 5% kurie palaike …Ryto pozicija. Ir ka jus manot, rytojaus diena tas laikrastis ispausdina TIK tuos 5% komentaru ginanciu …Ryta. Apie kitus 95% kazko pamirstama pamineti.
  Nuo tada ir galutinai isgaravo mano naivumas apie sio laikrascio objektyvuma.

 • austras

  Asmeniskai man nei Lietuvos rytas, nei Konservatoriu partija nekelia jokio pasitikejimo. Eilinis pasidrabstymas, klanu kova ir tiek. Vieni geresni gyvenima isivaizduoja prastumdami savus i atitinkamus postus, o kiti geresni gyvenima isivaizduoja nuversdami tuos, kurie stumia dabar, ir grazindami tuos, kurie jau buvo…

 • max

  dabar Vaianauskas tikriausiai iš įpratimo galvoja , kad „užvers“ Anušauską. Naivuolis, net nesupranta , kad jo šutvės laikas negrįžtamai baigėsi.Kaip ir Ryžo.

 • Valentinas

  Šiaip jau skystokas Anušausko atsakymas į LR insinuacijas. Pasitenkino tik pasakymu, kad nesiūlė kurti žvalgybos komiteto. Visa kita – tiesiog parašymas „patys durniai“.

 • LR – piktų, pagiežingų, paranojiškų žmonių sambūris, savo šlykštų būdą ryškiai demonstruojantis tuo metu, kai kas nors pamato jų nusikalstamą veiklą (afera su pajamų slėpimu krepšinio klube, kiti su privatizacija susiję reikalai), ar šiaip kai nutrūksta lengvų lėšų srautai, kai nepalanki politinė valdžia, kai savo kelyje pamato rimtus varžovus, o ne kokius pastumdėlius. Tikiuosi, kad valdančioji koalicija savo darbą padarys – „Komjaunimo tiesa“ turės keistis, tai neišvengiama, tiesiog atėjo kiti laikai, „Lotynų Amerikos“ jau laikmetis baigiasi …

 • Bendravardis:)

  Kalbant apie „Lietuvos rytą“, jau nervina jo daroma įtaka visuomenei. Seniai žinoma/įtariama/tyliai kalbama, kad šis laikraštis sėkmingai naudojasi(beje, sėkmingiau nei koks kitas) spaudimu valstybinėms institucijoms, viešiesiems asmenims etc. Kartais atrodo, kad reikia lenktis visam VP marketui ir jo padaliniams, kad tik tavęs nesuvalgytų…
  Deja, tai tesis tol, kol nebus daugiau žurnalistų kaip p. Artūras Račas. Visi kalba, kad reikia skaidrios žiniasklaidos, bet daro tik keli.
  P.S. Baigus mokyklą, teko padirbėti sandėlio darbuotoju(liaudiškai gruščiku) Maximoje. Tai tam sandėly radau propagandinį laikraštuką darbuotojams, kuris vadinosi(jei neklystu) „Maxima savaitė“. Gal ir „LR“ taip pasivadins kada nors:)
  P.P.S. Pone Račai, tikiuosi, kad ir toliau bent tinklaraščiuose „kalsit į klyną“:)

 • dimes

  Anušauskai, galėjote geriau ,,Lietuvos rytui“ duoti atkirtį į jo skleidžiamas antis ir jų daromą poveikį.

  Štai ,,Kauno dienoje“ senų dienų rašoma:
  ,,Prezidentas V.Adamkus juto dienraščio “Lietuvos rytas” spaudimą. Taip iš Seimo tribūnos pareiškė generalinis prokuroras A.Klimavičius

  Dėl šio spaudimo beveik prieš dvejus metus savo postą buvo priverstas palikti tuometinis generalinio prokuroro pavaduotojas Kęstutis Betingis. Prokuratūros vadovas Antanas Klimavičius buvo priverstas prisiminti šią nemalonią istoriją, kai Seimo narių grupė pakvietė jį atsakyti į klausimus, susijusius su bendrovės “Lietuvos rytas” veikla.“

 • dimes

  ,,Byla neperspektyvi

  Seimo nariai Petras Gražulis, Julius Veselka ir Algimantas Matulevičius generaliniam prokurorui iš anksto pateikė klausimus, į kuriuos A.Klimavičius atsakinėjo apie pusvalandį.

  Parlamentarai domėjosi apie tyrimų dėl krepšinio komandos “Rytas” mokesčių nemokėjimo ir krepšinio arenos “Ledo rūmai” privatizavimo eigą, o taip pat apie aplinkybes, kuriomis generalinio prokuroro pavaduotojas K.Betingis, kuravęs tyrimus, buvo pažemintas pareigose ir išsiųstas vadovauti Kauno apygardos prokuratūrai. Šie tyrimai buvo pradėti daugiau nei prieš porą metų. A.Klimavičius informavo, kad mokesčių nemokėjimo byla nėra nutraukta, tačiau ji vargu ar yra perspektyvi. Generalinio prokuroro teigimu, iš revizijos dokumentų matyti, kad krepšinio klubas valstybei skolingas daugiau nei 30 tūkst. litų mokesčių ir per 60 tūkst. litų delspinigių.

  “Tik praėjusį rudenį buvo gautos revizijų medžiagos. Byla nenutraukta, tačiau mokesčių išieškojimas ir administravimas yra Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) reikalas. Baudžiamoji atsakomybė gali atsirasti tik tada, kai VMI mokesčių nemokantį subjektą raštu įspėja ir nurodo, kiek jis mokesčių turi sumokėti. Tokio rašto aš byloje nemačiau. Taigi baudžiamoji atsakomybė labai problemiška, nors baudžiamoji byla ir nenutraukta”, – iš Seimo tribūnos sakė A.Klimavičius. „

 • dimes

  Pasitraukė iš proceso

  Tyrimas dėl “Ledo rūmų”, kuriuos įsigijo bendrovė “Lietuvos rytas”, privatizavimo baigėsi be rezultatų. Pasak A.Klimavičiaus, dėl šios istorijos net nebuvo baudžiamosios bylos, o tik patikrinimo medžiaga.

  “Generalinės prokuratūros Civilinių bylų skyrius pagal šią patikrinimo medžiagą teismui pateikė ieškinį dėl turto restitucijos. Iš pradžių pirmoji instancija tą ieškinį pripažino nepagrįstu, nes neva prokuroras viršijo savo įgaliojimus, imdamasis ginti ne tos srities objektą, tai yra ne viešąjį, o privataus kapitalo interesą. Paskui Apeliacinis teismas pripažino, kad ieškinys pagrįstas, teisėtas ir grąžino nagrinėti į apygardos teismą iš esmės”, – priminė generalinis prokuroras.

  Tačiau po kurio laiko Generalinė prokuratūra nusprendė pasitraukti iš proceso ir atsisakė savo kaip ieškovo atstovo vaidmens.

  “Kodėl taip buvo padaryta? Visų pirma, ieškovas yra profsąjungų fondas. Jeigu profsąjungų fondas neieško, nenori – tai kam mes tada atstovaujame”, – klausė A.Klimavičius.

 • dimes

  Prezidentas nepritarė kandidatūrai

  Generalinis prokuroras vakar teigė, kad dėl prokuratūros vykdomų tyrimų, susijusių su bendrovės “Lietuvos rytas” veikla, jis beveik visus 2002-uosius jautė to paties pavadinimo dienraščio spaudimą.

  “Lietuvos rytas” spaudė mus ir Prezidentą, o Prezidento atoveiksmis vėlgi kliuvo mums, – sakė A.Klimavičius. – 2002 metais nuo vasario iki gruodžio pabaigos dienraščio redakcijos skiltyje “Laiko ženklai” bent kas trečiame numeryje buvo dergiama prokuratūra, aš asmeniškai ir Betingis. Dėl to dergimo Prezidentas buvo labai susirūpinęs ir sakė man: daryk ką nors, generalini prokurore, kad šito nebūtų, kad šita istorija baigtųsi. Aš manau, kad ir Prezidentui buvo daromas spaudimas, aš mačiau, koks jis buvo susirūpinęs”.

  2002 metų balandį A.Klimavičius pagal naująjį Prokuratūros įstatymą V.Adamkui pateikė Vaidos Urmonaitės, kaip naujos kandidatės į generalinio prokuroro pavaduotojo vietą, kandidatūrą. Tuomet V.Adamkus paprašė, kad A.Klimavičius pagal naujo įstatymo nustatytą tvarką pateiktų ir K.Betingio kandidatūrą, nors šis pavaduotoju dirbo dar nuo 1997 metų. A.Klimavičiaus teikimui dėl K.Betingio kandidatūros Prezidentas nepritarė ir pagrindinį to meto “Lietuvos ryto” priešą teko “ištremti” į Kauną.

  Prieš dvejus metus patyrusi pralaimėjimą kovojant su “Lietuvos rytu” Generalinė prokuratūra kreipėsi dėl dienraščio rašinių į Žurnalistų ir leidėjų etikos komisiją. Iš komisijos, pasak A.Klimavičiaus, buvo gautos išvados, kad bendrovė “Lietuvos rytas”, tendencingai naudodamasi leidėjo galimybėmis, gina savo turtinius interesus.