„Kolekcionierė“ – lietuviškas kinas dar nemirė?

Nieko nesuprantu apie vynus – kurių metų, kurio regiono geriausias. Rūšiuoju juos labai paprastai: skanus arba neskanus.

Nesu kino meno specialistas, todėl ir filmus skirstau panašiai.

Lietuviškus filmus pastaruju metu skirstyti būdavo sunku, vienu metu jau buvau visiškai praradęs viltį, atrodo, kad net esu išsitaręs, kad gal jau geriau būtų, kad niekas ir nebebandytų. Juk slidinėti irgi nemokam, futbolą taip pat žaidžiam ne kaip, bet juk ne visi turi ir tokias krepšinio komandas…

Tokia nuotaika ypač buvo apėmusi po „Nuodėmės užkalbėjimo“, kuriame buvo sudėta viskas, ką turime blogiausio. Jurgos ten nė užuominos nebuvo, nors filmas neva buvo skirtas jai.

Ir nors prieš tai buvo „Dievų miškas“, optimizmo nebuvo.

Todėl labai atsargiai ėjau į „Kolekcionierę“. Ačiū Rasai. Ir išėjęs pakeičiau nuomonę: dar ne viskas prarasta.

Prisimenant vynus, filmus (o taip pat ir spektaklius) skirstau panašiai: ar jis išėjus iš kino salės priverčia galvoti apie ką nors, ar sukelia kokių nors minčių, ar tiesiog išnyksta užsidegus šviesoms.

„Kolekcionierė“ neišnyksta. Jau praėjo kelios valandos, o vis dar ieškau atsakymo: kodėl kartais kolekcionuojame emocijas (tiesas, nuomones ir t.t) bet jų nerodome, kodėl laikome jas progoms, televizijų ekranams, o ne dalinamės.

Šiek tiek pažįstu Gabiją ir buvau labai nustebintas jos vaidyba. Nesitikėjau. Ir kai žiūrėjau, tikėjau. Jei būtų buvęs spektaklis, būčiau garsiai plojęs. Mano profanišku supratimu, ji ten puiki.

Pats filmas, žinoma, šiek tiek „lietuviškas“ – nežnau kodėl, bet patinka daugumai lietuvių džiaugtis savo depresijomis ir savo liūdesiu (dėl to niekaip neįsivaizduoju lietuviškos komedijos).

Tačiau priešingai nei „Nuodėmės užkalbėjime“, nuogo kūno beveik nėra visai, o erotika įtikinama, personažų nedaug ir jie visi savo vietoje (na gal tik Gailės sesuo išsiskiria dirbtine vaidyba).

Žodžiu, verta. Nueikite būtinai. Nors rodo tik „Skalvijoje“. Nes jis ne visai „lietuviškas“, tačiau įrodo, kad galime ir tai.

Jei nepatiks filmo idėja, bent jau pmatysite, kaip vaidina G.Ryškuvienė. Verta.

  

(6 balsų, vidurkis: 3,67 iš 5)
Loading...