Kiek Lietuvoje TV žiūrovų?

Iš LNK pranešimo spaudai:

Preliminariais TNS Gallup duomenimis, LNK rinkimų laidą „Lietuvos sprendimas“, kurią rengė jungtinės LNK Žinių tarnybos ir „Auksinės savaitės blykstės“ pajėgos, žiūrėjo beveik 1.3 milijono žiūrovų.

Preliminarus „Lietuvos sprendimo“ reitingas – 11.1 procento, tuo tarpu TV3 laidos „Puikusis pasirinkimas“ – 5.5 procento, LTV specialios laidos– 5 proc., BTV „Lietuvos prezidento rinkimų 2009“ – 3.3 procento, „Lietuvos ryto“ televizijos „Rinkimų 2009“ – 1,6 procento.

Man du paprasti klausimai kilo: kiek Lietuvoje yra iš viso TV žiūrovų ir ką reiškia žodis „reitingas“?

(4 balsų, vidurkis: 4,50 iš 5)
Loading...
 • Privertė nusišypsoti:)

 • Tomas

  Teko vakar vakare paspaudyti televizijos pultelį, būtų juokinga jei nebūtų graudu, kad turinio prasme bent jau man asmeniškai reitingai būtų beveik atvirkštiniai. Pirmą vietą tikrai skirčiau BTV už nuomonių įvairovę ir įdomiausias diskusijas. Ir paskutines vietas žinoma TV3 ir LNK už cirką be klounų…

 • tai 1.3 milijono kurie ziurejo yra ir tie kurie browsino su pulteliu tarp LTV, LNK, TV3, BTV ir LR TV :)

 • Arminas Boguševičius

  Seip laksciau per visus kanalus analizavusius rinkimus. Dabar gaunas esu 5 ziurovai.

 • WU

  Na nežinau ar galima matuoti vadinamu reitingu, nes tam turi būti sistema. Ar Lietuvoje tokia yra? Vargu.. Pvz amerikoje yra tokia kompanija, kuri skaičiuoja reitingus – Nielsen ratings. Plačiau apie ją http://en.wikipedia.org/wiki/Nielsen_Ratings . Kiek žinau ten vienas reitingo taškas yra apie milijonas žiūrovu. Aišku pas mus reiktų keisti mąstelį.
  Dėl klausimo, kiek Lietuvoje TV žiūrovų, manyčiau tikrai, kad labai daug nuo 3,4 mln žmonių – dabar net vaikai auklėjami televizoriaus. Aišku, keista, kad LNK žiūrėjo tiek daug.. Nenustebčiau, kad daugiausiai žiūrėjo būtent ją, nes ji labiausiai tiko eiliniam žiūrovui, taigi Saulėnas ir tas diedukas išsidirbinėjantys visiems patinka. Programa tiko ir vaikams ir mažai politika besidomintiems suaugusiems. Man asmeniškai, labiausiai patiko BTV paruošta rinkiminė laida, pastoviai junginėjau tarp jos ir LRT. Deja, bet šios diskusijos, turinčios rimtesnį turinį, statitiniam rinėjui neįdomios. Todėl ir turėjom tokius kandidatus į prezidentus ir nepilnavertę rinkiminę kampaniją. Kaip visada apkaltinau apačia :) Problema, slypi liaudyje..

 • Mantas

  o as lnk, kaip nekeista, isvis neziurejau. tv3 irgi.

 • Jonas

  O geriausiai pasirengę ir įdomiausi buvo Lrytas ir BTV. Keista, kad jų reitingai stabiliai kasdieniai. Gal tyrė prieš dieną?

 • Orka

  Aš irgi per kanalus ėjau. Tik tv3 neįjungiqau nei kart. Tai aš, išeina, esu 4 žiūrovai.
  Be to dar vis prilėkdavau prie kompo, laukiau gal ką Artūras parašys. :)

 • nerijus

  BTV ir Lrytas. „gaudžiau“ Ą.Račą per kanalus. Kaip ir Orka, vis pribėgdavu pasižiūrėti, ką rašo A.R.

  Tik Jakilaičiui, atsisveikinant išsprūdo LNK, net spjaudytis pradėjo :) Privertė nusišypsoti :)
  Matyt, nostalgija žmogui :)

 • nerijus

  Ar čia rinkimai paveikė, nes nei radija „švariai“ negroja, nei TV rodo ir taip jau nuo ryto :)

 • nerijus

  Kaip laida, „Savaitės blykstė“ viskuom lenkia „Puikusis šou“. Šapras apart keiksmų ir nusikalbėjimo- nieko nebesugeba. TV3 laida dzin, vienintelė, kur dar įdomiai pateikiamos anekdotinės situacijos, o ypač Karolukas :)

 • aiskinu

  1 mln 300 tukst. yra vadinamasis reach,skaicius, nurodantis, kiek zmoniu bent 1 minute paziurejo ta laida ar kanala.

  Reah yra didesnis skaicius, negu vidutine auditorija, kuri gaunama skaiciuojant reitingu procentus.

  1 reitingo procentas yra apie 35 tukst. zmoniu

 • nonsense

  Na jei perejimas per kanala yra ziurejimas, tai iseit kad ir as ziurejau LNK ir TV3. Bet jei vis tik skaiciuotu, kad ziurejimas tai toks, kai pasiziuri kanala dagiau nei 5 sek. tai nebepatekciau i tuos 1,3 mln. „laiminguju“.

  O BTV nustebino geraja prasme. Nors paprastai jie transliuoja koki tai rusiska brieda, bet si ju laida buvo idomi.

 • Juozas

  Įdomus faktas, nežinojau, kas kažkas žiūri tas bajaristų laidas, gal ir aš pažiūrėsiu per kitus rinkimus, jeigu tuometu BTV nieko nerodys.

 • Vaidas

  Taip pritariu BTV tikrai nustebino labai gera laida su placiu ivairaus plauko nemusisnekanciais ap=valgininkais :)

 • Iliuminatas

  Gal kas gali man paaiškinti laidų žiūrimumo reitingo nustatymo mechanizmą?

 • A.Z.

  Nustebino valstybinė TV, laidą baigus 23 val., kai dar buvo neaišku, ar įvyko rinkimai. Keistai pasirodė, nes komercinės rodė gerokai ilgiau.

 • bang

  http://www.mediamart.lt/žiniasklaidosplanavimorodikliai
  Suprantu, kad nepadės, bet tiesiog bendram išsilavinimui – kad kitą kartą nejuokintumėt rimtos auditorijos, kaip su statistika (vartojimo krepšelio :)

  • bang, tamsta beviltiškas ir labai įžeidus… bet nieko – suaugsite laikui bėgant. Ir gal pradėsite skaityti tai, kas parašyta, o ne tai, ką norite pamatyti.

   Ir du kartus to paties nereikia kartoti – čia besilankantys žmonės iš pirmo karto sugeba perskaityti

   • austras

    Nenusiminkit, žodžiu „beviltiškas“ savo tinklapio komentatorius Račas apdovanoja tik visiško Žalgirio pralaimėjimo proga. Paprastai jis tokių žodžių nevartoja.. :)

   • bang

    Tik pateikiau jums jūsų citatą. Laikote įžeidžia ? Turbūt netyčiom perimu stilių, kuris man nepatinka :)
    Kodėl du kartai, forumuose besilankantys žmonės ir taip supranta.

 • WU

  Ar kas nors dabar žiūrit LRT? Kaip jums diskusija? :)

  • WU, diskusija nuostabi. O M.Subelis – genialus.

   • WU

    Man tai dabar tikrai juokinga yra žiūrėti :)) Bet aš nenoriu nė vieno jų EP matyt. O kaip čia su l. astra ar ji nebuvo per Seimo rinkimus S.Buškevičiaus partijoje ar dabar jau dar vieną naują kažkokia sukūrė ar perėjo? O tas Subelis, tai tas barzdočius kur rėkauja? Nepamenu kada paskutinį kartą tokį žemą lygi mačiau..

  • Mačiau, kilo klausimas „Jei žinau kiek ES yra oficialių kalbų, o kandidatai į EP, ne – gal jau reikėtų balotiruotis kitai kadencijai?“ :D o šiaip visai gera laida norintiems pasitikrint žinias apie ES, švietėjiška tokia sakyčiau :)

   • WU

    Na nelabai, bent jau iš teisinės pusės.. Kalba apie privalomąjį referendumą, kuris buvo patariamasis.. Kalba apie EP leidžiamus įstatymus“ jis jų irgi neleidžia.. Ir šiaip nelabai supranta, kas yra direktyva…

    • Diskusija būtų žiauriai nyki, jeigu ne Ritos stand-up intarpai :) Suprantu, kad jie netiktų rimtiems TV debatams, ale kaip išlaikyti rimtą išraišką ir remarkas to konceptualaus briedo metu? :)
     Jeigu EP nebūtų visiškai ore pakibęs darinys, tikrai išgyvenčiau dėl to, ką ten siunčiame.
     Antra vertus, Alexander Stubbas pabuvo EP vienu iš aktyviausiu MEP, žiū, dabar kokią politiką daro ir kokiu autoritetu žaidžia. Ne pagal Suomijos mąstelį…

     • WU

      Aidai, dabar pagal susiklosčiusius čia papročius, turėčiau numesti repliką apie jūsų stand-up’ą :)))

     • Suvalgysiu :) Juokingiau nei šitie ponai nei vienam iš HK rezidentų nepavyks :D

    • Tiesa, tai tebuvo klaidingas pirmasis įspūdis įsijungus laidą.

 • nerijus

  Kandidatai į EP nariai kalba tokiomis temomis, kurios neaktualios EP. Visiškai.
  Miliūtė „tėškė“- baikit „bumbėti“. Gan, sakyčiau, žurnalistiška? Miliūtė- savo stichijoje :)

  • WU

   Nerijau, vakar buvo galima reikšti jai pastabas, bet pažiūrėk, kas ten dabar sėdi? Ką jai reikia sakyti? Ten net žmoniškai kalbėti niekas nemoka..

   • nerijus

    Miliūtė man ne autoritetas ir nėra iš tų žurnalistų, kuri turi teisę „nešioti“ žurnalisto vardą ( žinoma, ne man tai spręsti, bet čia mano nuomonė ).
    Taip. Sutinku, kad auditorija nieko nenusimano apie EP. Visiškai nepasiruošę. Kalba vien lozungais: spręsime, tvarkysime, mes nenorime.., mes norime.., mes negalime.., deklaruojame ir pan., apie LEO, dujas. Apie tai, ko iš vis nesprendžia EP.

 • Dalyvis

  Artūrai, suskelk svarią nuomonę, ar turėjo teisę LNK paviešinti Adamkaus balsavimo biuletenį (šiuo konkrečiu atveju). Ir kaip pats vertini Prezidento pasirinkimą. Jeigu Adamkus už konsolidaciją, kaip jis įsivaizduotų prezidento socdemo Butkevičiaus ir konservatoriaus Kubiliaus vyriausybės bendradarbiavimą?

  • nerijus

   Kodėl neviešinti, jei akivaizdžiai parodoma? Žurnalistai dirba savo darbą, o žmogui, tokiam kaip prezidentas, reikia žinoti, kad biuletenį galima ir perlenkti :)

   Ne vien LNK paviešino :)

   Gal buvo toks tikslas ( V.Adamkaus? )? Jis to nepasakys.

 • rutulelis

  galiu pabandyt atsakyt, kas tas yra reitingas. pabandysiu trumpai, bet nezinau ar iseis. :)
  Reitingai TV matuojami GRP (Gross rate point). 1 GRP=1% Bendrosios auditorijos. TV tyrimu imtis – nuo 7 metu iki…. preliminariai skaiciuojant – apie 3,2 mln. Tai 1 GRP butu 1% nuo bendrosios auditorijos= apie 32000 zmoniu. Tai jei sakoma, kad reitingas 10%, vadinasi tuo metu ziurejo apie 320000 zmoniu.
  Cia buvo apie reitingus. toliau del to, kad zmogus maigo per kanalus. TNS tyrimu imtis – 1000 zmoniu, kuriu demografija paskirstyta taip, kad atspindetu visos lietuvos. (jei aiskinciau, kodel tik tukstantis, reiketu poros lapu). Tu zmoniu namu pultuose yra imontuosi spec. prietaisai vadinami TV metrais. Sie TV metrai yra suristi su atskira sistema, kuri klikinimus fiksuoja sekundes tikslumu. taip kad, kai yra sakoma, kad viena ar kita laida surinko tam tik GRP kieki – paklaida siu tyrimu turbut nesiekia ir 0,01%.

  • Iliuminatas

   Įdomu kokią įtaką turi tiriamajam, kai jis žino, kad kiekvienas veiksmas su nuotolinio valdymo pulteliu yra fiksuojamas :) arba tyrėjui, kai pasakoma, kad vienų respondentų svoris turi būti didesnis, nei kitų, kad užsakovas būtų patenkintas ;)

 • rutulelis

  na, kokia itaka yra tiriamajam – as nzn. greiciausiai yra nebekreipiama demesio. bet tyrejui niekas nieko nenurodineja ir serveriuose duomenu neperdarineja. kitas dalykas, kokiu kampu tie duomenys pateikti, kad uzsakovas butu patenkinas :)) tai viena. o antra – pateikimo kampas priklauso nuo imones, kuri turi galimybes tuos duomenis apdoroti ir vartyti, saziningumo.

 • rutulelis

  Beje, del Arturo klausimo, kiek is viso Lietuvoje yra TV ziurovu. Daug :) Jei imtis nuo 7 iki…, o per menesi didysis TV kanalas gali pasiekti apie 91-92% visos auditorijos, tai… toliau patys susiskaiciuokit :))

 • Pingback: Research of the main media players of a selected media market — Lithuanian Media System()