Kazimiera ir Gediminas: obuolys nuo obels…

Stebitės, kad žemės ūkio ministrė Kazimiera Prunskienė, Lietuvos spaudą pastaraisiais metais užvertusi savo abrozdėliais išvengė interpeliacijos Seime?

Nesuprantate, kodėl Tautos išrinktieji, nuolat kalbantys apie skaidrumą ir kovą su korupciją, bei pripažindami, kad reklamuotis už valstybės pinigus nėra gražu, vis tiek balsavo už tai, kad ministrė ir toliau reklamuoti savo reprezentacinius kostiumėlius laikraščių puslapiuose?

Atsakysiu: kokie tėvai, tokie ir vaikai. Neaišku? Tada pasakysiu kitaip: ministrė tiesiog seka pavyzdžiu, kurį jai rodo jos tiesioginis viršininkas – premjeras Gediminas Kirkilas. Prisimenant garsiąją frazę – ministrė čia niekuo dėta, dėl visko kalta aplinka.

O ar norite sužinoti, į kokią valstybę kitų metų rugpjūčio mėnesio antroje pusėje su darbo arba pusiau darbo vizitu tikriausiai vyks premjeras Gediminas Kirkilas, jei jam neteks šį lapkritį atsistatydinti dėl pablogėjusio Lietuvos korupcijos indekso?

Nesu labai geras orakulas, tačiau esu beveik įsitikinęs, kad premjeras kitą vasarą panorės pasisemti patirties Kinijoje – pavyzdžiui, sužinoti, kaip ten skatinamos užsienio investicijos, kaip sprendžiamos gimstamumo ar spaudos laisvės problemos. Gali būti, kad oficialioje delegacijoje bus ir keletas ministrų, įskaitant Kazimierą, kuri, atsižvelgiant į pokyčius susijusius su globaliniu atšilimu, galėtų, pavyzdžiui, perimti ryžių auginimo patirtį.

Gali būti, kad į Kiniją tuo pačiu metu vyks ir prezidentas Valdas Adamkus, pavyzdžiui, aptarti naujosios Europos Sąjungos sutarties, santykius su Rusija ar Kaukazo šalimis. Arba – dvigubos pilietybės problemų.

Na, o sutvarkę visus valstybės reikalus, jie visi dar tikriausiai suspės pasirgti už Lietuvos krepšinio rinktinę ar disko metiką Virgilijų Alekną, kurie tuo metu – koks sutapimas – varžysis Pekino olimpinėse žaidynėse.

Nes mūsų premjerui ir prezidentui, kurie labai myli krepšinį, nuolat sekasi.

Pamenate, premjerui pernai rudenį pavyko nuvykti į Japoniją kaip tik tuo metu, kai ten vyko krepšinio pasaulio čempionatas, o prezidentas metais anksčiau turėjo skubiai nuvykti į Briuselį susitikti su komisare Dalia Grybauskaite. O ji kaip tyčia turėjo atliekamą bilietą į visai netoli Briuselio esančiame Šarlerua mieste vykusias ULEB taurės turnyro finalo rungtynes tarp “Lietuvos ryto” ir Kozanio “Makedonikos” komandų.

Tiesa, pernai buvo kalbama, kad pasivažinėjimą į Japoniją buvo suplanavęs dar G.Kirkilo pirmtakas, visų premjerų premjeras Algirdas. Tačiau nesulaukė ir bilietai į krepšinio rungtynes pagal pavedėjimo teisę atiteko jo įpėdiniui.

Šiandien būtų galima tuo abejoti, nes “darbo” vizitą į Ispaniją premjeras tikrai planavo pats. Duodamas interviu Lietuvos radijui G.Kirkilas net neslėpė, kad jis specialiai planavo savo kelionę į Ispaniją taip, kad galėtų aplankyti krepšinio rungtynes. Nes, matote, “labai svarbu paremti mūsų krepšininkus”. O jų sėkmė labai svarbi dėl būsimos olimpiados Pekine.

Tiesiog stulbinantis interesų sutapimas – Lietuvos krepšininkai nori į Pekiną, G.Kirkilas – taip pat.

Skirtumas tik tas, kad milijonus uždirbantys krepšininkai aukoja savo atostogas tam, kad už dyką galėtų atstovauti savo šaliai, o premjeras pasiima atostogų ir už valstybės lėšas skrenda pramogauti. Užuot pasiėmęs atostogų, ir už savus nusipirkęs bilietą į lėktuvą ir į rungtynes.

Blogiausia, kad G.Kirkilas net nebando slėpti, jog naudojasi tarnybine padėtimi, bet bando tokius veiksmus pateikti kaip savo įžvalgą ir rūpestį Lietuvos krepšiniu.

Šia prasme jis gerokai įžūlesnis už interpeliacijos išvengusią Kazimierą, kuri bent bandė suvaidinti, jog nieko nežinojo apie reklamą laikraščiuose ir dėl visko kaltino pačią žiniasklaidą, kuri kažkodėl labai norėjo prie kiekvieno straipsnelio apie žemės ūkį prikabinti ministrės portretą.

Todėl gal ir teisūs buvo Seimo nariai , nusprendę balsuoti prieš ministrės atstatydinimą – taip bent jau davė suprasti, kad Lietuvoje bent jau šiokia tokia demokratija egzistuoja – lovys yra atviras visiems prie jo prieina, o ne tik išrinktiesiems.

O kalbant apie premjero deklaruojamą meilę ir rūpestį krepšiniui, jis turi puikią progą ją pademonstruoti darbais, o ne žodžiais: galėtų ateitį į trečiadienio rungtynes su slovėnais apsibintavęs galvą.

Taip bent parodytų, jog jam rūpi ne tik esantys prie lovio ar dujų vamzdžio, bet ir visi kiti, įskaitant ir svetimų politikų daužomus bananais.

(Dar neįvertinta)
Loading...