Krymas XIII: vietos stebuklai

Krymo gyventojai rinko 7 Krymo stebuklus. Visų negirdėjau, bet gerai pamenu, kad laureatu tapo Ai-Petri kalnas, po jo sekė Botanikos sodas ir Kregždutės lizdas (tai tokia pilaitė ant skardžio netoli Jaltos).

 

Visus tris jau aplankėme…

 

Dar buvo, berods “Džur-Džur” krioklys, Karadago kalnai ir dar kažkas.

 

Šiandien dar važiuosime prie Džemetri kalnų – ten kur vadinamasis Vaiduoklių slėnis ir programa kaip ir bus baigta.

 

Nežinau, kaip ten vaiduokliai, bet iki šiol man bene didžiausią įspūdį paliko 3 dalykai: Karadago kalnai, kelias į Ai-Petri ir rytas Gurzufe.

 

Kalbant apie pastarąjį, vaizdelis toks: eini apie 6 valandą ryto, jau šviesu, bet galima kvėpuoti be kondicionieriaus (kas nelabai dažnai čia šiuo metų laiku pasitaiko) ir matai, kaip plaunama krantinė. Moterys ir vyrai pasidaliję ją sektoriais ir plauna kaip grindis namuose.

 

Tos krantinės ilgis – tikriausiai kokie 600-800 metrų, plotis – apie 3. Ji tokiomis į marmurą panašiomis plytomis grįsta – tokiomis pilkomis ir blizgančiomis.

 

Įsivaizduojate kiek reikia darbo?

 

Kažką panašaus prieš keletą metų esu matęs Kinijoje, kur 30 žmonių kasdavo duobes ir kibirėliais nešiodavo skiedinį statybose į kažkelintą namo aukštą. Ten tai buvo suprantama – rekia maksimaliai panaudoti turimą darbo jėgą, jei nėra lėšų investicijoms.

 

Tačiau Ukrainoje…, kur automobilio stovėjimas kainuoja 10 litų, o kava kavnėje prie Kregždutės lizdo – brangiau už tris (vsai padorius) blynelius su varške ir razinomis?…

 

Kažkas dar vis ne taip čia….

 

P.S. O prie Krymo strebuklų dar reikėtų priskirti babytes baltais chalatais sėdinčias prie įėjimų į Gurzufo centre esančius pliažus. Prieš jas ant stalų padėtos tokios medinės dėžutės su daug skyrelių, į kurias turi įdėti savo sanatorinę knygutę.

 

Jei tokios neturi, eik toliau – į patį “marmurinės” krantinės dalį, ten pliažai visiems, kurie neturi kelialapio, o reiškia – ir sanatorinės knygutės. O ten – nei pavėsinių, nei medinių gultų.

 

Kryme būti ligoniu gerai.

(3 balsų, vidurkis: 3,67 iš 5)
Loading...
 • Anonimas

  Grįžau iš Krymo Rugpjūčio 11 d., gyvenome ir Koktebelyje, ir Sudake, o galiausiai tokiame nedideliame kaime netoli Svastopolio — Peščianoje.
  Jeigu dar gyvenate Koktebelyje arba Kurornoje, siūlau nuvažiuoti į Feodosija ir Kėrčę, į Sudaką galima važiuoti tik dėl Genujos tvirtovės, daugiau ten nieko ypatingo.

  Karadagas tikrai labai įspūdingas deja, pasivaikščioti ten neteko, nors bandžiau praeiti iš Koktebelio pusės… nepraleido, tad teko apsiriboti kelione laivu.

  Patariu dar Alupkoje aplankyti Voroncovo rūmus ir sodą, dar įdomu Sevastopolyje, Balaklavoje ir Bahčisarajuje. Labai norėjau patekti į observatoriją ant Ai Petri kalno, bet šiemet nepavyko.

  Beje, Novyj Svete dar yra Galicino kelias ir Šampano gamykla (su degustacija) — vienas iš ryškiausiu prisiminimų :-)

  O vietinio pilstomo vyno gerti nesiūlyčiau, neaiško iš ko jį gaminą. Geriau nusipirkti parduotuvėje, keliomis grivnomis brangiau, bet patikimaiu :-), dar Koktebelio konjakas (5*) visai neblogas.

 • Anonimas

  kalnai is tikruju vadinas DEMERDŽI