A.Kubilius teleportuojasi

„Lietuvos ryto“ žurnalistė Akvilė Adomaitytė šiandien praneša apie Vilniuje prasidėjusį ir tris dienas truksiantį didžiausią Baltijos šalyse gyvybės mokslų forumą:

Gyvybės mokslų forumą Vilniuje atidarė A. Kubilius

…Oficialioje atidarymo kalboje Lietuvos premjeras Andrius Kubilius sveikino per 700 forumo dalyvių, atskirai paminėdamas daugiau nei 100 narių Izraelio šalies delegaciją.

Vyriausybės interneto puslapis šiandien informuoja apie įtemptą A.Kubiliaus darbotvarkę Kinijoje.

Ministro Pirmininko darbotvarkė
2012-09-12,

7.45 val. (vietos laiku) Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius dalyvaus Pasaulio ekonomikos forumo apskritojo stalo diskusijoje tema „Strategic Emerging Industries in Energy“.
10.00 val. Ministro Pirmininko interviu „CaiJing Magazine“ žurnalui.
11.50 val. Vyriausybės vadovas dalyvaus dvišaliame susitikime su Kinijos komunistų partijos Tianjin municipalinio komiteto generaliniu sekretoriumi Zhang Gaoli.
13.45 val. Premjeras dalyvaus diskusijoje dėl sesijos „Setting Course for Smart Growth“.
14.00 val. Ministras Pirmininkas dalyvaus uždaroje sesijoje „Setting Course for Smart Growth“.
15.15 val. Vyriausybės vadovas susitiks su Pasaulio ekonomikos forumo įkūrėju ir vykdančiuoju pirmininku prof. Klausu Schwabu.
15.30 val. Premjeras dalyvaus susitikime su sesijos „Trading and Investment for Global Prosperity“ moderatoriumi prof. Razeen Sally.
15.45 val. Ministras Pirmininkas dalyvaus interaktyvioje sesijoje „Trading and Investment for Global Prosperity“.
20.00 val. Premjeras vakarieniaus su kompanijos „Huawei Technologies Co.“ atstovais.

Aš niekaip negaliu prisiminti, kaip vadinasi žmonės, turintys gebėjimą teleportuotis.

Bet žiauriai pavydžiu premjerui ir net atleidžiu jam už tai, kad jo partijoje yra M.Adomėnas.

(3 balsų, vidurkis: 4,00 iš 5)
Loading...
 • Audra

  Žmonės, turintys gebėjimų teleportuotis, vadinami fizikais

 • Andrius

  …nesupratau sarkazmo, nes man rodos zurnaliste paminejo kad Kubilius dalyvavo per vaizdo tilta… Bet pritarciau manantiem kad jis yra „teletabis“ :)

  • Rytis I

   Kaip suprantu, kiek galima įžiūrėti įdėtame screenshote teksto
   „Kinijoje šiuo metu viešintis Lietuvos premjeras Andrius Kubilius renginio dalyvius pasveikino iš vaizdo įrašo.“ dar nebuvo.

 • romas

  „Paradoksalu, kad mūsų šalyje vykstantį gyvybės mokslų forumą atidarė TS-LKD lyderis. Šios politinės jėgos atstovai ne tik griežtai pasisako prieš kamieninių ląstelių tyrimus…“
  Man labiau užkliuvo žurnalistės ideologiniai stereotipai ir faktinės klaidos dėl jų. Kamieninės ląstelės kamieninėms ląstelėms nelygu.

 • Fredis*

  Truputėlį iš kito kampo. Prisimenu lygiai prieš ketverius metus, prieš pat finišą (galą), gal N.Pumprickaitė daugiau galėtų papasakoti, į susitikimą su Choakinu Almunija http://foto.vz.lt/index.php?mid=354&s=Kirkilas+ir+Almunia G.Kirkilas buvo atvarytas paskutinę sekundę. Tikriausiai manė, kad tai eilinė provokacija, nes G.Kirkilo sekretoriatas šio susitikimo neplanavo.
  A.Kubiliaus laikysena – visiškai priešinga: visur žvaliai dalyvauja, net pajungdamas naujausias technologijas ir sako, kad jeigu neužteks balsų kartu su liberalais – svarstysime ką dar prisijungti (Ačiū Č.Juršėnui už ištiestą ranką).
  Beje, G.Kirkilas taip ir neatsigavo…

 • Jonas

  Nežinau kas čia keisto. Ponas A. Kubilius pasveikino iš anksto padarius video įrašą. Matyt ne visiems dundukams „pone Ačai“ suprantama. Ir iš kur tas priešiškumas sliekų ieškojimas. Kas čia keisto, kad net į blogą reikia kelti ir dar tokį sarkazmą naudoti… Kažkaip kuo toliau tuo labiau raudona spalva muša pas Jus… o gaila….

  • Andrius

   …na va, prasideda – jei jau nesimeldi Kubiliui kaip konservatoriu gretose iprasta tai iskart – „raudonas“ :)

   P.s… beje, ar nieko kad mano zenkliukas siame tinklarastyje kiek rausvokas – tamstos neerzina ?… prasau man atleisti, jei ka – administruojantis toki priskyre :)

 • Stogas

  Kazin alga gaus uz du darbus ar uz viena ?

 • egoistas

  Gal visgi reiktų skaitant ir įsigilinti į tekstuką? Nes panašu į tai, kad ideologinių priešų ieškojimas tiek užspaudė smegenis, kad užteko pamatyti pavardę ir jau kurpiamas blogo įrašas ;)

 • Ignas

  Nutiko dar baisesnis, negirdėtas – nematytas dalykas: Kubilius, priešingai nei mūsų karatistė, pakviestas į Davosą!

  http://vz.lt/article/2012/9/12/posta-prarasti-galintis-kubilius-pakviestas-i-davosa

  Iš pasiutimo esu violetavai (!) raudonas, galbūt net tuoj sprogsiu!

 • Audra

  Bravo, Kubilius. Ne veltui žydams grąžino turtą pirmiesiems

 • Algirdas

  Dėl teleportacijos nežinau, bet moteris turinti telepatinių gebėjimų vadinama telepate, o vyras – telepatinu :)

 • leokadija

  Jei jis sveikino forumą iš Kinijos, dėl laiko skirtumo turbūt dirbo ne darbo valandomis, ir gal tai ir neturi būti įtraukta į tos dienos darbotvarkę (gal įrašas darytas dar kitu laiku)…
  Šis įrašas vadintinas užsiciklinusio, tulžingo žmogaus priekabiavimu…
  Anos žurnalistės (?) įrašas irgi… Kamieninės ląstelės – vienas iš raktinių žodžių įsiminusių jai ir susietų su forumu. Pats gi renginys nespecializuotas ir apima daugybę gamtos mokslų sričių. Konservatorių požiūris į embrioninių kamieninių ląstelių tyrimus nereiškia, kad jie neremia kitokių kamieninių ląstelių tyrimų ir niekaip netrukdo partijos lyderiui sveikinti mokslo pažangą.
  du prastos žurnalistikos pavyzdžiai…

 • Fredis*

  Bandau prisiminti ar A.Kubilius per ketverius metus padarė nors vieną vertą žurnalistų dėmesio pražangą. Prieš porą metų kažkurioje infošou laidoje buvo gvildenama privataus namo už paskolą statybos tema, buvo nusistebėta iš kur Kubilius gali turėti pinigų pradiniam įnašui.
  Na, bet štai pagaliau sulaukėme rimtą priekaištą, – pasirodo konservatorių gretose yra M.Admonėnas. Skaitau biografiją: beveik klasikinis ir pavyzdinis pažangaus ir išsilavinusio jaunuolio pramintas kelias: 41-a vidurinė, VU filologijos studijos, Kembridžas, Pilietinio ir Demokratinio institutų direktorius ir prezidentas, VU filologijos docentas, Seimo narys. Labiau išsilavinusio jauno 40-ies metų žmogaus Lietuvoje reikėtų paieškoti.

  Toliau šiandien skaitau delfi, socialdemokratų partijos gretose nustatyti septyni KGB rezervo kapitonai, dar dėl dviejų aiškinamasi.
  Ant vienos lėkštelės publikai pateiktas Kembridžo universiteto doktorantas ir dėstytojas, ant kitos – 7 KGB rezervo kapitonai.
  Jūsų teisė rinktis.

  • Andrius

   …Fredijau, tamstai leidus pagelbėsiu ir priminsiu – prieš pat krizę tuo metu buvęs opozicionieriumi Kubilius su kitais savo partiečiais ypač uoliai kovojo už Seimo narių atlyginimų padidinimą, ignoruodami Kirkilo protestus kad padidėjusios sąnaudos gali būti sunkiai pakeliamos biūdžetui… Beje – netrukus atsiduręs pozicijoje tas didysis „švarių rankų politikos“ ir „sąžiningumo pakto“ deklarantas be jokios sąžinės graužaties tuo „prieškriziniu išlaidavimu“ apkaltino Kirkilą ir grojo tą plokšelę didesnę dalį savo kadencijos visas savo klaidas teisindamas „socdemų palikta sunkia pdėtimi“… Beje – tą „sunkią padėtį“ krizes išvakarėse dar labiau pasunkino nes visą Konservatorių rinkiminę kampaniją modeliavo piliečių priešlaikiniu gąsdinimu ir raginimais karpyti išlaidas – ko sekoje apyvarta ženkliai smuko krizei dar nė neprasidėjus, o nemaža dalis darbdavių naudodamiesi proga Kubiliaus „paruoštiem“ savo samdiniam kone dvigubai nukarpė algas… Dar galim prisiminti „naktinę mokęsčių reformą“… apgautas mamas, kurioms, jei neklystu, būtent konservatorių „šeimos skatinimo politikos“ sekoje buvo sudarytos neadekvačios biūdžetui geros sąlygos (kad tik gimdytų ir gerintu LR demografinę padėtį) – o vėliau ne tik apgautas, bet dar ir persekiojamas dėl pačių gi poltikų kvailai priimtų įstatymų pažeidimų…
   …Galim priminti ir tyčinį Konstitucijos pažeidimą ciniškai „išdūriant“ pensininkus… Dar galima priminti Kubiliaus „ekonomikos skatinimo programą“ pačiame krizės įkarštyje nesugebėjus įsisavinti EU lėšų namų renovavimui kas būtų turėję ženklią teigiamą įtaką mūsų krizinei ekonomikai priėmus domėn koks didelis dirbančiųjų skaičius susijęs su statybų sektoriumi… Sakysi Fredijau „patys gyventojai kalti – nenorėjo paskolų imti“ ? – tokiom aplinkybėm kokias sudarė konservatoriai reikėjo būti visišku kvailiu kad imtum – vienavertus gąsdino piliečius piešdami „pasaulio pabaigą“, kitavertus iš skolintų užsienyje didelėm palūkanom lėšų gyventojams mokėjo kompensacijas už šildymą – tai kaip galima buvo tikėtis kad tie gyventojai ims paskolas ?… ir t.t. ir t.t. gerbiamas Fredijau…
   … Na bet už tat pagaliau pakvietė į Davosą… – matyt patirtimi pasidalinti „ką reikia daryti kad Europos valstybėje galėtum piliečius prispausti kaip Zimbabvėje, o neramumų kaip Graikijoje nebūtų“…

   • Fredis*

    Kairiųjų ir marginalų į jaučio odą surašyta tautosaka.
    Kad bus tokia gili krizė – niekas netikėjo, ypač uoslės krizei užuosti neturi asmenys, kurie nežino kaip uždirbami pinigai ir kuriems atlyginimas stabiliai pervedamas į banko kortelę. Tokie yra didžioji dalis Seimo narių (tiek pozicijos, tiek opozicijos), akademinė bendruomenė, mokytojai, pensininkai ir savamoksliai agitatoriai. Atsargiai apie užgriūsiančią krizę kalbėjo tik bankų analitikai, tačiau jų užimamos pareigos neleido sakyti tiesos garsiai visu balsu, todėl jie šnibždėjo į ausį. Kas norėjo – išgirdo.
    Papunkčiui visus tavo, Andriau, tautosakinius teiginius, kurių pusės sau neleistų parašyti net Valatka, išnagrinės ir paneigs ekonomistas ir vidutinis vadybininkas Valentinas, aš neturiu kantrybės…
    Apie renovacijos nesėkmių priežastis neblogai užvakar pakalbėjo E.Eigirdas (Valstybė) G.Dabašinsko laidoje „Prie pietų stalo“ (Žinių radijas). Archyve galima susirasti http://www.ziniur.lt/lt/archyvas/2012/18/prie-pietu-stalo/17652/pokalbis-su-zurnalo-%E2%80%9Evalstybe%E2%80%9C-leideju-ir-zurnalistu-eduardu-eigirdu.

    • Bobutė

     Paklausiau Jūsų rekomenduotą laidą…

     Man nepatiko… Pirmiausia nepatiko, nes atvirai (mano galva, net per daug atvirai) propagandinė, agitacinė-rinkiminė… Be to, ne Gino temos, oi ne Gino…:)Na, o p. Eigirdo aspiracija būti visų galų ekspertu, tai jau net nebejuokinga. Bijau, kad greit pradės mane mokyti kaip man manąją Žalmargę pamelžti.

     Dėl renovacijos.
     Kad nereiktų tuščiai ginčytis, pritarkim p. Eigirdui, kad ne tik dėl šios programos žlugimo, bet aplamai dėl viso blogo kalta buvusi valdžia. Juk, apriori, esamai valdžiai – kalta buvusi, o būsimai- esama…:)

     Turiu Tamstai keletą klausimų.

     Ar buvusi valdžia viena priėmė sprendimus dėl lengvatų/kompensacijų (t.sk. ir PVM) šildymui, ar palaikoma dabar esančių valdžioje?

     Jei tai neteisingas sprendimas, kodėl esantieji valdžioje per keturis metus jo nepakeitė?

     Kodėl papildomai neapmokestino (per)daug šilumos naudojančių gyventojų? Tiesa, į šį klausimą atsakė pats p. Eigirdas. Kiek keistoku argumentu, bet atsakė…:)

     Žinoma, be buvusių valdžių galima kaltinti ir kvailas bobutes, protingos valdžios neklausančias, namų nerenovuojančias… Bet juk nes protingą valdžią tam ir išrinkom, kad net mus – kvailes – įtikintų, o gal net priverstų priimti teisingus sprendimus…:) Deja, nesugebėjo.
     O gal ne mes, o jie – valdžiažmogiai – kvaili, nes nesugeba veikiančios sistemos sukurti…

     P.S. Manęs prašau nekaltinti. Kompensacijų negaunu, namukas mano šiltas, o žiemą dar dubiltus įsistatau, tai ir malkų daug nereikia…:)

     • Fredis*

      Bobute, matau vienintelę išeitį: leisti žmonėms patiems nusipirkti putų politsireno lakštų, klijus kompensuotų valstybė, ir kiekvienas savo fasado plotelį be jokio projekto išsiklijuotų pats. Išsidažytų taip pat margaspalviai, kiekvienas savaip, raštuotai, ornamentuotų gėlytėmis, drambliukais ir drugeliais. Atrodytų bYški baisiai, tačiau ekonominis efektas būtų užtikrintas. Susitaupius, po 20 metų, ateinančios kartos estetinį ir statybinį broką ištaisytų. Vyraujančiam žmonių mentalitetui tiktų tik toks modelis, kitaip – niekaip.

     • Andrius

      … Va būtent taip mūsų „krizių premjeras“ su Kazlausku ir mąsto Fredi… Ir kitaip jiems niekaip… Taip kad taupyk „polistiroliui“…

      P.s. O kol taupysi, kubiliniai džiaugsis didesniu surintu „pė vė emu“ nuo išdegintų dujų kiekio – kad būtų iš ko „kazlauskams“ su „dziundzelytėm“ po šiltus kraštus važynėti…

   • Šamanas

    Vertėtų pridurti, kad Kubiliaus premjeravimo laikotarpiu išsiveržė Ejafjadlajokudlis ir sugriuvo Fukušima.

    • dzyvai

     O kur dar Sirija, Libija, Islandija, Graikija, Airija, Ispanija, Liboro skandalas? Tik kaip čia grūdų derlius rekordinis prie Kubiliaus užderėjo, negi pražiūrėjo kažką patarėjai? Bet štai, kai susirėmė pečiais dėl salų kinai su japonais, Kubilius kaip mat ten nuvyko, tuo tarpu kitas partietis Kupčinskas vakar Kinijos delegaciją pietumis vaišino šalia rotušės tarp medžiotojų trofėjų (medžiotojų tauta mes?), žiū gal dar ką ir pagimdys – juk krizių sprendimo meistrai – kur du pešasi, Lietuva laimi. :)

 • Andrius

  …“..tačiau jų užimamos pareigos neleido sakyti tiesos garsiai visu balsu, todėl jie šnibždėjo į ausį..“

  ..- užimamos pareigos ar atsakomybė ir supratimas kad perdėta panika niekam naudos neatneš, o krizės padarinius pagylins ?… Na bet užtai Kubilius „šnibždėjo“ ne į ausį, o į rūporą – galu gale juk kas tas krizės pagylinimas lyginant su padidėjusiom galimybėm partijai laimėti rinkimus, ar ne ?…
  … Kas link renovacijos „nesėkmių priežąsčių“ tai geriau už visus „eigirdus“ kalba rezultatai – didžiajai daliai piliečių šildymo kainos nepakeliamai aukštos ir visi puikiai supranta, kad namus būtina šiltinti – bet renovacija taip ir nepajudėjo iš vietos – anomalija ? – ne… tik valdančiųjų nesiorentavimas realybėje… Rezultate nei renovuotų namų nei naujų darbo vietų per krizę statybų ir kitose sektoriuose su jom susijusiose nei ekonomikos pagyvinimo… užtai – trys „helikopteriai“…

  • romas

   Savo nuosavybe turi savininkai rūpintis. Iš tikro vyriausybę galima kaltinti tuo, kad nesugebėjo sukurti reikiamo spaudimo pasirūpinti savo turtu. Nebuvo ir nebus intereso renovuoti, jei savininkai turės įvairių šildymo lengvatų. Be to, kiek suprantu, problema dar ir šilumos ūkių nuosavybė. Kai valstybė nevaldo šilomos ūkio, renovuoto turto savininkai gali naudos ir nepajusti. Manau, kad su renovacija problemų turės ir kitos vyriausybės.
   Kazlauskas visą savo amželį pradirbo statybos darbų vadovu ir net statybinių įmonių vadovu. Mažai rasi geriau susigaudančių statybos sektoriaus problemose kaip Kazlauskas. Bet ministras jis buvo silpnas. Viena yra mokėti organizuoti statybas, o visai kita – organizuoti mintis dundukų piliečių galvose. Čia reikia charismos ir politiko talento. Dar ir palankios žiniasklaidos, kaip teisingai pastebėjo Eigirdas.

 • Andrius

  …Romai… veikiau „dunduku“ reikia buti, kad imti paskola per krize, kai brangus sildymas tau vistiek kompensuojamas… O dar didesniu „dunduku“ reikia buti kad tiketumeisi, kad tokiu „dunduku“ gali rastis tiek daug, kad ju skaiciumi galetum remtis planuodamas renovacijos programa…

  P.s. O galima buvo daryti taip kaip siule Kuodys – is skolintu lesu ne kompensacijas moketi, o namus renovuoti. O gyventojams atrenovuotose namuose sildymo saskaitas sumazinti nezenkliai – ju tarpe numatant ir lesu atsiemima per laiko tarpa uz renovacija…
  Butu ir namai renovuoti ir darbo vietos ir ateinanti ziema ne tokia bauginanti…

  • Fredis*

   Dundukai neėmė paskolos, nes yra atsargūs, nepatiklūs, netikėjo rytdiena, yra nepakankamai veiklūs, verslūs, energingi ir neturi pakankamai lėšų, šiluma ir pinigai už ją bus švaistomi ir toliau. Užburtas ratas. Veiklūs ir energingi keliasi į užmiestį ir statosi privačius namus, kiekvienas veiklus žmogus gelbėjasi savarankiškai. Yra ir renovuotų namų, kuriuose gyvena labiau pasiturintys ir, svarbiausia, sąmoningi, taip istoriškai susiklostė, ir jie nesiskundžia. Galite atvažiuoti į Šilo ir Antakalnio gatvės sankryžą ir pasižiūrėti kokia graži stovi renovuotų namų grupė, mano kaiminystė.

   • Andrius

    …Fredi, nedundukai paprastai skaiciuoja pries imdami paskola – apsimokes, ar ne… Kubilius viska padare, kad irodytu jog neapsimoka. Poto stebisi kodel neeme…

    • Fredis*

     Tikra istorija: daugiabučiame gyvena du garbūs pensininkai, pensijos yra pakankamai solidžios (Mokytoja Aušra žino, kad pensijos yra neadekvačiai didelės :), kurie išlaiko (remia) du savo suaugusius sūnus (proginiai, nenuolatiniai darbeliai), jų bedarbes žmonas ir tris vaikaičius, du iš jų studentai, sumoka už jų mokslus. Namas pasmerktas visam amžiui vegetuoti. Nei Uspaskich, nei Paksas, nei Butkevičius, nei Venckienė situacijos konkrečiame name nepakeis. Tokių nerenovuotinų lūšnynų – tūkstančiai.

     • Andrius

      …Fredi, jei tos bobutės vieną rytą atsikėlusios už langų pamatytu pastolius – pradžioj gal ir nusigąstu, bet sužinojusios kad naujas fasadas joms ne tik kad nekainuos, bet žiema dar ir šildymas bent penkiais procentais kainuos mažiau – tikrai nepultu tų pastolių griauti… Veikiausiai jos net nesuprastu, kad tie statybininkai privalo jų dar atsiklausti ar galima tą fasadą šiltinti – bobutėms savo yra tik tai kas buto viduje…

     • suomis

      Nebijok Andriau, bobutės skaičiuoja pinigus neblogiau už ponią Mokytoją. Ir pastolius pačios padės sumontuoti. ;)

     • romas

      Man įdomu pasidarė, Andriau, nuo ko skaičiuojant kainuotų 5 proc, pigiau, jei visi namai būtų renovuoti?

     • Andrius

      …keistas klausimas Romai… Na bet jei klausi, vansi gal tikrai neaisku- nuo tos saskaitos kuria bobute turetu apmoketi jei namas nebutu renovuotas…

     • romas

      Ir kaip nustatytų kainas nerenovuotam name, kai visi namai jau renovuoti?
      O esmė tame, kad valdžiai reiktų įdėtus pinigus atsiimti, nes valdžiai reiktų paskolas gražinti – Europa juk renovacijai neduoda visų pinigų. Kodėl manai, kad per viešuosius pirkimus valdžia pasamdytų pigiausius statybininkus, nupirktų pigiausiai statybines medžiagas, o darbų kokybė būtų tinkamai kontroliuojama? Aš manau, kad būtų stipriai permokėta ir iš esmės tai būtų eilinis piliečių apiplėšimas.

     • Andrius

      …Romai,tai cia jau vykdymo technikos reikalas… isdesciau principa…

      P.s. Tai jei pats taip nepasitiki valdzia, tai kaip gali buti uz atomines statyba ? – finansiniu atzvilgiu ir pinigu plovimo galimybe projektai net nelygintini, bet siuo atveju tau nepasitikejimo kazkodel nekelia…

     • romas

      Principas netikęs dviems aspektais:
      1. Valdžia, o iš tikro mokesčių mokėtojai, turi susigrąžinti investicijas.
      2. Neįmanoma nustatyti šildymo kainos nerenovuotame name, nes nežinom visų aplinkybių, kurios būtų, jei namai būtų nerenovuoti.

     • romas

      Su AE renovaciją sunku lyginti. Man labiau patiktų, kad investuotų tik privatus investuotojas.
      O projektai lygintini savo kaina net labai. Visų namų renovacija šiandieninėmis kainomis turėtų atsieiti apie 20 mlrd. litų.

     • lv

      Iš tikrųjų, romai, antrasis aspektas išsprendžiamas visai ne taip. Nereikia nustatinėti kainos (ne)renovuotiems namams, kaip ir apskritai nustatinėti šildymo kainos siejant ją su (ne)renovacija (kaina ir pati į tai sureaguos, pagal tai, kiek sumažės šilumos suvartojimas).
      Tiesiog renovuojamų namų atveju būtų fiksuojamos šildymo sąnaudos pagal faktinę namo būklę (auditas, statistika, vidurkiai), o po renovacijos sumažėjus šildymo sąnaudoms, susidaręs skirtumas būtų nukreiptas atpirkinėti investicijas, nepriklausomai nuo šildymo kainos. Tai teoriškai skatina renovuoti kokybiškai, kad po renovacijos šildymo sąnaudos mažėtų daugiausiai ir tokiu būdu būtų galima greičiau atpirkti investicijas ir/ar gauti daugiau pelno. Su viena esmine sąlyga: tokia schema tiktų renovuotojui-investuotojui. Kai tas renovuotojas-investuotojas yra tik valstybė, tai tokia paskata ir jos efektyvumas tikrai kelia abejonių…

     • Andrius

      … Romai, nesu techniniu dalyku ekspertas, bet ant greituju nesigylindamas galeciau tavo iskeltai problemai pateikti kad ir toki sprendima – renovuotam namui keisti sildymo kainos skaiciavimo metodika atitinkamai didinant kw/h kaina kuri susidetu tame tarpe ir is grazontinos dalies bei palukanu… Bet, kaip supranti, nors kw/h kaina butu didesne, saskaita butu mazesne nei anksciau, butent, del silumos nuostoliu ekonomijos…

      P.S. Visdelto projektai nelygingini nes renovacijos atveju graza prasidetu iskarto, o elektrine dar reikia pastatyti…

     • romas

      Viskas teisinga – renovacija apsimoka, nes įdėtos lėšos atsiperka. Tik esmė – per kiek laiko. Jei valstybė imsis renovacijos proceso, tai kainuoti gali brangiau ir atsipirkinėti ilgiau. O gali net ir neatsipirkti, nes namo susidėvėjimas bus greitesnis už atsipirkimą. Problema, kad valstybės tarnautojas nėra suinteresuotas savininko nauda.
      Be to, politikai bešvaistydami lėšas iškreiptų rinką. Renovacija netruks juk amžinai. Jei dirbtinai didinsim darbo vietų skaičių statyboje ir statybos medžiagų pramonėje, pasibaigus renovacijai, ištiks tokia pat krizė, kaip ištiko 2009m. Kokio darbo tada pasiūlysim? Rinkos sveikatai per didelis valstybės kišimasis nepadeda.

     • romas

      lv, nėra jokios prasmės nustatinėti kažkokios teorinės kainos, nuo kurios reiktų mokėti 95 proc. Tai labiau būtų pasiteisinimas, kodėl šildymo kaina yra tokia, kokią nustatė valstybė, nei objektyvi tiesa.

     • lv

      romai, tai kaina ir nebūtų nustatinėjama. Visiškai sutinku, kad būtų kvaila nustatinėti šilumos kainas (taip papildomai kišantis į rinką ir ją iškreipiant) priklausomai nuo to ar namas renovuotas ar ne.
      Pagal esmę, (su)taupoma šiluma, o ne procentai nuo šildymo kainos. Todėl pagal tą esmę ir yra fiksuojama, kiek namas faktiškai suvartoja šilumos kWh/m^2 (kelių metų statistika ir/ar vidurkis, pagal tokių namų būklę, priklausomai nuo temperatūros, t.y. dienolaipsniui). Tai visiškai objektyvus dydis, kuris vienareikšmiškai apsprendžia namo gyventojų mokėjimus už suvartotą šilumą. Po renovacijos tikimasi šį dydį sumažinti (praktiškai iki 2x ir daugiau), o susidaręs skirtumas (tarp to, kiek namas būtų suvartojęs iki renovacijos ir faktinio suvartojimo po renovacijos), realiai yra namo šilumos energijos sutaupymas, kuris konvertuojamas į piniginę išraišką ta dalimi, kuria gyventojai šį skirtumą sumoka (jie jį galėtų padengti 95%, kad pajustų šiokį tokį taupymo efektą, kol atpirkinėjamos investicijos).

     • romas

      lv, bet esmė, kad pinigai ant medžių neauga. Jei už renovaciją valstybė sumokės per daug, tai iš esmės per daug sumokės mokesčių mokėtojai. Didelis skirtumas, ar tuos taip vadinamus 95 proc. buto savininkas mokės 10 ar 20 metų. Be valstybės globos buto savininkas po 10 metų gal jau mokėtų ne 95 o 50 proc. teorinės kainos.

     • Andrius

      Lv… pirma, kiek man zinoma, tai silumos kaina ir dabar yra apskaiciuojama pagal patvirtinta metodika – t.y. reguliuojama… Ir silumininkai negali jos rasyti „is lubu“.
      … Antra – kainos nustatymo metodikoje atsirastu demuo – „grazintina skola su palukanom“ – taip kaip pvz kuro kainoje akcizas… Ir visi reikalai… Jokiu statistiku ir maisalynes remiantis kszkokiais vidurkiais…

     • lv

      romai, iš valstybės ir tikimasi, kad duotų tų pinigų (skatintų, didesnę/ženklią dalį skirtų, organizuotų, prisiimtų finansinius įsipareigojimus), nes patys gyventojai tokios rizikos ir finansinių įsipareigojimų imtis neketina. Čia kita bėda, bet bėda.
      Aš juk ir rašiau, kad jei tik viena valstybė skirsto pinigus ir nėra kitos suinteresuotos pusės (gyventojo, investuotojo), tai tikrai labai abejotina. Tačiau, jei toks suinteresuotas investuotojas (per 10 metų man su tam tikru pelnu atsipirks, tarkime, mano 50% dalies investicija, kai kitą dalį skiria valstybė) yra, tai schema turėtų būti labai efektyvi, nes investuotojas tiesiogiai suinteresuotas šilumos sutaupymu, t.y. iš esmės kokybiškesne renovacija ir greitesniu/pelningesniu investicijų atpirkimu).
      Andriau su tavimi diskutuoti beviltiška, bet galiu pasiūlyti įsigilinti į romo teiginį (kaip nustatinėsi nustatinėsi kainą)

     • Andrius

      …na beviltiska, tai beviltiska:) – nedristu lygintis su tavimi protiniais gebejimais, bet kaip kvailesnis manyciau, kad reiktu daryti imanomai paprasciau… .Na bet tamsta geriau gal ismanai…

     • lv

      Pramankštink savo protinius gebėjimus pasamprotaudamas mintyse, kaip namui (o visumoje — valstybei) apsimoka taupyti šilumą, kai/jei jam patvirtinama šilumos kaina, kuri nepriklauso nuo to, kiek konkretus namas sutaupo?
      Paradoksas tas, kad iš tikrųjų, tai gaunasi net atvirkščiai, nes valstybės akimis prastai surenovuoti namai (kuriems šildymas gal net pabrangtų ar kurie mokėtų daugiau, nes tiesiog vartotų daug) greičiau atpirkinėtų „renovacijos“ investicijas…
      Atpirkinėtų, kol praėjus keliolikai metų paaiškėtų, kad tų investicijų taip ir neatpirko ir nebeatpirks…

     • romas

      Perėjus prie šilumos gamybos iš biomasės, valstybei irgi neapsimokėtų renovacija. Tai mažintų darbo vietų žemės ūkyje, taip pat valstybė mažiau gautų mokesčių. Žodžiu, labiausiai renovuotis apsimoka savininkams. Jei valstybė nemokės kompensacijų, aišku:)

     • Andrius

      …kaip ir nelabai ka turiu mankstinti, nes to mano protelio lyginant su tavuoju tai kiekis apgailetinas ir nevertas mankstos pastangu…
      …Bet is mano kvailos pozicijos ziurint, tai tame butu ir esme, kad suinteresuotuma „makliavoti“ blogai renovuojant gal ir turetu valstybe, bet juk tai ipareigojancio istatymo nepriimtu… O atsakingam valdininkui dirbanciam uz atlyginima absoliuciai vienodai butu per kiek laiko „atsipirks investicijos“ – jo alga nuo to nepriklauso ir jis tik fiksuotu valstybei grazintina dali nuo suvartojamos silumos kiekio atsiskaiciuodamas nuo silumininku gautu pajamu uz saskaitas su pabranginta kw/h… Be to kitas taip pat tiesiogiai atlyginimu nesuinteresuotas valdininkas vykdytu renovacijos kokybes prieziura – taip kaip ji vykdoma visose objektuose…
      …O sekant tamstos logika, tai kaip galime pasitiketi valstybe ketinancia statyti tuomet atomine ? – juk „suinteresuota valstybe“ greitesniu atsipirkimu vansi irgi nustatys mums kaina 10 Lt uz kw/h ?….
      …artistas…

     • romas

      Valstybė nenustatys elektros kainų. Kainas diktuos rinka. Jau dabar veikia elektros birža. Nors, jei AE bus priversta pardavinėti už mažesnę kainą nei savikaina, investuotojai, patirs nuostolį. Tačiau niekas nuostolio nesitiki. Manoma, kad AE veiks pelningai.

     • Andrius

      …AE, Romai, ne koks nors privatus UAB – nuostolis neįmanomas. Tiesiog mes privalėsim mokėti už elektrą tiek, kad investuotojams atsipirktų. Nuostoli (jei toks būtų) patirsime mes – vartotojai… negalėdami pirkti, galbūt pigesnės (jei bus kitur pigesnė), elektros ne iš atominės…

     • romas

      Kodėl, Andriau, fantazuojate? Kol pastatys AE, pradės veikti laisva elektros rinka – visi vartotojai galės pasirinkti tiekėją. Jau nuo 2015m sausio 1d. visiems vartotojams elektros tarifai bus nereguliuojami.

     • Andrius

      …tikrai ? :)…o jei visi pasirimks iš atominės nepirkti – tai tamsta su Kubilium dviese iš algos visą elektrą supirksite ? :)…elektrinės darbo nutraukti juk negalėsim …:)

     • romas

      Nenuspręs, jei bus gera kaina. Ji gali būti gera, nes iš tikro pasaulyje yra daug atominių elektrinių ir jos pardavinėja elektros energiją. Nuostolių, beje, nesėkmės atveju turės visi investuotojai, ne tik Lietuva.

     • romas

      Nesupratau, beje, kodėl būtinai aš su Kubilium turėčiau pirkti. Aš nedalyvausiu referendume, o Kubilius nebus premjeru, kai reiks galutinai apsispręsti dėl AE 2015m.

    • Andrius

     …Romai, dovanok, koki „brieda“ tu cia rasai – koks „iskreips rinka“?… nemaza dalis zmoniu siandiena uz sildyma atidavineja ja ne dali atlyginimo, o visa atlyginima… Gal nori sulaukti „Auroros“ salves priplaukusios Nerimi prie parlamento ?… Butume islaike savo prieskrizinese darbo vietose ststybininkus, kuriu kone puse neteko darbo ir isvengtume jiems pasalpu mokejimo, jau nekalbant kad zenkliai sumazintume priklausomybe nuo rusisku duju ir pagerintume eiliniu zmoniu nebeisgalinciu susimoketi uz sildyma buti…O be to nebutume praskoline valstybes, nes skolinti pinigai nueje i renovacija dabar griztu per sildymo nuostoliu ekonomija…
     … Viso to reikejo butent ypac per krize…
     …Bet „teletabiu“ vyriausybe pasirinko kita kelia – prisiskolinti ir viska pravalgyti isdalinus pasalpom ir kompensacijom…

     • romas

      2009m. daug statybininkų neteko darbo, nes buvo per daug statybininkų, t.y. statybos sektorius buvo išpūstas. Jei visiems jiems duotume darbo dar keliems metams, tiesiog nukeltume problemą netolimai ateičiai. Dabar jau sukurtume problemą, ko gero :)

     • Andrius

      …dabar, Romai, atsigaves eksportas ir valstybe pradeda uzdirbineti pinigus ir net jei reiktu skolintis tai uz zenkliai mazesnes palukanas… Tai ka per neismanyma pridirbo „kriziu premjeras“ su savo „teletabiu“ komanda teks srebti ne vienai kartai – pasidomek kiek kartu siai dienai isaugusi valstybes skola…

  • romas

   Su ne savo turtu nieko negalima daryti be savininko sutikimo. Tai ir Konstitucijoje įtvirtinta. Kuodžiui reiktų pabūti politiku ir pamėginti pritaikyti ekonomikos žinias praktiškai. Ne viskas, kas teoriniame modelyje atrodo gerai, yra praktiškai įmanoma. Modeliui įgyvendinti reikia pakeisti teisinę bazę. Tam reikia Seimo narius įtikinti. Nebūtinai pačiam Kuodžiui tai gautųsi taip pat paprastai ir greitai, kaip gaunasi paplepėti per TV.
   Aišku, negalima teisinti šios valdžios dėl prastų renovacijos tempų. Bet reiktų neužmiršti, kad renovacija jau galėjo būti įsukta ir anksčiau. ES pinigus ir iki 2009 tam gaudavom, o ekonominė ir politinė situacija tada buvo palankesnė. Šitai valdžiai gal būt reikėjo kažką daryti su lengvatomis. Tačiau politinio stabilumo ir taip per krizę trūko. Sumaištis dar labiau būtų pabloginusi ekonominę padėtį.

   • Andrius

    …Romai, kai Kubiliaus sutvei reikejo, tai veike net zinodami kad veikiausiai pazeidzia Konstitucija… ir tai ju nestabde, o cia, matai, issigando kad zmones protestuos pries nemokama renovacija – Kubiliaus su Kazlausku pasakos „fredziams“ idant dar jiems to likusio lektorato neprarastu…

    • romas

     Nerašiau, kad protestuos prieš renovaciją. Protestuotų, jei nuimtų PVM lengvatas ir kompensacijas už šildymą.
     O tokie dundukai, kaip tamsta, kartais nesusigaudo ko geidžia. Ar tikrai nematai problemos už valstybės pinigus didinti privataus turto vertę? NT spekuliantai iš tokios durnos renovacijos sugebėtų ir užsidirbti.

     • Andrius

      Romai, gerbiamasis – o tokiam dundukui kaip tamsta nekeista, kad bankai savo pinigus „duoda privačiam kapitalui pirkti“ ?… Nes jei būtum ne toks dundukas, tai suprastum, kad bankas ne „duoda“, o skolina už palūkanas. Ir valstybė šiuo atveju padarytų tą patį – renovuotų namus, skolą iš gyventojų už renovaciją atsiimdama dar ir su palūkanom sąskaita tos ekonomijos kurią gyventojai sutaupytų už šildymą… Paprastai šnekant – jei renovacijos efektas būtų, tarkim, 20 proc. – valstybė pasiimtu sau 12 proc. kasmėnesį kaip grąžintinos skolos dalį, 3 proc. kaip palūkanas. O Bbobutei vistiek gautusi 5 procentais mažiau nei reiktu mokėti nerenovuotame name…
      … Beto bobutės sūnelis turėtu darbo statybose, o vansi nepretenduotu į šildymo kompensaciją ar bedarbio pašalpą…

     • romas

      Tai kur čia nemokama renovacija, jei valstybė atsiims pinigus ir dar nustatys, kiek turėtų savininkas mokėti už šildymą po renovacijos? Kodėl biurokratai sugebės elgtis su pinigais racionaliai, naudingai NT savininkui, ir neužkels renovacijos bei šildymo kainų renovuotam name? Aš manau, kad savo turtu savininkas sugeba pasirūpinti geriausiai.

     • Andrius

      …vadinasi tu galvoji įdentiškai kaip tas tavo „krizių premjeras“… o man rodos akivaizdu kad „galvojimas“ nėra jo stiprioji pusė todėl ir esam jau paskutiniai iš pabaltijo šalių, nors toj pačioj Latvijoj ir krizė buvo gilesnė ir paskola iš TVF jie ėmė…

     • romas

      Kitais metais prasidės masinė renovacija už dyką – konservai tikrai nelaimės – ir Latviją bei Estiją kaip mat pralenksim.

   • Andrius

    …ir renovacijos kaip ekonomikos skatinimo reikejo ypac per krize…o ne ankciau, ar velisu – tai ir darbo vietos ir butinu kompensaciju mazejimas ir ekonomikos pagyvinimas…

 • che

  Eigirdas manau teisus,bet tada kyla abejones del valdanciuju politines isminties,tiek klaidu pridaryti pries rinkimus kiek pridare koncervai.. sunku suskaiciuoti,atrodo, kad Kubilius is visu jegu stengesi nuo savo partijos atmusti rinkeja,populiarius visuomeneje narius is partijos paprasciausiai isgrudo,vertinant koncervu darbus tikrai buvo galima balsuoti uz juos,bet toks savotiskas nemokejimas daryti nieko nekainuojanciu reveransu viesajai nuomonei juos atves prie bedugnes,o gaila,dar viena praleista prooga issikapstyti is sito meslo.

 • Andrius

  …ir pabaigai mieli „krizių premjero“ gerbėjai… Dėl tos „energetinės nepriklausomybės“. Tarkim man, „dundukui“ kyla klausimas – kame čia bus ta „nepriklausomybė“ pastačius atominę ? – elektra, mano, kaip vidutinei statistinei šeimai, kainuoja apie 100 lt per mėnesį, o šildymas išdalinus metams – po tris- keturis šimtus į mėnesį… Ir elektra mes galim pirkti ne tik iš rusų, tuo tarpų dujų vienintelis tiekėjas Gasprom. Tai kaip ten tie „energetinės nepriklausomybės“ prioritetai dėliojami ? – elektra net jei pirktume ir dvigubai brangiau jos kaštai neprilygtų mūsų priklausomybei nuo rusiškų dujų… Bet vistiek kažkodėl ta atominė yra mūsų „energetinės nepriklausomybės garantas“. Net ir nesant tikriems, kad finansiškai jos statyba tikrai apsimokės, o dar žinant musų valstybės „grandiozinių projektų“ statybos patirtį… kai galutinė suma didėja dešimtimis kartų nuo sąmatinės suinteresuotom siaurom grupelėm išplaunant pinigus…
  … O juokingiausia dalis ta, kad ar tikrai tie patys koncervai nori tos atominės ? – jau porą metų kaip turėtų lūžti informacinės priemonės nuo įvairiausių ekspertų debatų įrodinėjant visuomenei atominės būtinumą ir garantuotą apsimokėjimą, bet ne – laikas nuo laiko papeza etatiniai „atominės energetikos ekspertai“ Masiulis, Razma, Kubilius su „atominiu“ Roku ir tiek – ir tų pagrindinis argumentas – „reikia statyti, nes rusai labai nenori kad statytume“… Kodėl man, „dundukui“, net nebandoma teigiamai protingai išreklamuoti to „atominio projekto“ kad aš bent galėčiau bandyti apsigauti įtikėjęs kad tai tikrai bus mums naudinga ?…
  … Anksčiau maniau, kad arogantiškasis Kubilius nemato reikalo to daryti, nes viskas jau už mūs piliečius ir taip nuspręsta, bet va, rodos, Vaigauskas sakė, kad visdėlto ir tas referendumas nebus jau toks visai tik patariamasis – ir juk tikrai naujai valdžiai reikėtų daug drąsos pradėti statybas Tautai pareiškus griežtą Ne…Aišku galima būtų manyti – ne pirmas kartas kai Tautos balsas ignoruojamas, bet… – juk iš šio projekto pasipelnyti žada koncervai, o jie juk puikiai supranta, kad daugumos jau neturės… Butkevičius jau deklaravo kad atominės statybos šiuo metu per didelė našta valstybei (suprask – projektas koncervų, todėl nepalaikysim) – vansi vėl kaip su LEO ? – daug kalbų, brangiai apmokamų studijų ir ekspertizių ir visiems gerai – „truputi pasišyldėm, ministeriją saviem įkūrėm, šūdą iki rinkimų pamalėm o statyti nieko ir nereikia, o jei ką – tai mes labai norėjom, bet kremliaus nupirktas Butkevičius nesutiko“ ? :)… Kodėl toks vangumas kabinant liaudžiai „atominius makaronus“ ?…
  … O tuo tarpu eksportuojam malkas į skandinavijos šalis – mums juk jų nereikia, nes mes turim sočiai GASPROM’ dujų, o svajojam dar pirkti iš rusų ir branduolinį kūrą kad būtume jau „visiškai nuo jų nepriklausomi“…

  • suomis

   Geras komentaras. :DDD

   • GIGA

    superinis,kažkaip buvau praleidęs

  • lv

   Kaip dundukas galėtum apsispręsti, kaip tau reikėtų atominę reklamuoti. Ar nuodugniai, ekonominiais skaičiavimais? Ar taip, kaip ir norėtum — dundukui? Tačiau su visam dundukiška yra stebėtis, kodėl niekas nereklamuoja ir neįtikinėja, nes visais įmanomais būdais (ir skaičiavimais, strategija ir paprastais kalbėjimais namų šeimininkėms bei dundukams) tai ir daroma. Ir už ir prieš. Jei nepavyksta įtikinti dundukiškai ((ne)statom, (ne)reikia, bus (ne)gerai), tai kaip reikėtų tą padaryti, jei iki verslo plano ir lydinčių dokumentų toloka…?
   Tai arba negirdi, arba nenori girdėti arba vis tik reikėtų nuimti kiaurų smegeninių kompensacijas ir priversti Kubilių jas renovuoti (su palūkanomis). Pats (per smegenų krizę) paskolos juk neimsi, o čia, žiū, kai blaivesnių ir platesnių minčių paduos, nebūtina bus iš karto tomis mintimis šviesti; dalimi jų grąžinsi paskolą (pašviesi suomiui ir tikram milicininkui), kartu bus jau gerokai šviesiau ir dar kurį laiką galėsi seną plokštelę groti…
   Beje, kiauroka ne tik smegeninė, bet ir būstas. Nes virš 4000 Lt šildymo sezonui, tai jau kiauriausia sovietinių daugiabučių kategorija (pakanka užsisandarinti siūles, užsikamšyti langus ir jau bus per tūkstantį pigiau)…

   • Andrius

    …aaa ir dar del sildymo Lv, mielasis – mano gyvenamasis plotas pakankamai sandarus bet gyvenu ne šuns budoj kaip tamsta, tad sildymas kainuoja ir man tai aktualu.

   • suomis

    Gal pasišviesk kvaily pats sau. Suomis dėjo ant tavęs ir ant renovacijos su visa atomine.

 • Andrius

  …lv, jei tie, suinteresuotieji atomines statyba nebutu tokie pat kiauragalviai kaip tamsta – zinotu, kad reklamuoti reikia per elementaraus finansinio apsimokejimo prizme. Nes tiem kvailiu kaip „lv“ kuriems uztektu argumento kad „zalieji samdyti kremliaus ir jei mes nestatysim atomines tai pastatys rusai ir ji bus nesaugi“ – gali ir neatsirasti kad remiantis vientik ju skaiciumi galetum planuoti statybas… Juolab kad tokie argumentai praranda verte jau ir dalies tu kvailiu tarpe, nes kol Kubilius su salmu po pievas braide sekdamas tokias pasakas – statybas pradejo ir rusai ir baltarusai… Tai vat dabar jau net ir tokiems dundukams kaip tamsta tutetu likti tik vienas veiksnus argumentas – „apsimokes finansiskai ta atomine, ar ne“ – kitaip tariant, kad ir tamstai dundukui butu aiskiau – ar kainuos elektra pigiau iskaitant statybos kastus nei tuo laikotarpiu ja galetume nusipirkti (ir ne is rusu)… Ir ta bent jau teoriskai logiskai pagristai isdiskutavus su ekonomistais (o ne sekmokais su razmom ir kubiliais) pateikti visuomenei irodant kad „apsimokes“…
  …Bet ne – net ir teoriskai protingai ir pakankamai placiai to padaryti nesugebama. Ir didziausi „ekonomikos ekspertai“ viesai rekluojantis si projekta vis tie patys – kubiliai, sekmokai ir razmos… Ir argumentai vis dar tie patys – „energetine nepriklausomybe… Balsys – kremliaus samdinys… Lietuvos ateitis atomine energetika ir jai labai pasiseke – japoniskam „sekand hand“‘e kaip tik uzsivoliojo toks reaktorius papigiaja“… Viskas…
  …O i ekonomistu nuogastavimus kad projekto atsipirkimas abejotinas pradedamos sekti pasakos, kad taip toli i ateiti niekas negali nuspeti, bet kol statysim – visa Lietva „sildysis prie statybu“… Ir net kai tokiem reklamuotojam koks protingesnis ekonomistas logiskai paaiskina kad net ir statytu veikiausiai ne musu statybininkai o lenku, nes musu jau nekonkurencingi – i tai tik paveblenama kad „bet musu bus zvyras… betonas – ju istoli neatsivesi“…
  … Tai cia taip reklamuojamas projektas kuri norima realizuoti ?… Na, bet kita vertus jei nenorima, tai viskas daroma teisingai – balsuosiu Pries…

  • Valentinas

   Andriau, tu kur gyveni, kad iki tavęs ateina tokia projekto reklamos versija? Kariotiškėse?

   • Andrius

    … O ka, Valentinai, visa si projekto tikru ekspertu ir ekonomistu analize patvirtinanti jo rentabiluma buvo siunciama tiesiai i kariotiskes ?:) … na nieko dar nevelu – gal galetum duot nuoroda i ta medziaga („ekspertu“ Kubiliaus, Sekmoko ir Masiulio „mokslines isvados“ ir „ekonominiai skaiciavimai“ neaktualu)… Buciau dekingas, idant galeciau speti susipazinti ir teisingai apsispresti iki refernduma…

    • romas

     Turiu nuojautą, kad referendumas neįvyks – piliečiai nesudalyvaus. Ko gero, nėra svarbu, kokią pats turi, tamsta Andriau, nuomonę apie VAE.

     • Andrius

      … o jeigu ?:)… nejau tamstai sis projektas kaip ir, galbut, Kubiliui tiek nereiksmingas kad nebutu bandoma bent pabandyti mane itikinti ?… galu gale tai lems siektiek ir partiju pasirinkima per rinkimus, juk gali buti tokiu, kurie nenores neatiduoti balso koncervam vien tik todel kad nesutampa nuomones del atomines ?:)

      P.s. Na bent jau tu Valentinai buk pilietiskas ir kaip labai susipazines su sio projekto studijomis pasidalink turima informacija su abejojanciu… Bet su skaiciavimais, o ne lozunginiais pareiskimais apie „energetine nepriklausomybe“. Aciu.

     • romas

      Andriau, TS-LKD nelaimės rinkimų. Faktiškai ir praėjusių nelaimėjo – tik gavo daugiausiai balsų (45 mandatai) ir šiaip ne taip suklijavo koaliciją.

      Įtikinti galima tik neapsisprendusius rinkėjus. Turintiems mūrines pažiūras neverta gaišti laiko. Iš tikro ir nežinau, ar statyti AE Lietuvai – geriausias sprendimas. Referendume nedalyvausiu. Pasitikiu valdžia (kaip ir Račas kartais)- tegul ji už mane sprendžia.

      Kažin ar Kubiliui su Sekmoku asmeniškai reikia AE. Jei ir reikia – tai piliečiams.

     • Andrius

      … va matai Romai – as irgi nesu garantuotai apsisprendes… ir kadangi nelabai pasitikiu valdzia – ruosiuosi balsuoti pries. O neapsisprende mes Romai, nes paprasciausiai mums truko informacijos (cia atsakymas Valentinui)… Gal ir galima buvo ta info paciam susirinkti, kaip kad siulo Valentinas, bet, man rodos, vyriausybe turejo pati deti dideles pastangas kad mus toji informacija tikrai pasiektu… Bet… gal jai nera svarbu ta atomine…

     • romas

      Informacijos tikrai netrūksta http://www.vae.lt/. Reikia tik turėti laiko ir sugebėti suprasti. Jei kažkokios konkrečios informacijos trūksta, galima klausti. Valdžia privalo atsakyti – dabar jau neprisimenu, kuriuo įstatymu remiantis.

     • Andrius

      … turejau galvoje informacija (protinga reklama) kad atomine tikrai mums apsimoka… O jei tamsta tokia turi, tai kodel pats dar lygsiol neapsiprendes ? – nenori „energetines nepriklausomybes“ ar nepasitiki statytojais ?

     • romas

      Kubilius su Sekmoku sako, kad AE statyti apsimoka, bet negi jais patikės?

   • Valentinas

    Informacijos yra apsčiai, reikia tik skaityti. Žmogus teigiantis, kad jos nėra arba aklas arba naudojasi Kariotiškių informaciniais šaltiniais.
    Apskritai, tokios demagogijos ir briedo koncentracijos kokia užplūdo paskutiniuose tamstos komentaruose senokai neteko skaityti (nebent tikro milicininko komentaruose). Gal truputį prilaikyk arklius? Demagogiją reikia dozuoti po truputį.

    • Andrius

     …nu va taip ir galvojau :)…Vietoje informacijos galincios padeti abejojanciam susivokti tipiskas konservatoriu atsakymas – „informacija buvo pateikta, o kas mumis abejoja tas kliedi ir uzsiima demagogija“ :)… Dar nepaminejai kad yra „kremliaus agentas ir provokatorius“ ?…

     … O tuo tarpu per zinias tik ka pranese, kad Hitachi gerbs referendumo rezultatus ir vykdys juos (cia gal turetu suklusti tokie kaip Racas, kurie planuoja ignoruoti referenduma kaip ne privaloma, o tik patariamaji)…

     P.s. va cia ir beda Valentuk, kad vyriausybe elgiasi identiskai tau, o juk turetu buti suinteresuota deti daugiau pastangu abejojancius itikinti… o gal visdelto tikrai nera labai suinteresuota ?:)

     • Andrius

      … ai, Frederikai, gal ir nesigylink :) – ne „vidutiniams protams“, ckant… o ir istorija ilga – gal kada prie progos, bet ne siandien…

    • GIGA

     Nelabai suprantu apie ką Jūs ginčijatės? Aš manau,kad AE konservatoriai stumia pagrinde dėl energetinės nepriklausomybės nuo Rusijos.Tai jų nuomone prioritetas Nr 1,2 ir 3 kartu sudėjus.Ekonominis atsiperkamumas,rentabilumas ir visą kita tik po to.Ar gali būt toks mąstymas ir tokie prioritetai? Manau,kad taip. Ar gali valdžia priiminėti tokio lygio sprendimus nepasitarius su tauta? manau,kad ne.Konservatoriai,prie jų pliusų ir minusų,niekada nemėgo dialogo su tauta.Kaip ne kartą rašiau,pradedant net tokiu ‘š…“ kaip Andrikienės laikas.Vėlgi kas geriau dialogo nebuvimas ar saldi AMB ir Co demagogija? Dėl reklamos,tai jos yra labai ribotai,nežinau ką skaitinėja Valentinas? Jos nebuvo ir mums stojant į ES,nors buvo įrengti nemokami konsultaciniai punktai.Esu iš ten susirinkęs visą literatūrą,bet be argumentų,kad blogiau nei Airijoje ar Portugalijoje nebus,nieko daugiau neradau.Ir vėlgi o ką galima dabar reklamuoti? Net ekonomistai sako,kad skaičių nėra ir būt negali,nes per statybos laikotarpį viskas gali pasikeisti.Dabar elektros kaina yra 14 centų už kilovatę,o po AE pastatymo jei neklįstų modeliuojama 18-19???O iš kitos pusės gal ji tokia ir bus?o gal bus tokia įvertinus palūkanas…Kaip ten bebūtų nemačiau,kad Vyriausybė ar Energetikos ministerija per 4 metus būtų kur išspausdinę savo viziją šiuo klausimu pagrįstą ekonominiais skaičiavimais.Kodėl nežinau,o gal kur netyčia ir buvo ir mano draugas Valentinas pasiskaitė?Bet gal turėtų būt ne „netyčia’,o daug ir visur??? Iš kitos pusės pats mačiau TV laidą,kai Razma aktyviai gynęs AE,negalėjo įvardinti reaktoriaus kainos???? Sakė turiu užsirašęs,bet mintinai nepamenu ??? Aš tai būdamas ne politiku šį skaičių,jei kur perskaityčiau,prisiminčiau mintinai….Taip,kad apie ką ginčas,kolegos?

     • romas

      AE stumia dėl valdžių veiklos tęstinumo. Ne konservai sugalvojo AE statyti.
      Energetinė nepriklausomybė gali būti realizuota ne tik per AE statybą. Tiesiog gal būt AE labiausiai apsimoka dėl turimos infrastruktūros.
      Nepriklausomybės nereiktų paversti keiksmažodžiu, beje. Ekonominė nepriklausomybė turi racionalius paaiškinimus ir nėra savitikslė. Pačiam juk aišku, kodėl vergui apsimoka būti nepriklausomu nuo vergvaldžio. Kažkaip panašiai yra ir su ekonomine nepriklausomybe.

     • Andrius

      …tai as lygiai taip pat esu uz „energetine nepriklausomybe“, bet siai dienai nesijauciu per elektra labai „priklausomas“ net jei ji ateityje pabrangtu dvigubai… O va sildymo kastai kuriuos lemia rusu dujos baigia uzsmaugti… Bet mes kazkodel ruosiames statyti brangu zaisliuka elektrai gaminti… O ir statysime is skolintu ir krizei dar nepasibaigus…

     • romas

      Jei liksi visiškai priklausomas nuo tiekimo iš užsienio, elektra su laiku kainuos gal net brangiausiai Europoje. Be to, dar reiks turėti už ką ją pirkti. Nežinau, kiek ilgai dar Lietuva galės gyventi su tokiu užsienio prekybos balansu, kaip dabar. Faktiškai mes savo gerovės, kad ir kokia ji atrodo vargana, neužsidirbame.

     • lv

      GIGA, kaip vadinami tie beviltiški troliai-meškiukai, kurie „nežino“ ir tau jau reiškia, kad tokios vizijos ir nėra. Ar taip sunku, nebūnant pliušinių smegenų atsiversti vae puslapį ir susrasti info (verslo planą):
      http://www.vae.lt/files/Visagino_AE_projekto_verslo_planas.pdf

      Tiesa, reikės investuoti laiko ir intelektinių pastangų tą planą paskaitinėti, tačiau liežuvis po šio fakto (ekonominės studijos yra) jau nebeturėtų verstis sapalioti apie tai, kaip nepagrįstai stumiamas šis projektas ir kad ekonominių skaičiavimų nėra. Žinoma, jei nesi pliušinių smegenų.

     • suomis

      romai. O tu įsitikinęs, kad brangus žaisliukas mums uždirbs. Mes juk jau turėjome ne vieną panašų žaisliuką, kur jie dabar?

     • Andrius

      …Romai, turejau galvoj prioritetus ir ypac ziurint is siandienos poziciju… Kalbant aiskiau – suprasdamas kad, neva, gera proga nupirkti atlikusi Hitachi reaktoriu ir turima infrastruktura, manau, kad tas lesas, kurias LR zada ideti kaip savo dali, racionaliau siandiena butu nukreipti i biokuro naudojimo ispletojima… Juolab, kad dujos net ir per terminala ( kurio dar neturime) bus brangesnes, o is GASPROM’o nuolaidu tiketis beviltiska ir jokie sekmokai su kubiliais jo i vieta nepastatys – svorio kategorija net nelygintyna…

     • romas

      suomi, ką reiškia mums uždirbs? Mums elektros reikia, o ne uždarbio :) Valstybei, aišku, mokesčius mokės visi, kas tik dirbs prie AE projekto, o ir VAE paskui mokesčius valstybei mokės. Na, bet mes patys už elektrą ir mokėsim. Nauda labiau tame, kad pinigai už elektros energiją neiškeliaus iš Lietuvos.

     • romas

      Andriau, kadangi tu ekspertas, aš nesiginčysiu.

     • GIGA

      Nelabai supratau,kodėl lv užgaulioja,matyt,seniai gavęs į snukį? jei nesupratai,tai pakartosiu paprasčiau.Nėra taip,kad Giga labai norėdamas negalėtų susirasti kažkokios tai informacijos.Bet aš kalbu apie kitą.Jei klausimas keliamas tautai/referendumui,tai valdžia turi pasistengti,kad maksimaliai daug informacijos būtų pasiekiama standartiniam LT piliečiui,normaliai protaujančiam,pilstuko nepragertais smegenimis.Prie milijardinių projektų niekas nepasikeistų sąmatose,jei,tarkim kokius 3 mėn kartą per savaitę informacija būtų skelbiama pagrindiniuose dienraščiuose ar portaluose,gal būt pastoviai atsakomi DUK ir t.t. Mes kalbam apie esminį tautos klausimą.Ir aš niekada nesutiksiu su tų Seimo narių nuomone,kurie sako,kad tai ne klausimas,kurį reikia tartis su tauta,nes ji NEKOMPETETINGA,nes jau daug laiko praėjo ir daug darbų padaryta,kurie nuplauks šuniui ant uodegos,jei AE klausimas būtų atmestas.Niekas netrukdė tartis anksčiau ir tai,kad šis klausimas yra daugelių partijų priešrinkiminėse programose,man atrodo mažas argumentas,kol galioja 9 Konstitucijos straipsnis.O dėl kompetencijos,tai nemanau,kad daugeliui šio blogo komentatoriams,jų draugams,pažįstamiems,šeimos nariams ir etc.,jos trūksta labiau nei didelei daugumai Seimo narių

     • Andrius

      … Lv ?… zinomi ekonomistai Kuodys, Rudskis ir kt. kurie teigia kad sis projektas prilygsta aferai, zinoma yra „kremliaus korumpuoti“ – cia kaip ir viskas aisku, bet stai kas idomu – kodel kone visus pasirasomus musu vyriausybes dokumentus susijusius su siuo projektu lydi toks prierasas, kad „vyriausybe ir pasirasiusieji uz skelbiama dokumente atsakomybes neprisiima“ ?… Ganetinai keista… Kubilius sako kad tai tik nedidele smulkmena paimta is bendro konteksto, bet visgi idomi – Kuodziai su Rudskiais prisiima atsakomybe uz savo vertinimus, oponentai – ne. Aisku lengva Kuodziams kai statyti nereiks, bet, kitavertus jei esi tiek garantuotas plano sekme kaip skelbiesi – tai ko bijoti ?… O ir kaip mums vertinti tas pasakaites VAE tinklapyje, kai „nei uz turini nei uz pateiktus skaicius niekas nepridiima atsakomybes“

      P.s. na tuoj uzsipuls Valentinas, apsauks avigalviu provikatoriumi ir t.t :)…Bet man isties reiksmingai itartinas faktas kad dokumentuose jau siandiena kratomasi atsakomybes lyg nujaustu bloga pabaiga…

     • Valentinas

      Giga, valdžia pasistengė, visa informacija pateikta. Kaip tu nori, kad ji reklamuotų? Gal užpirkinėtų reklamą Lietuvos ryte ar TV3? Jei informacijos tautai trūksta, tai kaltinti galima tik žurnalistus, o juos tikiuosi neapkaltinsi pataikavimu Kubiliui ir Sekmokui?
      Paskutinius metus viešojoje erdvėje VAE yra dominuojanti tema. Informacijos yra apsčiai. Daugybė pasisakančių už, daugybė prieš. Vieni stengiasi argumentuoti, kiti (tokie kaip Andrius) neturi jokių argumentų, tik demagogiją. Nesuskaičiuojamus kartus tiek Kubilius, tiek Sekmokas, tiek Vaitkus ir kiti projekto rengėjai atsakinėjo į klausimus, dalyvavo spaudos konferencijose, kuriose bet kuris žurnalistas yra laisvas užduoti bet kokį klausimą. Tik norėk ir siurbk tą informaciją. Tik norėk.

     • romas

      Andriau, valdžia surengė referendumą, kad pasikonsultuotų su tauta. Va ir patark, kaip galvoji – referendumo iniciatoriai greičiausiai bus valdančioje koalicijoje. Dabartinė vyriausybė savo darbą padarė – tęsė projektą, bet nebaigė. Dabar apie AE perspektyvas jau ne Kubiliaus reikia klausti. Turėtum tai suprasti.

     • Andrius

      … Valentuk ?:) demagogui ir dundukui Andriui noretusi labiau girdeti profesionaliu ekonomistu ir energetiku sio projekto vertinimu, o ne Kubiliaus Sekmoko „spaudos konferenciju“ – nejau toks noras tokiam nedemagogui kaip Valentinas atrodo tiek kvailas ?

     • Andrius

      …Romai tai apie tai ir snekam kad gal buvo nepakankamai informacijos is vyriausybes puses ? Nes tamsta, va, abejoji… as irgi, nors linkstu i ta puse kad nereikia nes perdaug rizikinga, o vat Valentinas mane del to laiko dunduku ir demagogu – bet pasidalinti turima informacija nenori :)… tai kaip dabar bus ir kas kaltas, kad tu nepakankamai informuotu ir abejojanciu yra tiek daug ?:)

     • romas

      O kokią prasmę turi agitacija, jei socdemai yra prieš šį projektą?

     • lv

      GIGA, standartiniam lietuvos dundukui, tokiam kaip Andrius ir tu, kalbama labai paprastai ir prieinamai: (ne)statom, (ne)apsimoka, (ne)atsipirks, (ne)turėsim pigesnės energijos. Ne, netinka. Pateikiamos nuorodos į solidesnės padermės ekonominį pagrindimą — tai pasakaitės, valdžia turėtų labiau pasistengti, pateikti skaičiavimus, informuoti. Todėl ir siūlau smegeninės renovaciją, nes su tokiu potencialu, kaip Andriaus suprasti ir tokiu, kaip tavo, susižinoti (aš šita kažko tais negirdėjau, kad, šita, mane informuotų apie vae, gal ką informavo?), tai informavimo perspektyvos aiškios. Beviltiškos.

     • mielas lv, prašyčiau valdytis.

     • GIGA

      Kolegos,mažiau demagogijos.Būsiu dėkingas ir,matyt,ne tik aš,jei disponuodami visa turima informacija pasakysit:
      1. Kokia yra bendra AE statybos sąmata „iki rakto“
      2.Kiek kainuos elektra,kai bus pastatyta AE?
      Padėkit,runkeliui,kolegos…

     • Valentinas

      Mielas Andriuk,
      Malšindamas tavo informacijos badą siunčiu tau kelias nuorodas:
      http://www.ziniur.lt/archyvas/2012/18/prie-pietu-stalo/17665/pokalbis-su-branduolines-energetikos-projektu-konsultantu-dr.-gintaru-gavenu.
      p.s. nesakau, kad tikėk ir pritark, tik prašau baigti meluoti, kad neužtenka informacijos.

     • Valentinas
     • spyglys

      kam taip plėšyti viens kito atlapus. Ateis 2015 metai ir estai pasakys ar bus ta elektrinė, ar ne. O jie tai geriausiai gali įvertinti. ;)

     • GIGA

      Valentinai,nuorodos Andriui,ne man,tai nežinau ar verta klausyt nors Dabašinsko pokalbį su Vaitkum esu girdėjęs -sakyk,ten rasiu atsakymą į mane dominančius klausymus ar pasamprotavimus apie tai,kad branduolinis kuras pigiausias,energetinė nepriklausomybė svarbu,kai vyksta statybos suriamos darbo vietos,mokami mokesčiai ir t.t.Spėju,kad atsakymų nebus,nes neseniai girdėjau Nausėdą,kuris ir aiškino,kad ne realu šiandien žinot elektros kainą po AE statybų pabaigos?

     • romas

      GIGA, yra glaustai http://www.vae.lt/faktai/.
      Plačiau taip pat galima – http://www.vae.lt
      Tačiau jei Kuodis ar Vilemas atrodo patikimiau, tada neverta gaišti laiko

     • romas

      Kažkodėl komentaras laukia patvirtinimo.
      Mėginu, GIGA, pakartoti nuorodą su tave dominančiais atsakymais http://www.vae.lt/faktai/

     • Andrius

      … na pagaliauk Valentuk :) – surinkai ir pateikei koncentruotai (tikiuosi) visą info abejojančiam – pasistengei už Kubilių, ckant… … Būtinai pasiskaitysiu, pažadu… bet kiek vėliau…

      …O dabar tau kaip Fredžio išgirtajam „vidutiniam vadybininkui“ toks dundukiškas klausimas – ką manai, tarkim, apie namo draudimą nuo stichinių nelaimių ? – geras tai žingsnis, ar bereikalingas lėšų švaistymas ?

      …Dėl ko klausiu… Visi žinome kad visko šiam gyvenime gali atsitikti. Va ir galingiausios valstybės ambasadorius dar užvakar jautėsi saugus už ambasados sienų, o šiandien jau „amžiną jam atilsį“. Ką ten kalbėti – prisimenant dešimties metų senumo įvykius, tai atrodė kur jau kur, bet Pentagone (ir ne kažkur pasienyje) atrodė galėjai jaustis kaip Dievo užanty saugumo atžvilgiu – iki jo atakos keleiviniu lėktuvu… Po Fukušimos katastrofos daugelis valstybių, tame tarpe Europos, persvarstė savo planus plėtoti atominę energetiką – vokiečiai nusprendė stabdyti, bet po to, berods, atidėjo planus ateičiai. Suprantu vokiečius – tokios avarijos atveju nuostoliai būtų milžiniški (kurių neatpirktų visų turimų elektrinių iki šiol duota nauda) bet visdėlto tai dar nebūtų pabaiga…
      … Mūsų gi atveju – rimtesnė avarija (nesvarbu priežąstys) veikiausiai būtų ne tik kad valstybės Nepriklausomybės bet, galimai, ir pačios valstybės kaip administracinio vieneto pabaiga… Taip skant – „paskutinis Lietuvos istorijos puslapis“…
      …Aišku tokios avarijos tikimybė gal ir nedidelė, bet kas žino – gal ir nemažesnė nei pvz. tavo Valentuk namo (ar buto) gaisro atvejo tikimybė ?… Šiandiena, aš tarkim, moku už elektrą name 100 Lt – tai yra 1/20 vidutinės algos. Imkim pesimistiškiausią variantą kad jau nuo rytojaus elektra subrangsta dvigubai ir mokėsiu 200 Lt… Klausimas – ar negalėtume kiekvienas į tą papildomą 100 Lt per mėnesį pabandyti pažiūrėti kaip į „namo draudimo polisą“ ? (ir čia labai jau pesimistiniu atveju nes nei rytoj nei poryt toks pabrangimas nenusimato)… Ir ar tikrai mums reikia tos elektrinės ir tokios grėsmės valstybei už tokią niekingą sumelę kiekvienam per mėnesį, kuri nė nelygintina savo dydžiu kad ir su šiandieninėm išlaidom tam pačiam šildymui ?
      … Ar visdėlto skaitai kad toks pesimistiškas scenarijus absoliučiai neįmanomas kaip ir apskritai visi pvz. „namų draudimai“ tėra bereikalingas pinigų švaistymas sugalvotas draudimo Kompanijom lobti ?…
      …Gal ir taip… gal ir taip… bet žmonės draudžiasi… O „černobilių“ katastrofos kartojasi „Fukušimose“…

     • Andrius

      …tylu… na, vadybininke Valentinai ? – rėžk savo vadybinį profesionalų patarimą – drausti man savo namą ar siųsti draudimo agentą velniop ir nieko tam namui neatsitiks – kaip ne kaip 100 Lt sutaupyčiau ?…

      … o su valstybe ką darom ?… gal gi irgi nieko nenutiks ?… galu gale bent jau per mūsų amželį, o už tai elektra pigesnė – na gal ne taip jau ir ženkliai, bet visgi centas prie cento… – o po mūsų tai juk nors ir tvanas…

     • GIGA

      Andriau,atsakysiu už savo seną diskusijų prietelių Valentiną:)Mano supratimu,čia visai nušokai nuo temos,sorry,kolega.Valentinas ir Co tau atsakys labai paparastai – neaišku ar tas tavo „galbūt“ vertas energetinės nepriklausomybės,papildomų darbo vietų,sumokėtų mokesčių ir visa kita.Negi kas nors,baltarusis,japonas ar vokietis stato elektrinę ir galvoja,kad yra 0,01 procentas tikimybės,kad ji gali sprogti? Taip negalvoja ir pats tai supranti,nes tada „nekeptų“ dangoraižių,neskraidytų į kosmosą,netiestų tunelių per Lamanšą.Ir nemanau,kad čia galima kažką daugiau atsakyt,o,kad vokiečiai atsisakė branduolinių planų ar tai turi būt kelrodė žvaigždė Lietuvai? Aš tai diskutavau apie kitą.Tvirtai įsitikinęs,kad AE statyba papuola į 9 Konstitucijos straipsnio formuluotę -„svarbiausi Valstybės ir Tautos gyvenymo klausimai sprendžiami referendumu“. Valdžios prioagatyva laiku ir pakankama apimti pasirūpinti,kad piliečiams būtų pakankamai informacijos tam sprendimui priimti.kaip tai turi būt daroma – diskusijos objektas į tai nenoriu veltis,nes oponents visą energiją skirs ne į turinį,bet į detales.Savo versle sprendimų pagal tokią informaciją,kuri pateikiama kaip,kad ir Romo cituojamose vae.lt tiklapiuose,aš nepriiminėčiau.Bet klaidos mano versle,bus mano asmeninės klaidos,kurios atsilieps mano ir mano vaikų gerbūviui.Klaidos sprendime dėl AE atsilieps visai tautai ir ilgam.Aš nesu prieš AE statybą,man trūksta pakankamai informacijos

     • Andrius

      … Giga, būtent taip – nušokau nuo temos, bet… Statydami tokius objektus, nors ir mažiausiai tikisi, bet avarines situacijas planuoja visi – kas kokia užima poziciją, kaip būtų vykdoma evakuacija, kaip operatyviai būtų pateikiama informacija ir t.t. ir t.t… Laikas nuo laiko tokios situacijos imituojamos ir atidirbinėjamas veiksmų suderinamumas… Mūsų gi atveju, kaip mažos valstybėlės net to nereikėtu – turiu galvoje mums… planuoti saves gelbėjimosi planų galėtu imtis tik kaimynai… Avarijos tikimybė, tarkim, labai maža, bet mūsų valstybei būtų lemtinga – tuo mes skyriamės nuo visų kitų – vokiečių, japonų, prancūzų ir t.t. … Mes ne Baltarusija kur nors ir pakankamai didelė teritorija po Černobylio katastrofos užkrėsta, bet visos valstybės mąstu neesminė ir „Batka“ aptvėręs ją spygliuota viela padarė dar ir atrakciją turistams po 30 metų leisdamas jiems nusipirkus bilietus „pasišvytinti“ grožintis jau 30 metų žmogaus nepaliesta gamta…
      … Ir manau, kad apsispręsdami turėtume priimti ir tokį faktą domėn – ant kortos statome ne šiaip kad ir, gal nedidelę, bet galimybę patirti milžiniškus nuostolius kaip kad baltarusai, japonai ar vokiečiai, bet – VISĄ SAVO VALSTYBĘ…
      … Ir ant tos kortos ją statome faktiškai už centus – „energetinė nepriklausomybė“ šiuo atveju yra blefas – išlaidos rusiškoms dujoms ženkliai didesnės, o ir branduoliniu kuru veikiausiai prisirištume prie tų pačių rusų… O be to atominė tai ne „Jotul krosnelė“ – ją užkūręs, kada panorėjęs neužgesinsi…
      … O ar tikrai turėsime iš to bent finansinės naudos ?… niekas šiandiena nepasakys kiek ta elektra kainuos po 20 metų – galbūt nupirkti ją galima bus už dvigubai pigiau, bet mes net neturėsim tokios galimybės nes būsim priversti išlaikyti savo atominę ir pirkti jos gaminamą elektrą…
      … Žaliosios energijos plėtojimas, manau, irgi bus stabdomas – teoriškai aiškinama gražiai, kad „iš atominės energetikos pelnų bus ji remiama“, bet tai nelogiška – jei aš norėsiu gamintis elektrą pats, arba jungtis prie kokios kaimyno vėjo jėgainės, vansi nepirksiu iš atominės – kas dengs atominės statybos kaštus ?… Pasirinkimo nebus – nori nenori reiks pirkti atominės elektrą…

      .

     • GIGA

      Andriau,absoličiai su tavim sutinku.101 %. Aš tik sakau,kad oponentai mano,jog energetinė nepriklausomybė ir visą kitą atsveria galimos katastrofos riziką.Jie mato daugiau pliusų iš AE,nei baimių dėl galimos katastrofos.O ar jie teisūs ar ne,čia diskusija be galo ir prasmės :)

 • Fredis*

  Geras E.Samoškaitės straipsnis apie A.Maldeikienės įžvalgas delfyje.

 • Andrius

  … beje i tema dar kalbant apie „atomines sauguma“… Niekam ne paslaptis kad tokie objektai yra ir bus visuomet teroristiniu ataku planu smaigalyje, o esant rimtesniam kariniam konfliktui – priesu paleistos raketos rinksis visu pirma ant tokiu objektu „kaip muses ant sudo“… Buvo kalbeta kad tokios gresmes priimtos domen ir elektrines zonoje bus uztikrintas tame tarpe ir oro saugumas, bet kaip pasirode, siandiena, musu „labai saugoma“ siena net ir su vienu didziausiu potencialiu priesu Lukasenka – kiaura kaip retis – lektuvas su „meskiukais“ nepastebetas ir isskrydo ir atgal iskrydo… Va ir visos to saugumo „garantijos“… juk elektrine bus kaip tik siame „labai saugomame“ pasienyje…

  • romas

   Astravo AE nesaugi. Ją švedai gali apmėtyti meškiukais.

   • suomis

    Švedai, rusų užsakymu, tikrai gali apmėtyti meškiukais, net ir visas elektrines, esančias regione. :DDDD

   • lv

    Tuo blogiau meškiukams. Astravo AE aikštelė gal net turės efektyvų priešmeškiukinį gynybinį skydą, sudarytą iš styrančių rūdijančios armatūros strypų…

 • Andrius

  … o tamstai reikia pritarimo jos uzdarymui ? – as Uz…

  • Fredis*

   Andriau, protingi dėdės ir tetos, jei matys ir manys, kad AE mums reikalinga ir apsimokės, ją būtinai stengsis pastatyti nepaisant ką apie tai galvosi tu su Izbliondimu, Bobute ir suomiu. „-“ keturi balsai – lašas jūroje.

   • suomis

    :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

 • Andrius

  … Fredi, tu teisus, beda tik ta kad mudu i ta sarasa „mums“ nepakliunam.. Kad apsimokes asmeniskai tiems keliasdesimciai „protingu dedziu ir tetu“ as net neabejoju – lygiai kaip jiems apsimokejo visi iki siol vykdyti didieji projektai – pradedant Wiliams’u ir baigiant Lietvos duju pardavimu ir Valdovu rumu statybomis… As netgi tikiu, kad jiems apsimokes tiek, kad atomines avarijos atveju jie sau ir savo vaikams gales nusipirkti kita „Tevyne“ kitoj zemes rutulio pusej… Na o mudu, Fredijau, tokio liudniausio scenarijaus atveju, jei liksim gyvi aisku – tapsime dar viena „bezemiu klajokliu tauta“…bedujinais, ckant, „isvarytais is pazadetosios zemes“…

 • Cinikas

  Apibendrinant diskusija, galim pastebeti, kad diskutuojat apie Socdemu ir darbo partijos sprendimus, klausimas kyla tik vienas – kokio lygio afera tai buvo.

  Snekant apie dabartines vyriausybes sprendimus – gincijamasi visgi ar jie teisingi ar ne.

  Pabandykit izvelgti skirtuma.

 • Anarchisto byta

  Andriui ir GIGA spaudžiu dešinę už kantrybę ir logiką diskutuojant su nešpėtnais demagogais, kuriems irgi verta padėkoti už oponavimą. :)
  Romui irgi norisi tart ačiū, grįžtant prie renovacijos, už ištartą ir pamirštą B: masinė pastatų renovacija duos naudą tik tada, kai paraleliai bus renovuojami (procesas kai kuriose savivaldybių šilumos ūkiuose vyksta, kai kur jau ir pasibaigęs)šilumos perdavimo tinklai (trasos ir šilumos punktai), o po to – modernizuojami šilumos ūkiai (katilinės). Kitaip šilumos įmonės (ypatingai privataus kapitalo) mažiau sunaudotos energijos kiekius kompensuos per pakeltas šiluminės KW kainas. Čia protingų daug, supras kompleksiškumo svarbą šiame reikale.

 • Fredis*

  Labai dramatiškai žiūrite į vieno reaktoriaus statybas keturioms valstybėms, elektros energijos produkto pirkėjų bus ir daugiau. Vien lenkų – 38 mln., Baltijos valstybėse – 7.5 mln. Nepasidalinsime, neužteks. Andrius teisingai pastebėjo, kad vienintelė dalies gyventojų abejonė – katastrofų baimė. Būna atvejų, kai žmonės bijo skristi lėktuvais, bet jie vis tiek skraido.