„Fortuna privata“ – kai kam sekasi…

Mano rankose – dalelė elito…

Naujas, puikios kokybės, ką tik iš spaustuvės, dažais kvepiantis žurnalas „Fortuna privata“.

Kuo čia dėtas elitas? Taigi virš pavadinimo parašyta: „Lietuvos elito žurnalas“.

Šiaip žurnalas visai nieko: kokybė gera, yra ir gana įdomių tekstų.

Tačiau mane labiau sudomino ne puslapiai su straipsniais apie krizę, naftos kainas ar automobilius. Labiausiai mano dėmesį atkreipė tie, kurių šone parašyta „viešieji ryšiai“.

Antai, šalia puslapio A.Bosui ir dviejų puslapių skirtų Alytaus bendrovei „Azarto technika“ puikuojasi ir du puslapiai, labai gražiai aprašantys „Lietuvos kultūros sostinę Žemaičiuose“. Ir interviu su Plungės mere ir jos nuotrauka įdėtas…

Po to – du puslapiai, skirti Utenai. Labai gražus tekstas. Ir labai graži Utenos mero Alvydo Katino nuotrauka – beveik per pusę puslapio.

Toliau – du puslapiai apie Prienų rajoną ir tai, kaip savivaldybės vadovai kuria ambicingus planus. Žinoma, Prienų rajono savivaldybės mero Alvydo Vaicekausko ir savivaldybės administracijos vadovo Arūno Vaidogo nuotraukos.

Verčiam toliau – o ten labai graži Birštono merės Nijolės Dirginčienės nuotrauka. Mažesnė nei Utenos mero, nors teksto – taip pat du puslapiai.

O štai Kauno rajono savivaldybė pasitenkino vienu puslapiu. Ir kad niekam nekultų jokių pašalinių minčių – nuotraukoje ir meras, ir jo pavaduotojai, ir administracijos direktorius su pavaduotoja ir net tarybos sekretorius bei mero patarėjas.

O dar kažkas sako krizė, reikia taupyti…

Pasirodo, ne viskas taip blogai, kaip atrodo.

Yra ir kam sekasi…

P.S. Beje, norėjau išsiaiškinti, kiek kainuoja du puslapėliai viešųjų ryšių „Fortuna privata“. Paskambinau, paklausiau, žadėjo atsiųsti kainoraštį. Taip ir neatsiuntė…

(7 balsų, vidurkis: 4,14 iš 5)
Loading...
 • LL

  taigi reikia kažkur išleisti merų fondus, skirtus įvaizdžiui kurti… o jei dar ir atkato duoda…

 • gintaras.m

  Nieko stebuklingo, savivaldybėms pardavė plotą. Merų tuštybės poreikis neišsemiamas. Taigi pasiūla ir paklausa atitiko. Greičiausiai tai buvo padaryta dar pernai, prie seno biudžeto. Apmokėjo, greičiausiai, iš kokio nors projekto lėšų metų gale, tam, kad neliktų bereikalingų likušių sąskaitose, žodžiu, lėšos įsisavintos maksimaliai.
  Pozityvu čia gali būti ir tai, kad elitas išplėtė savo geografiją. Ir dabar koncentruojasi ne tik Vilniuje ar Klaipėdoje, bet ir balbieriškyje.

 • Mano žiniomis, vieno psl PR teksto kainuoja 5000 Lt plius PVM

 • WU

  “Lietuvos elito žurnalas” :D prajuokinai, Artūrai, ačiū :) šiandien vakare grįždamas namo, kaip ir kiekvieną pirmadienį nusipirksiu „Veidą“, pavaikšciosiu prie žurnalų lentynų, pažiūrėti kas čia per naujadaras ELITO.. Nežinau, kaip jūs, bet aš kolkas elitu (žinant, kad elitas iš tikrųjų reiškia – geriausias savo srityje), nesijaučiu, todėl leidinio su tokia definicja nekils ranka nusipirkti.. Artūrai, o tu jautiesi elitu, nusipirkęs šį žurnalą? :)

 • Mielas WU, šiaip tai aš to žurnalo nepirkau – gavom jį kaip priedą prie kažko (nuoširdžiai sakau – nepamenu prie ko:). Tačiau taip, paėmęs šį žurnalą į rankas iš karto pasijaučiau patekęs tarp elito… Dabar tik nežinau, ką daryti: ar neštis namo ir ten būti elitu, ar laikyti darbo vietoje… Gal galite patarti?

  • Valentinas

   Artūrai, bus sunkoka darbe būti elitu, o namie nusileisti iki runkelių lygio. Siūlau parsinešti namo ir namiškius paversti elitu. Sekantis žingsnis nuotrauka žmonių žurnale iš kokio nors dizainerio salono atidarymo. Toliau – platus ir gilus interiu žmonėse.

   Nepamirškite, kad nešate atsakomybę ir už mus. Jei tapsite elitiniu apžvalgininku, automatiškai jūsų blogo komentatoriai taps elitiniais komentatoriais. Visi, tame tarpe aš, Mykoliukas ir net Nerijus :)

  • WU

   Artūrai, kaip tik grįžau namo ir peržvelgiau „veidą“. Vienam iš pirmųjų puslapių visada būna redaktoriaus laiškas (jį rašo Gintaras Sarafinas) ir jame kaip tik aktuali tema. Galima interpretuoti, kad ten kalbama apie elitą, tai yra žmones, kurie kuria gėri čia Lietuvoje aplink save, bet dažniausiai lieka žiniasklaidos nepastebėti: „Jie nepriklauso tam „žvaigdžių“ tūkstantukui, kuris yra žiniasklaidos duona, kuris kasdien aprašomas bei aprodomas ir kuris prasideda nuo Valdo Adamokaus, o baigiasi Natalija Zvonkės pavarde“. Bijau, kad šiame žurnale kaip tik ir bus rašoma apie šį tūkstantuką (deja, nepavyko pamatyti šio žurnalo šiandien). Nemanau, kad galiu kažką patarti, čia jau priklauso, kuriam iš „elitų“ prijaučiat. Tiesiog manau, kad namie Jūs ir taip elitas, o darbe gal ir bus įdomu kuriam nors kolegai apie ką ten rašo.

 • Martynas

  Labai panašus atvėjis buvo ne per seniausiai žurnale „Veidas“. Rinkti geriausi merai ( http://www.veidas.lt/lt/leidinys.nrfull/498c338f5c083 ), o po to kone pusė žurnalo buvo užpildyta PR junginiu pažymėtais straipsniais apie savivaldybes ir rajonus.

 • Izidorius (Ysidor GB)

  Dziugu tik tai, kad tipinis rinkejas tokiu leidiniu nelabai skaito.

 • „Po to – du puslapiai, skirti Utenai. Labai gražus tekstas. Ir labai graži Utenos mero Alvydo Katino nuotrauka – beveik per pusę puslapio.“ – kas čia darosi? Ir vėl Utena! Kaži ką rezga mūsiškis Alvydėlis?! Šiaip, kiek žinau, jis nėra blogietis, net yra išleidęs savo poezijos knygą. Hm… Kad kas aiškiai pasakytų kur čia šuo pakastas.

  Ha ha, du puslapius apie Uteną aš galiu ir nemokamai laisvai parašyt. Tik, spėju, mano tekstas netiktų žurnalui „Fortuna Privata“, kur karaliauja pirktinis žodis.

 • Pingback: Kas yra kas Lietuvoje? Ir už kiek? | Artūras Račas()