Kaip per kelias minutes padaryti laimingais 4 žmones

Būna gi kartais istorijų…

Einu į „Ikiuką“ nusipirkti eilinės „Camel“ nuodų dozės.

Įeinu pro duris – iš karto po kojomis 50 litų banknotas. Pakeliu, apsidairau aplink, nepanašu, kad kas nors būtų ką nors pametęs. Galvoju, pasitarsiu su kasininke…

Pasiimu savo dozę, iš piniginės išsiimu savo 50 litų banknotą ir jį, kartu su doze, duodu kasininkei. Ši, pasirodo, jau pradėjo nuskaitinėti kito (už manęs stovėjusio) pirkėjo prekes (degtinė plastmasiniuose indeliuose ir užkandis), tačiau kažkuri iš prekių nenuskaitoma, tad kasininkė eina pažiūrėti kodo.

Eilėje – nepasitenkinimo šurmulys…

Kitoje eilėje taip pat kamštis, priežastis neaiški.

Kasininkė grįžta, atsiskaito su už manęs stovėjusiu pirkėju, ima mano penkiasdešimt litų ir „Camel“, žiūri į kitoje rankoje laikomą penkiasdešimtinę ir duoda grąžą. Nespėju prasižioti, ji jau kažką aiškiną kitam pirkėjui…

Gerai, galvoju, įsidėsiu grąžą, palauksiu porą minučių ir viską išsiaiškinsiu.

Metalinius kišu į kišenę, banknotus (vis tebelaikydamas tą rastą penkiasdešimtinę rankoje) bandau dėti į piniginę ir pastebiu, kad grąžos gavau 60 litų…

Laikydamas penkiasdešimtinę vienoje rankoje ir šešiasdešimt litų – kitoje vėl atsisuku į kasininkę ir, jausdamas kaip į mane sminga žudantis vienos eilėje stovinčios merginos žvilgsnis, išlemenu, kad tikriausiai gavau per daug grąžos…

Kasininkė nėra tikra ir nusprendžia… užrakinti kasą ir suskaičiuoti ten esančius pinigus… Eilėje pasigirsta „tuoj išprotėsiu“…

Kol kasininkė skaičiuoja banknotus (šimtinės, penkiasdešimtinės, dvidešimtinės ir t.t.) nukreipiu savo dėmesį į antrą kasą ir suprantu, kad ten vyksta ta pati procedūra. Kasa užrakinta, o kasininkas bando suskaičiuoti, kiek ten turėtų būti pinigų. 

Pirma kitoje eilėje stovinti moteris atsisuka, aš lyg prasikaltęs paaiškinu, kad man lyg ir davė per daug grąžos.

Ji sako: „o man davė per mažai“.

Mano kasininkė pagaliau praneša, kad grąžos man davė per daug. 20 litų grįžta į kasą.

Tuo metu išgirstu, kad kitoje kasoje kalbama apie… 50 litų.

Atsisukęs į kitoje eilėje prieš kasininką stovinčią moterį klausiu, ar ji gavusi grąžą, ji buvo nuėjusi nuo kasos…

Norite tikėkite, norite ne, bet tie mano rasti 50 litų ir buvo ta trūkstama grąžos dalis, kurios buvo ieškoma prie antros kasos.

Kai pagalvoji, tai kiek nedaug reikia, kad 4 žmonės nors trumpam pasijaustų jei ne laimingi, tai bent jau šiek tiek geriau..

„Mano“ kasininkei nereikės kompensuoti trūkumo, antrasis kasininkas išvengė ilgo aiškinimosi ir kaltinimų, 50 litų pametusi moteris nepatirs streso pykdamasi su tuo kasininku ir džiaugsis atgavusi 50 litų…

O aš džiaugiausi už tuos tris:)

…Tiesa, dauguma eilėje su pirkiniais stovėjusių tikriausiai nebuvo laimingi…

(24 balsų, vidurkis: 4,29 iš 5)
Loading...
 • žudancio žvilgnio mergina buvo Musė. :)

  • Fredis*

   Nuo liepos 15 dienos praėjo tik 77 dienos, o Ikiuko kasininkėms (samdinėms) pavyko išvengti tinklaraštininko rūstybės ir nevaržomo pykčio priepuoplio, kuris jį ištiko PKN Orlen degalinėje pabendravus su operatoriumi Edvinu. Gal jau praeina krizė?

   • Fredi, nepatingėjai suskaičiuoti kiek praėjo dienų. Išties, tavo pasišventimas yra neribotas :)

  • Musė

   Valentinai, aš turiu alibi :)

 • Sarunas Skyrius

  Maximos klientai su tokia betvarke nesusiduria.

  ;)

  • :)

   Aha, ėmėm ir patikėjom.

   ;)

 • Donatas

  kažkur skaičiau, kad kompanija darė tyrimus, nustatydama, kurie miestelėnai Europoje yra sąžiningiausi. o tyrimo metodas paprastas – išmėto po visą miestą mobiliuosius telefonus ir laukia, kiek telefonų bus grąžinta. jei tuos telefonus rastų mūsų Artūras (ir kiti panašūs), tai lietuva besąlygiškai laimėtų pirmąją vietą :)))
  beje, negražu truputį netiesiogiai reklamuoti tokį blogą įprotį, kaip rūkimas ir toki vieną konkretų tabako gamintoją… :)

  • Kiek supratau tam, kad per kelias minutes 4 žmones padaryti laimingais reikia rasti numestus 50 litų… Nėra tai taip jau paprasta…

  • Modestas

   Tai kaip čia dabar… Rašai švariai su lietuviškomis, o nesugebi Lietuvos iš didžiosios parašyti? Sakyčiau, blyn, šift nesuveikė pas tamstą, ale va – Artūras – sugebėjai iš didžiosios.

   • Donatas

    dara tai sąmoningai

    • Ar

     rūksta kaminas (rūkimas), žalingoji aistra vadinasi rūkymas :)

 • zuikiz

  Jeigu Lietuvoje būtų mažų parduotuvių, kur būtų galima nusipirkti bulkos, pieno ir kiaušinių nestovint tose beviltiškose eilėse, tikrai daug daugiau nei 4 žmonės pasijustų laimingi…Dabar dėl 50 litų. Tai gerai, kad ta moteriškė atsirado. O jeigu ne? Bandyt ieškot, kas pametė, ir atlaikyt įbestus žvilgsnius, sakančius „nu tu ir durnius“? Ar geriau vengt šitos gėdos ir pasilikt sau, bet kentėt sąžinės graužimą?

  • A.G.

   Bus mažų krautuvyčių – jau po vieną ir atsiranda. Kiek žinau ir vakar po vieną Vilniuje ir Kaune atsidarė. Kaip kažkada pasakė vienas – „proces pašiol“.
   Bet pirma žmonės turėjo atsikramsnoti to savartyno, kurį paimdavo Lietuva, jei gerai primokėjimu (bet visvien žymiai mažiau nei jiems Vakaruose savartynai nulupa – o čia, po to, dar ir lietuvio skrandis kažkiek centų numeta). Ir atsivalgyti iš tų išlikusių mažų krautuvyčių, kurios maitinosi iš tų didžiųjų, kuriose tas lietuvių skrandžiui pervežtas savartynas per ilgai pagulėjęs per brangiai kainuotų (nes pagalnerašytas taisykles, jos jau būtų peržengtos ir jau tektų įdėti kai kam į delną).
   Na gal ir be reikalo parašiau – tas etapas jau eina į pabaigą – kaip ir kiekvienas biznis, taip ir šis turėjo ir pradžią, kaip ir pabaigą. Bet, kad jis nuo kokių 1997 m. iki šiol klestėjo – pasako apie Tautą daug ką.
   O kai į vaikučių skrandukus ir šiandien savartynas perkeliamas – jau ir žodžių trūksta.
   Deja, blogis užkrečiamas. Jau pakankamai yra ir vietinio savartyno, kurio dvokas jau viršija ir Vakarų.
   Ne be reikalo marijampoliečiai sustoja į didelę eilutę, kai pasienio lenkai (tie patys mūsų dzūkeliai) atveža lietuviškos dar smetanskos kiaulienos… kas lietuvoje jau ir delikatesu patampa. Tad, gal nebereikalo Šiškauskas traukia „…nebeliko kaimo…“ – kaimo liko ir liks, tik jau ne lietuviško supratimo, taigi… nors tam esame, tam mūsų rankos ir protas, kad…
   O jei į temą, tai kol kas daugiau esu metikas, ne radikas (juk dabar didieji lituanistai, t.y. greitinistai, siūlo trumpinti žodžius – sako vakariečiams atsibosta laukti, kol lietuvišką žodį išsakai…).

   • A.G.

    Atsiprašau – reikėjo „Lietuvoje“.

 • Kažkada buvo anekdotas apie vieną šimtinę, kuri buvo tik viena, o ji padarė vos ne visą kaimelį laimingą:)

  Jūsų istorija kažkuo panaši:)

 • Paulius

  Kiek Filipas Morisas sumokėjo už Camel reklamą?

  Pagarbiai,
  Česlovas Balsys
  VTAKT

  • Nepavadinčiau termino „nuodų dozė“ reklama;)

  • Juokus mėgstantis Česlovas, ar tik ne baudelę norite išrašyti gerb. Račui? :)
   – šis nuostabus pavyzdys, parodo, kaip „gerai“ dirba valstybinės institucijos, stebi kiekvieną asmeninį dienoraštį ar tik nebus kokia tabako ir alkoholio reklama. Būtų juokinga, 5dienis, bet iš tiesu graudu.

 • Paulius

  NOT!

 • Žvelgaitis

  Jei yra poreikis daryti žmones laimingais, galima paprasčiau. Išsitraukti šimtinę ir ramiu balsu paklausti: kas pametė? Paskui vėl.

 • fantastinis rašinėlis, neįtikėtina tai, kad sąskaitoje sumos sueina. Galiu patikėti, kad moteriai trūksta 50Lt, bet kad kasoje viskas tvarkoje – netikiu.
  Kiek pačiam teko susidurti, kai kasininkė suskaičiuoja, tai jei žiopla – jei visada trūksta, jei apsukri pas ją visada pinigų per daug. Tai mano 4 skaičiavimų patirtis. Ir ta patirtis sako, skaičiuokite grąžą mielieji!

  O tiems, kurie gauna didelę grąžą ir džiaugiasi eidami namo noriu pasakyti, kad imtų tik tokią grąžą kuri būtų vertą jūsų. Ir priminti, kad save vertintų daugiau nei 50Lt.

 • Smilga

  Artūrai, rūkymas kenkia sveikatai, reikia mesti rūkyti :)

  • Fredis*

   1. P.Gražulis – Transporto priemonės nuoma 11830 Lt.
   2. R.Ačas – Seimo nario biuro patalpų nuoma ir eksploatavimas 11830 Lt.
   3. A.Valinskas – Viešosios informacijos rengėjų teikiamos paslaugos – 10428 Lt.
   4. V.Uspaskich – Telekomunikacijų ir interneto paslaugos – 9584 Lt.

   Moralizuoti Artūrą mesti rūkyti yra tas pats kaip R.Ačą prisiversti susimažinti išlaidas už biuro patalpų nuomą.

   • Smilga

    :)

 • J.naivusis

  Tikrai graži istorija. Su intriga ir laiminga pabaiga. Verta novelės.
  Gerais norais kelias pragaran grįstas.

  Duokdie, daugiau tokių išimčių, patvirtinančių šią taisyklę. Tikrai faina istorija.

 • Teko matyt panašią istoriją. Ten laimė aplankė vieną moterėlę, bet tos laimės buvo tiek daug, kad įspūdžių visiem užteko. Viskas vyko taip:
  Stovi prie kasos eilė, tylu ramu. Kiek atokiau vienas vyrukas kažką su apsauginiu aptarinėja. Staiga atsidaro durys, įpuola apsiverkusi, išsprogusiom akim moterėlė ir žiūrėdama į stovinčius eilėj ima graudžiai šaukti: „žmonės mielieji, gal kas krepšelje netyčia radot piniginę?“ Visi susižvalgo – niekas nieko nerado. Moteris puola į ašaras. Tada prie jos prieina tas su apsauginiu kalbėjęs vyrukas ir paduoda piniginę. Moteriškė staigiai ją prasega, pasižiūri vidun ir vėl apsipila ašarom. Spektaklis sustabdo parduotuvėj bet kokį veiksmą – visi žiūri į raudančiąją. Netrukus ji atsigauna nuo kūkčiojimų ir paaiškina, jog viskas gerai – piniginės turinys vietoj, o ji verkia iš laimės. Mat viduj buvo – 12 000 „valdiškų“ litų… Piniginę gąžinęs vyras tarsteli „kitą sykį būkit atidesnė“ ir ramiai išeina pro duris. Netrukus, atsigavusi nuo šoko, paskui jį su pasiūlymais atsilygint išpuola ir moterėlė. Eilėj pasigirsta balsai: „Tai pasisekė moteriai…. Gerai kad sąžiningas žmogus papuolė…“

  • „Piniginę gąžinęs vyras tarsteli “kitą sykį būkit atidesnė” “

   Labiau tikėtina „liūdnai piniginę grąžinęs vyras tarsteli „kitą sykį būsiu atidesnis“ :)

   • prajuokinai :D
    Nors visgi tikiuos, kad išgidrau gerai. Labai norisi tikėt gerumu ;)

 • Na paprasta matematika..50Lt. laimingais padaro 4 zmogelius.Musu 3000000..Taigi, kad kelias minutes visi pabutumem laimingi reikia nei daug nei mazai:3750000Lt.Ir tai tik kelioms minutems, o noretusi kur kas ilgiau;)

 • nerijus

  Pagarba žmogui, kuris elgiasi nesavanaudiškai. Šiuo atveju- Artūrui Račui.
  Ar daugelis, čia rašančių, esate nepirkę, žinomai, vokto daikto ( dviračio, laikrodžio, kompiuterio ir pan. )?

  Senai senai, kai važinėjau „škoda“, kaip ir visi- žymėdavausi bilietėlius. Pasižymėjau ir įsidėjau piniginėn. O čia…čiupt ir „zuikių“ kontrolė- „vilkai“. Paprašė pateikti bilietėlį. Grybšt grybšt po piniginę, kišenes- nerandu, o žinau, kad buvau atsižymėjęs ( būna, kai pasimeti, nors ir tokioje, absurdiškoje situacijoje ). Sako: – viskas, mokate baudą. Dar bandžiau skėryčiotis, bet…Sumokėjau. Jie išlipo ir…Randu bilietėlį :)
  Išlipu iš „škodos“ ir parodau kontrolieriui…Galvojau, kad nepatikės ir, pirma pasiūs kuo toliau, ir pasakys, kad vėliau išmušai, nors tikrai taip nebuvo. Patikėjo ir grąžino dvidešimtinę…Likau nustebęs, kad tokioje „tarnystėje“, dirba ir padorių žmonių…

  Linkėjimai „zuikių“ medžiotojams :)

 • nerijus

  Artūrai

  http://www.delfi.lt/news/economy/Media/bns-grupe-perka-ziniasklaidos-stebesenos-bendrove-cision-lietuva.d?id=24338460

  Kas per žiniasklaidos stebėsenos ir analizės paslaugos? Kokia jų paskirtis?

  • Nerijau, paskirtis yra stebėti, analizuoti ir pateikti susistemintą informaciją

   • nerijus

    Nesupratome vienas kito…Ką stebėti ir kam to reikia?

   • Jonas III

    O kodėl ne pigiau įsteigti, negu nusipirkti?

 • DNR

  Super! Seniai tokio smagaus skaitalo neskaičiau. Ačiū

 • Wytas

  Arturai,prasau mesti rukyt, kas rasys siuos nuostabius BLOG’us jei neduok Dieve kas nors atsitiks?

 • sauliukas

  Nu ir aš dar noriu pasisakyt:
  Stovėjau ir aš ton eilėn :) žiūrau Račas pinigais mojuoja, viena teta alpsta, skuba pasaulį gelbėt.. Tep ir svarsčiau atsiras įrašas bloge ar ne.
  tai beveik kaip autografa gavus

 • Vytas

  Camel brandas priklauso JTI ne Philip Morrisui.

 • erika

  Smagu pasiskaityt buvo, kaip sakant made my day :)

 • Sarinas

  Šaunus poelgis ir daugiau jokių kvailų komentarų.

 • A.G.

  Gal visgi geriau snaiperiai. Mažiau jų reiktų ir efektas kitoks.
  Bent kokius penkis šimtus niekuo dėtų užmuštų, suluošintų kasmet vien Lietuvoje išgelbėtų.
  Juk šoferis – chuliganas 1:1 kaip girtas su haubica užtaisyta kelyje, kai nežinai nuspaus gaiduką ar ne ir kada, jei nuspaus.

 • tomas

  Visam tam reikale rašinėliui trūksta dalyvio iš eilės komentaro :)

 • Ramute

  Neverk – pametes ; nesidžiauk -rades….

 • Benedikta Vaivadaitė

  Įdomi istorija. O aš kažkada neseniai atidžiau pasižiūrėjau į parduotuvėję prie kasos gautą grąžą – trūko dešimties litų. Pasiteiravau kasininkės, ar neįvyko klaida, o ji paklausė, kiek jai pinigų buvau davusi. Kažkaip labai greit ji padavė man dešimtinę, neperskaičiavusi kasoje buvusių pinigų. Pagalvojau, kad ji arba prisiminė man per mažai davusi, arba norėjo apgauti.

 • VVP

  Persiprašau,kodėl rašote „laimingais“,jei vartotina LAIMINGUS ?

 • Dvi draugės kalbasi:
  – Žinai, man vakar nepasisekė. Pamečiau piniginę su 100 litų…
  – O man užtat pasisekė. Aš parke 100 dolerių beveik radau…
  – Kaip tai, „beveik radai“?
  – Na, tiesiog einu aš vakare parkeliu… Matau – guli 100 dolerių. Galvoju „Ot gerai, radau pinigų!“, pasilenkiu paimti… ir… jaučiu, kad ne radau… o uždirbau…

 • Manf

  A. Račo labai geri kvepalai. Praėjus jam lieka malonus debesėlis(aisku, jei nerūko tuo metu)