JAV olimpinė rinktinė: be šansų

Ką tik pažiūrėjau, kaip JAV olimpinė krepšinio rinktinė Mančestyreje be gailesčio sutrypė olimpiados šeimininkų komandą.

Vaizdzialis žiaurokas..

Mano labai subjektyvia nuomone, ši JAV rinktinė yra geresnė nei vadinanmoji „Svajonių komanda“ ir nugalėti ją nėra beveik jokių šansų.

Kai aikštelėje kartu yra L.Jamesas, K.Durantas, D.Williamsas, K.Westbrookas, visa tai atrodo šiek tiek siurealistiška. Maždaug 60 procentų pataikymas iš žaidimo, nuolatinis spaudimas ir neįtikėtinas greitis.

Nežinau galutinės statistikos, bet po dvejų kėlinių JAV buvo perėmusi 12 kamuolių ir tas rodiklis neatrodė mažesnis per antrą rungtynių pusę.

Ketvirtame kėlinyje buvo maždaug poros minučių atkarpa, kai JAV visus taškus pelnė dėjimais ir į tą oro šou puikiausiai įsiliejo dar NBA net nežaidžiantis (bet potencialiausas šaukimas Nr. 1 A. Davisas). Kuris, beje, per kokias 8 žaidimo minutes „išrašė“ ne mažiau 4 blokų.

D.Williamsas pataikė 7 iš 8 metimų iš žaidimo, tai yra, prametė vieną iš 6 mestų tritaškių.

O gražiausia tai buvo pamatyti JAV rinktinę naudojant aikštės gynybą. Tiesa, reikia pripažinti, ji nebuvo tobula:)

Viską apibendrinant, galima tik konstatuoti, kad gerai, jog mūsiškiai su JAV žais ne olimpiados pradžioje. Psichologiškai nebūtų labai gerai pralaimėti 40 taškų skirtumu.

Mano labai subjektyvia nuomone, olimpinis auksas šiai JAV rinktinei garantuotas lygiai taip pat, kaip ir „Svajonių komandai“.

(2 balsų, vidurkis: 3,00 iš 5)
Loading...
 • Apžvalgininko nuomonė

  Na, taip – su amerikėnais mums be šansų.

  Mums, gal, įdomiau ankiek stiprūs argentiniečiai, nigeriečiai (kurie jau kartą mums ragus parodė), prancūzai (Tunisas, manau, yra vaikščiojantis taškas – kada norėsim, tada pasiimsim :)) iš pogrupio, kadangi labai būtų gerai užimti antrą vietą.
  Nes trečia suves su rusais [seniai beišlošėm prieš juos, nebent Jonas – Kapitonas, vogtų blynus, (t.y. kamuolius :)) kaip šėtonas] o ketvirta su ispanais.
  Kaip tyčia Jautukas susikūlė, betgi seniai turėjo taip nutikti – labai jau jį jojo be atvangos.

  Vienžo, mūsų šansai minimalūs – nebėra tokių kozerių kaip, kad būdavo Sabas – linksmindavosi visą naktį, paskui sako: vis tiek mes jiems įmesim daugiau. :)
  Ir įmesdavo.
  O čia dar Motiejukas neina kautis už Tėvynę.
  Ar nebus Ilgausko sindromą pasigavęs? :)
  Jei Ilgauskas buvo ligašius, tai Motiejus, bent kol kas, panašu, kad ožius rodo.

 • Makmerfis

  Komanda, kas be ko, gera, bet su brazilais 3 kėlinius vargo. Nemanau, kad geresnė už „Dream Team“. Jei pamenat Barseloną, net finale Jordanas ir co. suvalgė kroatus 32 tšk. skirtumu. Teisus Barkley į bandymus šią rinktinę lyginti su 1992 dreameriais replikavęs, kad į „Dream Team“ geriausiu atveju būtų patekęs tik Karalius, Kobe ir Durantas. „Dream Team“ niekada nė su viena komanda nėra vargusi, o net kokią 5 min. atkarpą sugebėjusi su jais bent šiek tiek kovoti komanda (tik kroatai finale) atrodė kažkas nerealaus.

  • Sejanus

   Vargo, bet tai buvo draugiškos pasiruošimo rungtynės. Neverta į jų rezultatus žiūrėti per daug rimtai. Kas žino, ką būtent JAV rinktinė išbandinėjo, kiek labai jiems rūpėjo laimėt o kiek patikrinti kažkokius derinius ar strategiją ar panašiai.

 • Na nemanau, kad būtume sutriuškinti 40 taškų skirtumu :)
  Aš vis dar išlieku optimistu ir tikiuosi, kad Lietuvių ir JAV akistatos atveju amerikiečiai bus užrietę nosis ir tikėsis, kad viskas išsispręs savaime, o tuo tarpu Jonas, Linas ir kiti lietuviai norės įrodyti iš kokio molio jie yra drėbti :)

 • Fredis*

  Š. Jasikevičius: „Lietuviams sunku įrodyti, kad vien patekimas į olimpiadą – geras rezultatas“.

  Nepagalvokite nieko blogo, tačiau būčiau laimingas, jeigu ketvirtfinalyje įveiktume Rusiją (Australiją).

  • Apžvalgininko nuomonė

   Australiją tai įveiktume, bet ar, bent dabar, esame pajėgūs įveikti Rusiją?

 • omg

  ir ką gi Lietuviai pastatyts prieš Karalių? Kleizą? :) Tai kas prieš Kobę? Diurantas varguolis?

 • Justas

  Realiai vienintele komanda kuri turi realiu sansu iveikti siu metu JAV rinktine yra Ispanija. Del tos priezasties, kad turi brolius Gasolius ir Ibaka. Kai tokia priekine linija – jokio sutriuskinimo „is po krepsio“ ar dejimais nebus. Jei JAV nores laimeti – tures pataikyti is toliau, o tai jiems tikrai ne visada sekasi. O kas liecia Lietuva – JAV, tai kai isivaizduoju Jasikeviciu ar kalnieti varantis kamuoli pries westbrook, williams ir dar atbegant James su Bryant, mane apima nervinis drebulys.

  • Sejanus

   Statistikos nežinau, bet žiūrėdamas NBA kaip tai neatkreipiau dėmesio, kad iš toli jie mėtytų prasčiau už europiečius. Nereik savęs apgaudinėt, JAV pataikys iš visur, ypač jei kažkuriose rungtynėse iš tiesų situacija pasidarys sudėtinga ir išsidirbinėjimams neliks vietos.

   Dėl pavardžių palyginimo tai tikrai, nežinau kaip reikės valdytis nesusijuokus kai išgirsim ką nors panašaus į „Mantas Kalnietis dengia Lebroną Jamesą“… ne tai kad negerbčiau Lietuvos krepšininkų, bet lygis per daug skirtingas kad žiūrėti rungtynęs kaip rimtą kovą.

 • vap

  Kad JAV mažai kas galės pasipriešinti gal ir sutikčiau, bet kad pralaimėtume 40 taškų abejoju.

  Va man įdomiau kaip amerikonai sureaguotų jei kokius 5-6 kartus iš eilės jiems skubant į greitas kontratakas sušvilptų žingsnius, nes dabar kaip pratę NBA visada padeda vieną prieš mušdami kamuolį, o tas pagal FIBA taisykles turėtų būt švilpiama. Tiesa, nė karto per draugiškas nebuvo sušvilpta.

  p.s. ir kodėl visi nurašo Tunisą, kai jie čempionai, o Nigerija tik 3 buvo pernai.

  • Apžvalgininko nuomonė

   Visai nugandinai su tuo Tunisu: tai ką, nejau nebeliko tokių, kuriuos galėtume aplošti?

 • nerijus

  Liksime antri- treti grupėje, ir tai puikus šansas (jei nepasikartos ankstesnis „olimpinis“ scenarijus) žaisti finale su JAV arba mažajame finale su Ispanijos komanda.

 • austras

  Mano subjektyvia nuomone, Londono olimpiadoj bus trys rinktinės, kurios amerikiečiams pasitaikius prastai dienai tikrai gali prieš juos laimėti. Tos trys rinktinės – Ispanija, Brazilija ir Rusija. Likimo ironija, kad visos jos žaidžia B grupėje, t.y. JAV iki ketvirtfinalio susitikti su jomis negresia. Visų minėtų komandų išskirtinis bruožas – galinga NBA lygio ir daug bendro žaidimo patirties sukaupusi priekinė linija, kuri neleis amerikiečiams dėlioti iš po krepšio. Antras svarbus dalykas – šios komandos turi pakankamai stiprią gynėjų liniją, kuri galėtų atlaikyti nuolatinį presingą. Trečia – visos minėtos komandos turi bent vieną labai aukšto lygio, greitą, gerai driblinguojantį, matantį aikštę bei galintį organizuoti žaidimą įžaidėją. Ispanija turi Calderoną, Brazilija – Huertą, Rusija – Švedą ir įžaidėjo funkcijas atliekantį Chriapą. Pavyzdžiui, Lietuva tokio lygio įžadėjo neturi nei vieno (Jasikevičius savo geriausius laikus atžaidė, Kalnietis – ne to lygio). Trečia – žaidžiant su JAV turi atsirasti bent pora snaiperių, kurie tądien šaudytų panašiai kaip D.Williamsas prieš britus. Tik tai priverstų amerikiečius išsiskleisti ir sudarytų galimybę jų varžovų priekinei linijai įgauti apčiuopiamą pranašumą po krepšiais. Iš tiesų, daugiausiai šansų nukauti JAV turi Ispanija, nes labai daug reiškia jų susižaidimas. Tačiau matau dvi aiškiai išreikštas problemas: L.Jamesas (Ispanai neturi žaidėjo kuris jį padoriai dengtų)ir Navarro sportinė forma po traumos. Jei Navarro būtų tokios formos kaip pernai per Europos čempionatą – tuomet JAV ir Ispanijos šansus vertinčiau maždaug 60 su 40. Beje, jei kalbėtume apie Lietuvos šansus patenkti bent tarp keturių stipriausių, tai visos minėtos komandos – tiek Ispanija, tiek Brazilija, tiek Rusija Lietuvai būtų pačios neparankiausios ketvirtfinalio varžovės. Jei kalbėtume apie tai, ką matė ponas Račas tai labai svarbu su kuo konkrečiai žaidė JAV. Žaidė su britais. Britų komanda, disponuoja pakankamai stipria, tačiau mažai bendro žaidimo patirties turinčia priekine linija. Komandai akivaizdžiai trūksta stiprių gynėjų, vienintelė jų NBA žvaigždė L.Dengas žaidžia pernelyg indvidualiai, galiausiai komandai trūksta gynėjų ir priekinės linijos jungties. Žodžiu, tai yra beveik idealus varžovas Jungtinėms Valstijoms, kurių presingas visiškai sužlugdo daugiau indvidualiais veiksmais grindžiamą britų žaidimą. O kai JAV įgyja 20-25 taškų persvarą, tuomet jie tiesiog akivaizdžiai mėgaujasi žaidimu.

  • austras

   Apskritai daugiausia šansų, kad pusfinaliuose žais Ispanija, Brazilija, Rusija ir JAV. Kaip pretendentes į pusfinalį galima įvardinti Prancūziją (neturi savo centro Noah, be to prastas pasiruošimas olimpiadai dėl daugybės žaidėjų traumų), Argentiną (dauguma svarbiausių žaidėjų jau sulaukė krepšiniui solidaus amžiaus, maža komandos rotacija, be to, išskyrus Scolą, kiti priekinės linijos žaidėjai nėra labai aukšto meistriškumo), Lietuvą (akivaizdžiai silpna priekinė linija, nėra pirmo ryškumo žvaigždžių (tokių kaip Ginobili, Parker, Kirilenko, broliai Gasoliai), Australiją (nėra Boguto, o be jo australų priekinė linija nusileidžia visoms pagrindinėms B grupės varžovėms).

   • Apžvalgininko nuomonė

    Dėl Brazilijos suabejočiau: kažkaip visai neblogai mums su jais sekdavosi, todėl juos turėtume apšokti. Na, jei gerai mūsieji užsius, tai ir rusus gali ant karštųjų patvarkyti.

   • austras

    Nesupykit, pone Račai, bet..
    Aš čia žiūrėdamas rungtynes JAV-Argentina pagalvojau, jog žiūrint mačą tarp JAV ir britų, nuspręsti esą Londono olimpiadoj nugalėti JAV yra „be šansų“ tai tas pats kaip pirmą kartą klausantis Vytenio Andriukaičio kalbos apie socialdemokratines vertybes, padaryti išvadą, esą LSDP yra socialdemokratines vertybes išpažįstanti partija…

    Pirmavo JAV sunkiai prieš Argentiną. Kartais net penkiolika taškų. Dažniausiai apie dešimt. Argentina, nesiplėšė ir žaidė ramų krepšinį. O kur jiems bėgti kai pagrindiniams žaidėjams jau per trisdešimt. Viskas po senovei: ir Ginobilio prasiveržimai, ir Scola žaidimas po krepšiais, ir Delfino tritaškiai, ir Prigioni pasai. Sena gera Argentina… Likus maždaug penkioms minutėms Argentina sumažino iki 78:74, Likus trims buvo 85:78, Scola nepataikė dviejų baudų, dar vienas argentiniečių komandos statistas nesugraibė kamuolio kurį jau laikė rankose, tad rungtynės baigėsi kai kaip visad puikiai žaidęs Ginobili gavo penktą pražangą – 86:80. Niekas nieko nesutriuškino ir šansų buvo nuolat visas paskutines penkias minutes… Niekas ir nesiplėšė, nes rungtynės tik draugiškos… :))) Galbūt atsitiktinumas? Bet jei prisimintume, kad JAV Vašingtone su brazilais sužaidė 80:69, tai viskas stojasi į savo vietas. Šansų yra. Ir visai nemažai.

    • Apžvalgininko nuomonė

     Šansų yra.
     Bet ne mums, kaip temoje ir buvo kalbėta.
     Nes kuo geriau loš mūsų pogrupio komandos, tuo blogiau bus mums: ką mes galime nugalėti?
     Tunisą?
     Bet tas, lyg ir, apžaidžia Nigeriją, kurios mes neapžaidėme.
     Argentina, jei gerai kapojasi su JAV, bus mums labai sunkus priešininkas.
     Jei per vargą sukrapštytume 3 pergales, tai gautume rusus, nuo kurių irgi, matyt, gautume.
     Kokio stebuklo reikia, kad dasikasti iki antros pogrupio vietos, kuri mums, gal būt, duotų šansą palypėti į kitą etapą?
     Kuo toliau, tuo panašiau, kad visi mūsų šansai jau praeityje?
     Su šio momento komanda, nes ateityje turėtume atgimti.

    • mielas Austrai, net negalvočiau pykti. Ir ginčytis negaliu, nes vakar žiūrėjau 20-mečius ir nemačiau kaip JAV žaidė su Argentina. Tame įraše aš kalbėjau apie įspūdį ir bendrą vaizdą. To įspūdžio nepakeitė ir kitos matytos rungtynės., taip kad lieku prie savo nuomonės.

     Beje, juk gali būti ir kad JAV vakar nesiplėšė, ar ne?

  • Valentinas

   Austrai,
   Esu maloniai nustebęs, kad krepšinį gliaudai geriau nei Karlą Marxą. Gal metas keisti specializaciją?

 • suomis

  Šiose varžybose Lietuvai duodu 5-9 vietas.

 • mp

  Šiandien skubos tvarka peržiūrėjau 1992 metų Barselonos pusfinalio varžybas LTU-USA ir rezultatas mane nustebino, kuris buvo +51 taškas ne mūsų naudai.
  Be abejonės, 92 metų USA komanda buvo visa galva ar net daugiau aukštesnė, palyginus su kitomis šalimis – kaip ir šių metų USA komanda.

 • Sejanus

  Aišku, kad ši rinktinė gerokai pranašesnė už originaliąją Dream Team. Kaip ir praeitos Olimpiados. Krepšinis sparčiai tobulėja visame pasaulyje, tobulėja jis ir JAV. Tačiau madinga garbinti praeitį ir jau beveik nepadoru sakyti, kad už 1992 JAV rinktinę kas nors bent teoriškai gali būti stipresni.

  • Apžvalgininko nuomonė

   Ar matei anos žaidėjus žaidžiant, kad taip šneki?
   O šituos anoj, berods, olimpiadoj lietuvaičiai kartą nuskausmino.
   Ir ispanai yra jiems įkrėtę.
   Ko nebuvo įmanoma sulaukti iš anos kartos.

   • Sejanus

    Taip, mačiau.

  • Makmerfis

   jaunuolynui primenu, kad originalioji, t.y. Barselonos Dream Team su geriausiu visų laikų krepšininku priešaky, olimpiadoje šlavė priešininkus vid. 44 tšk. skirtumu, ir net mintelės niekam niekada nekilo, kad tokią komandą būgų galima įveikti (plg. dabartinę rinktinę). Žinoma, krepšinis keičiasi ir tobulėja, o gal tiksliau būtų sakyti žmonės monstrėja (akceleracija – įrodytas dalykas; tas pats ir su nuolat gerinamais visų sporto šakų rekordais), todėl nėra korektiška lyginti, pvz., tarpukario kašio komandų (kai baudas mesdavo „bobiškai“, t.y. iš tarpkojo) ir dabartinių. Reikia žiūrėti viso laikmečio konteksto.

 • Henkas Moodis

  Man atrodo nerimta lyginti dvi skirtingas komandas, iš dviejų skirtingų laikotarpių. Todėl juokinga kai vienas pilvotas dėdė Maradona vardu amžinai ginčijasi su kitu senu dėde Pele vardu, kas iš jų kietesnis. Žaidimas yra ne tik video peržiūros ir žaidėjų lyginimas, bet daug ką lemianti taktika. Tai bet kuriuo atveju. Susitikus LaRRy Bird’o ir King James,o komandom, pirmiausia būtų taktika pritaikyta trenerių. Aišku galima teigti, kad viskas vyktų NBA stiliumi, bėgu ir metu ir viskas daroma super greitai, bet leiskite paklausti kiek iš jūsų mėgsta žiūrėti tokias varžybas kasdien? Na du tris kartus tuos triukus galima pažiūrėti, bet po to jau atrodo nuobodokai.
  Iš esmės laukiu gero ir kokybiško žaidimo iš rinkinės, ne Lenkiško scenarijaus.

 • Vingių Jonas

  Šįkart reikia pritarti p-nui Artūrui – ši JAV rinktinė primena 1992 m. „Svajonių komandą“. Jei 2000 ir 2004 metais maniau, kad galime olimpinį auksą iškovoti, nes JAV rinktinės buvo silpnokos (2000 m. pritrūko tik taiklių dviejų R.Šiškausko baudų, o 2004 m. grupės varžybose amerikiečiai buvo nugalėti:)), tai šiemet sunku tikėtis apibėgti 12 vienodai bėgančių ir metančių amerikiečių. Nežiūrint to, manau, kad mūsiškiai gali su amerikiečiais susitikti du kartus – vieną grupėje, kitą – finale. Kaip bus iš tikro, pamatysim labai greitai:))

  • Apžvalgininko nuomonė

   Kad tik medalius kokius pasiektume, o tai, panašu, kad nieko galime negauti.

 • Fredis*

  Kaip vertinate A.Kubiliaus sportinę traumą ir socialdemokratų apgailestavimą dėl transliacijos per nacionalinę TV? http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/socdemai-piktinasi-kad-ziniasklaida-rode-nubrozdinta-akubiliaus-nosi.d?id=59192475

  • Apžvalgininko nuomonė

   Viena šaika. :)

   • Fredis*

    Kokia Bobutės nuomonė?

  • Valentinas

   Šis socdemų žingsnis drąsiai pretenduoja būti kvailiausiu išsišokimu Lietuvos politikos istorijoje.

   • Taškas

    Normali polYtinė kova.

 • Fredis*
 • Sejanus

  Po rungtynių prieš Nigeriją tikriausiai niekam nebeliko klausimų dėl JAV gebėjimų mėtyti tritaškius ;)

 • Ups….

  • Du žaidėjai 13 klaidų… Ups…

   • Apžvalgininko nuomonė

    Pats, aišku, būtum sužaidęs geriau. :)