Įtakingiausius jau išrinko, dabar rinks Seimą: A.Tapino idėja, delfių realizacija

Kai delfiai rinko savo elitą, kuris vėliau rinko įtakingiausią elitą buvo juokinga. Kaip stebint vaikus, kurie žaidžia indėnus ir sprendžia, kas bus indėnų vadas.

Bet Seimo rinkimai nėra vaikų žaidimas ir todėl nauji delfių ir tapinų rinkimai jau darosi nebejuokingi. Ypač – turint galvoje, kad juose dalyvauja Vyriausioji rinkimų komisija ir pati Lietuvos valdovė Dalia.

Kalbiu apie projektą „Balsuok atsakingai“, kuris kaip skelbia oficialus treileris, pasiūlys rinkėjams debatus, kuriuose dalyvaus „žurnalistikos žvaigždės“ (apie jas pakalbėsime vėliau) ir kandidatai visose (kol kas išskyrus Vilnių) rinkimų apygardose.

Prisipažinsiu, kad iš pradžių į šį projektą neatkreipiau dėmesio, nes pamatęs jo pristatymo pagrindinę nuotrauką, prisiminiau „Laisvės pikniką“ ir klausimų kaip ir nebeliko. (Beje, kalbant apie nuotraukas, nepatingėjau suskaičiuoti: iš 42 projektą delfiuose pristatančių nuotraukų septyniolikoje yra Lietuvos valdovė, dešimtyje – laisvės šauklys A.Tapinas. Čia šiaip – statistika).

"Balsuok atsakingai" pristatymo renginio nuotrauka. Pažymėti atsakingiausi Lietuvos asmenys.

„Balsuok atsakingai“ pristatymo renginio nuotrauka. Pažymėti atsakingiausi Lietuvos asmenys.

O bet tačiau visai netyčia Facebook platybėse užtikau labai įdomų susirašinėjimą. Būtent tas susirašinėjimas ir  paskatino mane šiek tiek išsamiau pasidomėti „Balsuok atsakingai“ projektu, jo organizatoriais ir dalyviais.

Susirašinėjimas buvo toks:

Atsakingų debatų principas yra "Sužinojai, patiko, ateini ir dalyvauji". Jei nesužinojai - tavo problema.

Atsakingų debatų principas yra „Sužinojai, patiko, ateini ir dalyvauji“. Jei nesužinojai – tavo problema.

Pagooglinau. Sužinojau, kad Marius Jonaitis yra netradicinės ir nesisteminės partijos kandidatas. Tai iš dalies paaiškintų, kodėl debatuose jam yra siūloma „papildoma kėdė“ ir kodėl jam nereikėtų „susiasmeninti“. Nes, priešingai, nei laisvės debatus moderuosiatys, M.Jonaitis nėra „žvaigždė“.

Tiesa, po šio susirašinėjimo M,Jonaitis kvietimą į debatus vis dėlto gavo. Tai gerai. Bet klausimas yra, ar būtų gavęs, jei nebūtų parašęs ir jei „socialinė media“ jam užimtų ne tokią svarią vietą, kaip Edvinui Leimontui.

Kitas klausimas, kuris man kyla, yra toks: ar balsuoti atsakingai gali įtikinti kandidatas, kuris neturi FB profilio? Ar toks nenusipelno net „papildomos kėdės“?

Bandžiau paklausti „Balsuok atsakingai“ puslapyje, kas parenka kandidatus debatams ir ar A.Tapinas pasirūpino, kad neparinktiems užtektų „papildomų kėdžių“, tačiau atsakingas moderatorius mano komentaro per dieną nepatvirtino ir atsakymo negavau. Tiesą pasakius, nelabai ir tikėjausi gauti. Nes A.Tapinas žino, ką daro.

Taip pat bandžiau surasti kokią nors informaciją apie debatų struktūrą, jų taisykles ar kažką panašaus. Neradau. Ieškojau pagalbos pas kai kuriuos moderatorius. Jie buvo geranoriški, bet niekuo padėti negalėjo.

Tai mane šiek tiek nustebino. Esu moderavęs keliasdešimt įvairių diskusijų ir renginių ir visuose juose tiek diskusijų dalyviai, tiek auditorija iš anksti žino, kaip vyks debatai. Ar klausinės moderatorius, ar vienas kitą klausinės debatų dalyviai, ar bus galimybė klausinėti auditorijai, ar bus pradiniai debatų dalyvių pasisakymai, kaip bus paskirstomas laikas.

Visa tai labai svarbu norint, kad debatai būtų įdomūs ir suteiktų lygias galimybes visiems diskusijų dalyviams. Juk net Skydinės televizijoje vykstančiuose debatuose yra taisyklės, o čia juk ne Skydinė, čia A.Tapinas ir Lietuvos valdovė.

Kai taisyklių nėra, sunku elgtis atsakingai, nes nelabai aišku, iš kur kyla atsakomybė. Todėl šiuo atveju viskas priklausys nuo „žurnalistikos žvaigždžių“, tai yra, nuo debatų moderatorių.

Ir būtent tai man asmeniškai kelia daugiausiai abejonių dėl atsakingumo, nes didžiąją daugumą „žurnalistikos žvaigždžių“ pažįstu asmeniškai, o apie keletą kitų žinau iš jų profesinės veiklos.

Jums įdomi mano nuomonė? Tai štai ji: iš visų A.Tapino (ir M.Garbačiauskaitės) bei jo komandos M.Aušros (kuris yra A.Tapino laidų ir, mano šaltinių duomenimis, pagrindinis „Balsuok atsakingai“ prodiuseris išrinktų „žurnalistikos žvaigždžių“ nešališkai, profesionaliai ir objektyviai moderuoti politinius debatus gali penki asmenys: A.Perednis, I.Makaraitytė, D. Žeimytė, R.Tapinienė ir D.Radzevičius.

Visi jie turi tam reikalingos patirties, žinių ir nėra politiškai angažuoti. Jei teisingai suskaičiavau, jie moderuos 11 debatų iš 59 ir aš nuoširdžiai sveikinu tų debatų dalyvius ir auditoriją. Jums pasisekė.

Kalbant apie kitas 48 apygardas sveikinti jus šiek tiek sunkiau.

Neturiu nieko prieš A.Dudurytę, tačiau neteko girdėti ar skaityti jos įžvalgų apie mokesčius, sveikatos apsaugos sistemą ar krašto apsaugos finansavimą. Taip, ji skaito žinias iš suflerio, bet per debatus juk suflerio nebus.

Neturiu nieko prieš aktorius. Todėl neturiu nieko prieš R.Jasiulionį. Bet turiu daug prieš „žurnalistus“, kurie už pinigus dirbo politikams. Po to jie arba dievina savo buvusius darbdavius, arba jų nekenčia, kad alga sumažėjo. Nežinau, ar R.Jasiulionis A.Kubilių dievina, ar jo nekenčia, bet atsakingumo iš jo nesitikiu.

R.Miliūtė yra viena geriausių Lietuvos diskusijų laidų vedėjų. Po A.Perednio ir E.Jakilaičio. Bet kai jos laidose pradėjo vyrauti principas „pemkios avys per valandą vis tiek vilką suėda“, atsakingumo iš jos mažiausiai tikėčiausi.

Kurioje Lietuvos žiniasklaidos priemonėje yra daugiausiai „žurnalistikos žvaigždžių“? Spėju, kad neatspėjote. Nes atsakymas yra – 15min.lt Šis socialiai atsakingas portalas į atsakingus debatus deleguoja keturias žvaigždes. Š.Černiauską, kuris ilgai sėdėjo mėšle ir tylėjo, nes bijojo, D.Pancerovą, kuris daro tyrimus iš jam pakištų USB, P.Gritėną, kuris nėra prostitutas ir S.Malinauską, kuris yra geras vaikis ir šie debatai jam tikriausiai bus pirmieji (kada nors juk reikia pradėti).

Vaikis S.Malinauskas savo politinių pažiūrų viešai neskelbia, O štai kiti trys yra labai nešališki TS-LKD ir Liberalų Sąjūdžio atžvilgiu. jei dalyvausite debatuose, galėsite tuo įsitikinti. Jei pasiseks, Š.Černiauskas dar ir vidurinį pirštą parodys, P.Gritėnas pavadins kekše, o D.Pancerovas paklaus, ar nusiskote galvą. Nes jie atsakingi.

Šitas "žurnalistikos žvaigždė" yra atsakingas, nes ilgai sėdėjo mėšle.

Šitas „žurnalistikos žvaigždė“ yra atsakingas, nes ilgai sėdėjo mėšle.

P.Gritėnas nėra prostitutė. Jis yra už pinigus samdomas 15min.lt darbuotojas

P.Gritėnas nėra prostitutė. Jis yra už pinigus samdomas 15min.lt darbuotojas

Specialiosios tarnybos, pakšinėjančios D.Pancerovui USB su "tyrimų" tekstais išugdė pavydėtiną "žurnalistikos žvaigždės" humoro jausmą.

Specialiosios tarnybos, pakišinėjančios D.Pancerovui USB su „tyrimų“ tekstais išugdė pavydėtiną „žurnalistikos žvaigždės“ humoro jausmą.

 

Antras pagal „žurnalistikos žvaigždes“ yra krūtų portalas, kuris pats nusprendžia, kas yra „žvaigždės. M.Garbačiauskaitę ir E.Samoškaitę pažįstu asmeniškai, M.Jackevičių – iš jo rašinių ir vieno skambučio man. Visi trys labai politiškai neangažuoti TS-LKD atžvilgiu. Aš jiems nepatikėčiau pasaugoti savo šuns, nekalbant jau apie Seimo rinkimų debatus.

M.Garbačiauskaitė-Budrienė žino, kad kompiuterio klaviatūra yra galingas ginklas "žurnalistikos žvaigždės" rankose.

M.Garbačiauskaitė-Budrienė žino, kad kompiuterio klaviatūra yra galingas ginklas „žurnalistikos žvaigždės“ rankose.

lrytas.lt į „žurnalistikos žvaigždes delegavo „Playboy“ berniuką L.Dapkų. Debatai gali būti įdomūs D(elfi) kartai ir M.Šalčiūtei. Nes L.Dapkus yra funkcijų specialistas.

Rubliai yra mėgiamiausia visų patriotų valiuta. L.Dapkus yra patriotas.

Rubliai yra mėgiamiausia visų patriotų valiuta. L.Dapkus yra patriotas.

alfa.lt siunčia T.Dapkų. Tikėčiausi diskusijos apie „valstybininkus“ ir „MG Baltic“.

V.Savukynas gerai išnaudoja visuomeninės televizijos platformą savo komercinei produkcijai, be to yra tikras antivatnikas (visuomeninėje televizijoje kitokių būti negali). Manau, kad debatai suksis apie Jogailos meilę Barborai ir naują V.Savukyno knygą. Nes turinio projektai nūnai darosi vis populiaresni.

A. Tapinas, kaip ir priklauso idėjiniam laisvės šaukliui, moderuos daugiausiai debatų – septynis. B.Vėsaitė ir B.Bradauskas nedalyvaus, bet apie juos bus kalbama. Galbūt bus kepamos konservatorių dešrelės, vienuose iš debatų tikėtinas Lietuvos valdovės pasirodymas. A.Guoga rems morališkai, nes „Pinigų kartos“ Skydinės televizija nusprendė nebetransliuoti. O azartinių žaidimų ir restoranų verslo A.Tapinas nebežaidžia, nes yra atsakingas. Belieka užsidirbti iš demokratijos.

Nežinojau, ką pasakyti apie D.Jursevičių, kurį pažįstu tiek pat, kiek A.Dudurytę. Abu geri iš suflerio.

Todėl pagooglinau ir tai ką radau, man leido suprasti, kad D.Jursevičiaus moderuojami debatai bus objektyvūs, nešališki ir, kas svarbiausia, etiški.

Apie moderatorius ir žvaigždes kaip ir viskas, tačiau man dar kyla klausimų dėl finansavimo.

Laisvės šauklys A.Tapinas sako, kad niekas už nieką ir net A.Guoga nemoka ir atsakingumas formuojamas savanoriškumo pagrindu. Kaip netikėsi žmogumi, kuris Laisvės pikniką organizavo iš savo asmeninių lėšų ir net žadėjo paskelbti, kiek surinko už marškinėlius ir kiek išleido. Googlinau, bet visos šašlykų sąmatos taip ir neradau.

O bet tačiau, tas pats A.Tapinas skelbia, kad  50 000 „Balsuok atsakingai“ atmintinių atspausdino VRK. Išeitų, kad tai valstybės remiamas projektas, nes VRK lyg ir finansuojama mokesčių mokėtojų lėšomis. O jei taip, tai, kaip sakydavo trečiasis valstybėje A.Valinskas, tai nu ir n…, nes išeitų, kad valstybė mokesčių mokėtojų lėšomis, sekdama krūtų portalo pavyzdžiu, parinko jums „žurnalistikos žvaigždes“, kurios mokys jus atsakingumo rodydamos vidurinį pirštą, vadindamos jus prostitutėmis ir siūlydamos „papildomas kėdes“, nes pagrindinės kėdės rezervuotos.

Man tai nelabai patinka, bet aš jums savo nuomonės neperšu. Bet šiaip jau laisvės šauklio A.Tapino šūkis man patinka. Būkite atsakingi, supraskite, kas vyksta ir bandykite atskirti žurnalistiką nuo žvaigždžių ir žvaigždes nuo mėšlo ir vidurinio piršto.

Aš tikiu, kad jūs tai galite. Nes jūs esate protingi ir atsakingi. Nepaisant jums siūlomų nemokamų šašlykų.

P.S, Jei nesutrukdys force majeure, žadu važiuoti į Kauną, kur debatus moderuos krūtų portalo vyriausioji redaktorė Monika. „Balsuok atsakingai“ dar nežino, ar transliuos debatus internetu, tai dėl viso pikto žadu pafilmuoti ir įrašu pasidalinti su visais, norinčiais balsuoti atsakingai.

P.P.S. Žinojau, kad užduosite šitą klausimą. Todėl atsakau. Lietuvoje yra daug ne „žurnalistikos žvaigždžių“ kurios galėtų profesionaliai ir objektyviai moderuoti Seimo kandidatų debatus. Paminėsiu tik keletą: V. Beniušis, J.Skėrytė, J.Damulytė, R.Barysas, S.Jakučionis, A.Skamarakaitė, V.Bruveris, L.Abromaitytė, R.Staselis, V.Pugačiauskas, G.Litvaitienė. Yra ir daugiau, bet kai kepami laisvės šašlykai, profesionalumas žurnalistikoje nėra pagrindinis kriterijus.

P.P.P.S. Labai nustebau, kad naujausiame A.Tapino šašlykų projekte nedalyvauja 18, 30 ir 33-as įtakingiausias  Lietuvos „žurnalistas“. Gal vis dar utilizuoja koldūnus su lazdelėmis ir negali garantuoti, jog debatų dieną neištiks diarėjos priepuolis? O gal nežino, kada bus pagirios?

(7 balsų, vidurkis: 4,43 iš 5)
Loading...
 • Vytautas

  Dabarties slapta nuo kitų partijų stumiamas dešiniųjų rinkimams projektas visuomenei mulkinti po abejotinų šašlykų ir koldūnų, manau, galėtų jau iš priverstinio kai kam skubaus gamtinio reikalo vadintis baltosiomis trumpikėmis. Juk baltosios pirštinės veiklai jau išsikvėpė…

 • Arunas Daugela

  Jooo. Stipru, vienok.
  Aš turiu pasibarstyti galvą pelenais dėl šito sakinio: „Bet turiu daug prieš „žurnalistus“, kurie už pinigus dirbo politikams.
  Po to jie arba dievina savo buvusius darbdavius, arba jų nekenčia, kad
  alga sumažėjo.“ Taip, buvau žurnalistas. Taip, tapau vienos partijos Informacinio centro vadovu, teoriškai – išdaviau žurnalistiką. Baisu. Man dėl to gėda, nors turiu alibi. Profesijos pakeitimas, tegul ir laikinas, esmės nekeičia. Man iki šiol dėl to skauda. Bet tiek jau to.
  Spaudžiu dešinę.
  Ir man kažkaip lyg netyčia, lyg nejučia pasistoja klausimas: O kodėl taip yra? Kodėl debilizmas Lietuvoje laimi?

  • ArturasR

   Mielas Arūnai, šiaip jau profesijos pakeitimas esmės lyg ir nekeistų. Aš pavyzdžiui, baigiau istoriją, o visą gyvenimą dirbu žurnalistikoje. O bet tačiau, žurnalistui nuėjus į politiką, jis pademonstruoja savo simpatijas ir tampa šališku. Todėl grįžimas iš politikos į žurnalistiką kelia abejonių, ar tas šališkumas dingo.

   • Arunas Daugela

    Nebuvau aš politiku, bet dirbau partinėse propagandos struktūrose. Ačiūdie, ta partija seniai išnyko, ir nejaučiu jai nei nostalgijos, nei priešiškumo. Tiesiog toks buvo darbas.

   • Arunas Daugela

    Bet klausimas išlieka: kodėl debilizmas (mankurtizmas, dundukizmas etc.) laimi, kodėl jie vis dar „ant bangos“?

 • jotbasan

  >nuomonės neperšu
  >vyrukas iš „normalios“ partijos (taip leidot suprasti)
  Kaip suprantu, VRK finansavo TIK lankstinukus, už transportą and shit kažkur kitur trauks. Sutinku, kad neaiškus debatų formatas prideda nepatogumų, bet dėl facebook yra paprastas atsakymas – tas pats finansavimas. Jūsų nekenčiami prekybininkai (bumper stickeriai nėra cool, tiesiog) savo pseudo socialinio atsakingumo akciją išreklamavo gana stipriai (apie kitas įstatymų pataisas per prekybininkus galėdavai sužinoti tik prie to pačio alkoholio ar kasoje). O vat iluminačiai kažkaip neturi pinigų per teleivizas ir radiją leisti reklamas. Todėl ir pasitarnauja partnerystė su portalais. Na, o kokia bus debatų kokybė, manau įsitikinsit vienos blogiausių kandidatų ir vienų blogiausių rinkėjų apygardoje. Nebijokit, įsiliesit.

 • OldShatterhand

  Sekmadienio pamąstymai 5 ( spėjau, iki pirmadienio 34 min.)
  Vat politikai (artėja rinkimai). Kokio velnio, koks pedagogas, ar gydytojas, ar ūkininkas, dabar aiškina, kad balsuokit ir jį rinkit? Na tu gi mokeisi kelis metus specialybės, na gydyk tu tuos žmones, mokyk vaikus, ark žemę,… Nea, aš noriu būti Seime. Ką ten pametei? Per mažai investicijų gauni? Ūkininkams apskritai patylėt. Kurą tai tipo „žalią“ gaunat, berods už pusę kainos. O kuo „blogesni“ pvz. pedagogai, ar Maximos pardavėjos? Kodėl jiems reikia mokėt už kurą gal per pus brangiau? Mums, eiliniams Lietuvos piliečiams, prašom kurą už pusę kainos taip pat. Kas cia bl… Indija, kas čia, kastos? Dar tuos klounus, „žaliuosius“ į Seimą išsirinks… Kas? Neadekvatūs rinkėjai. Pvz. pencininkai. Automatiškai- išėjai į penciją, kapstykis darže, sode. Jei babkių užsidirbai per savo suknistą gyvenimą, važiuok į Paryžių, galėsi paspjaudyti nuo Eifelio bokšto, ir pacituoti klasiką: ,,pamatyti Paryžių ir mirti“, ar į Ispaniją, kur šilta ir pigus vynas. Jokios balsavimo teisės. Pencinikai skirstomi į dvi rūšis, vieni, kurie gimė šeimose, kurių tėvai trėmė lietuvius į Sibirą (čia socialdemokratų rinkėjai), ir tie, kurių tėvus trėmė į Sibirą ( čia konservatorių rinkėjai). Plius, kadangi, kaip minėjau jie neadekvatūs, tai pala, pala. Kaip čia užmirši. Taigi bažnyčia su savo žydiškom pasakom priedo. Ir kas juokinga, kad tai tinka abiem rūšim, pirma rūšis po Nepriklausomybės atgavimo, pasirodo irgi achj…nai tikinti (Pamenat Brazauską su žvakute, ir dar pasirodo jis Katedrą tikintiems „grąžino“.) Na tai reiškia, kad „komuniagos“ ją iš tikinčių buvo atėmę? Iš kitos pusės, kaip galima tikėt tais religiniais dalykais? Bred polnyj. Biblija teigia, kad dievas žmogų padarė iš molio. Iš molio Karlai, tai tipo aš molio motiejus? O tai, kad pirmykštis žmogus išsivystė prieš 4 milijonus metų, ką nors sako? Aaa… jūs netikit mokslu ir progresu. Ok. Za..bies. Tai kai apsirgsit gripu, ar dar kokia nesamone, negerkit aspirino ar ospamox, geriau bažnytėlėn ir pasimelsti.
  Tai kai va tokie rinkėjai „balsuoja“, bus taip, sėdės Seime metų metais (kol fiziškai neišmirs), socialdemokratai ir konservatoriai. Ir niekas nesikeis. Dar ar prikolo priiminės visokius įdomius „įstatymus“, tipo, rugsėjo pirmą, negalima pardavinėti alkoholio( kas trugdo prieš dieną užsipirkt?), arba „galima švęsti šventes ir be alkoholio“, – na čia buvusių alkoholikų mantra. Tai ir švęsk, ko kitiem savo nuomonę primeti, ir dar kadangi esi seimelyje, visus privertinėji? Tavęs niekas gi neverčia gert. Žmogus gimsta vienas, ir miršta vienas. Žmogus gimsta laisvas, ir mirs laisvas. Reikės Maximos pardavėjai pasą rodyt, nors atrodai 60? O gal dar ir pašokt, ar kokį eilėraštuką padeklamuot … pvz. apie leniną? Vat gyveni žmogus gyvenimą. Ir dabar kažkoks lochas (buvęs alkoholikas su tokiais pačiais, „priima“ įstatymą, ir tau aiškina, kaip tau elgtis?). Jūs gal geriau „valinkit“ į tą savo Minesotą, susitverk rankomis su savo likimo broliais, ir kartokit „aš esu, buvau, būsiu (pasirinkit) alkoholikas“. Bet apskritai, tai geriau mokykit vaikus, gydykit žmones, arkit žemę, darykit tai, ko mokėtės. O dėl politikų. Reikia atidaryti politikos fakultetą Vilniaus universitete. Tegu jaunimas stoja, studijuoja
  Čerčilį, Linkolną, ar Hitlerį (tarp kitko, jo „Užstalės kalbos“, visai įdomios). https://app.box.com/s/zxidzxev4lb4cinccf3w9x6po36jjzgq
  Tegu jaunimas balotiruojasi, kuria naują Lietuvą, gal net ir aš nueisiu prabalsuot…

 • OldShatterhand

  Vat politikai (artėja rinkimai). Kokio velnio, koks pedagogas, ar gydytojas, ar ūkininkas, dabar aiškina, kad balsuokit ir jį rinkit? Na tu gi mokeisi kelis metus specialybės, na gydyk tu tuos žmones, mokyk vaikus, ark žemę,… Nea, aš noriu būti Seime. Ką ten pametei? Per mažai investicijų gauni? Ūkininkams apskritai patylėt. Kurą tai tipo „žalią“ gaunat, berods už pusę kainos. O kuo „blogesni“ pvz. pedagogai, ar Maximos pardavėjos? Kodėl jiems reikia mokėt už kurą gal per pus brangiau? Mums, eiliniams Lietuvos piliečiams, prašom kurą už pusę kainos taip pat. Kas cia bl… Indija, kas čia, kastos? Dar tuos klounus, „žaliuosius“ į Seimą išsirinks… Kas? Neadekvatūs rinkėjai. Pvz. pencininkai. Automatiškai- išėjai į penciją, kapstykis darže, sode. Jei babkių užsidirbai per savo suknistą gyvenimą, važiuok į Paryžių, galėsi paspjaudyti nuo Eifelio bokšto, ir pacituoti klasiką: ,,pamatyti Paryžių ir mirti“, ar į Ispaniją, kur šilta ir pigus vynas. Jokios balsavimo teisės. Pencinikai skirstomi į dvi rūšis, vieni, kurie gimė šeimose, kurių tėvai trėmė lietuvius į Sibirą (čia socialdemokratų rinkėjai), ir tie, kurių tėvus trėmė į Sibirą ( čia konservatorių rinkėjai). Plius, kadangi, kaip minėjau jie neadekvatūs, tai pala, pala. Kaip čia užmirši. Taigi bažnyčia su savo žydiškom pasakom priedo. Ir kas juokinga, kad tai tinka abiem rūšim, pirma rūšis po Nepriklausomybės atgavimo, pasirodo irgi achj…nai tikinti (Pamenat Brazauską su žvakute, ir dar pasirodo jis Katedrą tikintiems „grąžino“.) Na tai reiškia, kad „komuniagos“ ją iš tikinčių buvo atėmę? Iš kitos pusės, kaip galima tikėt tais religiniais dalykais? Bred polnyj. Biblija teigia, kad dievas žmogų padarė iš molio. Iš molio Karlai, tai tipo aš molio motiejus? O tai, kad pirmykštis žmogus išsivystė prieš 4 milijonus metų, ką nors sako? Aaa… jūs netikit mokslu ir progresu. Ok. Za..bies. Tai kai apsirgsit gripu, ar dar kokia nesamone, negerkit aspirino ar ospamox, geriau bažnytėlėn ir pasimelsti.
  Tai kai va tokie rinkėjai „balsuoja“, bus taip, sėdės Seime metų metais (kol fiziškai neišmirs), socialdemokratai ir konservatoriai. Ir niekas nesikeis. Dar ar prikolo priiminės visokius įdomius „įstatymus“, tipo, rugsėjo pirmą, negalima pardavinėti alkoholio( kas trugdo prieš dieną užsipirkt?), arba „galima švęsti šventes ir be alkoholio“, – na čia buvusių alkoholikų mantra. Tai ir švęsk, ko kitiem savo nuomonę primeti, ir dar kadangi esi seimelyje, visus privertinėji? Tavęs niekas gi neverčia gert. Žmogus gimsta vienas, ir miršta vienas. Žmogus gimsta laisvas, ir mirs laisvas. Reikės Maximos pardavėjai pasą rodyt, nors atrodai 60? O gal dar ir pašokt, ar kokį eilėraštuką padeklamuot … pvz. apie leniną? Vat gyveni žmogus gyvenimą. Ir dabar kažkoks lochas (buvęs alkoholikas su tokiais pačiais, „priima“ įstatymą, ir tau aiškina, kaip tau elgtis?). Jūs gal geriau „valinkit“ į tą savo Minesotą, susitverk rankomis su savo likimo broliais, ir kartokit „aš esu, buvau, būsiu (pasirinkit) alkoholikas“. Bet apskritai, tai geriau mokykit vaikus, gydykit žmones, arkit žemę, darykit tai, ko mokėtės. O dėl politikų. Reikia atidaryti politikos fakultetą Vilniaus universitete. Tegu jaunimas stoja, studijuoja
  Čerčilį, Linkolną, ar Hitlerį (tarp kitko, jo „Užstalės kalbos“, visai įdomios). https://app.box.com/s/zxidzxev4lb4cinccf3w9x6po36jjzgq
  Tegu jaunimas balotiruojasi, kuria naują Lietuvą, gal net ir aš nueisiu prabalsuot…