A.Tapino „intelektualios satyros“ šou: intelektas iš A.Užkalnio, satyra – iš Ramanausko. Ir dar 258 eurai iš A.Zuoko

Man patinka naujovės. Pavyzdžiui, labai patiko 15min.lt tyrimai iš specialiųjų tarnybų USB ir Vilniaus savivaldybės kabinetų, patiko Monikos parinktų elito atstovų įtakingiausiųjų rinkimai bei gamtos portals „Grynas“ už 1 mln. eurų.

Todėl nusprendžiau apžiūrėti ir dar vieną naujovę – Laisvės Tapino televizijos „intelektualios satyros“ šou. Turiu nuoširdžiai prisipažinti, nenusivyliau, nes ši laida įkūnijo viską, kas šiandien Lietuvos žiniasklaidoje yra geriausia: A.Užkalnio intelektą, A.Ramanausko humorą, M.Garbačiauskaitės objektyvumą, D.Pancerovo-Š.Černiausko dueto sugebėjimą analizuoti, R.Miliūtės politinį nešališkumą L.Donskio-P.Gritėno filosofinę mintį ir net G.Zdebskio muzikinį skonį.

Bet pradėkime nuo pradžių. Nuo laidos pradžios. Tai tikrai buvo ironija ir satyra. Ypač toje vietoje, kur A.Tapinas užsiminė apie bendrą darbą su verslo magnatais V.Romanovu ir A.Guoga. Buvo linksma. Bet per trumpai. Nes Andrius nepapasakojo, ar pas V.Romanovą sėdėjo mėšle ir bijojo, kaip Š.Černiauskas bei neatskleidė, už kiek A.Guoga jį priglaudė ir davė darbo. Bet salė juokėsi. Tikriausiai iš V.Romanovo ir A.Guogos.

Juokinga buvo ir frazė, kad „Pinigų kartos“ LRT eteryje nebeliko dėl „Siauro požiūrio“.  Juokiausi. Nes kai 13 metų gyveni iš Skydinės direktoriaus tau mokamų pinigų, gali sau leisti pavadinti jį Siauru, kai algos nebemoka.

Tačiau čia, tai yra, po 2,30 min. A.Tapino intelektas ir satyra baigėsi. Prasidėjo, tai, kas Lietuvoje geriausia.

Elnių kviesliai Jurbarke yra žiauriai intelektualiai juokinga. Nes apie juos Facebook’e rašė ir švedai ir lenkai ir rusai ir kas tik netingėjo.

Kodėl juokinga? Tikriausiai todėl, kad A.Tapinas nemedžioja. Jis atidaro (ir uždaro) restoranus, rašo knygas, verčia jas į anglų kalbą, turėdamas planą tapti Lietuvos J.K.Rowling arba bent jau D.Brown. Elnių kvieslių čempionato dalyviai smagiai iš to pasijuoktų, bet jų „Tamstos“ salėje nebuvo. Todėl tai buvo intelektualu ir juokinga. Kaip A.Užkalnio 29 kartus kartojami jo giminės baliuškų su mišraine aprašymai.

Satyra perėjo į kitą lygį, kai A.Tapinas pasisuko veidu į Lietuvos humoro korifėjų A.Ramanauską ir ištarė sakralinio Lietuvos humoro frazę apie „vyrus, imančius į burną įvairaus dydžio ir formų daiktus“. Salė lūžo iš juoko. Nes Lietuvos tradicijoje visas geriausias humoras yra apie burnas ir kitas angas. Nors visame kitame civilizuotame pasaulyje humoras šioje vietoje paprastai baigiasi ir prasideda užribis. A.Tapino laidoje „dalykai burnose“ buvo „intelektualios satyros“ pagrindinis leitmotyvas.

Lietuvos humoro tradicijoje, kurią stropiai puoselėja A.Ramanauskas, pats juokingiausias dalykas yra rusiški keiksmažodžiai. Todėl vieno iš A.Ramanausko gerbėjų įrašas FB „Klounas kurva“ sulaukė net didesnių ovacijų už A.Guogos intymų prisipažinimą apie glaustymąsi su Andriumi. Nes Lietuva – tolerantiška šalis.

Neutrali „intelektuali satyra“ truko penkias minutes. Po to atėjo metas politikai, laikantis geriausių LRT tradicijų, pagal kurias yra tikros partijos ir netikros. Yra R.Žemaitaitis su elniu, bet nėra M.Adomėno su šakėmis. Nes tik elnių medžiotojai kišą į burną įvairios formos ir dydžio daiktus, o šakes įkišus, gali blogai baigtis.

Kai barzda neauga, labai intelektualiai juokingas tampa ir A.Kontrimas, kuris barzda kilnoja daiktus. Ypač, jei jo nuotrauka yra Vyriausybės interneto puslapyje.

Po to atėjo eilė A.Zuokui ir jo partijai. Už 258 eurus. Už tokią sumą A.Zuokas 17 val ir 12 minučių valys bele ką. Su nuotrauka A.Tapino laidoje.

Gal kas turite atliekamus 258 ir sodyboje seniai nevalytą lauko tualetą, nes A.Tapinas pažadėjo? Susilauktų daugiau peržiūrų Youtube nei intelektualios satyros šou.

Už tuos pačius 258 tą tualetą galėtų valyti 17 A.Zuoko partijos narių. Irgi su nuotrauka A.Tapino laidoje. Irgi susilauktų daug peržiūrų.

A.Zuoko pavežėjimas su „Uber“ iki Biržų už tuos pačius 258 eurus, daug peržiūrų Youtube nesusilauktų. Nes be nuotraukos A.Tapino laidoje.

Bet Biržuose yra juokingas V.Valkiūnas. Kuris tikrai juokingas. Bet A.Tapino laidoje nėra R.Dagio, M.Čigriejienės ar E.Masiulio, kurie dar juokingesni. Tik Landsbergių šeima nejuokinga. Nes Austėja vaikšto į laidą pas A.Ramanauską.

Bet gal ir neturi būti, nes tai ne politinė, o intelektualios satyros laida.

Ir labai subtilios satyros. Nes penkis kartus intelektualiai pakartojus A.Zuoko pavardę, parodyti jį mąsliai žiūrintį tuo metu, kai kalbama apie Darbo partijos kandidatės selfį su vokeliu yra tikrai subtilu. Nes A.Zuokas ir vokelis yra absoliučiai nesuderinami dalykai ir 258 eurai čia visai ne prie ko, kaip mėgsta sakyti Lietuvos Prezidentė.

subtilu

Ir tikriausia tik nepatyręs operatorius kaltas, kad per visą „intelektualios satyros“ šou A.Zuokas buvo vienintelis politikas, pakliuvęs į kadrą.

Šioje vietoje su skaudančia širdimi turiu pripažinti, kad A.Užkalnis, kuris labai mylėjo „air Lituanica“, „Vilnius veža“ naudojo nemokamus bilietus ir buvo vienas iš trijų vilniečių (kiti du buvo Agnė ir pats A.Zuokas), kad A.Zuoką išrinks meru, maskavosi geriau. Bet tikiu, kad A.Tapinas iš jo pasimokys ir patobulės.

Mano tikėjimas remiasi labai juokingu A.Tapino kalambūru #šoksuskardžiumi ir #šoknuoskardžio. Lygiai taip pat juokinga būtų #šoknuokalno ir #gulkpokalnu. Vienu atveju tapsi Seimo nariu, kitu – vyr. redaktore.

A.Tapino intelektą ir satyrą Laisvės televizijoje vainikavo A.Butkevičiaus „interviu“. Padarytas pagal geriausias R.Kurlianskio valdomos televizijos garsiausio laidų vedėjo „sex guru“ ir juodojo humoro meistro A.Ramanausko tradicijas. Nes juk žiauriai juokinga yra, kai į kieno nors lūpas įdedi tai, ko šis niekada nesakė. Beveik toks pat hitas, kaip vyrai, kišantys į burną įvairaus dydžio ir formos daiktus.

Bet, žinai, Andriau, Tau dar mokytis ir mokytis iš Lietuvos humoro korifėjų. Pažiūrėk štai šį epizodą ir suprasi, kad iki tikrojo humoro Tau toks pat atstumas kaip Lietuvos intelekto etalonui A.Užkalniui iki fitness žurnalo veido (nekalbant jau apie kitas kūno dalis).

Vaflis: Vlogas miške

Ir dar, mielas Andriau, noriu Tau pasakyti, cituodamas tai, ką Tu sakei apie J.Oleką: pasiimk kartoninę dėžę, atiduok pažymėjimą budinčiai ir get the f.. out iš žurnalistikos. Geriau jau lošk pokerį ir glaustykis su A.Guoga. Nes laisvės dešrelės ir A.Zuokas už 258 eurus nėra žurnalistika. Tai satyra. Bet visai neintelektuali.

Tai tiek būtų apie Laisvės A.Tapino televizijos startą.

Ir dar šiek tiek apie muziką. A.Tapinas sakė, kad elnių kviesliams patinka S.Donskovas su grupe. Spėčiau, kad kviesliams patiktų ir Ž.Žvagulis. Neturiu muzikinio išsilavinimo, bet natas pažįstu ir kokius 30 gitaros akordų moku. Ir štai ką pasakysiu: S.Donskovo ir Ž.Žvagulio kūryboje natų ir akordų yra tris kartus daugiau nei tos roko grupės, kuri šildė A.Tapiną ir jo publiką. „Birutis on fire“ buvo as hot as „Duokim garo“ and as intellectual as „WhyDotas“ ir G.Zdebskis kartu sudėjus.

Ačiū, kad žiūrėjote. Vienam žmogui pažadėjau, kad pažiūrėsiu ir antrą laidą. Tikiuosi, kad joje bus M.Šalčiūtė, kuri padės visiškai atsiskleisti A.Tapino intelektui ir satyrai.

Aš savo pažadus tęsiu.

(13 balsų, vidurkis: 4,23 iš 5)
Loading...