Įstatymus galima keisti, reputacija lieka ilgam

G.Kirkilas šiandien neatsistatydino… 

Galite klausti, o kodėl turėtų? Atsakau: todėl, kad kiekvienas normalus ir save gerbiantis politikas išgirdęs nuosprendį, jog jis pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo statymą ir neišvengė interesų konflikto iš karto turėtų dėti pareiškimą ant stalo.

G.Kirkilas jau seniai nebe politikas, todėl jis daro kitaip: blogas įstatymas, sako jis, reikia keisti. Ką čia bepridursi…. Tokia jau ta Lietuvos politika.

Bet iš tiesų tai G.Kirkilas nesvarbus.

Daug svarbiau yra tai, kad Lietuvoje dar yra žmonių, kurie supranta, ką jie daro, žino, kas yra etika, moralė, pagaliau, kas tai yra politika. Tokių, kurie dar turi sąžinės ir sprendimus priima vadovaudamiesi ja, o ne galvodami apie sprendimų pasekmes. Tokių, kurie supranta, kad kartą peržengus ribą, sugrįžti atgal  būna labai sunku. Tokių, kurie supranta, kad reputaciją kurti užtrunka labai ilgai, o sugadinti ją galima per minutę ir ilgam. Tiesa, prieš tai reikia suprasti, kas tai yra ta reputacija…

Vienas tokių, mano požiūriu, yra Jolanta Petkevičienė – Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos pirmininkė. O gal net visi tos komisijos nariai, nes kiek žinau, sprendimus ši komisija stengiasi priimti vienbalsiai.

Gerbiu šiuo žmones. Už tai, kad išdrįso pasakyti, kad įstatymas, kol G.Kirkilas jo nepakeitė, galioja net G.Kirkilui. Ir turimų akcijų kiekis šiuo atveju visiškai neturi jokios reikšmės.

 

 

(Dar neįvertinta)
Loading...