Kodėl Lietuva pamažu tampa bananų valstybe? Todėl, kad Gražina, gali pasiųsti teismą ir mane šikt.

Žinote, mane nelengva sužavėti ir nustebinti. Bet visai neseniai pavyko Vidmantui iš Zarasų, o štai šiandien – Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybai, kuriai vadovauja buvusi V.Tomkaus grupės žurnalistė Gražina Ramanauskaitė-Tiumenevienė.

Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos vadovė Gražina neseniai lankėsi Strasbūre, kur dalyvavo konferencijoje "„Interneto laisvė – nuolatinis demokratinio saugumo faktorius Europoje“ . Spėju, už mano ir jūsų pinigus ir ne atostogų sąskaita. Prieš išvykdama dar suspėjo pasiųsti teismą ir mane šikt.

Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos vadovė Gražina neseniai lankėsi Strasbūre, kur dalyvavo konferencijoje „„Interneto laisvė – nuolatinis demokratinio saugumo faktorius Europoje“ . Spėju, už mano ir jūsų pinigus ir ne atostogų sąskaita. Prieš išvykdama dar suspėjo pasiųsti teismą ir mane šikt.

Ir tas mano žavesys ir nustebimas susijęs su tuo, kaip lengvai, misdama mano ir jūsų prakaitu uždirbtais pinigais ši tarnyba sėkmingai naikina bet kokias žiniasklaidos etikos normas ir nuosekliai verčia Lietuvą bananų valstybe, mums ir mūsų atstovams Seime ramiai ir nuolankiai stebint šį procesą.

Aš jau rašiau apie Vyriausiojo administracinio teismo sprendimą, kuriuos teismas po dvejų metų bylinėjimosi įpareigojo Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba nagrinėti mano skundą dėl D.Pancerovo ir T.Augucevičiaus dergimosi „Lietuvos ryto TV“ eteryje.

Rašiau, kad džiugu, jog teismas paaiškino, kad turiu daugiau kompetencijos nei visa mokesčių mokėtojų pinigais išlaikoma tarnyba, kurios vadovę skiria Seimas. Kita vertus, rašiau, kad džiaugsmo tai nedaug, nes anie suskiai dergėsi 2014 metais, o teismo sprendimas atėjo tik šiemet, be to, Gražinos vadovaujama tarnyba už savo nekompetencija atsakys tik 14 eurų, kuriuos man taip pat sumokės iš jūsų kišenės.

Šiandien džiaugsmo dar mažiau, nes rašte, kurį pasirašė Gražina, man pranešama, kad nepaisant to, jog teismas konstatavo tos mulkių kontoros visišką nekompetenciją ir įpareigojo ją atidirbti už mokesčių mokėtojų jiems duodamus pinigus, ji ir toliau tyčiojasi iš manęs, o kartu ir iš jūsų bei visos valstybės.

Visgi, LVAT savo praktikoje yra išaiškinęs, kad už Visuomenės informavimo įstatymo pažeidimus, nuo kurių padarymo dienos praėjo daugiau kaip 2 metai, poveikio priemonės negali būti taikomos. Šio teismo praktikoje taip pat nurodyta, jog pažeidimo pripažinimas, neskiriant įstatyme numatytos sankcijos dėl suėjusios senaties, yra neteisėtas. Atsižvelgiant į tai, kad senaties terminas jau yra suėjęs, skundo dalies dėl pirmiau nurodytų ginčo teiginių iš naujo nenagrinėsime.

Specialiai paboldinau ir padidinau. Nes, mano supratimu, taip gali būti tik visiškoje bananų valstybėje V.Tomkaus išauklėta Gražina, kuriai Seimas pavedė rūpintis žiniasklaidos etika, gali atsistoti į 12 poziciją kaip Kisa iš „12 kėdžių“ ir pasakyti Vyriausiajam administraciniam teismui, o kartu ir man: „Eikit jūs visi šikt, ką norėsiu, tą ir darysiu“.

Tik visiškoje bananų valstybėje viskas paprasta kaip tie du pirštai: gauni skundą, jį atmeti, tempi laiką, eini  į teismą, vėl tempi laiką, vėl eini teismą, pralaimi visas instancijas, o po to pasiunti visus šikt. Nes už nieką nemoki, viską finansuoja valstybė, o tu dar gauni nemažą algą. Už tai, kad neturi kompetencijos ir siunti visus šikt.

Aš žinau, kad ir daugumai jūsų ant to nusišikt. Nes čia tik A.Račo karai ir žiniasklaida, kuri yra smulkmena. Jūsų teisė.

Bet man nenusišikt. Ir pasižadu, kad nebus nusišikt. Net jei tai kiekvieną kartą truks dvejus metus ir net jei kiekvieną kartą V.Tomkaus išauklėta Gražina siųs teismą ir mane šikt. Nes man atrodo, kad tai mano pareiga stengtis, kad Lietuva, net ir labai stengiantis zamžickienėms, tiumenevienėms, slušniams ir visiems jų kolegoms, vis dėlto netaptų visiška bananų valstybe, o mes visi, net ir labai stengiantis žiniasklaidai, netaptume visiškomis beždžionėmis.

Todėl dėl visa ko paklausiu, gal kas nors norėtų prisidėti ir apskųsti šį Gražinos bandymą pasiųsti teismą ir mane šikt. Jei atvirai, aš jau nebespėju. Bet jei ne, tai suprasiu ir nepyksiu. Yra juk daug sverabesnių reikalų, nei rūpintis žiniasklaida ir tuo, kaip leidžiami tavo pinigai, kuriuos sėkmingai leidžia Gražina.

Ir pradėkite mokytis būsimo himno žodžius

(10 balsų, vidurkis: 4,80 iš 5)
Loading...