Gruzija. Pirmas įspūdis: labiau sovietinė, nei demokratinė

Lietivoje yra sukurtas Gruzijos, kaip modernios ir demokratinės valstybės įvaizdis. Na, žinote, kai Lietuva buvo regiono lyderė ir kai Miša ir

http://russianforum.org

Valdas bei jų dvariškiai vieni kitiems ordinus dalijo ir vienas kitam raudonus kilimus tiesė…

Kiek esu girdėjęs įspūdžių ar skaitęs, tai dažniausia… va, kai atėjo Miša, viskas pasikeitė… O koks oro uostas, o koks kelias iš oro uosto…

Šiandien mano pirmas kartas Gruzijoje. Tbilisyje. (Jau klausė, ką aš čia veiksiu. Atsakiau – kalbėsiu apie žinaisklaidą, jos dundukus ir politinius propagandistus. Nes kas gi geriau Lietuvoje tai žino? Matonis, Užkalnis? Tai jie tik apie varguolius ir meilę tėvynei, kuri š….plaukia)

Esu pavargęs, nemiegojęs, bet įspūdžių jau tiek, kad reikia pasidalinti.

Taigi, oro uostas – normalus. Panašus į Vilniaus. Pasų kontrolė trunka kiek ilgiau (būdingas autoritarinių valstybių bruožas).

Keičiant pinigus, reikia paso. Trunka kokias 4  minutes, nes viską suveda į kompiuterį ir dar duoda lapel pasirašyti, ant kurio uždeda anstapaudą. Labai, sakyčiau, kažką primena. Bet ne demokratiją.

Bet kavinėje galima rūkyti – tikros demokratijos požiūris. Espresso kava gera, bet prieš tai atneša tą iš puodo, kurią jie vadina „filtered“ (pamenu ir Lietuvoje 90-ųjų pradžioje būta bandymų tą gėralą už kavą iškišti, bet nepavyko, nes dar nebuvo atvėpalūpių kurie galėtų dundukams įtikinamai išaiškinti, kad viskas, kas ateina iš JAV yra labai gerai. Tiea, ir dundukų dar buvo gerokai mažiau).

Bet geruoju ir kavinėje viskas nesibaigia: paprašius šalto vandens prie espresso, atneša visą butelį, o paaiškinus, kad butelio neprašei, pareiškia, kad jau įvedė į kompiuterį ir turi gerti. Ir, žinoma, į sąskaitą įtraukia. Belieka palikti visą gražą ir besišypsant paklausti, gal dar reikėtų kiek nors pridėti. Iš akių matosi, kad klausimą suprato, bet ar ilgam – nežinia. Bet nuotaika pasitaiso.

Dušmanai nelenda. Bet gal dėl to, kad turiu savo vairuotoją.

Bush’o aveniu tikrai plati ir greita. Nors vairuotojas skundžiasi, kad per daug kalnelių. Man taip nepasirodė.

Kiek pavažiavus – labai gražus ir labai gražiai apšviestas modernios architektūros pastatas. Kai sužinojau, kas tai, ir mano lūpa trumpam atvipo. Ir viršutinė irgi. Bet nesakysiu, kol nufotografuosiu – su vairuotoju sutarėme, kad sustosime grįždami atgal.

Visą laiką girdėjau, kad visi labai myli Mišą. Tiesa. Kol važiavom išgirdau du anekdotus apie jį. Vieną, kad vežė rožes iš Ekvadoro, Sharon Stone už 20 ar 40 tūkstančių USD. Kitas – apie televizijos bokštą, kuris labai gražiai blizga: sako, kad Miša norėjo pultelio, kad galėtų blizgėjimą keisti ir spalvas perjungti, nes bokštas – tiesiai prieš jo rezidencijos langus.

„Marriot“ visur „Marriot“… Kambarys erdvus, lova didelė, personalas kalba normalia anglų kalba. Kingsize bed yra, o štai smoking room – ne. Ne problema – imkit non smoking ir galit rūkyti. Ačiū, prašom, visi šypsosi, visi patenkinti.

Ledo mašina veikia, BBC ir Euronews per TV rodo, belieka gauti peleninę. Numeris 777 – sako, jūsų kambarys nerūkomas. Sakau – paskambinkite į „reception“.

Po 15 minučių vėl skambinu. Sako, viskas OK, tuoj bus.

Dar po 15 minučių sako „it is on the way“.

Aš neišdidus – dar po 10 minučių nusileidžiu į apačią, restoranas atrakintas ir nors nieko ten nėra, peleninės ant stalo. Pakeliui dar neiškenčiu neužsukęs pas tuos, kurie šypsosi ir pasakau, kad aš tai ki ką atleisčiau iš darbo. Abu šypsomės. Nuotaika gera. Nes turiu peleninę, esu patenkintas, o kai svečias patenkinats, gerai ir viešbučiui.

Pasitenkinimas dar labiau išauga, kai sutikęs koridoriuje merginą vardu Daneli, paprašau kavos – tikros, na, tos, kurią normalūs žmonės, ne prie hamburgerių geria.

Po maždaug 5 minučių kava mano kambaryje. Daneli šypsosi, aš šypsausi. Gyvenimas gražus. Ir kava beveik normali (vandens gal kiek per daug).

Štai tokia ta Gruzija „at the first glance“.

Jei kam įdomu, tai mano labai subjektyvia nuomone, kol kas labiau sovietinė nei demokratinė. Tiesa, dar tik kelios valandos, be to ir Miša jau tik iš už užuolaidos žiūri.

Liko dar beveuik dvi paros. Tad ir įspūdžiai gali pasikeisti. Labai tikiuosi, kad taip ir bus. Jei ne šios kelionės metu, tai bent jau per artimiausius metus.

Nes Miša, sako, pultelio taip ir negavo. O tai reiškia, kad vilties yra.

P.S. Bet Ukrainos „Aerosvit“ vis tiek blogiau. O juk irgi buvom regioniniais lyderiais… Žinoma, gal tik sutapimas, bet gal ta lyderystė ne į tą pusę buvo…

(4 balsų, vidurkis: 3,00 iš 5)
Loading...
 • Peliksiuks

  „Bet kavinėje galima rūkyti – tikros demokratijos požiūris.“

  -man asmeniškai atrodo, kad tai tik teigiamas požiūris į narkomanus.

 • Ignas

  Šiaip jau man visuomet šypseną sukelia AR (ypač paskutiniu metu) dažnai naudojamas žodžių junginys „politinis propagandistas“, nes ir pačiam AR ši etiketė visai tinka. Tiesa, tinklaraščio autorius tai daro kiek subtiliau nei jo nekenčiami prelegentai.

  Galima daryti išvadą, kad paskaita gruzinams bus pakankamai kokybiška :)

  • mielas Ignai, jei nurodytumėte, kur taip darau, būčiau dėkingas. Jei ne, mėžkitės iš čia negrįžkite :)

 • Sergej

  Atvirai pasakysiu, gal but aš tiesiog nesupratau ironijos. Bet lygiai tokia pat valiutos keitimo tvarka kaip aprašė gerb. autorius yra mūsų SEB banke (t.y. keičiant valiutą būtinai reikia pateikti asmens dokumentą ir tau duodą lapelį su antspaudu ir parašu).
  Tik neaišku, ar tai reiškia kad pas juos su demokratija viskas gerai, ar pas mus…

  • Sergej, gal kažką painiojate dėl SEB. Arba keičiate po kokius 10 000 iš karto. Nes manęs tai niekad neprašo. Ir Swedbanke neprašo, ir DNB. O čia, beje kalbame apie valiutos keityklą, kokia pas mus prie stoties, jei žinote. Bet ką čia su tamsta ginčytis, juk tikriausiai ir taip viską -inote.

   • Sergej

    Laba diena.
    Kadangi šiais metais du kartus keičiau valiutą SEB banke, abu kartus po nestambia suma (vykstant į kelionę visada paimu su savim kažkiek grynų pinigų, kad būtų kuo atsiskaityti kol neradai bankomato) ir abu kartus iš manes prašė dokumentus, tai supainioti kažką čia pakankamai sudėtinga :) Todel nusprendžiau paieškoti įrodymų, kad pagristi savo komentarą.

    http://www.diena.lt/naujienos/nuomones/kodel-keiciant-valiuta-praso-asmens-identifikavimo-dokumentu-301485

    http://verslas.delfi.lt/verslas/keiti-valiuta-paruosk-ir-asmens-dokumenta.d?id=38748989

   • Stogas
    • geras… tikriausiai pastaruoju metu SEB nebuvau, nes bent jau DNB tikrai neprašo. Ir ten prie stoties – taip pat:)

   • Sergej, atsiprašau. Panašu, nepainiojate :) SEB, pasirodo, anskčiau tikrai prašydavo. Dabar nežinau. Bet ar tai geriausias pavyzdys, iš kurio reikia mokytis?

    • Sergej

     Vasara dar prašė, o dabar ir aš nežinau :)
     Manau, kad tai tiesiog pavyzdys, kaip normalų daiktą (pinigų plovimo prevencijos vykdymą) galima davesti iki absurdo.

     • GIGA

      Praeitą savaitę dar prašė:(

     • Jurkis

      Vakas, 2012-11-10, prašė. Įdomiausiai tai, kad kai tik pasakai, kad nori išsikeisti valiutą, neklausia kokią sumą, iškart prašo dokumento. Vadinasi, su kiekiais nesusiję :)

   • Jurkis

    Tikrai SEBe prašė dokumento(bent jau 2012 metų vasarą). Nepamenu tiksliai kokia suma buvo. Prieš SEBą buvau Ūkbankyje, ten neprašė (į SEB’ą teko eiti, nes Ūkbankis tuo metu neturėjo tiek grynų pinigų, kiek aš iškeisti norėjau).
    Veiksmas Vln, aplink Europos aikštę.

 • jautis

  Jei sąžiningai, tai komentaras užkalniška pižonyste dvelkia…

  • suomis

   O man padvelkė ne tiek pižonyste, kiek naivumu. Tas pat, kas nuvažiuoti į Afriką ir tikėtis aukšto civilizacijos lygio, arba šiaurėje – tropikų. Net amerikiečiai nebūna tokie pretenzingi.

 • suomis

  Belieka Artūrui palinkėti pasisvečiuoti tarkim Jerevane arba Batumyje ir palyginti kiek ten sovietiškumo. Tikiuosi, Gruzijoje, paminklų „владыке марей и окианов“ jau nebesurasim. Nebent jo pavaduotojui draugui Džiugašviliui. :)

  • suomi, tikiu, kad daug kur yra dar blogiau… Bet juk įrašas ne lyginantis, o tiesiog pagal įspūdžius. Ir jei sakote, kad Gruzija – tai Afrika, aš nepritarsiu :)

   • suomis

    Aš tik noriu pasakyti, kad ne viskas iš karto. Viskam savo metas. :)

 • Fredis*

  Ištrauka iš 2008 m. rugpjūčio mėn. straipsnelio Delfyje:

  „Pabandysiu – nors jau atsibodo – pasakyti lietuviškai:

  RUSIJA YRA AGRESORĖ, NES ĮSIVERŽĖ Į SUVERENIOS VALSTYBĖS TERITORIJĄ IR ŽUDĖ CIVILIUS GYVENTOJUS.

  MICHAILAS SAAKAŠVILIS YRA KVAILYS IR NUSIKALTĖLIS, NES NORS IR TURĖDAMAS TEISINIUS IR MORALINIUS ARGUMENTUS SIEKTI, KAD PIETŲ OSETIJA PAKLUSTŲ TBILISIO VALDŽIAI, ŽUDĖ TAIKIUS GYVENTOJUS.

  RUSIJOS AGRESIJA NEGALI BŪTI PATEISINAMA M.SAAKAŠVILIO VEIKSMAIS.

  M.SAAKAŠVILIS YRA AUTOKRATAS, JAU SENIAI PAMYNĘS PAMATINIUS DEMOKRATIJOS PRINCIPUS. GALI BŪTI, KAD JIS PANAUDOJO KARINĘ JĖGĄ SIEKDAMAS ASMENINIŲ POLITINIŲ TIKSLŲ.

  SKALĖJE TARP JUODOS IR BALTOS M.SAAKAŠVILIS NĖRA BALTAS. V.PUTINAS, D.MEDVEDEVAS – TAIP PAT.“

  Taigi – M.Saakašvilis apipiltas riebiais epitetais, o V.Putinas su D.Medvedevu skalėje tarp juodos ir baltos nėra balti,tikriausiai pilki.

  Į Gruziją tinklaraštininkas įkėlė koją tik kai parlemente įsitvirtino kaip pas mus priimta sakyti „prorusiškos jėgos“, tačiau viešbutyje vis dar klaidžioja M.Saakašvilio dvasia: nepaduota vandens stiklinė prie kavos, kavoje per daug vandens ir draugiški grasinimai atleisti personalą…
  Puiku, lietuvio nuotykiai Gruzijoje prasidėjo, lauksime tęsinio.

 • mielas Q.E.D., nebesistenkite… Pakankamai čia jau pridergėte, dvokia iki šiol. Jei dar liko, tai kraukite sau ir savo draugams į kišenę. O geriausiai – sau į burną. Nes tai, kas iš ten sklinda labiausiai panašu į organines trašas.

 • Taškas

  Kad nebūtume tokia arogantiški- tik 4 nepilnos minutės:

  • mielas taške, prie šios temos gal dar sugrįšime…:)

  • suomis

   Tikrai įdomi tema. Verta akylesnio dėmesio.

 • Fredis*

  Prieš paskaitas lektoriui reikėtų prisiminti nelabai senus įvykius. Kalneliai gatvėse pasirodys mažiau reikšsmingi.

 • giedrius

  o kaip su policijos korupcija?

 • Izbliondimas

  Teko bendrauti su gruzinais. Tai visiški kiti žmonės, manau, nei azebaidžaniečiai ar kiti kaukaziečiai.
  Buvo atvykę ir pas mus gruzinai.
  Mokslininkai yra labai išsilavinę, išlaikyti. Jie vykdo daug projektų ES lėšomis (gal ir JAV dar).
  Kartais buvo net gėda, kai suėjimuose, jiems mandagiai patylint, buvo į valias leista nusikalbėti mūsų kokiam mokslininkui.
  Teko (tai daugiau užsienyje vykstančiuose seminaruose) pabendrauti su Gruzijos mokslininkais, dar Gamsakurdijos laikais.
  Na žinote, – mokslininkai, kiek suprasdavau buvo skeptiški ir ten tiems mūsų berečių analogams. Tas pats kaip ir pas mus, jie griovė abi šalis be poilsio ir be atvangos.
  Tad ir gruzinai, kaip ir lietuviai, – tie padorūs (90 proc.) prityli paprastai, o entuziastai (1917 m. bolševikėliai) taip smarkiai veikėjauja tokių pertvarkymų metu, kad atrodo jų yra ne trus proc. (dar palaikytojų koks 20 pros. tautiečių), kad kvailesniam susidaro įspūdis, kad tų niekšelių ar apkvaitintų yra dauguma. O užsienis, kaip ir visur tais pusgalviai gerokai pasinaudoja savo interesui, t.y. „demokratijos“ kūrimui (t.y. vagių įsidominavimui tokiose puslaukinėse gentyse, kokia skirtingai nei Lietuvą, gruzijos nepavadinsi. Tai iškili, garbinga, didi Tauta).
  Ir čia jokų patarimų iš mano pusės negali būti, – bet aš tai gruzinus labai vertinu. Jų išmintį, protą. O tokių pusgalvių, kurie čia pas mus Lietuvoje 23 metai viešpatauja (juo labiau, kad beveik visa mūsų žiniasklaida yra vagių rankose ir jai tie pusgalviai tai tas, ko jiems ir reikia, siekiant apglušinti kuo daugiau žmonių…), – pas juuos gal tik vienetai. Ir manau tokių net nesutiksite ten aplamai.
  Tad, jei galėsite, perduokite tai garbingai Tautai kuo didžiausiu linkėjimus ir nuo mūsų.

 • Fredis*

  Gruzija tikrai nėra „sovietinė“, mokomasis filmukas nežinantiems:

 • Aidas

  Račo meilė prorusiškoms jėgoms tiek Lietuvoje tiek Gruzijoje šiuo komentaru tik sutvirtinama. Jam gi čia Uspaskichas mielas, ir gimtadienį tikriausia ikrais pavaišino autorių ir kavą puikią davė.

  • Izbliondimas

   Aidai, manau, kad ne tiesą sakote.
   Jei pas mus žmogus nėra su tais vadinamais dešiniaisiais (iš tiesų niekšeliais, intrigantais, aplamai šalies istrebiteliais), – tai jau yra pagrindas kai kam juos apšaukti prorusiškumu.
   O iš tiesų, tokie apšaukėjai patys ir yra būtent tie visiški 1917 metų bolševikėlių analogai. Visais aspektais (juk nuo to laiko kiek čia ir praėjo, mirksnis…☺). Tai labai būdinga lietuviams. O tiems niekšeliams labai patogu yra „veikėjauti“ Lietuvoje, nes doroji Tautos dalis paprastai prityli (ji taip išmokinta per šimtmečius gyvennanti toje nelemtoje kryžkelėje… nors ji nėta tokia jaau ir nelemtoji, nes nei čia malirijų, nei bado, nei žemės drebėjimų…).
   Tad dažną gal tik suklaidina, kad tų vadinamų dešiniųjų (t.y. visiškų padugnių…☺), mūsų Tautoje yra dauguma.
   Manau, kad ne. Visiškai ne.
   Tik jų begalinis aktyvumas (kaip sakoma sergėkis žmogau aktyvaus kvailio), – sudaro kai kuriems žmonėms tą klaidingą įspūdį.
   Lietuvoje niekada nebuvo nei komunistų, nei konsevatorių (turiu omenyje tuos, kurie pavogė Sąjūdį tam, kad galėtų sunaikinti šalį) tiek jau daug, manau.

 • Arunas

  Pasų kontrolėje grįžtant namo į Lietuvą neperseniausiai ir mes užtrukdavom ilgokai, tad nuoroda į autoritarizmą netinkama. Na, nebent prie Brazausko buvome autoritarine valstybe. Bet kažkodėl netinių.

 • Sejanus

  O pasiilgstu visgi Mišos. Kai rijo savo kaklaraištį, na neįkainuojama. Tuo metu ir Lietuvos lėpausis prezidentas palyginus atrodė visai neblogai.

  • vienok

   Volodios,matyt,pasiilgstate dar labiau?

   • Sejanus

    Vienok jei suprasčiau ką bandai pasakyti, gal ir galėčiau kažką atsakyti.

 • Auksinis kardas

  Vienos bėdos, kai esi labiausiai civilizuotas – nepamenu anei kartelio, kad Italijoje patiektų espresą su vandeniu, skirtingai nuo mūsų pižonijos kvarbatkų. Nors paprašius, gal ir nuspėtų talpos formatą.

  Aišku, šitas perlas: „kavinėje galima rūkyti – tikros demokratijos požiūris“ pradrėskė akį. Gamtos mums duodamas grynas oras ir tyras šaltinių vanduo, neblogas pagrindas visiems individualiems skoniams demokratijoje be smarvių.

  • Kestutis

   Tu nebuvai Italijoje! Net miestelyje, kur pagrindinė aikštė Lenino, visada pateikdavo su vandeniu.

  • Auksinis kardas

   Deja, un caffè kasdienybėje ir tėra puodelis espreso. Geras, sąžiningas puodelis, bet be jokio vandens, nebent turistai prašo :-)

 • PN

  Pagal čia pateiktą apibūdinimą gal ir nesu normalus žmogus, mat retsykiais prie hamburgerio užsisakau „kavos“, bet užtat moku vos pagal kelis bruožus atpažinti neurotikus. Nuo sveikų žmonių jie skiriasi tuo, kad nepraleidžia progos žemindami kitus, girtis savo rafinuotu skoniu, bei, kaip taisyklė, mėgsta visiems aiškinti apie jų pareigas ir savo teises. Tokie dažniausiai tik ir būna skundų knygų autoriai ar besišypsantys sadistai, po kurių išvykimo personalas su palengvėjimu atsikvepia.

  • taip mielas PN, tamsta teisus. Personalas visada ir visur yra svarbiausias. Svečiai ir klientai jiems tik trukdo gyventi.

   Pamenu valytojas ir restoranų bei viešbučių administratorius sovietmečiu… geri buvo laikai… ar ne?

   • PN

    Gerb. Račai ir spygly,

    kalbu ne apie paslaugų kokybę, o apie reakciją ir tas pastangas, kurias dedate, kad savo reakciją – atsiprašau už mokslinį žodį – reprezentuotumėte.

    Jei įmonėje dirba liguistas pedantas buhalteris, įmonės buhalterija būna nepriekaištinga. Bet dėl to jis nėra mažesnis ligonis. Ar taip aiškiau? :)

    • spyglys

     PN, nepamirškite, kai sėdėsite lėktuve, pakrizenti iš tokių pat „ligonių“, kurie tikrino lėktuvo techninę būklę.
     Ir neduok dieve, jei gulėsite ant operacinio stalo, pasišaipyti iš „ligonės“ laborantės, kuri atliko jūsų tyrimų analizę, kaip kokia „neurozikė“ su perdėtomis pastangomis.

  • spyglys

   nesenai rinkausi viešbutį iš booking ir hostelbookers ir pagalvojau, ačiū jums visiems „neurotikai“, kad rašotė į skundų knygą, kad reitinguojate. Ką reikėtų daryti kitu atveju ? Turėti suknistų pažinčių su gudročiais PN ?

   • spyglys

    p.s. o ką darytų ebay be „eurotikų“ ? Klausimas retorinis…

 • viktorasa

  pn,
  bravo

 • Viešpats

  Ponas Račai, iki Armėnijos ranka paduot – labai rekomenduoju nukeliauti ir pasižiūrėti kaip gyvena kremliui visiškai atsidavusi valstybė. Arba šiaip pašnekinkit vietos armėnų verslininkus, pasiklauskit, kokio b***o jie perkėlinėja savo įmones į užsienį, kuriame taip blogai? Kai kalbinsit armėnus, dar nepamirškit vietos azerų, rusų, osetinų, pasiteiraukit kodėl visus likvidžius pinigus ir eksportuojantį verslą, kas tik gali – perkelia į Gruziją?

  • mielas Viešpats, aš galiu patikėti tuo, ką tamsta sakote. Norėčiau, žinoma, savo akimis pamatyti ir pakalbėti, bet pradžiai tikiu. Tačiau ką tai turi bendro su mano įrašu? Kad Gruzijoje geriau nei Armėnijoje? Tai aš to net neginčiju (nes nežinau, kaip yra Armėnijoje). Kad verslui geriau Gruzijoje? Gali būti, aš to nežinau. Aš pasidalijau įspūdžiais ir dar tuo ką girdžiu iš kolegų žurnalistų ir tyrėjų apie situaciją žiniasklaidoje. Turite priešingų argumentų šioje temoje? Klokite. Galėsime ginčytis diskutuoti. Turit argumentų, kad Miša – demokratas ir stengėsi žiniasklaidą išlaisvinti? Žinote, kad rožes S.Stone jis pirko iš savo algos – pasidalinkite savo žiniomis. O dabar – aš jums apie žniasklaidą, o tamsta man – BBC.

   Ir nebūkite valentinu, kuris kaip papūga kartoja „Račas -gaidys“, „Račas-Rusijos agentas“, nes nieko nesupranta ir nieko įtemą pasakyti negali.

   Susitarkim, a?

   • Viešpats

    Visų pirma dėl mano afiliacijų – man visiškai vienodai kas už ką ir kiek jums moka arba ne. Šiuo klausimu savo nuomonės aš neturiu, nes negali įlįsti tamstai į kaukolę ir patikrinti, ką išties veikiate kremliaus korporatyvkėse. Lygiai taip pat, kaip negaliu patikrinti, ar ne iš dosnių konservatorių dotacijų gerb. prof. hab. dr. Užkalnis pilasi 98-ą benziną į savo nykų Subaru.
    Jeigu vis dėlto būsite kremliaus pakalikas, tai esate smulkus pyzdukas ir pasiūlysiu ta proga nusipirkti sau sušiktą medalį.
    Račas gali būti gaidys ar kitokia fermos gyvastis ne dėl etato pas Putiną, o nebent dėl to, kad naiviai, kaip visi užkalniai, čyvai ir bačiuliai tiki kažkokiom universaliom vertybėm, kurias reiktų priimti kaip dievišką maną.
    Keith Richards yra degradas ir narkomanas, bet Street Fighting Man vis tiek bus viena iš mano mėgstamiausų dainų. Lygiai taip pat nenustosiu skaityti paties blogo, net ir sužinojęs, kad esate Rusijos agentas.
    Prie ko Armėnija? Palyginimui, kad iliustruoti jog neverta nurašyti Gruzijos kaip „labiau sovietinės nei demokratinės“. Net ir pirminiais įspūdžiais.
    Ok, Saakašvilis buvo uzurpavęs valdžią, taip taškėsi valstybiniais pinigais ir ne tik plastmasinėm kino ekrano pažibom, dar ir kaklaraiščius valgo. Dar pamiršot apie vietinius oligarchus ir kalėjimų skandalą. Vilniaus miesto abonento žodžiais – ir ką?
    Ševarnadzei valdant žiniasklaida laisvesnė buvo? O tai gal Putinas suorganizuodamas taikdarišką misiją Tbilisije galėtų pamokinti kokia laisva žiniasklaida turėtų būti?
    Sakote Saakašvilis-autoritaras? Aš žinoma priėjimo prie BNS archyvo neturiu, bet žinau, kad autoritarizmo požymis – svetimų į valdžią neįsileidimas. Ką gi joje veikia ponas Ivanišvilis? Vėlgi – priėjimo prie BNS archyvo neturiu, bet regis Saakašvilis dar neatšaukė neįsigaliojusių konstitucijos pataisų, suteiksiančių savo oponentui daug daugiau politinio svorio.
    Sovietiškumas, kad pinigus keičiant reikėjo pasą rodyt? Ne to vandens padavė? Peleninės laiku negavot?
    Taip, šūdinas servisas yra sovietiškumo požymis. Bet klestintis verslas, kyšių neimanti, visuomenės neterorizuojanti policija, iki minimumo (lyginant su Ševarnadzės laikais) susitraukusi nomenklatūra, visur intensyviai reklamuojama valstybė ir gudriai kviečiami užsienio investuotojai – visa tai irgi sovietiškumas?
    Tuomet Armėnija, kurioje siūlau apsilankyti taps Šiaurės Korėja.
    Aš pats aršiai nepalaikiau Saakašvilio valdžios konsolidacijos. Visiems sakantiems, kad gali valdyti ilgai ir kaip nori, nes gera vadovas, siūliau užsičiaupti, kruopščiai apsišikti galvas ir priminiau, kad galios už žmones gyvena ilgiau ir klausiau, ar jie taip pat komfortiškai jaustųsi, jei Saakašvilį pakeistų Ivanišvilis, su tais pačiais svertais rankose?
    Bet tas faktas, kad Saakašvilis be skandalų ir kalbos egzaminų perduoda valdžią savo oponentams, parodo, jog paskutiniai sovietiškumo bezdalai yra baigiami išvedinti.

    • GIGA

     Viskas kaip ir ok,Viešpatie,tik dar du dalykiukai nepaminėti,jie tarp kitko analogiški ir Ukrainoje.
     1. Nežinau,kas ten kelia verslus į Gruziją – armėnai,kabardinai ar lezginai,bet tiek Gruzijoje,tiek Ukrainoje verslai atiminėjami NE KORUMPUOTOS valdžios struktūrų.Tiksliau net neatiminėjami -iš pat pradžių gavęs pirminį pasiūlymą dar gali suspėt parduot (pvz. tris kartus pigiau),antro pasiūlymo jau negauni
     2. Demokratija,viešumas ir spaudos laisvė.101 proc. teisybė.Ir toje pačioje Ukrainoje vienintelis dalykas,kuris pakito Juščenkai atėjus ir dar liko,tai demokratija ir spaudos laisvė.Kučmos kadencijos pabaigoje,jei naktį kas oranžinę juostelę ant medžio užmesdavo,tai rytą būdavo skelbiamas neeilinio maštabo ČP ir visas autobusas kiemsargių būdavo metamas „disidentų“ darbams likviduoti.Dabar kas -tiek Gruzijoje,tiek Ukrainoje gali atsidaryti blogą ir…. rašyti,kad prokurorai atėmė tavo verslą ar pvz. pasodino verslo partnerį,įmetę į ofisą narkotikų.Bet ar nuo to lengviau? Taip demokratija geras dalykas,į Kijevą gali atskrist Candaliza Raiz ir viešai pabandyt išsiaiškint,kodėl Cargillui negrąžinamas PVM.O Azarovo vyriausybė taip pat demokratiškai paaiškina,kad jis neįtrauktas į biudžetą.Analogiškai ir Gruzijoje,tiesa čia Candalizą gerbia,bet kerta per savus ar rusus
     Taip,kad visur gerai,kur mūsų nėra.O,kad Gruzijoje gyvenimas atėjus Mišai pakito,o svarbiausiai vizualiai,tai faktas neginčitinas ir tuo belieka tik džiaugtis.O Skverneliui reikia neišlendant iš Gruzijos mokytis policijos pertvarkos

     • Vidas

      Tai, vis tik, yra kažkas gero – policija?

 • Audra

  Įdomu, ar į Saakašvilio chebrą Sorošas dar investuoja, ar jau rankas nuleido?

 • Aidas

  PN -10

 • Izbliondimas

  Bet…
  Va, Saakašvilis pralošė rinkimus (o dar kam, – juk ne JAV draugui), – ir žiūrėkite kaip demokratiškai užleido savo postą.
  Tad mūsų aliošoms (vadinamims dešiniesiems) dar iki jo kaip karvei iki mėnulio.
  Ane…☺

 • austras

  Pone Račai, būtų įdomu kaip ten oras Gruzijoje šiuo metu? Saulė šviečia? Žmonės laimingi? Ar labai pasidaliję į prezidento draugus ir priešus, kaip pas mus mėgstama rašyti? Beje, pas mus lenciūgas ant Butkevičiaus sprando jau pritvirtintas ir, atrodo, kad Butkevičius liko patenkintas..

  • austras

   P.S. Labai subjektyviai – o ką apie šalies kultūrą, gyvenimą ar savitumą gali pasakyti personaliniai vieno asmens rūkymo klausimai – kur rūkyti galima ir kur ne, kur peleninė atnešama, o kur – ne? Geras servisas yra labai svarbu? Kaip kam, labai labai kaip kam…. Man, pavyzdžiui, gerokai svarbiau ar gražus Tbilisio senamiestis, koks tas Gruzijos vynas geriant jį pačioje Gruzijoje, ir ar prižiūrimas pasaulinio lygio kultūros paveldas? Šiuo atveju peleninė lieka toli toli apačioje bendrame prioritetų sąraše..

 • Fredis*

  Gruzija, kurios sėdėdanas viešbutyje napamatysi. Reklaminis filmukas, ale vis tiek net per ekraną galima užuosti šalies koloritą ir vyno aromatą: http://www.youtube.com/watch?v=LYbV59yIW34

  na kur čia sovietizmas? Ir tokiuose peizažuose didžiausi svetimkūniai yra šalių-agresorių naikintuvai…

  • Izbliondimas

   Lietuvoje ne kurie mėgaujasi teminais „sovietizmas“, „homo sovietikus“. Manau tai parodo, kad žmogus yra iš baudžiauninkų, dvasios ubagas. Prasmirdęs alkoholikas, vagis, tinginys, intrigantas, melagis, dažnai ir gašlūnas (na, čia nieko ir nuostabaus jei jau pradinukus mokina gašlauti, prievarta skant…).
   Moraline prasme, vagystės lygmeniu, – šiandien Lietuva yra niekinė, t.y. prasivogusi, žudanti, ypač keliuose automobilais, skant paškusta ta prasme bandyta paversti.
   Tokia ji tikrai nebuvo 1988 – 1989 m. Žmonės dirbo, dirbo Sąjūdyje, kūrė ateitį darbais neskaičiuodami darbo valandų, tad buvo ori, išdidi, klęstinti savo dvasia, o ne vogilka, kai susimetama į politinius korupcijos klanus, vagių sindikatus ar dar blogiau…
   Kai pragirdyta šalis, išvogta, kai klęsti tik vagis, o gal ir jį išliaupsinantis koks šūdelis, žiniasklaidos magnatėlis su savo šūdvežiais redakcijose…☺
   Taip nėra, bet taip ir neturi būti, kas kaip ir nesiektų ir nenorėtų. Juk meluojama jau taip, kad šiandien 30-40 metų žmogus aplamai net nutuokimo neturi kokia buvo mūsų šalis 1988-1989 m.
   Kol nebuvo pradėta naikinti nuo pat 1990 m. (visokių ten arbatėlių klubų, išvogusių Sąjūdį). Atsiprašau, nuoširdžiai tai sakau. Nes tokiomis temomis geriau jau ir neužsivesti.

   • vienok

    „tad buvo ori, išdidi, klęstinti savo dvasia, o ne vogilka, kai susimetama į politinius korupcijos klanus, vagių sindikatus ar dar blogiau…“
    Na ,kam taip pesimistiškai,Izbliondimas-tikiu,kad Seimui užteks valios panaikinti įtariamųjų narių teisinę neliečiamybę vardan tiesos nustatymo.

    • Izbliondimas

     Net neabejoju. Bet kiek metų užtruko.
     O kada taip bus ir visoms kitoms… o dar už…

     • Rytis I

      Net neabejoju, kad toliau byla gali būti nebent prieš partiją. T. y. – bus panaši į Mikės Pūkuotukui gimtadienio proga padovanotą subliuškusį balionėlį – kadangi, arba bus pakeistas pavadinimas, arba eliminuoti epizodai su „neliečiamais“ veikėjais.

 • Rytis I

  Gruzija – gera šalis. Šypsenos – nepakartojamos… Nebuvau, nors, skirtingai nuo močiutės, abejoju ar tikrai „kol kas labiau sovietinė nei demokratinė.“ Reikia lyginti su netolimais kaimynais:

 • Tadas

  Man pries kelis metus teko po savaites Armenijoj savaite pagyvent Gruzijoj. Tikrai jaucias skirtumas ir kad Gruzija vakarietiskesne (tai jautes tiek ant sienos, tiek gatvese), nors abi labai patiko.

 • sataniuga

  Čia vis Miša lenda, o štai, kai draugai važiavo ir dviejų vaikų mamą, tiesa labai simpatišką, vaikėsi vietinio kaimelio nuotakų išsilgę vaikinai, Miša nepasirodė. Keista.

  P.S. labai noriu pats ten nuvažiuoti, bet vis neprisiruošiu