Dramblys LRT eteryje

Geriausias Lietuvoje televizijų ekspertas jau pateikė ataskaitą apie  televizijų darbą sekmadienio vakarą ir padarė atitinkamas išvadas.

Vargu, ar būtų galima ką nors iš esmės pridurti.

Bet ne visai iš esmės, tai noriu pasakyti, kad man, kaip LRT tarybos nariui, buvo šiek tiek nejauku ir gėda, kai VRK pradėjus skelbti rinkimų rezultatus, LTV ekrane rodė dramblį.

Nes mano nuomone, ne kas kitas, o būtent visuomeninės televizijos pareiga (misija?) yra nušviesti valstybinės svarbos įvykius. Už tai mes visi  juk ir mokame visuomeninei televzijai, ar ne? Ar tik už laidotuvių transliacijas?

Juo labiau, kad jei LRT vadovams ir žurnalistams trūksta kompetencijos ar įgūdžių, galėtų pasimokyti, pavyzdžiui, iš „Lietuvos ryto televizijos“ ir E.Jakilaičio.

 Jis sekmadienio vakare puikiai atliko LRT ignoruotą misiją ir padarė tai tikrai labai profesionaliai ir įdomiai. Tai yra, atliko savo pareigą, neimdamas už tai pinigų iš mokesčių mokėtojų.

 Artimiausiame LRT tarybos posėdyje bandysiu paklausti, ką apie tai galvoja aukščiausias LRT valdymo organas.  Jei posėdis nebus uždaras, atsakymais pažadu pasidalinti čia. 

O šiaip tai dar pagalvojau, kad jei rinkimai neįdomūs kai kuriems žurnalistams ir žiniasklaidos priemonėms, tai nėra ko stebėtis, kad jie neįdomūs ir pusei rinkėjų.

(7 balsų, vidurkis: 4,29 iš 5)
Loading...
 • austras

  100 procentų pritariu.

 • Donatas

  Labai teisingi pastebėjimai.

 • nesvarbu

  Klausimą galima formuluoti taip: Ar kai kurių LRT veikėjų veikoje nėra pažeidimo, kuris vadinasi tarnybos pareigų neatlikimas sudėties?

 • Valentinas

  O aš keliu klausimą kitaip:
  Račas viešai pasižadėjo nedalyvauti TV3 laidose. Tačiau vakar, per rinkimų laidą, Račo veidas buvo tarp labiausiai matomų politologų ir apžvalgininkų veidų. Pavyzdžiui, jis sakė, kad Navickas yra blogiausias visų laikų Vilniaus meras.
  O dabar paaiškėjo, kad Artūras ne tik filmuojasi TV3, bet dar ir po to nežiūri į save! Kaip visa tai suprasti ?

  • Darom prielaidą, kad R.Janutienė metama lauk.

  • Valentinai, klausimas sudėtingas, bet pabandysiu atsakyti. Pirmiausia, priminsiu TV3 Žinių tarnybos vadovo S.Babiliaus laišką, kuriame, mano nuomone, jis atsiribojo nuo R.Janutienės ir jos požiūrio į pilietiškumą.

   Man tokia pozicija buvo priimtina, todėl nusprendžiau, kad su TV3 Žinių tarnyba galiu ir toliau bendradarbiauti. TV3 laidose nedalyvauju ir neketinu.

   Suprasti tai galima kaip kompromisą, kuriuo atsižvelgiama į tai, kad TV3 televizijoje dirba ir padorių, savo darbą išmanančių, profesionalių žurnalistų, kurių požiūris į R.Janutienę yra panašus į mano.

 • Vaclovas

  Man kyla klausimas.
  Ar gali visuomeninės televizijos LRT tarybos posėdis būti uždaras.
  Tarybos nariai, mano manymu,turėtų atsiskaityti juos paskyrusiems-delegavusioms organizacijoms,Seimui,Prezidentei…

  • romas

   Man irgi atrodo, kad slaptas gali būti tik pogulis, o posėdis turėtų būti viešas.

  • Sejanus

   LRT yra iš mokesčių (t.y. mūsų) pinigų išlaikoma televizija. Aš gal žiūriu per daug naiviai ir kaimietiškai, bet koks tokiu atveju dar gali būti slaptumas? Kodėl?

   Suprantu, _kai_kurios_ biudžetinės organizacijos turi būti slaptos. Kariniai dalykai, žvalgyba-kontražvalgyba, visokios specialiųjų tyrimų tarnybos, OK, bet LRT?

 • nesvarbu

  Vaclovai, akivaizdu,kad uždaras LRT tarybos posėdis iš principo yra absurdas.

  Tačiau man „kyla“ kitas klausimas, ar dabartinio modelio LRT taryba nėra tik niekingas žaisliukas, įrankis tikrųjų LRT valdytojų rankose? Gal tokios tarybos formalus egzistavimas yra LRT visuomeninės kontrolės fikcija, jos sėkminga imitacija, tiršta dūmų uždanga,kuri maskuoja tikruosius finansų ir įtakūs srautų LRT valdytojus bei jų darbelius?

  Tuomet koks mums skirtumas, davatkiškai uždari tie neįgalios, marionetinės tarybos posėdžiai ar begėdiškai vieši?

 • Ačiū už įvertinimą.

  • tai, kad vertink nevertinęs, vis tiek nieko geresnio ant Lietuvos šiuo klausimu nėra:)

 • senis

  pritariu 100 procentų, lygiai tą patį vakar svarstėme namuose. Man susidarė įspūdis, kad visuomenės parodytas didelis pilietinis aktyvumas savivaldybių rinkimuose buvo tiesiogiai proporcingas visuomeninės televizijos vakar parodytam abejingumui savivaldybių rinkimams.

 • gato

  Į mano nusiskundimą, kad kažkas įsilaužė į mano televizorių ir sukeitė LTV programą su tikslu nuslėpti rinkimų rezultatus, pažįstama labai taikliai pastebėjo „taigi LTV yra NACIONALINĖ televizija, kai bus seimo rinkimai tada ir rodys, o čia tik savivaldybių“. Tai vat štai jums ir prašom…