D.Kuolys LRT eteryje = demokratija?

Diskusijos dėl Dariaus Kuolio laidų LRT eteryje pamažu darosi groteskiškos. Iš šono žiūrint, gali susidaryti įspūdis, kad pakaktų sugrąžinti į LTV „Sankirtas“, o į radiją „Tarp Rytų ir Vakarų“ ir LRT įsigalėtų tvarka ir teisingumas.

Bet ar tikrai taip? Ar D.Kuolys yra pirmasis, išmestas iš LRT eterio už savo pažiūras ir poziciją, kurios nebijo demonstruoti? Ar nebuvo Ryčio Juozapavičiaus? Ar nebuvo Dalios Kutraitės?

Kodėl tada nebuvo tiek daug pareiškimų ir vaikštynių prie LRT pastato? Juk tuos du taip pat metė lauk už tai, kad turėjo savo nuomonę. Ar tada LRT buvo daugiau demokratijos?

O gal problema tik ta, kad už D.Kuolio nugaros Piliečių santalka, kurios neturėjo R.Juozapavičius ir D.Kutraitė?

Tačiau tai tik viena medalio pusė.  Antra – dar liūdnesnė.

Daug kas šaipėsi iš 52 LRT žurnalistų laiško, kuriame šie visus tikino, kad niekas jų necenzūruoja ir kad jie dirba visiškos demokratijos sąlygomis. Taip, laiškas juokingas. Pirmiausia todėl, kad jis iš viso buvo parašytas, nes būtent šio laiško atsiradimas sukelia abejonių dėl tos deklaruojamos laisvės.  Juokingas jis ir dėl to, kad jame – sporto, kultūros žurnalistų bei laidų vedėjų pavardės, kuriuos iš viso nežinia kaip būtų galima cenzūruoti. Liepti Linui Kunigėliui per LKL rungtynių transliacijas neminėti „Lietuvos ryto“ ar „Žalgirio“ pavadinimo? Ar Jūratei Katinaitei – „Operos vakare“ uždrausti transliuoti P.Čaikovskio ar S.Prokofjevo operas?

…A.Mamontovo naujame diske yra labai gera frazė: „Tie, kurie myli save iki skausmo, dažniausiai neturi jumoro jausmo“.

Todėl į LRT žurnalistų juoką buvo sureaguota rimtai. Bet išėjo taip pat juokingai. Turiu galvoje žymių visuomenės veikėjų laišką, reikalaujantį grąžintį D.Kuolį į eterį. Aktoriai, muzikantai, režisieriai, kunigai, rašytojai, filosofai, politikai – visi jie reikalauja. LRT taryba turi paklusti. 

O jei išmes, pavyzdžiui, E.Jakilaitį? Juk ir tada bus galima surinkti 200 parašų. Juk yra ir kitaip mąstančių filosofų, rašytojų, politikų ir gal net kunigų. Ar tada LRT taryba irgi turės paklusti?

O jei pareikalaus kam nors duoti eterio? Ar ir tada LRT taryba turės paklusti?

O jei tarp reikalaujančių bus jau ne 4, o 14 ambasadorių ir dar kokie 7 valstybės sekretoriai ir kokie 22 viceministrai ar įvairių ministerijų departamentų vadovai?

Ar tada jau LRT alima tikėtis visiškos demokratijos? 

(Dar neįvertinta)
Loading...