D.Kuolys LRT eteryje = demokratija?

Diskusijos dėl Dariaus Kuolio laidų LRT eteryje pamažu darosi groteskiškos. Iš šono žiūrint, gali susidaryti įspūdis, kad pakaktų sugrąžinti į LTV „Sankirtas“, o į radiją „Tarp Rytų ir Vakarų“ ir LRT įsigalėtų tvarka ir teisingumas.

Bet ar tikrai taip? Ar D.Kuolys yra pirmasis, išmestas iš LRT eterio už savo pažiūras ir poziciją, kurios nebijo demonstruoti? Ar nebuvo Ryčio Juozapavičiaus? Ar nebuvo Dalios Kutraitės?

Kodėl tada nebuvo tiek daug pareiškimų ir vaikštynių prie LRT pastato? Juk tuos du taip pat metė lauk už tai, kad turėjo savo nuomonę. Ar tada LRT buvo daugiau demokratijos?

O gal problema tik ta, kad už D.Kuolio nugaros Piliečių santalka, kurios neturėjo R.Juozapavičius ir D.Kutraitė?

Tačiau tai tik viena medalio pusė.  Antra – dar liūdnesnė.

Daug kas šaipėsi iš 52 LRT žurnalistų laiško, kuriame šie visus tikino, kad niekas jų necenzūruoja ir kad jie dirba visiškos demokratijos sąlygomis. Taip, laiškas juokingas. Pirmiausia todėl, kad jis iš viso buvo parašytas, nes būtent šio laiško atsiradimas sukelia abejonių dėl tos deklaruojamos laisvės.  Juokingas jis ir dėl to, kad jame – sporto, kultūros žurnalistų bei laidų vedėjų pavardės, kuriuos iš viso nežinia kaip būtų galima cenzūruoti. Liepti Linui Kunigėliui per LKL rungtynių transliacijas neminėti „Lietuvos ryto“ ar „Žalgirio“ pavadinimo? Ar Jūratei Katinaitei – „Operos vakare“ uždrausti transliuoti P.Čaikovskio ar S.Prokofjevo operas?

…A.Mamontovo naujame diske yra labai gera frazė: „Tie, kurie myli save iki skausmo, dažniausiai neturi jumoro jausmo“.

Todėl į LRT žurnalistų juoką buvo sureaguota rimtai. Bet išėjo taip pat juokingai. Turiu galvoje žymių visuomenės veikėjų laišką, reikalaujantį grąžintį D.Kuolį į eterį. Aktoriai, muzikantai, režisieriai, kunigai, rašytojai, filosofai, politikai – visi jie reikalauja. LRT taryba turi paklusti. 

O jei išmes, pavyzdžiui, E.Jakilaitį? Juk ir tada bus galima surinkti 200 parašų. Juk yra ir kitaip mąstančių filosofų, rašytojų, politikų ir gal net kunigų. Ar tada LRT taryba irgi turės paklusti?

O jei pareikalaus kam nors duoti eterio? Ar ir tada LRT taryba turės paklusti?

O jei tarp reikalaujančių bus jau ne 4, o 14 ambasadorių ir dar kokie 7 valstybės sekretoriai ir kokie 22 viceministrai ar įvairių ministerijų departamentų vadovai?

Ar tada jau LRT alima tikėtis visiškos demokratijos? 

(Dar neįvertinta)
Loading...
 • Radau Liutauro bloge įrašą apie jūsų svetainę. Jūsų pozicija man visada buvo įdomi, nors nevisada pritariu. Bet juk tai normalu, ar ne? Todėl lauksiu naujų įrašų.
  Štai ir dabar: jūs klausiate, ar kažkam pareikalavus LRT taryba turėtų paklusti. Aš taip ir įsivaizduoju, kad kai dalis visuomenės indikuoja, kad kažkokia laida ar autorius jiems reikalingi, tai LRT taryba turėtų atsižvelgti. Žinoma, jei toji laida neprieštarauja LRT misijai. Jei žmonės pasigestų Jakilaičio, tai tikrai reikėtų pasiūlyti LRT Administracijai sudaryti sutartį ir su Jakilaičiu. Taip pat ir su dalies publikos mėgiama ponia Baubliene ar dar kuo nors panašiu. O kuo kitu gali vadovautis LRT taryba? Juos delegavusių partijų ir grupių interesais? Gal jau pribrendome iki tiek, kad galėtume reikšti savo pozicijas? Ar kaip ir anksčiau viską paliekame už mus spręsti mitinei LRT Administracijai ir neveikliai LRT tarybai? Būtų įdomu išgirsti jūsų įsivaizduojamą LRT programų sudarymo schemą.
  Dar norėčiau pridurti dėl LRT žurnalistų pasirašyto laiško. Anekdotas ar ne, tačiau tikiu, kad pasirašiusieji nuoširdžiai reiškė savo pažiūras. Gal kai kurie taip parodė savo nepritarimą Kuolio vedamai atvirai propagandai. Kai kurie iš jų tikrai galėjo pasigirti, kad jų niekas necenzūruoja. Ir nereikia šaipytis iš kultūros žurnalistų. Jolanta Kryževičienė savo vedamoje laidoje „Kultūros savaitė“ ne kartą yra aštriai kritikavusi ir prezidentūros atstovus, ir kultūros ministrus, viceministrus. Jei ji pasirašo, kad jos niekas nevaržė, vadinasi tai tiesa. Gal tik jai labiau pasisekė, kad „užkabino“ nesvarbius ministrus ir nekerštingus prezidentūros atstovus? :)

 • Anonimas

  he he, geri pastebėjimai ;)

 • Gerai pastebėta :) Einu rinkti parašų. Seniai noriu į eterį sugrąžinti metalo laidą :)
  O jeigu rimtai, tai bent būtų susikirtę valstybininkai ir pilietininkai dėl kokios nors normalios laidos, o ne tokio šūdo, kokios buvo „Sankirtos“. Kuolio radijo laida dar buvo pusė velnio, bet jau teliko… Turinys angažuotas, forma – klaiki, nei kameros, nei režisūros, nei, galų gale, diskusijos palaikymo. Koks asilas tokį šūdą apskritai į TV tinklelį įtraukė?
  Todėl labai juokinga, kai dėl tokio profaniško projekto dabar tokios titanų ietys laužomos.

 • Artūras Račas

  To Vilnis: Iš dalies su Jumis sutikčiau, kad LRT taryba turėtų įsiklausyti į skirtingas nuomones, tačiau nesu tikras, ar visų jų reikia paisyti. Juk ir LRT patys tarybos nariai yra deleguoti, jie jau kažkam atstovauja.

  Dėl laiško – laikausi savo nuomonės: jis man juokingas, net tuo atveju, jei iš tiesų neikas nieko necenzūruoja. Jis tikrai primena darbo kolektyvų laiškus „Tiesoje“… bet ne normalią demokratiją.

  Ir visiškai jau nebandžiau šaipytis iš kultūros žurnalistų, juo labiau konkrečiai iš Jolantos. Tikiu, kad ji yra principinga, kritikuoja visus, kas to nusipelnė ir yra tikra žurnalistė

  Tenorėjau pasakyti, kad sunku įsivaizduoti, kaip šioandien Lietuvoje (juo labiau visuomeninėje LRT) galima cenzūruoti kultūros ir sporto laidas… man tai skamba šiek tiek orveliškai, bet galiu, žinoma, ir klysti..

 • nestoju nė į vieną pusę, bet skaitant šiuos vertinimus, kuriems argumentacija atrodo įtikinama, tačiau mintyse sukasi klausimas, ar tokios pozicijos neįtakoja elementari žmogiška schema: Buvę ilgalaikiai Jūsų kolegos BNS (Matonis, Litvinienė) – tapo naujų pokyčių LRT administracijoje dalimi, o Jūs – vadovausite BNS… taigi keista būtų jei kabėtumėte priešingai (kas beje būtų „račiška“)

 • Gerbiamas Ministre, patikėkite, pokyčiai LRT adminisracijoje man nedaro visiškai jokios įtakos. Ir šiaip jau Jūsų pastabos, prisipažinsiu nesupratau – ką reikštų kabėjimas priešingai? Ar račiška būtų jei sakyčiau, kad D.Kuolį grąžinus į LRT ten įsivyrautų demokratija? Ir apskritai, kodėl visiems visada norisi štampuoti: jei kritikuoji konservatorius – paksistas, jei kritikuoji pstaruosius – dešinysis, jei sakai, kad Č.Juršėnas yra vienas geriausių Lietuvos politikų – ampi socialdemokratu, o jei vadini A.Zuoką korumpuotu, (atsiprašau – bandžiusiu duoti kyšį), sako pažiūrėk į kitus. Gal nedėliokim visko į lentynėles?

 • Yesssss! Dar vienas žmogus pastebėjo :) Ir nereikia, Artūrai, kratytis šios savo savybės – „kalbėti priešingai“. Kartais labai naudinga, kai visiškai vieningame chore bent vienas dainuoja priešingai. Netgi tada, jeigu būtų dainuojama apie nediskutuotinus dalykus. Pavyzdžiui, kad argono atominis svoris yra 18 :)

 • Iš tikro, tokia jau žmogiška prigimtis, kad paprastai bet kurią informaciją apdorojame savo filtrais: protiniais, emociniais ir pan. Skirtingai ją priimame, skirtingai esame suprantami.

  Aš tikrai neabejoju, kad Jums pokyčiai LRT nedaro įtakos. (būtų kvaila Jus įtarinėti esamu ar tariamu valstybininku, žinant pozicijas dėl LEO, R. Pakso ar V. Adamkaus ir t.t.) tiesiog mano pastebėjimas buvo apie žmogiškąjį elementą pasikeitimuose tiek LRT, tiek BNS.

  O dėl etikečių ir lentynų – tai nesutikti negaliu, kad iš tiesų esame linkę viską vertinti bet kurį įvykį, faktą įvelkant į konteksto marškinius. Juk neretai kai kas nors iškelia idėją, jos gerumą ar blogumą vertiname pagal tai, kas ją iškėlė.
  štai, kad ir aš, skirtingai nei Jūs – blog’ą rašau anonimiškai. vienas iš motyvų – kad kas beskaitytų nevertintų pagal tai, kas aš esu, ką aš veikiu. neteigiu, kad anonimiškumas didelė vertybė – priešingai, daug vertingiau, kai demokratinė satvarka laiduojanti laisvę reikšti mintis leidžia nesidangstyti po kaukėmis. tačiau kaip ir laikraštyje pilname straipsnių su autorių pavadinimais, vertingu tampa vedamojo skiltis.

 • Anonimas

  Turinys angažuotas, forma – klaiki, nei kameros, nei režisūros, nei, galų gale, diskusijos palaikymo.
  ~~~~
  tai tam tada nereik ir televizijos – staliukas, kedutes, vebkamera, kabelis ir turi savo autorine laida, ziurek dar koks naujienu portalas priglaus

 • Pingback: Anonimas()