Dešiniosios centro koalicijos kūrimo pradžia…

Seimo Liberalų ir centro sąjungos frakcijos pranešimas spaudai

Ar įmanoma Centro dešinės koalicija?

 

 

Pirma, Seimo rinkimai dar nesibaigė, todėl bet kokių koalicijų formavimas yra gerokai per ankstyvas, nes tik po antrojo rinkimų rato ne partijos, o piliečiai tiksliausiai sudėlios realias koalicijas.

Antra, LiCS nėra priimtinas kai kurių TS-LKD vadovų kalbėjimas Liberalų ir centro sąjungos vardu. Priklausymas centro dešinės politinei krypčiai nesuteikia konservatoriams išimtinės teisės „globoti“ kitas dešiniąsias partijas, o kaip rodo patirtis – primesti savo nuomonę.

Trečia, LiCS vadovybė mano, kad TS-LKD sąjungos kandidatai antrame rinkimų rate konkuruojantys su LiCS kandidatais itin nekorektiškai naudoja „juodąsias technologijas“, atvirai šmeiždami savo pačių įvardytus galimus politinius partnerius.

Ketvirta, nesugebėjimas vykdyti korektišką, vertybėmis, o ne vertėmis grįstą rinkimų kampaniją, rodo, jog TS-LKD kalbos apie reformas tėra akių dūmimas rinkėjams, o realūs, nesumodeliuoti konservatorių partneriai tebėra Tvarka ir Teisingumas. Tikėtina, kad tokia dviveidiška politika, gali p.A.Kubilių palikti ,,šešėliniu premjeru“ dar vienam ketverių metų laikotarpiui.

Penkta, LiCS vadovybė mano, kad Liberalų ir centro sąjungos simpatikas yra laisvas, kritiškai mąstantis, konkrečius darbus, o ne išpūstą retoriką vertinantis pilietis. Todėl LiCS nuoširdžiai jį ragina nepasiduoti gražiais šūkiais apkaišytai supriešinimo, neetiškai TS-LKD rinkimų kampanijai o ateiti į rinkimus ir pareikšti savo pilietinę poziciją.

 

Ar dar bereikia kokių nors komentarų? Ypač prisimenant, su kuo dabar koalicijoje yra Liberalų ir centro sąjunga.

Lieku prie savo nuomonės: geriausia ir turbūt tvirčiausia koalicija būtų TS-LKD ir Tvarka ir teisingumas. Skamba, žinoma, kiek groteskiškai, bet tokia, atrodo, šiandien yra niūri realybė.

Kita vertus, beveik visiškai aišku, kad tokios koalicijos nebus – jos niekada neleis Profesorius. O ir be jo TS-LKD gretose pakankamai kietakakčių, nematančių toliau nei mėnuo į priekį. Deja.

(2 balsų, vidurkis: 2,50 iš 5)
Loading...