Dar apie infliaciją…

Taip, suprantu, viskas brangsta…

Bet nesuprantu, kodėl kava Double Cafe kainuoja 5.8 lito… O pomidorų sultys – 5 litai. O Jokūbo blyneliai, dar prieš kokius pusantrų metų kainavę berods 11.2 lito, dabar kainuoja 17.20…

Nesuprantu todėl, kad tos kavos maišelis (250 gr.), pardavinėjamas toje pačioje Double Cafe, kainuoja 9.99 lito.

Aritmetika labai paprasta: verdant kavą, iš to maišelio išeina 20 puodelių kavos (vienam puodeliui reikia 12 gramų, jei viskas daroma sąžiningai). Taigi iš 9.99 lito gaunasi 116 litų (5.8×20).

Taip, reikia vandenį pašildyti, reikia nuomą ir atlyginimus mokėti, tačiau ar viskas per pastaruosius porą metų pabrango 60-70 procentų? Elektra brango minimaliai, netikiu, kad Double Cafe padavėjai gautų daugiau nei 2000 litų algos, nuoma taip pat galėjo pabrangti kokiais 10-15 proc. jei iš viso brango.

Pomidorų sultys pelno neša mažiau, bet vis tiek – parduotuvėje 5 litus kainuoja litras: pelnas – 500 procentų. Ir net šildyti nereikia. Na, gal tik už darbo jėgą (prakirptą tetrapaką) šiek daugiau mokėti reikia kylant darbo užmokesčiui.

Jokūbo blyneliai – tas pats: bulvės gal ir pabrango kokiais 15 proc., mėsa gal kiek daugiau, bet tikrai ne 70 procentų.

Kai nusistebėjau, atsakymas buvo: tai, kad savininkai latviai…

Įdomus argumentas – suprask, Latvijoje viskas brangiau, infliacija ten didesnė, todėl ir brangsta viskas greičiau. Tada, pagalvoji: o jei savininkas būtų iš Maskvos?

Sunervino. Ir pagalvojau, kad gal daugiau nebeisiu. Na, nebent tą kavos maišelį nusipirkti.

Tiesa, Double Cafe vis tiek geriau nei Coffe In Vilniaus gatvėje, kur mergina dar likus kokioms trims minutėms iki 22 val. stoja tarpduryje ir sako – nebeleisiu, jau baigiam darbą. Kai bandai aiškinti, kad 22 dar nėra, atsakymas: o mes užsidarome.

Tikriausiai šeimininkas lietuvis…

(12 balsų, vidurkis: 4,08 iš 5)
Loading...
 • Kaip sakė buvusi Impulso marketingo vadovė:
  „pakėlėm kainas, tikėjomės sumažės lankytojų, o jie eina ir eina sportuoti“
  Tai čia manau irgi, kainų kilimas ne dėl infliacijos, o dėl pozicionavimo ir įsitvirtinimo rinkoje.

 • Kaina – ne savikaina + procentas, o tai už kiek įmanoma parduoti.
  Lyg ir turėtumėm priprasti, bet vis dar šokiruoja…

 • Anonimas

  Kantrūs žmonės lietuviai, viską ištvers ir vis tiek pirks.

 • Anonimas

  Jei neklystu, Artūrai, Jūs į Maksimą nevaikštot. Nevaikštau ten ir aš po to „skalbimo miltelių ir alaus referendumo“. Dar daugiau: nevaikštau į jokias lietuvių kalbą pamiršusias įstaigas. Tokias kaip „double cafe“, „Coffe in“ ar panašias. Kažkaip pagalvojau, kad tokių vietovių savininkai galėtų prie durų iškabinti užrašus: „LIETUVIAI NEPAGEIDAUJAMI“.
  O jei kalbėti apie „infliaciją“, tai paskutiniu metu pietų važiuoju valgyti į namus. Paskaičiavau, kad apsimoka :) O ir žinau, ką valgau.

 • Anonimas

  Puikus str :), tik tos Maskvos paminejimas kazkaip ir mane sunervino

 • Visiška teisybė. Man patinka kai lietuvoje kainos europietiškos, o atlyginimai vis dar lietuviški…

 • Anonimas

  Reikia rinktis ką vartoji: tiesa, Vilniuje išvis plevena migla aplink tai, kaip galima gyventi, bet gal tai tik aš per daug prie jo kabinėjuosi?

  Šiaip, kiek stebina, kad galima sau leisti kavutę po 5,8Lt – ar tikrai pardavėjas nusipelnė tokios premijos? Panašia kaina galima pirkti tik ypatingomis progomis ypatingai paruoštą kavą, paprastas kasdienis Espreso tikrai dar to nenusipelno. Rekomenduojamos išeitys kelios: dairytis paprastesniu ir labiau draugiškų (bet mažiau madingų/atseit prašmatnių) knaipių arba įsitaisyti gerą kavos aparatą. Pvz. kokį paprastutį „La Pavoni Europiccolo“ iš Neriba.lt ar pan.

 • O ko čia nervintis dėl Maskvos paminėjimo? Ten išties viena brangiausių vietų pasaulyje. Nebent lietuviškos propagandos dėka tau Maskva iškart asocijuojasi tik su komunistais Lietuvos priešais ;)

 • Labas rytas,

  Artūrai, atsiprašau dėl to užsidarymo keliom minutėm ankščiau, duosiu velnių baristoms.

  GP: siūlau atkreipti dėmesį, na pvz, į mūsų meniu ir naudojamus jame išsireiškimus, o tada palyginti su kitomis kavinėmis. Ir tada spręsti ar mes kabint turime tą minėtą užrašą, ar visgi kas nors kitas:)

  Ramai: atkreipsiu dėmesį į faktą, kad (gerų) įrengimų ir (gerų) žaliavų kainos yra europinės arba brangiau (nes kažkas turi atvežęs dar ir uždirbti). Nekalbu apie visus gražiuosius lietuviškus mokesčius, kuriuos mes susimokame. Visa tai atsispindi kainodaroje, kitaip negali būti.

  geros dienos,
  Nidas

 • O štai čia tai ne lietuviška reakcija…:)

  Nnereikia, Nidai, joms velnių duoti, reikia tiesiog aaiškinti, kad kavinių Vilniuje gana daug ir kartą išėjęs, gali ir nebegrįžti…

  Bet pažadu dar kokį kartą pabandyti:)

  Vien iš pagarbos tokiai reakcijai:)

 • Artūrai, Coffee Inn gali dar kartą pabandyti vien jau dėl to, kad, anot mano draugės, ten geriausias ir vienintelis tikras Lietuvoje „cheesecake“ :) Nežinau, kuo jis geresnis už kitus analogus, bet ji tvirtina, kad vertas grieko :)

 • Anonimas

  Meskim rūkyt, Artūrai. Infliacija sumažės kokias 150 lt kas mėnesį.
  A. Sysas agituoja didinti minimalų darbo užmokestį, kadangi Lietuvoje jis ketvirtas nuo apačios tarp ES valstybių ir kadangi verslininkai nenori dalintis pelnais su darbuotojais. Suprantama, kad tai priešrinkiminis triukas, ir parlamentaras susirūpinęs iš kur gauti pinigų valstybinio sektoriaus darbuotojų algoms didinti.
  Ruoškitės mokėti 2 eurų ekvivalentą už kavos puodelį.
  Infliacijos lygiu Lietuva taip pat dar nepirmauja ES. Reikia panaikinti tokią neteisybę…
  Cheesecake bus vertas grieko už kokius 3-4 eurus…:0

 • Anonimas

  Dėl tų 3 minučių iki uždarymo…
  O gal čia yra ir „geranoriškumo infliacijos“ iš abiejų pusių :)

  Iš vienos pusės – ką tokioje įstaigoje galima benuveikti per 3 minutes, iš kitos pusės – gražiai paprašius kavos ir geranoriškai jos gavus, gal ji būtų net skanesnė… bet kai gaunas šitaip, tai vėl kažkokias abstrakčias išvadas galima daryti :)

 • Anonimas

  Eugenijus: +1.

  Taisyklė, aišku ne absoliuti ir išimčių joje daug, bet verslynyks visada stengiasi išlupt kuo įmanoma daugiau pinigų už prekę/paslaugą. Ir jei yra sutinkančių už sulčių stiklinę mokėt 5 litus, atsiras ir už tiek parduodančių.

  Račui: skaičiuodamas svetimas išlaidas pamiršot patalpų miesto centre nuomą. Įtariu, jiems tai- didžiausia išlaidų eilutė, o taip pat priežastis, kodėl šalia neatsiranda „Triple Coffee“, parduodanti kavą po 4.80, o sultis- po 4 litus.

 • Gerbiamas Skepticke, suprantu, kad teksto buvo daugiau nei dvi pastraipos ir kad galbūt buvo nuobodu skaityti…

  Bet noriu patikinti, kad nepamiršau ir leisiu sau save pacituoti (tik vieną pastraipą).

  „Taip, reikia vandenį pašildyti, reikia nuomą ir atlyginimus mokėti, tačiau ar viskas per pastaruosius porą metų pabrango 60-70 procentų? Elektra brango minimaliai, netikiu, kad Double Cafe padavėjai gautų daugiau nei 2000 litų algos, nuoma taip pat galėjo pabrangti kokiais 10-15 proc. jei iš viso brango“.

 • Pingback: Anonimas()

 • Anonimas

  Arturai,

  bet būdamas Double Coffe direktoriumi, pasielgtum panašiai

  ???

 • Anonimas

  Dėl turinio priekaištų neturiu, bet gramatinių klaidų, akivaizdžiai iš skubėjimo, galėtų ir nebūti… Ne pirmame straipsny jų pastebiu.

 • Mielas, Linai, tame įraše klaidos buvo tik dvi ir ne gramatinės, o tiesiog vietomis sukeistos raidės. Bet pataisiau jau..:)

 • Anonimas

  nu jo, sumokejus 6 lt uz kava, pietus uz 13 lt kinu knaipej ant Islandijos g. kampo atrodo kaip veltui, ane?

  bent jau man, tikrai skaniau nei gedimino 9 sicuane… rekomenduoju, manau, ponas autorius irgi:)

 • Pingback: Anonimas()

 • Anonimas

  Artūrai,

  jei jau kalbėti apie pelnus — kažin kodėl „Nidas Cafee Inn“ nutylėjo, kad kavos puodeliui (bet kokios!) pagaminti reikia ne 12, o ne daugiau nei 7-8 g kavos..

  Sakau iš patirties, ne gandas.
  O kai kurie brangios kavos pardavėjai sako, kad užtenka ir 6 g… O čia gi mes kalbame apie „latviško skrudinimo“ kavos pupeles..

  Pataisykite, kavininkai, mane, jei klystu :)

 • Anonimas

  O PADAVEJAI, KURIUOS VISI TAAAIP MEEGSTA SOKDINTI UZ DYKA DIRBA???

 • Anonimas

  dirbu pats double coffee.p.Arturas padare klaida-ta niekam tikusi kava uz 9,99 neturi nieko bendro su ta,is kurios verdam jum espresso.gal sieja jas tik brendas.bet is esmes teisus autorius del nesveiku kainu,kai viskas brango minimaliai,o darbuotojam algos neaugo.padavejos gauna 4lt/h,barmenai 6lt/h.menesio gale atskaicius minusus,duzius ir pan i rankas lieka 500-600 lt.ar imanoma is tokiu pragyvent?

  • Pelnas +++

   Man nesuprantama tai, kad vakaru Europoje tokios uzeigeles puikiai issilaiko ir zmonems padorius atlyginimus moka. O pas mus kainos puikiai uzlankstytos, bet atlyginimai atsilieka keleta kartu.

 • Pingback: “Double Coffee” – mirtis buvo lėta… | Artūras Račas()