Dar apie infliaciją…

Taip, suprantu, viskas brangsta…

Bet nesuprantu, kodėl kava Double Cafe kainuoja 5.8 lito… O pomidorų sultys – 5 litai. O Jokūbo blyneliai, dar prieš kokius pusantrų metų kainavę berods 11.2 lito, dabar kainuoja 17.20…

Nesuprantu todėl, kad tos kavos maišelis (250 gr.), pardavinėjamas toje pačioje Double Cafe, kainuoja 9.99 lito.

Aritmetika labai paprasta: verdant kavą, iš to maišelio išeina 20 puodelių kavos (vienam puodeliui reikia 12 gramų, jei viskas daroma sąžiningai). Taigi iš 9.99 lito gaunasi 116 litų (5.8×20).

Taip, reikia vandenį pašildyti, reikia nuomą ir atlyginimus mokėti, tačiau ar viskas per pastaruosius porą metų pabrango 60-70 procentų? Elektra brango minimaliai, netikiu, kad Double Cafe padavėjai gautų daugiau nei 2000 litų algos, nuoma taip pat galėjo pabrangti kokiais 10-15 proc. jei iš viso brango.

Pomidorų sultys pelno neša mažiau, bet vis tiek – parduotuvėje 5 litus kainuoja litras: pelnas – 500 procentų. Ir net šildyti nereikia. Na, gal tik už darbo jėgą (prakirptą tetrapaką) šiek daugiau mokėti reikia kylant darbo užmokesčiui.

Jokūbo blyneliai – tas pats: bulvės gal ir pabrango kokiais 15 proc., mėsa gal kiek daugiau, bet tikrai ne 70 procentų.

Kai nusistebėjau, atsakymas buvo: tai, kad savininkai latviai…

Įdomus argumentas – suprask, Latvijoje viskas brangiau, infliacija ten didesnė, todėl ir brangsta viskas greičiau. Tada, pagalvoji: o jei savininkas būtų iš Maskvos?

Sunervino. Ir pagalvojau, kad gal daugiau nebeisiu. Na, nebent tą kavos maišelį nusipirkti.

Tiesa, Double Cafe vis tiek geriau nei Coffe In Vilniaus gatvėje, kur mergina dar likus kokioms trims minutėms iki 22 val. stoja tarpduryje ir sako – nebeleisiu, jau baigiam darbą. Kai bandai aiškinti, kad 22 dar nėra, atsakymas: o mes užsidarome.

Tikriausiai šeimininkas lietuvis…

(12 balsų, vidurkis: 4,08 iš 5)
Loading...