Citata#363 D.Zvonkus apie muziką

Popdainoje – svarbiausia melodija ir tekstas, o aranžuotė turi būti itin paprasta, kad neblaškytų klausytojo dėmesio ir neatitrauktų minčių nuo jau minėtų dviejų svarbiausių dalykų.

delfi.lt

… o jei nebūtų melodijos ir teksto, tai iš vis niekas dėmesio neatitrauktų…

(3 balsų, vidurkis: 3,67 iš 5)
Loading...
 • albinas

  Nepagaunu Artūro minties, turbut ji labai vikri ir sukta…:)

 • Domas

  O aš tai puikiai pagaunu ir dedu pliusą :)

 • nerijus
 • Fredis*

  Pagrindinė mintis buvo tokia: populiariosios muzikos Karalius Deivydas Zvonkus yra tiek kilnus, geraširdis, toliažiūris ir tolerantiškas, jog į niekingus tinklaraštijos reikalus nesikiša.
  Šioje sferoje leidžia pasireikšti dundukams.

 • nerijus

  Atitraukia ir pritraukia kūnais,..kai nėra teksto.

 • Valentinas

  Nereiktų pasiduoti elitistinei pagundai smerkti pop kultūrą ir jos atlikėjus. Iš tikro sukurti originalią ir įdomią pop dainą yra žymiai sunkiau, nei kokią tai tariamai intelektualią alternatyvą. Alternatyvšikam yra viskas labai paprasta – paėmei gitarą – pakakojai ant scenos – uždainavai „Žiūrėkite – tai Jūs! Žiūrėkite – tai mes!“ ir visi kritikai liaupsins koks esi puikus šiuolaikinės vartotojiškos visuomenės kritikas.
  Pop kūrėjas dirba milijardų kūrėjų nuvagotose vagose, kuriose, jei nori išsiskirti, privalai būti ypač talentingas. Zvonkus yra vienas iš talentingiausių lietuviškos pop muzikos kūrėjų… tiksliau buvo iki tol, kol nesusidėjo su Zvonke. Visos dainos sukurtos Zvonkei ir duetui su Zvonke yra visiškas blogis. Tikėkimės, kad išsiskyrus keliams su Zvonke, Zvonkų užplūs kūrybiškums ir vėl atsiras geros dainos.

  • anoniminis bailys

   Na jau, Valentinai, labai jau ribotas Jusu suvokimas apie muzika, jei Jums vienintele zinoma alternatyva Zvonku produkcijai yra kakojimas ant scenos ir gitaru dauzymas. Speju muzikos isvis neklausote.

   • Valentinas

    Būčiau Račas – išvadinčiau dunduku. O dabar tik atkreipsiu dėmesį, kad niekur nerašiau, kad VIENINTELĖ alternatyva Zvonkui yra tik kakojimas ant scenos.

    • anoniminis bailys

     „Alternatyvšikam yra viskas labai paprasta – paėmei gitarą – pakakojai ant scenos – uždainavai“

     Aciu, kad nevadinat dunduku, tikrai ziauriai nusiminciau del to. Kita karta gal nesistenkit vaidinti didelio intelektualo ir teksto neuzrasinekite savo smegenu zieveje, o parasykit tiesiai sviesiai, nes nevisi eiliniai runkeliu sejejai pasieke toki intelektualumo, etikos ir moralumo suvokimo lygi, kad is pirmo karto suprastu, kad jus is parasytu 2 mikro pastraipu turite omenyje.

     • Valentinas

      Aš nesistengiu vaidinti :)

  • stellar penny bun

   @Valentinai,

   Jeigu Zvonkus yra vienas iš talentingiausių lietuviškos pop muzikos kūrėjų, tai tada aš esu Carlos Santana arba koks nors paėmęs gitarą Saul Hudson… Deja, tenka pripažinti, kad Lietuvos padangėje galima atrasti tik keletą populiarios muzikos atlikėjų, pretenduojančių į originalios muzikos kūrybą arba gebančių sukurti ir atlikti savo kūrybos dainą. IMHO visa galva visus lenkia Jurga Šeduikytė, taip pat su kai kuriom išlygom galima būtų į šį sąrašą įtraukti ir SELą. Visa kita būtų galima pavadinti bezdžioniavimu ir nei kiek nedaugiau. Tas pats chorų karai – tai nepavykęs GLEE plagiatas, o jau ką bekalbėti apie visiems seniai nusibodusius lietuviškos karaokės dešimtukus.

   • Valentinas

    Lietuvos pop muzikos lygis yra toks, kad pasakyti, jog Zvonkus vienas iš talentingiausių, nereiškia pasakyti, kad jis yra pasaulinis talentas.
    Jurga, mano subjektyvia nuomone, yra labiausiai po Mamontovo pervertinta Lietuvos dainuotoja.

    • Mamontovas nepervertintas!!!!!!!!!!!

     • Valentinas

      Deja, nesutinku su tokia tarp jaunų mergaičių populiaria nuomone :)

     • Pervertinas ir taskas. Valiau, as su Tavimi(cia as, Mykolia Berastovicius)

    • WU

     Valentinai, Mamontovas yra nedavertintas (atsiprašau, už nelietuvišką konstrukciją), bent jau toks susidaro įspūdis girdint jo viešus pasisakymus.

     • Valentinai, geras! O kai draugei pasakiau, kad mėgstu Mamontovą, gavau smūgį į veidą: „Bet juk jo klauso tik keturiasdešimtmečiai.“:) Ir suprask dabar!!

     • Valentinas

      Tu buvai jo koncerte, tai turėjai susidaryti savo nuomonę :) (apie tai kas jo klauso).
      Wu, aš negirdžiu Mamontovo viešų pasisakymų. Ką nors įdomaus pasako?

     • WU

      Jis berods praeitoje „Teisėje žinoti“ dalyvavo apie sausio 13. Bet šiaip kai jis kalba apie meną, muziką ir televiziją, jo mintis aš susumuoju taip: kokie visi yra netalentingi, užimą vietą televizoriuje, kai tikri talentai dirba pogrindyje ir pan. Sunku, su šiomis mintimis nesutikti, bet nusibosta tas nuolatinis verkimas. Moka jis gražiai kalbėti, tačiau dėl jo paties, tai sutinku su tavim, nes mano akimis, jis yra monotoniškas ir nuobodus neišeinantis už laužo šviesos ir kranto ribų 15 metų.

     • stogas

      WU,
      Palauk palauk… ne Mamontovas neisaugo is Lauzo sviesos ar geltonu krantu, o tu likai vaikysteje.
      Tai ka jis nori pasakyti savo muzika zodziais reikia suprasti, priaugti savo vidumi iki to teksto lygio. Tu sustojai , o jis nubego tolyn tolyn.
      WU, zvonkai tai muzikos genijai, abudu :)

     • WU

      Stoge, tu nejauti, kaip tau stogas nuvažiavo? Būtų laikas susiprasti..

    • stogas

     Valentinai,
     zmogus isaugines savo muzika minimum 2 kartas yra pervertinas? Nonsensas! Ne maziau 20 albumu, spektakliai, filmai. Kasmet ne maziau 20-30 koncertu pilnom salem.
     Kuom si asmenybe pervertinata? Talentu, turtu , litais , garbe ? KUOM ?

     • Valentinas

      Esu girdėjęs iš jaunų energingų muzikantų bandančių prasimušti, kad visą muzikos industriją į savo nagus paėmęs Mamontovas ir neleidžia prasimušti ne savo proteže. Nežinau ar tai tiesa. Tačiau mano subjektyvia nuomone, Mamontovas, kaip ir Jurga nepasižymi minties gilumu, muzikaliai jis nesivysto jau 20 metų, dauguma jo dainų yra vienodos, problematika pritempta, žodžiu sureikšmintas nuobodyla. Čia kalbant apie muziką.
      Kaip žmogus, negirdėjau Mamontovo labai nusišnekant. Man atrodo jis yra normalus.

     • nerijus

      Teko su Mamontovu bendrauti FB. Paliko slogų įspūdį. Pasirodė, kad jis labai savimi patenkintas. Žinoma, negalima teigti, jot tai ne privilegija- būti savimyla?..
      Sakoma: -Pirma, reikia įsimylėti save (narcizmas), paskiau pamilsi ir aplinkinius?..Gal ir tiesą sako?..
      Tai galėtų patvirtinti nesvarbu, nes jis šio reiškinio specialistas.

     • nesvarbu

      Mamontovas yra normalus žmogus. Yra dvi normalių žmonių rūšys. Vieni iš jų Pasaulį ,save Jame,žmonių tarpusavio santykius,gyvenimo esmę ar minimalų suvokimą, kaip tinkamiau elgtis, ką kalbėti ar kaip rengtis, kas yra blogai, o kas gerai, ar būtina kiekvieną dieną valyti dantis, lyginti kelnes ir iki blizgesio šveisti batus, supranta gan ankstyvame amžiuje. Būdami kokių 17-25 m.m. amžiaus. Tokių viešos verbalinės ar rašytinės transliacijos atrodo įspūdingai. Čia jų amžiaus ir gyvenimo suvokimo santykio prasme. Nepaisant to ir šitie turi problemų, nes vėliau jau beveik nesivysto. Kiti, aukščiau nurodyto amžiaus, o neretas kokia dešimčia ar net keliomis dešimtimis vėliau, dar ilgai ilgai būna tikri dundukai. Protiškai ir emocionaliai emancipuotis tokie pradeda gerokai vėliau. Beje, tokie yra laimingesni, kadangi gali nustebinti pasikeitimai. Priešingai nei kokie mamontovai.

     • Valentinas

      Visada galvojau – kas tie žmonės, kurie Facebooke prisiregistruoja draugauti su įžymybėmis? Dabar sužinojau.
      Tai nerijai.

     • nerijus

      Pamiršote savo mylimą fraze, gerb. Valentinai,- Miestelėnai?..

     • nerijus

      O gal Jus geriau vadinti, tiesiog, Julija?..

 • „… o jei nebūtų melodijos ir teksto, tai iš vis niekas dėmesio neatitrauktų…“

  Klausimas nuo ko neatitrauktų dėmesio? Kai nėra konteksto, nelabai aišku ;)

 • Justas

  Valentinai, puikus komentaras. O su Zvonkaus nuomone kur problema? Sako yra trys sudedamosios: tekstas, melodija ir aranzuote. Nurodo, kad svarbiausi yra pirmi du ir kad jokiu budu negalima daugiausia demesio kreipti i trecia – aranzuote, kitaip pop klausytojui bus neidomu. Man tai atrodo logiska. Jums ne?

 • anoniminis bailys

  Zvonkus tikrai labai gerai ismano savo darba, t.y. supranta kad jo produkcijos vartotojai, vienu metu negali koncentruotis i daugiau nei du dirgiklius. Tarkime, negali vienu metu laikyti lygsvaro, kvepuoti ir tuo paciu metu dar galvoti.

 • Valentinas

  Dažniausiai pop muzikoje melodija kuriama pagal duotą funkcijų seką. Zvonkus pademonstravo populiariausią: (C dur tonacijoje) C – Am – F (dm) – G. Visų Zvonkaus padainuotų dainų melodijos natūraliai kyla iš šios funkcijų sekos ir jei pakeistum funkcijas, tai melodija arba netiktų arba pasikeistų. Tokios dainos gamintojas dažniausiai sėdi prie gitaros arba klepo ir grodamas šią funkcijų seką bando išgimdyti kažkokią melodiją. Kadangi pagal šias funkcijas yra sukurta milijardai melodinių linijų, pas dainos gamintoją gaunasi kažkas tokio girdėto iš visur po truputį. Iš kitos pusės sumanaus kompozitoriaus rankose sena melodija gali suskambėti naujai. Tai puikiai demonstruoja profesionalių kompozitorių aranžuotos lietuvių liaudies dainos.

 • dais

  O man yra įdomu, kokį atkirtį Lietuvai duos Gazpromas. Na, reikia tikėtis, kad dujų kranelio neužsuks, bet manau, kad kaina didės.

 • Soliaris

  Vat, šitya tema būtų įdomesnė, nei aptarinėti Zvonkų ir jo kuriamą pop muziką.

 • Stebiuosi kokią diskusiją gali sukelti paprasta citata – nuo muzikos iki gazpromo :)

 • MariusM

  ..jei nebūtų melodijos ir teksto, tai iš vis niekas dėmesio neatitrauktų… nuo papų, kablų, tuščių galvų, pasidrąskymų, bžeskų, TV, „žmonių“… Tie patys „Žmonės“ įrodo, kad nemažesne žvaigžde galima tapti net nedainuojant…

 • Whisker

  Ka mes vadiname pop daina? Pop gali buti viskas isskyrus klasikine muzika arba labiausiai komercializuotas siuolaikines muzikos zanras, tai is esmes du skirtingi dalykai. Jeigu kalbesime apie ta antraja kategorija, tai galima sutikti. Nemanau, kad sugebetu pats Zvonkus bent padoresne aranzuote padaryti, bet, kad nei melodijos , nei zodziu kokybisku irgi ten nerasi. Melodijos dauguma vogtos, primityvios, ta jo sneka tik irodo, kad muzikinis supratimas pas ji pradinuko lygio. O tekstams toli grazu iki dainuojamosios poezijos :) , bet kai yra piarines agenturos, kai kiekviena diena visur raso, reklamuoja, tai nieko kito ir nereikia. Ziniasklaida yra galingas ginklas.

  Keista tiktai cia sutikti zmoniu, kurie mano , kad sitas zmogus kazka sugeba muzikos srityje. Taip teigiancius zmones paraginciau dazniau iseiti is namu, nueiti, kad ir i kokias kavines kur grojama gyva muzika ir suprasite, kad kone kiekvienos ten grojancios grupes muzikalumo lygis yra aukstesnis, nekalbant jau apie zinomesnius kolektyvus, kurie groja tikra, kokybiska muzika.

  • Valentinas

   Kadangi Zvonkus yra profesionalus kompozitorius, t.y. LMA baigęs kompozicijos magistro studijas, tai tamstos teiginys apie jo nesugebėjimą sukurti padoresnę aranžuotę turbūt reiškia tai, kad pats baigęs bent jau Vienos konservatoriją. Su tuo ir sveikinu ir reiškiu gilią pagarbą dėl tokių profesinių pasiekimų.

   • Whisker

    LMTA pabaigti realiai dar nieko nereiskia, labai daug zmoniu pazystu, kurie butent LMTA yra pabaige ir nieko labai daug nesugeba, isvis muzikos mokslai yra kardinaliai skirtingas dalykas nuo betkokiu kitu mokslu, esme yra istoti tenai, o dirbama su visais pagal ju esama lygi, praktiskai nera kazko, kas butu visiems privaloma, tiesiog tokia yra specifika sios srities:)

    O siaip tikrai patarciau ponui nesedi namie, pasivaikscioti po barus/kavines, pasiklausyti tikros muzikos, tiesa sakant nematau net apie ka cia gincytis. Jusu teiginius, kad Zvonkus geriau uz Seduikyte galima priskirti jusu skoniui, bet jeigu jau kalbame is esmes, tai visgi reiktu pasakyti, kad kokybinis skirtumas tarp tu ju yra milziniskas ir as jums tai galeciau nesunkiai irodyti. Del A.Mamontovo, na nzn, velgi atskirciau Mamontova ir Foje, skirtingi dalykai, Foje buvo inovatyvi, kurybiska grupe grojusi nesudetinga, bet gera muzika.

    • Valentinas

     Vienos konservatorijoje matyt nėra teksto suvokimo kurso, nes kaip kitaip paaiškinti, kad manai, jog aš sakiau, kad Zvonkus geriau už Šeduikytę?
     Dėl tamstos minčių apie LMAT priskirsiu jas tipiniam profanacijos atvejui, kai žmogus neturintis jokio supratimo apie ką kalba, vaizduoja labai daug išmanantį, nes yra baigęs gyvenimo universitetus.

     • Whisker

      Na jeigu sakote, kad Jurga pervertinta, tame paciame komentare lyg ir ginate ir aukstinate Zvonku, tai kaip kitaip suprasti tai? Paaiskinkite tuomet , ka norejote pasakyti.

      Del LMTA, galite priskirti, as nieko niekam nepriskirsiu, paciam yra teke studijuoti muzika, taip pat aktyviai muzikuoju, daugiau negu 80% mano pazystamu zmoniu/draugu butent yra is muzikantu terpes, todel visai nuosirdziai norejau patarti jums, tiesiog iseiti apsizvalgyti ir pamatyti tikrus muzikantus, kurie tikrai kuria, o ne tuos, kuriuos kasdien kisa televizijos, bei menkaverciai bulvariniai skaitalai ir tinklapiai. Gincytis matau beprasmiska, kaip sake vienas zymus kompozitorius „People will agree with you only if they already agree with you. You do not change people’s minds“, jusu atveju labai tinka.

     • Valentinas

      „paciam yra teke studijuoti muzika, taip pat aktyviai muzikuoju, daugiau negu 80% mano pazystamu zmoniu/draugu butent yra is muzikantu terpes,“
      Jei teisingai supratau, studijuoti muziką teko muzikos mokykloje, o daugumas pažįstamų yra lygiai tokie pat savamoksliai muzikantai. Būti savamoksliu, tačiau talentingu ir kūrybingu muzikantu nėra blogai, tai yra gerai. Bet ten kur neišmanai apie ką eina kalba, t.y. apie akademinius kompozicijos mokslus, siūlau daugiau domėtis ir mažiau reikštis.

      Kur aš aukštinau Zvonkų? Zvonkus ir Jurga yra iš skirtingų visatų ir juos vertintinant galioja skirtingi kriterijai. Zvonkus yra paprasčiausias linksmintojas. Teigiu, kad jis tai darė pakankamai gerai. Linksminti irgi reikia turėti talentą.
      Jurga yra tiesos bylotoja, skelbėja, misijos vykdytoja. Teigiu, kad ji tai daro pakankamai nuobodžiai, nekūrybingai, neįdomiai. Tai mano subjektyvi nuomonė, kurią susidariau kelis kartus įdėmiai perklausęs „Intrukciją“ ir kelis kartus pažiūrėjęs jos koncertą per teliką. Aranžuotės ir muzikantai yra puikūs. Žinia, kurią ji siunčia žiūrvams yra banali, neįdomi ir suformuluota nekūrybingai. Muzikinė medžiaga – nuobodi.
      Šiandien nėra didesnės alternatyvos nei būti mainstreame.

     • Whisker

      Ne mokykliniu lygiu, apie akademinius mokslus placiai ir nekalbejau, sakiau, tik tai, jog kiekvieno lygis skirtingas ir pagal tai yra dirbama, todel spresti apie lygi reikia ne is diplomo, o pagal rezultatus. Siaip manau, kad tikrai uz tamsta geriau zinau kas yra kompozicija :)

      Taip, linksminti irgi reikia tureti talenta, jeigu jus sis zmogus pralinksmina, tuomet puiku, yra juk visokiu zmoniu, kitiems juk ir tokios laidos kaip „Dzin“ labai patinka, juos linksmina , viskas ok. Tik jei jau kalbam apie muzika, tai ir kalbekim apie muzika, o faktas tas, kad tokia muzika yra visiskai primityvi ir absoliuciai beverte , taikanti i zemiausius visuomenes sluoksnius, realiai kalbant apie kokybe, tai visiskai niekuom nepranoksta kokio Radzi, Cicino ar kitu pazibu. Tiesiog pritaikyta kaimo bambaliams, kurie net ir nlb suvokia ir girdi kas ta aranzuote, jiems svarbiausia yra melodija ir zodziai , beto netgi dar geriau, kad tiek zodziai, tiek melodija butu kopijuoti jau is kazkur, nes tuomet minetam inidividui lengviau tai perprasti, lengviau virskinti tai, ka jis jau yra kazkur girdejes. Tai toks principas ir yra. Nezinau kaip jus, bet as muzika vertinu pagal tuos pacius kriterijus: produkto originalumas, aranzavimo profesionalumas, atlikimo profesionalumas, menine verte, na ir galbut darbas scenoje.

     • Valentinas

      Matosi, kad pats esi dar neapsiplunksnavęs elitistas. Iš aukšto žiūri į atlikėjus, kuriuos laikai menkaverčiais, laikai save pranašesniu už juos. Vadini save ir savo draugus „tikrais“ muzikantais tuo tarpu juos netikrais. Gyveni paniekoje.
      Tai rodo, kad dar nepasiekei išminties stadijos. Ontologiškai, nėra jokio skirtumo tarp Radži ir tavo bei tavo draugų kuriamos muzikos. Atmink, kad Dievui nerūpi muzikos kokybė. Jam rūpi Tu.
      Aleliuja!

     • Whisker

      Neziuriu is auksto i nieka, paciu muzikantu taip pat neniekinu, nepamenu ir, kad buciau kazka minejes apie savo pranasumus ir trukumus :) Sakydamas „tikri“ muzikantai siuo atveju turejau omenyje visus muzikuojancius zmones, kurie stengiasi kurti savo produkta, nedaro pigaus kico ir neturi uznugaryje mainstream media, kuri kiekviena diena po kelis straipsnius bent apie juos parasytu. Ir dauguma ju tikrai muzikalumu niekuom nenusileidzia, netgi lenkia tokius „grandus“, nemazai ju yra ir baige tas LMTA, dar studijuoja ar pan, bet yra pasirinke kitoki kelia negu minetasis Zvonkus. Tai tiesiog yra liudna, kai zmones aukstina tokias scenos vidutinybes, o tokia muzika, kuri ju nepasiekia per tv ar radija tiesiog iskarto nuraso, kai buna sakoma „Ai Lietuvoj nieko gero, visokios Yvos , 69, visa muzika yra slamstas“. Vat tokie dalykai tikrai kelia pykti.

     • Valentinas

      Visada ir visais laikais tikras menininkas turi prasimušti pro tuo metu dominuojančias menines jėgas. Tas pats galioja ir kitoms gyvenimo sritims. Tavo „pyktis“ yra natūralus ir normalus, tačiau jis parodo, kad dar nepasiekei išminties stadijos ir dar nesupratai, kad kliūtys yra normalu, o sėkmė niekada nebus paduota ant lėkštutės.

 • Kaip suprantu, tai ponas A. Račas yra roko mėgėjas. Jei taip, tai turiu ir jums naujieną. Prieš penkiolika metų teko susipažinti su žmogumi, roko muzikos žinovu-ekspertu. Mano kukliomis žiniomis, jis tuo metu turėjo didžiulę (sakė, kad didžiausią, kurią ne kartą buvo bandyta pavogti) roko muzikos CD ir LP kolekciją (beje, originalių…). Jis nesustodamas galėjo šnekėti apie roko muziką… Tai man, tuo metu aštuoniolikmečiui, jis paskaitė labai įdomią paskaitą apie roko muziką. Nors aš buvau ir esu visai kitokios muzikos mėgėjas, bet jis taip įdomiai pateikė ir papasakojo roko muzikos istoriją, ko pasekoje aš sužinojau, kad roko muzikoje jau seniai viskas sugrota… Dabartinė roko muzika tėra tik senosios skambesys su naujais žodžiais… Taip, kad tarp dabartinio roko ir dabartinio popso iš tiesų yra lygiosios…

 • Povilas

  A.Račas nėra tas žmogus kuris galėtų kompetitngai komentuoti D.Zvonkų. Niekas negali sakyti, kad Zvonkus kuria bloga muzika ir žinot kodėl? O todėl, kad jis šitiek metų televizijoje. Jeigu jis patinka tautai vadinas yra geras. Apskritai aš netikiu, kad skeptikai klausosi tikros muzikos. Kodėl aš taip manau? Todėl, kad manau jog genijaus meno suprasti neimanoma nebūnant genijumi. Tiesa interpretuoti galima, bet atvirai pasakius juokas ima kai koks nors profesorius ima aiškinti apie M.K.Čiurlionio ar Mocarto muzika.

  Manau, kad visi mes galime puikiai suprasti pop muzika. Nebent ji neturi prasmės. Dar norėčiau atkreipti dėmesį, kad vystosi nauja kompozitoriu karta, kompozitoriais pavadinčiau: Dj Tiesto, Technoboy, Showteck. Jie kuria muzika nuo A iki Z. Ar kas nors juos galit suprasti? Greičiausiai manot, kad jie „dundukai“ ir turbūt mane taip vadinsit. Jie yra pirmieji tokios muzikos kūrėjai ir garantuoju, kad jie istorija.

  • Matyt ir Jūs esate gerokai atsilikęs… Jūsų išvardinti kompozitoriai buvo įkvėpti kitų kompozitorių – Kraftwerk (kompozitorių duetas), Jean-Michel André Jarre ir dar kitų, kurių nelabai, matyt, girdėjote… Jūsų kumyrai dar nebuvo gimę, kai šie ponai atėjo į sceną. Pagarba jiems.

  • mielas Povilai, dėl kompetencijos ginčytis su tamsta nedrįstu. Nesu baigęs muzikos mokyklos, nekalbant jau apie akademiją. Be to, lyg ir nekomentavau aš to D.Zvonkaus muzikinių gebėjimų…

   Tačiau, jei būtų įdomu, tai manau, kad jis visiška vidutinybė, net neturinti balso.

   Argumentai, kad jis „šitiek metų televizijoje“ ir „patinka tautai“, mano supratimu, yra visiškai silpni, nes jei, pavyzdžiui, tamstai duotų tiek laiko eteryje ir tiek fonogramų, galbūt ir tamsta po poros metų imtumėte patikti tautai, nes patinka dažniausiai tai, kas yra. Kaip sovietmečiu labiausiai patikdavo šlapia dešra. Nes kitokios nebuvo.

   Ir dar pastebėsiu, kad žodžiai „genijus“ ir D.Zvonkus vienas nuo kito turėtų būti rašomi mažiausiai milijardu šviesmečių atstumu. Kaip, pavyzdžiui, A.Brazauskas ir dora valdžia, ar V.Adamkus ir morali politika.

   • Na, pop muzika yra ne stilius, o greičiau tos muzikos įvertinimas – popular trumpinys… Savo laiku net Johano Štrauso valsai buvo laikomi pop muzika… Dėl to manau, kad taip kategoriškai teigti apie D. Zvonkaus sugebėjimus yra pernelyg dundukiška…

    Tiesiog man nusišypsojo laimė būti šalia tų žmonių, kurie pagimdė grupę b’Avarija ir pakankamai gerai žinau daug dalykų iš pirmų lūpų…

    Kadangi nemėgstu veltis į tokias istorijas, kaip buvo (dar tebėra?) Radži istorija, tai dėl to daugiau neišsiplėsiu. Dėl D. Zvonkau balso iš tiesų Jūs velniškai teisus, o visa kita nuves tik prie beprasmės diskusijos patinka-nepatinka…

    • mielas Simai, taip ir nesupratau: pritariate, kad D.Zonkus neturi balso, tačiau sakote, kad jis muzikos genijus (tai yra, ne vidutintybė)?

     • Valentinas

      O tarp genijaus ir vidutinybės nėra tarpinių stotelių?

     • Ne visi kompozitoriai dainuoja… Jie žmogus neturi fiziniu duomenų dainavimui, tai dar nereiškia, kad jis negali kurti muzikos… Taip, jis tikrai nėra vidutinybė, kalbant apie jį kaip apie kompozitorių.

     • Valentinas

      Simas pasakė trumpai ir aiškiai tai, ką aš ilgai ir neaiškiai.
      Didžiausia Zvonkaus problema – Zvonkė. Dėl jos žlugo Bavarija, dėl jos jis išlindo į sceną dainuoti solo arba duetu su lygiai tokia pat bebalse Zvonke.

   • Genijus

    Apskritai visiems draudžiu vartoti žodį „genijus“ bet kokiame kontekste. Nebent pervedate po 5 Lt tikrajam Genijui :)
    Nes jeigu galutinai sunervinsite, tai įrašysiu dainą ir pagrosiu ją per teliką – mažai nepasirodys :D

 • sert

  Zvonkus – senosios mokyklos atstovas. Dabar svarbiausia ritmas (ritmu galima vadinti ir pasikartojanti bumpsėjimą) ir kažkoks tekstas. Jei kažkokio teksto nėra – tada jį galima pakeisti daug šviesų.

 • stogas

  Menas, muzika – apstarktu ir burbulas tarp skoniu, poziuryje kas yra menas.. Paimkime „Mona liza“- kaina 25 mln usd. Vertybe . oo.
  Kas namuose nori pasikabinti toki paveiksla ? Man duok 1000 lt / metams, pasikabinsiu tiek to. Bet tai meno vertybe.
  Vakar rode per TV, aukcione parduodamas paveikslas, planine kaina -22 mln usd. Dvi bobulkos su iskirptem laiko kudiki. 1600 metai. Menas ar burbulas? Grazu ar negrazu? Madinga labiau…. Namuose manes jis „neveztu“. Gal as dundukas?

  • Matote, vakaruose menas jau gana seniai tapo verslo rūšimi. Lietuvoje to dar nėra. Ir ilgokai nebus. Nors… Vis dėl to galima teigti, kad muzika yra meno-verslo rūšis ir jei ji pakankamai gerai parduodama, tai reiškia, kad kažkas yra vertinama. Viskas priklauso nuo atskaitos taško…

   • stogas

    Tai kuo skiriasi zvonkai ? menas- verslas

 • azartas

  >(C dur tonacijoje) C – Am – F (dm) – G
  Valgis – darbas – alkoholis – miegas

  Tiesiog pas kai kuriuos žmones gyvenime daugiau akordų…

 • tadas k

  Na manau, kad zvonkus pasake teisybe apie lietuvos muzika kokia ji yra. Nereiketu ant jo pykti:)